Lincoln's wrestling team needed five pins to record its first win in 15 years over host Central, 49-18, yesterday.

The Railsplitters got two first-period pins, from heavyweight Roman Griggs and Michael McGlashen (189 pounds), and two third-period pins - Jonathan Gomez (145) and Isairas Yaro (160)

The Railsplitters had not beaten the Lancers in the sport since December 1993.

In other league matches:

Washington thumped host Franklin Towne Charter, 69-6, as Anthony Tamburro (140), Daniel Karmiev and Nariman Lomidze (215) earned pins.

Olney got an impressive decision at 171 from Stefon Broughton to clinch a 45-31 win at Frankford. The Trojans also got a 58-second pin from Abdiel Rodriquez at 103 pounds.

Northeast ran its record to 7-1 with a 52-18 win over visiting Overbrook as the Vikings got first-period pins from Yong Peng (125) and heavyweight Anthony Nieves.

Edison got a pin at 215 to go up by six and finished with a 45-33 win over visiting Kensington, the first 4-0 start in school history. Emil Sauris earned a second-period pin at 215 to put the Owls up for good.

Catholic.

Cardinal O'Hara registered four first-period pins in a 40-38 win at St. Joseph's Prep. The Lions benefited from a forfeit to open the match at 215 and were able to win it when the Hawks, up by 38-34, had to forfeit the 189-pound bout. The highlight for O'Hara came at heavyweight, where Frank Peaschek's first-period pin gave the Lions a 12-0 lead. St. Joseph's Prep's most impressive performance was a 16-second pin by Jack Brenner at 103.

Brian Barnaby had an 18-second pin in the 160-pound bout to highlight Father Judge's 48-22 win over visiting Conwell-Egan. Teammate Tim Walker pinned his opponent in 53 seconds at 152.

Three freshmen helped host La Salle past rival North Catholic, 41-23. Bryan Pflanz earned a decision at 103 and Casey Kent registered a first-period pin at 112 while Matt Cimato beat Dave Davidson, 8-0, at 125.

Central.

Radnor topped host Lower Merion, 62-9. The Red Raiders Dave Page pinned Bob Chase in 1 minute, 11 seconds at 215 pounds for the quickest pin of the night.

Haverford High beat visiting Ridley, 39-38. The Fords led, 33-24, and held on behind Luke Bilyeu pinned his opponent in the 125-pound weight class in 3:31 to put the Fords (1-1) up, 39-29.

Friends Schools.

Westtown got back-to-back pins from George Cauffman (119) and Ian Yamaguchi (125) in a 73-3 win at George School.

Cary Snider's pin at 125 gave host Friends' Central a 30-18 lead in a 60-24 win over Abington Friends. Jake Segal had a 58-second pin for the Kangaroos at 130.

Boys' Basketball

Tre Harry scored only four points, but half of them came on a putback at the buzzer to lift Hill School to a 47-46 win at Penn Charter.

Academy of the New Church got 14 points, 11 rebounds and nine blocked shots from Malcolm Gilbert, a 6-foot-11 sophomore, in a 62-48 win at Solebury School.

Reading got a layup from Delvan Brown at the end of the regulation and two free throws from Marcus Dawkins at the end of the first overtime to extend the game and win at Chester, 76-72, in double overtime.

Brian Loesser's 24 points lifted Plumstead Christian to a 56-54 win at Community Academy of Philadelphia.

Public.

Tyler Hunt and Sam Jung each knocked down three three-point shots for Masterman in a 72-32 win at CAPA.

Pioneer Athletic.

Spring-Ford went on a 14-2 run to close out the game and in a 48-31 win at Perkiomen Valley. Doug Berzins scored 21 of his 25 points in the second half to pace the Rams

Penn-Jersey.

International Christian remained unbeaten in league play with an 84-63 win over visiting De La Salle. Farley Lloyd had 21 points for the Titans (6-2 overall, 2-0 league).

Boys' Swimming

Hill School topped host Friends' Central in a nonleague match, 101-69, but John Armstrong provided a highlight for the Phoenix by breaking his own school record in the 100-yard freestyle relay. Armstrong covered the distance in 49.30 seconds, nipping the mark he established last season of 49.70.

Girls' Basketball

Friends' Central became the first 10-0 team in Southeastern Pennsylvania by beating visiting Little Flower, 55-25, in a nonleague game.

The Phoenix got 18 points from Crystal Ross and 10 assists from sophomore point guard Monaye Merritt.

