Here are South Jersey sectional track and field results from Friday and Saturday:

Group 1 Boys

Team scoring: Woodbury 90, Penns Grove 59, Pennsville 53.5, Schalick 50, Lindenwold 49, Glassboro 46, Haddon Township 38, Paulsboro 36, Salem 28, Palmyra 18, Riverside 4.5, Maple Shade 4, Clayton 2 Pitman 2.

100 meters: 1, Terrance Tolbert, Woodbury, 11.04. 2, Paul James, Glassboro, 11.14. 3, Darryl Bush, Woodbury, 11.40. 4, Leon Jones, Lindenwold, 11.31. 5, Zack Scott, Paulsboro, 11.32. 6, Anthony Preto, Maple Shade, 11.35.

200: 1, Terrance Tolbert, Woodbury, 22.31. 2, Darryl Bush, Woodbury, 22.62. 3, Zack Scott, Paulsboro, 22.72. 4, Aaron Tilden, Paulsboro, 23.06. 5, Marquel Charles, Palmyra, 23.13. 6, Leon Jones, Lindenwold, 23.22.

400: 1, Darryl Bush, Woodbury, 49.72. 2, Tyrone McCloud, Lindenwold, 50.36. 3, Terrance Tolbert, Woodbury, 50.38. 4, Elliott DeShields, Clayton, 50.50. 5, Ian Poinsett, Salem, 51.02. 6, Andre Lopez, Lindenwold, 51.38.

800: 1, Corey Thomulka, Paulsboro, 2:02.25. 2, Tyler Cummings, Pennsville, 2:03.88. 3, Evan Swanson, Salem, 2:04.15. 4, Jonathon Cedeno, Schalick, 2:05.33. 5, Grant Grothusen, Haddon Township, 2:05.69. 6, Eric Carmichal, Palmyra, 2:05.77.

1,600: 1, Tyler Cummings, Pennsville, 4:33.33. 2, James Dennison, Penns Grove, 4:33.58. 3, Joe Eagan, Haddon Township, 4:34.45. 4, Corey Thomulka, Paulsboro, 4:30.45. 5, Brandon Dugan, Schalick, 4:41.42. 6, Kyle Hart, Haddon Township, 4:43.08.

3,200: 1, Tyler Cummings, Pennsville, 10:10.95. 2, Brandon Dugan, Schalick, 10:20.21. 3, Jacob Walter, Haddon Township, 10:24.10. 4, Tim Kenna, Haddon Township, 10:28.74. 5, Ben Moyer, Pennsville, 10:36.12. 6, Aaron Baer, Pitman. 10:42.80.

110 hurdles: 1, Stephon Bell, Penns Grove, 14.71. 2, Donte Johnson, Schalick, 14.71. 3, Aaron Tilden, Paulsboro, 15.54. 4, Travis Perinho, Riverside, 15.71. 5, Rondel Parker, Lindenwold, 15.83. 6, Shane Stranahan, Penns Grove, 15.85.

400 hurdles: 1, Stephon Bell, Penns Grove, 55.63. 2, Derick Palmer, Glassboro, 55.87. 3, Shane Stranahan, Penns Grove, 56.03. 4, Tyrone McCloud, Lindenwold, 58.39. 5, Steve Chmielinski, Maple Shade, 58.72. 6, Justin Hickey, Maple Shade, 58.72.

High jump: 1, Donald Houston, Lindenwold, 6-4. 2, Jared Roberts, Woodbury, 6-2. 3, Isaiah Roberts, Woodbury, 6-2. 4, Branden Austin, Pennsville, 6-0. 5, Aaron Brooks, Salem, 6-0. 6, Leon Jones, Lindenwold, 5-10.

Long jump: 1, Jared Roberts, Woodbury, 22-4 ½ . 2, Donet Johnson, Schalick 22-2 ¾. 3, Leon James, Lindenwold, 22-0. 4, Ameer Sorrell, Penns Grove, 21-7 ¾. 5, Isaiah Roberts, Woodbury, 21- 6. 6, Jewel Jones, Schalick, 21-4 ¼.

Triple jump: 1, Paul James, Glassboro, 45-8 ½ (meet record, betters 43-3 by Antonio Bundy, Penns Grove, 2006). 2, Jared Roberts, Woodbury, 44-2. 3, Ameer Sorrell, Penns Grove, 43-9. 4, Aaron Tilden, Paulsboro, 43-1¾. 5, Isaiah Roberts, Woodbury, 43-1. 6, Jewel Jones, Schalick 41-4 ½.

Shot put: 1, Shawn Hoover, Schalick, 47-7 ½. 2, Anthony Green, Penns Grove, 46-5 ¼. 3, Kyle Kelly, Glassboro, 45-0. 4, Kevin Mahon, Haddon Township, 44-10½. 5, James Obaniyi, Lindenwold, 44-7 ¾. 6, Brandon Scott, Palmyra, 44-6 ¼.

Discus: 1, Kyle Kelly, Glassboro, 143-5. 2, Amir Ross, Palmyra, 137-1. 3, Michael Tefelis, Pennsville, 131-11. 4, Anthony Green, Penns Grove, 131-1. 5, Ryan Mallgrave, Haddon Township, 129-1. 6, Will Cioffi, Pitman, 128-9.

Javelin: 1, Anebliay Bland, Salem, 163-3. 2, Ryan Gauntt, Maple Shade, 161-4. 3, Vaughn Chase, Pennsville, 154-0. 4, Pat Wood, Maple Shade, 149-9. 5, Justin Engle, Gateway, 147-6. 6, Andrew Reeder, Pennsville, 146-7.

Pole vault: 1, Ron Hoover, Haddon Township, 14-0. 2, Charles Armstead, Schalick, 11-6. 3, Amandeep Singh, Pennsville, 11-0. 4,Tyler Feriod, Glassboro, 11-0. 5, James Madden, Haddon Township, 11-0. 6, Michael Ransburgh, Riverside and Sean Sennstrom, Pennsville, 11-0.

4x400 relay: 1, Lindenwold (Tyrone McCloud, Orlando Askie, Indeo Jamison, Andre Lopez), 3:27.21. 2, Salem, 3:28.53. 3, Palmyra, 3:29.83. 4, Woodbury, 3:34.50. 5, Penns Grove, 3:35.60. 6, Haddon Township, 3:38.61.

Group 1 Girls

Team scoring: Pitman 73.75, Lindenwold 73, Woodbury 61, Schalick 60.75, Maple Shade 36, Penns Grove 35, Paulsboro 32, Haddon Township 31.75, Glassboro 31, Clayton 26, Gateway 12, Riverside 10.75,Salem 2, Audubon 1.

100 meters: 1, Shamhia Boston, Woodbury, 12.53. 2, Keyanjae Pollard, Penns Grove, 12.73. 3, Tiana Crawford, Lindenwold, 12.74. 4, Jaz Little, Gateway, 12.88. 5, Mariah Dennis, Schalick, 13.12. 6, Patrice Maro, Haddon Township, 13.13.

