Yesterday's Results

Boys' Basketball

AUGUSTINIAN SHOOTOUT

St. Augustine 77, Providence Cath. (Ill.) 64

BLUE DEVIL/RED DEVIL TOURNAMENT

Hunterdon Central 62, Washington Township 61

Burlington Township 67, Ewing 56

BOARDWALK ATLANTIC CUP BRACKET

Comm. Tech 68, Camden Catholic 53 (OT)

BOARDWALK JERSEY SHORE BRACKET

Highland 33, Paul VI 28

Math, Civics & Science 64, St. Joseph 47

BOARDWALK RAY MARTIN BRACKET

Oakcrest 33, Glassboro 31

Lower Cape May 42, Lower Moreland 40

CARDINAL O'HARA TOURNAMENT

West Catholic 68, Living Faith Chr. 46

CLEARVIEW PIONEER TOURNAMENT

Triton 65, West Deptford 52

Woodstown 52, Clearview 49

EASTERN STATES INVITATIONAL

Pennsauken 51, Immaculata 50

HAMMONTON BLUE DEVIL TOURNAMENT

Salem 47, Pemberton 46

Haddon Heights 48, Hammonton 31

NEW EGYPT WARRIOR CLASSIC

Keyport 62, Pennsauken Tech 29

New Egypt 66, Lindenwold 50

NHSCA TOURNAMENT

Winslow Township 73, Kent County (Md.) 66

REDS JORDAN CLASSIC

Haddon Township 45, Northern Burlington 34

Cherry Hill West 79, GAMP 31

RIVERSIDE TOURNAMENT

Westampton Tech 64, Riverside 47

SNEAKER VILLA CLASSIC

Academy of the New Church 49, Life Center 48

ST. JOHN VIANNEY TOURNAMENT

Curtis (N.Y.) 52, Deptford 44

TRENTON CENTRAL TOURNAMENT

Trenton Central 55, Solebury School 53

Willingboro 63, Overbrook (Pa.) 46

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

Harriton 46, Moorestown 44

Cherry Hill East 55, Sterling 50 (OT)

NONLEAGUE

Gateway 68, Pennsville 64

Girls' Basketball

ATLANTIC CITY LADY VIKING CLASSIC

Atlantic City 86, Pleasantville 30

BOARDWALK ALAMENO ISLAND CHAMP.

Wildwood Catholic 46, Wildwood 33

BOARDWALK JOHN CARLSON BRACKET

Lenape 66, Williamstown 50

Archbishop Ryan 68, Holy Spirit 46

BOARDWALK MAYORS CUP BRACKET

Washington Township 55, Sacred Heart (N.J.) 40

Red Bank Catholic 57, Absegami 17

BOARDWALK OCEAN CUP BRACKET

Paul VI 55, Highland 44

Middle Township 45, Kennedy-Kenrick 32

CLEARVIEW PIONEER TOURNAMENT

Triton 50, Haddon Township 48

Clearview 35, Collingswood 23

DEPTFORD TOURNAMENT

Cherry Hill East 52, St. Joseph 26

Deptford 57, West Deptford 33

EASTERN STATES INVITATIONAL

Trenton Catholic 49, Immaculata 25

HAMMONTON BLUE DEVIL TOURNAMENT

Paulsboro 38, Cherry Hill West 24

Hammonton 31, Haddon Heights 17

HOPEWELL VALLEY TOURNAMENT

Hopewell Valley 48, Northern Burlington 39

NEW EGYPT WARRIOR CLASSIC

Rancocas Valley 55, Keyport 33

New Egypt 43, Lindenwold 27

PITMAN TOURNAMENT OF PEACE

Pitman 48, Overbrook 37

Woodstown 49, Palmyra 37

Wrestling

OVERBROOK TOURNAMENT

Team scoring: Hammonton 219.5, West Deptford 194.5, Lindenwold 121, L.C. Bird 91, Middle Township 71, Sterling 62, Winslow Township 28, Overbrook 12.

Championship Finals

103 pounds: Edmond Ongoro, Lind, pinned Ken Brewer, Hamm, 1:18.

112:

Nick Pagano, Hamm, dec. Mario Sandoval, Lind, 9-6.

119:

Phil Bakuckas, Hamm, dec. Shane Ford, Ster, 7-6.

125:

Don Dennis, WD, dec. Shawn Walden, Lind, 5-4.

