Yesterday's Results

Wrestling

PUBLIC LEAGUE

Washington 63, Frankford 12

NONLEAGUE

Northeast 55, Father Judge 15

Swimming

Girls High 93, West Co-op 63

(GH: Felicia Jones 1:20.0 100 butterfly, 7:20 500 freestyle. WC: Goines 1:14 100 breaststroke, 2:11 200 freestyle)

La Salle 96, St. Joseph's Metuchen (N.J.) 69

(L: Chris Catalino 1:58.86 200 freestyle, 5:01 500 freestyle; Andrew Sideras 1:59.76 200 IM; 54.76 100 backstroke)

Central 100, Lincoln 42

Bowling

BOYS

Cardinal O'Hara 4, Kennedy-Kenrick 0

(CO: Matt Martinelli 225, 612; KK: Frick 259, 634)

North Catholic 4, Cardinal Dougherty 0

(NC: Stephen Rooney 227, John Rooney 626; CD: Jordan Barksdale 220, 581)

Monsignor Bonner 3, St. Joseph's Prep 1

(MB: Brandon Craig 240, 616; SJP: Jim Lynn 217, Chris Jones 537)

Father Judge 4, Lansdale Catholic 0

(FJ: Mike Mullin 278, 761; LC: Joe Lafchewski 512, Dan Wykes 208)

Roman Catholic 4, Neumann-Goretti 0

(RC: Tom McGuinn 224, 579; NG: Dom Regalbuto 225, 571)

La Salle 2, Conwell-Egan 2

(L: Matt Donnelly 267, 652; CE: Beau Fleming 233, Dan Selforth 547)

Archbishop Ryan 4, Archbishop Wood 0

(AR: Mark Walush 211, 615; AW: Conor Flynn 178, 512)

North Penn 2, William Tennent 2

(NP: Mike Garbarino 248, 638; WT: Steve Kerwin 279, 596)

GIRLS

St. Hubert 4, Lansdale Catholic 0

(SH: Kate Gallagher 190, Amanda Rich 496; LC: Maggie Thomas 154, 416)

North Penn 4, William Tennent 0

(NP: Allie Strayer 232, 542; WT: Kelsey Martin 164, 452)

COED

Fels 2, Lincoln 1

(F: Nadir Hudson 174; L: Nicole Kulage 133)

Prep Charter 3, Swenson 0

(PC: J.R. Custodio 203, 397; S: Stevenson 191, 332)

Esperanza 3, FitzSimons 0

(E: Emilio Rodriguez 116, Jeffrey Romero 190)

Central 2, Franklin Towne Charter 1

(Cent won by 1 pin, 1773-1772: Tim Boyd 178, Katreena Thomas 321; FTC: William Hancock 209, Scott Hughes 357)

University City 2, Douglas 1

(UC: Randall Moody 193, 356)

West Philadelphia 2, Eng. & Science 1

(WP: Timothy Lampkin 219)

Bodine 3, Olney 0

(B: Will Washington 169, 279; O: Chris Rivera 193, Danielle Mines 326)

Masterman 3, Mastbaum 0

(Masterman: Elizabeth Janezewski 185; Mastbaum: Daniel Moore 193)

Furness 2, Gratz 1

(F: Ray Moody 349; G: Chris Knox 265)

Northeast 3, Saul 0

(NE: Chris Burger 196, 391 and Joseph Dorety 179, 356; S: Ryan Camorski 214, 391)

Charles Carroll 3, Vaux 0

(CC: Jay Leca 117, 216)

Dobbins 2, Kensington 1

(D: Brian Gibson 162, 319; K: Ashley Negron 136, 255)

Boys' Basketball Boxes

City of Palms Tournament

Westchester 17 15 17 15 - 64

Penn Wood 13 9 14 26 - 62

W: Denzel Douglas 6, Robert Gsellman 2, Kareem Jamar 17, Jordin Mayes 16, Reggie Murphy 11, Mario Nored 2, Dwayne Polee 10.

PW: Darian Barnes 3, Aaron Brown 16, Will Brown 18, Johnson 6, Oakman 9, Dequan Pelzer 10.

Iolani Classic

Montrose Christian (Md.) 14 17 19 15 - 65

Neumann-Goretti 18 14 19 21 - 72

MC: Anderson 2, Carera 7, Gombwer 8, Harrison 22, Hubbard 4, Long 5, Ross 13.

N: Tony Chennault 29, Tyreek Duren 22, Lamin Fulton 4, Mustafaa Jones 12, Derrick Stewart 2, Danny Stewart 3.

Bicentennial League

Phil-Mont Christian 25 9 21 12 - 67

Calvary Christian 11 8 5 3 - 27

PC: Clayton Cooper 2, Alex Dimitri 4, Curtis Glover 8, Maurice Griffin 25, Mike Hutson 5, Nick Kline 7, Adam McNichol 12, Josh Myers 4.

CC: Joshua Bair 2, Daniel McGuigan 6, Trevor Phillippi 11, Adam Schultz 2, Thomas Schultz 6.

Delco Christian 13 4 13 26 - 56

Girard College 10 22 12 20 - 64

DC: Amir Albright 8, Darren Brooks 5, Nick Griffin 12, Tarrell Grobes 17, Mike Monaghan 2, Moustapha Noumbissi 2, Jordan Sbraccia 10.

GC: Torrell Candelaria 14, Abu Fofonnah 3, John Johnson 22, Josh Oleuwole 2, Hyree Peoples 1, Clifford White 16, Ahmir Whiting 2, Nate Wright 4.

Jenkintown 2 8 12 11 4 - 37

Morrisville 11 4 9 9 7 - 40

J: Kevin Hull 3, Sam Juliani 4, Jack Kinniry 24, Devon Perkins 4, Ike Schaphorst 2.

M: Marvn Carr 2, Charlie Colvin 2, Mike Jones 6, Rickey Melendez 11, Frank Ramble 9, Abraham Sheriss 10.

MaST Charter 7 8 18 16 4 - 53

New Hope-Solebury 11 16 13 9 9 - 58

MC: Cody Hocker 2, Devin Jackson 2, Tyler McGrath 2, Derek Parker 5, Anthony Rice 5, Jamear Seals 19, Brandon Suarez 2, Andrew Torres 3, Rasheed Young 13.

NH: Mike Campion 4, Kyle Davis 16, Tom Fiala 18, Jon Hering 2, Marco Maltese 1, Matt Massimino 3, Matt Wilson 14.

Holy Ghost Prep 12 16 17 16 - 61

Devon Prep 6 13 12 21 - 52

HGP: Duffy Barrett 11, Mike Byrne 17, Mike DeStefano 1, Christian Fattore 2, Tyler Juchno 16, Owen Kirby 6, Ryan Lantzy 4, Nate Lorence 4.

