Yesterday's Results

Boys' Basketball

BOARDWALK ALAMENO CHAMPIONSHIP

Wildwood Catholic 60, Wildwood 55

BOARDWALK CLASSIC BRACKET A

Ocean City 60, Phila. Electrical 48

Cape May Tech 60, Lower Moreland 45

BOARDWALK CLASSIC BRACKET B

Middle Township 45, Holy Cross 38

Winslow Township 53, Vineland 46

BOARDWALK CLASSIC BRACKET E

Absegami 63, West Windsor-Plainsboro South 50

PAUL VI TOURNAMENT

Paul VI 83, Washington 60

Camden Catholic 78, Paul Robeson (N.Y.) 55

RED BANK REGIONAL TOURNAMENT

Pennsauken 57, Monmouth Regional 56

Girls' Basketball

BOARDWALK ALAMENO CHAMPIONSHIP

Wildwood Catholic 58, Wildwood 50

BOARDWALK CLASSIC BRACKET A

Mainland 48, Germantown Friends 12

Seneca 50, Middle Township 37

BOARDWALK CLASSIC BRACKET B

Methacton 56, Washington Township 28

Central Bucks East 55, Lower Moreland 34

BOARDWALK CLASSIC BRACKET C

Owen J. Roberts 64, Oakcrest 36

Hatboro-Horsham 48, Lower Cape May 26

BOARDWALK CLASSIC BRACKET J

Holy Spirit 41, Williamstown 39

Council Rock South 65, St. Basil 45

Boys' Basketball Boxes

Alameno Island Championship

Wildwood Catholic 14 13 18 15 - 60

Wildwood 10 10 16 19 - 55

WC: Mike Capozzoli 5, T. John Casiello 12, Zachary DeWeese 4, DaQuill Gibbs 11, Kenny Haury 2, Dave McCallion 13, Brian Toland 13.

W: Zach Barrett 5, Steve Bolle 6, Francis Christian 5, Kyle Gibbs 2, Rick Palmer 14, Joe Stefankiewicz 23.

Boardwalk Classic Bracket A

Ocean City 19 9 23 9 - 60

Phila. Electrical 15 4 18 11 - 48

OC: Tom Ballezzi 12, Matt Bosch 10, Chris Curran 15, Pat Kimball 5, Tyler Reich 17, Max Schrader 1.

PE: Hakeem Baxter 7, Emmanuel Brown 10, Devante Chance 11, David George 1, Davian Joseph 2, Carrington Ward 15, Jai Williams 2.

Lower Moreland 3 14 14 14 - 45

Cape May Tech 12 13 15 20 - 60

LM: Ryan Abel 19, Connor Bradley 2, Jared Licht 5, Mike Mangan 9, Bobby Morrissey 2, Tom Parisse 8.

CMT: Evan Blair 1, Steve Carrillo 3, Aaron Freeman 25, Jake Heminway 6, Jahmeek Mitchell 2, Luis Sotomayor 23.

Boardwalk Classic Bracket B

Middle Township 11 10 8 16 - 45

Holy Cross 7 13 8 10 - 38

MT: Clarence Allen 2, Marcus Harmon 14, John Jefferson 4, Wayne Lennon 12, Tyler Robertson 2, Gary Woodlin 11.

HC: Jarrod Cain 11, Alec Fillipini 4, Joe Kane 7, Chris Keating 6, Mike Miller 6, Kyle Semmel 1, Lloyd Smith 3.

Vineland 17 5 10 14 - 46

Winslow Township 16 15 10 12 - 53

V: Kenneth Armstead 16, Josh Ashley 6, Tausmen Bey 2, Jeff Bryson 10, Christian Morton 5, Jordan Roberts 1, Dalton Sterling 6.

WT: Ron Melton 6, Lamere Pollitt 2, Mike Simpson 18, Richard Smith 8, Craig Speller 6, Shawn Valentine 13.

