Highlights of Monday's contests can be found at:

Monday's Results

Girls' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf 8 9 2 3 - 22

Mercy Vocational 7 13 9 6 - 35

KW: Flores 2, Ana Janisch 18, Utsch 2.

MV: Imani Fletcher 2, Azriella Gibbs 2, Tysheira Maddox 2, Lea Pierson 1, Teharah Worrell 17, Lynette Young 7, Michaiah Young 4.

West-Mont Christian 6 7 8 13 - 34

Del-Val Friends 2 3 8 8 - 21

WC: Becky Fanus 4, Kacie Hallman 2, Jenny Lenko 7, Maria Picard 19, Kylie Stimson 2.

DF: Grace Carey 2, Julia Ennis 2, Anat Ferleger 4, April Fulton 1, Jen Howard 6, Gabby Macera 6.

NONLEAGUE

Perkiomen School 19 16 10 7 - 52

Woodlynde 10 9 9 11 - 39

PS: Albanese 4, Chung 4, Faraco 4, Gallagher 4, Pupillo 26, Tong 2, Turner 8.

W: Tianna Buck 2, Christa Deckman 2, Sarah Engman 35.

Princeton Day 4 5 7 7 - 23

Shipley 15 18 12 6 - 51

PD: Emily Goldman 2, Lauren Johnson 4, Danielle Leviton 2, Molly Rubin 13, Tess Zahn 2.

S: Sox Alexander 10, Asia Baker 4, Aja Ellison 8, Martine Fortune 16, Nia Holland 4, Meredith Maguire 2, Jordyn Turner 4, Colleen Walsh 3.

Squash

BOYS

Penn Charter 7, Shipley 2

GIRLS

Baldwin 9, Agnes Irwin 0

Tuesday's Schedule

Boys' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf at Mercy Vocational, 3:45

West-Mont Christian at Del-Val Friends, 3:45

Perkiomen School at Woodlynde, 3:45

Collegium Charter at Wyncote, 3:45

Phelps at Barrack Hebrew, 4

NONLEAGUE

Germantown Friends at Penn Charter, 3:45

Shipley at Episcopal Academy, 3:45

Valley Forge at Pine Forge, 3:45

Pa. School for Deaf at N.Y. School for Deaf, 3:45

Center For Student Learning at George School, 4

Friends' Central at Chestnut Hill, 5:15

Ac. of New Church at Solebury School, 5:30

Girls' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Barrack Hebrew at Collegium Charter, 4

NONLEAGUE

Caravel Academy at Germantown Academy, 3:45

Pa. School for Deaf at N.Y. School for Deaf, 3:45

Solebury School at Academy of New Church, 4

Hun School at Friends' Central, 4

Springside at Life Center, 5

Wrestling

NONLEAGUE

Penn Charter at Germantown Friends, 3:45

Chestnut Hill, Valley Forge at Ac. New Church, 4

Swimming

INTER-AC LEAGUE

Agnes Irwin at Penn Charter, 3:45

Episcopal Academy at Baldwin, 3:45

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends Select at Shipley, 4

NONLEAGUE

Valley Forge at Episcopal Academy, 3:45

Hun School at George School, 4

Perkiomen School at Pennington, 4

Bowling

CATHOLIC LEAGUE

St. Joseph's Prep at Cardinal O'Hara, 3:30

Conwell-Egan at Neumann-Goretti, 3:45

Roman Catholic at La Salle, 3:45

Father Judge at Monsignor Bonner, 3:45

Archbishop Ryan at Archbishop Wood, 3:45

Friends Schools All-Stars

Selected by league coaches.

Boys' Soccer

First Team

Pablo Sisniega, Shipley

Philip Rahling, Westtown

Sam Stein, Friends' Central

Dan Richards, Moorestown Friends

Cody Gray, Westtown

Tommy Lodge, George School

Noah Kimelheim, George School

Sam Marks, Shipley

Henry McCauley, Westtown

Gilman Myran, Germantown Friends

Evan Romano, Shipley

Nick Carnes, Westtown

Christian Cepeda, Abington Friends

Henry Bushnell, Germantown Friends

Noah Schoenberg, Friends' Central

Zach Kimelheim, George School

Nico Rubino, Shipley

Christian Wright, Friends Select

Cal Hamilton, Shipley

Gabe Tagliamonte, Friends' Central

Honorable Mention

Dan Salowe, Moorestown Friends; Peter Bockaire, Friends' Central; Luke Frankel, Westtown; Ethan Carilli, Moorestown Friends; Christian Buss, Academy of the New Church; Hank Goldenberg, Germantown Friends; Mariano Cepeda, Abington Friends; Gabe Haug, George School; Kevin Staples, Shipley; Nick Miller, Germantown Friends.

