Yesterday's Results

Boys' Basketball

JACK MAYER TOURNAMENT

Championship

Medford Tech 103, Westampton Tech 91

Consolation

Camden County Tech 48, Pennsauken Tech 47

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami 61, Hammonton 31

Atlantic City 59, Egg Harbor Township 52

St. Joseph 48, Buena 46 (3 OT)

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 67, Sterling 60

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pitman 72, Schalick 48

Salem 56, Clayton 52

Woodstown 49, Pennsville 36

Deptford 60, Williamstown 56 (OT)

Clearview 51, Highland 43

Kingsway 50, Delsea 30

NONLEAGUE

Emily Fisher Charter 60, Cherry Hill West 47

Florence 48, Allentown 44

Camden Catholic 76, Eastern 49

Timber Creek 69, Woodrow Wilson 45

Truman 80, Cherry Hill East 75

Camden at Washington Township, ppd.

Cherokee 70, Winslow Township 57

Haddonfield 66, LEAP Academy Charter 39

Atlantic Christian 53, Holy Spirit 47

GCIT 63, Gateway 54 (OT)

Pennsauken 75, Paul VI 61

Cumberland at Lower Cape May, ppd.

New Egypt 47, Holy Cross 37

Girls' Basketball

JACK MAYER TOURNAMENT

Championship

Pennsauken Tech 58, Westampton Tech 46

Consolation

Medford Tech 45, Camden County Tech 11

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City 60, Egg Harbor Township 43

Absegami 42, Hammonton 34

TRI-COUNTY CONFERENCE

Salem 42, Clayton 27

Schalick 39, Pitman 27

Woodstown 50, Pennsville 30

Williamstown 52, Deptford 41

Kingsway 59, Delsea 58

Clearview 38, Highland 29

NONLEAGUE

Allentown 34, Riverside 29

Collingswood 43, Florence 42

Gateway 46, GCIT 27

Eastern 53, Camden Catholic 41

Timber Creek 59, Woodrow Wilson 35

Northern Burlington 35, Holy Cross 31

Cherry Hill East 57, Bishop Eustace 50

Paul VI 55, Pennsauken 49

Overbrook at Cumberland, ppd.

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold 63, Overbrook 24

TRI-COUNTY CONFERENCE

Kingsway 42, Deptford 30

NONLEAGUE

Bordentown 49, Point Pleasant Beach 25

Audubon 41, Lower Cape May 22

Cinnaminson 57, Paul VI 12

Moorestown 59, Bishop Eustace 18

Eastern 49, Egg Harbor Township 26

Boys' Basketball Boxes

Jack Mayer Tournament

Medford Tech 17 23 32 31 - 103

Westampton Tech 18 17 28 28 - 91

MT: Devonte Carey 18, Kennedy Chukwocha 4, Lamine Cooper 11, Leroy Jackson 7, Brandon Johnson 8, Greg Lawson 15, Donte Martinez 17, Khalik Sutton 23.

WT: Brett Foster 35, Derek Johnson 23, Robert Johnson 2, Tyshawn King 18, Chris Massaquoi 4, Sean Russel 2, Bryant Watts 6, Mikal Williams 1.

Pennsauken Tech 10 18 7 12 - 47

Camden County Tech 7 9 17 15 - 48

PT: Chambry 2, Pedro Jimenez 8, Jason Laguer 15, Walter Moore 6, Rembert 10, John Tatern 6.

CCT: Armand Foster 13, Malik Gosha 7, Malik Miller 8, Dajour Norris 11, Andre Rhyne 9.

Cape-Atlantic League

Absegami 7 20 12 22 - 61

Hammonton 7 13 2 9 - 31

A: Avery Cunningham 6, Javonte Dickerson 11, Vince Guinta 5, Shay Martin 4, Ed Parker 12, Steve Pynn 2, Ceasar Sandoval 9, Denzel Thomas 2, David White 10.

H: Bobby Barbieri 3, Jason Crowder 7, Tyler D'Amelio 5, Gabe Guzman 2, Steve Miner 12, Christian Mortellite 2.

Buena 9 7 10 10 3 5 2 - 46

St. Joseph 10 6 11 9 3 5 4 - 48

B: John Alverez 2, Rashan Austin 3, Josh Brickhouse 7, Rashon Brock 10, Art Fields 3, Tyler Hillgrube 18, Landy Panico 3.

SJ: Billy Arnold 3, Sean Clark 6, Dylan DeSorte 9, Mario Giordano 4, Andrew Ordille 9, Drew Terry 8, Steve Wade 9.