130:

Calisto Ongoro, Lind, dec. Sean Bonner, WD, 13-7.

135:

Mike Bakuckas, Hamm, pinned Dan Eckley, WD, 1:59.

140:

Josh Clark, Hamm, dec. Mike Mucci, WD, 8-3.

145:

Jeff White, MT, dec. James Shields, WD, 7-2.

152:

John Bakuckas, Hamm, pinned Matt Smith, WD, 0:26.

160:

Josh Kerr, WD, dec. George Mavromatis, Hamm, 11-9.

171:

James Butler, Hamm, dec. Chris Paul, LCB, 10-5.

189:

Jimmy Owens, WD, dec. Bronson Keavany, Lind, 9-0.

215:

Tom Pangea, Hamm, pinned Travis Earnshaw, LCB, 1:17.

285:

Jake Bentsen, Hamm, dec. Gerry Pacitti, WD, 2-1 (OT).

DAN ALLEN CLIPPER CLASSIC

Team scoring: Clayton/Glassboro 124, Gateway 113.5, Gloucester Catholic 101, Penns Grove 100, Hamilton West 99, Mainland 84.5, Maple Shade 42, St. Joseph 39.

Championship Finals

103 pounds: Ricky Sassi, PG, dec. Anthony Wiltsey, HW, 3-2.

112:

Yianni Tzitzfas, Gate, pinned Shakeem Gales, Main, 3:56.

119:

Chuck Zeisloft, Gate, tech. Mike Staub, HW, 26-7.

125:

Garry Jackson, PG, pinned Rob Camplin, Gate, 5:20.

130:

Brandon DiBartolo, GC, pinned Nick Uva, Clay, 2:56.

135:

Kevin Broadwater, SJ, dec. Brendan O'Hara, HW, 10-8.

140:

John Tednick, Gate, pinned Cory Black, Clay, 2:32.

145:

Anthony Valente, GC, pinned Daren Mills, PG, 3:45.

152:

Corey Mills, PG, dec. Jon Sparacio, Clay, 5-3.

160:

Tyler McCord, Clay, dec. Brett Czap, HW, 13-0.

171:

Cliff Farrell, Main, dec. Josh Tunstall, Clay, 12-6.

189:

Anthony Hughes, Clay, pinned Matt White, Gate, 2:35.

215:

Nick Comoroto, GC, pinned Savon Small, MS, 0:26.

285:

Antonio Lewis, Main, dec. Karon Gibson, Gate, 6-4.

Boys' Basketball Boxes

Augustinian Shootout

Providence Catholic (Ill.) 9 9 22 24 - 64

St. Augustine 21 25 13 18 - 77

PC: Burchett 13, Galick 5, Houston 6, McGee 8, McNally 24, Waynerowski 4, Wilkin 4.

SA: Connor Dean 5, Bill Giberson 17, Heberto Guanipa 9, Adam Kohn 4, Charlie Monaghan 6, Isiah Morton 28, Matt Norman 3, Paul Rodio 5.

Blue Devil/Red Devil Tournament

Hunterdon Central 13 10 20 19 - 62

Washington Township 18 14 16 13 - 61

HC: Kanaby 19, Kenna 15, Lum 2, Nash 11, Noonan 5, O'Donaghue 3, Sillis 5, Susech 2.

WT: Chuck Clark 4, Nick Favatella 2, Chris Grabbe 1, Rick Hudson 25, Matt Lopez 13, Adam Marcucci 12, John Thomas 4.

Burlington Township 12 21 22 12 - 67

Ewing 13 10 22 11 - 56

BT: Isaiah Andrews 26, Charles Ayetigbo 11, Avery Holliday 6, Jordan Hunter 4, Wanemi Omuso 13, Marquis Richardson 7.

E: Frasier 3, Hutton 7, Johnson 2, MacIntyre 13, Nixon 10, Richardson 12, Vaught 9.

Boardwalk Atlantic Cup Bracket

Communications Tech 10 17 10 13 18 - 68

Camden Catholic 16 11 8 15 3 - 53

CT: Sherman Blanford 5, Hendrix Emu 9, Chris Jones 11, Antonio Monroe 9, Raheem Roher 3, Shaquille Shannon 17, Gameel Strange 3, Lijah Thompson 9, Carrington Ward 2.

CC: Jahseer Bronson 3, Sherard Cadogan 12, Tim Crawford 20, Anthony D'Orazio 18.

