For more results, go to

High Schools

GIRLS' 400-METER HURDLES CHAMPIONSHIP

1, Ryann Krais, Methacton, 58.93. 2, Shana-Gaye Tracey, Manchester, 59.49. 3, Andrea Sutherland, Edwin Allen, 59.85, 4, Judith Riley, Manchester, 1:00.35.

GIRLS 4x800-METER RELAY

Small Schools

1, Holmwood Technical (Venessa Boyd, Shantea McClean, Salcia Slack, Keno Heavens), 9:05.11. 2, Tatnall, 9:17.67.3 Gwynedd Mercy 9:19.03. 4, Bronxville 9:20.26

GIRLS 4x800-METER RELAY

Small Schools

1, Pope John XXIII (Lara Heigis, Sarah Cariati, Lauren Bariexca, Emily Carrollo) 9:03.56. 2, Edwin Allen, 9:05.02. 3, Sayville, 9:23.03. 4, Archbishop Carroll, 9:26.72.

GIRLS 4x800-METER RELAY

Large Schools

1, Eleanor Roosevelt, 9:14.08 . 2, Randolph, 9:14.39. 3, Winston Churchill, 9:25.65. 4, North Rockland 9:27.07.

GIRLS 4x800-METER RELAY

Large Schools

1, Warwick Valley (Kristen Peluso, Kristen Jados, Tori Pennings, Claire Pettit), 9:15.90. 2, Lincoln-Sudbury Regional, 9:19.35. 3, Lenape, 9:23.00. 4, Boys & Girls, 9:27.68.

GIRLS' 4x100-METER RELAY

Small Schools (Heats)

HEAT 1: 1, Edwin Allen (Shawna Anderson, Kimberly Smith, Gayon Evans, Nattene Briscoe), 46.16. 2, Alpha Academy, 48.27. 3, Bishop McNamara,50:45. 4, Archbishop Carroll, 51.93.

HEAT 2: 1, Camden (Shaterri Alston, Kamice Smalls, Miriam Boyd, Assante Johnson), 50.59. 2, Bayard Rustin, 52.09. 3, Burlington Township, 52.37. 4, Bishop Loughlin, 52.50.

HEAT 3: 1, Bishop Ford (Vanecia Hoyte, Shekinah Lorey, Corrine Williams, Carlisa Williams), 50.39. 2, Central, 51.05. 3, Evander Childs, 53.67. 4, Concord, 54.76

HEAT 4: 1, Clan Carthy (Shanique Foster, Latoya Mitchell, Sherika Moore, Tashana Richards), 50.12. 2, Central-PG, 50.88. 3, Ewing, 51.03. 4, Connelly, 51.25 HEAT 5: 1, Charlotte Latin (Jenay Powell, Jasmine Isley, Breea Sharma, Malai Walker), 50:05. 2, Cape Henlopen, 51.15. 3, Baltimore Tech, 4, Archbishop Wood, 52.41.

HEAT 6: 1, Digital Harbor (Jalisa Bush, Taryn Johnson, Brittney Davidson, Chelsea Walker), 51.55. 2, Cornwall,51.56. 3, Cresskill, 52.64. 4, Columbia, 53.97.

HEAT 7: 1, Benjamin Franklin (Brooke White, Shakira Garner, Brianna Cropps-Hawkins, Jasmine Russ), 49.86. 2, Dunbar, 51.01. 3, Abraham Clark, 51.12. 4, Elmont 51.75.

HEAT 8: 1, Germantown Academy (J. Leah Ray, Devon Blount, Monica Dewan, Caitlin DeFusco), 49.33. 2, Georgetown Day School, 51.55. 3, Germantown 51.95. 4, Germantown Friends 52.35.

HEAT 9: 1, Haddon Heights (Tianna Morrer, Raven Weems, Lanie Adams, Jamie Walker), 49.73. 2, Great Valley, 51.32. 3, Girard College, 51.53. 4, Simon Gratz,52.37.

HEAT 10: 1, Henderson Kim Oakes, Anne Gregory, Lauren McNally, Sarah McGillivray, 51.51 10. 2, Alexander Hamilton, 51.86. 3, Hanover Park, 51.91. 4, Hewlett 52.47.