DP: Duncan Becker 11, Joseph Donatoni 2, Jeffrey Hughes 24, Kevin Maloney 3, Matthew Purcell 6, Kevin Raftery 4, Quinn White 2.

Christopher Dock 4 17 8 16 - 45

Lower Moreland 10 8 17 14 - 49

CD: David Brelsford 2, Jacob Clemens 6, Kam Martin 4, Luke Moyer 19, Adam Spinozzi 5, Alex Summers 6, Stevie Tyson 3.

LM: Ryan Abel 15, Connor Bradley 2, Jared Licht 2, Mike Mangan 9, Tom Parisse 16, Zoubroulis 5.

Central League

Marple Newtown 15 12 21 22 - 70

Harriton 17 17 14 29 - 77

MN: Ryan Furst 7, Ryan Hanley 20, Kurt Johnson 5, Johnson 3, Joe Kelly 3, Soutiri Sapnas 32.

H: Marquis Baker 2, Sal D'Angelo 19, Matt Fusaro 31, Ryan Kelly 2, Alex Servetnick 8, Matt Sherman 11, Lorenzo Usche-Rodrigo 4.

Radnor 13 12 10 8 6 - 49

Strath Haven 4 11 17 11 11 - 54

R: Cameron Dunson 3, Kyle Hammonds 25, Curran Ruyak 10, Wallace 5, Connor Walsh 6.

SH: Darryl Baukman 4, Jacob Enterlin 6, Patrick Fisher 12, Chazz Fisher 5, Omar Randall 10, John Roberts 12, Kevin Valentino 5.

Conestoga 12 10 12 20 - 54

Upper Darby 15 17 9 14 - 55

C: Julian Anapolsky 1, Harry Biemer 2, Dexter Bridge 11, Leighton Dennis 6, Jonathan Hamer 7, John Marshall 3, Tanner Scott 15, Jared Seltzer 9.

UD: Terrence Bridgers 12, Daron Harris 18, D.J. Johnson 3, Myron McNeely 9, George Vlahos 10, Lamotte Williams 3.

Lower Merion 8 12 9 12 - 41

Ridley 9 6 10 10 - 35

LM: Mike Buchwald 4, Oliver Cohen 8, J.J. Hoffstein 6, Matt McKenna 9, Mike Robbins 5, Aaron Staley 9.

R: Shawn Church 4, Mark Dziadon 3, Kevin Garling 10, Cameron Gunter 12, Tom Manning 4, Colin Masterson 2.

Springfield (D) 10 7 12 12 - 41

Penncrest 7 7 17 15 - 46

S: Steve Baker 2, Kevin Chevalier 7, Zack DeVito 19, Travis Johnson 3, Brendan McNamee 3, Wally Rutecki 5, Adam Washington 2.

P: Matt Atkinson 12, Ian Campbell 6, Rodney Duncan 15, Brandon Jacquette 2, Andrew Radomicki 9, Brandon Rogers 2.

Haverford High 14 15 3 9 - 41

Garnet Valley 17 6 6 15 - 44

HH: Pierre Charles 14, Eric Falasco 9, Brandon Johnson 4, Patrick Morgan 1, Scott Zlotnick 13.

GV: Arkus 7, Drew Cordrey 3, Joe DiCarlo 16, Marcellus Irving 7, Kyle Moore 2, Ryan Woods 9.

Ches-Mont League

Great Valley 18 11 5 12 10 - 56

Unionville 8 12 15 11 5 - 51

GV: Michael Douglas 22, William Patton 8, Tim Shackleton 3, Dan Shackleton 10, Wentz 13.

U: Miles Holmes 12, Mike Johnson 7, Dave McClaskey 4, Doug Ott 2, Zach Ross 7, Richard Sampson 2, Mike Sundry 17.

Sun Valley 7 15 19 12 - 53

Octorara 20 10 22 22 - 74

SV: Bailey 6, Carney 17, Clemens 2, Freeman 7, Hudson 12, Nelson 6, Paccibone 3.

O: Ian Apgar 2, James Brown 6, Lamont Clark 19, Charles Cooper 5, Pat Evans 8, Bill Johnson 8, Conor Kasabo 4, Moses Togbah 22.

Downingtown East 8 10 7 13 - 38

Coatesville 20 16 20 12 - 68

DE: Chris Fehr 8, Grant Hubbard 4, Kyle McGovern 11, Sean Mullaney 3, Rikin Patel 4, Dan Porter 2, Eric Speller 6.

C: Marcus Blakely 5, Pat Brewer 4, Kedar Edwards 6, Blair Martinez 6, Tymeir Miller 10, Kris Miller 12, Dameon Nixon 2, Reco Oxendine 1, Kenneth Thompson 8, Trent Tramell 2, Jonathan Warmiyak 10, Langston Womack 2.

Downingtown West 10 20 16 10 - 56

Bishop Shanahan 8 7 8 12 - 35

DW: Andrew Bargmann 8, Terrell Brice 11, Idris Coleman 8, Pat Dougherty 5, Jashaun Fontanez 2, Tyler Johnston 3, Ian Jones 4, Mike Milito 15.

BS: Marcos Arias 2, Tom Henshey 8, Mike Ibarguen 3, Eric Knight 2, Tim Mulqueen 2, Josh Redmond 4, Anthony Sam 2, Jeff Yearsley 12.

Pioneer Athletic Conference

Perkiomen Valley 12 8 7 7 - 34

Spring-Ford 7 8 14 11 - 40

PV: Mason Brawley 5, Sean Conners 2, Ryan Davis 10, Andrew Kenney 12, Chris Stewart 5.

S: Nick Coburn 14, James Detweiler 13, Eric Janus 2, Stephen Joyce 4, Steve Procario 4, Andrew Scanlan 3.

Boyertown 11 14 12 7 7 7 - 58

Owen J. Roberts 8 11 18 7 7 5 - 56

B: Scott Dennin 12, Derek Hodges 4, Shane McCarthy 17, Tyler Moser 1, Bob Nester 8, Dylan Pasik 13, Ty Wheeler 3.

OJR: Ryan Brumfield 9, Mark Henry 13, Connor Lawler 6, Tim Ponto 3, Jake Tammaro 2, David Vining 17, Jeff Wiand 6.

Public League

Edison 12 5 20 20 - 57

Olney 23 21 25 20 - 89

E: Manny Centeno 1, Rodney Davis 22, Mike Fuller 6, Curtis Greer 7, Edwin Polanco 5, Kenneth Stanbery 3, Gerald Terry 13.

O: Hilton Cain 2, Jaree Cooper 6, Ray Jaggon 14, Lafayette Jeffers 9, Dale Johnson 2, Markques Jones 2, Jabreil McLeod 17, Tevin Murray-Loach 2, Sharif Paige 2, Kadeem Patterson 19, Darrelle Sherman 10, William Thomas 4.