200: 1, Keyanjae Pollard, Penns Grove, 26.07. 2, Brittany Sinclair, Lindenwold, 26.11. 3, Tiana Crawford, 26.41. 4, Jaz Little, Gateway, 26.70. 5, Shamhia Boston, Woodbury, 26.96. 6, Jewel Brown, Clayton, 27.13.

400: 1, Brittany Sinclair, Lindenwold, 58.02. 2, Shona Potrzuski, Pitman, 58.82. 3, Marielena Rivera, Lindenwold, 59.84. 4, Jewel Brown, Clayton, 59.86. 5, Andrea DiCarlo, Woodbury, 1:00.48. 6, Skye Tiller, Woodbury, 1:01.00.

800: 1, Shona Potrzuski, Pitman, 2:20.19. 2, Jessica Brown, Haddon Township, 2:22.02. 3, Marielena Rivera, Lindenwold, 2:22.05. 4, Andrea DiCarlo, Woodbury, 2:22.60. 5, Alexis Gligor, Woodbury, 2:22.84. 6, Rachel Greenberg, Pitman, 2:23.34.

1,600: 1, Alexis Gligor, Woodbury, 5:27.03. 2, Rachel Greenberg, Pitman, 5:37.74. 3, Emily Fee, Schalick, 5:44.78. 4, Kim Snow, Riverside, 5:45.01. 5, Emily Vendetta, Pitman, 5:46.01. 6, Megan Anstotz, Audubon, 5:53.72.

3,200: 1, Rachel Greenberg, Pitman, 12:07.51. 2, Megan Miller, Haddon Township, 12:10.25. 3, Alexis Gligor, Woodbury, 12:23.71. 4, Kim Snow, Riverside, 12:25.69. 5, Emily Vendetta, Pitman, 12:30.28. 6, Emily Fee, Schalick, 12:37.64.

100 hurdles: 1, Patrice Maro, Haddon Township, 15.30. 2, Desiree Herrera, Paulsboro, 15.38. 3, Aisa Pendleton, Glassboro, 15.83. 4, Patrice Farquharson, Maple Shade, 15.87. 5, Tiana Crawford, Lindenwold, 15.92. 6, Joyce Perry, Schalick, 16.34.

400 hurdles: 1, Marielena Rivera Lindenwold, 1:03.29 (meet record, betters 1:03.70 by Natalie Marshall, Palmyra, 2001). 2, Andrea DiCarlo, Woodbury, 1:04.73. 3, Joyce Perry, Schalick, 1:06.10. 4, Patrice Farquharson, Maple Shade, 1:06.17. 5, Meghan Poinsett, Salem, 1:07.33. 6, Amanda Hall, Clayton, 1:07.33.

High jump: 1, Patrice Farquharson, Maple Shade, 5-0. 2, Asia Pendleton, Glassboro, 4-10. 3, Sarah Garwood, Schalick; Kelly Roche, Haddon Township, Heather Cooper, Gateway, 4-8. 6, Amanda Hall, Clayton, 4-8.

Long jump: 1, Asia Pendleton, Glassboro, 16-11. 2, Kiana Murillo, Schalick, 16-7 ½. 3, Shona Potrzuski, Pitman, 16-5 ½. 4, Naika Fleuristal, Paulsboro, 16-5. 5, Simone Smith, Penns Grove, 16-4 ½. 6, Brittany Sinclair, Lindenwold, 16-3 ¾.

Triple jump: 1, Patrice Farquharson, Maple Shade, 36-07 ½ (meet record, betters 34-04 ½ by Mary Kate Walsh, Woodbury, 2006). 2, Shona Potrzuski, Pitman, 36-04 ½. 3, Zenee Gadson, Glassboro, 33-04 ¼. 4, Jewel Brown, Clayton, 33-08. 5, Simone Smith, Penns Grove, 33-03 ¾. 6, Asia Pendleton, Glassboro, 33-03.

Discus: 1,Chelsea Cioffi, Pitman, 112-7. 2, LaVon Childress, Paulsboro, 109-9. 3, Victoria Wright, Schalick, 103-11. 4, Cheyenne Lutek, Schalick, 103-3. 5, Micaela Moore, laLindenwold, 95-4. 6, Anne Goode, Clayton, 94-11.

Shot Put: 1, LaVon Childress, Paulsboro, 37-6 ½. 2, Victoria Wright, Schalick, 34-8 ¼. 3, Amber Martin, Penns Grove, 34-4 ¾. 4, Stashia Johnson, Lindenwold, 33-31/2. 5, Chelsea Cioffi, Pitman, 32-9 ¾. ,6, Rachel Boyd, Riverside, 32-5.

Javelin: 1, Lindsey Minch, Pennsville, 13-3. 2, Valarie Orth, Schalick, 109-0. 3, Alissa Ambacher, Pitman, 103-7. 4, Micaela Moore, Lindenwold, 103-0. 5, Victoria Wright, Schalick, 102-7. 6, Bonnie Bradway, Penns Grove,7-11.

Pole vault: 1, Amanda Hall, Clayton, 9-0. 2, Alyssa Pacheco, Maple Shade, 9-0. 3, Alexis Gligor, Woodbury, 9-0. 4, Megan Kiesel, Schalick, 8-0. 5, Corrynne Crabtree, Riverside, and Julis Bossi, Haddon Township, 7-6.

4x400 relay: 1, Woodbury, (Tampha Hill, Shamhia Boston, Skye Tiller, Andrea DiCarlo), 4:08.25. 2, Lindenwold, 4:12.20. 3, Penns Grove, 4:14.75. 4, Clayton, 4:16.83. 5, Paulsboro, 4:19.37, 6, Riverside, 4:23.80.

Group 2 Boys

Team scoring: Delsea 133.5, Haddonfield 95, Camden 43, Pleasantville 37, Haddon Heights 36, Barnegat 26, Buena 25, Bridgeton 19, Cinnaminson 17.5, Willingboro 16, Overbrook 15, West Deptford 11.5, Lower Cape May 6, Sterling 6, Delran 4, Woodrow Wilson 2, Middle Township 2, Woodstown 1.5.

100 meters: Sean McPherson, Delsea, 11.07. 2, Vaughn Scott, West Deptford, 11.12. 3, Tyler Coubourn, Delsea, 11.13. 4, Chris Davis, Sterling, 11.19. 5, Mike Sloan, Overbrook, 11.20. 6, Nyron Pitterson, Overbrook, 11.25.

200: 1, Sean McPhearson, Delsea, 22.29. 2, Kirkland, Barnegat, 22.51. 3, Pitterson, Overbrook, 22.69. 4, Jones, Haddon Heights, 22.78. 5, Scott, West Deptford, 22.88. 6, Coulbourn, Delsea, 22.94.

400: 1, Darius Jones, Haddon Heights, 49.23. 2, Kyle Webb, Delsea, 50.15. 3, Nyron Pitterson, Overbrook, 50.46. 4, Brian Gautier, Barngeat, 50.69. 5, Jerome Scurry, Bridgeton, 50.75. 6, Marquan Russel, Bridgeton, 50.80.

