Yesterday's Results

Rowing

CATHOLIC LEAGUE CHAMPIONSHIPS

1,500 meters on the Schuylkill.

BOYS' RACES

Varsity Four: 1, Father Judge, 4:43.53. 2, St. Joseph's Prep, 4:44.85. 3, Roman Catholic, 4:49.31.

JV Four: 1, Monsignor Bonner A, 4:58.90. 2, Father Judge, 4:59.72. 3, La Salle, 5:03.04.

Varsity Quad: 1, Roman Catholic A, 5:05.45. 2, Roman Catholic B, 5:18.47. 3, Monsignor Bonner, 5:40.41.

Varsity Single: 1, Roman Catholic A, 6:00.00. 2, Roman Catholic B, 6:33.79. No third.

Varsity Double: 1, La Salle B, 5:11.20. 2, Roman Catholic B, 5:11.41. 3, Roman Catholic A, 5:11.46.

Varsity Lightweight Four: 1, St. Joseph's Prep, 5:23.35. 2, Monsignor Bonner, 5:31.30. 3, La Salle, 5:36.18.

Varsity Lightweight Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:32.61. 2, La Salle, 4:33.51. No third.

Second Varsity Eight: 1, St. Joseph's Prep A, 4:37.21. 2, St. Joseph's Prep B, 4:52.33. 3, La Salle, 5:09.39.

Second Varsity Lightweight Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:40.16. 2, La Salle, 4:55.29. No third.

JV Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:16.60. 2, LaSalle, 4:26.97. 3, Father Judge, 4:43.74.

Varsity Eight: 1, Monsignor Bonner, 4:13.05. 2, La Salle, 4:16.23. 3, St. Joseph's Prep, 4:17.42.

GIRLS' RACES

Inter-Ac League Quad: 1, Springside, 5:22.37. 2, Agnes Irwin, 5:28.82. 3, Episcopal Academy, 5:29.75.

Inter-Ac League Eight: 1, Agnes Irwin, 4:59.18. 2, Episcopal Academy, 5:12.73. 3, Springside A, 5:23.74.

Today's Schedule

Baseball

BICENTENNIAL LEAGUE

Bristol at New Hope-Solebury, 3:45

CATHOLIC LEAGUE NORTH

Archbishop Wood at Archbishop Ryan, 3:30

Bishop McDevitt at Conwell-Egan, 3:30

North Catholic at Father Judge, 3:30

Cardinal Dougherty at La Salle, 3:30

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

Archbishop Carroll at Kennedy-Kenrick, 3:30

Cardinal O'Hara at Roman Catholic, 3:30

West Catholic at Monsignor Bonner, 3:30

Neumann-Goretti at St. Joseph's Prep, 3:30

CENTRAL LEAGUE

Haverford High at Conestoga, 3:45

Lower Merion at Strath Haven, 3:45

Upper Darby at Marple Newtown, 3:45

Penncrest at Ridley, 3:45

Radnor at Springfield (D), 3:45

DEL-VAL LEAGUE

Academy Park at Interboro, 3:30

Glen Mills at Chichester, 3:30

Chester at Harriton, 3:45

Penn Wood at Sun Valley, 3:45

KEYSTONE CONFERENCE

Phil-Mont Christian at West-Mont Christian, 3:45

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Upper Perkiomen at Pottsgrove, 4

Pottstown at St. Pius X, 4

Phoenixville at Spring-Ford, 7

Boyertown at Owen J. Roberts, 7

Lansdale Catholic at Perkiomen Valley, 7

PUBLIC LEAGUE

Del-Val Charter at Bodine

Lincoln at Saul, 3:15

Edison at Central, 3:15

Phila. Electrical at Roxborough, 3:15

GAMP at Frankford, 3:15

Engineering & Science at Strawberry Mansion, 3:15

Ben Franklin at Nueva Esperanza, 3:15

Fels at Martin Luther King, 3:15

Furness at West Philadelphia, 3:15

Swenson at Bartram, 3:15

Masterman at Southern, 3:15

Franklin Learning Center at Germantown, 3:15

Northeast at Washington, 3:15

Bok at Mastbaum, 3:15

SOUTHERN CHESTER COUNTY LEAGUE

Delco Christian at Oxford, 4

Unionville at Devon Prep, 4

Octorara at Great Valley, 4

Kennett at Garnet Valley, 4

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham at Upper Dublin, 3:30

Springfield (M) at Methacton, 3:30

Quakertown at Upper Merion, 3:30

Plymouth Whitemarsh at Upper Moreland, 3:30

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Souderton at Central Bucks West, 3:30