Germantown 12 14 7 18 - 51

Central 14 11 13 15 - 53

G: Ramadan Abdullah 18, Eddie Callender 7, Shawn Green 15, Quodrice Hendrix 1, Wonye McFarland 2, Dominique Twiggs 8.

C: Kamel Austin 11, Jordan Bailey 4, Devonne Boler 4, Kadin Marshall 2, Justin Potter 1, Brandon Smith 15, Tinsley 2, Josh Wells 14.

Washington 7 14 14 17 - 52

Frankford 17 27 16 21 - 81

W: Malik Abdulhadi 5, Alec Brown 5, Master Corbin 6, Darnell Green 7, Kowalko 1, McCoy 2, Richardson 8, Schuler 6, Stokes 2, Williams 10.

F: Taylor Bessick 3, Karon Blackman 4, Dehaven Brown 8, Terrell Clark 12, Shaquille Duncan 23, Steffon Poole 11, Darryl Poole 1, Imire Taylor 9, Carl Wallace 4, Rodney Walters 5, Watson 1.

Martin Luther King 13 17 8 13 - 51

Overbrook 9 13 12 15 - 49

MLK: Kenny Edwards 8, Devon Gray 4, Trayvon King 9, Sean Rogers 13, Mike Wilson 17.

O: Marsalis Chism 5, Brandon Fulton 9, Dante Glover 15, Rodney Hall 5, Cashad McFadden 11, Hineef Miller 2, Corey Watkins 2.

Kensington 11 14 12 14 - 51

Bartram 19 22 19 22 - 82

K: Omar English 3, Devon Finney 18, Michael Glenn 10, Jeffrey Jones 7, Wafeer Jones 2, Kyle Richardson 11.

B: Caron Fletcher 2, Tyrone Garland 30, Quasim Jones 7, Darrell Lane 26, Devin Moore 10, Darrell Robinson 7.

Northeast 9 14 15 28 - 66

Lincoln 15 22 15 22 - 74

N: Dante Collier 2, Anthony Fuscellaro 24, Eric Jean-Simon 4, Jaime Llano 9, Dan Patriarca 17, Yusef Savage 10.

L: Kendrick Barnes 8, Michael Bowlers 4, David Burkhart 1, Jack Ferguson 12, Willie Johnson 8, Tyrone Martin 9, Rollins 7, Rickey Savage 25.

University City 12 21 15 25 - 73

Southern 8 8 17 37 - 70

UC: Brandon Baynes 8, Michael Clemmons 22, Nashawn Gray 5, Kasheem Johnson 8, Martez Lyles 10, Mitchell 6, Peeler 13, Washington 1.

S: Rodney Chandler 15, Shamier Duren 2, Heywood Henderson 23, Antwain Rucker 14, Mac Stokes 11, Louis Thompson 3, Hanif Williams 2.

William Penn 8 9 7 5 - 29

Simon Gratz 18 10 14 17 - 59

WP: Mark Blount 1, Darell Dyches 11, Michael Gray 6, Michael Jordan 2, Lawrence Jordan 3, Steve Scott 2, Eric Simmons 4.

SG: Raceen Beasley 2, Antoine Bland 17, Daquan Bryant 4, Bruce Hanner 6, Damion McBride 2, Andrew Moye 10, Kiari Saulsbury 3, Tyree Smith 11, Curt Thomas 4.

Mastbaum 10 5 8 8 - 31

Franklin Learning Center 16 20 16 14 - 66

M: George Carter 9, Barry Chapman 2, Daniels 2, Jon Ero 2, David Garcia 13, Eric Jarvis 3.

FLC: George Ellis 3, Turhan Griffin 27, Basil Griffin 2, Jerrod Johnson 22, Ramone Lockhart 2, Aahmid Mink 4, Antonio Strickland 6.

Franklin Towne Charter 23 10 8 7 - 48

FitzSimons 15 18 22 9 - 64

FTC: Dawkins 10, Hysang 5, Landis 4, Lopez 7, Schoolfield 5, Shank 8, Whitefield 9.

F: Jaleel Bond 9, Albert Boykin 3, Erik Bradwell 14, Anthony Brown 15, Cardell Hellams 2, Michael Majett 8, Gregory Sharp 6, Richard Williams 7.

Engineering & Science 4 14 15 20 - 53

Dobbins 11 8 5 15 - 39

E&S: Christopher Aldridge 6, Brandon Brown 5, Bruce Brown 10, Dijon Eggleton 6, Mark Houston 13, Kenneth Murphy 6, Zachary Spence 7.

D: Khalil Curtis 2, Basir Fulmore 9, Courtland Gilliam 5, Fred Jones 3, Walter Lawrence 14, Jerrel Wright 6.

West Philadelphia 18 11 23 18 - 70

Mastery Charter South 13 2 19 12 - 46

WP: Shaquille Bowman 7, Duane Coppage 5, Terrell Daye 16, Naquil Jones 19, Raymond Nesbitt 16, Desmond Sams 5, Marquis Tart 2.

MCS: Kevin Beaford 5, Chris Chavis 4, Eric Cottman 7, Eddie Egerton 6, Donovin Forth 6, Wanyae Hartsfield 10, Khalil Newsome 2, Maurice Richardson 2, Steven Scott 4.

Roxborough 12 17 18 16 - 63

Swenson 17 18 14 18 - 67

R: Rashawn Anderson 13, Justin Bailey 12, Aswad Hinton 10, Lijah Lewis 2, Anthony Patterson 12, Shaimsadin Reed 2, Derrick Speas 2, Kalik Stanley 4, Troy Starkes 6.

S: Shawn Bradley 5, John Hardy 15, Kervyn Haynes 23, James Holland 3, Markiem Jenkins 11, Alberto Leon 4, Jalen Thomas 6.

Phila. Academy Charter 2 0 8 6 - 16

Imhotep Charter 20 12 20 7 - 59

PAC: Allan Dempster 6, Jerome Maynard 5, Devon Shorter 5.

IC: Brandon Alston 10, David Appolon 16, Earl Brown 10, Markeise Chandler 2, Erik Copes 6, Quantrell Kemp 3, Tyhiem Perrin 9, Martez Smithers 1, Jahlil Williams 2.

Mariana Bracetti 9 10 14 6 - 39

Ben Franklin 13 28 16 19 - 76

MB: Luis Cirilo 5, Jamal Gregory 14, Hasson Harrington 3, Basil Mack 1, Darrell Ockimey 9, Andy West 5, Keyanta Williams 2.

BF: Kenny Bey-Brown 21, Jahid Brown 1, Jeffrey Giddings 19, Bahir Lacy 4, Shawn Penn 11, Shaquil Taylor 7, Darien Walker 9, Whitehead 4.

Freire Charter 10 4 10 16 - 40

Strawberry Mansion 17 17 19 29 - 82

FC: Andred Anson 9, Tyleek Hines 4, Christopher Lawhorn 1, Gevon Presley 4, William Staton 2, Malik Wesley 7, Williams 2, Carlton Wright 11.

