Yesterday's Results

Wrestling

RIDLEY TOURNAMENT

Team scoring: Pennsbury 224, Ridley 176, Interboro 151, Central Bucks South 125, Northern Lebanon 103, Harriton 98, Roman Catholic 87, Penn Wood 28, Friends' Central 18.

103: Anthony Dimedio, PB, tech. Tyler Hitz, NL, 17-1. 112: Josh DiSanto, PB, dec. Chris Menture, Rid, 12-2. 119: Mike Mathis, CBS, dec. Jeff Lieb, PB, 10-1. 125: Elliot Leby, Harr, dec. Jeff Skencar, CBS, 3-2. 130: Wayne Armstrong, Int, pinned Anthony Sowa, NL, 1:45. 135: Nick Bascelli, Rid, dec. Tom Desiderio, RC, 12-2. 140: Vince Knowles, Int, dec. Pat Balandiak, Rid, 6-1. 145: Anthony Argenti, PB, pinned Sean Boyle, Rid, 5:00. 152: Mark Nicholson, PB, dec. Blake Wise, CBS, 10-1. 160: Conlan Cornman, PB, dec. Mark Singer, Harr, 9-1. 171: Dave Gillen, Int, dec. Haden Corbet, Harr, 5-4. 189: Dan Quinn, Rid, dec. Tyreef Cach, RC, 8-7. 215: Kevin Bree, PB, dec. Manos Attiliadis, Harr, 7-2. 285: Mason Dechert, NL, dec. Josh Mitchell, PB, 3-1 (OT).

Boys' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Quakertown 14 11 11 18 - 54

Springfield (D) 9 11 14 15 - 49

Q: Dylan Gossler 2, Kenny Gula 20, Rick Kivela 13, Dalton Nice 19.

S: Dave Carpenter 3, Kevin Chevalier 3, Zack DeVito 18, Brendan McNamee 13, Wally Rutecki 10, Adam Washington 2.

Frankford 25 11 23 10 - 69

Allentown Allen 13 9 19 19 - 60

F: Karon Blackman 4, Dehaven Brown 12, Terrell Clark 17, Harold Hicks 2, Darryl Poole 2, Steffon Poole 16, Imire Taylor 3, Carl Wallace 11, Rodney Walters 2.

AA: Joshua Brown 7, Jalen Canon 14, GeorgeWilliams 22, Branden Harrington 8, Daquan Holiday 9.

Athletes Helping Athletes Tournament

Central Bucks South 6 12 9 10 - 37

Council Rock North 12 10 4 13 - 39

CBS: Dan Brown 3, Brian Doyle 3, Nick Joerger 7, Matt Johns 2, Sean Kummer 3, Joe Maher 3, Mike Pincus 8, Justin Policare 8.

CRN: Charlie Anastasi 5, Arron Goodman 7, Aaron Morgan 7, John Raymon 15, Andrew Stress 5.

Massapequa 9 15 3 7 - 34

Archbishop Ryan 7 4 20 15 - 46

M: Cerulli 10, Fasulo 2, Flecker 2, Henderson 2, Mechan 14, Smolovich 1, VanBuren 3.

AR: Nick Aughenbaugh 6, Tyler Donnelly 2, Eric Fleming 13, Anthony Magallanes 19, Brendan Ostaszewski 6.

Augustinian Shootout

Villanova College (Can.) 6 15 15 15 - 51

Malvern Prep 18 13 21 20 - 72

VC: Daniel 17, Lind 4, Ola 10, Rich 10, Toney 10.

MP: Lamon Church 4, Nick Ciccone 1, Ryan Creighton 5, Mike Dougherty 8, Sean Gordon 5, Brendan Kilpatrick 17, John Malick 8, Tracy Peal 3, Steve Perpiglia 5, Tom Pitt 8, Kevin Rafferty 8.

Benedictine Capital City Classic

Calvert Hall (Md.) 8 9 12 14 - 43

Pennsbury 8 7 9 11 - 35

CH: Jonathan Graham 18, Donya Jackson 12, Damion Lee 11, Michael Wadel 2.

P: Kieran Bolger 2, Dante Devine 3, Kris Hassell 6, Jesse Krasna 10, Zak Kumor 12, Zack Sibel 2.

Benedictine (Va.) 10 12 14 8 4 - 48

Chestnut Hill 14 9 15 6 9 - 53

B: Trey Davis 6, Mike Gbinije 9, Kevin Gill 17, Erik Moody 3, R.J. Price 9, Robert Thurston 4.

CH: Pat Connaghan 9, Todd Cramer 12, Bill Dooley 18, Malik Garner 11, Andrew Kraft 1, Luke Mulvaney 2.

Bensalem Tournament

Strath Haven 9 12 18 17 - 56

Bensalem 11 11 19 12 - 53

SH: Bryan Downs 3, Patrick Fisher 15, Chris Keenan 11, Christian Martin 2, John Roberts 6, Kevin Valentino 19.

B: Alex Agyedu 3, Calvin Brown 11, Nick Christian 18, Ivan Flores 7, Liam Kirgan 10, Chris McMullin 4.

Best of Best Tournament

Rossville Christian (Tn.) 6 11 2 0 - 19

Math, Civics & Sciences 18 14 19 15 - 66

RC: Amdreu 9, Briggs 2, Johnson 1, White 7.

MC&S: Muhammad Amin 4, Nigel Caldwell 6, Quentin Davis 2, Kwahmere Gredic 8, Thomas Moore 5, Mikal Murray 3, Jeffon Powell 5, Tyreek Riddick 5, Maurice Stevens 7, Chris Stokes 6, Andre Thomas 4, Alan Womack 7, Jeremiah Worthem 4.

Boardwalk Classic Bracket C

Archbishop Wood 7 13 18 20 - 58

Woodbury 7 10 7 18 - 42

AW: Fran Dolan 1, Kevin Fenstermaker 8, Joe Getz 20, Doug Macrone 23, Mike Trodden 4, Nick Vicari 2.

W: Paul Hughes 5, Ameer Petrose 8, Brian Purnell 8, Jordan Rhoads 4, Jared Roberts 7, Isaiah Roberts 6, Terrence Tolbert 4.

Cherokee 18 10 12 16 - 56

Monsignor Bonner 10 15 16 12 - 53

C: Kevin Haxton 3, Phil Henry 7, Maurice Jackson 8, Christian Jordan 11, Ryan McKeaney 9, Willis Nicholson 14, Wes Tisdale 4.

MB: Karonn Davis 4, Keefer Francis 15, Joseph McGinn 10, Jamal Melvin 10, Christopher Morrison 2, Scott Slade 8, Dan Vanderslice 4.