Girls' Soccer

First Team

Alexa Bowman, Abington Friends

Jo Fischer, Friends' Central

Becca Dahle, Friends' Central

Tess Wei, Friends' Central

Meg Cartafalsa, Friends' Central

Priscilla Wiggins, George School

Kate Wurz, George School

Katherine Walden, Germantown Friends

Iris Williamson, Germantown Friends

Sophia Linguiti, Germantown Friends

Brianna Howarth, Moorestown Friends

Vanessa Kara, Moorestown Friends

Sophie Katz, Shipley

Teddy Chase, Shipley

Sage Garrettson, Westtown

Honorable Mention

Sarah Nourie, Abington Friends; Emma Dahle, Friends' Central; Maria Pizzini, Friends' Central; Rachel Allison, Germantown Friends; Sophie Mercuris, Germantown Friends; Erin Silver-Wheeler, Westtown; Nancy Selig, Shipley; Kasey Brida, Shipley.

Field Hockey

First Team

Brettie Pitcairn, Academy of the New Church

Michelle Bedford, Academy of the New Church

Elizabeth Wilcox, Shipley

Alayna Harris, Shipley

Avery Safford, Shipley

Ilana Wolfson, Shipley

Morgan Ramsey, Germantown Friends

Isabella DiDio, Germantown Friends

Lara Savon, Moorestown Friends

Kate Siegeltuch, Moorestown Friends

Laura Bader, Moorestown Friends

Emma Gross, Westtown

Laura Schell, Westtown

Maggie Munts, Westtown

Charlotte Wagner, Westtown

Ella Torres, Friends' Central

Uli Meyer-Lindemann, George School

Asha Davis, Friends Select

Honorable Mention

Antonia DiLuca, Friends' Central; Emily McQueen, Academy of the New Church; Meredith Allen, George School; Alex Cones, Shipley; Tori Messerschmidt, Shipley; Allison David, Germantown Friends; Courtney Wilson, Germantown Friends; Kailey Burgess, Moorestown Friends; Nicole Hovatler, Moorestown Friends.

Boys' Cross-Country

First Team

Ian Lopez, Friends' Central

Yorito Nakata, Friends' Central

Lyle Wistar, Germantown Friends

James Finney, Germantown Friends

Paul Maxson, Germantown Friends

Christian Brady, Germantown Friends

Nick Dye, Germantown Friends

Henry Shah, Germantown Friends

Peter Lee, Germantown Friends

Stephen Dwyer, Moorestown Friends

Daquan Daly, Westtown

Honorable Mention

Nate Willis, Friends' Central; Alex Howard, Moorestown Friends; Ted Barrett, Moorestown Friends; Isaiah Baker, Shipley; Zander Giuffrida, George School; John Ludlam, Westtown.

Girls' Cross-Country

First Team

Hannah Szapary, Friends' Central

Carey Celata, Germantown Friends

Isabelle Goldstein, Germantown Friends

Tess Doggett, Germantown Friends

Eliza Lukens-Day, Germantown Friends

Allison Love, Germantown Friends

Kristen Kelly, Germantown Friends

Arielle Frank, Germantown Friends

Natalie McLaughlin, Westtown School

Lilian Domenick, Westtown

Carolyn Chelius, Moorestown Friends

Honorable Mention

Allison Rubin, Abington Friends; Maureen Donovan, Friends' Central; Julia Fisher, Shipley; Alice Macartney, Westtown; Najha Zigbi-Johnson, Westtown; Jordyn Turner, Shipley.

Tri-County League All-Stars

Selected by league coaches.

Boys' Soccer

First Team

A.J. Bishop, Phelps; Baltasar Xavier, Phelps; Francisco DeLeon, Phelps; Sam Mamlouk, Phelps; Aden Ohayon, Barrack Hebrew; Michael Cahana, Barrack Hebrew; Jaz Katz, Kimberton Waldorf; Gabe Hughes, Kimberton Waldorf; Jerome Wachter, West-Mont Christian; Freddie Wachter, West-Mont Christian; Barry Cross, Del-Val Friends; Josh Barry, Del-Val Friends; Ryan Liston, Woodlynde; Dominic Morrell, Mercy Vocational; Tanner Nelson, Collegium Charter.