Colonial Conference

Sterling 12 11 11 26 - 60

Paulsboro 22 18 14 13 - 67

S: Clark 6, Jim Furniss 2, Dom Macaluso 3, Vince Rivera 2, Donte' Smith 10, Will Stallworth 17, Kevin Walsh 20.

P: Juwan Alford 8, Kevin Johnson 25, Xavier Lundy 12, Jaquan Paige 3, Terrance Rone 4, Aaron Tilden 15.

Tri-County Conference

Pitman 19 20 21 12 - 72

Schalick 9 13 14 12 - 48

P: Jon Boyd 1, Dylan Colgate 22, Luke Dickson 21, Joe Kelly 2, Alec Matchett 7, Steve Pollock 10, John Sayer 2, Eric Todd 7.

S: Josh Goldsboro 4, Shawn Hoover 2, Donte Johnson 8, Dewitt Mayes 13, George Myers 7, Kyle Philo 12, Robert Stefankiewicz 2.

Pennsville 4 10 4 18 - 36

Woodstown 18 9 16 6 - 49

P: Matt Drummond 6, Clint Hermann 3, Taylor Smith 22, Frank Yangella 5.

W: Kimon DeShields 4, Tom DiGregorio 4, Mike Gray 17, Evan Hathaway 9, Andrew Nichols 3, Jake Orr 6, Tom Smith 6.

Williamstown 18 5 19 12 2 - 56

Deptford 14 14 13 13 6 - 60

W: Mike Dobleman 8, DeShawn Haines 12, Marcus Hampton 20, Curtis Hopkins 8, Julian Martin 2, Billy McCarty 2, Alssene Saintilus 4.

D: Tyree Atkins 12, Dan Brodie 11, Dexter Fowler 5, Tevin Jamison 4, Ken Moore 7, Keith Smith 21.

Highland 8 9 16 10 - 43

Clearview 19 6 8 18 - 51

H: Juliano Colon 6, Sean Daniels 1, Maqz Khan 16, Zach Sanchez 13, Dasheem Sanders 7.

C: Andrew Bodine 4, Brian Burke 4, Matt Costello 10, Brian Lukacsy 1, John Manna 6, Ryan Montalvo 2, Trevor Norton 12, Aquil Simmons 12.

Nonleague

Camden Catholic 26 11 20 19 - 76

Eastern 13 7 11 18 - 49

CC: Amir Armstrong 2, Sherard Cadogan 10, Tim Crawford 13, Anthony D'Orazio 18, Tom Fisher 2, Garrett Kashmer 4, Dan Lovett 6, Matt McElhatton 3, Bart Middleman 4, Gerry Wixted 14.

E: Ugonna Ansionwu 2, Josh Balshem 8, Devon Bell 4, Karl Fowlkes 11, Baas Harvey 5, Kyle Jose 13, Brett Knoblauch 1, Anthony Paolini 3, Steve Schneider 2.

Truman 12 25 23 20 - 80

Cherry Hill East 24 22 11 18 - 75

T: Jon Amparo 4, Merdic Green 7, Tracey Kubish 2, Shawn Miller 13, Quincy Palmer 17, Eddie Valentine 21, Joshua Williams 11, Quancine Wilson 5.

CHE: Seth Friedman 7, Ben Gerstein 5, Chris Santo 34, Marc Schlessel 22, Edou Zaken 7.

Cherry Hill West 13 10 10 14 - 47

Emily Fisher Charter 10 7 26 17 - 60

CHW: Chris Gebhart 9, Ra'd Moore 3, Mickel Orr 22, Derrick Ray 1, Jon Smith 8, Mike Williams 4.

EFC: Adams 18, Bethea 2, Edwards 19, Flack 2, Giddens 6, Holmes 2, Martin 7, Parkman 4.

Haddonfield 13 18 21 14 - 66

LEAP Academy Charter 15 10 8 6 - 39

H: Chris Biddle 4, Tony Devlin 11, Mark Griffin 3, Mike Lacatena 11, Tim Malloy 2, Anthony Parenti 1, Wyatt Polk 24, Jack Speake 10.

LAC: Julio Cintron 5, Luke Guset 11, Nirrell Johnson 19, Terrell Young 2, Darnell Young 2.

Atlantic Christian 18 6 12 17 - 53

Holy Spirit 7 19 9 12 - 47

AC: Armsteed 8, Chandler 3, Leary 8, Mimmis 20, Piotrowski 9, Puhelski 5.