Boardwalk Jersey Shore Bracket

Paul VI 5 6 8 9 - 28

Highland 5 6 7 15 - 33

PV: Chris Jermyn 9, Brian Kilpatrick 4, Nick Moore 2, Robert Poole 13.

H: Sean Daniels 6, Devin Greer 10, Zach Sanchez 4, Dominic Scafidi 10, Anthony Scafidi 3.

Math, Civics & Science 16 18 10 20 - 64

St. Joseph 18 10 11 8 - 47

MC&S: Khalif Deane 7, Jeff Lord 13, Jose Ortiz 6, Zaahir Smith 12, Andre Thomas 16, Shawn Williams 8, Alan Womack 2.

SJ: Mickey Carr 4, Greg Cusick 19, Dylan DeSorte 4, Eli Enders 6, Phil Paulhill 2, Darryl Smith 9, Steve Wade 3.

Boardwalk Ray Martin Bracket

Oakcrest 12 8 6 7 - 33

Glassboro 10 11 8 2 - 31

O: Robert Gouldey 5, Kevin Miller 8, Marcus Miller 6, Erik Nelson 14.

G: Timmy Breaker 7, Courtney Gadson 7, Shadee Gaines 4, Dainen Green 3, Kelvin Mahan 6, Joey Zuchowicz 4.

Lower Moreland 9 8 11 12 - 40

Lower Cape May 2 13 16 11 - 42

LM: Ryan Abel 3, Chris Connors 2, Max Dillan 6, Frank McGarry 3, Matt Moskowitz 24, Robert Schulgen 2.

LCM: Ryan Herman 5, Vance Matthews 2, Tom McKeefery 7, Brandon Pascucci 17, Mike Pittman 11.

Cardinal O'Hara Tournament

Living Faith Christian 12 9 9 16 - 46

West Catholic 15 12 21 20 - 68

LFC: Badger 4, Durteh 7, Jones 14, Kennedy 16, Taylor 5.

WC: Ade Barek 7, Larry Brown 4, Matt Bush 7, Haleem Hayward 5, Vincent Ho 3, Rob Hollomon 22, Dwayne Shaw 4, Brandon Williamson 3, Aquil Younger 13.

Clearview Pioneer Tournament

West Deptford 12 15 9 16 - 52

Triton 14 20 18 13 - 65

WD: Pat Budd 5, A.J. Greenwald 28, Dan McGowan 8, Jake Perry 6, Charlie Shane 2, Cory Sloan 3.

T: Josh Boyd 5, Josh Daniluk 16, Chaz Dyer 10, Zach Lesch 2, Chris Rice 20, Da'Von Simmons 3, Will Simmons 9.

Eastern States Invitational

Immaculata 15 11 5 19 - 50

Pennsauken 8 12 14 17 - 51

I: Dudzinski 9, I. Mack 4, J. Mack 2, McDuffy 1, Gamal Mohamed 34.

P: Arron Burt 3, William Forrest 12, Sid Holmes 3, Eric Johnson 14, Marcus Jones 8, Taj Sewell 7, Julian Stewart 4.

Hammonton Blue Devil Tournament

Salem 13 13 11 10 - 47

Pemberton 5 17 11 13 - 46

S: Jordan Brice 1, Shaquille Brooks 3, Lashan Clark 11, Rashawn Harold 3, Quayshun Morris 12, Barry Numan 8, Derrick Parsley 9.

P: Jalen Armstead 8, Anthony Berry 13, Rodney Brown 7, JaQuan Cummings 3, Ransom Eaves 13, Reeder 2.

Haddon Heights 7 16 13 12 - 48

Hammonton 11 9 1 10 - 31

HH: Julian Diaz 3, Pitts 6, Chris Roundtree 12, Spearman 2, Drew Wilcox 11, Michael Wilson 14.

H: Mike Bertino 10, Jason Crowder 2, Brandon Horsley 6, Kevin Kohr 9, Xavier Warner 4.

New Egypt Warrior Classic

Lindenwold 7 11 11 21 - 50

New Egypt 8 19 18 21 - 66

L: Carl Dean 15, Hussler 10, A.J. Johnson 13, Dave Torres 5, Booshon Warrington 7.

NE: Desmond Hubert 37, Kevin Janowski 17, Natalicchio 5, Pryzbylkowski 4, Steen 1, Ron Tortoriello 2.