800: 1, Ben Potts, Haddonfield, 1:54.93. 2, Ramirez, Pleasantville, 1:55.03. 3, Butenwicz, Delsea, 1:55.73. 4, Scurry, Bridgeton, 1:57.38. 5, Johnson, Woodrow Wilson,1:57.62. 6, Baker, Haddonfield, 1:58.23.

1,600: 1, Matt Nussbaum, Haddonfield, 4:21.48. 2, Ben Potts, Haddonfield, 4:21.85. 3, Colin Baker, Haddonfield, 4:22.48. 4, Brady Deckert, Delsea, 4:22.95. 5, Avery Schofield, Delsea, 4:37.32. 6, Dagoberto Arias, Pleasantville, 4:39.13.

3,200: 1, Matt Nussbaum, Haddonfield, 9:29.62. 2, Vitez, Haddonfield, 9:44.92. 3, Deckert, Delsea, 9:45.65. 4, Potts, Haddonfield, 10:11.73. 5, Costello, Delsea, 10:17.48. 6, Smolsky, Delsea, 10:32.56.

4x400 relay: 1, Delsea (Steve Butenewicz, Tyler Coulbourn, Sean McPhearson, Kyle Webb), 3:25.40. 2, Haddon Heights 3:26.44. 3, Willingboro 3:26.70. 4, Bridgeton 3:27.43 5. Sterling 3:28.69. 6, Buena, 3:30.27.

110 hurdles: 1, Syteek Farrington, Camden, 14.68. 2, Berryman, Delsea, 14.85. 3, Harris, Haddonfield, 14.96. 4, Alicea, Lower Cape May, 15.20. 5, Barbadoro, Cinnaminson, 15.37. 6, DeShields, Bridgeton, 15.39.

400 hurdles: 1, Syteek Farrington, Camden, 55.40. 2, Kyle Webb, Delsea, 55.56. 3, Jordan Harris, Haddonfield, 55.66. 4, Chris Nueva, Barnegat, 55.79. 5, Larry Ramirez, Pleasantville, 56.36. 6, Namer Ray, Camden, 56.71.

High jump: 1, Daryll McDuffie, Delsea, 6-4. 2, Xavier Wright, Willingboro, 6-2. 3, Darius Jones, Haddon Heights, 6-2. 4, Thomas Berryman, Delsea, 6-2. 5, Carlton Brown, Cinnaminson, 6-0. 5 (tie), Sherron Thomas, Delsea, 6-0.

Long jump: 1, Sean McPherson, Delsea, 21-111/2. 2, Syteek Farrington, Camden, 21-61/2. 3, Darius Convery, Delsea, 20-10. 4, Fred Jones, Camden, 20-9. 5, Michael Rivard, Haddonfield, 20-31/4. 6, Tyren Johnson, Bridgeton, 20-21/4.

Shot put: 1, Dontaye Rivera, Pleasantville, 54-2. 2, Clifton Platt, Pleasantville, 50-8 ¾. 3, Khalil Kates, Bridgeton, 50-5 ½. 4, Dennis Handy, Delsea, 50-2. 5, Traven Mable, Willingboro, 48-11. 6, Kyle Jones, Delsea, 48-8.

Javelin: 1, Dennis Handy, Delsea, 161-00. 2, Schaffer, Cinnaminson, 160-08. 3, Nuneville, Buena, 158-00. 4, McDevitt, Cinnaminson, 156-00. 5, Alicea, Lower Cape May, 155-11. 6, Dash, Willingboro, 155-04.

Discus: 1, George Ebinger, Barnegat, 153-0. 2, Rivera, Pleasantville, 151-10. 3, Doran, Haddonfield, 149-5. 4, Hickman, Delsea, 146-9. 5, Hebron, Middle Township, 145-7. 6, Pondo, Delsea, 143-10.

Pole vault: 1, Micheal Rivard, Haddonfield, 14-0. 2, Murrey, Buena, 13-6. 3, Robinson, Haddon Heights, 12-6. 4, Fisher, Delran, 12-0. 5, Dennis, West Deptford, 12-0. 5, Rogers, Woodstown, 12-0.

Triple jump: 1, Tyler Hilgrube, Buena, 45-6. 2, Rivard, Haddonfield, 44-53/4. 3, Henry, Camden, 44-2. 4, Farrington, Camden, 43-10. 5, Lodge, Cinnaminson, 42-51/4. 6, Arthur, Haddon Heights, 42-1.

Group 2 Girls

Team scoring: Delsea 94, Haddonfield 80.25, Willingboro 67, Buena 40.25, Barnegat 39, Cinnaminson 38.25, Camden 25, Haddon Heights 22.25, West Deptford 21, Lower Cape May 19, Sterling 15, Bridgeton 12, Woodstown 10, Middle Township 9, Pleasantville 4.

100 meters: 1, Emily Carson, Haddonfield, 12.54. 2, Brianna Crofton, Delsea, 12.62. 3, Helaina Adams, Haddon Heights, 12.87. 4, Sharyn Moran, Barnegat, 12.88. 5, Yvonne Wolf, Middle Township, 12.93. 6, Tiye Saran Mutazz, Willingboro, 12.99.

200: 1, Brianna Crofton, Delsea, 26.0-1. 2, Saran Mutazz, Willingboro, 26.22. 3, Moran, Barnegat, 26.25. 4, Kobolak, Cinnaminson, 26.58. 5, Adams, Haddon Heights, 26.78. 6, Smith, Buena, 26.80.

400: 1, Brianna Crofton, Delsea, 57.15. 2, Ashley Roman, Buena, 58.83. 3, Eleanor Clark, 59.10. 4, Megan Johnston, Haddonfield, 59.17. 5, Patrice Rowe, Willingboro, 59.57. 6, Asja Goode, Willingboro, 59.65.

800: 1, Marielle Hall, Haddonfield, 2:10.54. 2, O'Donnell, Delsea, 2:14.81. 3, Rowe, Willingboro, 2:19.13. 4, Bailey, Haddonfield, 2:21.47. 5, Blaber, Haddonfield, 2:24.90. 6, Addonizio, Lower Cape May, 2:25.22.

1,600: 1, Marielle Hall, Haddonfield, 4:51.04. 2, Felicia O'Donnell, Delsea, 5:07.04. 3, Mia Spinelli, Haddonfield, 5:20.92. 4, Ashley Deckert, Delsea, 5:25.52. 5, Megan Knoblock, West Deptford, 5:26.34. 6, Rachel Quinn, Haddon Heights, 5:29.29.

3,200: 1, Meghan Malloy, Cinnaminson, 11:20.15. 2, Spinelli, Haddonfield, 11:37.25. 3, Borz, Buena, 11:56.94. 4, Conte, Barnegat, 12:01.72. 5, McAdams, Haddonfield, 12:04.55. 6, Knoblock, West Deptford, 12:05.94.

