Yesterday's Results

Boys' Basketball

AUDUBON TOURNAMENT

Cinnaminson 53, Gloucester 30

Audubon 66, Moorestown Friends 51

BAYSHORE TOURNAMENT

Deptford 69, Mater Dei 40

BOARDWALK BILL OSBORN BRACKET

Ocean City 71, Sacred Heart 53

Wildwood 55, Cape May Tech 50

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Archbishop Carroll 46, Camden Catholic 41

BOARDWALK GEORGE BETZ BRACKET

Shawnee 35, Vineland 30

Holy Spirit 42, Rancocas Valley 32

BOARDWALK SEASHORE CUP

Mainland 52, Bridgeton 36

Atlantic Christian 45, Williamstown 44

CRESTWOOD TOURNAMENT

Egg Harbor Township 55, Northwest 40

DELSEA TOURNAMENT

Burlington City 65, Gloucester Catholic 37

Cherokee 62, Delsea 16

EASTERN STATES INVITATIONAL

Trenton Catholic 51, Solebury School 38

EASTERN VIKING TOURNAMENT

Kingsway 40, Bishop Eustace 39

Woodbury 83, Eastern 66

EDGAR JOYCE COLT CLASSIC

Penns Grove 62, Pennsville 28

Millville 69, Cumberland 50

GARNET VALLEY TOURNAMENT

Episcopal Academy 61, Collingswood 51

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Florence 62, West Windsor-Plainsboro North 55

Bordentown 74, Haddonfield 67

NHSCA TOURNAMENT

Gwynn Park (Md.) 49, Winslow Township 39

PITMAN TOURNAMENT OF PEACE

Overbrook 73, Buena 55

Palmyra 60, Pitman 58

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

Harriton 54, Sterling 48

Cherry Hill East 51, Moorestown 49 (3 OT)

WOODROW WILSON TIGER CLASSIC

Camden 85, Emily Fisher Charter 64

Woodrow Wilson 67, LEAP Academy Charter 56

NONLEAGUE

Camden Academy Charter 63, Clayton 41

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Cape May Tech 55, Schalick 48

Gateway 47, Clayton 35

AUDUBON TOURNAMENT

Audubon 35, Moorestown Friends 29

Gloucester 55, Cinnaminson 46

BOARDWALK BIG AL BRACKET

Wildwood Catholic 47, Burlington City 26

Lower Moreland 52, Millville 18

BOARDWALK KAITLIN ANZELONE BRACKET

Bridgeton 55, Hatboro-Horsham 42

Oakcrest 47, Wildwood 43

BOARDWALK SOUTHERN CAPE BRACKET

L. Cape May 47, Germantown Friends 43 (OT)

Council Rock South 49, Egg Harbor Township 31

BRICK MEMORIAL MUSTANG INVITATIONAL

Neptune 67, Cherokee 54

BURLINGTON TOWNSHIP TOURNAMENT

Florence 49, Burlington Township 33

DELSEA TOURNAMENT

Pennsauken 61, Pennsauken Tech 39

Delsea 44, Sterling 41

DEPTFORD TOURNAMENT

Cherry Hill East 40, Deptford 34

EASTERN VIKING TOURNAMENT

Gloucester Catholic 45, Willingboro 44 (OT)

Eastern 63, Bishop Eustace 37

EDGAR JOYCE COLT CLASSIC

Penns Grove 46, Pennsville 29

Salem 46, Cumberland 23

MAPLE SHADE TOURNAMENT

Buena 37, Woodbury 29

Our Lady of Mercy 61, Maple Shade 26

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Westampton Tech 52, Bordentown 38

Delran 36, Pemberton 35

MOORESTOWN TOURNAMENT

West Windsor-Plains. South 35, Haddonfield 30

Moorestown 43, Holy Cross 42 (OT)