HS: Jose Campos 9, Jate Cheshul 19, Larry Jones 5, Andrew Morro 3, Josh Popper 1, Dylan Price 7, Asmar Williams 3.

Florence 12 11 8 17 - 48

Allentown 7 9 12 16 - 44

F: Kevin Allison 14, D'Andre Davis 6, Manan Desai 9, Brandon Lewis 10, Adam Schmidt 9.

A: Ballo 12, Brophy 2, Bush 5, San Filippo 6, Morini 2, Muellu 7, Search 10.

New Egypt 6 14 19 8 - 47

Holy Cross 6 15 5 11 - 37

NE: Desmond Hubert 10, Adam Lipay 3, Rocco Natalicchio 11, Mark Pryzbylkowski 21, Taylor Steen 2.

HC: Jalen Burks 2, Jarrod Cain 12, Connor Dempter 1, Alec Fillipini 5, Joe Kane 1, Chris Keating 10, Shamus Keegan 2, Kyle Semmel 1, Lyod Smith 3.

Woodrow Wilson 6 18 12 9 - 45

Timber Creek 16 25 13 15 - 69

WW: Alvin 10, D. Dyson 9, Xavier Robinson 10, Joseph Taylor 11, J. Walters 5.

TC: Jamere Briggs 9, Mikal Demby 10, Djuan Drennon 15, Onell Gibson 4, Steve Moore 8, DaVon Simmons 15, Sameen Swint 4, Miles Taylor 4.

Girls' Basketball Boxes

Jack Mayer Tournament

Pennsauken Tech 16 15 9 18 - 58

Westampton Tech 11 15 6 14 - 46

PT: Falecia Galindez 21, Alexis Govan 7, Quaneera Sanders 12, Naomi Sequi 18.

WT: Rebecca Hall 7, Nazirah Mutazz 4, Danielle Owes 12, DeShonna Prescott 7, Tiona Pride 2, Alyssa Russell 10, Dionna Tunstall 4.

Medford Tech 9 11 5 20 - 45

Camden County Tech 2 5 2 2 - 11

MT: Morgan Colbridge 4, LeeAnn Herbert 4, Malidra Kirby 3, Alexis Peterson 25, Kaitlyn Schatz 8, Dyshay Smagacz 1.

CCT: Nessertiti Bryant 6, Ashshawna Fabian 1, Serena Henderson 2, Vanessa Lopez 2.

Cape-Atlantic League

Egg Harbor Township 9 15 7 12 - 43

Atlantic City 15 17 14 14 - 60

EHT: Karen Chikezie 4, Gina DiDomenico 11, Kimberly Phillips 5, Laura Phillips 10, Selena Santiago 3, Rachael Scheiter 2, Isabella Somers 4, Jo'elle Varela 4.

AC: Tiana Cannon 21, Iashaya Collins 2, Lauryn Freedman 2, Bria Hill 14, Ka'lah Johnson 4, Amber Knox 4, Sahara Lopez 8, Ta'yon Morgan-Jones 5.

Hammonton 11 10 9 4 - 34

Absegami 8 11 10 13 - 42

H: Jessica Combs 11, Rebecca Garretson 2, Natalie Hiester 4, Kirstin Mortelliti 9, Kyesha Moultrie 4, Jaclyn Scardino 2, Rebecca Stinger 2.

A: Amira Anderson 4, Christine Ingargiola 7, Selena Sudol 8, Mackenzie Wimberg 23.

Tri-County Conference

Salem 11 9 11 11 - 42

Clayton 4 6 8 9 - 27

S: Shaqui Coppage 13, Taylor Keen 10, Theresa Krawiec 14, Monique Lusby 3, Shaniqua Massengill 2.

C: Sharele Anderson 6, Tasia Brooks 3, Julie Brown 11, Morgan Durham 2, Valarie Perretti 3, Taylor Reed 2.

Schalick 11 13 0 15 - 39

Pitman 5 8 3 11 - 27

S: Rachel Gross 4, Kiana Murillo 12, Thea Swift 8, Victoria Wright 15.

P: Rachel Cressman 3, Maura Godfrey 4, Caroline Hoffman 2, Leigh Patrick 8, Michelle Stafford 10.

Pennsville 4 8 8 10 - 30

Woodstown 12 7 22 9 - 50

P: Tayler Henze 2, Lindsey Minch 18, Morgan Sparks 4, Victoria Vasso 6.

W: Dallas Baldwin 6, Steph Filbey 1, Key'ava Gardner 3, Sarah Hepler 10, Lauren Husser 18, Marlyn Malpezzi 4, Bonnell Reynolds 1, Tori Smick 7.

