Football: Week 2 Schedule
WEEK 2 SCHEDULE
Thursday, Sept. 4
Nonleague
Lincoln at Dobbins, noon
Cardinal O'Hara vs. George Washington, at Northeast, 6
KIPP DuBois vs. Boys' Latin, at Simon Gratz, 6
Friday, Sept. 5
Nonleague
Central League
Ridley at Conestoga, 7
Springfield (Delco) at Penncrest, 7
Upper Darby at Garnet Valley, 7
Radnor at Harriton, 7
Marple Newtown at Strath Haven, 7:30
Pioneer Athletic Conference
Pope John Paul II at Pottsgrove, 7
Phoenixville at Spring-Ford, 7
Boyertown at Upper Perkiomen, 7
Bicentennial Athletic League
Bristol at Calvary Christian, 3:30
New Hope-Solebury at Morrisville, 7
Nonleague
Del-Val Charter vs. Mastbaum, at Northeast, 3
Palumbo at Roxborough, 3
Straw Mansion Mansion at Olney, 3:30
Archbishop Ryan at Haverford School, 4:45
Glen Mills at Southern 6
Bartram at West Philadelphia, 6
Father Judge at Northeast, 6:30
Council Rock North at Simon Gratz, 6:30
Frankford at Pennsbury, 7
Imhotep at Trinity (Ky.), 7
Unionville at Exeter, 7
Samuel Fels at William Tennent, 7
Bensalem at C.R. South, 7
Interboro at Episcopal Academy, 7
Quakertown at Hatboro-Horsham, 7
Academy Park vs. Bonner-Prendergast, at Upper Darby, 7
Archbishop Carroll at Upper Moreland, 7
Jenkintown at Nativity BVM, 7
Bishop McDevitt at Cheltenham, 7
Octorara at Upper Merion, 7
Oxford at Newark (Del.), 7
Norristown at Wissahickon, 7
Neshaminy at Downingtown West, 7
Great Valley at Avon Grove, 7
Owen J. Roberts at Daniel Boone, 7
W.C. Rustin at W.C. Henderson, 7
Chester at Sun Valley, 7
Abington at Plymouth Whitemarsh, 7
Coatesville at C.B. South, 7
C.B. West at Souderton, 7
Upper Dublin at Harry S Truman, 7
Pennridge at C.B. East, 7
West Chester East at Kennett, 7
West Catholic at North Penn, 7:30
Holy Spirit (N.J.) at Malvern Prep, 7:30
SATURDAY, SEPT. 6
Central League
Haverford High at Lower Merion, 2
Pioneer Athletic Conference
Pekiomen Valley at Methacton, 11
Bicentennial Athletic League
Valley Forge Military Academy at Lower Moreland, 10
Academy of the New Church at George School, 2
Nonleague
Neumann-Goretti at Penn Charter, 11
High School of the Future at Pius X, 1
Central at Springside Chestnut Hill Academy, 1
Chichester at Pottstown, 1
Penn Wood at Bishop Shanahan, 1
Prep Charter at Germantown Academy, 1:30
La Salle at Bergen Catholic (N.J.), 4:30
Overbrook at Monsignor Farrell (N.Y.), 5
Kensington vs. Ben Franklin, at Simon Gratz, 6
Don Bosco Prep (N.J.) vs. St. Joe's Prep, at Plymouth Whitemarsh, 6
Lansdale Catholic at Springfield (Montco), 7
Martin Luther King vs. Archbishop Wood, at William Tennent, 7
Archmere (Del.) vs. Conwell-Egan, at Harry S Truman, 7
Roman Catholic at Downingtown East, 7
Annapolis Christian (Md.) at Delco Christian, 7
Mastery North at Johnson Central (Ky.), 7:30