WOODROW WILSON TIGER CLASSIC

Woodrow Wilson 48, Camden Academy 17

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 71, Overbrook 6

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee 54, Cherry Hill West 14

Cherokee 42, Seneca 21

Seneca 51, Cherry Hill West 28

NONLEAGUE

Bordentown 54, Holy Spirit 21

Collingswood 36, Bordentown 24

Hamilton West 49, Holy Cross 21

Holy Cross 39, Paul VI 27

Northern Burlington 40, Paul VI 27

Holy Cross 38, Northern Burlington 36

Northern Burlington 34, Hamilton West 30

Burlington Township 58, Haddon Township 15

Moorestown 46, Haddon Township 27

Pt. Pleasant Boro 38, Moorestown 35

Burlington Township 39, Mooresown 25

Pt. Pleasant Boro 50, Haddon Township 24

Burlington Township 48, Pt. Pleasant Boro 24

Long Branch 34, Eastern 27

Eastern 60, Franklin Township 17

Eastern 66, Colts Neck 13

Boys' Basketball Boxes

Audubon Tournament

Gloucester 3 4 13 10 - 30

Cinnaminson 14 14 15 10 - 53

G: Wesley Bucher 12, Brett Darrow 2, Robert Filer 3, Matt Gorman 5, Tom Lindsay 2, Richard Mercedes 2, Sam Pierman 2, Dan Viveiros 2.

C: Mike Beam 1, Doug Bernard 3, Napolean Blamon 6, Max DiLeo 8, Mike Gallo 13, Mike Kramer 10, Mark Tumas 12.

Moorestown Friends 15 15 12 9 - 51

Audubon 16 18 16 16 - 66

MF: Phil Dwyer 11, Drew Haines 8, Jake Montgomery 14, Galen Spencer-Linzie 8, Mike Stobbe 7, Rushabh Thosani 3.

A: John Flacco 7, Wade Gies 14, Brandon Hill 31, Sean O'Connor 6, T.J. Tassi 6, Mickey Welde 2.

Bayshore Tournament

Mater Dei 10 11 12 7 - 40

Deptford 15 20 17 17 - 69

MD: Ault 4, Chamberlain 16, Gallo 5, Jetter 5, Kelleher 4, O'Boyle 2, Treubig 4.

D: Spenser Bartlebaugh 2, Dan Brodie 13, Ellwood Clement 7, Erv Ezell 20, John Ezell 3, Dexter Fowler 4, John Lewis 18, Kenny Moore 2.

Boardwalk Bill Osborn Bracket

Sacred Heart (N.J.) 11 13 10 19 - 53

Ocean City 16 18 15 22 - 71

SH: Justin Babel 5, Tyler Day 5, Mike DePalma 6, Vince Gaviger 2, Ryan Hutchings 19, Kyle Lunsford 2, Eddie Novitskie 2, Mark Ronchetti 11, Boone Swansburg 1.

OC: Tom Ballezzi 2, Chris Curran 21, Bobby Gansert 6, Brandon George 5, Pat Kimball 3, Connor Ortolf 2, Tyler Reich 8, Matt Whitworth 24.

Wildwood 14 6 8 27 - 55

Cape May Tech 2 20 16 12 - 50

W: Donny Deleo 12, Kevin Fetsick 5, Rick Palmer 4, Nick Palmer 6, Matt Schiff 21, Joe Stefankiwitcz 7.

CMT: Steve Carrillo 4, Dom Fiorentino 18, Aaron Freeman 12, Lou Sotomayor 8, Khali Wilson 8.

Boardwalk Classic Showcase

Camden Catholic 13 6 12 10 - 41

Archbishop Carroll 8 4 15 19 - 46

CC: Jahseer Bronson 6, Sherard Cadogan 11, Tim Crawford 3, Anthony D'Orazio 16, Garrett Kashmere 2, Dan Lovett 3.

AC: Kasheef Festus 19, Juan'ya Green 13, DJ Irving 8, Ben Mingledough 2, Andre Wilburn 4.

