SECOND TEAM OFFENSE

L Kwame Miller Germantown, 6-6, 390, Sr.

L John Bradford Malvern Prep, 6-2, 275, Sr.

L Kevin White George Washington, 6-3, 265, Sr.

L Connor Kerrigan La Salle, 6-4, 260, Sr.

L Joshua Wallace Northeast, 6-3, 305, Sr.

Rec Savoy Martin Frankford, 6-0, 170, Sr.

Rec Sean Coleman La Salle, 5-9, 160, Jr.

Rec Marcus Lyles University City, 5-7, 140, Sr.

Rec Eric Leslie West Phila., 5-10, 135, Sr.

QB Tim DiGiorgio Frankford, 6-2, 170, Jr.

QB Joey Monaghan Archbishop Wood, 6-1, 190, Sr.

RB Cedric Madden SCH Academy, 5-10, 185, Sr.

RB Shaquil Sammons Edward Bok Tech, 5-9, 190, Sr.

RB Brandon Peoples Archbishop Wood, 5-10, 180, Sr.

MP Rolando Ransom Comm. Tech, 5-8, 175, Sr.

K Aron Morgan Haverford School, 6-0, 180, Jr.

P Ryan Winslow La Salle, 6-5 190, Jr.

SECOND TEAM DEFENSE

L Jaryd Jones-Smith West Catholic, 6-7, 285, Jr.

L Sharif Custis Neumann-Goretti, 6-3, 195, Jr.

L Tyler Hightower SCH Academy, 6-1, 295, Sr.

L Byron Cooper Imhotep Charter, 6-1, 190, Sr.

L Jahreeson Caines Future, 6-3, 250, Sr.

LB Tristin Freeman West Catholic, 6-0, 215, Sr.

LB Michael Brown Northeast, 5-10, 180, Sr.

LB Eric Medes St. Joseph's Prep, 6-3, 225, Sr.

LB Geoffrey Phillippe Frankford, 5-11, 185, Sr.

LB Kyle Adkins Archbishop Wood, 6-0, 185, Sr.

LB Dan Mancini St. Joseph's Prep, 5-10, 185, Sr.

B Daquan Brown Murrell Dobbins, 5-8, 150, Sr.

B Darryl Mintz Roman Catholic, 5-9, 180, Sr.

B Taishan Tucker Roman Catholic, 5-9, 175, Sr.

B James Brunson Communications, 5-9, 165, Sr.

THIRD TEAM OFFENSE

L Nick Arcidiacono Archbishop Wood, 6-2, 230, Jr.

L Chris McMonagle Archbishop Ryan, 6-3, 235, Sr.

L Dom DiGalbo Monsignor Bonner, 6-4, 270, Sr.

L Chuck Boddy Gtn. Academy, 5-10, 275, Sr.

L Chris Howard SCH Academy, 6-0, 260, Sr.

L Luke Hutkin St. Joseph's Prep, 6-2, 265, Sr.

Rec Aaron Allison Frankford, 6-3, 235, Sr.

Rec Teron Dobbs Archbishop Carroll, 5-10, 160, Sr.

Rec Colin Buckley La Salle, 6-3, 190, Sr.

QB Matt Magarity La Salle, 6-1, 200, Sr.

QB Michael Keir Roman Catholic, 6-3, 210, Jr.

RB Matt Smalley Father Judge, 5-10, 170, Sr.

RB Keith Young Bishop McDevitt, 5-10, 180, Sr.

RB Eerin Young Imhotep Charter, 5-8, 170, Jr.

RB Shawn Wilson Malvern Prep, 5-10, 190, Sr.

MP Mike Palmer Archbishop Ryan, 5-8, 150, Sr.

MP Walter Pegues Central, 5-7, 150, So.

MP Aaron Boyd Germantown, 5-8, 155, Sr.

K Quinn Hager Episcopal Academy, 6-3, 190, Jr.

P Howard Lynn Northeast, 6-3, 215, Sr.

THIRD TEAM DEFENSE

L Bill Ghaul Archbishop Carroll, 6-0, 225, Sr.

L Shane Johnson Cardinal O'Hara, 6-2, 220, Sr.

L Shannan Green Malvern Prep, 5-10, 230, Sr.

L Kashiem Poland Frankford, 6-3, 195, Sr.

L Anthony Walker Father Judge, 6-3, 200, Sr.

L Keith Jenkins Prep Charter, 6-3, 245, Sr.

LB Raul Quinones Father Judge, 5-11, 180, Sr.

LB Anthony Johnson West Phila., 5-10, 180, Sr.

LB Mike Piscopo La Salle, 6-1, 190, Sr.

LB Bobby Keyes SCH Academy, 6-0, 200, Jr.

LB Joe Haley Monsignor Bonner, 6-3, 215, Sr.

LB Marquise McFarland Abraham Lincoln, 5-6, 170, Sr.

B Jay Watkins Cardinal O'Hara, 5-10, 185, Sr.

B Ryan Dolan Gtn. Academy, 5-11, 180, Sr.

B Sincere Merced Abraham Lincoln, 5-5, 130, Sr.

B Erike Taggart Olney Charter, 5-5, 145, Sr.

B Doug Osborne Boys' Latin Charter, 5-9, 140, Sr.

HONORABLE MENTION (Seniors Unless Noted)

OFFENSE

Steven Noel, Roman, L; Dan Wasylenko, La Salle, L; Lou Moeller, Haverford School, L; Jim Hurley, SJ Prep, Rec.; Myles Brooker, Germantown, Rec.; Chris Morgan, Haverford School, Rec., jr.; Nick Le Van, Ryan, Rec.; Gregory Johnson, Overbrook, Rec.; Shakur Nesmith, Imhotep Charter, Rec.; Mike Anusky, Ryan, QB; Rob Daniels, Judge, QB, jr.; Ryan Dydak, Central, QB; James Chakey, Haverford School, QB; Eric Neefe, Penn Charter, RB, jr.; Jameel Davis, Dobbins, RB; Tymere Blue, Roxborough, RB; Aaron Boyd, Germantown, RB; Jaleel Reed, West Catholic, MP; Daryl Worley, Penn Charter, MP, jr.

DEFENSE

Vittorio Goggins, Bok, L, jr.; Tom Spiteri, La Salle, L, jr.; Shawn Hartigan, Judge, L; Joe Kasztelan , Central, L; Fulani Freeman, Gratz, L, jr.; Leander Berry, West Phila., L; Jesse Thomas, West Phila., L; Sam Schmucker, Malvern, LB; Robert Kralle, Bok, LB; Taishan Tucker, Roman, B; Joe Carlini, Malvern, B, jr.; Brett Flannery, SCH Academy, B.