HEAT 11: 1, Holmwood Technical (Audrea Segree, Anastacia Le-Roy, Andrea Reid, Schillonie Calvert), 46.69. 2, Hope, 51.13. 3, Holy Name, 51.37. 4, Holy Name, 52.66.

HEAT 12: 1, Thomas Jefferson (Wendy Ann Spence, Juliena Mcintosh, Leona Alexander, Kendra Mayers), 50.03. 2, Howard Tech, 50.68. 3, Hopewell Valley,51.85. 4, John Jay 53.66, 53.66

HEAT 13: 1, Largo (Ayanna Adams, Jasmyn Norris, Demarrah Wilson, Tanesha Wells-Owens), 49.20. 2, Kent Place, 50.92. 3, Martin Luther King, 51.46. 4, Kingsway Regional, 52.47.

HEAT 14: 1, Manchester (Shana-Gaye Tracey, Leslie-Ann Mitchell, Judith Riley, Denesha Morris), 46.94. 2, Manhasset, 52.78. 3, Lynbrook, 53.16. 4, Manasquan,53.50.

HEAT 15: 1, McDonogh School (Brittany Harris, Jameice DeCoster, Kristin Brown, Brooke Staton), 51.22. 2, Masterman ,51.23. 3, Engineering & Science, 52.17. 4, McKean, 53.94.

HEAT 16: 1, Middle College (Deiddra Rogers, Imonee Bowers, Analisa Austin, Jewel Moore), 48.74. 2, Middletown, 49.83. 3, Horace Mann, 49.89. 4, Mergenthaler VoTech, 50.15.

HEAT 17: 1, Muhlenberg, 52.27. 2, Mount de Sales, 52.40. 3, Friends' Central, 52.84. 4, Mt. St. Joseph. 52.87.

HEAT 18: 1, New Brunswick (Christal Mendez, Quanisha Booker, Ashley Sewer, Briana Barlow), 51.17. 2, Newark 51.81. 3, Newark Central, 52.94. 4, New Providence, 53.98.

HEAT 19: 1, Oberlin (Kerri-Kay Lamb, Alicia Yates, Shantelle Kitson, Kerri-Kay Lamb), 50.68. 2, Padua Academy, 51.29. 3, Notre Dame Academy, 51.97. 4, Oxford, 52.3.

HEAT 20: 1, William Penn Charter 49.42 (Khaaleedah Smith, Saudiah Lawrence, Kirby Dixon, JaLia Moody), 49.42. 2, Phoenixville, 50.76.3, St. Peter's, 51.19. 4, Pikesville 51.70.

HEAT 21: 1, Princeton (Ashadaya Patterson, Olivia Johnston, Kelly Curtis, Megan Wiseman), 51.69. 2, Pleasantville, 51.77. 3, Prospect Heights, 53.15. 4, Poolesville, 53.28.

HEAT 22: 1, Riverhead 49.57 (Katiria Almenas, Victoria Crump, Ashley Bell, Anglea Smith), 49.57. 2, Reynolds, 50.54. 3, Ridgefield, 51.95. 4, Red Land, 52.26.

HEAT 23: 1, St. Elizabeth Technical 48.67 (Melissa Teape, Tiffany Harris, Racquel Farquharson, Tanesha Edmond), 48.67. 2, Paul Robeson, 50.77. 3, Paul Robeson 50.93. 4, St. Basil Academy, 52.21.

HEAT 24: 1, St. Jago (Shanique Smikle, Latoya King, Taneisha Baker, Samantha Woodburn), 46.52. 2, Schuylkill Valley, 51.67. 3, St. John Villa Academy, 53.14. 4, Schalick, 53.26.

HEAT 25: 1, Elizabeth Seton (Candace Bond, Adenike Pedro, Dionna Hayes, Ashley Ajayi), 47.70. 2, Malcolm X Shabazz, 51.39. 3, Seneca, 51.87. 4, Seton Keough, 53.20.

HEAT 26: 1, South Western (Inayah Roach, Emily Smith, Emily Good, Shelly Lobach), 50.74. 2, Somerville, 52.80. 3, Springfield Montco, 53.43. 4, Starpoint Central, 53.88.

HEAT 27: 1, Swenson Arts & Technical (Jayee Wright, Anthonia Ballard, Vanessa Mack, Shanae Bailey), 40.31. 2, Strath Haven, 50.69. 3, Susquehanna Township, 51.57. 4, Trinity, 51.84.