Delsea 18 13 10 17 - 58

Kingsway 10 17 15 17 - 59

D: Sara Batchelor 17, Alieia Glick 7, Dominique Hassinger 8, Gabby Hassinger 5, Brianna Hunt 7, Tiffany Schemely 3, Jackie Short 11.

K: Allie Bradian 4, Liz Faulkner 19, Taylor Johnson 9, Heather Juhring 10, Alyssa Wiggins 17.

Deptford 10 12 8 11 - 41

Williamstown 15 10 13 14 - 52

D: Tina Croxton 2, Maura Cullen 4, Samantha Dimitri 5, Megan Fox 4, Samantha Morris 26.

W: Jade Bonder 7, Courtney Caulfield 5, Mimi Cook 3, Shannon Grim 11, Jessica Martinez 15, Briana White 11.

Clearview 8 10 4 16 - 38

Highland 9 3 8 9 - 29

C: Kelley Alpaugh 4, Kiley Grabbe 18, Heather Gravinese 2, Sara Kramer 4, Lauren West 2, Lauren Young 8.

H: Johnnah Johnson 6, Liz Looby 2, Brianna McNamee 15, Jessica Small 2, Jessica Yoder 4.

Nonleague

Florence 2 14 11 15 - 42

Collingswood 14 5 13 11 - 43

F: Molly Fitzpatrick 5, Carey Million 6, Sarah Muchowski 20, Stephanie Ogbonnaya-Allison 6, Tori Povia 5.

C: Courtney Carsillo 6, Sam Gregg 3, Imani King 5, Beth LaBar 2, Sheneya Murphy 4, Ellie O'Neill 5, Nadirah Robinson 18.

Gateway 7 17 11 11 - 46

GCIT 3 4 9 11 - 27

G: Gina Grant 11, Lauren Lundquist 2, Peggy Nicolle 6, Allie Nodes 2, Meghan Nowak 22, Aleksa Sienkiewicz 3.

G: Briana Aversa 2, Sarah Duffy 5, Lauren Fredericks 2, Alexis McGinn 2, Taylor Thomas 2, Lyndsay Valentine 14.

Allentown 9 12 8 5 - 34

Riverside 6 6 11 6 - 29

A: Bacovin 3, Blanco 6, Corvasce 2, Noyan 4, Ogrodnik 2, Scibilia 6, Sensi 11.

R: Lauren Ashmore 2, Danielle Beatty 2, Chrissy Caruso 14, Marissa Polino 2, Shannon Rossi 7, Richeda Smith 2.

Timber Creek 11 13 18 17 - 59

Woodrow Wilson 2 11 9 13 - 35

TC: Lauren Alwan 13, Raven Jones 2, Jasmine Martin 31, Sierra Peters 1, Alexis Riiff 2, Jasmine Washington 7, Haley Washington 2, Bryanna Williams 1.

WW: Jackson 2, Ivory James 20, Shanice Maynard 9, Santali Rodriguez 2, Janaye Sims 2.

Bishop Eustace 13 5 11 21 - 50

Cherry Hill East 16 10 18 13 - 57

BE: Jackie Browne 5, Alyssa Cirucci 11, Angela Grous 2, Ashley Margraf 10, Ashley Parish 1, Hope Phillips 7, Jackie Schluth 14.

CHE: Marie Boisvert 20, Genevieve Boisvert 16, Sara Gurkin 7, Paige Hymson 1, Brittany Muniz 7, Michelle Onu 4, Kim Regan 2.

Eastern 11 14 18 10 - 53

Camden Catholic 8 6 11 16 - 41

E: Kerri Aiken 14, Nia Blevins 10, Michelle Dixon 3, Darian Graziano 3, Kaitlyn Hertz 2, Genevieve Okoro 21.

CC: Nicole Angelo 17, Caitlin Brostrand 2, Addy Crenny 9, Serifat Junaid 5, Kelsey Kilpatrick 2, Kelly Lineman 4, Khia Walker 2.

Pennsauken 14 13 9 13 - 49

Paul VI 12 16 12 15 - 55

P: Courtney Edmonds 26, Vanasha Green 8, Wynequah Moore 2, Vanessa Neal 2, Dominique Roberts 2, Lati Stafford 9.

PV: Kelsey Bezila 7, Justine Caruso 2, Carla Chmielewski 6, Steph McDonnell 10, Maya Presson 5, Vicki Smith 9, Kerri Weber 16.