Yesterday's Results

Boys' Basketball

JACK MAYER MEMORIAL TOURNAMENT

Pennsauken Tech 58, Camden County Tech 56

Medford Tech 57, Westampton Tech 47

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton 57, Willingboro 56

Bordentown 63, Northern Burlington 37

Palmyra 66, Delran 53

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Middle Township 87, Buena 47

Sacred Heart 41, St. Joseph 40

Cape May Tech 60, Wildwood Catholic 47

COLONIAL CONFERENCE

Sterling 73, Paulsboro 61

OLYMPIC CONFERENCE

Pennsauken 64, Seneca 47

Shawnee 77, Paul VI 54

Washington Township 67, Winslow Township 55

TRI-COUNTY CONFERENCE

Schalick 57, Clayton 54

Salem 50, Gloucester 24

Pitman 66, Wildwood 52

Penns Grove 85, Gloucester County Tech 39

Kingsway 52, Clearview 50

NONLEAGUE

Haddon Township 57, Camden Ac. Charter 38

New Egypt 59, Moorestown Friends 40

Overbrook 61, Triton 51

Rancocas Valley 62, Williamstown 54

Girls' Basketball

WESTAMPTON TECH TOURNAMENT

Medford Tech 62, Camden County Tech 36

Westampton Tech 85, Pennsauken Tech 48

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran 45, Moorestown 34

Holy Cross 48, New Egypt 13

Bordentown 34, Northern Burlington 33

Palmyra 59, Maple Shade 34

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Wildwood Catholic 45, Cape May Tech 27

Lower Cape May 56, Pleasantville 28

Our Lady of Mercy 55, Bridgeton 35

COLONIAL CONFERENCE

Sterling 59, Paulsboro 42

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee 61, Paul VI 44

Seneca 59, Pennsauken 29

Washington Township 65, Winslow Township 33

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clearview 43, Kingsway 27

Clayton 58, Schalick 19

Glassboro 48, Woodstown 34

Gloucester 54, Salem 49

Highland 35, Cumberland 31

Wildwood 48, Pitman 41

NONLEAGUE

Haddon Township 53, Camden Ac. Charter 22

Triton 49, Overbrook 26

Woodrow Wilson 55, Math, Civics & Science 41

Deptford 56, Lindenwold 25

Wrestling

OLYMPIC CONFERENCE

Seneca 75, Camden 6

Bowling

BOYS

Eastern 3, Shawnee 1

(E: Darrin Brown 217 game, 613 series; S: Frank Gregorio 246 game, 574 series)

GIRLS

Eastern def. Shawnee

(E: Alexis Hoinkis 225 game, 635 series; S: Valerie Lotti 153 game, Katie Eida 292 series)

Boys' Basketball Boxes

Jack Mayer Memorial Tournament

Westampton Tech 15 11 4 17 - 47

Medford Tech 11 16 13 17 - 57

WT: Brent Foster 11, Quincy Harris 4, Derek Johnson 21, Brandon Smith 3, Bryant Watts 8.

MT: Tyshon Cody 10, Lamaine Cooper 11, Leroy Jackson 6, Greg Lawson 4, Dante Martinez 12, Kaliep Sutton 14.

Pennsauken Tech 17 12 15 14 - 58

Camden County Tech 15 10 16 15 - 56

PT: Falcedo 14, Jimenez 2, Laguer 14, Moore 16, Shambry 12.

CCT: Jose Henriquez 2, Malik Miller 14, Dajour Norris 13, Keith Price 9, Andrew Quinones 16, Torian Washington 2.

Burlington County League

Pemberton 13 12 19 13 - 57

Willingboro 18 15 13 10 - 56

P: Armstead 7, Anthony Berry 2, JaQuan Cummings 12, Ransom Eaves 14, Carey Greene 11, Reeder 5, DaVante Steele 6.

W: Keontae Chavies 11, Karee Ferguson 14, Chris Henry 3, Terrell Maloney 6, Jarvis Perry 17, Taylor 2, Keith Trawick 3.

