Announcements

Bordentown High School's 10th annual athletic Hall of Fame induction ceremonies will take place in the school gym on Feb. 2, about 12:30 p.m., before the varsity boys' basketball game with Riverside. The dinner reception will be held the same day, starting at 4 p.m., at the Bordentown Elks Lodge on Amboy Road. Tickets for the dinner, $30 each, are available in the high school main office.

This year's inductees are: Robert Lamson (Class of 1952) for football, basketball and baseball; Andrea Conaway (1986) for track and field; James Snelling (2000) for football and track; David Pone (2001) for soccer; John Brodowski (2001) for football, basketball, and track and field; and members of the 1958 football team.

Yesterday's Results

Boys' Basketball

SAM ATWATER TOURNAMENT

Pennsauken Tech 60, Camden County Tech 40

Medford Tech 61, Westampton Tech 58

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic 60, Willingboro 43

Cinnaminson 58, Delran 51

New Egypt 49, Maple Shade 13

Palmyra 68, Burlington City 65

Bordentown 67, Burlington Township 26

Pemberton 72, Northern Burlington 39

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami 72, Mainland 54

Hammonton 65, Ocean City 47

Oakcrest 47, Lower Cape May 45

Millville 44, Egg Harbor Township 31

Pleasantville 75, Wildwood Catholic 54

Holy Spirit 56, Middle Township 39

Cape May Tech 61, Buena 55

Atlantic City 60, Vineland 52

Bridgeton 74, Sacred Heart 60

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 76, Haddonfield 54

Lindenwold 51, Gateway 36

West Deptford 66, Sterling 56

Haddon Township 78, Audubon 34

Woodbury 62, Haddon Heights 51

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee 57, Seneca 49

Paul VI 70, Woodrow Wilson 53

Camden 59, Camden Catholic 51

Triton 63, Cherry Hill West 26

Lenape 52, Eastern 50

Winslow Township 68, Timber Creek 59

Washington Township 68, Cherry Hill East 42

Cherokee 65, Pennsauken 60

TRI-COUNTY CONFERENCE

Overbrook 58, Gloucester County Tech 34

Gloucester Catholic 60, Kingsway 47

Pitman 51, Clayton 39

Salem 53, Wildwood 50

Delsea 55, Highland 52

NONLEAGUE

Florence 62, Ewing 56

Girls' Basketball

JACK MAYER MEMORIAL TOURNAMENT

Medford Tech 41, Camden County Tech 25

Westampton Tech 48, Pennsauken Tech 41

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic 70, Willingboro 52

Northern Burlington 46, Pemberton 27

Delran 50, Cinnaminson 45

Burlington Township 48, Bordentown 46

New Egypt 29, Maple Shade 13

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Wildwood Catholic 45, Pleasantville 35

Ocean City 48, Hammonton 24

Atlantic City 72, Vineland 41

Lower Cape May 50, Oakcrest 25

Egg Harbor Township 54, Millville 25

St. Joseph 58, Our Lady of Mercy 55

Sacred Heart 69, Bridgeton 28

Holy Spirit 37, Middle Township 34

Absegami 60, Mainland 32

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township 61, Audubon 31

Gateway 53, Lindenwold 45

Haddon Heights 41, Woodbury 33

Haddonfield 36, Collingswood 31

Sterling 46, West Deptford 37

OLYMPIC CONFERENCE

Triton 51, Cherry Hill West 36

Camden Catholic 51, Camden 37

Washington Township 49, Cherry Hill East 29

Cherokee 73, Pennsauken 37

Seneca 46, Shawnee 33

Lenape 45, Eastern 40

Timber Creek 67, Winslow Township 39

TRI-COUNTY CONFERENCE

Overbrook 38, Gloucester County Tech 20

Glassboro 43, Penns Grove 42

Pitman 34, Clayton 28

Wildwood 51, Salem 35

Delsea 44, Highland 39

Gloucester Catholic 67, Kingsway 35

Woodstown 39, Schalick 25

NONLEAGUE

Interboro 55, Paulsboro 49

Living Faith 62, Atlantic Christian 18

Bowling

BOYS

Washington Township 4, Eastern 0

(WT: Steve Pavlinko, 237 game, 665 series. E: Sean Comp, 213 game; Darrin Brown, 596 series.)

Hammonton 4, Cherry Hill West 0

(H: Sean Tell, 267 game; Scott Hummel 657. CHW: Andrew Hoffman, 226 game, 666 series.)

Lenape 4, Pennsauken 0

(L: Zack Stickney, 237 game; Anthony Scerati, 645 series. P: Andrew Cliver, 206 game, 551 series.)

GIRLS

Washington Township 4, Eastern 0

(WT: Kristen Elansky, 194 game; Jaimie Goodwin, 525 series. E: Alexis Hoinkis, 192 game, 489 series.)

Cherry Hill West 4, Hammonton 0

(CHW: Melissa Smith, 201 game; Victoria Beranaco, 540 series. H: Lindsay Latko, 152 game, 404 series.)