Boardwalk George Betz Bracket

Shawnee 5 10 6 14 - 35

Vineland 9 6 7 8 - 30

S: Joe Bodnar 6, Frank Canuso 3, Dillon Fields 4, Tom Molina 2, Ryan Pretti 6, Ben Sims 5, Dave Westman 9.

V: Javon Porter 9, Anthony Rosado 8, Marcus Ware 3, Derrick Williams 10.

Rancocas Valley 11 7 4 10 - 32

Holy Spirit 9 12 9 12 - 42

RV: Tariq Jett 7, Shane McLendon 9, Nnamdi Njoku 6, Nick Sotirin 2, Kendall White 8.

HS: B.J. Bailey 6, Jate Chesul 6, Joe Marchiani 2, Giovanny Perdomo 11, Chris Popper 2, Preston Smith 8, Joe Vicchiarelli 5, Asman Williams 2.

Boardwalk Seashore Cup

Mainland 12 11 12 17 - 52

Bridgeton 6 12 10 8 - 36

M: Chris Bergen 5, Frank Champion 14, Kyle Davis 6, Bill Edmunds 1, Adam Floyd 9, Scott Reardon 13, Mike Shaughnessey 4.

B: Kevin Elliott 2, Malcolm Fentress 7, Davon McClendon 4, Frank Nock 13, Hikeem Pruitt 6, Bartae Stubbs 4.

Atlantic Christian 13 9 11 12 - 45

Williamstown 11 10 10 13 - 44

AC: Byron Nelson 9, Luke Piotrowski 4, Matt Piotrowski 10, Rob Puhalski 11, Derek Puhalski 10, Mike Scanlon 1.

W: Kevin Booth 12, David Bynoe 6, Justin Chaney 12, Anthony Davis 2, Anthony Selby 4, Chris Whipple 8.

Crestwood Tournament

Northwest 11 10 8 11 - 40

Egg Harbor Township 8 14 18 15 - 55

N: Tim Cross 5, Brad Garren 2, Steve Merth 5, Mike Nelson 7, Tommy Ross 10, Brett Rutkoski 2, Anthony Swain 9.

EHT: Dan Allen 11, Jordan Chambers 9, Jean Collado 2, Dupree Hamilton 3, Tejay Johnson 6, Isa Payne 2, Winston Rolls 12, Justin Williams 10.

Delsea Tournament

Burlington City 18 11 22 14 - 65

Gloucester Catholic 11 11 6 9 - 37

BC: Alphonso Bradford 6, Shaquille Butler 21, Rashon Fryer 3, Shaquan Hall 5, Josh Hilton 3, Davon Jones 2, Jerit Kemmerer 6, Brandon Kennedy 3, Najee Mitchell 2, Markese Morris 13, Demetrius Small 1.

GC: Jay Conway 5, Colin Kelly 5, Luke Kinnarney 11, Mike Lafferty 2, MacKinnaney 2, Steve Mainart 1, Tim Segich 11.

Cherokee 22 15 12 13 - 62

Delsea 5 2 7 2 - 16

C: Bryan Cooper 5, Phil Henry 12, Maurice Jackson 6, Christian Jordan 9, Ryan McKeaney 4, Ronson Quick 7, Nelson Torres 16, Justin Turner 3.

D: Chris Jackson 4, Kyle McCulley 8, Pat Schaffer 2, Dauwon Turner 2.

Eastern States Invitational

Solebury School 14 4 6 14 - 38

Trenton Catholic 17 9 9 16 - 51

SS: Justin Driver 4, Emmanuel Lewis 2, Chad Martin 4, Emmanuel Matlock 8, Terrane Polnitz 12, Brett Stewart 2, Jourdan Stickler 6.

TC: Basnight 14, Coleman 1, Lewis El 6, Lewis 2, Massanet 18, Smith 2, Taylor 6, Whitmore 2.