Chichester scrambled from a four-point deficit with 1:10 left to stun visiting Norristown, 44-43. In the final minute, Kellie Pace hit a three-pointer and a layup sandwiched around a Jill Curran steal and a layup. Pace finished with 18 points to lead the Eagles. Norristown had an open look and a shot that rimmed around the net and went out at the buzzer.

Kristen Lindrooth led a group of three players in double figures, scoring 15 points, for Academy of the New Church in a 41-38 win at Upper Moreland.

Shani Weiss scored 16 points to lead Stern Hebrew to a 44-37 win at Barrack Hebrew. The Cougars were led by freshman Tamara Moskowitz, who had 12 points, nine steals and seven assists.

Shanyae Glenn had 10 of her 18 points in the fourth quarter to rally Hill School to a 41-31 win at Abington Friends. Glenn went over the 1,000-point mark for her career.

Public.

Helen Levins had 12 points and eight rebounds to lead host Masterman past New Media Charter, 51-26.

Freire Charter placed five players in double figures, led by Dakia Manning's career-high 17 points, in a 95-26 win over visiting Mariana Bracetti.

Paige Dolan scored 19 points to lead Franklin Towne Charter to a 53-42 win at Rhodes.

Shaahida Speedwell's 15 points helped visiting Fels race past Washington, 47-40.

Mia Waring scored 17 points as host Swenson turned back Philadelphia Academy Charter, 36-17.

Central got 15 points from Janaa Pickard in a 61-14 win at Martin Luther King.

Lakeisha Thomas scored 15 points to lead Imhotep to a 62-17 win at Palumbo.

Inter-Ac.

Fiona Flanagan scored 17 points to lead Notre Dame past visiting Agnes Irwin, 72-18.

Yesterday's Results

Wrestling

PUBLIC LEAGUE

Olney 45, Frankford 21

Lincoln 49, Central 18

Northeast 52, Overbrook 18

Washington 69, Franklin Towne Charter 6

Edison 45, Kensington 33

CATHOLIC LEAGUE

Cardinal O'Hara 40, St. Joseph's Prep 38

Father Judge 48, Conwell-Egan 22

La Salle 41, North Catholic 23

CENTRAL LEAGUE

Radnor 62, Lower Merion 9

Haverford High 39, Ridley 38

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central 60, Abington Friends 24

Westtown 73, George School 3

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 56, Spring-Ford 15

NONLEAGUE

Abington Friends 51, Solebury School 18

Swimming

NONLEAGUE BOYS

Hill School 101, Friends' Central 69

NONLEAGUE GIRLS

Friends' Central 87, Hill School 83

(FC: Olivia Gillison, wins in 100 freestyle, 200 freestyle relay and 400 freestyle relay)

Bowling

CATHOLIC LEAGUE GIRLS

Archbishop Ryan 4, Archbishop Prendergast 0

(AR: Nicole Gatto 253 game, 724 series; AP: Alexandra Krall 192 game, 531 series)

Little Flower 4, St. Hubert 0

(LF: Ashley Sipos 202 game, Liz Stout 584 series; SH: Allison Fry 193 game, Brittany Snellbaker 582 series)

SUBURBAN ONE LEAGUE BOYS

Hatboro-Horsham 3, North Penn 1

(HH: Justin Platt 269 game, 739 series: NP: Jeff

Sandler 245 game, 598 series)

SUBURBAN ONE LEAGUE GIRLS

North Penn 4, Hatboro-Horsham 0

(NP: Kayla Uccelletti 189 game, Becky Closs 479 series; HH: Krista Walton 225 game, 556 series)

Squash

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE GIRLS

Germantown Friends 6, Shipley 1

Boys' Basketball Boxes

Bicentennial League

Bristol 20 18 8 20 - 66

Morrisville 12 4 17 12 - 45

B: Torrey Adams 2, Shane Davis 29, Anthony Pinelli 2, Carl Strand 16, Derek Torres 9, Victor Vargas 2, Eric Wade 6.

M: Kevon Baxter 2, Marcel Carr 21, Tyler Quill 2, Frank Ramble 12, Carlos Reyes 2, Chris Shaw 4, Jake Walbridge 2.

Catholic League Blue

Lansdale Catholic 4 4 18 16 - 42

Archbishop Carroll 17 17 16 18 - 68

LC: Mike Barr 4, Liam Coyne 8, Brian Keane 5, Alex Kirk 8, Pat O'Hara 3, Christian Reed 2, Brendan Stanton 9, Matt Tumaz 3.