Pennsauken 3, Lenape 1

(P: Megan Black, 205 game, 515 series. L: Amanda Meier, 190 game, 486 series.)

Boys' Basketball Boxes

Sam Atwater Tournament

Medford Tech 14 13 10 24 - 61

Westampton Tech 9 8 25 16 - 58

MT: Brandon Carr 2, Jonathan Jernigan 6, Donald Molder 2, Brian Nelson 11, Lamar Robinson 2, Antwuan Rowe 20, Erwin Scatliffe 16, Dorian Williams 2.

WT: Lance Albritton 17, Brandon Belton 7, Kemaal Brooks 24, Gabe Creque 4, Damon Milam 6.

Pennsauken Tech 14 19 11 16 - 60

Camden County Tech 10 14 3 13 - 40

PT: Miguel Chacon 7, Jose Darce 4, Shaliek Johnson 9, Darius Lofland 10, Walter Moore 10, Jeffery Reyes 5, Joel Salcedo 2, Cesar Santiago 13.

CCT: Dior Hall 12, Hernandez 3, Oscar Herring 2, Demetrius Johnson 4, Merritt 4, Price 7, Kaliff Pugh 2, Quinnones 4, Wright 2.

Burlington County League

Trenton Catholic 15 18 17 10 - 60

Willingboro 12 16 7 8 - 43

TC: Daquan Basnight 18, Khalid Lewis El 6, Frantz Massenat 9, Lorenzo Santos 4, Marquis Tucker 6, Donre Whitmore 17.

W: Deandre Fair 9, Karee Ferguson 10, Chris Lewis 6, Jackie Osborn 5, Jarvis Perry 3, Solomon Pressley 3, Stacy White 7.

Maple Shade 2 6 3 2 - 13

New Egypt 7 15 16 11 - 49

MS: A.J. Chestnut 4, Charles Symczack 1, Chris Symczack 6, Ryan Tessin 2.

NE: Berg 3, Mike Fassal 1, Desmond Hubert 11, Kevin Janowski 20, Rocco Natalicchio 5, Dylan Rowley 2, Cody Shields 2, Ron Tortoriello 5.

Cinnaminson 10 11 19 18 - 58

Delran 16 12 5 18 - 51

C: Chuck Casey 5, T.J. DiLeo 10, Dan Ennis 6, Mike Gallo 23, Dan Gilbert 6, Amir Goher 2, Mark Tumas 6.

D: Bob Allibone 7, Brent Foster 3, Travis Hill 14, Darius Ingram 4, Jim Kane 16, Will Murray 7.

Burlington City 9 24 13 19 - 65

Palmyra 12 17 18 21 - 68

BC: Ajo Adedeji 2, Alphonso Bradford 12, Kwaseem Cole 4, Kris Corry 28, Shaquan Hall 9, Brandon Kennedy 8, Najee Mitchell 2.

P: Bill Devlyn 3, Cliff Glaze 17, Ken Mack 5, Warren Oliver 8, Quron Pratt 32, Kyle Sheppard 3.

Burlington Township 1 6 9 10 - 26

Bordentown 25 13 20 9 - 67

BT: Charles Ayetigbo 1, Kevin Baggett 3, Raheem Davis 2, Justin Howe 10, Devon Jerman 2, Kye Plant 1, Marquis Richardson 7.

B: Zach Bohanon 6, Gary Carthan 2, Elezderi 1, Jonathan Kohler 28, Deondre McCugary 3, Spike Pascual 4, Lorenzo Ricks 14, Joe Tumillo 2, Drew Turgyan 2, Brandin Youngblood 5.

Cape-Atlantic League

Absegami 17 18 16 21 - 72

Mainland 12 9 23 10 - 54

A: Anthony Ciallella 12, Scott Gentry 10, John Hampton 2, DeSean McFadger 12, Kyle Morgenweck 6, Tyler Morgenweck 26, David White 4.

M: Sean Bannon 17, Franklin Champion 5, Kyle Davis 13, Casey Dillon 4, Charlie Law 6, Greg Malamut 2, Jean Simeon 7.

Egg Harbor Township 5 4 5 17 - 31

Millville 6 9 14 15 - 44

EHT: Dann Allen 2, Jordan Chambers 3, Steve Costa 7, Kelsey Jackson 11, Andrew Martinez 6, Winston Rolls 2.

M: Derrick Carter 4, Donal Cisrow 5, Nate Jones 10, James Kent 4, John McMahon 5, Mike Trout 16.

Hammonton 18 18 16 13 - 65

Ocean City 15 9 18 5 - 47

H: George Barbetto 2, Anthony Barone 6, Mike Bertino 11, Kevin Kohr 6, Lydell Toliver 11, Xavier Warner 4, Travis Washington 25.

OC: Chris Curran 3, Sean Feeney 1, John Fogarty 14, Chris Harris 5, Bud Johnson 11, Brett Johnson 11, Connor Ortolf 2.

Middle Township 14 14 7 4 - 39

Holy Spirit 16 15 16 9 - 56

MT: Taz Harris 14, Ryan McCusker 1, Derek Schmolk 10, Willis Sotomyer 2, Jason Thompson 12.