Boardwalk Classic Bracket D

Pleasantville 15 12 18 10 - 55

Communications Tech 17 25 21 17 - 80

P: Kenny Brown 5, Armin Cane 13, Eric Dilks 3, Samire Dugan 2, Ron Gillispie 10, Renee Martinez 4, Angel Martinez 2, Sheldon Spiller 16.

CT: Sherman Blandford 17, Terrence Brown 1, Chris Burney 5, Tony Parker 2, Raheem Roher 21, Shaquille Shannon 25, Gemeel Strange 9.

Boyertown Bear Classic

Pennridge 8 14 9 13 13 6 - 63

Boyertown 10 13 9 12 13 9 - 66

P: Tim Abruzzo 12, Rocky Ferrier 8, Mike Guldin 22, Andrew Lyons 7, Dylan Tice 14.

B: Scott Dennin 15, Derek Hodges 4, Shane McCarthy 13, Tyler Moser 5, Bob Nester 19, Dylan Pasik 10.

Chris Smith Memorial Tournament

Engineering & Science 1 0 10 15 - 26

Downingtown West 7 7 8 13 - 35

E&S: Brandon Brown 2, Dijon Eggleton 9, Mark Houston 7, Kenneth Murphy 4, Zachary Spence 2, Nadir Stukes 2.

DW: Andrew Bargmann 4, Terrell Brice 3, Idris Coleman 2, Ian Jones 6, Mike Milito 18, Harvey Nicholson 2.

Methacton 10 15 2 6 - 33

North Penn 13 3 11 12 - 39

M: Kevin Burke 3, Matt Carroll 6, Jordan Carter 14, Zach Forrest 4, Evan Galloway 6.

NP: Wes Brooks 5, Sean Brooks 2, T.J. Gill 4, Taylor Koffke 7, Matthew Possanza 19, Janeus Somers 2.

Coatesville Tournament

Vaux 13 14 13 14 - 54

Coatesville 13 17 15 18 - 63

V: James Butler 21, Jahson Carrington 4, Rysheed Jordan 13, Taylor Spencer 5, Jahlil Williams 7, S. Williams 4.

C: Pat Brewer 9, Kedar Edwards 6, Blair Martinez 4, Kris Miller 13, Tymeir Miller 2, Reco Oxendine 4, Kenneth Thompson 6, Jonathan Warmiyak 19.

Eastern States Invitational

Notre Dame (N.J.) 6 8 13 17 - 44

Penn Charter 16 12 10 13 - 51

ND: Bannon 9, Dansbury 4, Dempster 8, Geramo 11, Ricks 12.

PC: Mike Brown 8, Mick Foley 9, John Loughery 2, John Moderski 8, Tom Noonan 18, Jake Richards 6.

Father Judge Tournament

Salesianum 15 13 13 6 - 47

Father Judge 13 16 15 12 - 56

S: Phil Bingham 2, Vince Bonaddio 9, Steve Bounchallo 4, Jamie Bunnell 7, Ryan Henzes 2, Highberger 7, Shakir Leatherburg 2, Mike Matthews 11, Miller 3.

FJ: Reggie Charles 22, Joe Kehoe 12, Seamus Radtke 9, Tony Smith 11, Nick Sullivan 2.

Swenson 14 12 12 22 - 60

Palumbo 18 11 22 25 - 76

S: Shawn Bradley 8, Maurice Dickerson 3, John Hardy 14, Kervyn Haynes 19, Markiem Jenkins 10, Alberto Leon 6.

P: Rasheed Calhoun 4, Vincent Christopher 4, Maurice Harris 12, Kevin Hayes 2, Von Howard 4, Anthony Ings 3, Tyreek Rockmore 4, Mike Sawan 8, Devin Uqdah 11, Anthony Wallace 24.

Garnet Valley Tournament

Episcopal Academy 16 18 14 17 - 65

Garnet Valley 9 7 6 10 - 32

EA: Isaiah Baker 22, D.C. Gaitley 4, Allen Heggs 5, Ryan Martin 3, Daniel Mengel 9, Brian Metzler 2, Brian Taylor 7, Bill VanDecker 2, Chris VanDecker 1, Taylor Wright 10.

GV: John Blair 5, Drew Cordrey 4, Joe DiCarlo 7, Marcellus Irving 2, Alex Jones 5, Kyle Moore 2, Jules Raucci 5, Joe Schiavo 2.

Chichester 16 13 7 21 - 57

Collingswood 11 17 21 19 - 68

C: Darius Brooks 11, Casey Burke 2, Mike Coles 8, Fred Murray 8, Brian Parker 25, Shan Thomas 1, Terrence Turner 2.

C: Kyle Bowman 5, Anthony Dillard 2, Jermaine Feaster 12, Bryant Jones 15, Tyrone Mann-Barnes 12, Shaquille Maynard 2, Brian Myers 8, Julian Stewart 4, Julian Welsh-White 8.

Great Valley Tournament

Avon Grove 16 20 22 21 - 79

Great Valley 15 17 8 15 - 55

AG: Michael Byrd 3, Jordan Harris 28, Larry Jackson 4, Brandon Monk 17, Kevin Pankonien 10, Mike Rooney 8, Sean Sallee 5, Warren Williams 4.

GV: Ryan Aker 2, Michael Douglas 8, William Patton 3, Andrew Rosecky 4, Dan Shackleton 20, Lee Stover 8, Patrick Wentz 10.

Upper Moreland 6 14 15 14 - 49

Church Farm 13 14 13 15 - 55

UM: Ryan Burnick 18, Ronye Dennis 4, Nick Giordano 2, Phil Morris 6, Ben Pflaumer 16, Carol Wambold 1, Matt Worley 2.

CF: Doolum Anyam 2, DaTwan Bolden 1, Abdul Cooper 6, Kaneeayl Davis 6, Martin Evans 2, Cordell Long 14, Chris Mayo 6, Philip Ogunleye 16, Tyrel Watson 2.

Harrisburg Tournament

Upper Darby 12 10 15 21 - 58

West Chester Rustin 20 16 11 17 - 64

UD: Isak Beyen 4, Terrence Bridgers 10, Daron Harris 14, Brandon Hashim 10, D.J. Johnson 2, Myron McNeely 7, Eric Robbins 3, George Vlahos 8.

WCR: Sherif Elnaggar 10, Pat Hazley 6, Anthony Nash 11, Trent Toney 4, Rahmier White 6, Rondell White 27.

