Yesterday's Results

Boys' Basketball

CATHOLIC LEAGUE BLUE

Neumann-Goretti 82, Lansdale Catholic 43

TRI-COUNTY LEAGUE

Phelps 70, Del-Val Friends 60

Mercy Vocational 55, Collegium 44

Perkiomen School 58, Barrack Hebrew 37

NONLEAGUE

Episcopal Academy 60, Delco Christian 48

World Communications 63, Bok 46

Bishop McDevitt 54, Saul 43

Sayre 67, Edison 52

Kensington 70, Masterman 69

Olney 83, Palumbo 75

Lincoln 85, Mastbaum 61

St. Joseph's Prep 68, Phila. Electrical 53

Jenkintown 50, Bristol 39

Christopher Dock 42, Calvary Baptist 20

Girls' Basketball

PENN-JERSEY LEAGUE

Solebury School 48, Mercy Vocational 24

PUBLIC LEAGUE

Swenson 50, Randolph 20

Imhotep Charter 66, New Media Charter 44

Parkway 49, Masterman 41

Bodine 54, Phila. Academy Charter 10

Palumbo 40, High School of Future 25

Engineering & Science 65, Mariana Bracetti 25

Freire Charter 72, Strawberry Mansion 37

Ben Franklin 35, Math, Civics & Sciences 13

Paul Robeson 46, Phila. Electrical 26

Communications Tech 50, Elverson 16

Bok 28, Franklin Towne Charter 26

West Philadelphia 48, Esperanza 23

Franklin Learning Center 50, Rhodes 30

Dobbins 62, Fels 32

Frankford 75, Northeast 43

Olney 66, Mastbaum 33

Kensington 37, Washington 32

Central 49, Girls High 32

Simon Gratz 39, Germantown 30

Edison 51, Martin Luther King 23

University City 51, Southern 40

NONLEAGUE

Moravian 55, Plumstead Christian 37

Princeton Day 50, Academy of New Church 47

Christopher Dock 67, Calvary Baptist 24

Neshaminy 53, Conwell-Egan 31

Bowling

SUBURBAN ONE BOYS

North Penn 4, Upper Moreland 1

(NP: Chuck Knower 259, Dylan Harris 670; UM: Eric LaFarnme 248, 637)

SUBURBAN ONE GIRLS

North Penn 4, Upper Moreland 0

(NP: Jenna Thomas 205, 561; UM: Brielle Erb 175, 471)

Wrestling

NONLEAGUE

Edison 55, Abington Friends 15

Edison 60, Cardinal Dougherty 18

Haverford School 42, St. Joseph's Prep 24

(HS: Daniel Tornetta pinned at 125 pounds in 33 seconds)

Boys' Basketball Boxes

Catholic League Blue

Lansdale Catholic 16 12 11 4 - 43

Neumann-Goretti 19 28 21 14 - 82

LC: Mike Barr 17, Rory Clemens 2, Alex Kirk 13, Brian Murphy 4, Patrick O'Hara 2, Dan Plummer 5.

N: Tony Chennault 19, John Davis 5, Tyreek Duren 18, Lamin Fulton 6, Mustafaa Jones 9, Matt Rodden 3, Billy Shank 5, Derrick Stewart 4, Danny Stewart 11, Hanif Sutton 1, Naj Verdell 1.

Tri-County League

Perkiomen School 14 14 19 11 - 58

Barrack Hebrew 8 9 6 14 - 37

PS: Bruce Brittingham 19, Colin Cameron 6, Cdon 2, Samuel Cox 2, Julian Gentile 5, O.C. Hightower 17, Charles Lin 2, John Williams 2, Cougar Yang 3.

BH: Tal Ben-Maimon 13, Dan Gabbay 10, Ron Gabbay 2, Oryan Howard 2, Jon Pressman 1, Daniel Saewitz 3, Eli Taichman 2, Etan Weinstein 4.

Phelps 12 19 19 20 - 70

Del-Val Friends 7 13 18 22 - 60

P: Zach Hagan 8, Yosef Nazdin 1, Renier Riddick 21, Damien Williams 33, Eric Young 7.