SM: Isaiah Crawford 2, Marque Griffins 4, Eric Jefferson 6, Khalil Meadows 13, Devonte' Newbilll 22, Cedrick Powell 10, Deron Stinson 2, Khalil Whitehead 2, Khyree Wooten 21.

Sayre 8 17 11 12 13 - 61

Esperanza 11 20 3 14 8 - 56

S: Ikeem Dickerson 8, Donte Goodman 22, Darian Hamlin 16, Marquis Henson 9, Domineic Johnson 2, Farrad McLaughlin 4.

E: Brandon Abner 5, Walter Bailey 10, DaQuan Ballenger 8, Alonso Jenkins 3, Joe McClain 27, Robert Sanchez 3.

Bodine 5 11 18 13 - 47

Communications Tech 29 16 23 8 - 76

B: Barry Brockington 11, Turon Gaskin 4, Baye Goodman 4, Robert Logan 2, Nadir Matthews 20, Anthony McQueen 1, Chris Murray 5.

CT: Jer Batts 1, Sherman Blandford 18, Terrence Brown 1, Chris Burney 10, Rich Hoskins 9, David Johnson 2, Semaj Lovett 5, Terrell Parker 7, Tony Parker 4, Raheem Roher 13, Shannon 6.

Masterman 12 13 8 26 - 59

Lamberton 14 13 29 17 - 73

M: Lamont Fox 2, Tyler Hunt 18, Terrell Skipper 18, Quran Smith 5, Mike Sturdivant 13, Harry Taggart 2, Nate Vahedi 1.

L: Anthony Fagan 4, John Claude Forte 2, Nafis Jones 10, Rashad Phillips 3, Dan Taylor 12, Kirk Wright 26, Troy Yancy 16.

Vaux 18 15 14 13 - 60

Prep Charter 15 16 16 11 - 58

V: James Butler 17, Jahson Carrington 8, Rysheed Jordan 12, J. Taylor 4, Jearl Taylor 8, Jahlil Williams 5, S. Williams 6.

PC: Ahkir Frazier 7, Eric Fulton 4, Matt Hankerson 13, John Lungo 2, Abraham Massey 4, Laquan Stevens 7, Cameron Strong 2, Byron Whiting 3, Mark Wilmer 16.

Randolph 11 13 9 9 - 42

Math, Civics & Sciences 25 20 22 19 - 86

R: Rashon Gaymon 7, Marcus Hanton 4, Samir Hill 10, Richardson 9, Ruffin 7, Amir Stringfield 5.

MC&S: Muhammad Amin 2, Nigel Caldwell 13, Kwahmere Gredic 4, Malakiah Hunter 5, Thomas Moore 14, Mikal Murray 2, Tyreek Riddick 18, Maurice Stevens 6, Andre Thomas 14, Alan Womack 4, Jeremiah Worthem 4.

CAPA 4 4 0 7 - 15

Paul Robeson 34 17 23 11 - 85

C: Kevin Gil 2, Blake Melvin 2, Matt Powers 9, Jony Rondon 2.

PR: Xavier Brown 14, Ahmed Doumbia 2, Ayub Ferron 2, Jay Harris 16, Richard Lemon 9, Marquis Pollard 8, Marquise Richards 8, Jaleel Smith 13, Andre Washington 5, Jamair Williams 8.

Constitution 20 20 15 2 - 57

GAMP 8 5 3 11 - 27

C: Tamir Bolger 2, Marvin Champ 2, Daivon Jackson 4, Fajion Jones 2, Zach Kara 2, Abdul King 12, Shaun Levine 3, Marcel Northcutt 8, Erik Raleigh 18, Marquis White 4.

G: Isaiah Dessables 2, Carl Guignard 16, Jamal Jenkins 7, Mikhail Wilson 2.

Boys' Latin 13 21 17 16 - 67

World Communications 13 10 11 8 - 42

BL: Therence Brown 5, Isaiah Gans 7, Yamir Greenlee 8, Wafeeq Jamal 6, Kwlail Coleman Jones 2, Carlos Taylor 7, Maurice Watson 32.

WC: Jean Pierre Forte 11, Derrick Green 2, Elijah Johnson 6, Raul McIlwain 3, Markeith Mont 17, Coby Mack Wallace 2, Ahzeem Wilcox 1.

High School of Future 6 17 13 23 - 59

Palumbo 17 16 18 21 - 72

HSF: Bradley 9, Teron Brown 17, Shawn Drayton 6, Saleem Irvin 2, Harrison Johnson 13, Raheem Robinson 2, Dave Rogers 3, Breddy Washington 5, Aaron Yates 2.

P: Rasheed Calhoun 16, Vincent Christopher 8, Tyler Dickinson 4, Maurice Harris 7, Kevin Hayes 4, Tyreek Rockmore 2, Mike Sawan 8, Sharif Smith 2, Devin Uqdah 8, Anthony Wallace 13.

Mastery Charter North 17 14 19 24 - 74

Science Leadership 4 12 12 21 - 49

MCN: Miles Brooker 6, Mark Dawson 2, Michael Foster 6, Najere Johnson 3, Hassan Jones 6, Khalik Long 17, Rahfik Slaughter 3, Romel Sligh 6, Tilman 1, William Wingate 18, David Wright 6.

SL: Jef Calvin 2, Naadir Ginyard 27, D.J. Joe 2, Kenard 4, J Landen 3, Cody Nichols 3, Kenny Paul 5, T Thompson 3.

Parkway 11 14 11 16 - 52

New Media Charter 25 11 16 17 - 69

P: Aaron Faust 10, Khalil Keel 3, Kyle McNair 16, Mike Stewart 13, Kirk Tomlin 2, Darren White-Green 8.

NMC: Isiah Clark 13, Aaron Davis 4, Harold Gordon 7, Bryton Hawthorne 17, Jemiel Parker 5, Shaquille Shaw 4, Joshua Stevens 16, Rasheed Wilkins 3.

Elverson 10 6 18 10 - 44

Douglas 11 8 8 15 - 42

E: Jeffrey Brown 6, Harris Griffin 14, Glenn Harrell 9, Robert Horton 2, Charlie Mills 7, Two Osis 4, Alvin Skinner 2.

D: Shawn Baldwin 7, Walter Holmes 20, Dan Neisser 2, Will Petroski 4, Shahiyd Tilghman-Bullock 9.

Suburban One League

Norristown 16 18 26 9 - 69

Upper Merion 4 5 11 1 - 21

N: Tevin Bush 2, Chris Davis 8, Jabri Hargrove 2, Jahquil Hargrove 14, Jahquan Hargrove 2, Sheldon Mayer 6, Rasheed McCray 10, Aaron Webb 2, Tyreese White 4, Maleek Williams 6, Allen Yates 13.