HS: B.J. Bailey 11, Ryan Brooks 18, Matt DeSouza 15, Sean McGonigal 6, Giovanny Perderma 2, Preston Smith 4.

Cape May Tech 18 13 14 16 - 61

Buena 18 12 13 12 - 55

CMT: Steve Carrillo 16, James Coleman 2, Robby Davis 16, Gary Farrow 16, Dominic Fiorentino 4, Nick Ranalli 6, Jim Romano 1.

B: Rolando Avila 2, Giovanni Gutierrez 8, Tyler Hillgrube 24, Darius Melton 19, Sheldon White 2.

Vineland 8 15 9 20 - 52

Atlantic City 12 15 16 17 - 60

V: Matt Haddix 12, Jarell Lecator 13, Javon Porter 3, Jose Ramos 7, Jeremy Robertson 2, Terrell Sease 2, Marcus Ware 9, Hassan Williams 2, Derrick Williams 2.

AC: Franklen Burnside 10, Leavander Jones 7, Mujahid McBride 11, Rashaun Rasheed 8, Umar Shannon 2, Khalif Toombs 8, Anthony Woodard 14.

Pleasantville 17 15 22 21 - 75

Wildwood Catholic 8 19 15 12 - 54

P: Nate Evans 23, Clevins Exantus 18, Keith Gerald 11, Naim Lyons 9, LeAndre Nixon 3, Sheldon Spiller 4, Barry Spiller 7.

WC: Manuel Gonzalez 15, Clark Hindelang 6, Pat Kelly 9, Matt Mangold 4, David McCallion 2, Julian Miller 15, M.J. Nestor 3.

Lower Cape May 5 17 9 14 - 45

Oakcrest 6 9 15 17 - 47

LCM: Eric Durante 6, Ernie Harper 4, Daunte Jones 6, Tom McKeefery 13, Mike Pittman 8, Joe Sippel 4, Chris Sippel 4.

O: Daquan Edwards 2, Rob Gouldey 2, Darnell Johnson 3, John Lafollette 3, Kevin Miller 2, Marcus Miller 2, Alex Nelson 18, Shavak Walker 15.

Sacred Heart 12 18 5 25 - 60

Bridgeton 13 21 21 19 - 74

SH(: Justin Babel 6, J. Donato 8, Hutchins 10, Ronchetti 8, J.T. Triantos 18, Zorzi 10.

B: Jon Ballinger 8, Jamal Brown 4, Malcolm Fentress 13, Chris Howard 6, Ramante Mosley 12, Levi Orr 11, Hikeem Pruitt 2, Bartae Stubbs 18.

Colonial Conference

West Deptford 14 16 18 18 - 66

Sterling 17 6 18 15 - 56

WD: Pat Budd 4, A.J. Greenwald 28, Corey Hort 5, Charlie McShane 6, Joe Melendez 15, Michael Schultes 8.

S: Gabe Albanese 2, Jack Brennan 11, Jeff Cross 22, Brian Gunning 4, Markeith Palmer 2, Jaheem Taylor 4, Chris Ward 11.

Gateway 9 6 9 12 - 36

Lindenwold 8 10 18 15 - 51

G: Nick Alloway 3, Pat Beloner 10, Joe Carson 2, Joe Jones 4, John Miller 13, Evan Sienkiewicz 4.

L: Rishawn Davis 7, Lance Flynn 5, Tyron Harris 14, Anthony Leaming 3, Marquell Watkins 12, Marquis Watkins 10.

Audubon 7 15 3 9 - 34

Haddon Township 17 20 17 24 - 78

A: John Flacco 3, Wade Gies 7, Brandon Hill 6, Sean O'Connor 2, T.j. Tassi 8, Mickey Welde 5, Ryan Welsher 3.

HT: Scott DiCrescenzo 14, Matt Donaldson 11, Tony Hawkins 9, Ian Lindsay 2, Mike McGee 5, Kevin Moore 7, Matt Murphy 13, Dan Reed 5, Matt Roche 1, Tyler Smith 3, Frank Trautz 8.

Haddonfield 11 12 19 12 - 54

Collingswood 23 18 21 14 - 76

H: Dave Campbell 3, Greg Console 12, Chris Davis 1, Will Knight 27, Rob MacFeeters 4, T.J. Zaleski 7.

C: Harrison Carsillo 3, Mitch Carsillo 11, Eric James 12, Tyrone Mann-Barnes 17, Darnell McCargo 19, Whittington 14.

Woodbury 18 13 18 13 - 62

Haddon Heights 7 13 10 21 - 51

W: James Bundy 2, Marcus Davis 11, Mark DiRugeris 16, Dave Hughes 3, Hassan McGuire 10, Brian Purnell 5, J. Roberts 6, Isaiah Roberts 9.

HH: Paul Blocker 15, Jeff Pauls 6, Chris Roundtree 9, Mike Selby 4, A.J. Toliver 7, Jared Vaughs 10.

Olympic Conference

Shawnee 15 11 13 18 - 57

Seneca 14 12 9 14 - 49

S: Dillon Fields 4, Doug Holcombe 26, Eric Kessler 15, Tom Molina 2, Ben Simms 2, Will Tarrant 2, Dave Westman 6.