DF: Arthur Borgerhoff 19, Sterling Flower 6, Peter Gould 1, Thomas Lubowicki 6, Yazan Muasher 25, Alexander Ruffin 3.

Collegium 8 8 12 16 - 44

Mercy Vocational 12 11 8 24 - 55

C: Eric Cisneros 1, Dhammer Gardner 10, Marquel Jones 4, Esleuel Koliyah 2, Chris McGlond 18, Jameel Pedigrew 5, Diamond WiIlliams 4.

MV: Troy Clark 6, Jason Clayton 8, Mike Dunleavy 4, Rasheed Morrison 2, Albert Pigford 2, Gabriel Rodriguez 2, Wilson Santiago 11, Zakee Wood 20.

Nonleague

Sayre 16 18 14 19 - 67

Edison 12 9 18 13 - 52

S: Ikeem Dickerson 2, Donte Goodman 19, Darian Hamlin 16, Marquis Henson 17, Domineic Johnson 1, Farrad McLaughlin 12.

E: Manny Centeno 3, Rodney Davis 10, Mike Fuller 6, Curtis Greer 11, Gonzalo Lebron 6, Gerald Perry 14, Jorge Reyes 2.

Phila. Electrical 10 16 16 11 - 53

St. Joseph's Prep 17 14 14 23 - 68

PE: Hakeem Baxter 8, Emmanuel Brown 6, Devante Chance 19, Chris Green 2, Carrington Ward 16, Jai Williams 2.

SJP: Bryan Bacskai 2, Mike Fee 16, Connor McIntyre 6, Joe Nardi 10, James Stewart 4, Steve Vasturia 18, Gene Williams 12.

Masterman 17 17 12 23 - 69

Kensington 22 16 19 13 - 70

M: Tyler Hunt 27, Terrell Skipper 6, Nate Smith 4, Mike Sturdivant 27, Nate Vahedi 5.

K: Devon Finney 21, Michael Glenn 9, Nafis Mullins 9, Kyle Richardson 24, Andre Ruff 3, Bruce White 4.

Delco Christian 13 12 14 9 - 48

Episcopal Academy 17 13 14 16 - 60

DC: Azhar Dorsey 2, Nick Griffin 29, Tarrell Grobes 4, Moustapha Noumbissi 2, Jordan Sbraccia 9, Jordan Wallin 2.

EA: Isaiah Baker 27, D.C. Gaitley 9, Allen Heggs 10, Daniel Mengel 8, Brian Taylor 1, Taylor Wright 5.

Palumbo 13 17 25 20 - 75

Olney 21 15 20 27 - 83

P: Rasheed Calhoun 10, Vincent Christopher 2, Maurice Harris 2, Tyreek Rockmore 2, Mike Sawan 18, Devin Uqdah 10, Anthony Wallace 31.

O: Jaree Cooper 8, Ray Jaggon 21, Jabreil McLeod 24, Kadeem Patterson 18, Darrelle Sherman 12.

Mastbaum 24 13 15 9 - 61

Lincoln 19 18 27 21 - 85

M: George Carter 4, Barry Chapman 11, Eric Jarvis 9, Juwan Morrison 27, Marc Price 6, Stanley Whittaker 4.

L: Kendrick Barnes 8, David Burkhart 9, Jack Ferguson 2, Willie Johnson 2, Devin Jones 3, Tyrone Martin 13, Isiah Porter 2, Nahjir Robinson 5, Ronald Rollins 9, Rickey Savage 25, Karl Shanks 2, Desjohn Wade 1, Ismail Wilson 4.

Bok 8 13 11 14 - 46

World Communications 16 10 15 22 - 63

B: J. Adams 9, S. Blackwell 9, I. Dosso 3, J. Garnet 12, M. Graham 2, Thompson 2, Q. Tillar 5, J. Ward 4.

WC: Jean Pierre Forte 12, Fateem Glenn 6, Anthony Guess 8, Elijah Johnson 5, Markeith Mont 23, Marquese Perkins 3, Shon Phillips 6.