4x400 relay: 1, Camden (Jamira Jackson, Terista Mickey, Eleanor Clark, Victoria Clark), 3:55.86. 2, Buena 3:59.94. 3, Delsea 4:01.17. 4, Haddonfield 4:05.91. 5, Haddon Heights 4:06.76. 6, Willingboro 4:06.80.

100 hurdles: 1, Vanessa Arientyl, Willingboro, 14-95. 2, Clark, Camden, 14.97. 3, Kirschling, West Deptford, 15.92. 4, Rodriguez, Pleasantville, 16.00. 5, Hunt, Delsea, 16.23. 6, Roman, Buena, 16.44.

400 hurdles: 1, Vanessa Arientyl, Willingboro, 1:02.24. 2, Patrice Rowe, Willingboro, 1:04.28. 3, Ashley Roman, Buena, 1:04.72. 4, Rebecca Forcellini, Cinnaminson, 1:06.62. 5, Olivia Blaber, Haddonfield, 1:07.41. 6, Victoria Clark, Camden, 1:07.43.

Shot put: 1, Janiece Rose, Delsea, 41-3. 2, Young, Barnegat, 38-0. 3, Whalen, Lower Cape May, 37-31/2. 4, Rock, Buena, 35-71/2. 5, Young, Barnegat, 35-1. 6, Smolka, Middle Township, 34-11/2.

Long jump: 1, Vanessa Arientyl, Willingboro, 16-101/4. 2, Hunt, Delsea, 16-7. 3, Rohn, Willingboro, 16-63/4. 4, Baker, Delsea, 16-51/4. 5, Butler, Haddon Heights, 16-0. 6, Higgs, Haddon Heights, 15-93/4.

High jump: 1, Brianna Hunt, Delsea, 5-6. 2, Kirschling, West Deptford, 5-4. 3, Kobolak, Cinnaminson, 5-2. 4, Kustera, West Deptford, 5-2. 5, Bunting, Bridgeton, 5-0. 6, Czumble, Barnegat, 5-0.

Discus: 1, Kinu Butler, Bridgeton, 117-3. 2, Gabi Whalen, Lower Cape May, 114-7. 3, Brianna Young, Barnegat, 107-8. 4, Katie Johnston, Haddonfield, 105-1. 5, Lydia Wilson, Buena, 104-4. 6, Jamirah Heyward, Willingboro, 101-2.

Javelin: 1, Katie Johnston,, Haddonfield, 139-0. 2, Kelly Czumble, Barnegat, 115-0. 3, Jeanne Berry, Delsea, 113-7. 4, Jessica Balnis, Buena, 108-3. 5, Alex Steiger, Lower Cape May, 108-0. 6, Shannon Gilligan, Sterling, 107-0.

Pole vault: 1, Christina Lees, Sterling, 10-6. 2, Kylie Gray, Haddon Heights, 10-0. 3, Michelle Machamer, Cinnaminson, 9-6. 4, Stephanie Lees, Sterling, 9-6. 5, Dyamond Rohn, Willingboro, 9-0. 6, Samantha Maddox, Buena, 8-0.

Group 3 Boys

Team scoring: Timber Creek 86, Kingsway 55, Highland 54, Cumberland 45, Ocean City 44.

100 meters: 1, Damiere Byrd, Timber Creek, 10.75. 2, Victor Nichols, Cumberland, 11.15. 3, Denzel Dunns, Cumberland, 11.17. 4, Kamal Steward, Moorestown, 11.25. 5, JoJo White, Moorestown, 11.28. 6, Danny MacBride, Moorestown, 11.30.

200: 1, Damiere Byrd, Timber Creek, 22.46. 2, Pini, Burlington Township, 22.50. 3, Nichols, Cumberland, 23.15. 4, Shabazz, Pemberton, 23.25. 5, Henry, Timber Creek, 23.28. 6, Ferguson, Manchester Township, 23.86.

400: 1, Damiere Byrd, Timber Creek, 49.11. 2, Vincent Pini, Burlington Township, 49.67. 3, Holland Sherrer, Cumberland, 50.04. 4, Dyon McNeil, Winslow Township, 50.34. 5, Derrick Henry, Timber Creek, 50.57. 6, Rondell Gilmore, Kingsway, 50.91.

800: 1, Fountaine Holland, Burlingon Township, 2:04.36. 2, Fessenden, Burlington Township, 2:05.48. 3, Twaddell, Seneca, 2:06.25. 4, Schmitt, Ocean City, 2:07.31. 5, Weber, Seneca, 2:07.81. 6, McBride, Cherry Hill West, 2:08.53.

1,600: 1, Miles Schoedler, Ocean City, 4:19.98. 2, Erik Johnson, Ocean City, 4:23.34. 3, Anthony Horten, Moorestown, 4:25.33. 4, Anthony Colasurdo, Lacey, 4:26.34. 5, Tivo Rivera, Kingsway, 4:26.43. 6, Noah Jacobs, Lacey, 4:27.35.

3,200: 1, Miles Schoedler, Ocean City, 9:31.53. 2, Erik Johnson, Ocean City, 9:38.78. 3, Wood, Lacey Township, 9:46.34. 4, Meehan, Kingsway, 10:03.31. 5, Turnage, Central Regional, 10:03.31. 6, Harvey, Pemberton, 10:04.83.

4x400 relay: 1, Timber Creek (Derrick Henry, Donnie House, Damiere Byrd, Patrick O'Hara), 3:23.38. 2, Kingsway 3:25.35. 3, Highland 3:26.08. 4, Winslow Township 3:27.66. 5, Burlington Township 3:30.32. 6, Deptford 3:36.11.

110 hurdles: 1, Jalen Walker, Burlington Township, 14.43. 2, Potter, Highland 14.98. 3, Thomas, Cumberland, 15.04. 4, House, Timber Creek, 15.25. 5, Rementer, Manchester Township, 15.45. 6, Wood, Seneca, 15.52.

400 hurdles: 1, Algeron Johnson, Highland, 54.02. 2, Kelvin Wagner, Winslow Township, 54.33. 3, Donnie House, Timber Creek, 54.64. 4, Derrick Henry, Timber Creek, 56.72. 5, Fountaine Holland, Burlington Township, 56.90. 6, Sage Brown, Cumberland, 57.29.

High jump: 1, Joseph Hardy, Central Regional, 6-4. 2, JoJo White, Moorestown, 6-2. 3, (tie) Tuwan Gainer, Winslow Township; Brandon Grayson, Timber Creek, 6-2. 5, James O'Connor, Ocean City, 6-0. 6, Chris Turner, Ocean City, 6-0.

Long jump: 1, Jon Smith, Cherry Hill West, 21-10. 2, Devin Welton, Highland, 21-4. 3, Kevin Potter, Highland, 21-3. 4, Desmond Jones, Manchester Township, 20-4. 5, Marc Cephas, Timber Creek, 20-21/4. 6, Akash Malhan, Cumberland, 20-2.