S: Billy Carrig 15, Rich McNamara 12, Erik Norquist 10, Jayson Taylor 12.

Cherry Hill West 6 8 6 6 - 26

Triton 9 12 26 16 - 63

CHW: Anthony DiBattista 2, Chris Gebhart 2, Kevin Noon 2, Mickel Orr 3, Jon Smith 8, Matt Speckmann 7, Robert Wandlow 2.

T: Josh Boyd 2, Chaz Dyer 15, Tom Gleason 13, Chris Rice 16, Bob Seeberger 4, Will Simmons 6, Da'Von Simmons 3, Ron Zanetich 4.

Lenape 9 8 13 22 - 52

Eastern 6 19 11 14 - 50

L: Colin Anthony 1, Christian Bendyna 6, Pete Dinich 10, Tyshawn Jackson 4, Ryan Lavell 2, Andre Lawhorn 2, Isiah Nixon 9, Kendall Peters 18.

E: Quavon Burrell 15, Bobby Harris 18, Mike Newmann 5, Vince Shaw 6, Wesley Tisdale 6.

Woodrow Wilson 12 17 12 12 - 53

Paul VI 23 19 10 18 - 70

WW: Bilal Bakr 23, Steven Bettis 4, Dior Johnson 8, Ryan Rembert 5, Teon Russell 9, Devon Searles 4.

PV: Will Campbell 16, Jon Grimes 10, Nick Moore 10, Robert Poole 9, Greg Smith 15, Mike Stafford 9, Casey Weisenbach 1.

Cherry Hill East 6 11 11 14 - 42

Washington Township 9 23 17 19 - 68

CHE: Drew Berlinsky 4, George Chukwueze 2, Lee Dossick 2, Brad Hennefer 3, Cory Isdaner 1, Logan Marro 8, Alex Saltzburg 3, Chris Santo 16, Dereck Satchell 3.

WT: Chuck Clark 2, Nick Favatella 6, Chris Grabbe 7, Rick Hudson 31, Matt Lopez 4, Adam Marcucci 6, Sam Pleasant 10, Dan Schleicher 2.

Timber Creek 12 11 19 17 - 59

Winslow Township 11 23 14 20 - 68

TC: Jameer Briggs 9, Tyler Hines 16, Collin Johnson 19, Mike Rose 10, Marquise Smith 5.

WT: Jeremy Appledorf 9, Branden Crosson 13, Brandon Jones 8, Damon Julian 6, Tyriq Rickards 14, Aaron Sallie 18.

Pennsauken 20 11 17 12 - 60

Cherokee 11 16 23 15 - 65

P: William Forrest 4, Cashuan Green 6, Eric Johnson 7, Gordon Johnson 9, Mike Pendleton 14, Isiah Vaughn 20.

C: Bobby Arthur 3, Alec Bernstein 11, Maurice Jackson 2, Christian Jordan 8, Ronson Quick 16, Richie Tarr 16, Nelson Torres 9.

Tri-County Conference

Gloucester Catholic 13 13 14 20 - 60

Kingsway 10 14 7 16 - 47

GC: Mike Calzonetti 20, Ed Kispert 4, Terence McPeak 13, Rob Page 6, Steven Rotella 11, Shawn Yunker 6.

K: Tom Dixon 6, Jared Flynn 3, Rondell Gilmore 4, Ryan Juhring 10, Bryon King 8, Robert Page 9, Stephen Pigford 4, Kyle Stein 3.

Clayton 12 6 15 6 - 39

Pitman 14 10 15 12 - 51

C: Diggs 4, David Follis 8, Troy Kyles 11, Ray Sanders 13, Danny Winistorfer 3.

P: Dylan Colgate 10, Marcus Corbitt 12, Rob Cressman 6, Luke Dickson 12, Kevin Gibbs 8, Alex Kelly 3.

Overbrook 33 15 7 3 - 58

Gloucester County Tech 11 6 1 16 - 34

O(: Reggie Jackson 7, Rashawn Jarido 2, Domtae Johnson 14, Jeff Jones 8, Shaun Lowe 5, Nick Menear 7, Chris Moore 12, Enrique Toomer 2, Jesse Weast 1.

GCT: Marc Fraster 3, Ken Johnson 3, Ken Kehler 5, Steve Laszczyk 2, Mike Meehl 6, Chris Mendoza 9, Otis Peterson 6.

Highland 11 8 17 16 - 52

Delsea 22 9 8 16 - 55

H: Marquise Alford 7, Dwayne Gland 26, Chris Mims 2, Bobby Painter 12, Ted Teschner 5.

D: Willie Crenshaw 4, Chris Jackson 4, Matt McCormick 10, Ryan McCulley 3, Bois Moore 13, Rameen Thomas 19, Kevin Walker 2.

Nonleague

King's Christian 7 13 12 9 - 41

Christian Academy 15 18 9 16 - 58

KC: Jordan Anderson 4, Thomas Anderson 8, Jason Anderson 4, David Bowen 2, Drew Findow 12, George Michel 2, Elija Phillips 1, Drew Stevens 6, Jacob Tretina 2.