Bordentown 8 21 19 15 - 63

Northern Burlington 12 8 8 9 - 37

B: Gary Carthan 9, Mike Mascari 2, Casey Nunez 12, Donald Nutuk 2, Robert Pina 10, Kartazin Reed 8, Joe Ricks 13, George Williams 7.

NB: Jabari Bradley 2, Eric Pearson 18, Ryan Walsh 9, Boomer Walton 6, Joe Washington 2.

Palmyra 21 18 12 15 - 66

Delran 10 14 12 17 - 53

P: Tim Brett 4, Tom Cannizzaro 2, Delio 1, Evans 1, Dante Hickson 11, Steven Morris 16, Warren Oliver 8, Quron Pratt 19, Ross 2, Kyle Sheppard 2.

D: Bob Allibone 12, Darius Ingram 17, Joey Kane 15, Davone Swain 2, Josh Williams 2, Cody Zwier 5.

Cape-Atlantic League

Buena 12 13 12 10 - 47

Middle Township 18 24 21 24 - 87

B: Rashon Brock 3, Talek Graham 2, Tyler Hillgrube 23, Dontae McKinnon 4, Landy Panico 4, Sheldon White 11.

MT: Jeff Hamer 2, Marcus Harmon 7, Taz Harris 6, Shai Henry 10, John Jefferson 4, Austin Johnson 7, Wayne Lennon 3, Andrew Matthews 15, Ryan McCusker 17, John Olaniyan 7, Nolan Quinn 7, Tyler Robinson 2.

St. Joseph 10 8 12 10 - 40

Sacred Heart 6 4 21 10 - 41

SJ: Mickey Carr 12, Greg Cusick 12, Dylan DeSorte 2, Eli Enders 2, Mike Mazzochi 1, Joe Santone 5, Darryl Smith 2, Steve Wade 4.

SH: Justin Babel 9, Tyler Day 3, Vince Gaviger 2, Ryan Hutchings 15, Eddie Novitskie 2, Mark Ronchetti 10.

Wildwood Catholic 18 12 5 12 - 47

Cape May Tech 12 13 15 20 - 60

WC: John Casiello 8, Scott Dewees 8, Ken Haury 5, Dave McCallion 5, Julian Miller 21.

CMT: Steve Carrillo 6, Dom Fiorentino 13, Aaron Freeman 19, Brandon Price 3, Jared Smith 4, Lou Sotomayor 15.

Colonial Conference

Paulsboro 17 12 10 22 - 61

Sterling 18 17 20 18 - 73

P: Anderson 6, Foster 4, Devan Greene 16, Amir Love 29, Aaron Tilden 6.

S: Jack Lomas 9, Markeith Palmer 10, Dan Pfafman 2, Donte Smith 6, Will Stallworth 4, Greg Visconti 8, Kevin Walsh 13, Chris Ward 21.

Olympic Conference

Seneca 13 10 13 11 - 47

Pennsauken 16 19 10 19 - 64

S: James Burgess 2, Kacey Carrig 7, Kevin Comer 13, Taylor Everett 4, Rich McNamara 15, Joe Moskalow 2, Eric Zimmermann 4.

P: William Forrest 8, Sid Holmes 5, Eric Johnson 14, Marcus Jones 21, Jamal Neil 4, Gerry Phillips 6, Julian Stewart 6.

Paul VI 10 7 15 22 - 54

Shawnee 23 14 23 17 - 77

PV: Cubbage 4, Chris Jermyn 16, Brian Kilpatrick 6, Nick Moore 11, Robert Poole 15, Mike Rhea 2.

S: Joe Bodnar 26, Matt Chiusano 6, Dillon Fields 7, Dan Kelleher 3, Conor McCaughan 4, Tom Molina 14, Ryan Pretti 4, Ben Sims 9, Matt Troost 3, Dave Westman 1.

Washington Township 14 9 23 21 - 67

Winslow Township 16 7 17 15 - 55

WT: Joe Connolly 2, Nick Favatella 16, Chris Grabbe 5, Rick Hudson 19, Matt Lopez 15, Adam Marcucci 3, John Thomas 7.