AC: Pat Daly 2, Jay Donovan 3, Kasheef Festus 12, Ryan Hanley 3, D.J. Irving 7, Mike Lauer 3, Trevor McNulty 9, Ben Mingledough 11, Vince Mostardi 3, Mike Payne 1, Andre Wilburn 14.

Ches-Mont League

Kennett 15 15 7 17 - 54

Oxford 16 16 16 21 - 69

K: Martin DeBerardinis 4, Gregory Hernandez 4, Mike Kelly 15, Knight 10, Jabbar Mendez 9, Pat Nash 2, Samuel Tavoni 10.

O: Kenny Belmudez 14, Aron Ickes 6, Mohammad Mahmud 11, Brendan Munday 8, Tyler Reeves 13, Vinnie Sanders 17.

Penn-Jersey League

De La Salle 15 13 14 21 - 63

International Christian 20 15 26 23 - 84

DLS: Aponte 2, Diaz 4, Glenn 18, L. Johnson 9, J. Johnson 10, Roberts 2, Wade 18.

IC: Joshua Conner 9, Farley Lloyd 21, Cassius Reynolds 20, Javier Rivas 4, Justin Robinson 11, Edward Weary 17, Dan Weary 2.

Pioneer Athletic Conference

Spring-Ford 10 1 23 14 - 48

Perkiomen Valley 9 7 13 2 - 31

S: Doug Berzins 25, Sean Clark 2, Nick Coburn 2, James Detweiler 6, Anthony Hill 7, Eric Janus 4, Scott Sisson 2.

PV: Sean Conners 5, Ryan Davis 13, Ross McGinley 8, Ian Rykaczewski 3, Chris Stewart 2.

Suburban One Continental

Central Bucks West 9 9 17 18 - 53

Quakertown 5 7 10 9 - 31

CBW: Bill Carroll 9, Joe Dilullo 2, Chris Dilullo 2, Ryan Dyer 7, Ryan Fiore 4, Patrick Furst 11, Reills Reichwein 12, Anthony Salvitti 3, Justin Scarpello 1, Shane Tyksinski 2.

Q: Kenny Gula 4, Jake Kandel 5, Dalton Nice 12, Brett Roseboro 4, Steve Shells 4, Brandon Wolf 2.

Central Bucks East 22 12 21 28 - 83

Pennridge 6 12 14 13 - 45

CBE: Chris Allen 2, Michael Barone 13, Brandon Boekel 16, Craiger Eshleman 2, Chris Harmon 14, David Kiersnowski 4, Tim McLaughlin 8, Grant Menard 4, Skylar Scrivano 2, Baxter Whittington 18.

P: Ryan Connellan 10, Mike Guldin 8, Jon Lewis 4, Pete Roberts 9, Jared Schaffer 4, Drew Smith 4, Zech States 6.

Suburban One National

Council Rock North 15 20 14 12 - 61

William Tennent 6 12 11 14 - 43

CRN: Charlie Anastasi 4, Ty Bostain 10, Dan Costello 13, Tim Filer 12, Arron Goodman 6, Aaron Morgan 12, Andrew Stress 4.

WT: Eugene Bell 7, Danny Eckhardt 2, Matt Hartman 5, Mike Horn 5, Shakat Kofat 1, Jeff Pio 15, Christian Vargas 3, Doug Weinriech 5.

Council Rock South 9 8 9 24 - 50

Bensalem 15 9 11 16 - 51

CRS: Tom Boyd 15, Rus Chichkin 2, Jake Clopton 2, Mike Dipaolo 2, Jim Merron 3, Cody Nowlin 11, Justin Thomas 2, John Thomas 13.

B: Alex Agyedu 2, Corey Canestrare 7, Nick Christian 15, Kelsey Dark 9, Liam Kirgan 5, Brian McHugh 9, Rob Schreiber 4.

Nonleague

Hill School 6 16 15 10 - 47

Penn Charter 17 10 7 12 - 46

HS: Dylan Bowman 5, Ryan Deitrich 6, Andrew Donald 1, Patrick Flanagan 3, Nick Gore 13, Tre Harry 4, Alex Herzing 8, Joey Heylinger 4, Mike Howell 3.

