One state girls' basketball ranking may have to be adjusted ever so slightly after a mild upset yesterday.

At Philadelphia University,

Cardinal O'Hara

, the No. 3-ranked team, knocked off top-ranked (according to MaxPreps.com)

Mount St. Joseph

, 51-43, using a strong fourth quarter.

Stephanie Holzer, a 6-31/4 Vanderbilt-bound senior, led the Lions (6-0) with 21 points.

Elle Hagedorn led Mount St. Joseph with 15 points.

Boys' Basketball

Stan Shelton dropped in a shot with five seconds left and handed

Coatesville

a 61-60 win over

Academy Park

at the Cabrini Classic at Cabrini College.

Shelton scored 16 points and Brandon Smith added 17 points for the Red Raiders.

In other tournament action:

Zack Kasabo scored 10 points and pulled down 10 rebounds to help

Octorara

beat

World Communications

, 56-50.

Moses Togbah paced the Indians with 21 points.

Ridley

raced to a 29-14 lead in the first half and tripped

Haverford School

, 56-35.

Dan Robinson paced the Green Raiders with 17 points.

Bensalem

got 16 points and 11 rebounds from Josh Howard and the Owls handed

Great Valley

its first loss of the season, 61-39.

Tim Howe added 13 points and 11 rebounds for Bensalem.

Suburban One National.

Keith Jones collected 14 points and sparked

Harry S Truman

to a 54-48 win over visiting

Pennridge

.

Jones got most of his points from the free-throw line, where he was eight-for-nine.

Ches-Mont.

Kyle O'Connor led a balanced

Downingtown East

scoring attack with 13 points and the Cougars got past visiting

Unionville

, 53-44.

Bicentennial.

Brendan O'Neill scored 12 points and

Holy Ghost Prep

outscored host

Christopher Dock

in every quarter in a 50-35 victory.

Nonleague.

Doug Berzins picked up 20 points to lead

Spring-Ford

past host

West Chester East

, 62-57, in quadruple overtime.

Alex Dozier converted six of seven free throws in the final two minutes and Nick Roman scored 15 points to lead

Cheltenham

past visiting

Penn Wood

, 55-52.

Bryan Cohen scored eight of his 13 points in the third quarter and led

Abington Friends

past host

Chestnut Hill Academy

, 50-44.

Mike Walther added a trio of three-pointers and 16 points for the Kangaroos.

John Marshall dropped in four three-pointers and scored 22 points to lift

Harriton

past host

Springfield (Montgomery County)

, 56-48.

Rylan Treffinger scored 19 points and Clayton Holmes added 14 points and 15 rebounds to lead

Upper Perkiomen

past visiting

Upper Moreland

, 62-49.

Council Rock South

held visiting

Abington

to nine points in the second half and handled the Galloping Ghosts, 50-32.

Joe Crane collected 12 points for the Golden Hawks.

Antonio Monroe poured in four three's and 18 points to lead

Comunications Tech

past visiting

Penn Charter

, 59-38.

Philadelphia Electrical

outpointed host

Friends Select

in the first half, 26-5, and eased past the Falcons, 59-30.

Marcus Langley accounted for 16 points for the Chargers.

Wrestling

Spring-Ford

grabbed a 13-0 lead and never looked back in beating host

Norristown

, 35-19, in a nonleague match.

Brandon Duffy started the Rams off at 135 pounds and beat Enrique Santiago, 8-4.

Skyline Duals.

At Fort Royal (Va.) Skyline High School,

Pennsbury

won the championship match by beating

Fauquier

(Va.), 36-26. The match came down to 160, where Ed Shupe had a technical fall over Evan Butler, 15-0.

Pioneer Athletic.

Julius Williams kicked off a string of four pins at the start of the match and

Pottsgrove

went on to handle host

St. Pius X

, 57-18.

Williams pinned Josh Rogers in 3 minutes, 16 seconds, to give the Falcons a 6-0 lead.

Indoor Track and Field

At Ursinus, Tim Malloy of

Neshaminy

cleared the bar at 6-foot-6 to win the Division I high jump at the Greater Philadelphia Track and Field Coaches Association meet.