WT: Bill Belton 2, Courtland Braggs 8, Darrell Brown 4, Derrick Murray 7, Marcus Nickerson 7, Michael Simpson 11, Shawn Valentine 8, Phillip Walker 8.

Tri-County Conference

Gloucester 4 8 3 9 - 24

Salem 10 18 18 4 - 50

G: Wesley Bucher 1, Brett Darrow 4, Robert Filer 5, Matt Gorman 11, Paul Walters 3.

S: Jordan Brice 6, Shaquille Brooks 3, Lashan Clark 1, Woodrow Furbush 3, Rashawn Harold 5, Kyle Howell 1, Quayshun Morris 4, Barry Numan 4, Derrick Parsley 23.

Clayton 11 20 11 12 - 54

Schalick 6 12 8 31 - 57

C: Anthony Brown 7, David Follis 27, Reggie Haye 11, Devon Lane 3, Hamir Owens 6.

S: Terry Boone 19, Alfred Coursey 5, Dewitt Mays 6, Anthony Reese 12, Carlton Thomas 14, Shamere Williams 1.

Wildwood 7 11 20 14 - 52

Pitman 13 12 21 20 - 66

W: Donny Deleo 10, Kevin Fetsick 8, Rick Palmer 7, Matt Schiff 25, Joe Stefankiwitcz 2.

P: Dylan Colgate 18, Marcus Corbitt 18, Luke Dickson 10, Kevin Gibbs 10, Steve Pollick 10.

Gloucester County Tech 12 7 9 11 - 39

Penns Grove 21 21 21 22 - 85

GCT: Chris Demph 2, Marc Feaster 7, Timothy Huff 4, Ken Johnson 6, Tennessee Moyer 2, Kevin Smith 7, Rick Whitby 11.

PG: Stephon Bell 8, Steven Brown 7, Ky Brown 2, Malcolm Chase 21, Ameer Farrell 6, Darin Moore 9, Maurice Owens 4, Ralph Peterson 4, Lewis Peterson 2, Michael Slaughter 4, Travon Taylor 18.

Nonleague

Camden Academy Charter 8 4 9 17 - 38

Haddon Township 16 5 16 20 - 57

CAC: Gardel Anderson 13, Elijah Austin 6, Eric Bailey 3, Chris Decasanova 3, Robert Robinson 9, Will Sanchez 2, Peter Stocker 2.

HT: Matt Donaldson 7, Colin Duffy 2, Tony Hawkins 18, Ian Lindsay 6, Mike McGee 8, Uriah Phillips 2, Matt Roache 1, Ryan Rust 3, Frank Trautz 10.

Moorestown Friends 12 7 10 11 - 40

New Egypt 16 20 17 6 - 59

MF: Sahib Bhasin 3, Curran Ellis 10, Drew Haines 5, Bryce Langlotz 6, Jake Montgomery 2, Justin Spencer-Linzie 5, Mike Stobbe 2, Rushabh Thosani 7.

NE: Dakota Havens 2, Desmond Hubert 18, Kevin Janowski 22, Pryzbylkowski 13, Smith 2, Wills 2.

Overbrook 26 13 8 14 - 61

Triton 14 11 11 15 - 51

O: Tyriek Bullock 15, Rashawn Jarido 6, Shaun Lowe 11, Nick Menear 2, Mike Sloan 5, Jesse Weast 8, Dan Wilson 14.

T: Chris Cottrell 2, Josh Daniluk 7, Chaz Dyer 6, Chris Rice 15, Will Simmons 6, Da'Von Simmons 15.

Williamstown 11 15 16 12 - 54

Rancocas Valley 16 16 13 17 - 62

W: Kevin Booth 12, Justin Chaney 8, Anthony Davis 7, Marcus Hampton 5, Curtis Hopkins 4, Mike Kahlbom 6, Anthony Selby 8, Chris Whipple 4.

RV: Mike Bersch 15, Kyle Hodge 2, Tariq Jett 2, Shane McLendon 14, Nnamdi Njoku 8, Dom Twitty 3, Kendall White 18.