Harriton Tournament

Abington Friends 20 13 17 24 - 74

Hatboro-Horsham 14 14 10 18 - 56

AF: Joey Gripper 22, Kenny Johnson 21, Nick Keefer 8, Dylan Moody 3, John Simone 4, Jabril Trawick 16.

H: Christian Bolling 9, Mike Brown 8, Matt Kane 4, Mike Marvin 17, Ryan New 3, Darrin Oliver 6, Pete Williams 9.

Mastery Charter South 9 11 15 12 - 47

Harriton 10 9 16 19 - 54

MCS: Kevin Beaford 5, Chris Chavis 8, Eric Cottman 8, Eddie Egerton 4, Ronnie Gambrell 7, Wanyae Hartsfield 13, Steven Scott 2.

H: Marquis Baker 1, Sal D'Angelo 5, Matt Fusaro 23, Adam Heller 3, Ryan Kelly 6, Alex Servetnick 10, Matt Sherman 10.

Hazleton Tournament

Council Rock South 11 12 15 9 - 47

Hazleton 8 15 14 29 - 66

CRS: Jake Clopton 11, Mike Dipaolo 3, P.J. Gallo 5, Cody Nowlin 17, David Poehlman 2, Pat Silverthorn 9.

H: Jared Butala 3 , Tarif Cleveland 26, Adam Davis 5, Dwaine Gilley 10, Chris Laputka 8, D.J. Myers 8, Eric Radishofski 6.

Hempfield Black Knights Tournament

Southern 8 8 9 15 - 40

Hempfield 12 12 19 21 - 64

S: Juwan Campbell 2, Rodney Chandler 10, Shaquille Gaskins 6, Heywood Henderson 13, Antwain Rucker 8, Louis Thompson 1.

H: Tyler Cox 4, Lee Eckert 20, Mark Enoch 3, Zach Sheetz 13, Ethan Strayer 4, Mike Uehlein 4, Christian Walck 16.

Interboro Kiwanis Tournament

St. Pius X 13 14 14 12 - 53

Interboro 9 9 8 3 - 29

SPX: Mike Dinnella 9, Jeff Evans 3, Ed McKeon 11, Andrew Meszaros 8, Paul Mills 6, Ross Reber 10, Paul Slegelmilch 3, Spencer Stratton 3.

I: Charles Bolger 2, Vince Carnevale 6, Sean Frampton 3, Will Harrison 3, Mitch Helmandollar 4, Chris Long 3, Brian Weldon 8.

Jack Schott Tournament

Downingtown East 9 7 6 23 - 45

Holy Ghost Prep 18 12 22 8 - 60

DE: Chris Fehr 5, Grant Hubbard 4, Cory Jacobson 8, Kyle McGovern 4, Anthony Merrick 5, Sean Mullaney 9, Eric Speller 10.

HGP: Duffy Barrett 8, Mike Byrne 9, Mike DeStefano 4, Christian Fattore 2, Tyler Juchno 9, Dan Kelly 2, Ryan Lantzy 8, Nate Lorence 18.

Juenger Tournament

Oxford 17 6 11 8 - 42

Haverford High 5 2 13 11 - 31

O: Garry Franklin 1, DeQuan Gray 2, Aaron Ickes 2, Brendan Mundy 8, Wes Pennington 9, Tyler Reeves 12, Vinny Sanders 8.

HH: Gabe Armando 7, Matt Effinger 10, Eric Falasco 2, Brandon Johnson 3, Patrick Morgan 2, Darwin Mushrush 2, Greg Rotzell 2, Scott Zlotnick 3.

Academy Park 13 13 10 21 - 57

Haverford School 20 11 18 17 - 66

AP: Taylor Boulware 1, Royce Burns 9, Rich Collins 8, Darryl Foye 11, Brandon Jackson 9, Torey Johnson 3, Jordan Tucker 12, Taquil White 4.

HS: Andrew Acker 12, Mike Block 2, Eric Close 3, Rashaan Hollman 19, A.J. Jones 16, Brendan Purcell 8, Semaj Reed 4, Zack Thomas 2.

Junior Orange Bowl

American H.S. (Fla.) 14 8 11 9 - 42

Roman Catholic 10 13 11 7 - 41

A: Kenny Bellinger 9, Antonio Bivins 12, Glenroy Gordon 9, Jarvis Joy 8, Carlos Rodriguez 4.

RC: Rakeem Brookins 20, Fortunat Kangudi 10, Montana Mayfield 4, Anthony Mayo 4, Kevin Regan 3.

Knights of Columbus

Mount Carmel 7 19 10 22 - 58

Paul Robeson 18 13 18 19 - 68

MC: Domaleski 23, Heromin 12, Kayrick 7, Kleman 2, Maloney 2, Scicchitano 12.

PR: Xavier Brown 13, Ayub Ferron 4, Jay Harris 25, Jaleel Smith 4, Andre Washington 10, Jamair Williams 12.

KSA Classic, Grey Bracket

Orangewood (Fl.) 14 13 11 2 - 40

Souderton 14 20 22 20 - 76

O: Anvies 10, Jackson 2, Lewis 8, Long 6, Scott 7, Wright 7.

S: Jeffrey Bishop 14, Korrey Council 2, Nathan Moyer 7, Ryan O'Connor 4, A.J. Picard 22, Anthony Sergio 17, Samuel Wonderling 2, Mark Wonderling 8.

Lewistown Tournament

Kittanning 11 9 15 9 - 44

Octorara 11 13 15 13 - 52

K: Hickman 8, Klingensmith 6, Rettig 8, Stolitea 22.

O: James Brown 4, Lamont Clark 18, Pat Evans 2, Conor Kasabo 4, Dequan Newton 3, Moses Togbah 21.

Marple Newtown Tournament

Girard College 14 19 15 21 - 69

Phoenixville 14 16 17 16 - 63

GC: Torrell Candelaria 9, John Johnson 18, Josh Oleuwole 4, Tyreke Peeples 6, Hyree Peoples 6, Clifford White 13, Ahmir Whiting 13.

P: Harrison Deyo 8, Corey Gordon 7, Jamie Hennessy 13, Nicholas Jones 9, James Lynch 8, Michael Matson 18.

Bishop Shanahan 12 20 19 17 - 68

Marple Newtown 20 26 23 20 - 89

BS: Tom Henshey 15, Mike Ibarguen 2, Eric Knight 18, Tim Mulqueen 14, Joe Paquet 3, Josh Redmond 5, Anthony Sam 9, Jeff Yearsley 2.

MN: Andrew Brandt 5, Ryan Everly 2, Ryan Furst 6, Ryan Hanley 26, Kevin Johnson 4, Kurt Johnson 9, Drew Rote 2, Soutiri Sapnas 35.