Saul 5 13 7 18 - 43

Bishop McDevitt 17 9 14 14 - 54

S: Micheal Baldwin 6, Joshua Collins 9, Darius Dove 2, Kevon Dukes 3, Prince Dwuye 2, Abdoway Gakou 10, Alonzo Jackson 11.

BM: Quin Browning 4, Matt Conroy 8, Steven Dominello 16, Brian Frasca 1, Kenyatta Long 10, Gerald Scott 7, Darren Wright 8.

Jenkintown 12 10 18 10 - 50

Bristol 12 13 8 6 - 39

J: Sam Dorshimer 8, Kevin Hull 8, Sam Juliani 8, Jack Kinniry 21, Devon Perkins 5.

B: Unique Barnes 2, Bradley 12, Devine 6, Wayne Keys 5, Chris Mack 5, Trevan Stockley 3, Victor Vargas 2, Eric Wade 4.

Calvary Baptist 0 6 2 12 - 20

Christopher Dock 13 13 12 4 - 42

CB: David Hunsberger 4, Anthony Piacentino 6, Tim Severance 2, J.D. Zamroz 8.

CD: Jacob Clemens 10, Kam Martin 6, Kyle Martin 2, Luke Moyer 2, Adam Spinozzi 6, Alex Summers 2, Sam Thalathoti 1, Stevie Tyson 11, Sam Wilkins 2.

Math, Civics & Sciences 15 12 10 8 - 45

Norristown 19 12 9 14 - 54

MC&S: Nigel Caldwell 9, Kwahmere Gredic 7, Thomas Moore 10, Tyreek Riddick 3, Andre Thomas 7, Alan Womack 9.

N: Chris Davis 12, Jahquan Hargrove 2, Jahquil Hargrove 5, Sheldon Mayer 12, Rasheed McCray 8, Tyreese White 7, Maleek Williams 4, Allen Yates 4.

Community Ac. of Phila. 4 11 4 2 - 21

Kennedy-Kenrick 30 14 13 6 - 63

CAoP: Alvarez 8, Jones 8, Negron 3, Wilson 2.

K: Sabree Astillero 16, Matt Brennan 6, John Candelore 8, Frank Giunta 6, Brent Mahoney 5, Billy Malescio 7, James Pavlos 1, David Tornetta 14.

Lower Moreland 15 6 16 4 - 41

Springfield (M) 16 10 9 7 - 42

LM: Ryan Abel 9, Connor Bradley 3, Jared Licht 5, Medina 4, Bobby Morrissey 2, Tom Parisse 8, Demtri Zoubroulis 10.

S(: Nick Barraclough 9, Chris Crudele 13, Kyron Greene 6, Malcolm Hill 4, Ryan Lightcap 6, Christian Morrison 1, Brandon Stepney 3.

Girls' Basketball Boxes

Penn-Jersey League

Mercy Vocational 2 6 7 9 - 24

Solebury School 9 13 19 7 - 48

MV: Ashia Langley 2, Lisa McMillan 2, Quiana White 2, Teharah Worrell 13, Michaiah Young 5.

SS: Mimi Andrews 8, Olivia Hagerty 3, Noelle Hedges 8, Laura Lacy 2, Camille Leblanc 9, Alexis Rice 13, Allie Serdaru 1, Clover Stieve 4.

Public League

Parkway 15 15 6 13 - 49

Masterman 9 10 10 12 - 41

P: Brittany Brown 15, Butler 16, Tanisha Chambers 6, James 5, Adaya Thomas 7.

M: Ebony Innis 4, Helen Levins 9, Vincensa Mucaj 18, Taneil Ruffin 6, Sara Segal 4.

Randolph 2 8 7 3 - 20

Swenson 15 8 21 6 - 50

R: G. Eleridge 2, H. Page 2, T.Huon 14, L. Williams 2.

S: Nikki Beckel 2, Amber Bottone 4, Carine Dorlus 10, Bridget Giedemann 20, Amanda Martinez 2, Tia Wilson 12.