Shot put: 1, Matthew Huckabee, Timber Creek, 571/2. 2, Dave Vieira, Lacey, 52-3/4. 3, Darrell Corben, Kingsway, 51-3. 4, Rob Woods, Seneca, 50-10. 5, Jordan Hunter, Burlington Twp., 49-91/2. 6, Dontay Kearney, Cumberland, 49-3/4.

Discus: 1, Matthew Huckabee, Timber Creek, 159-11. 2, Corben, Kingsway, 152-10. 3, Uveges, Lacey Township, 148-8. 4, Kain, Kingsway, 135-10. 5, Phillips, Winslow Township, 132-11. 6, Jokic, Manchester Township, 128-3.

Triple jump: 1, Devin Welton, Highland 44-6. 2, Wagner, Winslow Township, 43-101/4. 3, Smith, Cherry Hill West, 43-71/4. 4, Bray, Cumberland, 42-11. 5, Nickens, Manchester Township, 41-63/4. 6, Gray, Timber Creek, 41-61/2.

Javelin: 1, John Szymanek, Seneca, 173-7. 2, Torrell, Lacey Township, 171-3. 3, Caputo, Lacey Township, 156-5. 4, Nickens, Manchester Township, 155-4. 5, McCafferty, Clearview, 151-8. 6, Rosenberg, Kingsway, 151-7.

Pole vault: 1, Mike Maira, Seneca, 14-0. 2, Scott Dormann, Kingsway, 13-6. 3, Algeron Johnson, Highland, 13-0. 4, Michael Oberg, Ocean City, 13-0. 5, T.J. Hagan, Moorestown, 13-0. 6, Edward Albright, Ocean City, 12-6.

Group 3 Girls

Team scoring: Seneca 92.5, Kingsway 86, Clearview 54, Timber Creek 45.5, Central Regional 40.

100 meters: 1, Michelle Brown, Seneca, 12.45. 2, Bryanna Williams, Timber Creek, 12.49. 3, Carnesha Middleton, Highland, 12.68. 4, Marra Young, Deptford, 12.78. 5, Meagan Robinson, Burlington Township, 13.12. 6, Allison Dougherty, Clearview, 13.14.

200: 1, Michelle Brown, Seneca, 25.59. 2, Williams, Timber Creek, 26.18. 3, McClain, Winslow Township, 26.35. 4, Middleton, Highland 26.59. 5, Young, Deptford, 26.77. 6, Collazo, Burlington Township, 27.14.

400: 1, Michelle Brown, Seneca, 56.75. 2, Cassandra Lenkowski, Clearview, 58.10. 3, Brittany McClain, Winslow Township, 59.16. 4, Mary Bohi, Seneca, 1:00.01. 5, Francesca Babore, Ocean City, 1:00.09. 6, Cristina Collazo, Burlington Township, 1:00.14.

800: 1, Kassie Powers, Central Regional, 2:33.20. 2, Will, Central Regional, 2:34.30. 3, Hrusko, Manchester Township, 2:37.57. 4, Schwartz, Manchester, 2:37.67. 5, Attanasi, Hammonton, 2:37.69. 6, Kennan, Central Regional, 2:37.80.

1,600: 1, Elizabeth Locke, Kingsway, 5:06.12. 2, Brooke Dovel, Timber Creek, 5:10.08. 3, Lyndsy Horn, Seneca, 5:17.50. 4, Christin Bettis, Hmmonton, 5:25.35. 5, Kelly Williamson, Ocean City, 5:27.14. 6, Samantha Farina, Central Regional, 5:30.60.

3,200: 1, Megan Venables, Highland 10:41.78. 2, Ley, Kingsway, 10:57.97. 3, Dovell, Timber Creek, 11:02.50. 4, Locke, Kingsway, 11:30.82. 5, Bettis, Hammonton, 11:43.58. 6, Powell, Seneca, 12:01.50.

4x400 relay: 1, Seneca (Christina Gall, Mary Bohi, Lyndsey Horn, Michelle Brown), 4:02.08. 2, Clearview 4:02.77. 3, Kingsway 4:05.09. 4, Central Regional 4:07.26. 5, Timber Creek 4:11.84. 6, Burlington Township 4:12.11.

100 hurdles: 1, Jasmine Waddall, Kingsway, 14.72. 2, Jensen, Central Regional, 14.95. 3, Robinson, Burlington Township, 15.14. 4, Dawkins, Cumberland, 15.56. 5, Biagi, Clearview, 15.78. 6, Gall, Seneca, 16.61.

400 hurdles: 1, Mary Bohi, Seneca, 1:03.66. 2, Cassnadra Lenkowski, Clearview, 1:05.79. 3, Brittany Biagi, Clearview, 1:07.21. 4, Jasmine Waddell, Kingsway, 1:07.57. 5, Samantha Jensen, Central Regional, 1:07.87. 6, Katherine Camp, Clearview, 1:07.92.

Long jump: 1, Brianna McGrath, Winslow Township, 17-1/2. 2, Woods, Winslow Township, 16-2. 3, Williams, Timber Creek, 16-13/4. 5, Collazo, Burlington Township, 16-0. 6, Henshaw, Hammonton, 15-7.

Triple jump: 1, Ashley Bernath, Central Regional, 35-8. 2, Lizz McGowan, Central Regional, 35-3/4. 3, Chanel Wall, Winslow Township, 33-91/2. 4, Bryanna Williams, Timber Creek, 33-6. 5, Erica Enarusai, Burlington Township, 33-51/2. 6, Shequell Higgs, Winslow Township, 33-11/4.

Shot put: 1, Amanda Searle, Clearview, 35-101/4. 2, Johnson, Kingsway, 35-6. 3, Champion, Pemberton, 35-51/2. 4, Williams, Burlington Township, 35-51/4. 5, Copeland, Manchester Township, 35-1/2. 6, Osagie, Seneca, 34-113/4.

Discus: 1, Taylor Johnson, Kingsway, 127-5. 2, Ariele Parrish, Manchester Twp., 124-1. 3, Elizabeth Faulkner, Kingsway, 118-1. 4, Kaitlyn Brunner, Brick Twp., 117-3. 5, Bria Champion, Pemberton, 110-3. 6, Leeann Still, Chery Hill West, 107-0.

Javelin: 1, Abigail Frietag, Cumberland, 128-6. 2, Mercedes Glover, Burlington Township, 127-3. 3, Heather Juhring, Kingsway, 121-9. 4, Tara Daniels, Kingsway, 117-9. 5, Leeann Still, Cherry Hill West, 115-10. 6, Elizabeth Faulkner, Kingsway, 110-11.

Pole vault: 1, Christina Kursewicz, Clearview, 10-0. 2. McDowell, Seneca, 10-0. 3, Herbs, Moorestown, 9-6. 4, Wallis, Lacey Township, 9-0. 4, Vogel, Ocean City, 9-0. 4, Harris, Moorestown, 9-0.

