Yesterday's Results

Boys' Basketball

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Medford Tech 93, Camden County Tech 45

Westampton Tech 51, Pennsauken Tech 46

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Willingboro at Burlington Township, ppd.

Delran 50, Florence 41

Cinnaminson 69, Pemberton 54

Bordentown 78, Maple Shade 34

Holy Cross 45, Burlington City 30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland 65, Mainland 60

Ocean City 51, Lower Cape May 44

Oakcrest 75, Millville 51

Buena 61, Sacred Heart 54

St. Augustine 69, Bridgeton 41

Hammonton 68, Atlantic City 63

Absegami 64, Egg Harbor Township 55

St. Joseph 58, Wildwood Catholic 51

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 72, Sterling 44

Haddonfield 65, Gateway 43

Paulsboro 75, West Deptford 67

Haddon Heights 40, Haddon Township 35 (OT)

Lindenwold 57, Audubon 43

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East 57, Shawnee 49

Camden 65, Cherry Hill West 39

Eastern 65, Bishop Eustace 47

Pennsauken 82, Woodrow Wilson 61

Winslow Township 72, Paul VI 64

Lenape 46, Triton 41

Timber Creek 62, Cherokee 59

Camden Catholic 49, Seneca 30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Penns Grove 68, Overbrook 51

Gloucester Catholic 63, Schalick 51

Clayton 76, Gloucester County Tech 19

Salem 67, Pitman 60

Wildwood 78, Pennsville 48

Kingsway 69, Highland 55

Glassboro 73, Woodstown 57

Williamstown 65, Deptford 63 (2 OT)

Delsea 50, Cumberland 37

NONLEAGUE

Rancocas Valley 89, Northwest Prep 41

Christian Academy 59, Gloucester Christian 50

Girls' Basketball

JACK MAYER MEMORIAL TOURNAMENT

Semifinals

Westampton Tech 59, Camden County Tech 17

Pennsauken Tech 47, Medford Tech 31

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross 62, Burlington City 28

Burlington Township at Willingboro, ppd.

Cinnaminson 50, Pemberton 23

Delran 73, Florence 41

Bordentown 44, Maple Shade 22

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City 42, Hammonton 38

Mainland 67, Vineland 57

Ocean City 54, Lower Cape May 41

Absegami 61, Egg Harbor Township 38

Oakcrest 61, Millville 37

St. Joseph 42, Wildwood Catholic 31

COLONIAL CONFERENCE

Audubon 45, Lindenwold 29

Haddonfield 43, Gateway 32

Haddon Township 38, Haddon Heights 18

West Deptford 48, Paulsboro 32

Collingswood 44, Sterling 35

OLYMPIC CONFERENCE

Woodrow Wilson 54, Pennsauken 38

Cherry Hill East 57, Shawnee 54

Lenape 74, Triton 36

Camden Catholic 53, Seneca 38

Paul VI 56, Winslow Township 44

Cherokee 55, Timber Creek 44

Eastern 55, Bishop Eustace 41

TRI-COUNTY CONFERENCE

Penns Grove 59, Overbrook 27

Delsea 43, Cumberland 23

Clayton 41, Gloucester County Tech 35

Glassboro 58, Woodstown 43

Salem 57, Pitman 31

Wildwood 44, Pennsville 34

Highland 46, Kingsway 41

Gloucester Catholic 57, Schalick 15

Williamstown 53, Deptford 33

NONLEAGUE

Gloucester Christian 41, Christian Academy 23

Ice Hockey

NONLEAGUE

Bishop Eustace 4, Hun School 1

(BE: Jamie Hill and Andrew Tegler each had a goal and an assist to back the 20-save goaltending of Kyle Van Osten.)

Bowling

BOYS

Shawnee 4, Kingsway 0

(S: Craig Schwait, 257 game, 661 series. K: Forrest Smith, 225 game, 573 series.)

Bishop Eustace 3, Deptford 1

(BE: Michael Moore, 242 game, 661 series. D: Kevin Lowery, 212 game; John Greene, 566 series.)

GIRLS

Shawnee 3, Kingsway 1

(S: Sophia Baker, 182 game; Trish Meyers, 457 series. K: Jen Gaunt, 164 game; Meg Gaunt, 457 series.)

Bishop Eustace 3, Deptford 1

(BE: Hayley Boyle, 205 game, 532 series. D: Julie Hunter, 196 game, 532 series.)

Boys' Basketball Boxes

N.J. Vocational Tournament

Pennsauken Tech 11 12 11 12 - 46

Westampton Tech 10 14 8 19 - 51

PT: Kevin English 2, Shaliek Johnson 13, Darius Lofland 6, Tyheem Robinson 15, Cesar Santiago 10.

WT: Lance Albritton 17, Brandon Belton 3, Kemaal Brooks 19, Gabe Creque 3, Damon Milam 3, Daniel Potts 2, James Troutman 2, Bryant Watts 2.

Burlington County League

Florence 11 11 4 15 - 41

Delran 0 17 18 15 - 50

F: Marcus Curry 11, Ernest Curry 4, Steve Giambrone 4, Quentin Loftin 5, Gurpreet Singh 4, Michael Williford 13.

D: Bob Allibone 6, Travis Hill 13, Darius Ingram 21, Joe Kane 8, Will Murray 2.