Bodine 14 18 12 10 - 54

Phila. Academy Charter 2 2 6 0 - 10

B: Shaneka Garvin 10, Tanika Garvin 4, Chikira Goodman 34, Rebecca Virgile 6.

PAC: Tori Coates 2, Sam Forgas 3, Jess Jestrzebski 2, Stephanie Kates 2, Alex Stewart 1.

High School of Future 3 6 6 10 - 25

Palumbo 13 8 12 7 - 40

HSoF: Tecoria Butler 2, Cirah Hutton 5, Sondra Nelson 2, Lillian Wicker 3, Shiquita Williams 13.

P: Elizabeth Herezi 10, Jennifer Jackson 4, Meshia Mullings 8, Maryellen Paul 10, Anitra Riddick 8.

Imhotep Charter 12 17 18 19 - 66

New Media Charter 6 12 7 19 - 44

IC: E. Dajh 8, S. Goodman 15, Shakira Horton 6, Imani Loudon 12, Destiny Seagin 13, Lakiesha Thomas 12.

NMC: Brittany Brodie 4, India Cross 14, Deana Cross 2, Indya Lucas 24.

Elverson 2 6 4 4 - 16

Communications Tech 21 20 4 5 - 50

E: Chabelli Colon 6, Jessica Edwards 4, Keyana Jones 2, Izelliah Nelson 4.

CT: Daquana Adams 4, Shalay Davenport 2, Brooke Garrett 21, Genevieve Lane 20, Shavonne Randolph 3.

Phila. Electrical 4 5 5 12 - 26

Paul Robeson 16 10 8 12 - 46

PE: C. Benson 3, A. Caporte 12, W. Guannv 6, Joyner 4, B. Syzer 1.

PR: Brittany Davis 5, Tanae Nickerson 17, Tiffany Then 18, Shkyra Thomas 4, Crystal Weems 2.

Freire Charter 17 20 18 17 - 72

Strawberry Mansion 2 14 11 10 - 37

FC: Markesha Griffin 6, Latisha Johnson 6, Dakia Manning 12, Shawneal McKeither 14, Zhanae Starling 1, Chantal Thomas 4, Yasmeen Thompson 18, Taryn Vinson 4, Rayna Vinson 4, Asia Watson 3.

SM: Shaniq'a Robinson 5, Roneesha Rollins 28, Betty Teachey 2, Latoya Williams 2.

Engineering & Science 10 39 10 6 - 65

Mariana Bracetti 5 5 7 8 - 25

E&S: Dahne Brown-Boyer 2, Amber Dennis 3, Eunique Faust 2, Shavonda Frasier 2, Brittany Hrynko 19, Monique Ingram 10, Dallas Meadow 5, Jasmine Oates 4, Yolanna Snypes 13, Monique Whaley-Briggs 5.

MB: Abney 2, Arnold 2, Cop 1, Grant 1, Laboy 9, Lopez 5, Pigford 2, Serrano 1, Winn 2.

Franklin Learning Center 17 11 6 16 - 50

Rhodes 6 8 9 7 - 30

FLC: Dormah 3, Fieuds 16, Frisby 13, Keel 6, McGuiebieui 3, Wilson 9.

R: Dominique Davenport 8, Tierra Flowers 3, Niarra Justice 4, Jade Williams 15.

West Philadelphia 15 13 8 12 - 48

Esperanza 3 3 7 10 - 23

WP: Deborah Johnson 10, Taft Minnick 18, Samiyyah Poteat 2, Shakylia Spencer 13, Khaila Williams 5.

E: Alianny Caberra 3, Natasha Fogel 2, Ada Medina 2, Mary Rodriguez 11, Ashley Wright 5.

Bok 11 2 15 0 - 28

Franklin Towne Charter 7 6 9 4 - 26

B: Blaylock 17, Myers 10, Williams 1.

FTC: Amanda Johnson 3, Lisa Kruzinski 2, Megan McGee 7, Megan McGuigun 2, Sarah Rodgers 9, Larissa Smith 3.