HEAT 28: 1, Union Catholic (Miriam Majeski, Angelica Glover, Aerielle Belk, Jenn Seniszyn), 50.82. 2, Trumansburg, 51.67. 3, Upper Perkiomen, 52.52. 4, Unionville, 53.10.

HEAT 29: 1, Vere Technical 47.14 (Jura Levy, Velma Morant, Jillisa Grant, Kayon Robinson), 47.14. 2, Weaver, 49.41. 3, West Deptford, 52.35. 4, Villa Joseph Marie, 52.92.

HEAT 30: 1, Western School of Tech (Jaylin Gethers, Kelly Yarn, Brittany Richmond, Jermia Dix) 49.98. 2. Wilmington Charter, 50.92 Sydney Revelle, Nikko Brady, Funke Fagbami, Chealsea. 3, Willingboro, 51.00. 4, Woodlands, 51.42.

HEAT 31: 1, Woodrow Wilson (Samantha Sharper, Famatta Lewis, Ashley Thompson, Tamara Jones), 49.14. 2, Howard D. Woodson ,49.90. 3, M.B. Wise, 51.15. Woodbury, 51.80.

GIRLS PREP SCHOOL 4x100-METER RELAY

Independent

1, Army Prep (Candise Hoskins, LaShaunda Dupree, Ashley Miller, Hallie Huggins), 51.40. 2, Episcopal, 51.69. 3, The Hill School, 52.65. 4, Collegiate School, 53.08.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Irvington, 4:26.44 Mikeah Thomas, Valarie Jean-Baptiste, Shawna Bryan, Seline Pierre. 4:26.44. 2, Linden, 4:28.59. 3, Colonia, 4:35.58. 4, Erasmus Hall, 4:41.72.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Randallstown (Phoenix Smith, Kateri Bowie, Trykera Fleming, Tiera Bowie), 4:17.31. 2, Albany, 4:21.17. 3, Columbia, 4:21.94. 4, Mt. St. Dominic, 4:23.33.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Meade (Jasmine Savage, Lauren laClerq, Kelty Kahra, Mason Christina) 4:08.86, 2, Bishop Kearney, 4:15.51. 3, Oakland Mills, 4:16.05. 4, Hasbrouck Heights, 4:20.58.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Harry S Truman, 4:13.14. 2, Malcolm X Shabazz, 4:14.87. 3, Arundel, 4:15.64. 4, Somers, 4:16.89.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Cumberland Valley, 4:08.95. 2, Dover, 4:12.54. 3, Clifton, 4:13.40. 4, Great Neck North, 4:17.17.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Hopewell Valley, 4:07.34. 2, Somerville, 4:12.13. 3, Trumansburg, 4:15.29. 4, Hammonton, 4:15.72.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Notre Dame, 4:01.01. 2, Ramsey, 4:03.99. 3, Ursuline School, 4:11.29. 4, Morristown, 4:16.25.

16 D Rahway 4:36.62

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Hillsborough, 4:07.12. 2, Marlboro, 4:08.15. 3, Atlantic City, 4:16.88. 4, Holmdel, 4:20.87.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, McNair Academic, 4:12.34. 2, Thomas Jefferson, 4:14.73. 3, Holy Angels, 4:15.22. 4, St. Joseph Hill, 4:15.44.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Baldwin, 4:05.52. 2, Elmont, 4:08.38. 3, Abraham Clark, 4:13.72. 4, McGann-Mercy, 4:15.78.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Bainbridge-Guilford, 4:10.52. 2, New Providence, 4:12.92. 3, Jefferson Township, 4:16.81. 4, Altoona Area, 4:18.51.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Valley Central, 4:08.42. 2, Ocean City, 4:09.00. 3, St. Dominic Academy, 4:11.86. 4, Bayport-Blue Point, 4:13.27.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, River Dell Regional, 4:05.12. 2, Dunbar, 4:08.58. 3, W.W. Plainsboro North, 4:12.44. 4, Shore Regional, 4:13.22.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Mergenthaler VoTech, 3:57.95. 2, Lake Braddock, 4:05.82. 3, Annapolis, 4:10.55. 4, Union Catholic, 4:13.40.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, South Western, 4:07.56. 2, Thomas Jefferson, 4:12.26. 3, Muhlenberg, 4:13.10. 4, Bridgewater-Raritan, 4:14.53.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Paul VI, 4:06.89. 2, Brooklyn Technical, 4:07.98. 3, Monroe-Woodbury, 4:10.98. 4, Kellenberg Memorial, 4:11.32.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Union, 4:08.88. 2, Scotch Plains-Fanwood, 4:14.05. 3, Bowie 4:15.89. 4, Montclair, 4:16.21.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Booker T. Washington, 3:55.72. 2, St. Andrew Girls, 4:00.81. 3, Kings Park, 4:08.85. 4, Franklin, 4:11.44.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Wilby, 4:07.18. 2, Philip Randolph, 4:10.19. 3, Wallkill, 4:11.37. 4, Wyomissing Area, 4:12.04.