Pemberton 8 14 19 13 - 54

Cinnaminson 20 19 14 16 - 69

P: Anthony Berry 17, Rodney Brown 4, Tyquan Curtis 7, Ransom Eaves 4, Carey Greene 3, David Thompson 4, A.J. Vasvari-Toke 9, Chris Walker 6.

C: Doug Bernard 2, Chuck Casey 3, T.J. DiLeo 23, Dan Ennis 2, Mike Gallo 12, Dan Gilbert 8, Amir Goher 2, Mike Kramer 5, Mark Tumas 12.

Maple Shade 2 16 12 4 - 34

Bordentown 20 19 30 9 - 78

MS: Marithe Harris 17, Alex Keil 2, Chris Symczack 4, Charles Symczack 4, Ryan Tessin 7.

B: Carthan 6, Cobbs 2, Jonathan Kohler 24, Nadary 8, O'Hannon 2, Pascual 3, Lorenzo Ricks 12, Tumillo 2, Turgyan 4, Brandin Youngblood 15.

Holy Cross 16 7 12 10 - 45

Burlington City 5 8 4 13 - 30

HC: Kevin Huelster 7, Kevin Kane 6, Mark Singer 7, Justin Swidowski 20, Kenny Williams 2, Quincy Young 3.

BC: Ajo Adedeji 2, Dominic Anderson 2, Alphonso Bradford 5, Kris Corry 5, Shaquan Hall 13, Brandon Kennedy 3.

Cape-Atlantic League

Vineland 12 17 15 21 - 65

Mainland 21 10 17 12 - 60

V: Matt Haddix 11, Jarell Lecator 12, Javon Porter 4, Jose Ramos 2, Marcus Ware 16, Arnold Williams 2, Derrick Williams 12, Hassan Williams 6.

M: Sean Bannon 28, Franklin Champion 8, Kyle Davis 2, Casey Dillon 5, Tim Flynn 6, Greg Malamut 1, Jean Simeon 10.

Ocean City 13 16 8 14 - 51

Lower Cape May 16 7 11 10 - 44

OC: Chris Curran 8, John Fogarty 4, Chris Harris 11, Brett Johnson 12, Bud Johnson 13, Rich Screnci 3.

LCM: Kevin Barstow 2, Eric Durante 17, Daunte Jones 5, Tom McKeefery 5, Mike Pittman 10, Joe Sippel 2, Chris Sippel 3.

Absegami 13 13 16 22 - 64

Egg Harbor Township 13 14 8 20 - 55

A: Anthony Ciallella 16, Scott Gentry 8, John Hampton 1, DeSean McFadger 8, Kyle Morgenweck 12, Tyler Morgenweck 19.

EHT: Jordan Chambers 3, Steve Costa 18, Kelsey Jackson 8, Kevin Marquez 2, Andrew Martinez 17, Jeff Steinberg 5, Rob Winkel 2.

Bridgeton 6 11 15 9 - 41

St. Augustine 22 16 21 10 - 69

B: Jon Ballinger 6, Malcolm Fentress 13, Chris Howard 4, Derick Hunter 2, Ramante Mosley 6, Levi Orr 6, Bartae Stubbs 4.

SA: Pete D'Andrea 3, Bill Giberson 12, Darnell Laws 2, Justin LoSasso 3, Charlie Monaghan 2, Isaiah Morton 12, Brandon Pascucci 3, Paul Rodio 6, Eugene Teague 15, Josh Thompson 11.

Millville 16 7 4 24 - 51

Oakcrest 11 16 27 21 - 75

M: Derrick Carter 10, Donal Cisrow 12, Devon Davis 2, Tariq Gaskins 4, Nate Jones 5, James Kent 9, John McMahon 4, Kalif Toll 5.

O: Daquan Edwards 8, Rob Gouldey 4, Kyron Horton 5, Darnell Johnson 2, Kevin Miller 3, Alex Nelson 49, Shavak Walker 4.

Hammonton 11 22 18 17 - 68

Atlantic City 17 25 11 10 - 63

H: George Barbetto 2, Anthony Barone 9, Mike Bertino 9, Josh Frith 2, Kevin Kohr 10, Gabe Rodriguez 2, Lydell Toliver 3, Xavier Warner 8, Travis Washington 23.

AC: Franklen Burnside 9, Mujahid McBride 10, Rashaun Rasheed 3, Umar Shannon 10, Khalif Toombs 16, Anthony Woodard 15.

Buena 16 12 13 20 - 61

Sacred Heart 10 10 17 17 - 54

B: Rolando Avila 17, Tyler Hillgrube 11, Mike Mattei 4, Darius Melton 9, A.J. Trommello 6, Sheldon White 14.

SH(: Justin Babel 6, Tyler Day 1, M. Donato 4, J. Donato 8, Procopio 2, Ronchetti 3, Schmidt 2, J.T. Triantos 23, Zorzi 5.

Colonial Conference

Sterling 8 10 12 14 - 44

Collingswood 20 23 13 16 - 72

S: Gabe Albanese 4, Hassan Blackwell 2, Jack Brennan 6, Jeff Cross 11, Brian Gunning 5, Braz Loper 2, Jaheem Taylor 4, Chris Ward 10.

C: Justin Brogsdale 7, Mitch Carsillo 14, Eric James 2, Tyrone Mann-Barnes 9, Darnell McCargo 21, Whittington 19.