CA: Jason Carter 5, Jamie Grover 14, Davin Kane 2, Terrell McCloud 10, Kyle Meade 4, Ryan Naylor 13, Jon Smith 10.

Ewing 12 15 13 16 - 56

Florence 12 12 20 18 - 62

E: Jerome Christie 18, John Christie 3, Kevin Dearden 1, Darius Nixon 2, Nyaki Rambaran 4, John Richardson 12, Isaac Robinson 14, Brian Vault 2.

F: Ernest Curry 5, Marcus Curry 8, Steve Giambrone 16, Quentin Loftin 8, Milorad Milosovici 12, Gurpreet Singh 5, Michael Williford 8.

Girls' Basketball Boxes

Jack Mayer Memorial Tournament

Medford Tech 7 10 6 18 - 41

Camden County Tech 8 9 4 4 - 25

MT: Kristen Bradley 7, Meisha Dunn 6, Ronicia Franklin 3, Alexis Peterson 13, Dondee Reevey 4, Jessica VanLoan 8.

CCT: Camryn Culbreath 6, Eileen Duran 8, Alexis Gouan 6, Shaquera Sloan 5.

Westampton Tech 21 12 10 5 - 48

Pennsauken Tech 11 12 8 10 - 41

WT: Ashley Hatchette 8, Latese Hickson 18, Brittany McLeod 7, Alex Nixon 10, Brittany Richardson 2, Amber Spady 3.

PT: Felicia Belindez 13, Ashlee Benson 12, Laquoia Parks 4, Quanennera Sanders 2, Jen White 10.

Burlington County League

Northern Burlington 20 6 7 13 - 46

Pemberton 3 5 13 6 - 27

NB: Jillian Asay 15, Ericka Baldwin 7, Katie Carty 14, Kristine Funk 6, Ashanti Vaughn 4.

P: Caitlin Bourque 3, Essence Buckley 2, LaTorsha Collins 4, Tiara Mitchell 6, Joyce Royal 9, Miesha Swink 3.

Delran 19 8 8 15 - 50

Cinnaminson 6 7 10 22 - 45

D: Lindsey Atzert 6, Casey Burk 11, Colleen Davis 8, Vanessa Hejnas 17, Kate Simmons 8.

C: Kelly Baker 4, Erin Fitzpatrick 4, Colleen Gannon 16, Christine Gannon 12, Jazmine Welcher 9.

New Egypt 2 14 4 9 - 29

Maple Shade 0 2 2 9 - 13

NE: Anderson 1, Bausher 2, Cora Delfini 8, Robynn Frank 6, Carol Ann Goff 2, Knigg 4, Kristie Martino 2, Jenn Scorch 2, Emily Straniero 2.

MS: Sammie Cichon 2, Patrice Farauhauson 3, Ashley Fiume 4, Kate Holt 1, Amanda Smalley 2, Colleen Sweeney 1.

Trenton Catholic 26 8 9 27 - 70

Willingboro 11 13 12 16 - 52

TC: Briyona Canty 17, Nakaida Monroe 2, Miah Register 4, Jacquel Sanders 6, Nicole Shelton 9, Marika Sprow 15, Lakeisha Sutton 17.

W: Stephanie Bingham 2, Nadirah Brown 13, Melanie Griffin 8, Angela Van Marter 4, Jasmine Rich 15, JaNaye Ware 10.

Bordentown 17 4 7 18 - 46

Burlington Township 8 8 14 18 - 48

B: Samantha Cobbs 7, Harlee Gallo 2, Stephanie Hazlett 17, Kara Lynch 3, Molly Napolitano 2, Allicia Pickett 4, Jessica Villalba 11.

BT: Denita Davis 2, Rebecca Feuerhammer 6, Mercedes Glover 7, Danielle Lee 14, Adrea McKeon 6, Leah Pini 1, Danielle Sindorf 5, Corrine Spencer 7.

Cape-Atlantic League

Ocean City 17 12 12 7 - 48

Hammonton 3 5 8 8 - 24

OC: Kelsey Boylan 6, Kelly Brady 13, Sarah Gibbs 7, Amanda Landi 3, Shannon Lane 12, Nancy White 7.

H: Jessica Combs 2, Brittany Lawson 5, Kyana McCarthy 2, Lina Munno 4, Alicia Palumbi 6, Rebbeca Stinger 5.

Mainland 12 2 13 5 - 32

Absegami 20 8 15 17 - 60

M: Christine Burke 2, Cindy Chelius 8, Kristie Weiss 4, Christine Wooding 18.

A: Ty Abilla 6, Tara Booker 27, Carly Craig 2, Dana Keister 4, Megan Krause 2, Sara Mostafa 19.

Holy Spirit 10 9 11 7 - 37

Middle Township 8 10 10 6 - 34

HS: Hillary Drinovsky 2, Jesse Frasier 10, Paige Frost 2, Kristy Jabier 2, Sarah Marakas 5, Tenisha Mobley 5, Kristen Polisano 5, Danielle Wessler 6.