GIRLS 4x400-METER RELAY

1, Bronxville, 4:03.95. 2, Hammond, 4:07.57. 3, Jamaica, 4:08.09. 4, Howell, 4:08.23.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Richard Montgomery, 3:57.32. 2, South Shore, 4:04.66. 3, North Rockland, 4:06.30. 4, Walter Johnson, 4:07.08.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Gov. Thomas Johnson, 4:03.40. 2, Herndon, 4:03.42. 3, Paul Robeson, 4:06.46. 4, Lawrence, 4:07.02.

GIRLS' 4x400-RELAY

1, Ridge, 4:03.04. 2, Largo, 4:03.82. 3, Hanover Park, 4:05.60. 4, Ewing, 4:06.12.

]GIRLS' 4x400 RELAY

1, Cornwall, 3:59.51. 2, John F. Kennedy, 4:03.32. 3, North Brunswick, 4:03.78. 4, Williamsport, 4:09.55.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Suffern, 3:59.13. 2, Archbishop John Carroll, 4:04.69. 3, Voorhees, 4:06.07. 4, Summit, 4:06.87.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, St. Anthony's, 4:03.13. 2, Longwood, 4:04.62. 3, St. Peter's, 4:05.40. 4, Sayville, 4:05.95.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Trenton Central, 3:56.19. 2, The Queen's School, 3:58.93. 3, Pope John XXIII, 4:01.81. 4, Pine Bush, 4:05.00.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1,Edwin Allen, 3:41.67. 2, Easton, 3:51.77. 3, Uniondale, 3:51.80. 4, Elizabeth Seton 3:57.24.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Eleanor Roosevelt, 3:43.95. 2, Boys & Girls, 3:50.05. 3, Landstown, 3:52.56. 4, East Orange, 3:56.79.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1. Long Beach Poly, 3:44.17. 2, St. Jago, 3:47.15. 3, Harrisburg, 3:54.98. 4, New Rochelle, 3:55.58.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Holmwood Technical, 3:44.78. 2, Manchester, 3:45.68. 3, Rancho Verde, 3:51.35. 4, Osbourn Park, 3:51.75.

PREP SCHOOL GIRLS' 4x400-METER RELAY

Independent

1, Hockaday School, 4:15.56. 2, The Hill School, 4:18.55. 3, Springside, 4:18.92. 4, Collegiate School, 4:19.51.

PREP SCHOOL GIRLS' 4x400-METER RELAY

1, Potomac School (Michaeline Nielson, Catherine Cook, Natalie Heintz, Samantha Adelberg), 4:03.17. 2, Horace Mann, 4:05.94. 3, Germantown Academy, 4:10.32. 4, Penn Charter, 4:13.20.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Central

1, Strath Haven, 4:00.04. 2, Ridley, 4:04.45. 3, Conestoga, 4:05.04. 4, Upper Darby, 4:06.02.