High jump: 1, Lauren Whalen, Cumberland 5-0. 2, Lightfoot, Cumberland, 5-0. 3, Jaeckel, Pinelands Regional, 5-0. 3, Smith, Central, 5-0. 5, Alwan, Timber Creek, 5-0. 5, Jochem, Seneca, 5-0.

Group 4 Boys

Team scoring: Toms River South 61, Eastern 54, Egg Harbor Township 50.5, Washington Township 46, Toms River North 40.5, Oakcrest 40, Cherokee 39, Southern Regional 31, Cherry Hill East 30, Absegami 24, Toms River East 16, Shawnee 16, Lenape 15, Vineland 13, Williamstown 10, Triton 6, Atlantic City 2, Millville 2.

100 meters: 1, Tejay Johnson, Egg Harbor Township, 10.92. 2, Fabian Santiago, Oakcrest, 10.99. 3, Darnell Charles, Oakcrest, 11.13.4, Erick Worthy, Toms River South, 11.20. 5, Daetrell Lindsay, Millville, 11.28. 6, Jon Fegin, Washington Township, 11.30.

200 meters: 1, Tejay Johnson, Egg Harbor Township, 22.11. 2, Barry Bethea, Eastern, 22.20. 3, Sean Ellis, Southern, 22.63.. 4, Fabian Santiago, Oakcrest, 22.68. 5, Joe Magosin, Egg Harbor Township, 22.70. 6, Scott Miller, Egg Harbor Township, 22.99.

400: 1, Alex Reber, Cherry Hill East, 48.64. 2, Santiago Galeano, Absegami, 49.53. 3, Barry Bethea, Eastern, 49.61. 4, Steve Morrone, Washington Township, 49.93. 5, Matthew Capone, Oakcrest, 49.95. 6, Andrew Micheliche, Toms River South, 49.98.

800: 1, Steve Morrone, Washington Township, 1:54.74. 2, Daniel Galeano, Absegami, 1:54.85. 3, Dustin Roadside, Egg Harbor Township, 1:56.75. 4, Dylan Calvelli, Vineland, 1:57.35. 5, Matthew Capone, Oakcrest, 1:57.86. 6, Eric Reese, Vineland, 1:58.00.

1,600: 1, Steve Burkholder, Cherokee, 4:17.30. 2, Matthew Valeriani, Southern Regional, 4:18.80. 3, David Forward, Shawnee, 4:19.34. 4, Aaron Leskow, Toms River North, 4:19.43. 5, Robert Rawls, Triton, 4:24.02. 6, Connor Herr, Shawnee, 4:25.23.

3,200: 1, Matthew Valeriani, Southern Regional, 9:21.33. 2, Joe Kotran, Toms River North, 9:22.82. 3, David Forward, Shawnee, 9:24.03. 4, Steve Burkholder, Cherokee, 9:32.50. 5, Conner Herr, Shawnee, 9:33.56. 6, Anthony Dentino, Washington Township, 9:38.26.

110 hurdles: 1, Devon Carter, Washington Township, 14.37. 2, Darren McCluskey, Cherokee, 14.81. 3, Barry Bethea, Eastern, 14.96. 4, Stephen Adkisson, Oakcrest, 15.04. 5, Stephen Thomas, Egg Harbor Township, 15.18. 6, Kyle Weick, Lenape, 15.73.

400 hurdles: 1, Barry Bethea Eastern, 53.34. 2, Devon Carter, Washington Township, 53.56. 3, Alex Reber, Cherry Hill East, 54.61. 4, Joseph DiBianca, Oakcrest, 55.26. 5, Terrence Owens, Cherry Hill East, 56.46. 6, Akmed Muhammad, Oakcrest, 57.46.

High jump: 1, Ed Kramer, Cherokee, 6-6. 2, Maurice Stockley, Egg Harbor Township, 6-4. 3, Amar Parekh, Toms River North, 6-2. 4, Dylan Staknis, Toms River North, and Andrew Athias, Cherry Hill East, 6-0. 6, Terrence Owens, Cherry Hill East, 6-0.

Long jump: 1, Rob Whitfield, Toms River South, 23-8 ½. 2, Andrew Micheliche, Toms River South, 23-2. 3, Tausmaen Bey, Vineland, 23 ¼. 4, Devon Carter, Washington Township, 22-1 ½. 5, Andy Charles, Atlantic City, 22 ¼. 6, Brian Winchester, Vineland, 22-0.

Triple jump: 1, Rob Whitfield, Toms River South, 46-3 (meet record, betters 45-9 by Desmond Hamilton, Pennsauken 2005). 2, Andrew Micheliche, Toms River South, 44-1 ½. 3, Darnell Charles, Oakcrest, 43-2 ½., 4, Ryan North, Southern, 42-9 ½. 5, Brian Winchester, Vineland, 42-7. 6, Andy Charles, Atlantic City, 42-4 ½.

Shot put: 1, Jarred Williams, Eastern, 51-3 ¾. 2, Fred Tucker, Toms River North, 47-9. 3, Steffen Gonzalez, Toms River East, 46-2. 4, Jim Canfield, Lenape, 46-2. 5, CJ Kazuba, Southern, 46 ½. 6, Mark Forbes, Oakcrest, 45-7.

Discus: 1, Ray Stinsman, Lenape, 146-8. 2, Andrew Pozo, Toms River South, 140-6. 3, Ryan Lawrence, Washington Township, 139-1. 4, Jay Edmonds, Williamstown, 138-0. 5, Ditmar Gagnon, Cherry Hill East, 136-8. 6, Nicholas Suriano, Shawnee, 135-10.

Javelin: 1, Charles Diskin, Toms River East, 178-2. 2, Christopher Reider, Eastern, 176-3. 3, Andrew Frobes, Williamstown, 176-3. 4, Justin Nykiel, Cherokee, 176-2. 5, Brandon McCleese, Cherokee, 169-8. 6, Dan Giudice, Southern, 165-9.

Pole vault: 1, Jordan Subai, Toms River North, 15-7 (meet record, betters 15-0 by Carl Stuart, Toms River East, 2003). 2, Eric Cottrell, Toms River South, 14-0. 3, Brian Banks, Eastern, 14-0. 4, Tom Jeffers, Triton, 14-0. 5, Ian Best, Egg Harbor Township, and Nick Pirrera, Toms River North, 13-6.

4x400 relay: 1, Egg Harbor Township (Joe Magosin, Scott Miller, Maurice Stockley, Tejay Johnson), 3:19.72. 2, Absegami, 3:21.20. 3, Cherry Hill East, 3:21.77. 4, Washington Township, 3:25.17. 5, Oakcrest, 3:26.35. 6, Cherokee, 3:27.06.

Group 4 Girls

Team scoring: Southern Regional 99, Lenape 85, Cherokee 56, Eastern 51, Millville 41, Toms River North 41, Williamstown 38, Toms River South 17, Egg Harbor Township 15, Absegami 13, Triton 12, Shawnee 9, Washington Township 6, Cherry Hill West 6, Vineland 6, Mainland 1.