UM: Patrick Belford 4, Robbie Griffith 5, Paul Kubler 2, James Mobley 3, Francis Rafferty 7.

Springfield (M) 9 8 10 2 - 29

Upper Dublin 13 9 15 10 - 47

S: Nick Barraclough 2, Chris Crudele 3, Kyron Greene 7, Malcolm Hill 4, Ryan Lightcap 4, Brandon Stepney 9.

UD: John DeCamara 3, Andrew Derr 7, Ethan Gregg 6, Darrell Harrison 1, James Newman 14, Khalil Owens 6, Ed Petrowsky 6, Blair Weiss 4.

Plymouth Whitemarsh 17 14 18 24 - 73

Wissahickon 14 11 18 10 - 53

PW: C.J. Aiken 29, Marcus Badger 2, Stephon Baker 2, Jaylen Bond 18, Brandon Dixon 2, Whis Grant 13, Sam Pygatt 7.

W: Giovanni Atkins 6, Michael Bundy 2, Kevin Hammond 5, Jack O'Neill 22, Jordan Reed 16, Tom Sweeney 2.

Central Bucks East 5 4 22 12 - 43

Quakertown 7 23 13 19 - 62

CBE: Tim Hughes 4, David Kiersnowski 15, Grant Menard 2, Skylar Scrivano 16, Scott Shields 6.

Q: Trevor Dietrich 2, Kenny Gula 12, Keeler 3, Rick Kivela 8, Dalton Nice 22, Donnie Thomas 15.

Central Bucks West 12 9 6 18 - 45

Souderton 11 11 20 19 - 61

CBW: Ryan Dyer 13, Ryan Fiore 3, Patrick Furst 10, Anthony Salvitti 9, Kevin Sweet 10.

S: Kyle Connolly 8, Nathan Moyer 13, A.J. Picard 22, Anthony Sergio 4, Mark Wonderling 10, Samuel Wonderling 4.

Central Bucks South 13 16 13 16 10 - 68

Pennridge 8 11 20 19 5 - 63

CBS: Dan Brown 6, Nick Joerger 24, Matt Johns 6, Sean Kummer 7, Mike Pincus 11, Justin Policare 5, Steve Schneider 9.

P: Tim Abruzzo 20, Rocky Ferrier 4, Mike Guldin 15, Matt Hamilton 2, Kyle Peters 11, Dylan Tice 11.

Bensalem 8 13 11 16 - 48

Pennsbury 14 14 7 22 - 57

B: Alex Agyedu 4, Calvin Brown 6, Nick Christian 15, Ivan Flores 4, Liam Kirgan 15, Chris McMullin 2, Lee Richlin 2.

P: Kieran Bolger 11, Dante Devine 15, Kris Hassell 4, Jesse Krasna 17, Zak Kumor 8, Andrew Long 2.

Council Rock North 14 12 15 9 - 50

Truman 17 12 12 14 - 55

CRN: Charlie Anastasi 9, Tim Filer 7, Arron Goodman 11, Aaron Morgan 9, John Raymon 6, Andrew Stress 8.

T: Jon Amparo 1, Merdic Green 8, Shawn Miller 10, Quincy Palmer 7, Eddie Valentine 15, Joshua Williams 9, Quancine Wilson 5.

Abington 11 14 13 12 - 50

William Tennent 11 5 14 8 - 38

A: Keenan Ellison 2, Julian Keys 8, Jaymes Miller 27, Mike Piunti 3, Wesley Rines 8, Jeff Rowley 2.

WT: Dan Eckhardt 8, Mike Horn 7, Jack Rauchut 6, Sawyer Waugh 10, Tyrone Whiteside 7.

Nonleague

Atlantic Christian 19 15 14 9 - 57

Shipley 14 19 13 10 - 56

AC: Armsteed 3, Chandler 3, Leary 16, Mimmis 15, Morgenweck 2, Piotrowski 7, Pulhalski 11.

S: John Carney 12, Ky Howard 18, Armand Leaks 2, Chima Nwakpuda 15, Bakari White 9.

Fels 15 21 19 14 - 69

Bok 10 8 14 13 - 45

F: Greg Davis 2, Teree Johnson 6, Richard Jones 6, Robert Jones 9, Devon Perrin 21, Cristian Rojas 7, Kevin Steed 13, Walter Thompson 3, Daquan Williams 2.

B: Isaac Adams 7, Siddiq Blackwell 11, Inza Dosso 2, Joshua Garnett 11, Kevin Thompson 2, Q. Tillar 6, Jihard Ward 6.

Interboro 6 5 12 9 - 32

Haverford School 16 16 8 16 - 56

I: Charles Bolger 5, Vince Carnevale 11, Mitch Helmandollar 2, Chris Long 3, Alex Lynn 4, Greg Sauer 1, Brian Weldon 6.

HS: Andrew Acker 16, James Chakey 2, Eric Close 2, Rashaan Hollman 7, A.J. Jones 2, Brendan Purcell 2, Semaj Reed 6, James Tarte 3, Zack Thomas 16.

Germantown Friends 6 8 10 9 - 33

Chestnut Hill 14 16 22 12 - 64

GF: Clausen-Wolf 2, Hank Goldenberg 2, Sam Mercuris 6, Gilman Myran 14, Anton Popov 5, Jason Symonette 4.

CH: Ryan Ansel 2, Todd Cramer 4, Bill Dooley 11, Andrew Dowds 2, Robert Fink 4, Malik Garner 18, Bobby Keyes 8, Andrew Kraft 6, Luke Mulvaney 7, Ryan Smith 2.

Barrack Hebrew 10 10 12 7 - 39

Charles Carroll 18 11 12 12 - 53

BH: Tal Ben-Maimon 8, Dan Gabbay 8, Ron Gabbay 4, Lonei Keil 6, Jon Pressman 11, Adam Wachs 2.

CC: Josue Falu 2, Michael Flexer 2, Porter Grant 2, Joe Gratz 5, Jeremy Irby 2, Ron Pettacio 5, Shane Smith 6, Andre Wiley 11, Anthony Wilkerson 18.

Malvern Prep 8 3 16 19 - 46

Methacton 9 12 7 9 - 37

MP: Lamon Church 18, Ryan Creighton 7, Brendan Kilpatrick 2, Tracy Peal 3, DeQuann Walker 16.

M: Kevin Burke 5, Jordan Carter 19, Zach Forrest 2, Evan Galloway 4, Handley 4, Scott Markle 3.

West Chester Rustin 10 20 15 20 - 65

W.C. Henderson 6 8 14 13 - 41

WCR: Cory Blake 18, Zach Butcher 1, Anthony Nash 13, Thomas Smith 4, Trent Toney 7, Rondell White 22.

WH: Desmond Alston 12, Vince Colaprete 1, Austin Constable 6, Scott Fenton 2, Chas McCormick 9, Sean McCormick 4, Jake Richard 2, Ted White 5.