West Deptford 7 21 8 31 - 67

Paulsboro 18 14 17 26 - 75

WD: Pat Budd 9, A.J. Greenwald 23, Corey Hort 4, Charlie McShane 20, Joe Melendez 4, Michael Schultes 7.

P: Quiheeme Carlson 12, Jon Gardner 23, Kevin Johnson 13, Amir Love 11, Daryus Quarles 16.

Haddon Township 1 7 12 10 5 - 35

Haddon Heights 12 6 7 5 10 - 40

HT: Scott DiCrescenzo 5, Tony Hawkins 10, Ian Lindsay 2, Kevin Moore 3, Matt Murphy 8, Matt Roche 2, Tyler Smith 5.

HH: Paul Blocker 5, Mike Ewanichak 3, Jeff Pauls 5, Chris Roundtree 2, Mike Selby 7, A.J. Toliver 5, Jared Vaughs 13.

Lindenwold 10 18 17 12 - 57

Audubon 8 14 5 16 - 43

L: Rishawn Davis 6, Flynn 5, Harris 14, Anthony Leaming 3, Wanamaker 1, Marquis Watkins 13, Marquell Watkins 15.

A: Josh Arroyo 2, Jon Donagi 2, Wade Gies 7, Brandon Hill 16, T.j. Tassi 12, Mickey Welde 2, Ryan Welsher 2.

Gateway 12 7 17 7 - 43

Haddonfield 27 11 15 12 - 65

G: Nick Alloway 13, Belcher 5, Billy Gaskill 2, John Miller 16, Quirk 3, Sienkiewicz 4.

H: Dave Campbell 8, Greg Console 3, Chris Davis 2, Will Knight 17, Rob MacFeeters 27, Michael Steinberger 3, Andrew Tsafos 2, T.J. Zaleski 3.

Olympic Conference

Shawnee 7 10 12 20 - 49

Cherry Hill East 5 13 19 20 - 57

S: Gary Devine 5, Doug Holcombe 15, Eric Kessler 21, Ben Simms 2, Dave Westman 6.

CHE: Drew Berlinsky 13, George Chukwueze 3, Lee Dossick 5, Cory Isdaner 3, Logan Marro 6, Alex Saltzburg 12, Chris Santo 8, Dereck Satchell 7.

Camden 14 18 25 8 - 65

Cherry Hill West 6 11 8 14 - 39

C: Lenaris Davis 8, Germir Pitts 12, Zaire Walls 15, Aaron Walton 23, Tyree Watkins 7.

CHW: Chris Gebhart 12, Kyren Sanders 1, Jon Smith 13, Matt Speckmann 13.

Bishop Eustace 9 6 16 16 - 47

Eastern 12 15 18 20 - 65

BE: Greg Brodzinski 12, Chris Grous 2, Adam Matula 7, Tom Morello 5, Ryan Piatek 9, Mike Ursomarso 3, Pat Vasturia 9.

E: Rodney Blount 14, Quavon Burrell 9, Bobby Harris 22, Bass Harvey 1, Mike Newmann 9, Vince Shaw 8, Wesley Tisdale 2.

Woodrow Wilson 18 5 13 25 - 61

Pennsauken 8 32 27 15 - 82

WW: Bilal Bakr 14, Aaron Bakr 15, Steven Bettis 2, Dior Johnson 13, Ryan Rembert 1, Teon Russell 16.

P: William Forrest 2, Cashuan Green 7, Sid Holmes 2, Eric Johnson 22, Gordon Johnson 7, Gary Lyons 6, Mike Pendleton 25, Isiah Vaughn 11.

Timber Creek 19 16 16 11 - 62

Cherokee 15 18 15 11 - 59

TC: Montez Blair 8, Tyler Hines 12, Collin Johnson 9, Marquis Jones 6, Steve Moore 2, Rodney Parish 2, Mike Rose 4, Marquise Smith 19.

C: Bobby Arthur 4, Alec Bernstein 8, Ryan McKeaney 2, Ronson Quick 12, Richie Tarr 10, Nelson Torres 23.

Triton 10 13 4 14 - 41

Lenape 12 14 10 10 - 46

T: Josh Boyd 8, Chaz Dyer 16, Tom Gleason 8, Chris Rice 5, Will Simmons 4.

L: Christian Bendyna 3, Mike Celestin 4, James Cunningham 4, Pete Dinich 8, Tyshawn Jackson 4, Ryan Lavell 2, Isiah Nixon 11, Brian Pearsall 2, Kendall Peters 8.

Paul VI 16 18 16 14 - 64

Winslow Township 13 20 18 21 - 72

PV: Will Campbell 15, Jon Grimes 11, Nick Moore 13, Greg Smith 12, Mike Stafford 8, Ian Still 5.

WT: Courtland Bragg 3, Branden Crosson 1, Andre Green 2, Brandon Jones 15, Damon Julian 10, Kareem Martin 11, Tyriq Rickards 15, Aaron Sallie 15.

Camden Catholic 14 10 15 10 - 49

Seneca 5 6 9 10 - 30

CC: Jahseer Bronson 5, Sherard Cadogan 1, Tim Crawford 4, Brian Crawford 3, Anthony D'Orazio 5, Tyler Deleece 12, May 2, Mike McElhatton 2, Rob Mitchell 2, Chris Richardson 8, Jerry Wixted 5.

S: James Burgess 1, Niclas Gertoberens 1, Rashaan Harris 3, Rich McNamara 3, Joe Moskalow 3, Erik Norquist 7, Jayson Taylor 12.