MT: Danielle Barber 14, Nikki Giouros 4, Kristen Gordan 2, Abigail Logan 10, Jessie Mooers 2, Rachael Mooers 2.

Wildwood Catholic 9 14 14 8 - 45

Pleasantville 6 8 3 18 - 35

WC: DeAnna Adair 2, Chrissy Casiello 7, Angela Mathis 3, Sally O'Donnell 19, Karli Senatore 5, Maggie Senatore 3, Emily Whissell 6.

P: Cyesha Coward 4, Stephanie Ford 2, Brianna Holloway 1, Tayonna Sanders 2, Kierra Walker 26.

Oakcrest 9 3 6 7 - 25

Lower Cape May 14 16 7 13 - 50

O: Krystina Bennett 4, Justina Mishkovsky 6, Daimis Ortiz 5, Raelle Smalls 8, Breanna Smalls 2.

LCM: Lindsay Bryan 6, Khadijah Clark 8, Taylor Connelly 3, Stephanie Dugan 8, Rachel Eames 2, Alexandra Matthews 7, Janzell Rodriguez 5, Victoria Wermuth 11.

St. Joseph 8 16 11 23 - 58

Our Lady of Mercy 17 13 11 14 - 55

SJ: Cate Capozzi 5, Giana Cavallo 4, Jade Howard 1, Aliyah Nelson 16, Allison Nickels 5, Melissa Senese 11, Molly Spadaro 13, Natasha Tonia 2, Kiana Ward 1.

OLoM: Katie Bojanowski 9, Alicia Dudo 4, Roxanne Gough 15, Tori Peacock 3, Jena Peacock 5, Ashley Ridgeway 5, Taylor Thompson 14.

Bridgeton 2 14 9 3 - 28

Sacred Heart 21 17 24 7 - 69

B: Raneshia Byers 7, Salan Chapman 1, Dejuana Dairsow 15, Alejandra Gutierrez 4, Chassidy Simmons 1.

SH(: Shelley Bertino 2, Leah Braidi 2, Nikki Conroy 6, Ashley Durham 24, Tess Elder 3, Ally Ferrucci 2, Kaity Lent 10, Wonje Lungu 8, Nichole Rouse 2, Tyesha Simmonds 10.

Millville 4 5 7 9 - 25

Egg Harbor Township 12 10 17 15 - 54

M: Sheree Gregory 11, Stephanie Labas 2, Latifah Minor 2, Keosha Muhammed 2, Christine Oliver 1, Tomisha Smith 7.

EHT: Charminta Brown 2, Karen Chikezie 4, Stephani Diaz 2, Emily Esterman 6, Jamila Garrett 8, Erica Rassmann 8, Jillian Shaner 10, Maria Snyder 4, Erika Wachter 3, Stephanie Wargo 7.

Atlantic City 26 13 17 16 - 72

Vineland 11 14 10 6 - 41

AC: Carly Cakert 5, Tiana Cannon 12, Monique Garcia 14, Bria Hill 6, Kenzi Johnson 2, Caitlin Nolan 7, Joanna Persiano 24, Takiyah Woodall 2.

V: Alicia Cox 18, Charity Harris 19, Jasmine Lewis 2, Willow Ravell 2.

Colonial Conference

Collingswood 5 8 6 12 - 31

Haddonfield 11 7 9 9 - 36

C: Brielle Crites 14, Aja Crites 2, Lauren Gregg 7, Mo Robinson 2, Danielle Trucksess 6.

H: Tina Davis 5, Emily Grabiak 2, Annie Maloney 15, Christine Marcozzi 2, Brianna Mulava 3, Fran Niccoletti 2, Rachel Oakley 7.

Lindenwold 12 13 12 8 - 45

Gateway 16 14 14 9 - 53

L: Shayla Banks 12, Kim Cintron 2, Micaela Moore 6, Ishanna Rodriguez 6, Sarah Sabado 2, Brittany Sinclaire 14, Andrea Thompson 1, Adrian Thompson 2.

G: Christina Carson 22, Caitlin Cusack 1, Megan Marsden 9, Meghan Nowak 14, Nicole Quinlan 3, Jenna Thompson 4.

Haddon Township 14 16 17 14 - 61

Audubon 5 0 10 16 - 31

HT: Jess Brown 19, Kellen Burke 0 , Ryann Burke 6, Caitlin Butrica 2, Carly Francis 4, Liz Gercke 9, Katie Getzinger 4, Jen Jakimiak 2, Jackie LaBrosse 3, Maddie McComb 10, Kelsey McCullough 2.

A: Coyle 2, Steph Gies 10, Sam Hardymon 3, Brooke Szymanski 14, Devan Welsh 2.

Sterling 8 9 24 5 - 46

West Deptford 7 6 13 11 - 37

S: Monica Burch 13, Glynnis Coburn 4, Sam Eicholtz 11, Fox 3, Lewis 3, Kyle O'Donnell 12.