Girls' Basketball Boxes

Catholic Academies

Villa Maria 16 9 13 11 - 49

Nazareth Academy 10 3 14 8 - 35

VM: Brooke Angelos 4, Ellen Cannon 13, Maria Ferrari 5, Brianna Forde 11, Lauren Martinelli 1, Maddie McTigue 2, Kellie O'Rourke 11, Laura Zarkoski 2.

NA: Ashley Adams 3, Maggie Borski 15, Nicole Dombrowski 3, Lindsay Fluehr 4, Danielle Gaspari 2, Nicole Peuri 4, Jessica Sylvester 4.

Merion Mercy 6 13 9 15 - 43

St. Basil 14 24 10 20 - 68

MM: Meg Andruszko 2, Margaret Corzel 6, Brigid Klarich 4, Lauren Montie 2, Catherine Moretto 4, Martha Pannepacker 7, Katie Sherry 7, Hillary Tordy 8, Courtney Whelan 3.

SB: Annie Buckley 4, Erin Fennigham 12, Anyssa Flores 2, Jill Forst 1, Megan Gallagher 3, Katie Gallagher 1, Jill Lynch 8, Olivia Mangan 5, Mary Ellen McCollum 11, Erin Miller 6, Mary Paul 2, Jacqui Thompson 13.

Mount St. Joseph 6 7 6 21 - 40

Villa Joseph Marie 9 7 4 11 - 31

MSJ: Tara Barr 4, Katie Gallagher 2, Bridget Higgins 1, Mary Jo Horgan 10, Kelsey Jones 3, Maddie Kohler 4, Steph Smith 16.

VJM: Jessica Campbell 8, Christine Gorrell 2, Carolyne Heston 5, Meghan Ledwith 12, Lauren Waterson 4.

Sacred Heart 9 10 10 11 - 40

Gwynedd-Mercy 10 10 8 10 - 38

SH: Katie Brannau 4, Olivia DeRogatis 10, Annie O'Donnell 5, Erin Rush 5, Hannah Rush 12, Danielle Singer 4.

G: D'Alonzo 2, McCloskey 13, Sheridan 10, Shimrock 4, Sweeney 8, Wallin 1.

Catholic League

St. Hubert 10 5 8 13 - 36

Archbishop Prendergast 6 12 15 13 - 46

SH: Eireann Anastasi 14, Ashley Bieringer 6, A.J. Chobot 12, Megan Decker 4.

AP: Lindsay Cras 2, Ingrid Fitzgerald 7, Jenna Gassew 10, Jessica Rotella 15, Sara Smith 8, MaryKathleen Sullivan 4.

Cardinal O'Hara 7 2 7 19 - 35

Archbishop Carroll 14 14 4 10 - 42

CO: Natasha Cloud 12, Nicole Daly 2, Lia DiSciascio 1, Marikate Gardler 6, Meghan Hotz 6, lauren Kilday 4, Marissa Manning 2, Gina McLaughlin 2.

AC: Mary Victoria Barr 1, Jen Carney 3, Meghan Creighton 2, Emily Fazzini 6, Ryann Fiascki 2, MaryKate McCann 6, Rachel Pearson 4, Erin Shields 18.

Archbishop Wood 15 9 7 23 - 54

Archbishop Ryan 8 7 5 7 - 27

AW: Victoria Arnao 5, Samantha Greenfield 10, Alex Heck 2, Aubrey Howland 2, Taylor Kaminski 2, Stephanie Keyes 10, Caitlin McCartney 7, Grace Mirack 2, Lauren Nealon 5, Jenna Swope 5, Christine Verrelle 4.

AR: Lauren Heisse 1, Rachel Kelly 1, Jess Koci 14, Sarah Strybuc 5, Megan Wolf 1, Brittany Wood 5.

Central League

Springfield (D) 6 13 16 11 - 46

Penncrest 6 3 5 11 - 25

S: Shannon Burns 2, Kelsi Chazin 10, Tori Grossi 1, Jen Houtmann 7, Jenn Mahon 2, MyNeisha McKenzie 17, Maddy McKnight 7.

P: Mackenzie Baxter 2, Charlotte Beebe 3, Taylor Copus 11, Brooke Kalman 5, Leah Paulson 2, Maura Waldron 2.

Radnor 11 4 8 12 - 35

Strath Haven 13 10 9 2 - 34

R: Jesse Cunilio 2, Kelyn Freedman 15, Allison Heath 8, Lally 4, Allie Martin 4, Hannah Rose Nussbaum 2.

SH: Ashley Miller 6, Jamie Morris 8, Clare Sherry 4, Shannon Spencer 6, Dana Taub 2, Ana White 8.

Ridley 7 5 14 2 - 28

Lower Merion 5 16 9 11 - 41

R: Chelsea Benedek 2, Barb Dodds 2, Jennifer Egee 14, Kelsey Yori 8, Alexis Zambino 2.

LM: Dana Albalancy 7, Lila Jones 1, Jessie Porter 2, Rosie Stahler 2, Carli Swartz 14, Kiki Worku 15.

Haverford High 14 9 2 8 - 33

Garnet Valley 10 11 17 11 - 49

HH: Chelci Asbury 4, Marcella Carrozza 2, Moira Corrigan 3, Jaclyn Gantz 8, Ruth Garrett 3, Ali Hostler 4, Dana Janney 3, Caroline Price 6.

GV: Alaina Bradley 2, Chelsea Brown 16, Missi Koscinski 17, Gina Ricci 4, Coley Ricci 6, Leah Snyder 2, Kara Stroup 2.

Upper Darby 17 11 5 7 1 - 41

Conestoga 7 12 6 15 0 - 40

UD: Rudee Abello 3, Jessica Crawley-Rich 3, Erika Ficklin 12, Tyra Polite 10, Joune Reed 11, Eyram Tsikata 2.

C: Dunn 6, Graham 9, Guinan 8, Kennan 2, Kovach 5, Preen 8, Shine 2.

Marple Newtown 7 8 12 13 - 40

Harriton 8 7 4 15 - 34

MN: Erica Brown 4, Maiya Brown 5, Madison Collins 1, Stephanie D'Ottaviano 10, Denise McKeown 20.

H: Rachel Ayella-Sliver 2, Shelby Ginsburg 6, Ali Grady 7, Amy Green 4, Lex Hoffman 3, Betsy Hurtado 2, Hannah Waldfogel 2, Tori Zuzelo 8.

Ches-Mont League

Kennett 0 8 2 6 - 16

Oxford 15 8 10 5 - 38

K: Emily Badis 3, Jamie Cummings 4, Kristina Gallivan 1, Moira Jefferson 5, Piscitelli 3.

O: Naya Delancey 4, Erika Eisele 5, Jasmine Johnson 7, Erica Marvel 12, Judy Reinhardt 7, Shannon Sivels 3.