PC: Michael X. Brown 2, Greg Laudadio 5, Dylan Moody 7, Tom Noonan 11, Don Rauchut 4, Mark Rhine 13, John Ryan 4.

Masterman 14 17 23 18 - 72

CAPA 6 9 6 11 - 32

M: Germel Ford 6, Jordan Gifford 3, Tyler Hunt 13, Sam Jung 12, Keenan Marshall 10, Luis Padilla 7, Bili Powers 7, Terrell Skipper 2, Bryan Stevenson 12.

C: Gill 5, Lawer 1, Powers 19, Rodon 2, Ruffin 3, Sowell 2.

Solebury School 18 8 8 14 - 48

Academy New Church 14 19 14 15 - 62

SS: Justin Driver 16, Nick Lopez 16, Emmanuel Matlock 4, Brett Stewart 12.

AotNC: Ed Bieker 2, Malcolm Gilbert 14, Savon Goodman 16, Lites 2, Jonathon Rawls 7, Kenny Ross 21.

Plumstead Christian 17 18 11 10 - 56

Community Ac. of Phila. 7 16 9 22 - 54

PC: Cory Brautigam 3, John Liotti 6, Yi Liu 7, Brian Loesser 24, Steve Rosenthal 7, Clyde Sharik 2, Brad Wisler 7.

CAoP: Pedro Cruz 8, Richard Gaines 2, Johnathan Jimenez 16, Jonathan Lacend 3, Josue Negron 3, Ariel Rodriguez 4, Lisandro Ruiz 18.

Stern Hebrew 22 13 18 17 - 70

Barrack Hebrew 14 16 11 20 - 61

SH: Chason Danzig 19, Yoni Eckmann 13, Josh Halpern 13, Aron Kallush 9, Netanal Spero 2, Rob Spinrad 3, Benji Toaff 11.

BH: Josh Ackerman 11, Derek Benedict 22, Dan Gabbay 5, Ron Gabbay 8, Michael Leyman 9, Sam Mellits 1, Jon Pressman 5.

Living Faith Christian 12 13 21 19 - 65

Cardinal O'Hara 10 15 11 21 - 57

LFC: Allen 6, Brown 6, Davis 2, Durteh 1, Feliciano 11, Jones 12, Kennedy 25, Smith 2.

CO: Anthony Bertolino 12, Howarth 12, Dan Kearney 11, Phil Lindsay 6, Sean Mayo 2, Miguel Pagan 2, Josh Rodgers 10, Mark Sharkey 2.

New Hope-Solebury 5 8 11 14 - 38

Conwell-Egan 15 18 11 18 - 62

NH: Matt Allagretto 5, Weston Bloomer 3, Chris Corse 2, Pete Elliot 4, Taylor Fellerman 2, Chris Fursco 6, Julian Kaminoff 5, Mike Kelly 7, Dan Kelly 2, Quinn Kilough 2.

C: Shayne Bonner 9, Kyle Bonner 6, Dave Delattre 8, Kevin DeLorenzo 2, Ryan Golin 2, A.J. Griffiths 2, Sean McCarthy 4, Bill Petraitis 4, Isaac Robinson 9, Andrew Schaefer 5, Jonas Skovdal 11.

Monsignor Bonner 13 18 11 25 - 67

Penn Wood 16 21 16 21 - 74

MB: Boyle 2, Colvin 7, Cummings 6, Francis 15, Melvin 11, Bill Scanlan 6, Slade 2, Smith 18.

PW: Aaron Brown 9, Will Brown 2, Duane Johnson 14, Tyree Johnson 18, Shawn Oakman 12, David Squire 2, Chris White 13, Thomas White 4.

Reading 13 9 18 19 7 10 - 76

Chester 11 18 13 17 7 6 - 72

R: Delvan Brown 16, Trinity Burdine 13, Marcus Dawkins 27, Yamil Echavarria 11, Xavier Mumford 6, Lorde-Zackery Vouse 3.

C: Dymere Crews 2, Rahlir Jefferson 29, Maurice Nelson 18, Learon Pray 6, Kareem Robinson 5, Laquan Robinson 2, Keyon Staples 9, Erikk Wright 1.

Chichester 19 9 20 20 - 68

Caravel Academy 15 28 13 24 - 80

C: Marcus Benson 2, Malik Carter 6, Dan Clapp 16, Mike Koles 2, Fred Murray 6, Brian Parker 34, Vaughn Russell 2.