SUBURBAN ONE NATIONAL

Central Bucks South at Bensalem, 3:30

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational at Akiba Hebrew, 4

NONLEAGUE

Abington at Wissahickon, 3:30

Council Rock North at Truman, 3:30

Pennridge at Council Rock South, 3:30

Neshaminy at Holy Ghost Prep, 3:30

Life Center at Calvary Christian, 3:30

Baptist High at Moorestown Friends, 4

Lower Moreland at George School, 4:15

Softball

BICENTENNIAL LEAGUE

Bristol at Lower Moreland, 3:45

New Hope-Solebury at Christopher Dock, 3:45

Christopher Dock at Morrisville, 3:45

CATHOLIC ACADEMIES

Nazareth Academy at Gwynedd-Mercy, 3:45

St. Basil at Villa Joseph Marie, 3:45

Merion Mercy at Sacred Heart, 3:45

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

West Catholic at Archbishop Prendergast, 3:30

Cardinal O'Hara at West Catholic, 3:30

PENN-JERSEY LEAGUE

Akiba Hebrew at Girard College, 3:45

Mercy Vocational at Solebury School, 4

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Spring-Ford at Phoenixville, 4

Owen J. Roberts at Boyertown, 4

Perkiomen Valley at Lansdale Catholic, 4

Pottsgrove at Upper Perkiomen, 5:30

St. Pius X at Pottstown, 5:30

PUBLIC LEAGUE

Central at Kensington, 3:15

Bartram at Frankford, 3:15

Mastbaum at Southern, 3:15

Edison at University City, 3:15

Girls High at Washington, 3:15

Lincoln at Northeast, 3:15

Germantown at Simon Gratz, 3:15

Olney at Dobbins, 3:15

SOUTHERN CHESTER COUNTY LEAGUE

Oxford at Delco Christian, 3:30

Great Valley at Octorara, 4

Garnet Valley at Kennett, 4

SUBURBAN ONE AMERICAN

Upper Dublin at Cheltenham, 3:30

Upper Merion at Quakertown, 3:30

Upper Moreland at Plymouth Whitemarsh, 3:30

Methacton at Springfield (M), 3:45

SUBURBAN ONE NATIONAL

North Penn at Truman, 3:30

NONLEAGUE

Pennridge at Central Bucks East, 3:30

Council Rock South at St. Hubert, 3:30

Hatboro-Horsham at Conwell-Egan, 3:30

Souderton at Neshaminy, 3:30

Archbishop Prendergast at Academy Park, 3:30

Mount St. Joseph at Archbishop Ryan, 3:30

Downingtown East at Unionville, 3:45

South Hunterdon at Plumstead Christian, 3:45

Sun Valley at Marple Newtown, 3:45

Calvary Christian at Phil-Mont Christian, 3:45

Chichester at Christian Academy, 3:45

Archbishop Carroll at Agnes Irwin, 3:45

Archbishop Wood at Shipley, 4

Pennsbury at Council Rock North, 7

Boys' Lacrosse

SUBURBAN ONE LEAGUE

Norristown at Cheltenham, 3:30

Upper Merion at Springfield (M), 4:15

Upper Dublin at Hatboro-Horsham, 7

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Lansdale Catholic at Pottsgrove, 3:45

NONLEAGUE

Downingtown East at La Salle, 3:45

Central Bucks West at Archbishop Wood, 3:45

Delco Christian at Malvern Prep, 3:45

Upper Darby at Archbishop Carroll, 3:45

Del-Val Friends at Moorestown Friends, 3:45

Girls' Lacrosse

SUBURBAN ONE LEAGUE

Upper Dublin at Abington, 3:30

Council Rock South at Upper Moreland, 3:30

Central Bucks South at Neshaminy, 3:30

Pennridge at Pennsbury, 3:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Spring-Ford at Lansdale Catholic, 3:45