100 meters: 1, English Gardner, Eastern, 11.99. 2, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 12.41. 3, Danae O'Halloran, Toms River North, 12.66. 4, Seattle Ellison, Eastern, 12.73. 5, Michelle Simmons, Southern, 12.87. 6, Rebecca Wilson, Mainland, 12.91.

200: 1, English Gardner, Eastern, 24.88. 2, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 25.20. 3, Chelsea Cox, Regional, 25.43. 4, Danae O'Halloran, Toms River North, 26.11. 5, Evann Thompson, Lenape, 26.14. 5, Michelle Simmons, Regional, 26.35.

400: 1, English Gardner, Eastern, 55.29 (meet record, betters 55.50 by Loretta Thompson, Camden, 1980). 2, Chelsea Cox, Regional, 56.69. 3, Carrie Vuong, Cherry Hill East, 57.50. 4, Danae O'Halloran, Toms River North, 58.58. 5, Evann Thompson, Lenape, 58.99. 6, Caela Stewart, Eastern, 59.65.

800: 1, Chelsea Cox, Southern, 2:14.62. 2, Natalia Ocasio, Lenape, 2:17.79. 3, Amanda Restivo, Lenape, 2:19.58. 4, Elissa Knight, Southern, 2:20.02. 5, Ally Masoero, Cherokee, 2:20.60. 6, Elizabeth Gilmore, Toms River South, 2:20.62.

1,600: 1, Caitlin Orr, Lenape, 5:05.17. 2, Natalia Ocasio, Lenape, 5:05.34. 3, Amanda Restivo, Lenape, 5:05.42. 4, Corrie Gethard, Southern, 5:06.50. 5, Megan Lacy, Cherokee, 5:06.67. 6, Kristen Niedrach, Shawnee, 5:09.46.

3,200: 1, Megan Lacy, Cherokee, 11:06.81. 2, Caitlin Orr, Lenape, 11:09.62. 3, Natalia Ocasio, Lenape, 11:10.59. 4, Corrie Gethard, Southern, 11:22.84. 5, Kristin Mathis, Williamstown, 11:27.50. 6, Allison Baker, Toms River North, 11:29.01.

100 hurdles: 1, Jessica Carlson, Southern, 14.97. 2, Samantha Rodriguez, Southern, 15.09. 3, Katie Lindacher, Egg Harbor Township, 15.67. 4, Laura Harris, Absegami, 15.89. 5, Nyrae Newman, Millville, 16.04. 6, Gabriella Giannetta, Egg Harbor Township, 16.05.

400 hurdles: 1, Emily Kulcyk, Cherokee, 1:04.89. 2, Raven Ellis, Williamstown, 1:05.40. 3, Myrae Newman, Millville, 1:06.64. 4, Elizabeth Gilmore, Toms River South, 1:07.00. 5, Samantha Rodriguez, Southern, 1:07.40. 6, Meagan Thornton, Millville, 1;07.61.

High jump: 1, Tiffany Turner, Cherokee, 5-4. 2, Kristen Bradley, Shawnee, 5-4. 3, Shaya Wilkerson, Lenape, 5-4. 4, Dana Ohlson, Southern, and Kelsey Evancho, Lenape, 5-2. 6, Devon Sloan, Cherokee, 5-0.

Long jump: 1,Shaya Wilkerson, Lenape, 18 ¾. 2, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 18 ½. 3, Samantha Rodriguez, Southern, 17-6 ½. 4, Javona Ford, Millville, 17-6. 5, Alexis Kennedy, Millville, 17-1. 6, Meagan Simmons, Southern, 17 ½.

Triple jump: 1, Javona Ford, Millville, 37-6 ½ (meet record, betters 37-0 by Tabatha Haskins, Shawnee, 2005). 2, Genevieve Okoro, Eastern, 37-5 ½. 3, Shaya Wilkerson, Lenape, 37-3 ½. 4, Jessica Carlson, Southern, 36-6 ½. 5. Nyrae Newman, Millville, 35-1 ¾. 6, Darice Collier, Absegami, 34-11 ¼.

Shot put: 1, Taylor Jacob, Toms River North, 40-3 ½. 2, Katrina Guerrier, Absegami, 39-7 ½. 3, Chelsea Holland, Washington Township, 37-10 ¼. 4, Jessica Woodard, Cherokee, 37-5. 5, Kimberly Alfaro, Toms River South, 37-4. 6, Melissa Lake, Cherokee, 36-6.

Pole vault: 1, Dana Schweiger, Toms River North, 11-6. 2, Chelsea Vaughn, Southern, 11-0. 3, Katie Gray, Triton, 11-0. 4, Emma Maschal, Southern, 9-6. 5, Brooke Angellella, Southern, 9-6. 6, Jamie DeMarco, Cherokee, 9-0.

Javelin: 1, Javona Ford, Millville, 131-5. 2, Melissa Lake, Cherokee, 129-3. 3, Maria Jiminez, Vineland, 120-4. 4, Stephanie Newman, Toms River North, 117-2. 4, Barbara Simovic, Southern Regional, 113-4. 56, Kristen Pirrera, Toms River North, 110-7.

Discus: 1, Chelsea Carballo, Toms River South, 118-10. 2, Yvelande Cajusteq, Egg Harbor Township, 109-8. 3, Jessica Lomonaco, Triton, 1099-1. 4, Ashli Weems, Millville, 108-11. 5, Samantha Stinsman, Lenape, 108-5. 6, Jessica Woddard, Cherokee, 108-1.

4x400 relay: 1, Southern , 3:54.96. 2, Eastern, 4:00.22. 3, Cherokee, 4:00.70. 4, Williamstown 4:02.48. 5, Lenape, 4:03.74. 6, Toms River North, 4:05.84.

Non-Public A Boys

Team scoring: Christian Brother Academy 97, Notre dame 78, Union Catholic 58, Paul VI 43, St. Augustine 40, Monsignor Donovan 38, St. Joseph Metuchen 33, Holy Cross 31.5, St. John Vianney 22, Red Bank Catholic 14, Bishop Eustace 13, Bishop Ahr 12, Camden Catholic 8.5, Gloucester Catholic 8.

100 meters: 1, Brett Pierce, Paul VI, 11.13. 3, AJ Murphy, St. Augustine , 11.24. 6, Jakwail Bailey, Paul VI, 11.48.

200: 2, AJ Murphy, St. Augustine , 22.89. 5. Jakwail Bailey, 23.42.

400: 1, AJ Murphy, St. Augustine , 49.58. 3, Justin Ramsey, Holy Cross, 50.83. 5, Joseph DiVari, Bishop Eustace, 51.40.

800: 3, Brian Walter, Paul VI, 1:57.05.

1,600: 5, Michael Rankin, Paul VI, 4:20.76. 6, Philip Fanz, St. Augustine , 4:20.84.