WD: Lauren Bogley 4, Christina Carrero 1, Haili Hoffman 2, Jenna Lindsay 16, Marlee Schramm 8, Audrey Weatherby 2, Bryanna Williams 4.

Haddon Heights 13 10 3 15 - 41

Woodbury 6 7 11 9 - 33

HH: Alexis English 3, Jackie Eppwright 6, Caitlin Fetter 5, Harper 2, Noelle Higgs 1, Meghan Kennedy 2, Casey Rocheford 6, Kiera Smith 16.

W: Sahara Daniels 5, Jerry Denoya 5, Alexis Glior 3, Sparkles Jones 3, Jasmin McHugh 3, Caitlyn Pipolo 4, Dominique Sellers 10.

Olympic Conference

Cherokee 20 22 21 10 - 73

Pennsauken 8 12 6 11 - 37

C: Courtney Escudero 8, Tara Mangold 13, Monica Roeder 13, Laura Sweeney 23, Tiffany Turner 16.

P: Brionna Benjamin 2, Valerie Bowden 4, Lauren Creel 2, Jamie Irvin 4, Amber Kyzer 2, Rasheeda Love 6, Keyanna Timmons 9, Ashley Waring 8.

Shawnee 7 3 14 9 - 33

Seneca 10 9 13 14 - 46

S: Jai Dungey 7, Alissa Hardiman 8, Keira Maier 11, Anna Thomann 3, Erin Wolgamot 4.

S: Angela Adams 4, Jessica Donoghue 5, Melissa Givnta 3, Chelsea Grover 8, Katie Marino 9, Carly Strickland 3, Christen Stroehlein 14.

Washington Township 13 9 14 13 - 49

Cherry Hill East 8 9 9 3 - 29

WT: Rachel Armor 1, Allie Bassetti 4, Ashley Giedemann 8, Victoria Jordan 2, Alyse Maiden 6, Gina Turdo 12, Shawna Wert 11, Dana Wert 5.

CHE: Marie Boisvert 7, Genvieve Boisvert 9, Kyra Holiday 5, Kim Regan 2, Vianca Tejada 6.

Triton 17 18 4 12 - 51

Cherry Hill West 9 12 9 6 - 36

T: Sarah DiGiorgio 6, Anna Dolhansky 2, Jenna Kosofsky 19, Alyce Milakovic 20, Kristi Twardziak 4.

CHW: Kendra Griffith 4, Taylor Klevenz 7, Lisa Kosteleski 2, Lauren Quinn 6, Allyssa Ream 4, Chelsea Schmotzer 6, Lee Ann Still 7.

Eastern 12 4 14 10 - 40

Lenape 3 11 17 14 - 45

E: Kerri Aiken 2, Barrie Cohen 9, Marissa DiMarco 4, Darian Graziano 2, Morgan Halbruner 9, Genevieve Okoro 14.

L: Moira Anthony 2, Jamie Dunek 2, Taylor Dunek 3, Christina Foggie 14, Kendra Johnson 16, Carolyn Wiley 6, Danielle Woll 2.

Winslow Township 9 13 11 6 - 39

Timber Creek 19 11 20 17 - 67

WT: Kayla Belton 2, Mia Dozier 9, Chadae Ducille 13, Cherelle Hadrick 9, Lindsey Henchinski 6.

TC: Tasia Farmer 10, Tiffany Jones 7, Stephanie Leonetti 9, Amanda Magana , Jasmine Martin 18, Zakia Matthews 2, Alexis Riiff 5, Lindsay Steele 16.

Camden Catholic 11 10 10 20 - 51

Camden 3 11 10 13 - 37

CC: Shay Collins 3, Teresa Corchado 6, Casey Crenny 7, Addy Crenny 10, Serifat Junaid 11, Shantel McNeil 14.

C: Carr 4, Faulk 4, Annie Payton-Brown 19, Brianna Peters 3, Fatima Stewart 7.

Tri-County Conference

Gloucester County Tech 7 4 2 7 - 20

Overbrook 16 7 11 4 - 38

GCT: Alversa 2, Braton 3, Canjemi 2, Discigsoo 4, Johnson 2, Massey 3, Tullini 2, Valentine 2.

O(: Jess Cavallero 7, Ashley Certo 9, Michele Foster 4, Dani Magazzu 2, Latonya Oliver 14, Olivia Radyshensky 2.

Pitman 9 9 7 9 - 34

Clayton 2 12 8 6 - 28

P: Mary Beato 20, Brooke Dresh 3, Gabby Garwood 4, Steph Kramer 3, Jill Patrick 4.

C: Sharele Anderson 4, Casey Giedosh 4, Valarie Perretti 3, Lauren Shack 8, Chavonne Shepherd 9.

Salem 9 13 10 3 - 35

Wildwood 13 4 16 18 - 51

S: Jordan Cline 5, Tanequa Kibler 7, Stephanie Krawiec 4, Shayla Llanos 6, Megan Merritt 2, Che'Na Thompson 11.

W: Shakiyrah Bishop 15, Jamie Bottoms 4, Yaharra Jones 2, Loretta Kell 9, Latifah McNeal 15, Shaniqua Roper 6.