GIRLS' 4x400 RELAY

Suburban A

1, Chester, 3:58.43. 2, Downingtown West, 4:03.17. 3, Downingtown East, 4:03.53. 4, Henderson 4:03.61.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Suburban B

1, Gwynedd Mercy, 4:02.99. 2, St. Basil Academy, 4:07.98. 3, Villa Maria Academy, 4:10.91. 4, Villa Joseph Marie, 4:13.06.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Suburban C

1, Spring-Ford, 4:06.56. 2, Phoenixville, 4:09.73. 3, Upper Perkiomen, 4:13.98. 4, Great Valley, 4:17.80.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Suburban National

1, North Penn 3:59.20, 2. Norristown, 4:01.66. 3, Council Rock South, 4:01.81. 4, Council Rock North, 4:05.14.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Suburban American

1, Methacton, 3:55.85. 2, Central Bucks West, 3:59.39. 3, William Tennent, 4:03.68. 4, Wissahickon 4:04.23.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Northern Delaware

1, Delcastle Tech, 4:02.08. 2, Howard Tech, 4:03.19. 3, Alexis I. duPont, 4:05.37. 4, Wilmington Charter, 4:06.41.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

South Jersey Small Schools

1, Rancocas Valley, 4:03.62. 2, Haddonfield, 4:05.66. 3, Paul VI, 4:11.36. 4, Woodbury, 4:13.24.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

South Jersey Large Schools

1, Washington Township, 3:56.69. 2, Woodrow Wilson, 3:58.72. 3, Camden, 4:02.93.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Philadelphia Catholic

1, St. Hubert 4:08.81 (Lauren Edger, Diane Catrino, Meghan Delaney, Caitlin Hooven), 4:08.81. 2. Archbishop Carroll, 4:09.12, 3, Archbishop Prendergast, 4:15.57. 4, Archbishop Wood, 4:16.51.

GIRLS' 4x400-METER RELAY

Philadelphia Public

1, Engineering & Science (Acoya Goines, Kasia Taylor, Jonae Mc Allister, Benita Taylor), 4:00.77. 2, Swenson Arts & Technical (4:05.76). 3, Girls (4:07.07). 4, Paul Robeson (4:10.36).

GIRLS 4x100-METER RELAYS

Large Schools (Heats)

HEAT 1: 1, Annapolis (Jessica Tongue, Torrie Saunders, Shazarah Wilds, Ashley Cottrell), 49.26. 2, Arundel 50.93. 3, Altoona Area, 51.10. 4, Arlington, 51.11.

HEAT 2: 1, Baldwin, 50.02 (Deidra Bryant, Christie Verdier, Regine Lazard, Ashley Davis). 2, Bay Shore, 52.46. 3, Archbishop Ryan, 52.51.

HEAT 3: 1, Bethel (Courtni Pannell, Shakia Forbes, Kamilah Barnette, Crystal Carrington), 48.50. 2, Woodside, 49.24. 3, Cardinal Spellman, 49.35. 4, Bowie, 51.29.

HEAT 4: 1, Boys & Girls (Kerri Thompson, Nadonnia Rodriques, Deandra Nelson, Fatima Sano), 49.23. 2, Central Bucks East, 49.77. 3, Camden Catholic, 50.09. 4, Cardinal O'Hara, 50.18.

HEAT 5: 1, Conestoga (Whitney Winters, Meagan Fabere, Shonte Kennedy, Carly Niness), 50.54. 2, Chester, 50.64.3, Central Bucks West, 50.83. 4, Cherokee, 50.84.

HEAT 6: 1, Council Rock North (Christine Toepfer, Julie Fricke, Damelle Fisher, Nicole Pagano), 51.50. 2, Wilbur Cross, 51.94. 3, Colts Neck, 51.97. 4, Cumberland Valley, 52.15.

HEAT 7: 1, Deep Creek (Chantal Luedeke, Myesha Barr, Ashlee May, Jazmen Townsend), 48.21. 2, Winston Churchill, 49.91. 3, Colonie Central, 50.77. 4, Clarksburg, 51.24.

HEAT 8: 1, East Brunswick (Brittni Rodriguez, Bria Bell, Naomi Stahl, Melissa Demko), 51.90. 2, Eastern Regional, 51.90. 3, Dover, 52.89. 4, Mount Vernon, 52.93.

HEAT 9: 1, Girls' (Latifah Porter, Saqenda Dallas, Kenesha McCallum, Jasmine Wanamaker), 49.58. 2, Hammond, 50.68. 3, Franklin Township, 50.71. 4, Elizabeth, 50.90.

HEAT 10: 1, East Orange 47.71 (Shadha Canzater, Tiffany Carter, Porshe Giddings, Racquel Vassell), 47.71. 2, Delcastle Tech, 49.38. 3, Gaithersburg, 50.68. 4, Canarsie, 50.75.