Eastern Viking Tournament

Bishop Eustace 17 5 14 3 - 39

Kingsway 6 12 13 9 - 40

BE: Will Clemens 6, Bob Falconiero 11, Brian Kennedy 2, Tom Morello 6, Carson Puriefoy 2, Pat Vasturia 12.

K: Tom Dickson 5, Jared Flynn 9, Rondell Gilmore 5, Ryan Juhring 11, Stephen Pigford 5, Mike Powers 5.

Woodbury 19 20 19 25 - 83

Eastern 13 11 23 19 - 66

W: Malcolm Beale 3, Marcus Davis 6, Mark DiRugeris 17, Jones 2, Brian Purnell 4, Isaih Roberts 25, Jarred Roberts 26.

E: Ugonna Ansionwu 1, Bobby Harris 16, Baas Harvey 8, Kyle Jose 7, Mike Newman 11, Shumeek Scott 19, Lance Vernon 4.

Edgar Joyce Colt Classic

Pennsville 5 10 8 5 - 28

Penns Grove 16 13 19 14 - 62

P: Dane Evans 1, Shawne Gorman 1, Clint Herrmann 2, Matt Mariano 5, Harpreet Singh 1, Taylor Smith 14, Frank Yangello 4.

PG: Stephon Bell 8, Steven Brown 8, Ky Brown 2, Malcolm Chase 6, Darin Moore 4, Maurice Owens 2, Lewis Peterson 8, Ralph Peterson 4, Stewart Ransome 2, Travon Taylor 18.

Millville 12 25 19 13 - 69

Cumberland 10 12 16 12 - 50

M: Derrick Carter 21, Donald Cisrow 6, Tariq Gaskins 4, Jaymere Hadden 8, Josh Hewitt 2, Jonathan McMahon 2, Derek Stafford 12, Mike Trout 14.

C: Eugene Bard 3, Steve Butts 3, Keith Carol 4, Jaron Cody 11, Desean Cross 1, Barry Larro 9, Gage Mick 9, Rob Smith 6, Jimmy Willis 4.

Garnet Valley Tournament

Collingswood 13 13 15 10 - 51

Episcopal Academy 15 13 12 21 - 61

C: Mike Anthony 2, Malik Bond 2, Kyle Bowman 10, Mitch Carsillo 3, Tyrone Mann-Barnes 21, Brian Myers 1, Cameron Walker 9, Julian Welsh-White 3.

EA: Isaiah Baker 9, DC Gaitley 3, Cory Goodman 13, Omari Grier 24, Brian Metzler 2, Paul Ramagano 5, Rich Rosati 5.

Michael Tucker Tournament

Haddonfield 11 22 10 24 - 67

Bordentown 18 18 17 21 - 74

H: Kevin Davis 18, Chris Davis 8, Tony Devlin 5, Wyatt Polk 25, Mike Steinberger 11.

B: Gary Carthan 22, Casey Nunez 12, Robert Pina 5, Kartazin Reed 4, Joe Ricks 27, George Williams 4.

West Windsor-Plain. North 21 8 12 14 - 55

Florence 19 15 12 16 - 62

WWN: Allen 7, Brodie 8, Brown 12, Byrd 8, Defueltus 2, Harel 10, Reed 4, Whipple 4.

F: Ernest Curry 3, Manan Desai 3, Brandon Lewis 10, Milorad Milosovic 3, Steve Muni 17, Adam Schmidt 21, Dave Sullivan 4, Dahon Taylor 1.

Pitman Tournament of Peace

Overbrook 19 18 17 19 - 73

Buena 13 17 11 14 - 55

O: Tyriek Bullock 23, Nate Culbreath 2, Rashawn Jarido 8, Shaun Lowe 10, Nick Meneau 11, Jesse Weast 8, Dan Wilson 11.

B: Rolando Avila 2, Rashon Brock 8, Ryan Farabella 3, Talek Graham 2, Tyler Hillgrube 20, Landy Panico 9, Sheldon White 11.