CA: Anderson 18, Berry 6, Craft 1, Creaton 4, Davitkov 5, Garlick 1, Glover 4, Eriane Gumbs 34, Roberts 7.

Girls' Basketball Boxes

Ches-Mont League

Downingtown East 18 18 15 8 - 59

Coatesville 3 4 6 0 - 13

DE: Kristen Blye 12, Bitsy Cairns 1, Kelly Devlin 2, Ro Gentry 6, Melissa Hummel 4, Kelli Joran 4, Sarah Keefer 2, Meghan Kerrigan 8, Biz Matta 12, Taylor Thompson 4, Amber Yacenda 4.

C: Asia Graham 6, Bonnie Sandone 2, Alyssa Stirling 4, Donisha Watson 1.

Inter-Ac League

Agnes Irwin 4 6 6 2 - 18

Notre Dame 28 15 11 18 - 72

AI: Katie Duffy 5, Olivia Goodman 7, Kristen Nehls 2, Emily Wetz 2, Shannon Williford 2.

ND: Bridget Borgese 16, Erin Clawson 8, Erika Ferro 4, Fiona Flanagan 17, Devon Kane 10, Mary Kelly 1, Colleen Olinger 8, Carly Pennacchia 2, Jillian Powers 2, Amy Schwartz 4.

Pioneer Athletic Conference

St. Pius X 10 7 13 15 - 45

Pottsgrove 12 18 10 17 - 57

SPX: Chrissy Esbensen 7, Melissa Mansur 16, Jordan Pasik 10, Lauren Proud 4, Kelly Sorber 8.

P: Stephanie Coleman 5, Sydney Coleman 11, Alexis Glenn 7, Kari Ludy 12, Jessica Neel 2, Stephanie Schultz 20.

Boyertown 14 21 18 11 - 64

Owen J. Roberts 5 6 13 8 - 32

B: Sarah Bennett 7, Alex Brown 7, Michelle Hartman 3, Jill Hilbert 7, Christen Miller 6, Jess Schlesman 11, Nicole Slickers 16, Megan Stewart 7.

OJR: Meg Antrim 1, Brianne Benton 2, Corinne Derstine 2, Haley Halteman 12, Megan Hodgson 5, Gena Levengood 2, Kara Mann 3, Julia Sbat 5.

Public League

Franklin Towne Charter 15 12 10 16 - 53

Rhodes 16 11 7 8 - 42

FTC: Paige Dolan 19, Lauren Gilborges 2, Megan McGuigan 2, Danielle Morris 11, Sarah Rodgers 6, Megan Tuffy 13.

R: Jackie Jones 2, Paulnisha Parker 12, Jade Williams 28.

Suburban One National

Truman 6 2 6 6 - 20

Neshaminy 14 20 9 13 - 56

T: Emily Cawan 2, Dupree 2, Keira Gilbert 8, Shalaya Lynch 6, Rebecca Walker 2.

N: Shannon Barlow 3, Cara Gadzinski 6, Brianna Hires 5, Amanda Lally 5, Victoria Mazzeo 6, Chelsea Rota 11, Kelsey Ryan 9, Jen Slivka 9, Avery Wonder 2.

William Tennent 12 12 6 9 - 39

Council Rock North 11 12 20 14 - 57

WT: Ashley Alden 10, Sarah Godfrey 4, Liz Koval 7, Alison Malatesta 1, Taylor Morgan 4, Deanna Schneiderreit 3, Hanna Sellers 1, Megan Zimmermann 9.

CRN: Juliann Fricke 10, Devin Gold 13, Lauren Gold 7, Sarah Kiely 14, Kate Logan 13.

Nonleague

Central 30 15 10 6 - 61

Martin Luther King 3 10 1 0 - 14

C: Tianah Andrews 2, Renee Deas 10, Rae'Shelle Drayton 7, Alina Gaffney 1, Jasmine Hall 2, Brittany Harriott 7, Najah Jacobs 2, Janaa Pickard 15, Julie Richmond 2, Jasmine Rodgers 1, Isabella Ross 5, Shakara Scott 1, Melissa Singleton 6.

MLK: Anber Allen 4, Jasmine Evans 3, Charnell Morris 7.

Fels 4 22 11 10 - 47

Washington 6 7 16 11 - 40

F: Portia Forbes 12, Jasmine Green 9, Malika Palmer 7, Gigi Sanford 2, Aisha Scott 2, Shaahida Speedwell 15.