Tri-County Conference

Gloucester County Tech 4 6 3 6 - 19

Clayton 17 25 17 17 - 76

GCT: Govemony 4, Steve Laszczyk 4, Mendoza 5, Peterson 2, Shivers 2, Rick Whitly 2.

C: Brown 3, Diggs 4, David Follis 14, Haye 2, Troy Kyles 10, Lane 2, Lincoln 1, Ray Sanders 32, Danny Winistorfer 3, Young 5.

Salem 14 18 16 19 - 67

Pitman 9 16 19 16 - 60

S: DeShawn Marshall 2, Quayshun Morris 14, Brian Northrup 2, Derrick Parsley 24, A.J. Saunders 25.

P: Dylan Colgate 3, Marcus Corbitt 23, Rob Cressman 2, Luke Dickson 17, Alex Kelly 11, Rob McCarthy 4.

Kingsway 23 17 8 21 - 69

Highland 10 10 16 19 - 55

K: Tom Dixon 4, Jared Flynn 7, Ryan Juhring 6, Bryon King 19, Robert Page 26, Stephen Pigford 4, Kyle Stein 3.

H: Marquise Alford 7, Sean Daniels 4, Dwayne Gland 15, Chris Mims 15, Bobby Painter 9, Ted Teschner 5.

Gloucester Catholic 15 15 15 18 - 63

Schalick 11 10 11 19 - 51

GC: Mike Calzonetti 21, Steve Dougherty 2, Tom Fogarty 2, Jeff Hansen 5, Ed Kispert 4, Terence McPeak 11, Matt Riding 9, Steven Rotella 9.

S: Markese Douglas 4, Matt Kates 11, Dewitt Mays 11, Howie Ryan 6, Carlton Thomas 19.

Williamstown 13 9 13 11 11 8 - 65

Deptford 8 19 4 15 11 6 - 63

W: Kevin Booth 14, Justin Chaney 1, Jamaul Edmonds 10, Marcus Hampton 6, Mike Kahlbom 6, Brian Kelly 2, Chris Whipple 14, Collin Whipple 12.

D: Fred Battee 5, Elwood Clement 2, Erv Ezell 17, Brandon Fox 11, John Lewis 3, Hershal Phillips 13, Jared Winningham 12.

Pennsville 10 10 17 11 - 48

Wildwood 19 20 26 13 - 78

P: Derek Fluery 1, Vinnie Houpt 6, Ryan Karr 14, Matt Mariano 4, Taylor Smith 19, David Vulian 3, Frank Yangello 1.

W: James Bevans 20, Russell Davis 8, Jared DeGroff 2, Donny Dileo 6, Kevin Fetsick 3, Eric Hunt 10, Orlando Jones 1, Matt Schiff 22, Joe Staley 6.

Overbrook 10 11 20 10 - 51

Penns Grove 21 20 10 17 - 68

O(: Reggie Jackson 10, Domtae Johnson 8, Jeff Jones 3, Shaun Lowe 3, Nick Menear 12, Chris Moore 3, Jesse Weast 6, Danny Wilson 6.

PG: Stephon Bell 5, Ishmael Clark 17, Jon Coppage 14, Darrin Moore 11, Lewis Patterson 2, Stuart Ransome 3, Dominique Roy 16.

Nonleague

Northwest Prep 6 15 14 6 - 41

Rancocas Valley 23 28 19 19 - 89

NP: Alford 7, I. Barrett 17, K. Barrett 6, Grant 2, Hemingway 3, Johnson 4, Kelly 2.

RV: Larry Awosanya 5, Mike Bersch 12, Andre Byrdsong 17, Mustafa El-Amin 6, Erick Garnett 14, Darius Jackson 7, Devin McKithen 3, Shane McLendon 8, Nnamdi Njoku 4, Jordan Sharpe 6, Kendall White 7.

Christian Academy 14 8 14 23 - 59

Gloucester Christian 14 17 8 11 - 50

CA: Jason Carter 11, Walter Gaines 4, Jamie Grover 2, Davin Kane 4, Terrell McCloud 13, Kyle Meade 2, Ryan Naylor 4, Jon Smith 19.

GC: Drew Fearon 4, Ben Han 13, Paul Lommano 8, Josh Netz 5, Eli Prowe 6, Tim Roach 14.

Girls' Basketball Boxes

Jack Mayer Memorial Tournament

Westampton Tech 10 8 18 23 - 59

Camden County Tech 0 5 4 8 - 17

WT: Ashley Hatchette 9, Latese Hickson 12, Brittany McLeod 11, Alex Nixon 3, Brittanie Payne 7, Brittany Richardson 2, Amber Spady 15.

CCT: Nefertiti Bryant 2, Camryn Culbreath 4, Eileen Duran 2, Shaquera Sloan 9.

Pennsauken Tech 13 14 13 7 - 47

Medford Tech 2 10 7 12 - 31

PT: Felicia Belindez 10, Ashlee Benson 2, Tara Gunning 5, Michelle Nelson 2, Laquoia Parks 14, Quanennera Sanders 2, Tiffany Terry 2, Jen White 10.

MT: Kristen Bradley 3, Meisha Dunn 4, Ronicia Franklin 11, Alexis Peterson 7, Dondee Reevey 6.