Boardwalk Classic Bracket E

West Windsor South 18 3 13 16 - 50

Absegami 17 14 16 16 - 63

WWS: Eric Bierck 6, Jack Dennehy 17, Zack Donohue 2, Chris Evans 4, Phil Loh 3, Matt Rhatigan 7, Bryan Rivers 5, Phil Tractenberg 4, Ryan Witter 2.

A: Avery Cunningham 15, Vince Guinta 3, Ed Parker 14, Steve Pynn 2, Ceasar Sandoval 12, David White 17.

Paul VI Tournament

Paul Robeson (N.Y.) 9 7 10 29 - 55

Camden Catholic 16 22 20 20 - 78

PR: Brown 6, Harris 22, Lemon 3, Smith 5, Washington 4, Williams 15.

CC: Amir Armstrong 7, Chris Bilinsky 3, Sherard Cadogan 9, Tim Crawford 10, Anthony D'Orazio 17, Tom Fisher 7, Kyle Green 3, Garrett Kashmer 4, Matt McElhatton 2, Bart Middleman 4, Gerry Wixted 12.

Washington 16 16 17 11 - 60

Paul VI 25 15 17 26 - 83

W: Malik Abdulhadi 7, Alec Brown 2, Master Corbin 6, Kowalko 9, Keith Richardson 4, Stokes 8, Donte Williams 24.

PV: Kris O' Connor 4, Ron Curry 16, Chris Jermyn 11, Nick Moore 28, Robert Poole 17, Bobby Stocklin 7.

Red Bank Reg. Tournament

Monmouth Regional 23 12 12 9 - 56

Pennsauken 13 11 23 10 - 57

MR: Jackson 11, Lee 8, Shelton 9, Thompson 28.

P: Takwail Bailey 12, Sid Holmes 2, Marcus Jones 16, Hubert Simmons 8, Frank Smalls 19.

Girls' Basketball Boxes

Alameno Island Championship

Wildwood Catholic 15 13 14 16 - 58

Wildwood 7 14 16 13 - 50

WC: DeAnna Adair 4, Chrissy Casiello 8, Laura Martin 10, Angela Mathis 8, Lizzie McCallion 6, Karli Senatore 6, Emily Whissell 16.

W: Marissa Ferrante 2, Loretta Kelly 23, Katie McWade 13, Shaniqua Roper 3, Tara Tolomeo 9.

Boardwalk Classic Bracket A

Mainland 12 15 14 7 - 48

Germantown Friends 2 3 3 4 - 12

M: Alana Loyle 16, Amy Macaluso 2, Sadie Mangold 2, Jessica Mann 2, Gina Masco 3, Keelin McGee 4, Molly McLaughlin 4, Nicole Nardi 2, Alex Raring 2, Jillian Sandilands 4, Jen Thompson 2, Rachel Watson 5.

GF: Isabella Didio 2, Isabel Jansen 4, Iris Williamson 6.

Middle Township 3 12 15 7 - 37

Seneca 10 10 15 15 - 50

MT: Anna Ay 3, Stephanie Fowler 7, Tamara Gonnam 5, Erin Kelly 8, Kelsey McCusker 3, Megan Russ 4, Mariah Smolka 4, Kristina Startare 3.

S: Kristy Connor 7, Ashleigh Ferrell 2, Molly Garthwaite 1, Melissa Giunta 4, Chelsea Grover 15, Brittany Snow 21.

Boardwalk Classic Bracket B

Methacton 11 13 20 12 - 56

Washington Township 7 7 4 10 - 28

M: Abby Devlin 1, Mel Leszcynski 4, Mel Ordway 11, Carley Parker 16, Maddy Parker 6, Alivia Reiche 3, Lauren Ruhl 13, Vicki Schaffer 2.

WT: Gianna DiPietro 2, Maureen Fleming 2, Ashley Giedemann 23, Emily Rohach 1.