Keyport 10 21 17 14 - 62

Pennsauken Tech 4 2 17 6 - 29

K: Cornish 1, Dowd 14, Lopez 17, Rodriguez 12, Snyder 6, Thompson 4, Ziobro 8.

PT: Davis 4, Howell 2, Jimenez 2, Martinez 4, Moore 4, Shambry 13.

Reds Jordan Classic

Northern Burlington 9 12 9 4 - 34

Haddon Township 7 14 14 10 - 45

NB: Jabari Bradley 5, Eric Pearson 4, Jeremy Schulkin 10, Alex Sotomayor 3, Brandon Terry 10, Boomer Walton 2.

HT: Matt Donaldson 4, Tony Hawkins 11, Ian Lindsay 6, Mike McGee 12, Ryan Rust 2, Frank Trautz 10.

GAMP 6 11 10 4 - 31

Cherry Hill West 25 21 19 14 - 79

G: LaRon Byrd 22, Jamal Jenkins 7, Nile Lyons 2.

CHW: Joe DeSantis 3, Chris Gebhart 23, Darryl Nable 12, Mickel Orr 15, Marcus Pollard 6, Anthony Ruffin 2, Jon Smith 5, Matt Speckmann 5, Matt Stauder 6, Matt Vann 2.

Riverside Tournament

Westampton Tech 16 16 14 18 - 64

Riverside 8 13 13 13 - 47

WT: Brandon Belton 10, Brent Foster 17, Derek Johnson 6, Kevin Myricks 4, Shaquille Robinson 8, Brandon Smith 9, Bryant Watts 10.

R: Kory Andrews 10, Abdul Bangura 4, Kevin Joo 8, Dillon Klemm 7, Travis Perinho 4, Mike Smith 14.

Sneaker Villa Classic

Academy of New Church 9 12 15 13 - 49

Life Center 12 12 14 10 - 48

ANC: Ed Bieker 11, Malcolm Gilbert 7, Savon Goodman 17, Malcolm Lites 1, Jonathan Riles 5, Kenny Ross 8.

LC: Kyle Clarke 2, Oscar Griffin 5, Dera Nd'ezuma 2, Daryus Quarles 22, Dylan Talley 14, Chris Thompson 3.

Trenton Central Tournament

Solebury School 11 16 16 10 - 53

Trenton Central 8 14 19 14 - 55

SS: Justin Driver 12, Chad Martin 8, Emmanuel Matlock 8, Terrane Polnitz 10, Brett Stewart 13, Jourdan Stickler 2.

TC: Bivens 2, Brittingham 9, Choute 3, Edwards 2, Eric Fanning 16, Wilkerson 2, Justin Williams 12, Young 9.

Willingboro 13 18 11 21 - 63

Overbrook (Pa.) 10 9 12 15 - 46

W: Keontae Chavies 7, Maurice Counts 1, Karee Ferguson 8, Chris Henry 16, Terrell Maloney 11, Jarvis Perry 12, Noah Taylor 3, Keith Trawick 4, Jamal Tyndale 1.

O: Marsalis Chism 2, Ehramis Chism 2, Raymond Clark 7, Fletcher 2, Green 4, S. McFadden 6, Cashad McFadden 11, Hineef Miller 4, Najee Underwood 8.

Virginia Whitaker Tournament

Moorestown 7 13 9 15 - 44

Harriton 7 19 9 11 - 46

M: Sean Bronczyk 8, Taylor Burke 3, Garret Kerr 7, Ben Ringwood 8, Tony West 18.

H: Robert Appel 9, Sal D'Angelo 9, Matt Fusaro 10, Ryan Kelly 4, Kelvin Nance 13, Matt Siegel 1.

Sterling 13 7 14 14 2 - 50

Cherry Hill East 7 16 15 10 7 - 55

S: Jack Lomas 9, Markeith Palmer 12, Greg Visconti 12, Kevin Walsh 7, Chris Ward 10.

CHE: Seth Friedman 15, Ben Gerstein 3, Logan Marro 7, Dan Melleby 5, Chris Santo 25.

Nonleague

Pennsville 14 13 14 23 - 64

Gateway 8 16 21 23 - 68

P: Beuchler 14, Clint Herrmann 3, Ryan Karr 7, Matt Mariano 14, Taylor Smith 14, Frank Yangello 12.

G: Roscoe Carter 6, Dan Connolly 12, Jon Miller 14, Pat Reed 1, Kevin Robinson 14, Matt Shields 21.