Burlington County League

Burlington City 2 11 7 8 - 28

Holy Cross 7 22 22 11 - 62

BC: Megan Allen 9, April Bellamy 3, Stephanie Mathews 10, Chelle Mazzella 3, Lisa Priest 3.

HC: Lauren Curley 5, Steph Deisley 11, Kelsey Evans 4, Gabby Francesconi-Velez 2, Suzanne Gilbride 12, Kara Hinkelmon 4, Michelle Lubrano 18, Brittney Ruliano 6.

Delran 16 22 20 15 - 73

Florence 8 10 10 13 - 41

D: Lindsey Atzert 3, Maureen Bowker 5, Casey Burk 14, Colleen Davis 2, Vanessa Hejnas 5, Brooke Hullings 5, Jess McHugh 16, Kate Simmons 23.

F: Kiara Boone 10, Molly Fitzpatrick 7, Jessica Foulks 10, Chakera Hightower 3, Talaya Loran 2, Sarah Muchowski 6, Erin Sweeney 3.

Bordentown 13 5 15 11 - 44

Maple Shade 4 8 4 6 - 22

B: Samantha Cobbs 6, Stephanie Hazlett 8, Ashley Jaekel 8, Molly Napolitano 4, Allicia Pickett 10, Jenna Tanzini 4, Jessica Villalba 4.

MS: Sammie Cichon 9, Patrice Farauhauson 4, Kate Holt 2, Amanda Smalley 4, Colleen Sweeney 3.

Cape-Atlantic League

Egg Harbor Township 8 3 6 21 - 38

Absegami 26 4 20 11 - 61

EHT: Charminta Brown 8, Emily Esterman 2, Jamila Garrett 8, Erica Rassmann 2, Jillian Shaner 6, Erika Wachter 7, Stephanie Wargo 5.

A: Ty Abilla 8, Jahir Alicca 3, Tara Booker 20, Alexis Brooks 2, Carly Craig 8, Dana Keister 2, Sara Mostafa 18.

Atlantic City 15 9 5 13 - 42

Hammonton 8 9 11 10 - 38

AC: Tiana Cannon 12, Ka'lah Dorn-Johnson 3, Monique Garcia 9, Bria Hill 1, Caitlin Nolan 3, Joanna Persiano 14.

H: Courtney Cashan 11, Jessica Combs 4, Brittany Lawson 7, Kyana McCarthy 4, Lina Munno 8, Alicia Palumbi 3, Lydia Rentas 1.

Lower Cape May 14 5 8 14 - 41

Ocean City 20 6 18 10 - 54

LCM: Stephanie Dugan 8, Kelsey Gavigan 3, Alexandra Matthews 9, Janzell Rodriguez 6, Victoria Wermuth 15.

OC: Kelsey Boylan 6, Kelly Brady 11, Sarah Gibbs 11, Amanda Landi 12, Shannon Lane 8, Meredith Schoyer 2, Nancy White 4.

St. Joseph 6 9 10 17 - 42

Wildwood Catholic 8 6 8 9 - 31

SJ: Jade Howard 11, Aliyah Nelson 7, Melissa Senese 4, Molly Spadaro 16, Natasha Tonia 4.

WC: Chrissy Casiello 4, Angela Mathis 2, Sally O'Donnell 19, Emily Whissell 6.

Oakcrest 12 17 11 21 - 61

Millville 3 2 20 12 - 37

O: Krystina Bennett 10, Cindy Grohman 5, Shadai Hill 16, Justina Mishkovsky 5, Daimis Ortiz 17, Breanna Smalls 2, Raelle Smalls 6.

M: Sheree Gregory 2, Alyssa Harris 4, Stephanie Labas 3, Latifah Minor 16, Christine Oliver 2, Tomisha Smith 10.

Colonial Conference

Haddonfield 17 7 10 9 - 43

Gateway 14 6 7 5 - 32

H: Tina Davis 5, Emily Grabiak 20, Annie Maloney 16, Laura Mateer 2.

G: Christina Carson 14, Megan Marsden 4, Meghan Nowak 10, Nicole Quinlan 2, Miranda Yarhling 2.

Paulsboro 5 10 10 7 - 32

West Deptford 15 7 19 7 - 48

P: Jade Bundy 9, Laron Childress 7, Alyssa Knighton 6, Dishawn Rone 2, Amy Smith 2, Vanessa Torres 6.

WD: Lauren Bogley 3, Christina Carrero 8, Haili Hoffman 5, Jenna Lindsay 16, Marlee Schramm 10, Bryanna Williams 6.

Collingswood 11 4 13 16 - 44

Sterling 5 12 9 9 - 35

C: Brielle Crites 5, Aja Crites 9, Lauren Gregg 24, Pierson 3, Danielle Trucksess 3.

S: Monica Burch 11, Glynnis Coburn 4, Lauren Easterday 2, Sam Eicholtz 7, Lewis 6, Kyle O'Donnell 5.

Haddon Heights 6 5 2 5 - 18

Haddon Township 8 7 10 13 - 38

HH: Alexis English 3, Jackie Eppwright 2, Noelle Higgs 1, Meghan Kennedy 3, Casey Rocheford 4, Roney 1, Kiera Smith 4.

HT: Jess Brown 4, Ryann Burke 7, Caitlin Butrica 2, Casey Francis 5, Liz Gercke 8, Maddie McComb 8, Kelsey McCullough 4.