Sun Valley 10 13 20 8 - 51

Octorara 13 6 10 4 - 33

SV: Alie Alkins 3, Jenna Crowley 16, Gia DeAngelo 12, Amanda Gummel 2, Emily Schnarrs 8, Sam Wilson 10.

O: Chi Boggs 9, Taylor Bond 7, Katy Buohl 2, Lindsay Evans 2, Alyssa Markward 11, Danielle Murray 2.

Unionville 6 4 9 13 - 32

Great Valley 10 11 9 12 - 42

U: Kelli Anderson 4, Lizzy Carney 14, Marianna Gallo 7, Kelsey McDonald 4, Moira McEvoy 2, Chelsea Rafetto 1.

GV: Tiffany Govan 5, Emily Hagar 16, Rachel Kalick 3, Colleen O'Malley 15, Kelly Sugalski 3.

Bishop Shanahan 4 9 10 13 - 36

Downingtown West 5 14 9 12 - 40

BS: Grace Capuzzi 8, Liz Duke 10, Nina Lyons 7, Jordan Ogden 2, Mary Kate Worrell 9.

DW: Katie Bay 10, Darci Caddell 2, Kristen Costello 1, Elizabeth Coyne 6, Megan Martin 2, Jessica Renaud 17, Brittany Sicinski 2.

Avon Grove 21 11 12 15 - 59

West Chester East 10 13 0 10 - 33

AG: Samantha Caligiuri 2, Brittany Farra 4, Meghan Garvey 2, Ali Herpen 6, Jasmine Jones 17, Stephanie Rivard 9, Maya Turner 15, Erica Weiler 4.

WCE: Meyriem Benslimane 7, Siobhan Burke 4, Aerie DeJesus 9, Meghan Kavanaugh 2, Kim Petrick 5, Karissa Smith 6.

Coatesville 11 7 12 16 - 46

Downingtown East 12 23 18 19 - 72

C: Deija Brantley 4, Elisa Gaffney 15, Asia Graham 10, Kristi McFadden 7, Morgan Sherriff 1, Autumn Smith 6, Nicole Southcott 3.

DE: Noelle Alicea 12, Kelly Devlin 12, Kaitlyn Dougherty 12, Ro Gentry 14, Melissa Hummel 3, Michelle Kolonauski 1, Mary Cate Matta 2, Becca Moran 12, Rachael Sykes 1, Nikki Thompson 3.

Inter-Ac League

Germantown Academy 21 10 25 9 - 65

Springside 8 15 10 10 - 43

GA: Alexa Gallagher 5, Dana Lotito 8, Maggie Lucas 30, Monica Schacker 6, Tory Thierolf 16.

S: Colleen Caldwell 11, Courtney Caputo 1, Stacey Costain 8, Fran Edmondson 19, Sydni Epps 4.

Pioneer Athletic Conference

Spring-Ford 8 10 7 10 - 35

Perkiomen Valley 11 4 6 6 - 27

S: Steph Bentz 8, Taylor Crabtree 3, Karli Engle 4, Sammi Haas 1, Jasmin Hinnant 2, Marisa Moley 7, Sarah Payonk 6, Mariah Traywick 4.

PV: Amarra Boone 7, Erin Hamm 2, Tori Marcavage 2, Sam Pagel 10, Ali Zajac 6.

Public League

New Media Charter 16 9 12 14 - 51

Mariana Bracetti 2 9 5 10 - 26

NMC: Brittany Brodie 5, Deana Cross 4, India Cross 9, Daneesha Glenn 9, Indya Lucas 22, Nafisha Perry 2.

MB: Concepcion 6, Shaquana Gantt 3, Laboy 4, Sharnay Lewis 2, Serrano 9, Winn 2.

Suburban One League

Upper Moreland 5 6 10 0 - 21

Cheltenham 21 14 17 14 - 66

UM: Chelsea Beaver 4, Katie Costello 4, Erin Dixon 12, Christie Graf 1.

C: Ciara Andrews 16, Jiana Clark 4, Christina Coleman 6, Monet Constant 5, Shayla Felder 19, Austin Hamler 2, Tiffany Johnson 5, Lorraine Oliver 4, Artavia Sheffield 5.

Upper Dublin 12 12 5 18 - 47

Springfield (M) 8 7 13 10 - 38

UD: Taylor Bryant 11, Kristen Fuery 7, Curtrena Goff 5, Sarah Hallowell 6, Jennifer Myers 6, Samira Strand 10, Tori Waters 2.

S: Annie Crudele 10, Elise DiFilippo 15, Briana Scafidi 4, Morgan Smith 5, Molly Wheatley 4.

Upper Merion 8 13 12 12 - 45

Norristown 5 5 14 10 - 34

UM: Brianna Alvarez 6, Alex Galdi 7, Cassidy Koenig 4, Jamie Mazzi 2, Kristina O'Sullivan 13, Paola Tinari 11, Jacqueline VanLoan 2.

N: Stephanie DiNolfi 8, Ellie Gilette 2, Nicole Graham 3, Cashae Hinton 6, Natasha Matthews 11, Precious Tempson 4.

Wissahickon 6 14 7 11 - 38

Plymouth Whitemarsh 5 0 11 14 - 30

W: Casey Bill 4, Dominique Earland 4, Colleen Hinde 15, Jessica Keller 13, Kristy Ragbir 2.

PW: Alexa Borkowski 7, Cora Fulmer 1, Kelly Hackenbrack 5, Simone Jacques 6, Molly McTamaney 2, Gabby Schumacher 7, Katie Jo Wacker 2.

North Penn 11 11 9 11 - 42

Hatboro-Horsham 7 2 0 11 - 20

NP: Taylour Alston 6, Lauren Crisler 2, Kristin Donehower 3, Meg Gallagher 2, Steph Knauer 8, Dara Nelson 14, Gina Silvestrini 2, Mary Ward 5.

H: Alicia Hayes 5, Becca Purtel 2, Kate Romano 5, Cailin Schmeer 8.

Quakertown 10 10 17 14 - 51

Central Bucks East 20 19 19 18 - 76

Q: Daniella Ciccarone 14, Kristine Jackiewicz 21, Lauren Starzecky 16.

CBE: Laura Aseltine 2, Shannon Devlin 3, Liz Martin 14, Sarah Martin 11, Courtney McManus 19, Kristina Pogue 13, Melissa Remmey 8, Jenna Sanfilippo 6.

Souderton 8 14 15 8 - 45

Central Bucks West 9 10 8 7 - 34

S: Jess Bard 7, Averie Brittin 4, Carley Kendall 6, Elizabeth Mower 16, Emily Price 2, Brittany Sandone 10.

CBW: Sam Colloi 8, Jen Fabian 14, Fiona Gilmore 4, Tori Kimberly 2, Amanda Parker 6.