Delsea 10 13 7 14 - 44

Highland 12 11 9 7 - 39

D: Sarah Batchelor 2, Sarah Gardenhire 14, Damarise Hunt 2, Jenna Jablow 12, Stephanie Krauss 10, Aubrey Orlandini 3, Erin Shover 1.

H: Hillary Davala 8, Radience Felton 9, Laura Gomez 11, Breanna McNamee 5, Stephanie Rohlfing 6.

Kingsway 11 6 15 3 - 35

Gloucester Catholic 13 8 23 23 - 67

K: Ashley Blowert 3, Kerri Bryant 4, Jessica Fromm 3, Taylor Johnson 2, Lacey Smith 15, Jasmine Smith 3, Alyssa Wiggins 5.

GC: Alex Balara 2, Kerri Corrado 7, Julie Genther 5, Marissa Kinsey 5, Kristen Loeffler 6, Devon McNamara 3, Dominica Navone 8, Meghan Shawnessey 15, Kate Sweeney 16.

Glassboro 10 14 10 9 - 43

Penns Grove 4 16 7 15 - 42

G: Stephanie Gardner 9, Kendra Garrison 6, Shamira Rothmiller 18, Natiara Willis 6, Ashlee Willis 4.

PG: Shaniece Banks 15, Katie Halter 2, Shalisa Hill 13, Elisa Lee 5, Portia Sacks 6, Taylor Smith 1.

Woodstown 8 13 9 9 - 39

Schalick 7 8 2 8 - 25

W: Arielle Chard 2, Sarah Hepler 13, Bethany Humenik 10, Tori Malpezzi 8, Anna Perrino 6.

S: Lyndsi Bernardini 3, Brittni Bernardini 3, Ashley Hansen 9, Kiana Murillo 3, Anna Nelson 5, Victoria Wright 2.

Nonleague

Christian Academy 11 8 4 15 - 38

King's Christian 8 8 10 0 - 26

CA: Lauren Atkins 14, Ciera Boyce 2, Charmaine Dixon 11, Ishea Jennings 8, Alexis Tennessee 2, Jameka Williams 1.

KC: Hannah Eller 4, Julia Jolin 14, Becky Mulvenna 8.

Paulsboro 7 18 12 12 - 49

Interboro 6 15 16 18 - 55

P: Jade Bundy 13, Laron Childress 11, Alyssa Knighton 2, Dishawn Rone 3, Amy Smith 11, Vanessa Torres 2, Danyelle Tracy 7.

I: Boon 3, Franchetti 18, Froio 10, Markun 12, Straccione 10, Ulsh 2.

Today's Schedule

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Holy Cross, 5

TRI-COUNTY CONFERENCE

Penns Grove at Glassboro, 5:30

Deptford at Cumberland, 5:30

Pennsville at Clearview, 7

NONLEAGUE

Camden County Tech at Cape May Tech, 4

Millville at Seneca, 4

Northwest Prep at Eastern, 5

Rancocas Valley at Williamstown, 5:15

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Palmyra at Burlington City, 2

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Seneca at Millville, 6

OLYMPIC CONFERENCE

Paul VI at Woodrow Wilson, 3:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clearview at Pennsville, 7

Cumberland at Deptford, 7

NONLEAGUE

Florence at Collingswood, 3

Moorestown at Lenape, 5

Washington Township at Willingboro, 5:15

Cape May Tech at Camden County Tech, 5:30

Moorestown Friends at Maple Shade, 6:30

Williamstown at Rancocas Valley, 7

Wrestling

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Camden Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pennsville at Gloucester Catholic, 6

NONLEAGUE

Sterling at Cherry Hill West, 6

Barnegat at St. Joseph, 6

Buena at Florida Tournament

Collingswood at Fairfax, Va. Tournament

Swimming

COED

Delran at Pemberton, 4:40

Eastern at Cherry Hill East, 5:10

Cherokee at Lenape, 7:10

BOYS

Northern Burlington at Moorestown, 3:30

Cinnaminson at Rancocas Valley, 5:50

GIRLS

Washington Township at Rancocas Valley, 4:40

Girls' Basketball Standings

Through Wednesday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall

Liberty Division W   L   W   L

Rancocas Valley. . . 1   0   2   0

Trenton Catholic. . . 1   0   2   0

Willingboro. . . 0   0   1   0

Moorestown. . . 0   0   0   0

Northern Burlington. . . 0   1   1   1

Pemberton. . . 0   1   0   3

League   Overall

Patriot Division W   L   W   L

Delran. . . 1   0   2   0

Holy Cross. . . 1   0   2   1

Bordentown. . . 0   0   2   0

Cinnaminson. . . 0   0   1   0

Westampton Tech. . . 0   1   1   1

Burlington Township. . . 0   1   0   2

League   Overall

Freedom Division W   L   W   L

Palmyra. . . 1   0   2   1

Florence. . . 1   0   1   1

Riverside. . . 1   0   1   1

Medford Tech. . . 0   0   0   1

New Egypt. . . 0   1   0   2

Burlington City. . . 0   1   0   3

Maple Shade. . . 0   1   0   3