Audubon 15 7 11 12 - 45

Lindenwold 10 7 6 6 - 29

A: Keara Ahearn 4, Coyle 3, Katherine Francolino 7, Steph Gies 18, Sam Hardymon 2, Brooke Szymanski 9, Kersten Welsh 2.

L: Shayla Banks 8, Kim Cintron 2, Micaela Moore 11, Brittany Sinclaire 7, Andrea Thompson 1.

Olympic Conference

Lenape 16 23 20 15 - 74

Triton 3 7 11 15 - 36

L: Moira Anthony 1, Campbell 5, Chelton 8, Jamie Dunek 11, Taylor Dunek 14, Christina Foggie 13, Kendra Johnson 16, Carolyn Wiley 4, Danielle Woll 2.

T: Anna Dolhansky 11, Amber Heslin 2, Jenna Kosofsky 13, Alyce Milakovic 10.

Winslow Township 10 6 17 11 - 44

Paul VI 10 13 15 18 - 56

WT: Mia Dozier 10, Chadae Ducille 8, Cherelle Hadrick 10, Lindsey Henchinski 8, Tracy Hurst 6, Delisa Marshall 2.

PV: Jade Bonder 5, Christina Kmiec 6, Christine Reilly 25, Becky Sparks 4, Kerri Weber 13, Amber Wirth 3.

Cherokee 16 11 12 16 - 55

Timber Creek 11 10 9 14 - 44

C: Jocelyn Cooper 2, Courtney Escudero 3, Tara Mangold 9, Monica Roeder 16, Laura Sweeney 16, Tiffany Turner 9.

TC: Tasia Farmer 19, Tiffany Jones 9, Jasmine Martin 3, Zakia Matthews 2, Lindsay Steele 11.

Seneca 6 6 10 16 - 38

Camden Catholic 15 18 13 7 - 53

S: Angela Adams 4, Jessica Donoghue 6, Katie Drayton 3, Chelsea Grover 4, Katie Marino 4, Brittany Southwick 2, Carly Strickland 13, Christen Stroehlein 2.

CC: Shay Collins 8, Teresa Corchado 14, Addy Crenny 8, Casey Crenny 9, Serifat Junaid 4, Shantel McNeil 7, Kathleen Notos 3.

Eastern 8 14 14 19 - 55

Bishop Eustace 4 10 14 13 - 41

E: Kerri Aiken 5, Barrie Cohen 13, Marissa DiMarco 8, Darian Graziano 2, Morgan Halbruner 6, Morgan Koehler 7, Genevieve Okoro 14.

BE: Stephanie Browne 10, Kaitlin Margraf 7, Kaitlin Murphy 5, Ifeoma Obian 4, Jackie Schluth 11, Victoria Soboscinski 4.

Tri-County Conference

Penns Grove 19 17 13 10 - 59

Overbrook 8 5 10 4 - 27

PG: Shaniece Banks 21, Shalisa Hill 13, Elisa Lee 6, Briah Patterson 2, Portia Sacks 10, Bayshontae White 6, Taraia Yates 1.

O(: Jess Cavallero 2, Michele Foster 6, Dani Magazzu 2, Latonya Oliver 17.

Glassboro 17 10 14 17 - 58

Woodstown 11 12 6 14 - 43

G: Stephanie Gardner 12, Kendra Garrison 14, Shamira Rothmiller 12, Natiara Willis 16, Ashlee Willis 4.

W: Arielle Chard 9, Sarah Hepler 15, Bethany Humenik 10, Tori Malpezzi 4, Chelsea Norbuts 2, Anna Perrino 3.

Wildwood 7 6 15 16 - 44

Pennsville 13 10 6 5 - 34

W: Shakiyrah Bishop 26, Jamie Bottoms 3, Loretta Kell 3, Latifah McNeal 9, Katie McWade 2, Shaniqua Roper 1.

P: Dawn Curry 13, Amanda Matarese 2, Lindsay Minch 16, Ashley Minch 3.

Pitman 5 7 6 13 - 31

Salem 17 23 9 8 - 57

P: Mary Beato 15, Mary Kate Covely 1, Dana Demiduke 1, Brooke Dresh 2, Gabby Garwood 2, Steph Kramer 2, Leigh Patrick 6, Jill Patrick 2.

S: Jasmine Brice 2, Shaqui Coppage 1, Taylor Keen 2, Theresa Krawiec 11, Stephanie Krawiec 2, Shayla Llanos 26, Megan Merritt 3, Che'Na Thompson 10.

Schalick 5 5 3 2 - 15

Gloucester Catholic 19 13 13 12 - 57

S: Lyndsi Bernardini 3, Ashley Hansen 9, Kiana Murillo 3.

GC: Alex Balara 4, Kerri Corrado 4, Marissa Kinsey 9, Kristen Loeffler 7, Devon McNamara 2, Melissa Millili 2, Dominica Navone 3, Meghan Shawnessey 14, Kate Sweeney 10, Casey Zweigle 2.

Deptford 7 10 6 10 - 33

Williamstown 14 14 11 14 - 53

D: Jaleesa Bundy 2, Tina Croxton 3, Samantha Dimitri 2, Samantha Morris 16, Brittany Neal 6, Nicole Terreri 2, Kristi Whittaker 2.

W: Wumi Abiona 1, Becca Calabro 4, Grace Ann Charles 1, Kristine Collins 2, Christen Glutz 3, Jessica Martinez 5, Kelly McNellis 3, Ciera Moore 10, Denay Morrison 15, Devan Solari 9.