Northeast Tournament

Fels 9 14 17 12 - 52

Northeast 16 10 11 17 - 54

F: Greg Davis 6, Teree Johnson 13, Robert Jones 13, Devon Perrin 12, Kevin Steed 3, Daquan Williams 5.

N: Dante Collier 11, Balil Ferguson 3, Anthony Fuscellaro 7, Eric Jean-Simon 5, Dan Patriarca 22, Yusef Savage 6.

Over The River Tournament

William Tennent 6 6 19 17 - 48

New Hope-Solebury 9 0 5 8 - 22

WT: Jerry Crompton 1, Dan Eckhardt 3, Mike Horn 6, Shakat Kofa 4, Jack Rauchut 8, Sawyer Waugh 8, Cole Weber 8, Tyrone Whiteside 6, Tyler Wuensche 4.

NH: Mike Campion 2, Kyle Davis 10, Matt Massimino 2, Matt Wilson 8.

Penncrest Tournament

Boys' Latin 10 18 14 12 - 54

W.C. Henderson 15 14 19 27 - 75

BL: Isaiah Gans 7, Yamir Greenlee 5, Kwlail Coleman Jones 4, Carlos Taylor 9, Maurice Watson 25, Ralik Wise 4.

WH: Briheem Adger 4, Desmond Alston 7, Austin Constable 28, Scott Fenton 12, Declan Kane 2, Sean McCormick 5, Chas McCormick 5, Ted White 12.

Sun Valley 7 5 4 10 - 26

Penncrest 9 18 13 14 - 54

SV: Carboni 4, Clemens 3, Freeman 4, Miller 2, Nelson 9, Paccibone 4.

P: Matt Atkinson 15, Matt Bundy 2, Ian Campbell 2, Ben Davis 2, Rodney Duncan 15, Brandon Jacquette 7, John Ohm 2, Andrew Radomicki 2, Brandon Rogers 2, Chris Sell 5.

Pine Grove Cardinal Classic

Phil-Mont Christian 15 13 16 4 - 48

Pine Grove 16 17 6 20 - 59

PC: Randall Ball 3, Maurice Griffin 21, Mike Hutson 5, Stefan Johnson 11, Nick Kline 6, Adam McNichol 2.

PG: Zack Blouch 3, Jeremy Bohn 2, Kyler Burke 20, Dave Fehr 6, Dave Hafer 6, Matt Hoffman 8, Cody Smith 7, Larry Zimmerman 7.

Reading Central Catholic Tournament

Harrisburg Christian 11 12 10 9 - 42

Mariana Bracetti 11 16 13 17 - 57

MB: Luis Cirilo 3, Keyon Dennis 3, Rashuan Foreman 4, Jamal Gregory 4, Hasson Harrington 2, Christopher Morgan 2, Darrell Ockimey 10, Andrew Sanders 19, Andy West 10.

Robert Hopf Tournament

Community Ac. of Phila. 4 13 2 9 - 28

CAPA 11 14 1 6 - 32

CAP: Andre Alvarez 4, Jose Giron 2, William Jones 11, Jose Negron 7, Ron Wilson 4.

C: Blake Melvin 2, Daid Ocasio 4, Matt Powers 23, Jony Rondon 3.

Franklin Towne Charter 11 5 4 11 - 31

Jenkintown 2 8 7 8 - 25

FTC: Jamal Dawkins 5, Tyler Landis 4, Bobby Lopez 8, John McClendon 4, Steve Schoolfield 10.

J: Sam Dorshimer 5, Kevin Hull 3, Jack Kinniry 17.

Stan Novak Tournament

Friends Select 6 11 7 12 - 36

Calvary Baptist 9 14 15 16 - 54

FS: Ben Holl 2, Alex Hughes 9, Brett Nagle 16, Andrew Reddick 4, Rob Santore 5.

CB: Ryan Bachtel 7, Travis Clemens 5, Charles Hopkins 20, David Hunsberger 8, Anthony Piacentino 2, J.D. Zamroz 12.

Devon Prep 8 14 14 13 - 49

Springfield (M) 11 10 8 13 - 42

DP: Duncan Becker 9, Joseph Donatoni 3, Thomas Hallinan 8, Jeffrey Hughes 14, John Laprise 3, Matthew Purcell 2, Kevin Raftery 6, Quinn White 4.

S: Nick Barraclough 3, Chris Crudele 10, Kyron Greene 7, Malcolm Hill 5, Ryan Lightcap 13, Brandon Stepney 4.

Trenton Central Tournament

Overbrook 16 7 10 11 - 44

Willingboro 12 5 21 12 - 50

O: Marsalis Chism 9, Raymond Clark 1, Brandon Fulton 13, Dante Glover 4, Rodney Hall 5, Cashad McFadden 6, Raheem Nelson 6.

W: Chris Burke 10, Keontae Chavies 7, Chris Henry 4, Terrell Maloney 16, Jarvis Perry 10, Kyle Smith 3.

Solebury School 6 9 6 21 - 42

Trenton Central 10 2 11 12 - 35

SS: Blake Bozeman 1, D'Andre Hogan 6, Emmanuel Lewis 1, Emmanuel Matlock 9, Terry Polnitz 10, Brett Stewart 2, Phil Walker 13.

TC: Bivens 12, Fanning 11, Mitchell 2, Wilkerson 4, Word 2, Young 4.

Triangle Club Tournament

Conestoga 7 9 16 23 - 55

Germantown Academy 23 14 16 18 - 71

C: Sam Bevan 3, Harry Biemer 8, Dexter Bridge 6, Leighton Dennis 2, Grib 2, Jonathan Hamer 5, Mackenzie Lavender 3, John Lopes 2, John Marshall 7, Tanner Scott 4, Jared Seltzer 7, Smith 6.

GA: Cameron Ayers 27, Jake Beil 7, Austin Curry 9, Greg Guers 2, Jim Hammer 13, Beau Jones 6, Nicholas Lindner 2, Julian Moore 5.

LaSalle 12 7 11 15 - 45

Norristown 10 4 5 16 - 35

L: Joe Brown 4, Steve Collins 6, Troy Hockaday 6, Eddie Mitchell 12, Mike Poncia 7, Brennan Woods 10.

N: Tevin Bush 1, Chris Davis 5, Jahquil Hargrove 4, Rasheed McCray 7, Aaron Webb 15, Tyreese White 3.

