Today's Schedule

Baseball

PIAA TOURNAMENT

State Class AAAA First Round

At Memorial Park, Quakertown:

North Penn vs. Hempfield, 4

At La Salle University:

Avon Grove vs. Frankford, 3

At Northampton:

Spring-Ford vs. Whitehall, 4

At Memorial Stadium, Ephrata:

Conestoga vs. Warwick, 6:30

At Bowman Field, Williamsport:

Williamsport vs. Red Land, 4

At Boalsburg:

Central Mountain vs. Plum, 6

At North Allegheny:

Peters Township vs. McDowell, 4

At Shaler:

Allerdice vs. Canon McMillan, 4

State Class AAA First Round

At Wenger Field, Fredericksburg:

Marple Newtown vs. Muhlenberg, 4:30

At FDR Park, Philadelphia:

Phila. Electrical vs. Blue Mountain, 1:30

At West Chester University:

Sun Valley vs. Fleetwood, 4

At Moosic:

Berwick vs. Montoursville, 6:30

At Altoona:

Somerset vs. Susquehanna Township, 6

At Robinson Township:

West Allegheny vs. Perry, 7

At Brockway:

Punxsutawney vs. Trinity, 4

At Slippery Rock University:

Hickory vs. Blackhawk, 2:30

State Class AA First Round

At Memorial Stadium, Ephrata:

New Hope-Solebury vs. Lancaster Catholic, 4

At Blue Mountain:

Prep Charter vs. Pine Grove, 4

At Bowman Field, Williamsport:

Loyalsock vs. Scranton Prep, 6:30

At Bedford:

Everett vs. Brandywine Heights, 4:30

At Butler:

Beaver vs. Bishop McCort, 4

At Brockway:

Redbank Valley vs. Burrell, 2

At Altoona:

Bald Eagle vs. Seton La Salle, 3

At Slippery Rock University:

Sharon vs. Bishop Canevin, 5

State Class A First Round

At FDR Park, Philadelphia:

Christopher Dock vs. GAMP, 4:30

At Moosic:

Old Forge vs. Holy Name, 4:30

At Pine Grove:

Williams Valley vs. Sayre, 6

At Robinson Township:

Carmichaels vs. Keystone, 4:30

At White Park, Indiana:

Homer Center vs. Curwensville, 4

At St. Marys:

Cameron County vs. Serra Catholic, 4:30

At Slippery Rock University:

Villa Maria-Erie vs. Rochester, 12

Softball

PIAA TOURNAMENT

State Class AAAA First Round

At Spring-Ford:

Owen J. Roberts vs. Washington, 2

At Patriot's Park, Allentown:

Garnet Valley vs. Bangor, 7

At Temple University, Ambler Campus:

Hatboro-Horsham vs. Central, 4

At Brightbill Park:

Upper Darby vs. Lower Dauphin, 5

At Mid Valley:

Delaware Valley vs. Waynesboro, 4

At Boalsburg:

State College vs. Central York, 4

At Gateway:

Latrobe vs. Allerdice, 5

At Penn State-Behrend:

Shaler vs. Erie-Strong Vincent, 4:30

State Class AAA First Round

At Heisman Field, Newville:

Nazareth Academy vs. Greencastle, 5

At Patriots Park, Allentown:

CAPA vs. Palisades, 5

At Spring-Ford:

St. Basil vs. Donegal, 4

At Elm Park, Williamsport:

Milton vs. Dallas, 4

At Boalsburg:

Johnstown vs. Susquehannock, 2

At North Allegheny:

Ellwood City vs. Punxsutawney, 5

At McGibney Field:

Perry vs. Belle Vernon, 12

At Penn State-Behrend:

Corry vs. Montour, 3

State Class AA First Round

At Temple University, Ambler Campus:

St. Pius X vs. Masterman, 2

At Lyons Field, Fleetwood:

Brandywine Heights vs. Mifflinburg, 5

At Williamsport:

Loyalsock vs. Pequea Valley, 4

At Wilkes University:

Nanticoke vs. Pen Argyl, 5

At North Allegheny:

Riverside vs. Iroquois, 3

At Brockway:

Moniteau vs. Everett, 5

At Boalsburg:

Bald Eagle vs. South Park, 6

At Penn State-Behrend:

Villa Maria-Erie vs. Washington, 5

State Class A First Round

At Upper Merion:

Bristol vs. Minersville, 3

At Elm Park, Williamsport:

Northeast Bradford vs. Upper Dauphin, 4

At Mid Valley:

Old Forge vs. Montgomery, 6

At Everett:

Northern Bedford vs. West Branch, 4:30

At Gateway:

Vincentian vs. Fannett Metal, 3

At Penn State-Behrend:

Cambridge Springs vs. Curwensville, 12

At Boalsburg:

Bishop Guilfoyle vs. Leechburg, 12

At Brockway:

Smethport vs. Avonworth, 3