William Tennent 11 7 10 10 - 38

Abington 11 14 9 15 - 49

WT: Ashley Alden 6, Allison Chatburn 2, Sarah Godfrey 11, Liz Koval 5, Alison Malatesta 6, Emily O'Donnell 6, Melissa Wasserleben 2.

A: Emily Leer 21, Aiyannah Peal 13, Jessica Schmidt 5, Jamie Shectman 7, Chynna West 3.

Truman 2 6 7 5 - 20

Council Rock North 27 8 9 8 - 52

T: Nieyana Brooks 2, Elisha Dupree 2, Selinda Killing 2, Shalaya Lynch 5, Shannon McDuffie 5, Shakeya Palmer 2, Erica Rogers 2.

CRN: Steph Brennan 3, Megan Cunningham 2, Alyssa Dumont 5, Devin Gold 6, Lauren Gold 7, Emily Grundman 2, Sarah Kiely 18, Ally Mangogna 2, Jodi Marrazzo 3, Kelly Scull 4.

Neshaminy 8 14 17 9 - 48

Council Rock South 15 13 24 18 - 70

N: Shannon Barlow 2, Cara Gadzinski 2, Amanda Lally 10, Victoria Mazzeo 12, Amy Paulits 5, Jenny Rongione 2, Kelsey Ryan 10, Jennifer Slivka 5.

CRS: Chelsea Allen 10, Lea Britton 4, Alexis Hofstaedter 12, Emily Nowicke 13, Brianna Schlupp 2, Jackie Weber 12, Alex Wheatley 17.

Nonleague

Episcopal Academy 9 8 13 12 - 42

Delco Christian 7 13 8 9 - 37

EA: Jenn Adelizzi 4, Kelsey Gula 8, Kristen Hinckley 2, Meghan Hubley 2, Sarah McKay 5, Megan Quinn 8, Emily Scullin 11, Kory Tyron 2.

DC: Hannah Ellsworth 2, Emily Evans 5, Emily Homan 13, Stacey MacArthur 4, Carley Neal 9, Jocelyn Schavous 2, Alexa Weaver 2.

Franklin Learning Center 8 19 6 17 - 50

Masterman 17 10 12 8 - 47

FLC: Alicia Dorman 2, Vernique Fields 4, Tina Frisby 23, Natasha Keel 8, McGlinchey 3, Kellie Wilson 10.

M: Gianna George 4, Helen Levins 17, Vincensa Mucaj 14, Taneil Ruffin 6, Sara Segal 6.

Communications Tech 9 12 11 6 - 38

Bodine 14 20 18 11 - 63

CT: Daquana Adams 5, Shalay Davenport 6, Brooke Garrett 5, Joanna Harper 1, Genevieve Lane 20, Shavonne Randolph 1.

B: Jennifer Allen 2, Tanika Garvin 13, Chikira Goodman 35, Brianna Leary 12, Karen Summerfield 1.

Phil-Mont Christian 10 0 13 19 - 42

MaST Charter 14 5 11 9 - 39

PC: Sarah Asher 5, Jen Khoo 3, Nock 2, Madeline Romig 12, Emily Steiger 16, Alena Steiger 4.

MC: Brittany Cohen 9, Maria Farrell 18, Erin Holmes 2, Megan McCarthy 2, Taylor Tracey 8.

Central 11 16 12 14 - 53

Germantown Friends 10 10 10 10 - 40

C: Rae'Shelle Drayton 4, Alina Gaffney 2, Jazmine Hall 13, Najah Jacobs 14, Melissa Livingston 4, Jazmine Rodgers 8, Isabella Ross 8.

GF: Isabel Jansen 7, Julya Loder 12, Shelby Tucker 14, Iris Williamson 7.

Parkway 12 12 12 12 - 48

Germantown 10 10 5 5 - 30

P: Brittany Brown 4, Butler 6, Tanisha Chambers 18, Foster 5, James 2, Shawna Price 8, Thomas 5.

G: Ashley Hargraves 5, Anika Kennedy 2, Sharnay Ratchford 5, Janae Scott 18.

Faith Christian 10 12 5 4 - 31

Morrisville 20 10 16 17 - 63

FC: Heather DeMar 13, Vermonica Fehr 2, Jessica Kern 1, Maricle 2, Chelsea Romig 10, Shive 3.

M: Tanya Argueta 13, Jah'Mirra Chambers 18, Michelle Evans 6, Cassandra Gainey 4, Hizer 2, Kievanna Lacey 12, Markgraf 4, Ramagli 4.

Interboro 8 13 6 14 - 41

Paulsboro 23 17 12 13 - 65

I: Kelsey Allen 2, Nicole Broomall 3, Olivia Encarnation 12, Dana Froio 2, Amanda Havens 8, Jen Locke 7, Courtney McGinnis 2, Lauren Munro 2, Shawna Nelling 3.

P: Stephanie Bowman 4, Lavon Childress 14, Dazhane Davis 2, Arlexus Gaines 4, Tiaja Harrold 28, Tia Scott 4, Sutton 3, Syniece Vessels 6.

Bishop McDevitt 11 15 13 14 - 53

Abington Friends 6 6 5 12 - 29

BM: Chelsea Burroughs 14, Savannah Davis 7, Asha Davis 6, Nicole Piluso 13, Allison Pollock 8, Mary Templeton 5.

AF: Bashira Anderson 7, Emily Delany 5, Brittany Garrison 2, Eryn Godwin 1, Kelly McGlynn 2, Anna McPeak 3, Maria Savarese 6, Hannah Weitz 3.

Girard College 14 8 15 13 - 50

Penn Wood 10 2 7 12 - 31

GC: Christina Blye-Colemen 12, Krystle Cook 6, Kahleah Copper 14, Tiffany Gould 2, Dahila Moncrieffe 4, Joyce Randolph 12.

PW: April Buck 4, Chelsea Dent 2, Owumni Jaloaso 11, Ashley Lewis 2, Lydia Peterson 7, Cydnee Toland-Holmes 2, Carrin Williams 3.

Kutztown 13 9 0 10 5 - 37

Upper Perkiomen 8 12 7 5 7 - 39

K: Janelle Geist 4, Meagan Greiss 18, Brittney Metzler 6, Kelsey Mucelli 2, Michelle Reimert 7.

UP: Stacey Auckland 11, Josie Elias 3, Roni Janton 6, Keeney 2, Deanna Mayza 15, Moser 2.

West Chester Rustin 17 15 7 14 - 53

W.C. Henderson 15 12 13 5 - 45

WCR: LaTasha Bazemore 8, BrancaSmaray 2, Mikayla Doan 2, Rianna Doane 5, Emily Hubley 6, Kayla Owens 8, Mariah Powell 12, Sam Zang 10.

WH: Jenna Cullinan 18, Kayla Feairheller 2, Jaclyn Panichi 12, Emily Torrance 7, Wade 6.