Unionville Tournament

Solanco 16 8 11 11 - 46

West Chester East 7 18 5 12 - 42

S: Jack Buzzard 6, Eberly 9, B.J. Enck 19, Mike Fasano 8, Henderson 4.

WCE: Eric Anderson 14, Eddie Anderson 3, Terrelle Green 4, Derrick Hoogendorm 7, Okoteh Sackitey 6, Matt Smith 3, Amari Taylor 5.

Delco Christian 11 9 11 21 - 52

Unionville 10 2 6 20 - 38

DC: Darren Brooks 1, Nick Griffin 16, Tarrell Grobes 13, Moustapha Noumbissi 6, Jordan Sbraccia 14, Jordan Wallin 2.

U: Matt Christopher 4, Miles Holmes 18, Mike Johnson 1, Dave McClaskey 2, Doug Ott 2, Zach Ross 4, Mike Sundry 7.

Walt Katuzny Tournament

Christopher Dock 7 6 12 21 - 46

Radnor 14 18 11 20 - 63

CD: Jacob Clemens 10, Luke Moyer 7, Adam Spinozzi 1, Alex Summers 10, Stevie Tyson 18.

R: Cameron Dunson 4, Kyle Furtaw 4, Kyle Hammonds 20, Curran Ruyak 16, Peter Wallace 5, Connor Walsh 14.

Williamsport Tournament

Bethlehem Liberty 13 12 9 9 - 43

Archbishop Carroll 22 12 7 11 - 52

BL: Alex Akadogu 1, Anthony Gonzalez 11, Darrun Hilliard 10, Branden Holland 6, Dante Holmes 2, Jared West 13.

AC: Anthony Butler 1, Pat Finnegan 3, Juan'ya Green 12, D.J. Irving 13, Ben Mingledough 15, Vince Mostardi 2, Yosef Yacob 6.

Wissahickon Tournament

Lansdale Catholic 16 6 9 6 - 37

Central Bucks East 9 12 14 11 - 46

LC: Mike Barr 11, Ray Harmer 2, Chris Hayes 3, Alex Kirk 7, Brian Murphy 6, Patrick O'Hara 1, Kyle Pagan 7.

CBE: Chris Allen 2, Shane Carroll 2, Tim Hughes 6, David Kiersnowski 19, Bill Schwartz 4, Skylar Scrivano 11, Matt Stauffer 2.

Truman 12 13 12 14 - 51

Wissahickon 15 21 11 25 - 72

T: Jon Amparo 2, Merdic Green 4, Tracey Kubish 4, Shawn Miller 6, Quincy Palmer 13, Eddie Valentine 17, Joshua Williams 4, Quancine Wilson 1.

W: Giovanni Atkins 3, Michael Bundy 16, Ryan Loconsole 2, Jack O'Neill 25, Jordan Reed 14, Tom Sweeney 9, Keyshaun Watson 3.

Nonleague

Perkiomen Valley 20 14 15 19 - 68

Daniel Boone 14 10 12 22 - 58

PV: Mason Brawley 7, Tim Conaway 7, Sean Conners 9, Ryan Davis 17, Andrew Kenney 21, Ian Rykaczewski 3, Chris Stewart 4.

DB: Bailey 3, Brooks 13, Davis 13, Hultz 3, Montero 2, Riccio 8, Sauers 2, Simmons 12, Smith 2.

Central Bucks West 17 3 16 11 5 2 - 54

Park Vista 13 12 8 14 5 9 - 61

CBW: Ryan Dyer 5, Derrick Dyer 18, Ryan Fiore 7, Patrick Furst 15, Anthony Salvitti 2, Kevin Sweet 7.

PV: Akingbade 6, Boone 9, Marzano 6, Mason 3, Reich 2, Rioux 12, Rivera 4, Sidden 17, Wale 2.

Girls' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Northampton 0 9 11 7 - 27

Springfield (D) 4 8 10 7 - 29

N: A. Bonenberger 2, K. Bonenberger 13, A. Braithwaite 4, C. Deutsch 5, J. O'Connell 3.

S: Shannon Burns 5, Chimera Dennis 4, MyNeisha McKenzie 16, Maddy McKnight 4.

Boardwalk Classic Bracket D

Salem 14 9 9 6 - 38

North Penn 26 9 14 10 - 59

S: Shaqui Coppage 25, Taylor Keen 3, Theresa Krawiec 8, Shaniqua Massengill 2.

NP: Taylour Alston 4, Lauren Crisler 4, Meg Gallagher 11, Shannon Knauer 11, Steph Knauer 12, Dara Nelson 9, Mary Ward 8.

Boardwalk Classic Bracket E

Nazareth Academy 15 16 11 3 - 45

Friends' Central 10 10 11 12 - 43

NA: Ashley Adams 5, Maggie Borski 13, Lindsay Fluehr 4, Danielle Gaspari 7, Jessica Sylvester 16.

FC: Emily Brodsky 13, Meghan Cartafalsa 5, Talia East 6, Monaye Merritt 17, Grace Pearlman 2.

Boardwalk Classic Bracket F

Sacred Heart (N.J.) 15 4 10 20 - 49

Neshaminy 6 10 9 18 - 43

SH: Leah Braidi 6, Mandy Buirch 4, Tess Elder 3, Ally Ferrucci 13, Brittany Harden 5, Amanda Jamieson 8, Tay-Tay Loatman 3, Megan Petuskey 7.

N: Shannon Barlow 2, Cara Gadzinski 4, Amanda Lally 8, Victoria Mazzeo 9, Lori Paulits 4, Kelsey Ryan 16.

Boyertown Bear Classic

Pennridge 6 8 13 12 - 39

Boyertown 14 8 7 16 - 45

P: Jenna Cooley 4, Jordan Dominic 5, Jessie Dominic 3, Katie Franchois 5, Carly Henry 2, Alyssa Marchunsky 2, Brianne McGrath 4, Sam Simononis 14.

B: Kaitlyn Eisenhard 6, Brooke Fisher 9, Kelly Furman 6, Emily Moatz 1, Jess Schlesman 15, Lauren Walker 8.

Villa Joseph Marie 11 1 12 16 - 40

Great Valley 8 4 8 17 - 37

VJM: Meghan Ledwith 24, Mary Newell 9, Courtney Shaw 7.

GV: Sara Beirnes 2, Amanda Germer 10, Emily Hagar 4, Rachel Kalick 2, Colleen O'Malley 15, Kelly Sugalski 4.

Catholic War Veterans Tournament

Engineering & Science 10 4 6 4 - 24

Mount St. Joseph 6 17 8 8 - 39

E&S: Dahne Brown-Boyer 2, Brittany Hrynko 11, Monique Ingram 2, Dallas Meadow 4, Monique Whaley-Briggs 5.