W: Miriam Campbell 2, Brittany Collier 13, Jasmine Ellzy 8, Montana Fritz 4, Amber Hall 11, Sarita Saju 2.

Phila. Academy Charter 3 2 7 5 - 17

Swenson 12 4 13 7 - 36

PAC: Tori Coates 2, Stephanie Kates 6, Alex Stewart 9.

S: Nikki Beckel 5, Quinayah Bryant 2, Ashley Donnelly 6, Carine Dorius 2, Bridget Giedemann 4, Mia Waring 17.

Imhotep Charter 12 24 21 5 - 62

Palumbo 4 3 4 6 - 17

IC: Emily Dash 3, Drake 4, Fagan 8, Alleshia Hall 6, Dionne Harris 7, Darlene Morgan 14, Khalisha Royal 5, Lakeisha Thomas 15.

P: Brea Braithwaite 3, Elizabeth Herezi 3, Neshia Mullings 11.

Mariana Bracetti 1 11 3 11 - 26

Freire Charter 25 25 25 20 - 95

MB: Tynishee Foreman 3, Janelle Laboy 9, Tiffany Matlock 8, Lynette Serrano 6.

FC: Markesha Griffin 3, Blair Kennedy 9, Shannon Lamar 10, Dakia Manning 17, Shawneal McKeither 6, Sabrina Powell 14, Shakirah Russell-Britton 5, Yasmeen Thompson 16, Taryn Vinson 3, Asia Watson 12.

Academy New Church 11 7 9 14 - 41

Upper Moreland 6 13 8 11 - 38

AotNC: Madeline Fazio 5, Kirsten Lindrooth 15, Leighann Loughery 10, Ty Williams 11.

UM: Katie Costello 9, Erin Dixon 5, Mary Pat Doyle 3, Christie Graf 7, Lato'sha Reeves 8, Jennifer Swiski 6.

New Media Charter 6 5 9 6 - 26

Masterman 14 7 15 15 - 51

NMC: Deanna Cross 5, Indya Lucas 7, Dashanna Minor 8, Sharnae Minte 2, Danielle Potter 4.

M: Gianna Brown 6, Gianna George 11, Helen Levins 12, Vincensa Mucha 8, Sara Segal 8, Ashley Velez 6.

Stern Hebrew 12 10 12 10 - 44

Barrack Hebrew 11 16 4 6 - 37

SH: Vahava Elkaim 6, Aviva Koloski 4, Sheera Ohagon 8, Tali Sved 10, Shani Weiss 16.

BH: Sivan Ben-Maimon 8, Abby Dembowitz 1, Jenna Glassman 2, Jackie Khutorsky 4, Tamara Moskowitz 12, Davida Vogel 10.

Little Flower 3 11 7 4 - 25

Friends' Central 20 11 12 12 - 55

LF: Melissa Benson 4, Sara Cayer 8, Anne Marie Collins 1, Chelsea Kada 4, Kellie Lorence 4, Jamie Shackles 4.

FC: Erica Bash 8, Emily Brodsky 4, Meghan Cartafalsa 2, Talia East 7, Kaitlyn McCaffrey 6, Monaye Merritt 10, Crystal Ross 18.

Hill School 6 14 2 19 - 41

Abington Friends 5 7 12 7 - 31

HS: Colleen Cordaro 2, Ellen Dvorak 9, Katie Gibbs 4, Shanyae Glenn 18, Liz O'Neill 2, Monica Patel 6.

AF: Angie Adams 12, Bashira Anderson 13, Kelsey Clark 2, Emily Delany 2, Kelly McGlynn 2.

Norristown 8 11 13 11 - 43

Chichester 14 10 8 12 - 44

N: Devin Blake 6, Mercedes Harris 3, Cashae Hinton 10, Natasha Matthews 5, Brittney Rose 8, Andrea Stickley 4, Antoinette Wise 7.

C: Felicia Berner 2, Adrienne Cooke 10, Jill Curran 3, Kellee Pace 18, Tara Turberg 2, Monica VanHorn 9.

Pennridge 16 5 9 10 - 40

Plymouth Whitemarsh 8 12 6 5 - 31

P: Jordan Dominic 14, Marissa Kunkle 2, Lindsey Lyons 18, Shannon Zickler 6.

PW: Branigan 4, Butcher 4, Cipal 2, Jen Hickey 4, Licwinko 2, McGarvey 7, Lexi Piazza 3, Meg Piotrowicz 5.