HEAT 11: 1, Harrisburg (Sheena Thames, Jasmine Willis, Alysha Cook, Tiara Smith), 49.11. 2, Hempstead, 49.27. 3, Lake Braddock, 50.16. 4, Hackensack, 50.32.

HEAT 12: 1, Jackson Memorial 49.42 (Samantha Brady, Jordan Bunch, Kelly Fortune, Natasha Durant), 49.42. 2, Jamaica, 51.09. 3, Walter Johnson, 51.97. 4, John Jay (HJ) 52.32.

HEAT 13: 1, Landstown (Kelnesha Hinnant, Leah Brown, Cierra McGee, Marlena Wesh), 47.64. 2, Gov. Thomas Johnson, 50.81. 3, John F. Kennedy, 51.02. 4, Lawrence, 51.70.

HEAT 14: 1, Long Beach Poly (Ashley Woodford, Jasmine Joseph, Erin Reid, Turquoise Thompson), 47.28. 2, Lenape, 49.37. 3, Liverpool, 50.47. 4, Linganore, 51.43.

HEAT 15: 1, McCaskey (Ciara Pagan, Cherelle Simmons, Melissa Miller , Emily Dresser), 49.85. 2, Manchester, 50.79. 3, Meade, 51.59. 4, James Madison, 51.73.

HEAT 16: 1, Richard Montgomery (Rianne Webb, Ashlyn Decruise, Chanel Hamilton, Ashley Decruise), 49.28. 2, Methacton, 50.68. 3, Middletown, 51.03. 4, Midwood, 51.30.

HEAT 17: 1, New Rochelle (Karisha Ewell, Lacresha Simpson, Jerica Torres, Elizabeth Mott), 49.29. 2, Mount Vernon, 49.37. 3, North Brunswick, 50.09. 4, Norristown, 50.58.

HEAT 18: 1, North Penn (Lynn Beatty, Ashley Bembry-Kaintuck, Mackenzie Lauro, Chloe Mannings), 50.43. 2, Ocean Township, 50.56. 3, Oakton, 51.33. 4, Ocean City, 51.72.

HEAT 19: 1, Osbourn Park (Michelle Ferguson, Amanda, Brittany Hyter, Bethany Hyter), 48.96. 2, Oxon Hill, 50.03. 3, William Penn, 50.95. 4, Penn Wood, 51.98.

HEAT 20: 1, Pennsauken (Lahonda Davis, Ashley Hinson, Vanasha Green, Courtney Melvin), 50.72. 2, Plymouth-Whitemarsh, 51.90. 3, Piscataway, 52.03. 4, Pennridge, 52.21.

HEAT 21: 1, Rancho Verde (Precious Watkins, Brittany Bozeman, Jessika Hornsby, Alicia King), 46.68. 2, Potomac Senior, 50.30. 3, Pottstown, 51.34. 4, Philip Randolph, 51.43.

HEAT 22: 1, Eleanor Roosevelt (Abidemi Adenikinju, Afia Charles, Jenea McCammon, Donis Anyanwu), 48.70. 2, Ridgewood, 49.67. 3, Ridley, 50.07. 4, St. Anthony's, 50.21.

HEAT 23: 1, Sheepshead Bay 51.08 (Akira-Noel Murray, Cassey Griffith, Georgia Elysee, Leah Cozier), 51.08. 2, South Brunswick, 51.59. 3, Sayreville War Memorial, 51.77. 4, St. Hubert, 52.51.

HEAT 24: 1, St. Andrew Girls (Monique Williams, Latoya McDermott, Shauna-Kay Collie, Kristen Stewart), 48.18. 2, The Queen's School, 48.99. 3, Spring-Ford, 51.52. 4, South Shore, 52.06.

HEAT 25: 1, Trenton Central (Iyana Wright, Edris Dickson, Cora Dayon, Janica Austin), 2, Suffern, 50.99. 3, William Tennent, 51.23. 4, Toms River North, 51.76.

HEAT 26: 1, Uniondale (Ashley Hendrix, Heidi Paul, Vanessa Thompson, Ashlea McLaughlin), 47.64. 2, Union, 50.15. 3, Tuscarora, 51.47. 4, J.R. Tucker, 51.99.