MSJ: Tara Barr 8, Mary Jo Horgan 10, Maddie Kohler 7, Steph Smith 14.

Plymouth Whitemarsh 13 9 6 11 - 39

Kennedy-Kenrick 14 7 9 15 - 45

PW: Alexa Borkowski 5, Kelly Hackenbrack 12, Simone Jacques 1, Caitlin Mundy 2, Gabby Schumacher 9, Katie Jo Wacker 10.

K: Jenna Bergan 3, Cavalcante 7, Donavan 14, McCabe 2, Angela Sortino 19.

Daytona Beach Sunshine Classic

Woodstock (Ga.) 15 10 21 13 6 - 65

Arch. Prendergast 12 12 21 14 5 - 64

W: Asberry 4, Block 5, Floyd 8, Graf 2, Lakes 5, Post 4, Rogers 9, Young 28.

AP: Lindsay Cras 3, Ingrid Fitzgerald 2, Jenna Gassew 5, Brittany Merkle 2, Jessica Rotella 21, Miranda Schieler 6, Sara Smith 17, MaryKathleen Sullivan 8.

Delsea Tournament

Sterling 7 13 2 9 - 31

Abington 12 6 14 11 - 43

S: Monica Burch 9, Rachel Hodge 2, Tanjae Lewis 8, Kylie O'Donnell 3, Anyssa Sanchez 5, Tyra Satchell 4.

A: Lovelle Faison 4, Emily Leer 18, Aiyannah Peal 8, Jessica Schmidt 2, Chynna West 11.

Dunbar Invitational

FW Buchholz (Fla.) 10 10 10 12 - 42

Archbishop Wood 26 9 20 17 - 72

FB: Baggett 2, Frazier 2, Harris 14, Maddox 3, Sinistera 4, Taylor 2, Thomas 11, Williams 4.

AW: Victoria Arnao 7, Samantha Greenfield 3, Aubrey Howland 6, Taylor Kaminski 3, Stephanie Keyes 10, Caitlin McCartney 17, Grace Mirack 4, Lauren Nealon 2, Jackie Pierson 1, Jenna Swope 3, Madison Tamburini 4, Christine Verrelle 12.

Garnet Valley Tournament

Chichester 0 6 8 7 - 21

Episcopal Academy 17 9 12 7 - 45

C: Amanda Fida 2, Emily Gilhool 3, Elise Hagel 2, Michaela Moseley 6, Danielle Preziuso 5, Tara Turberg 3.

EA: Jenn Adelizzi 7, Kelsey Gula 2, Kristen Hinckley 11, Meghan Hubley 2, Megan Quinn 12, Emily Scullin 7, Kory Tyron 4.

W.C. Henderson 4 11 14 10 - 39

Garnet Valley 15 6 13 10 - 44

WH: Jenna Cullinan 12, Kayla Feairheller 8, Jaclyn Panichi 4, Emily Torrance 11, Janelle Wade 4.

GV: Alaina Bradley 5, Alex Brown 1, Chelsea Brown 3, Allyson Heavens 8, Missi Koscinski 11, Natalie Lang 2, Coley Ricci 10, Leah Snyder 3, Kara Stroup 1.

Hempfield Tournament

Oxford 8 3 6 0 - 17

Hempfield 11 3 6 8 - 28

O: Naya Delancey 4, Jasmine Johnson 6, Erica Marvel 5, Judy Reinhardt 2.

H: Allison Hartman 10, Jenna Kline 9, Elle Larsen 2, Jordyn Newsome 3, Kayla Soders 2, Shawna Walters 2.

Interboro Kiwanis Tournament

Sun Valley 7 20 16 9 - 52

Interboro 0 2 6 10 - 18

SV: Alie Alkins 8, Gabby Capuano 2, Jenna Crowley 15, Gia DeAngelo 9, Amanda Gummel 2, Shayna Orr 3, Emily Schnarrs 4, Krista Sonsalla 2 , Sam Wilson 7.

I: Kelsey Allen 5, Olivia Encarnation 6, Nicole Hallinan 3, Kim Locke 2, Lauren Munro 2.

KSA Tournament

Crittenden County (Ky.) 9 15 15 4 - 43

Merion Mercy 19 17 9 13 - 58

MM: Margaret Corzel 10, Natalie DiCocco 15, Caroline Feenane 6, Brigid Klarich 8, Catherine Moretto 2, Martha Pannepacker 4, Katie Sherry 6, Hillary Tordy 6, Courtney Whelan 1.

Marple Newtown Tournament

Girard College 15 9 15 8 - 47

Academy Park 15 9 10 14 - 48

GC: Christina Blye-Colemen 12, Krystle Cook 2, Kahleah Copper 26, Nelly Diaz 2, Dahila Moncrieffe 2, Joyce Randolph 3.

AP: Amanda Congilei 14, Brianna Macauley 14, Jordan Matthews 8, Moriah Smith 4, Montanta Street 2, Mercedes Vaughn 6.

Octorara 12 13 7 17 - 49

Marple Newtown 13 11 10 20 - 54

O: Chi Boggs 15, Taylor Bond 2, Lindsay Evans 6, Nicole Flaherty 5, Sarah Forman 4, Alyssa Markward 7, Danielle Murray 10.

MN: Erica Brown 23, Madison Collins 6, Stephanie D'Ottaviano 6, Denise McKeown 18, Devon Miller 1.

Northeast Tournament

Frankford 7 20 13 19 - 59

University City 15 8 13 15 - 51

F: Myra Avalos 2, Waynesha Griffin 19, Dionne Harris 14, Natroia Johnson 3, Shannon Lamar 4, Tanaya Lofton-Williams 13, Shanika McCloud 4.

UC: Muminah Dupont 7, Shakerah Frye 2, Mykea Hall 2, Antoinette Robinson 5, Quinnie Washington 35.

Lincoln 7 7 4 7 - 25

Northeast 3 12 14 11 - 40

L: Tarri Huckaby 11, Titti Huckaby 6, Dashauna Minor 7, Alexis Rodriguez 1.

N: Cain 4, Janaiah Elum 23, Hawkins 3, Thorpe 2, Valasquez 4, Wilson 4.

Washington 6 12 14 17 - 49

Swenson 5 6 7 9 - 27

W: Jasmine Ellzy 7, Montana Fritz 2, Amber Hall 18, Tiyaine Kent 12, Briana Lee 8, Allean Smith 2.

S: Nikki Beckel 2, Sequoya Bond 4, Carine Dorlus 5, Bridget Giedemann 9, Colleen O'Leary 4, Tia Wilson 3.