Girls' Basketball Boxes

Atlantic City Lady Viking Classic

Pleasantville 11 10 7 2 - 30

Atlantic City 29 18 18 21 - 86

P: Coward 10, Ford 7, Hare-Jones 2, Holloway 11.

AC: Tiana Cannon 22, Lauryn Freedman 4, Bria Hill 13, Evyn Humphreys 2, Kenzi Johnson 15, Amber Knox 2, Ta'yon Morgan-Jones 21, Takiyah Woodall 7.

Boardwalk Alameno Island Championship

Wildwood Catholic 5 12 14 15 - 46

Wildwood 3 16 8 6 - 33

WC: Deanna Adair 2, Chrissy Casiello 3, Toni Ann DeSantis 3, Angela Mathis 4, Lizzie McCallion 2, Maggie Senatore 8, Carlie Senatore 4, Cassidy Stoughton 2, Emily Whissell 18.

W: Marisa Brannau 2, Loretta Kelly 16, Katie McWade 6, Shaniqua Roper 6, Karley Webb 3.

Boardwalk John Carlson Bracket

Williamstown 13 8 15 14 - 50

Lenape 18 15 12 21 - 66

W: Wumi Abiona 2, Jade Bonder 8, Becca Calabro 9, Courtney Caulfield 6, Jessica Martinez 7, Amanda Martinez 4, Briana White 11, Gina Williams 3.

L: Moira Anthony 6, Advia Campbell 11, Christina Foggie 36, Maya Hinton 2, Brianna Hood 5, Kayla Toomer 2, Carolyn Wiley 2, Danielle Woll 2.

Archbishop Ryan 17 11 23 17 - 68

Holy Spirit 9 13 11 13 - 46

AR: Kelli Jerdan 7, Jess Koci 4, Cara McArdle 2, Katherine Reppert 2, Colleen Ryan 2, Lauren Smith 18, Sarah Strybuc 16, Megan Tole 17.

HS: Emily Bell 2, Jaianna Boskott 5, Raina Floyd 6, Jesse Frazier 12, Kate Marakos 2, Taneshia Mobley 8, Kristen Polisano 10, Dana Reimers 1.

Boardwalk Mayors Cup Bracket

Washington Township 12 16 9 18 - 55

Sacred Heart (N.J.) 11 12 8 9 - 40

WT: Rachel Armor 6, Ashley Giedemann 26, Victoria Jordan 2, Alex Koutras 2, Alyse Maiden 4, Dana Wert 4, Shawna Wert 11.

SH: Ashley Durham 24, Ally Ferrucci 2, Wonie Lungu 6, Tyesha Simmonds 8.

Red Bank Catholic 23 8 16 10 - 57

Absegami 7 3 5 2 - 17

RBC: Morgan Arnott 9, Morgan Barry 2, Mary Kate Byrnes 6, Jackie Cajigal 7, Kelly Ford 4, Chyna Golden 14, Ali Gordon 2, Samantha Guastella 4, Cydney Mooney 7, Mary Ellen Whitlock 2.

A: Jahira Alicea 3, Alexis Brooks 2, Arlene Craig 3, Christina Ingargiola 2, Kelsey Wilson 3, Mackenzie Wimberg 4.

Boardwalk Ocean Cup Bracket

Paul VI 21 14 10 10 - 55

Highland 9 15 8 12 - 44

PV: Justine Caruso 2, Carla Chmielewski 15, Stephanie McDonnell 4, Mary Presson 4, Holly Schnell 16, Adrienne Small 2, Vicki Smith 4, Kerri Weber 8.

H: Rae Felton 18, Laura Gomez 2, Liz Looby 7, Brianna McNamee 8, Carol Patalivo 6, Chelsea Vance 3.

Middle Township 10 11 12 12 - 45

Kennedy-Kenrick 2 8 8 14 - 32

MT: Stephanie Fowler 8, Tamara Gonnam 2, Erin Kelly 2, Allison Mastrangelo 6, Kelsey McCusker 2, Jessie Mooers 14, Jasmine Moore 2, Megan Russ 6, Mariah Smolka 2, Kristina Startare 1.

K: Jenna Bergan 2, Nicole Cavalcante 6, Janelle Delbuono 3, Megan Demutis 2, Courtney Donovan 7, Shea Kelley 6, Meg Ryan 3, Angela Sortino 3.