Frankford 19 13 20 23 - 75

Northeast 10 10 11 12 - 43

F: Myra Avelos 11, Coor 3, Dwyer 1, Dyer 3, Johnson 3, Shannon Lamar 18, Lotto-Williams 12, McCloud 15, Paris 9.

N: Jannel Bailey 5, Tynerra Brown 8, Janaiah Elum 15, Hawkins 11, Oxford-Betran 4.

Olney 15 11 21 19 - 66

Mastbaum 6 9 10 8 - 33

O: Capri Caple 6, Charese Graham 7, Kareema Jones 20, Shanika Montgomery 10, Mountcastle 4, Abrea Penn 2, Shakirah Russell 13, Alexis Stallworth 4.

M: Jasmine Blair 8, Emily Leon 7, Wakia Murray 15, Dianna Wagner 3.

Dobbins 11 17 20 14 - 62

Fels 7 10 13 2 - 32

D: Tyniqua Henderson 26, Naiyah King 6, Tamyra Laws 22, Kimberleigh Tanner 7, Desirae Wright 1.

F: Nadeyah Cook 5, Portia Forbes 5, Jasmine Green 15, Danisha Ingram 5, Cynthia Miller 2.

Kensington 7 17 7 6 - 37

Washington 8 7 9 8 - 32

K: April Dougherty 12, Carolyn Goodwin 1, Jazmine Lopez 24.

W: Jasmine Ellzy 5, Montana Fritz 6, Amber Hall 12, Tiyaine Kent 1, Briana Lee 3, Teresa Saju 2, Allean Smith 3.

Girls High 11 0 9 12 - 32

Central 20 11 16 2 - 49

GH: Childs 3, Cohen 3, Frazier 3, Hoggen 1, Holliday 4, McFarlane 4, McLauren 5, Shoemaker 4, White 5.

C: Kerry Chambers 2, Alina Gaffney 10, Jazmine Hall 6, Najah Jacobs 14, Melissa Livingston 2, Jazmine Rodgers 3, Isabella Ross 8, Brittany Wilson 4.

Edison 14 9 14 14 - 51

Martin Luther King 2 6 2 13 - 23

E: Candelario 11, Casillas 17, Dillard 1, Gary 13, Medina 9.

MLK: Angel Green 2, Latrice Johnson 17, Delesa Milton 2, Patrice Venable 2.

University City 14 16 17 4 - 51

Southern 8 6 13 13 - 40

UC: Muminah Dupont 1, Shakerah Frye 13, Mykea Hall 8, Jareia Keith 2, Antoinette Robinson 17, Quinnie Washington 10.

S: Blair Canady 4, Shakira Gray 17, Ly Ly Le 4, Cynthia Sao 14, Ashonta Watson 1.

Germantown 7 3 11 9 - 30

Simon Gratz 7 7 11 14 - 39

G: Tierra Andrews 6, Corece 2, Ashley Hargraves 3, Sharnay Ratchford 10, Ashley Wooding 9.

SG: Shydia Davis 8, Nakia Hatten 1, Erica Moody 2, Sherrie Satchel 26, Deborah Weather 2.

Nonleague

Moravian 17 19 12 7 - 55

Plumstead Christian 5 9 5 18 - 37

M: Brown 2, Burgs 9, Dickerson 3, Fraenkel 2, Redles 8, Reilly 11, Rubeck 9, Steen 4, Stone 5, Sutton 2.

PC: Hope Caracappa 11, Alex Petrie 6, Keri Roberts 13, Haley Whitney 6, Ali Young 1.

Calvary Baptist 10 8 4 2 - 24

Christopher Dock 15 22 18 12 - 67

CB: Jen Casatelli 7, Kelly Fair 3, Kelcey Farnham 2, Kate Farnham 4, Jalene Kicinski 6, Tara Venturini 2.

CD: Denali Althouse 11, Olivia Bradford 6, Jenessa Derstine 7, Montana Mitchell 10, Shea Neal 2, Lauren Nederostek 10, Rachel Speigle 10, Laura Swintosky 11.

Academy of New Church 13 10 11 13 - 47

Princeton Day 12 13 17 8 - 50

AoNC: Milana Gilbert 8, Tia Lloyd-Goodman 5, Leighann Loughery 15, Natalie McDonald 3, Ty Williams 16.