Parkway 10 10 10 17 - 47

Bodine 14 10 12 22 - 58

P: Brittany Brown 1, Butler 14, Tanisha Chambers 23, James 6, Shawna Price 3.

B: Jennifer Allen 2, Dashaya Freeman 8, Shaneka Garvin 7, Chikira Goodman 35, Rebecca Virgile 6.

Penn State Tournament

Kittaning 11 12 3 7 - 33

Strath Haven 15 9 8 2 - 34

K: Adams 7, Emberg 4, Kidder 6, McKelvery 2, Ohm 9, Thomas 5.

SH: Hart Clements 2, Ashley Miller 6, Jamie Morris 10, Shannon Spencer 10, Ana White 6.

Pickerington (Ohio) Tournament

Louisville duPont (Ky.) 18 13 13 13 - 57

Archbishop Carroll 14 5 17 11 - 47

L: Lauren Bodine 6, Michael Guess 7, Raven Hestor 5, Zhakiyah Shaizid-Martin 17, Kayla Styles 4, April Wilson 16, Kara Wright 2.

AC: Mary Victoria Barr 2, Jen Carney 6, Meghan Creighton 3, Emily Fazzini 10, Ryann Fiascki 8, MaryKate McCann 2, Erin Shields 16.

Punxsutawney Tournament

Hazleton 7 9 19 17 - 52

William Tennent 15 10 8 10 - 43

H: Cannon 2, Dudeck 12, Lisnock 18, Mantush 4, Vowler 12, Ziminski 4.

WT: Ashley Alden 21, Ally Fenner 2, Sarah Godfrey 6, Melissa Horn 3, Liz Koval 5, Alison Malatesta 1, Melissa Wasserleben 5.

Quakertown Tournament

Palisades 3 8 9 7 - 27

Coatesville 17 23 14 10 - 64

P: Beerer 5, Craphso 3, McClintock 4, Sadow 10, Thompson 5.

C: Brittany Allison 4, Deija Brantley 15, Elisa Gaffney 14, Ashley Morales 4, Nicollette Owens 1, Morgan Sherriff 6, Autumn Smith 11, Nicole Southcott 9.

Upper Perkiomen 2 11 5 4 - 22

Quakertown 23 16 16 6 - 61

UP: Stacey Auckland 9, Roni Janton 2, Rachael Keeney 1, Amanda Long 2, Deanna Mayza 6, Dani Moser 2.

Q: Brittny Buonanno-Taylor 3, Daniella Ciccarone 14, Chandler Conway 7, Katie Hooven 2, Kristine Jackiewicz 25, Lauren Starzecky 10.

Reading Invitational

Susquehanna Township 7 8 2 13 - 30

Conestoga 8 11 15 4 - 38

ST: Tyree Clark 2, Tianna Jackson 10, Brianna Roque 4, Keisa Steele-Hook 5, Ashley Thompson 9.

C: Tracy Cook 4, Katie Dunn 7, Allison Graham 2, Ali Grundy 5, Colleen Guinan 2, Taylor Kennan 3, Trish Kovach 4, Sarah Preen 5, Emma Robl 2, Regan Shine 4.

Red Lion Tournament

Central Dauphin East 13 10 17 20 - 60

Central Bucks South 17 12 15 12 - 56

CDE: Berry 20, Durantel 2, Griffin 3, Lytle 16, Nelson 2, Perez 17.

CBS: Brooke Eife 3, Kelsey Herrmann 2, Brittany Kaewell 20, Nicole Mummert 2, Kaycee Schaefer 2, Katelyn Schneider 12, Gabrielle Vass 13, Tyler Vitelli 2.

Robert Hopf Tournament

Upper Moreland 6 9 5 12 - 32

Bishop McDevitt 7 9 4 4 - 24

UM: Lisa Carey 2, Katie Costello 6, Erin Dixon 8, Christie Graf 11, Danielle McDonald 5.

BM: Samantha Cantwell 2, Savannah Davis 2, Asha Davis 6, Nicole Piluso 9, Allison Pollock 2, Mary Templeton 3.

Sacred Heart 9 11 15 10 - 45

Jenkintown 9 9 3 4 - 25

SH: Katie Brannau 1, Olivia DeRogatis 4, Kim Herman 15, Annie O'Donnell 19, Hannah Rush 6.

J: Erin Dawson 2, Kelsey Rice 4, Carolyn Smith 10, Emily Smith 3, Brandi Ware 6.

Sherwood (Md.) Tournament

Reservoir (Md.) 6 9 11 12 - 38

Upper Merion 19 11 10 12 - 52

R: Boating 2, Bresson 2, Bryant 10, Foreman 2, Fowler 4, Jenne 2, Smoot 3, Tuttle 9, White 4.

UM: Brianna Alvarez 12, Alex Galdi 12, Cassidy Koenig 17, Jamie Mazzi 2, Kristina O'Sullivan 2, Paola Tinari 7.

Springside Tournament

Chester 12 13 10 9 - 44

Springside 6 15 16 10 - 47

C: Georria Clark 2, LaQueena Ferguson 8, Karen Flagg 19, Janera Handy 3, Tishana Jackson 4, Malika Staples 8.

S: Colleen Caldwell 11, Courtney Caputo 2, Stacey Costain 4, Fran Edmondson 17, Sydni Epps 9, Gianna Pownall 4.

St.Pius X (Ga.) Tournament

St. Pius X (Ga.) 11 10 6 10 - 37

Cardinal Dougherty 18 5 8 9 - 40

SPX: S. Convoy 1, Crews 7, Payne 11, N. Strandart 1, E. Veinski 7, K. Wabler 5, Znosko 5.

CD: Michelle Boggs 12, Brenna Coll 8, Jackie Crowley 2, Maureen Hawkins 12, Shanice Johnson 2, Elana Roadcoloud 4.

Stan Novak Tournament

Calvary Baptist 14 8 2 9 - 33

Friends Select 11 6 16 7 - 40

CB: Jen Casatelli 2, Kelly Fair 12, Kelcey Farnham 2, Kate Farnham 10, Jalene Kicinski 5, Tara Venturini 2.

FS: Drew Colman 2, Grace Finkbiner 8, Gabby Gibson 6, Sarafina Kietzman-Nicklin 5, Keara McLaughlin 8, Brooke White 4, Wylie Wilson 7.

Penn Wood 4 12 18 9 - 43

Springfield (M) 16 12 10 20 - 58

PW: April Buck 9, Lauren Caul 2, Chelsea Dent 2, Owumni Jaloaso 7, Ashley Lewis 6, Lydia Peterson 8, Tyneisha Whitsette 9.