Clearview Pioneer Tournament

Triton 9 13 12 16 - 50

Haddon Township 8 12 18 10 - 48

T: Sarah DiGiorgio 6, Anna Dolhansky 11, Alyce Milakovic 17, Kristi Twardziak 12, Jessica Warner 4.

HT: Jess Brown 10, Sara DeCinque 8, Jess Donaldson 9, Carly Francis 2, Maddie McComb 9, Lauren McCutcheon 6, Amber Wirth 4.

Collingswood 4 4 9 6 - 23

Clearview 13 5 6 11 - 35

C: Hurda Destin 4, Samantha Gregg 3, Kesha Hannah 3, Jmani King 3, Nadira Robinson 1, Danielle Trucksess 9.

C: Kiley Grabbe 4, Noelle Hogan 14, Melanie Mahan 9, Kristin Manna 2, Michelle Tumolo 6.

Deptford Tournament

St. Joseph 3 4 10 9 - 26

Cherry Hill East 5 16 12 19 - 52

SJ: Gianna Cavallo 2, Jade Howard 4, Melissa Senese 2, Molly Spadaro 9, Natasha Tonia 7, Noel Vadino 2.

CHE: Mariana Boguski 4, Marie Boisvert 26, Genevieve Boisvert 7, Sara Gurkin 6, Kyra Holiday 6, Brittany Muniz 3.

West Deptford 8 3 9 13 - 33

Deptford 9 17 19 12 - 57

WD: Lauren Boegly 1, Kelly Brewster 9, Christina Carrero 2, Tina D'Aiutolo 2, Jessica Therkildsen 2, Audrey Weatherby 8, Bryanna Williams 9.

D: Jaleesa Bundy 12, Tina Croxton 7, Megan Fox 16, Amanda Girtain 4, Kristen McCurdy 2, Samantha Morris 16.

Eastern States Invitational

Immaculata 6 6 7 6 - 25

Trenton Catholic 11 15 14 9 - 49

I: Haverstick 6, Hentz 7, Krawczyk 4, Morrissey 3, Mulkerin 3, Suk 2.

TC: Majuisha Aiken 1, Bryona Canty 11, Shakia Canty 2, Alvida Clemons 13, Naima Garcia 2, Azayria Goldbold 2, Nakaida Monroe-Thomas 6, Jacquel Saunders 6, Jamiah Thompson 6.

Hammonton Blue Devil Tournament

Haddon Heights 2 0 11 4 - 17

Hammonton 9 6 8 8 - 31

HH: Michelle Dzurenda 4, Casey Rochford 1, Brielle Rolon 6, Kierra Smith 6.

H: Jessica Combs 7, Natalie Hiester 2, Kyana McCarthy 10, Lydia Rentas 6, Jackie Scardino 2, Rebecca Stinger 4.

Paulsboro 8 11 7 12 - 38

Cherry Hill West 8 3 9 4 - 24

P: Lavon Childress 15, Alexis Gaines 5, Tiaja Harold 4, Alyssa Knighton 9, DiShaun Rone 2, Tia Scott 3.

CHW: Katy Bender 1, Shelbie Brown 2, Taylor Klevenz 12, Lisa Kosteleski 3, Lauren Quinn 2, Lee Ann Still 4.

Hopewell Valley Tournament

Northern Burlington 9 8 9 13 - 39

Hopewell Valley 14 13 13 8 - 48

NB: Timaura Barfield 2, Shannon Dolan 8, Danielle Funk 15, Ashanti Vaughn 6, Brittany Young 8.

HV: Katie Cassavell 3, Allie Hilderbrandt 15, Katie Jankoski 3, Kelsy Pederson 11, Alex Walker 5, Colleen Williams 7, Kelly Williams 4.

New Egypt Warrior Classic

Keyport 8 7 6 12 - 33

Rancocas Valley 16 13 18 8 - 55

K: Devinn Bright 13, Molly Carroll 8, Anna Czechi 7, Stephanie Kaplan 5.

RV: Meghan Conroy 2, Shakira Ellington 2, Lauren Gaskill 5, Jenna Lee 8, Francesca Lee 22, Nia Scott 2, Arianna Williams 10, Nicole Woods 4.

Lindenwold 14 0 4 9 - 27

New Egypt 9 5 17 12 - 43

L: Destiny Moore 11, Micaela Moore 9, Brittany Robertson 3, Dayshior Watkins 4.