HEAT 27: 1, Booker T. Washington (Elaikne Rhoades, Raven Wilson, Nichole Kenner, Tylesia Miles), 49.03. 2, Upper Darby, 49.60. 3, Warwick Valley, 50.59. 4, Vineland, 50.62.16.

HEAT 28: 1, Washington Township (Michelle Martin, Lauren Wilcox, Vivian Dim, Jackie Dim), 50.89. 2, Watchung Hills Regional, 52.04. 3, West Potomac, 52.28. 4, West Orange, 52.61.

HEAT 29: 1, Wissahickon (Molly Crumlish, Taylor Clayton, Monique Clemons, Brittany Ducally), 49.81. 2, Winslow, 50.89. 3, Wilson, 51.15. 4, Woodlawn, 56.35.

HEAT 30: 1, Western Branch (Amber Mitchell, Britney Smalls, Ermesha Fair, Jessi Gaines). 48.87. 2, White Plains, 50.69. 3, Samuel Tilden, 51.63. 4, Williams, 51.78.

GIRLS' DISTANCE MEDLEY CHAMPIONSHIP

1, Southern Regional (Jillian Smith, Jessica Bergin, Chelsea Cox, Danielle Tauro), 11:45.54. 2, Ramapo, 11:56.59. 3, Roxbury, 11:57.88. 4, Carmel, 11:58.29.

GIRLS' MILE RUN CHAMPIONSHIP

1, Samantha Mcmillan, Judge Memorial, 4:50.31. 2, Stephanie Morgan, Barnesville, 4:51.25. 3, Laura Greene, Sachem East, 4:56.20. 4, Kimberly Standridge, Randolph, 4:59.08.

GIRLS' 3000-METER CHAMPIONSHIP

1, Ashley Higginson, Colts Neck, 9:37.91. 2, Cassandra Schenck, Crestwood, 9:48.33. 3, Catherine White, Northside, 9:49.10. 4, Kaylyn Christopher, Preston, 9:53.01.

GIRLS' POLE VAULT

1, Abigail Schaffer, Easton Area, 12-4. 2, Chrissy Finkel, Montville Township, 12-4. 3, Becky Frey, Liberty, 11-8. 4, Stephanie McDougal, North Penn, 11-8.

GIRLS' HIGH JUMP CHAMPIONSHIP

1, Ashley Gatling, Deep Creek, 5-6. 2, Khadeen Isaacs, Manchester, 5-6. 3, Priscilla Fredrick, Paul VI, 5-5. 4, Lindsey Walsh, Lenape, 5-5.

College

WOMEN'S 400-METER HURDLES

1, Kaliese Spencer, UTech/Jam, 56.33. 2, Krystal Cantey S.Carolina 57.88. 3, Kishelle Paul, TCU, 58.18. 4, Chiquita Martin, S.Carolina 58.33.

WOMEN'S DISTANCE MEDLEY CHAMPIONSHIP

1, Tennessee (Rose-Anne Galligan, Latonya Loche, Leslie Treherne, Sarah Bowman), 11:09.16. 2, Villanova, 11:10.19. 3, North Carolina, 11:12.44.

WOMEN'S HIGH JUMP EASTERN

1, Laura Passalacqua, Towson, 5-8. 2, Leslie Martin, East Stroudsburg, 5-7. 3, Shannon Yon, Penn State, 5-6. 4, Shawna Rossini, Cornell, 5-4.

WOMEN'S HAMMER THROW CHAMPIONSHIP

1, Shanna Dickenson, Tennessee, 199-0. 2, Ashley Harbin, Lafayette, 193-9. 3, Astin Steward, Purdue, 191-7. 4, Kim Williams, Louisiana State, 176.2.

WOMEN'S POLE VAULT CHAMPIONSHIP

1, Katie Stripling, Arkansas, 13-1. 2, Stephanie Irwin, Arkansas, 13-1. 3, Katelyn Rodrigue, Louisiana State, 13-1. 4, Jodi Unger, Arkansas, 13-1.

WOMEN'S DISCUS THROW

1, Samantha Musil, Georgia Tech, 157-10. 2, Natalie Clickett, Rutgers, 156-11. 3, Kimery Hern, Georgia Tech, 155-3. 4, Lindsey Polhemus, Purdue, 155-2.