Palmyra 5 17 18 20 - 60

Pitman 10 20 17 11 - 58

P: Tim Brett 2, Tom Cannizzaro 4, Dante Hickson 4, Steven Morris 18, Warren Oliver 9, Quron Pratt 17, Kyle Sheppard 6.

P: Dylan Colgate 23, Marcus Corbitt 6, Rob Cressman 4, Luke Dickson 13, Kevin Gibbs 2, Steve Pollick 10.

Virginia Whitaker Tournament

Sterling 15 16 7 10 - 48

Harriton 8 16 16 14 - 54

S: Jack Lomas 11, Markeith Palmer 2, Donte Smith 5, Will Stallworth 10, Kevin Walsh 6, Chris Ward 14.

H: Mike Ayella-Silver 7, Sal D'Angelo 5, Matt Fusaro 19, Ryan Kelly 4, Nanoe 12, Servetnick 2, Matt Siegel 5.

Moorestown 5 7 11 14 3 7 2 - 49

Cherry Hill East 6 19 5 7 3 7 4 - 51

M: Sean Bronczyk 16, Taylor Burke 3, Mike Myers 9, Tony West 21.

CHE: Seth Friedman 1, Ben Gerstein 6, Logan Marro 3, Dan Melleby 17, Greg Middleman 2, Chris Santo 19, Stacey Upshaw 3.

Woodrow Wilson Tiger Classic

Emily Fisher Charter 16 15 12 21 - 64

Camden 29 16 34 6 - 85

EFC: Jaron Bethea 2, Tracy Edwards 18, Keith Holmes 9, Kevin Holmes 1, Justin Martin 8, Rashawn Picott 9, Taquan Taylor 3, Tyreek Williams 14.

C: Takwail Bailey 14, Devon Devine 11, Wakeem Johnson 1, Kahil Mims 2, Hubert Simmons 6, Tevin Solomon 2, Vincent Walls 23, Aaron Walton-Moss 22, Charles Watkins 4.

LEAP Academy Charter 14 12 18 12 - 56

Woodrow Wilson 18 22 14 13 - 67

LAC: Junior English 10, Orlando Hidalgo 8, Tyrell Johnson 9, Tyrone Parker 22, Nijee Roberts-Williams 1, QuaShawn Withchen-Page 6.

WW: Baler 16, Coleman 6, Dior Johnson 10, Ryan Rembert 19, Robinson 8, Thomas 8.

Nonleague

Clayton 10 12 15 4 - 41

Camden Academy Charter 12 16 12 23 - 63

C: David Follis 6, Reggie Haye 4, Devon Lane 17, Joe Lincoln 2, Hamir Owens 10, Danny Reed 2.

CAC: Gardel Anderson 12, Eric Bailey 12, Rod Copeland 1, Chris Decasanova 4, Tariq Deeds 2, Robert Robinson 12, Will Sanchez 18, Peter Stocker 2.

Girls' Basketball Boxes

Angela Anderson Classic

Gateway 12 19 10 6 - 47

Clayton 4 12 4 15 - 35

G: Caitlin Cusack 3, Megan Glenn 2, Gina Grant 2, Megan Marsden 4, Allie Nodes 2, Meghan Nowak 27, Aleksa Sienkiewicz 2, Miranda Yahrlin 5.

C: Sharele Anderson 11, Casey Giedosh 1, Valarie Perretti 10, Chavonne Shepherd 13.

Cape May Tech 23 8 17 7 - 55

Schalick 12 13 9 14 - 48

CMT: Katie Carbone 25, Kristi Gentek 2, Lauren Gray 2, Sam McAleer 3, Kerry Player 4, Briana Sweet 19.

S: Kerry Hars 5, Joyce Perry 6, Thea Swift 8, Dalesha Warren 2, Dalana Warren 3, Victoria Wright 24.