Girls' Basketball Boxes

Westampton Tech Tournament

Pennsauken Tech 4 11 20 13 - 48

Westampton Tech 41 15 8 21 - 85

PT: Ashlee Benson 2, Falecia Galendez 25, Tara Gunning 1, Jakeen McNeal 3, LaQuoia Parks 6, Adrianna Perry 8, Lilianna Ventura 3.

WT: Vania Green 2, Latese Hickson 25, Danielle Owes 4, Brittanie Payne 20, Amber Spady 34.

Medford Tech 18 14 15 15 - 62

Camden County Tech 6 6 13 11 - 36

MT: Kristin Bradley 13, Meisha Dunn 4, Robin Perkins 15, Alexis Peterson 21, Angie Taylor 8, Demorise Young 1.

CCT: Alexis Govan 16, Nicollette Huff 10, Sara Mulharan 4, Jaleisha Register 2, Ariel Scarpato 4.

Burlington County League

New Egypt 0 2 8 3 - 13

Holy Cross 19 7 14 8 - 48

NE: Haley Anderson 2, Emily Bausher 6, Julie Ciak 2, Carol Ann Goff 1, Mandee Russo 2.

HC: Caitlin Chase 2, Sarah Dores 2, Kelsey Evans 7, Gabby Francesconi 4, Suzanne Gilbride 8, Taylor Gilbride 5, Caroline Mace 2, Kim Ochman 4, Amanda Offenbach 8, Kori Vaughn 5, Steph Wood 1.

Delran 10 11 10 14 - 45

Moorestown 6 8 14 6 - 34

D: Lindsey Atzert 7, Tara Ballay 3, Taryn Hatcher 3, Kaylee Hatfield 2, Vanessa Hejnas 8, Colleen Hughes 3, Jess McHugh 9, Taylor Umbrell 10.

M: Catherine Duffin 9, Charlotte Fuller 14, Wendy Garrett 3, Christine Maley 2, Erica McCory 3, Alyssa Ogle 3.

Northern Burlington 11 7 9 6 - 33

Bordentown 7 8 13 6 - 34

NB: Shannon Dolan 2, Rachell Dortch 2, Danielle Funk 6, Jess Kotelnicki 1, Ashanti Vaughn 16, Brittany Young 6.

B: Melanie Bakeman 7, Alicia Carthan 8, Alicia Pickett 19.

Palmyra 17 12 13 17 - 59

Maple Shade 6 5 17 6 - 34

P: Lakiya Artris 18, Kassandra Laws 5, Dashae Parker 2, Alexis Powell 6, Javon Pratt 18, Christiana Quinton 3, Monique Thornton 2, Maurissa Williams 5.

MS: Samantha Cichon 13, McClellan 6, Amanda Ratovich 4, Routzhan 2, Rachel Rushworth 2, Colleen Sweeney 5, Vinagre 2.

Cape-Atlantic League

Pleasantville 4 7 7 10 - 28

Lower Cape May 20 9 18 9 - 56

P: Black 4, Coward 7, Ford 5, Holloway 9, Hooks 3.

LCM: Lindsay Bryan 1, Taylor Connelly 2, Marisa Daley 9, Arianna Jackson 2, Alex Matthews 8, Marissa McCorkel 11, Elisa Miller 19, Nicolette Purcell 4.

Cape May Tech 5 9 10 3 - 27

Wildwood Catholic 11 12 11 11 - 45

CMT: Katie Carbone 7, Kristi Gentek 2, Kerry Player 13, Briana Sweet 5.

WC: Deanna Adair 6, Chrissy Casiello 11, Toni Ann DeSantis 12, Laura Martin 6, Carlie Senatore 2, Maggie Senatore 4, Cassidy Stoughton 4.

Bridgeton 4 10 10 11 - 35

Our Lady of Mercy 8 19 15 13 - 55

B: Kinu Butler 4, Shadasia Farrell 11, Jimmeana Loatman 15, Stephanie Rodriguez 2, Tahira Walker 3.

OLoM: Karli Ernst 8, Mary Fogarty 8, Lauren Hartman 2, Tori Peacock 10, Ashley Ridgeway 6, Taylor Thompson 21.