Pottsgrove at Perkiomen Valley, 3:45

Upper Perkiomen at Owen J. Roberts, 7

NONLEAGUE

Cardinal Dougherty at Norristown, 3:30

Upper Dublin at Abington, 3:30

Wissahickon at Jenkintown, 3:30

Council Rock South at Upper Moreland, 3:30

Phoenixville at Methacton, 3:30

Bishop McDevitt at Lower Moreland, 3:45

Plymouth Whitemarsh at Villa Maria, 3:45

Sacred Heart at Penn Wood, 3:45

Kennett at Interboro, 3:45

Springfield (M) at Gwynedd-Mercy, 3:45

Allentown C. Catholic at Perkiomen School, 3:45

Garnet Valley at Avon Grove, 4

Sanford (Del.) at Westtown, 4

Souderton at Southern Lehigh, 4

Council Rock North at North Penn, 7

Track and Field

BOYS

Chester, Sun Valley at Glen Mills, 3:30

Bishop McDevitt, Conwell-Egan, North Catholic, Roman Catholic at Father Judge, 3:30

Phil-Mont Christian, New Hope-Solebury at Jenkintown, 3:30

St. Joseph's Prep, Archbishop Ryan, Cardinal Dougherty at La Salle, 3:30

Kennedy-Kenrick, Monsignor Bonner, Archbishop Carroll at Interboro, 4:30

GIRLS

Sun Valley, Chichester at Interboro, 3:30

Kennedy-Kenrick, Archbishop Carroll, Archbishop Prendergast, Hallahan at Interboro, 4:30

Boys' Volleyball

PUBLIC LEAGUE

Masterman at Northeast, 3:15

Southern at Mastbaum, 3:15

Frankford at Olney, 3:15

CAPA at Kensington, 3:15

Central at Furness, 3:15

Parkway at University City, 3:15

Fels at Douglas, 3:15

Overbrook at Washington, 3:15

Franklin Learning Center at Lincoln, 3:15

SUBURBAN ONE LEAGUE

Truman at Abington, 3:30

Central Bucks South at Neshaminy, 3:30

Council Rock North at Pennridge, 3:30

Souderton at Central Bucks East, 3:30

Central Bucks West at Cheltenham, 5

Quakertown at William Tennent, 7

Bensalem at Pennsbury, 7

NONLEAGUE

North Penn at Christopher Dock, 7

Boys' Tennis

CENTRAL LEAGUE

Springfield (D) at Lower Merion, 3:45

Radnor at Penncrest, 3:45

Upper Darby at Conestoga, 3:45

Marple Newtown at Haverford High, 3:45

Strath Haven at Ridley, 3:45

DEL-VAL LEAGUE

Sun Valley at Harriton, 3:45

CHES-MONT LEAGUE

West Chester East at Downingtown West, 3:30

Downingtown East at W.C. Henderson, 3:30

Avon Grove at Bayard Rustin, 3:30

Bishop Shanahan at Coatesville, 3:30

TRI-COUNTY LEAGUE

Del-Val Friends at Phelps, 3:45

NONLEAGUE

Great Valley at Cheltenham, 3:30

Delco Christian at Malvern Prep, 3:45

Oxford at Chichester, 4

Jenkintown at Akiba Hebrew, 4

Girls' Soccer

PUBLIC LEAGUE

Central at Girls High, 3:15

Northeast at Washington, 3:15

Masterman at Franklin Towne Charter, 3:15

Martin Luther King at Bodine, 3:15

Phila. Academy Charter at Frankford, 3:15

University City at Olney, 3:15

Overbrook at Mastbaum, 3:15

Furness at Freire Charter, 3:15

Douglas at Dobbins, 3:15

SUBURBAN ONE LEAGUE

Plymouth Whitemarsh at Cheltenham, 3:30

North Penn at Neshaminy, 3:30

Pennridge at Truman, 3:30

Wissahickon at Upper Moreland, 3:30

Central Bucks East at Council Rock North, 3:30

Norristown at William Tennent, 3:30

Hatboro-Horsham at Council Rock South, 3:30

Bensalem at Pennsbury, 3:45

Upper Merion at Springfield (M), 7

Abington at Central Bucks South, 7

Methacton at Upper Dublin, 7

NONLEAGUE

Community Ac. of Phila. at Calvary Christian, 3:30

Moravian Academy at New Hope-Solebury, 3:45

Golf

CATHOLIC LEAGUE

St. Joseph's Prep at Archbishop Ryan, 3:30

Monsignor Bonner at Bishop McDevitt, 3:30

Archbishop Wood at Roman Catholic, 3:30

North Catholic at La Salle, 3:30

NONLEAGUE

Germantown Academy at Friends' Central, 3:30