S: Annie Crudele 18, Elise DiFilippo 7, Taylor Koroncai 5, Briana Scafidi 15, Morgan Smith 12, Molly Wheatley 1.

Unionville Tournament

Delco Christian 13 11 9 10 - 43

Phoenixville 8 22 8 17 - 55

DC: Jocelyn Chavous 2, Emily Evans 6, Emily Homan 10, Stacey MacArthur 5, Carley Neal 7, Alexa Weaver 13.

P: Katherine Casaday 22, Chandler DiFebbo 12, Amber Keys 14, Johanna Martens 3, Gabrielle Stokes 4.

Haverford High 10 6 11 7 - 34

Unionville 12 14 9 18 - 53

HH: Chelci Asbury 9, Moira Corrigan 2, Jaclyn Gantz 11, Dana Janney 5, Catherine McGowan 2, Caroline Price 5.

U: Kelli Anderson 13, Lizzy Carney 16, Marianna Gallo 2, Kelsey McDonald 6, Moira McEvoy 10, Kimberly Williamson 6.

West Chester Classic

Emmaus 3 4 5 9 - 21

Cheltenham 12 17 12 3 - 44

E: Brown 2, Drexler 3, Gee 6, Gilley 3, Haines 2, S. Jackson 3, Wiseley 2.

C: Ciara Andrews 8, Shayla Felder 13, Austin Hamler 2, Tiffany Johnson 6, Kira Ogden 4, Lorraine Oliver 2, Artavia Sheffield 1, Liz Taliaferro 8.

Prep Charter 10 14 13 9 9 - 55

Central 11 11 12 12 8 - 54

PC: Lashsay Banks 11, Robyn Harcum 23, Tiffany Johnson 3, Nydeera Lee 8, Sydney Mallory 6, Ericka Sowell 4.

C: Rae'Shelle Drayton 1, Alina Gaffney 4, Jazmine Hall 9, Najah Jacobs 14, Jazmine Rodgers 2, Isabella Ross 24.

Bethlehem Liberty 11 12 11 16 - 50

Archbishop Ryan 7 7 10 18 - 42

BL: Andrews 10, Nowack 13, Repash 20, Serratelli 2, Shumock 5.

AR: Jess Koci 24, Sarah Strybuc 7, Brittany Wood 11.

Wilson-West Lawn Tournament

Downingtown West 8 5 9 8 - 30

Wilson-West Lawn 6 6 4 11 - 27

DW: Katie Bay 5, Darci Caddell 10, Elizabeth Coyne 4, Jessica Renaud 5, Brittany Sicinski 6.

WL: Liz Elliott 4, Anna Kernan 6, Talithia Poore 2, Hillary Yoh 4, Olivia Yoh 11.

Wissahickon Tournament

Lansdale Catholic 7 16 14 7 - 44

Gwynedd-Mercy 6 12 10 9 - 37

LC: Mary Kate Brokans 4, Kate Greenhalgh 9, Colleen King 2, Jackie McCarron 9, Kaitlyn Rafferty 2, Nora Walsh 4, Shea Wassel 13, Bryn Wassel 1.

G: Alyssa D'Alonzo 4, Kiernan McCloskey 14, Morgan Sheridan 8, Caroline Shimrock 5, Taylor Sweeney 2, Elizabeth Wojtko 4.

Souderton 8 10 10 2 - 30

Wissahickon 11 2 3 2 - 18

S: Averie Brittin 5, Carley Kendall 10, Elizabeth Mower 4, Nicole Perna 2, Emily Price 4, Brittany Sandone 5.

W: Dominique Earland 4, Colleen Hinde 3, Jessica Keller 7, Kristy Ragbir 2, Jessica Scannapieco 2.

Woodrow Wilson Tiger Classic

Franklin Learning Center 13 10 14 11 - 48

Woodrow Wilson 17 13 11 13 - 54

FLC: Vernique Fields 9, Tina Frisby 21, Constance Jones 3, Natasha Keel 4, Kellie Wilson 11.

WW: Jackson 2, Ivory James 24, Saquoya Matthews 2, Shanice Maynard 16, Santali Rodriguez 2, Janaye Sims 8.

Nonleague

Kennett 4 10 9 5 - 28

West Chester East 0 3 14 8 - 25

K: Emily Badis 6, Anna DeBeradinas 6, Sophie Duphily 2, Kristina Gallivan 1, Katherine Hanick 1, Victoria Kolman 2, Alessandra Piscitelli 10.

WCE: Meyriem Benslimane 6, Aerie DeJesus 11, Caitlin Pavlo 4, Kim Petrick 4.

Conwell-Egan 12 12 10 9 - 43

Avon Grove 6 9 11 13 - 39

C: Brittany Lischewski 2, Kellie Mott 2, Kaitlyn Mourer 2, Kelly Peel 11, Janet Petrino 3, Kristen Ralph 17, Madison Reil 2, Lisa Ropars 4.

AG: Brittany Farra 8, Ali Herpen 4, Jasmine Jones 10, Stephanie Rivard 5, Maya Turner 8, Erica Weiler 4.

Downingtown East 19 15 18 8 - 60

Norristown 0 8 6 5 - 19

DE: Noelle Alicea 5, Kelly Devlin 10, Kaitlyn Dougherty 9, Ro Gentry 17, Melissa Hummel 5, Michelle Kolonauski 2, Becca Moran 12.

N: Tyshay Britten 2, Stephanie DiNolfi 1, Nicole Graham 3, Cashae Hinton 3, Natasha Matthews 10.

Today's Schedule

Wrestling

CONESTOGA VALLEY TOURANMENT

Methacton, Oxford, Owen J. Roberts, 9 a.m.

CONWELL-EGAN DUALS

Phil-Mont Christian, Plumstead Christian, 9 a.m.

GOVERNOR MIFFLIN TOURNAMENT

Neshaminy, North Catholic, Plymouth Whitemarsh, Pottstown, Upper Darby, 9 a.m.

RALPH WETZEL HOLIDAY CLASSIC

Abington, Abington Friends, Archbishop Wood, Bensalem, Cheltenham, Chestnut Hill, Downingtown East, Malvern Prep, Perkiomen Valley, Upper Moreland, St. Joseph's Prep, West Chester East at Hatboro-Horsham, 9 a.m.

TRUMAN INVITATIONAL

W. Tennent, New Hope-Solebury at Truman, 8:45

NONLEAGUE

Bristol at Conwell-Egan, 10 a.m.