Colonial Conference

Sterling 10 14 15 20 - 59

Paulsboro 7 14 9 12 - 42

S: Monica Burch 4, Samantha Eicholtz 16, Danielle Fox 7, Rachel Hodge 2, Erica Hoffmann 4, Tanjae Lewis 13, Kylie O'Donnell 13.

P: Lavon Childress 16, Alexis Gaines 7, Harold 17, DiShaun Rone 2.

Olympic Conference

Pennsauken 4 11 8 6 - 29

Seneca 17 16 15 11 - 59

P: Valerie Bowden 7, Jackson 1, Rasheeda Love 12, Vanessa Neil 4, Brittany Smith 1, Kayanna Timmons 4.

S: Kristy Connor 6, Katie Drayton 4, Ashleigh Ferrell 14, Melissa Giunta 4, Chelsea Grover 6, Kelli Kowalewski 9, Katie O'Keefe 1, Brittany Snow 4, Carly Strickland 11.

Shawnee 15 13 13 20 - 61

Paul VI 11 13 7 13 - 44

S: Danielle Buonacore 1, Melissa Chu 23, Alyssa Hardiman 4, Kira Maier 14, Anna Thomann 19.

PV: Kelsey Bezila 11, Carla Chmielewski 2, Christina Kmiec 2, Maya Presson 6, Holly Schell 12, Vicki Smith 2, Kerri Weber 9.

Winslow Township 7 12 6 8 - 33

Washington Township 14 24 14 13 - 65

WT: Miah Dozier 14, Hadrick 9, McCoy 2, Amira Sallie 2, Weaver 6.

WT: Rachel Armor 6, Ashley Giedemann 16, Victoria Jordan 2, Alex Koutras 8, Alyse Maiden 11, Amber Riley 1, Amanda Ward 2, Dana Wert 5, Shawna Wert 14.

Tri-County Conference

Schalick 5 6 6 2 - 19

Clayton 13 18 12 15 - 58

S: Taylor Baker 1, Kerry Hars 5, Thea Swift 3, Victoria Wright 10.

C: Sharele Anderson 17, Jewel Brown 5, Kristine Downes 2, Morgan Durham 3, Tereye Morgan 3, Valarie Perretti 13, Lauren Shack 2, Chavonne Shepherd 10, Stephanie Williams 3.

Clearview 6 17 12 8 - 43

Kingsway 13 5 4 5 - 27

C: Kiley Grabbe 16, Noelle Hogan 6, Melanie Mahan 11, Kristin Manna 6, Carly Settar 2, Michelle Tumolo 2.

K: Ashley Blowert 6, Liz Faulkner 10, Taylor Johnson 3, Ashlee Johnson 2, Alyssa Wiggins 6.

Salem 8 13 11 17 - 49

Gloucester 19 10 6 19 - 54

S: Jordan Cline 3, Shaqui Coppage 16, Taylor Keen 6, Theresa Krawiec 11, Stephanie Krawiec 4, Che'Na Thompson 4, Kenya Woods 5.

G: Shelby Casey 2, Cori Conner 17, Kaylee Conner 14, Marisa Cooper 3, Jessica Lindsay 7, Erin MacAdams 11.

Woodstown 7 10 10 7 - 34

Glassboro 13 15 8 12 - 48

W: Keyeva Gardner 4, Sarah Hepler 5, Beth Humenik 9, Lauren Husser 12, Tori Malpezzi 2, Chelsea Norbuts 2.

G: Stephanie Gardner 18, Kendra Garrison 18, Hayle Mickle 1, Kam'bryn Taylor 4, Ashlee Willis 7.

Cumberland 10 11 6 4 - 31

Highland 11 3 10 11 - 35

C: Ashleigh Elwell 6, Jamie Matlock 1, Julisa Pender 2, Shelby Weiss 6, Lauren Whelan 10, Courtney Whelan 6.

H: Rae Felton 9, Laura Gomez 2, Liz Looby 4, Brianna McNamee 6, Carol Patalivo 11, Stephanie Rohlfing 3.

Pitman 13 5 17 6 - 41

Wildwood 10 8 14 16 - 48

P: Alicia Fortney 2, Leigh Patrick 9, Michele Stafford 16, Erin Summers 14.