PD: Davila 6, Godwin 7, Patterson 11, Phillips 3, Smukler 23.

Neshaminy 12 16 13 12 - 53

Conwell-Egan 4 8 9 10 - 31

N: Shannon Barlow 2, Cara Gadzinski 2, Amanda Lally 11, Victoria Mazzeo 5, Jenny Rongione 8, Kelsey Ryan 13, Jennifer Slivka 2, Ally Warhola 4, Brianna Weiler 6.

C: Brittany Lischewski 2, Kaitlyn Mourer 4, Kelly Peel 4, Janet Petrino 4, Kristen Ralph 14, Lisa Ropars 3.

Springfield (M) 13 11 13 9 - 46

Lower Moreland 6 4 9 12 - 31

S(: Annie Crudele 4, Elise DiFilippo 18, Taylor Koroncai 4, Briana Scafidi 10, Morgan Smith 4, Syd Tustin 6.

LM: Nicole Dougherty 8, Stefania Incollingo 3, Kelly McGarry 10, Allie Morganstein 6, Linzee Vaccaro 2, Julie Wojo 2.

Today's Schedule

Boys' Basketball

CENTRAL LEAGUE

Conestoga at Haverford High, 7:30

Ridley at Garnet Valley, 7:30

Harriton at Springfield (D), 7:30

Upper Darby at Lower Merion, 7:30

Strath Haven at Marple Newtown, 7:30

Radnor at Penncrest, 7:30

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Academy New Church at Abington Friends, 3:45

Friends Select at Shipley, 4

George School at Westtown, 5:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pottsgrove at Pottstown, 6

Perkiomen Valley at Boyertown, 7:30

Spring-Ford at Methacton, 7:30

Upper Perkiomen at Phoenixville, 7:30

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Esperanza at Phila. Academy Charter, 3:15

Imhotep Charter at Bodine, 3:15

Lamberton at Freire Charter, 3:15

Del-Val Charter at Vaux, 3:15

Communications Tech at Hope Charter, 3:15

Sayre at Masterman, 3:15

Mariana Bracetti at Saul, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Math, Civics & Sciences at CAPA, 3:15

Science Leadership at Parkway, 3:15

Mastery Charter North at Boys' Latin, 3:15

Randolph at High School of Future, 3:15

Elverson at New Media Charter, 3:15

World Communications at Constitution, 3:15

Paul Robeson at GAMP, 3:15

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf at Wyncote, 3:45

NONLEAGUE

Archbishop Carroll at Douglas, 3:15

Bartram at Engineering & Science, 3:15

Palumbo at Lincoln, 3:15

Roxborough at Kensington, 3:15

FitzSimons at Chestnut Hill, 4:30

Stern Hebrew at Community Ac. of Phila., 5:15

Delco Christian at Interboro, 5:15

Reading at Coatesville, 6

Chester at Lancaster McCaskey, 6:30

Unionville at Avon Grove, 7

Team Israel at Barrack Hebrew, 7

Great Valley at Bishop Shanahan, 7

Calvary Christian at Bristol, 7

Wissahickon at Central Bucks East, 7

Christopher Dock at Souderton, 7

Conwell-Egan at New Hope-Solebury, 7

Council Rock South at Upper Moreland, 7

Devon Prep at Octorara, 7

Pennsbury at Hatboro-Horsham, 7

William Tennent at Pennridge, 7

Neshaminy at Quakertown, 7

Archbishop Wood at Roman Catholic, 7:30

Central Bucks South at Father Judge, 7:30

Church Farm at Plumstead Christian, 7:30

Downingtown East at Owen J. Roberts, 7:30

West Chester Rustin at Downingtown West, 7:30

W.C. Henderson at Oxford, 7:30

LaSalle at Malvern Prep, 7:30

Penn Wood at Holy Ghost Prep, 7:30

Pius X at Faith Christian, 7:30

Archbishop Ryan at Cardinal Dougherty, 7:30

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE CONSTITUTION

Phil-Mont Christian at Plumstead Christian, 3:30

Morrisville at Calvary Christian, 5

BICENTENNIAL LEAGUE INDEPENDENCE

Bristol at Girard College, 3:30

New Hope-Solebury at Lower Moreland, 7

CATHOLIC ACADEMIES

Mount St. Joseph at Gwynedd-Mercy, 5:15

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Wood at Neumann-Goretti, 7:30