Audubon Tournament

Gloucester 7 12 11 25 - 55

Cinnaminson 6 7 15 18 - 46

G: Kaylee Conner 4, Cori Conner 11, Gabrielle Cooper 2, Marisa Cooper 8, Jessica Lindsay 9, Erin MacAdams 21.

C: Kelly Baker 6, Caitlin Caruso 1, Courtney Colella 10, Erin Fitzpatrick 15, Christine Gannon 13, Vicky Sucharski 1.

Moorestown Friends 7 4 10 8 - 29

Audubon 10 7 9 9 - 35

MF: Tina Carpenter 8, Kelcie Evans 8, Ally Shaffer 8, Lindsay Stevenson 2, Katie Stutz 3.

A: Devan Coyle 6, Sam Dececco 7, Katherine Francolina 10, Tyler Frankowski 10, Sam Hardymon 2.

Boardwalk Big Al Bracket

Wildwood Catholic 10 12 16 9 - 47

Burlington City 2 4 4 16 - 26

WC: Deanna Adair 5, Chrissy Casiello 6, Laura Martin 6, Angela Mathis 7, Lizzie McCallion 3, Maggie Senatore 9, Carlie Senatore 2, Cassidy Stoughton 1, Emily Whissell 8.

BC: Macy Cutshaw 3, Rachel Ford 2, Stephanie Mathews 10, Jasmine Murray 1, Ty Myrick 4, Lisa Priest 4, Angel Wilson 2.

Millville 4 4 4 6 - 18

Lower Moreland 12 13 15 12 - 52

M: Jocelyn Bluitt 2, Sheree Gregory 1, Alyssa Harris 4, Stephanie Labas 5, Courtney Rafine 3, Tomish Smith 3.

LM: Lindsay Alexander 16, Nicole Cataline 8, Nicole Dougherty 14, Remy Haggins 2, Kelly McGarry 6, Allie Morganstein 4, Julie Wojo 2.

Boardwalk Kaitlin Anzelone Bracket

Hatboro-Horsham 8 2 11 21 - 42

Bridgeton 12 14 12 17 - 55

H: Carly Bixler 3, Lindsey Day 10, Jenna Gould 2, Alicia Hayes 10, Biz Meschio 9, Becca Purtel 4, Cailin Schmeer 2, Hannah Vogel 2.

B: Kinu Butler 4, Salan Chapman 7, Sha'dasia Farrell 15, Jimmeana Loatman 26, Tahira Walker 3.

Wildwood 7 18 4 14 - 43

Oakcrest 7 8 16 16 - 47

W: Marisa Ferrante 2, Loretta Kelly 7, Katie McWade 12, Tara Tolomeo 7, Karley Webb 15.

O: Ashley Adams 2, Scherese Blackwell 2, Cindy Graham 4, Kayla Mejias 2, Daimis Ortiz 28, Ariel Palin 1, Jen Robles 4, Breanna Smalls 4.

Boardwalk Southern Cape Bracket

Germantown Friends 8 11 13 9 2 - 43

Lower Cape May 9 14 8 10 6 - 47

GF: Molly Tow 1, Shelby Tucker 14, Nina Voith 22, Jasmine West 6.

LCM: Lindsay Bryan 2, Taylor Connelly 2, Alex Matthews 16, Marissa McCorkel 2, Elisa Miller 12, Janzelle Rodriguez 7, Marisa Staley 6.

Egg Harbor Township 5 14 3 9 - 31

Council Rock South 10 16 19 4 - 49

EHT: Charminta Brown 5, Steph Diaz 2, Gina DiDomenico 6, Kim Phillips 2, Rachael Scheiter 2, Jill Shaner 9, Stephanie Wargo 5.

CRS: Chelsea Allen 8, Lea Britton 12, Steph Gillio 2, Lindsay Kirlin 2, Emily Nowicke 4, Ann Silverthorn 13, Jackie Weber 2, Alex Wheatley 6.