NE: Haley Anderson 5, Emily Bausher 21, Julie Ciak 3, Morgan Knigge 12, Jackie Koye 2.

Pitman Tournament of Peace

Overbrook 12 7 1 17 - 37

Pitman 8 13 10 17 - 48

O: Michelle Foster 12, Courtney Luongo 8, Denora Robinson 7, Deneen Robinson 8, Mary Kate Verespy 2.

P: Mary Kate Covely 5, Allyson Franchi 4, Maura Godfrey 3, Caroline Hoffman 6, Melissa Hudock 4, Leigh Patrick 8, Michele Stafford 8, Erin Summers 10.

Palmyra 9 6 13 9 - 37

Woodstown 11 16 14 8 - 49

P: Lakiya Artris 12, Javon Pratt 11, Christiana Quinton 4, Maurissa Williams 10.

W: Sarah Hepler 10, Beth Humenik 6, Lauren Husser 11, Tori Malpezzi 20, Chelsea Norbuts 2.

Today's Schedule

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center:

Atlantic Cup Bracket

Camden Catholic vs. Archbishop Ryan, 9:30 a.m.

Communications Tech vs. Parkland, 2:15

Boardwalk Cup Bracket

Holy Cross vs. Timber Creek, 11 a.m.

Pleasantville vs. West Windsor South, 12:45

Frank McAlarnen Memorial Bracket

Archbishop Wood vs. Seneca, 4

Schalick vs. Wildwood Catholic, 5:30

Jay Craven Memorial Bracket

Middle Township vs. Absegami, 7:15

Phila. Electrical vs. Lenape, 8:45

EASTERN STATES INVITATIONAL

At Trenton Catholic:

Penn Charter vs. Notre Dame, 2

Bridgewater-Raritan vs. Immaculata, 3:30

Solebury School vs. Trenton Catholic, 5

Pennsauken vs. Steinert, 6:30

HAMMONTON BLUE DEVIL TOURNAMENT

Pemberton vs. Hammonton, 1:30

Salem vs. Haddon Heights, 5

Girls' Basketball

ATLANTIC CITY LADY VIKING CLASSIC

Pleasantville vs. Perth Amboy, 12

Paterson-Eastside vs. Atlantic City, 1:30

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center:

Mayors Cup Bracket

Sacred Heart vs. Absegami, 9:30 a.m.

Washington Twp. vs. red Bank Catholic, 2:15

Boardwalk Cup Bracket

Winslow Township vs. Vineland, 11 a.m.

Neshaminy vs. Seneca, 12:45

Delaware Bay Bracket

Council Rock North vs. Ocean City, 4

Methacton vs. Camden Catholic, 5:30

Beach Cup Bracket

Merion Mercy vs. Central Bucks West, 7:15

Friends' Central vs. Mainland, 8:45

BRICK MEMORIAL MUSTANG INVITATIONAL

Cherokee vs. Mater Dei, 3

HAMMONTON BLUE DEVIL CLASSIC

Cherry Hill West vs. Haddon Heights, 12

Paulsboro vs. Hammonton, 3

Wrestling

A.I. DUPONT TOURNAMENT

Includes Pennsville, 8 a.m.

Boys' Bowling Standings

Through Dec. 21.

OLYMPIC CONFERENCE League     Overall

American Division W   L    W   L

Washington Twp.. . . 17   3   33   3

Cherry Hill East. . . 10   6   14   6

Lenape. . . 10   10   14   10

Eastern. . . 8   8   26   10

Cherokee. . . 7   9   18   18

Pennsauken. . . 0   16   2   26

Patriot Division W   L    W   L

Cherry Hill West. . . 16   0   26   2

Hammonton. . . 15   5   31   5

Shawnee. . . 6   6   22   14

St. Augustine. . . 3   9   6   18

Seneca. . . 0   12   5   15

Kingsway. . . 0   16   1   19

Girls' Bowling Standings

American Division W   L    W   L

Cherokee. . . 16   0   35   1

Lenape. . . 13   7   16   8

Washington Twp.. . . 9   11   24   12

Pennsauken. . . 7   9   14   14

Cherry Hill East. . . 3   13   6   18

Eastern. . . 2   14   13   23

Patriot Division W   L    W   L

Cherry Hill West. . . 12   0   21   3

Hammonton. . . 9   7   13   19

Seneca. . . 7   5   10   10

Shawnee. . . 2   6   8   23

Kinsgway. . . 2   14   3   17