Boardwalk Classic Bracket C

Oakcrest 5 10 10 11 - 36

Owen J. Roberts 24 16 16 8 - 64

O: Felicia Burrell 1, Becky Colquhoun 8, Alyssa Lutgen 2, Remi McClellan 3, Kayla Mejias 4, Kristine Miller 8, Khadijah Muhammad 2, Ariel Palin 1, Kassandra Reyes 3, Jen Robles 4.

OJR: Meghan Antrim 10, Bri Benton 2, K.B. Betson 2, Maddie Carr 2, Marielle Derstine 1, Haley Halteman 12, Megan Hodgson 5, Meredith Lawler 5, Kara Mann 17, Julia Sbat 8.

Lower Cape May 2 6 9 9 - 26

Hatboro-Horsham 13 17 11 7 - 48

LCM: Marissa McCorkel 15, Katie Jo Sheets 1, Nicole Songillo 1, Marisa Staley 9.

H: Carly Bixler 8, Alicia Hayes 5, Amanda Krauth 2, Emily Marvin 4, Becca Purtel 2, Kate Romano 13, Cailin Schmeer 14.

Boardwalk Classic Bracket J

Williamstown 2 9 12 16 - 39

Holy Spirit 5 9 8 19 - 41

W: Jade Bonder 7, Courtney Caulfield 1, Mimi Cook 4, DeNisha Green 2, Jessica Martinez 14, Briana White 11.

HS: Natalie Carlucci 6, Alison Clark 4, Gina Lewis 3, Sarah Marakos 8, Tenisha Mobley 15, Joanna Persiano 3, Dana Reimers 2.

Today's Schedule

Boys' Basketball

AUGUSTINIAN TOURNAMENT

At Canada:

St. Augustine vs. Cascia Hall, 4

BOARDWALK CLASSIC BRACKET C

At Wildwoods Convention Center:

Monsignor Bonner vs. Woodbury, 6

Archbishop Wood vs. Cherokee, 7:30

BOARDWALK CLASSIC BRACKET D

At Wildwoods Convention Center:

Mainland vs. Pleasantville, 1

Communications Tech vs. Salem, 2:45

BOARDWALK CLASSIC BRACKET E

At Wildwoods Convention Center:

Consolation and Final, 11:30 a.m. and 4:15

BUENA TOURNAMENT

Clayton vs. Camden County Tech, 12

Maple Shade vs. Buena, 2

CUMBERLAND COLT CLASSIC

Millville vs. Schalick, 3

Pope John XXIII vs. Cumberland, 5

EASTERN STATES TOURNAMENT

At Trenton Catholic:

Princeton vs. Solebury School, 11 a.m.

Atlantic Christian vs. Prep Charter, 3:30

Trenton Catholic vs. Notre Dame, 6:30

GARNET VALLEY VARSITY CLUB TOURNAMENT

Collingswood vs. Episcopal Academy, 6

Chichester vs. Garnet Valley, 8

HAMMONTON BLUE DEVILS TOURNAMENT

Consolation and Final, 1:30 and 5

HUNTERDON CENTRAL TOURNAMENT

Washington Township vs. Ewing, 4

Steinert vs. Hunterdon Central, 6:30

J. MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

At Bordentown:

Haddonfield vs. West Windsor North, 10 a.m.

Florence vs. Bordentown, 2

JAMEER NELSON/PETE NELSON CLASSIC

At Widener University:

Lower Merion vs. Neshaminy, 1

Marple Newtown vs. St. Joseph's Prep, 2:30

Atlantic Christian vs. Life Center, 4:15

Penn Wood vs. Academy of New Church, 6

Chester vs. Bartram, 8

LENAPE TOURNAMENT

Sterling vs. Bishop Eustace, 4

Cardinal Dougherty vs. Lenape, 5:30

Burlington City vs. Kingsway, 7

NEW EGYPT TOURNAMENT

Medford Tech vs. Keyport, 4

Lindenwold vs. New Egypt, 7

PAUL VI TOURNAMENT

Camden Catholic vs. Washington (Pa.), 6

Freire Charter vs. Paul VI, 8

RED BANK REGIONAL TOURNAMENT

Pennsauken vs. Shoer Regional, 5

REDS JORDAN CLASSIC

At Cherry Hill West:

Haddon Township vs. Moorestown, 5

Northern Burlington vs. Cherry Hill West, 6:30

TRENTON CENTRAL TOURNAMENT

Solebury School vs. Willingboro, 4

Overbrook (Pa.) vs. Trenton Central, 5:30

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

At Cherry Hill East:

Williamstown vs. LEAP Academy, 1

Gloucester Catholic vs. Cherry Hill East, 2:30

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

At Clayton:

Cape May Tech vs. Gateway, 2

Clayton vs. Pennsauken, 4

ATLANTIC CITY LADY VIKING CLASSIC

Consolation and Final, 12 and 1:30

BOARDWALK CLASSIC BRACKET C

At Wildwoods Convention Center:

Oakcrest vs. Lower Cape May, 10:30 a.m.

Owen J. Roberts vs. Hatboro-Horsham, 3:15

BOARDWALK CLASSIC BRACKET D

At Wildwoods Convention Center:

Salem vs. Vineland, 12

North Penn vs. Camden Catholic, 1:45

BOARDWALK CLASSIC BRACKET E

At Wildwoods Convention Center:

Friends' Central vs. Eastern, 6:30

Nazareth Academy vs. Ocean City, 8:15

BURLINGTON TOWNSHIP TOURNAMENT

Florence vs. Ewing, 4:45

Emily Fisher vs. Burlington Township, 6:30

DEPTFORD SPARTAN CLASSIC

Cherry Hill East vs. Gloucester Catholic, 5

West Deptford vs. Deptford, 7

EASTERN STATES TOURNAMENT

At Trenton Catholic:

Bensalem vs. Penn Charter, 12:30

Cherokee vs. Colts Neck, 2

Trenton Catholic vs. Lenape, 5

HAMMONTON BLUE DEVIL CLASSIC

Consolation and Final, 12 and 3

J. MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

At Bordentown:

Westampton Tech vs. J.P. Stevens, 12

Bordentown vs. Pemberton, 4

MARIST LADY KNIGHTS TOURNAMENT

Consolations, 3 and 4:45

Semifinals, 6:30 and 8:15

MOORESTOWN TOURNAMENT

Haddonfield vs. Holy Cross, 12

Princeton Day vs. Moorestown, 1:30

MOUNT HOLLY ROTARY TOURNAMENT

At Rancocas Valley:

Delran vs. Camden, 10 a.m.

Notre Dame vs. Rancocas Valley, 12

NEW EGYPT TOURNAMENT

Northern Burlington vs. Keyport, 2:30

Lindenwold vs. New Egypt, 5:30

OUR LADY OF MERCY TOURNAMENT

Buena vs. Maple Shade, 6:15

Our Lady of Mercy vs. Woodbury, 8

PITMAN TOURNAMENT OF PEACE

Pitman vs. Overbrook, 5

Palmyra vs. Woodstown, 7

ROBBINSVILLE RAVENS CLASSIC

Highland vs. Allentown, 5:15

Riverside vs. Robbinsville, 7

Wrestling

HADDONFIELD TOURNAMENT

Long Branch vs. Haddonfield, 11 a.m.

Perth Amboy vs. Steinert, 11 a.m.

Long Branch vs. Perth Amboy, 12:30

Haddonfield vs. Steinert, 12:30

Haddonfield vs. Perth Amboy, 2

A.I. DUPONT TIGER CLASSIC

Includes Cherry Hill West, Pennsville, 8 a.m.

BETHLEHEM LIBERTY TOURNAMENT

Includes Camden Catholic