Brick Memorial Mustang Invitational

Neptune 16 16 16 19 - 67

Cherokee 15 12 9 18 - 54

N: Allen 14, Davis 23, Mauvais 12, Richardson 16, Thompson 2.

C: Courtney Escudero 13, Erin Farrell 13, Sara Farrell 2, Amanda Franks 4, Monica Roeder 9, Tiffany Turner 13.

Burlington Township Tournament

Florence 16 7 8 18 - 49

Burlington Township 10 14 2 7 - 33

F: Allison 4, Molly Fitzpatrick 8, Chakera Hightower 2, Sarah Muchowski 25, Tori Povia 2, Erin Sweeney 8.

BT: Kerby Coulanges 21, Mercedes Glover 2, Danielle Lee 4, Leah Pini 2, Victoria Williams 4.

Delsea Tournament

Pennsauken Tech 14 10 7 8 - 39

Pennsauken 19 12 14 16 - 61

PT: Falecia Galendez 20, LaQuoia Parks 15, Adrianna Posey 2, Sanders 2.

P: Brionna Benjamin 8, Valerie Bowden 7, Vanasha Green 4, Jackson 2, Rasheeda Love 24, Vanessa Neil 2, Tatiana Paris 5, Kayanna Timmons 9.

Sterling 9 10 7 15 - 41

Delsea 15 13 10 6 - 44

S: Monica Burch 12, Danielle Fox 5, Rachel Hodge 2, Tanjae Lewis 10, Kylie O'Donnell 12.

D: Sarah Batchelor 3, Tori Cliver-DeFrance 3, Sarah Gardenhire 17, Gabby Hassinger 5, Damarise Hunt 1, Stephanie Krauss 11, Aubrey Orlandini 4.

Deptford Tournament

Cherry Hill East 15 6 11 8 - 40

Deptford 3 12 13 6 - 34

CHE: Genevieve Boisvert 14, Marie Boisvert 6, Kyra Holiday 10, Brittany Muniz 6, Kim Regan 1, Catherine Tadeja 3.

D: Jaleesa Bundy 7, Tina Croxton 2, Megan Fox 3, Kristen McCurdy 2, Samantha Morris 15, Tenique Pressley 5.

Eastern Viking Tournament

Gloucester Catholic 13 10 9 8 5 - 45

Willingboro 14 13 2 11 4 - 44

GC: Nicole Fallon 4, Julie Genther 6, Shayla Giosia 2, Marisa Kinsey 9, Kristina Reiter 4, Megan Shaughnessy 18, Caitlyn Swenney 2.

W: Stefanie Bingham 24, Alicia Griffin 4, Nola Henry 5, Shanavia Thomas 2, Je'Naye Ware 9.

Bishop Eustace 15 5 5 12 - 37

Eastern 18 12 13 20 - 63

BE: Stephanie Browne 4, Ify Obianwu 10, Hope Phillips 6, Jackie Schluth 5, Victoria Sobocinski 12.

E: Nia Blevins 6, Barrie Cohen 19, Darian Graziano 6, Morgan Halbruner 6, Kaitlyn Hertz 3, Tori Neill 2, Genevieve Okoro 18, Marlene Pratt 3.

Edgar Joyce Colt Classic

Pennsville 9 8 4 8 - 29

Penns Grove 11 17 9 9 - 46

P: Amanda Mataresa 10, Lindsay Minch 16, Dana Watkins 3.

PG: Katie Halter 2, Shalisa Hill 19, Portia Sackes 12, Kaitlynn Shawaryn 8, Shatice Slaughter 2, Taylor Smith 3.

Salem 12 18 8 8 - 46

Cumberland 6 2 6 9 - 23

S: Jordan Cline 9, Shaqui Coppage 5, Taylor Keen 2, Theresa Krawiec 8, Stephanie Krawiec 5, Che'Na Thompson 17.