Archbishop Carroll at Bishop McDevitt, 7:30

West Catholic at Cardinal O'Hara, 7:30

Conwell-Egan at Kennedy-Kenrick, 7:30

Little Flower at St. Hubert, 7:30

Archbishop Ryan at Hallahan, 7:30

CENTRAL LEAGUE

Marple Newtown at Strath Haven, 3:45

Springfield (D) at Harriton, 5:15

Haverford High at Conestoga, 7:30

Garnet Valley at Ridley, 7:30

Lower Merion at Upper Darby, 7:30

Penncrest at Radnor, 7:30

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Academy New Church at Abington Friends, 3:45

Westtown at George School, 4

Shipley at Friends Select, 5:30

INTER-AC LEAGUE

Springside at Baldwin, 3:45

Episcopal Academy at Notre Dame, 3:45

Germantown Academy at Agnes Irwin, 4

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pottstown at Pottsgrove, 6

Boyertown at Perkiomen Valley, 7:30

Methacton at Spring-Ford, 7:30

NONLEAGUE

Chichester at Unionville, 3:45

Stern Hebrew at Community Ac. of Phila., 3:45

Central at Penn Charter, 3:45

Renaissance Academy at Faith Christian, 3:45

West-Mont Christian at Coventry Christian, 3:45

Solebury School at Perkiomen School, 4

Christopher Dock at Souderton, 5

St. Pius X at Penn Wood, 5

Cheltenham at Bensalem, 7

Bishop Shanahan at Academy Park, 7

Pennridge at Council Rock South, 7

Pennsbury at Villa Joseph Marie, 7

Upper Moreland at Truman, 7

Neshaminy at Central Bucks West, 7

Lansdale Cath. at Archbishop Prendergast, 7:30

Avon Grove at Sun Valley, 7:30

Coatesville at Kennett, 7:30

Villa Maria at Downingtown East, 7:30

Oxford at W.C. Henderson, 7:30

Octorara at Columbia, 8

Girls' Swimming

CATHOLIC LEAGUE

Lansdale Catholic at Archbishop Ryan, 2

CENTRAL LEAGUE

Conestoga vs. Penncrest at Strath Haven

At Episcopal Academy:

Harriton vs. Strath Haven, 3

Radnor at Marple Newtown, 3:45

Upper Darby at Garnet Valley, 4

CHES-MONT LEAGUE

Bishop Shanahan at Coatesville, 3:30

Downingtown East at Avon Grove, 4:30

INTER-AC LEAGUE

Penn Charter at Baldwin, 3:45

Springside at Episcopal Academy, 3:45

Notre Dame at Germantown Academy, 3:45

PUBLIC LEAGUE

West Co-op at Lincoln, 3:30

At Pickett Middle School:

Northeast vs. Central Co-op, 3:30

At Fels:

Washington vs. Girls High, 3:30

Boys' Swimming

CATHOLIC LEAGUE

Lansdale Catholic at Archbishop Ryan, 2

CENTRAL LEAGUE

At Episcopal Academy:

Strath Haven vs. Harriton, 3

Conestoga vs. Penncrest at Strath Haven, 3:45

Radnor at Marple Newtown, 3:45

Upper Darby at Garnet Valley, 4

CHES-MONT LEAGUE

Bishop Shanahan at Coatesville, 3:30

Downingtown East at Avon Grove, 4:30

INTER-AC LEAGUE

Episcopal Academy at Haverford School, 3:45

Germantown Academy at Malvern Prep, 3:45

PUBLIC LEAGUE

West Co-op at Lincoln, 3:30

At Pickett Middle School:

Northeast vs. Central Co-op, 3:30