Nonleague

Christian Academy 4 4 10 5 - 23

Gloucester Christian 13 11 6 11 - 41

CA: Lauren Atkins 7, Joelle Criss 2, Charmaine Dixon 6, Ishea Jennings 8.

GC: Kristen Clifford 2, Katelyn Clifford 21, Catherine Kerney 12, Jackie Polerio 4, Storz 2.

Today's Schedule

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Camden Ac. Charter at Moorestown Friends, 5:15

Trenton Catholic at Nottingham, 7

Girls' Basketball

NONLEAGUE

Moorestown Friends at Camden Ac. Charter, 3:45

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Maple Shade at Trenton Catholic, 6

New Egypt at Riverside, 6

Burlington City at Palmyra, 6

Rancocas Valley at Pemberton, 6:15

Willingboro at Moorestown, 6:30

Westampton Tech at Northern Burlington, 7

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Collingswood, 7

Gateway at Lindenwold, 7

Haddon Heights at Sterling, 7

Haddonfield at Haddon Township, 7:30

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee at Winslow Township, 6

Pennsauken at Cherry Hill West, 6

Timber Creek at Bishop Eustace, 7

Washington Township at Eastern, 7

Lenape at Cherry Hill East, 7

Seneca at Paul VI, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Delsea at Overbrook, 5:30

Clearview at Cumberland, 6:30

Penns Grove at Schalick, 6:30

Pitman at Clayton, 7

Williamstown at Deptford, 7

Highland at Kingsway, 7

Glassboro at Woodstown, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Hammonton at Oakcrest, 6

Holy Spirit at St. Joseph, 6

Vineland at Absegami, 7

Egg Harbor Township at Mainland, 7

NONLEAGUE

Ramsey at Bordentown, 6

Holy Cross at West Deptford, 7

Buena at Florida Tournament

Bowling

COED

At Baker Lanes:

West Deptford vs. Pennsauken Tech, 3:30

At Deptford Brunswick Lanes:

Lenape vs. Deptford, 3:30

At Playdrome, Cherry Hill:

Eastern vs. Bishop Eustace, 3:45

At Westbrook Bowling Center:

Cherokee vs. Gloucester Catholic, 3:45

Seneca vs. GCIT, 3:45

At Strike Zone:

Cherry Hill West vs. St. Joseph, 4

BOYS

At Loyle Lanes, Vineland:

Pennsauken vs. St. Augustine, 3:30

Swimming

COED

Shawnee at Cherry Hill West, 5:20

Sacred Heart at Middle Township, 8

GIRLS

Absegami at Our Lady of Mercy, 4

Boys' Basketball Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall

Liberty Division W   L   W   L

Rancocas Valley. . . 1   0   2   0

Trenton Catholic. . . 1   0   1   0

Moorestown. . . 0   0   1   0

Willingboro. . . 0   0   0   2

Pemberton. . . 0   1   0   1

Northern Burlington. . . 0   1   0   2

League   Overall

Patriot Division W   L   W   L

Westampton Tech. . . 2   0   2   1

Holy Cross . . . 1   0   1   0

Cinnaminson. . . 0   0   0   0

Bordentown. . . 0   0   0   0

Burlington Township. . . 0   1   0   2

Delran. . . 0   1   1   1

Medford Tech. . . 0   1   1   1

League   Overall

Freedom Division W   L   W   L

Palmyra. . . 1   0   2   0

New Egypt. . . 1   0   2   0

Burlington City. . . 1   0   1   0

Florence. . . 0   1   0   1

Riverside. . . 0   1   0   2

Maple Shade. . . 0   1   0   2

COLONIAL CONFERENCE League   Overall

W   L   W   L

Haddonfield. . . 1   0   1   0

Paulsboro. . . 1   0   2   0

Collingswood. . . 1   0   2   0

West Deptford. . . 1   0   2   0

Sterling. . . 0   0   1   1

Haddon Heights. . . 0   0   1   0

Lindenwold. . . 0   0   0   0

Audubon. . . 0   1   1   1

Haddon Township. . . 0   1   0   1

Woodbury. . . 0   1   0   1

Gateway. . . 0   1   0   1

OLYMPIC CONFERENCE League   Overall

American Division W   L   W   L

Pennsauken. . . 0   0   1   0

Cherokee. . . 0   0   0   1

Washington Township. . . 0   0   1   1

Lenape. . . 0   0   0   1

Eastern. . . 0   0   1   0

Cherry Hill East. . . 0   0   1   0

League   Overall

Patriot Division W   L   W   L

Shawnee. . . 0   0   1   1

Winslow Township. . . 0   0   1   0

Timber Creek. . . 0   0   0   0

Cherry Hill West. . . 0   0   1   0

Seneca. . . 0   0   0   1

Triton. . . 0   0   1   1

League   Overall

National Division W   L   W   L

Camden Catholic. . . 0   0   2   0

Camden. . . 0   0   0   0

Paul VI. . . 0   0   1   0

Woodrow Wilson. . . 0   0   0   1

Bishop Eustace. . . 0   0   2   0

Camden County Tech. . . 0   0   0   1

TRI-COUNTY CONFERENCE League   Overall

Royal Division W   L   W   L

Kingsway. . . 1   0   2   0

Clearview. . . 1   0   2   0

Williamstown. . . 1   0   1   0

Deptford. . . 0   0   1   0

Highland. . . 0   1   0   1

Cumberland. . . 0   1   0   1

Delsea. . . 0   1   0   1

League   Overall

Diamond Division W   L   W   L

Overbrook. . . 1   0   1   1

Gloucester Catholic. . . 1   0   1   1

Penns Grove. . . 0   0   1   0

Schalick. . . 0   0   0   1

Woodstown. . . 0   1   1   1

Glassboro. . . 0   1   0   2

League   Overall

Classic Division W   L   W   L

Salem. . . 1   0   1   0

Clayton. . . 1   0   1   0

Pitman. . . 1   0   1   0

Wildwood. . . 0   0   0   1

Gloucester. . . 0   1   0   1

Pennsville. . . 0   1   0   1

Gloucester County Tech. . . 0   1   0   2

CAPE-ATLANTIC AMERICAN League   Overall

Division I W   L   W   L

Absegami. . . 1   0   2   0

Egg Harbor Township. . . 1   0   2   0

Atlantic City. . . 0   0   1   1

Vineland. . . 0   1   0   2

Millville. . . 0   1   0   1

League   Overall

Division II W   L   W   L

Ocean City. . . 1   0   2   0

Hammonton. . . 1   0   1   0

Lower Cape May. . . 0   0   1   0

Mainland. . . 0   1   0   2

Oakcrest. . . 0   1   1   1

CAPE-ATLANTIC NATIONAL League   Overall

Division I W   L   W   L

Middle Township. . . 1   0   2   1

Holy Spirit. . . 0   0   2   0

St. Augustine. . . 0   0   1   1

Bridgeton. . . 0   0   0   2

Buena. . . 0   1   0   3

League   Overall

Division II W   L   W   L

Cape May Tech. . . 1   0   2   0

Pleasantville. . . 0   0   1   1

St. Joseph. . . 0   0   1   1

Wildwood Catholic. . . 0   0   0   2

Sacred Heart. . . 0   1   0   2

INDEPENDENTS League

W   L

Pennsauken Tech. . . 0   1

Moorestown Friends. . . 0   2

Camden Academy Charter. . . 0   0

Girls' Basketball Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall

Liberty Division W   L   W   L

Rancocas Valley. . . 1   0   2   0

Trenton Catholic. . . 1   0   2   0

Willingboro. . . 0   0   1   0

Moorestown. . . 0   0   0   0

Northern Burlington. . . 0   1   1   1

Pemberton. . . 0   1   0   2

League   Overall

Patriot Division W   L   W   L

Delran. . . 1   0   1   0

Holy Cross. . . 1   0   1   1

Bordentown. . . 0   0   1   0

Cinnaminson. . . 0   0   0   0

Westampton Tech. . . 0   1   0   1

Burlington Township. . . 0   1   0   2

League   Overall

Freedom Division W   L   W   L

Florence. . . 1   0   1   0

Palmyra. . . 1   0   2   1

Riverside. . . 1   0   1   1

Medford Tech. . . 0   0   0   0

Burlington City. . . 0   1   0   2

Maple Shade. . . 0   1   0   2

New Egypt. . . 0   1   0   2

COLONIAL CONFERENCE League   Overall

W   L   W   L

Sterling. . . 1   0   2   0

Collingswood. . . 1   0   1   0

Haddonfield. . . 1   0   1   0

Paulsboro. . . 1   0   1   0

West Deptford. . . 1   0   1   0

Haddon Heights. . . 0   0   0   1

Audubon. . . 0   1   1   1

Gateway. . . 0   1   0   1

Haddon Township. . . 0   1   0   1

Lindenwold. . . 0   1   0   1

Woodbury. . . 0   1   0   1

OLYMPIC League   Overall

American Division W   L   W   L

Cherokee. . . 0   0   1   0

Cherry Hill East. . . 0   0   1   0

Eastern. . . 0   0   1   0

Lenape. . . 0   0   1   0

Washington Township. . . 0   0   1   0

Pennsauken. . . 0   0   0   2

League   Overall

Patriot Division W   L   W   L

Timber Creek. . . 0   0   1   0

Cherry Hill West. . . 0   0   1   1

Triton. . . 0   0   1   1

Seneca. . . 0   0   0   1

Winslow Township. . . 0   0   0   1

Shawnee. . . 0   0   0   3

League   Overall

National Division W   L   W   L

Bishop Eustace. . . 1   0   2   0

Woodrow Wilson. . . 0   0   1   1

Camden County Tech. . . 0   0   0   0

Camden. . . 0   0   0   1

Camden Catholic. . . 0   0   0   1

Paul VI. . . 0   0   0   1

Pennsauken Tech. . . 0   1   1   1

TRI-COUNTY League   Overall

Royal Division W   L   W   L

Kingsway. . . 1   0   1   0

Williamstown. . . 1   0   1   0

Clearview. . . 1   0   1   1

Deptford. . . 0   0   2   0

Cumberland. . . 0   1   0   1

Delsea. . . 0   1   0   1

Highland. . . 0   1   0   1

League   Overall

Diamond Division W   L   W   L

Woodstown. . . 1   0   2   0

Glassboro. . . 1   0   1   0

Schalick. . . 0   0   1   1

Penns Grove. . . 0   0   0   1

Overbrook. . . 0   1   1   1

Gloucester Catholic. . . 0   1   0   1