C: Ashleigh Elwell 5, Kasey Lesher 3, Jamie Matlock 4, Courtney Whelan 2, Lauren Whelan 9.

Maple Shade Tournament

Woodbury 4 10 4 11 - 29

Buena 9 10 12 6 - 37

W: Jamie Avent 3, Tiera Hovace 6, Jasmin McHugh 2, Dominique Sellers 11, Brittany Smith 7.

B: Lindsay Hendricks 2, Christian Lawson 8, Christiana Mata 2, Meghan May 2, Danielle Walter 13, Lydia Wilson 10.

Our Lady of Mercy 20 13 14 14 - 61

Maple Shade 7 3 13 3 - 26

OLoM: Mindy Cataluna 4, Karli Ernst 2, Michelle Fogarty 2, Mary Fogarty 5, Lauren Hartman 9, Tori Peacock 1, Ashley Ridgeway 18, Maddie Teesy 2, Taylor Thompson 18.

MS: Samantha Cichon 8, Megan Horvath 2, Jackie McClellan 8, Amanda Ratovich 1, Colleen Sweeney 6, Caitlyn Szymcvak 1.

Michael Tucker Tournament

Westampton Tech 5 12 21 14 - 52

Bordentown 8 8 10 12 - 38

WT: Vania Green 1, Latese Hickson 4, Danyelle Johnson 2, Marney Kirby 2, Danielle Owes 7, Brittanie Payne 24, Amber Spady 12.

B: Melanie Bakeman 2, Alicia Carthan 8, Emily Lawson 14, Alicia Marsala 2, Alicia Pickett 12.

Pemberton 11 4 6 14 - 35

Delran 15 5 7 9 - 36

P: Caitlin Bourque 7, Bria Champion 4, Tempestt Lewis 4, Joyce Royal 9, B. Royal 8, Smith 3.

D: Taryn Hatcher 3, Vanessa Hejnas 14, Jess McHugh 10, Taylor Umbrell 9.

Moorestown Tournament

West Windsor-Plain. South 4 7 9 15 - 35

Haddonfield 8 8 9 5 - 30

WWS: Shanice Barnes 5, Steph Dontas 7, Liz Huttner 16, Tory Sharples 3, Erica Simi 4.

H: Tina Davis 1, Emily Grabiak 13, Sheila Kearney 3, Briana Mulava 6, Paige O'Malley 7.

Holy Cross 7 10 8 10 7 - 42

Moorestown 7 7 12 9 8 - 43

HC: Kelsey Evans 13, Gabby Francesconi 2, Suzanne Gilbride 10, Taylor Gilbride 11, Amanda Offenbach 3, Kori Vaughn 3.

M: Charlotte Fuller 22, Garrett 5, Wendy Garrett 7, Christine Maley 6, Alyssa Ogle 3.

Woodrow Wilson Tiger Classic

Camden Academy Charter 6 5 2 4 - 17

Woodrow Wilson 7 18 14 9 - 48

CAC: Kashamine Adorono 2, Jasmine Bowman 2, Kim Roy 1, Mariely Vazquez 4, Shakiera Warren 6, Santali Williams 2.

WW: Shanay Barge 2, Saquoya Matthews 3, Shanice Maynard 18, Ty Perry 5, Yasmin Rigney 5, Samantha Torres 14, Ayshi Williams 1.

Today's Schedule

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center:

Seashore Cup Bracket

Bridgeton vs. Williamstown, 9:30 a.m.

Mainland vs. Atlantic Christian, 11 a.m.

Bill Osborn Memorial Bracket

Sacred Heart vs. Cape May Tech, 12:45

Ocean City vs. Wildwood, 2:15

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center:

Kaitlin Anzelone Bracket

Hatboro-Horsham vs. Wildwood, 9:30 a.m.

Oakcrest vs. Bridgeton, 11 a.m.

Big Al Memorial Bracket

Burlington City vs. Millville, 12:45

Lower Moreland vs. Wildwood Catholic, 2:15