W: Marisa Brannau 9, Yahira Jones 2, Loretta Kelly 12, Katie McWade 7, Shaniqua Roper 9, Karley Webb 9.

Nonleague

Overbrook 10 9 2 5 - 26

Triton 14 14 11 10 - 49

O: Michelle Foster 8, Courtney Luongo 6, Jazmin Shaw 1, Mary Kate Verespy 5, Shanika White 6.

T: Caitlin Collins 2, Sarah DiGiorgio 6, Anna Dolhansky 6, Alyce Milakovic 17, Kristi Twardziak 9, Jessica Warner 9.

Math, Civics & Science 6 7 12 16 - 41

Woodrow Wilson 15 12 12 16 - 55

MC&S: Jessica Hambright 4, Jaslyn Johnson 19, Javon Johnson 12, Tatiana Larry 6.

WW: Jones 14, Maynard 6, Perry 13, Rigney 4, Rodriguez 3, Sims 4, Torres 8, Williams 3.

Haddon Township 13 18 11 11 - 53

Camden Academy Charter 0 8 6 8 - 22

HT: Sara DeCinque 9, Emily Gartland 6, Maddie McComb 21, Lauren McCutcheon 7, Amber Wirth 10.

CAC: Kamari 9, Mariely 7, Shakiera 4, Shakyla 2.

Deptford 9 19 16 12 - 56

Lindenwold 4 7 6 8 - 25

D: Jaleesa Bundy 13, Tina Croxton 6, Maura Cullen 3, Megan Fox 4, Amanda Girtain 3, Samantha Morris 22, Tenique Pressley 3, Worrell 2.

L: Destiny Moore 10, Micaela Moore 5, Brittany Robertson 2, Ishana Rodriguez 8.

Today's Schedule

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Cinnaminson at Burlington City, 4:30

Holy Cross at Westampton Tech, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Millville at Mainland, 5:30

Ocean City at Oakcrest, 6

St. Augustine at Vineland, 6

Hammonton at Absegami, 7

Egg Harbor Township at Atlantic City, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill West at Eastern, 3

Bishop Eustace at Cherry Hill East, 4

Woodrow Wilson at Lenape, 5

Camden Catholic at Timber Creek, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Williamstown at Delsea, 7

NONLEAGUE

Schalick at Bridgeton, 3:30

Gloucester County Tech at Gateway, 3:45

Moorestown Friends at Riverside, 5:15

Audubon at Pennsville, 5:30

Northwest Prep at Collingswood, 6

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington City at Holy Cross, 5

Rancocas Valley at Burlington Township, 6:30

Rancocas Valley at Trenton Catholic, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Hammonton, 5:30

Oakcrest at Ocean City, 6

Our Lady of Mercy at Vineland, 6

Mainland at Millville, 7

Atlantic City at Egg Harbor Township, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Cherry Hill West, 3

Timber Creek at Camden Catholic, 5:15

Lenape at Woodrow Wilson, 5:15

Cherry Hill East at Bishop Eustace, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Delsea at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Collingswood at Florence, 2:30

Triton at Cinnaminson, 3

Bordentown at Pennsauken, 3:45

Paulsboro at Pemberton, 4:30

Gloucester County Tech at Gateway, 5:30

Woodbury at Clayton, 5:30

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township at Paulsboro, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pennsville at Woodstown, 6

Pitman at Schalick, 6:30

Cumberland at Clearview, 7

Kingsway at Deptford, 7

NONLEAGUE

St. John Vianney at Bordentown, 3

Egg Harbor Township at Eastern, 4

Holy Spirit at Pemberton, 5

Swimming

COED

At Gloucester County Tech:

Pitman vs. Salem, 6

Kingsway vs. Clearview, 7:15

Gateway/Woodbury vs. Triton, 7:30

At Wave Maker:

Cumberland vs. Delsea, 7

At Rowan University:

Glassboro vs. Gloucester Catholic, 7:30

BOYS

At Gloucester County Tech:

Deptford vs. Highland, 4:45

At Wave Maker:

Schalick vs. Woodstown, 3:30