3,200: 2, Michael Rankin, Paul VI, 9:15.45. 6, Philip Fanz, St. Augustine , 9:30.34

Long jump: 2, JosephDiBari, Bishop Eustace, 21-2., 3, Greg Tobias, St. Augustine , 21.0. 5, Brett pierce, Paul VI, 20-10 ½. 6, Josh Sherman, Holy Cross, 20-8 ¾.

High jump: 1, Brett Pierce, Paul VI, 6-2.6, Amir Armstrong, Camden Catholic, 5-10.

Triple jump: 1, Josh Sherman, Holy Cross, 42-7 ½. 2, Amir Armstrong, Camden Catholic, 42-6. 5, Justine Dornisch, Holy Cross, 40-5.

Shot put: 3, Nate Krier, Gloucester Catholic, 46-8. 5, Nicholas Battaglia, Bishop Eustace, 45-8 ½.

Javelin: 5, Jack Golden, Gloucester Catholic, 165-3.

Pole vault: 2, Evan Stark, St. Augustine , 12-6. 3, Drew Harris, Holy Cross, 12-0.

4x400 relay: 3, Holy Cross, 3:29.00. 5, Paul VI, 3:33.13. 6, Bishop Eustace, 3:34.68.

Non-Public A Girls

Team scoring: Red Bank Catholic 120, Monsignor Donovan 82.5. Notre Dame 66, Bishop Eustace 48.5, Holy Cross 42, Camden Catholic 33, Paul VI 23, Bishop Ahr 20, Gloucester Catholic 17, Holy Spirit 13, Union Catholic 12, St. John Vianny 11, Mt. St. Mary 8.

100 meters: 3, Shannon Grogran, Holy Cross, 12.90. 5, Paige Silva, Bishop Eustace, 13.05. 6, Chelsea Clark, Camden Catholic, 13.07.

200: 3, Chelsea Clark, Camden Catholic, 26.75. 5, Serifat Junaid, Camden Catholic, 26.81.

400: 3, Shannon Grogran, Holy Cross, 1:00.22. 6, Jessica Stoffel, Bishop Eustace, 1:00.57.

1,600: 3. Holly Bischof, Bishop Eustace, 5:09.03. 4, Paige Maloney, Gloucester Catholic, 5:09.94.

3,200: 1, Holly Bischof, Bishop Eustace, 11:06.94. 6, Montana DiPietrantonio, Bishop Eustace, 11:27.60.

100 hurdles: 1, Kelsey Damato, Bishop Eustace, 15.23. 2, Maddie Hummell, Holy Cross, 16.12. 4, Alexandra Canal , Bishop Eustace, 16.45.

400 hurdles: 3, Kelsey Damato, Bishop Eustace, 1:08.21.

High jump: 1, Serifat Junaid, Camden Catholic, 5-2. 4, Raina Floyd, Holy Spirit, 4-8. 5, Beth Stinsman, Holy Cross, 4-8.

Long jump: 3, Serifat Junaid, Camden Catholic, 16-7 ¼ . 4, Savannah Britt, Paul VI, 15-9 ¾. 5, Kelsey Damato, Bishop Eustace, 15-8 ¾. 6, Beth Stinsman, Holy Sross, 15-5 ¾.

Triple jump: 3, Sarah Marakos, Holy Spirit, 32-3 ¾. 5, Maddie Hummell, Holy Cross, 32-2. 6, Justine Caruso, Paul VI, 32 ¼.

Shot put: 2, Treasure Burke, Camden Catholic, 34-1 ¼.

Discus: 1, Kelsey Bezila, Paul VI, 119-1. 2, Kate Kozachyn, Gloucester Catholic, 94-4.

Javelin: 1, Sarah Dorres, Holy Cross, 123-7. 2, Kelsey Reese, Paul VI, 117-0. 3, Colleen Howard, Holy Cross, 104-6. 6, Emily Higbee, Holy Spirit 91-2.

Pole vault: 3, Miranda Broussard, Gloucester Catholic, 8-0. 6, Maddie Hummell, Holy Cross, 8-0.

4x400 relay: 3, Bishop Eustace, 4:07.70. 5, Holy Spirit, 4:17.94.

Non-Public B Boys

Team scoring: Pingry 102, St. Rose 88, St. Joseph 74, Oratory Prep 72, Cardinal McCarrick 48, Mater Dei 43, Trenton Catholic 26, Sacred Heart 21, Gill St. Bernard 14, Wildwood Catholic 7.

100 meters: 1, Taylor Clark, Cardinal McCarrick, 11.28. 2, Gordon Hill, St. Joseph, 11.59. 3, Carl Watson, St. Joseph, 11.62. 4, Zach Grant, St. Joseph, 11.66. 5, Randall Jordan, Pingry, 12.03. 6, MacKenzey Scott, Wildwood Catholic, 12.05.

200: 1, Taylor Clark, Cardinal McCarrick, 23.06. 2, Carl Watson, St. Joseph, 23.99. 3, Zach Grant, St. Joseph, 24.02. 4, Dave Martin, Pingry, 24.18. 5, Miles Pease, St. Joseph, 24.47. 6, Andrew Benito, Pingry, 24.65.

400: 1, Taylor Clark, Cardinal McCarrick, 51.90. 2, Dave Martin, Pingry, 52.04. 3, John Scotto, St. Rose, 52.11. 4, Alex Martynetz, Oratory Prep, 52.80. 5, Andrew Benito, Pingry, 52.88. 6, Phillip Paulhill, St. Joseph, 53.58.

800: 1, Colin Richmond, St. Rose, 2:01.80. 2, John Scotto, St. Rose, 2:04.67. 3, Daniel Polanco, Mater Dei, 2:05.48. 4, Alex Lustig, St. Rose, 2:06.49. 5, Aaron Cowan, Wildwood Catholic, 2:07.71. 6, Bobby Vandermeulen, Oratory Prep, 2:08.47.

1,600: 1, Colin Richmond, St. Rose, 4:35.00. 2, Richard Savner, St. Rose, 4:35.23. 3, Daniel Polanco, Mater Dei, 4:35.38. 4, Joey Mascola, Oratory Prep, 4:42.20. 5, Bennett Rosenbach, Pingry, 4:44.25. 6, Cormac Rada, Oratory Prep, 4:45.62.

3,200: 1, Colin Richmond, St. Rose, 10:05.84. 2, Daniel Polanco, Mater Dei, 10:11.25. 3, Joey Mascola, Oratory Prep, 10:13.17. 4, Richard Savner, St. Rose, 10:21.23. 5, Cormac Rada, Oratory Prep, 10:27.97. 6, Joe Moore, Mater Dei, 10:29.12.

110 hurdles: 1, Robbie Hugin, Pingry, 16.18. 2, Robert Thompson, St. Joseph, 17.29. 3, Alex Martynetz, Oratory Prep, 17.35. 4, Tom Ward, Oratory Prep, 17.49. 5, Bobby Vandermeulen, Oratory Prep, 18.83. 6, Miles Bristow, Pingry, 19.67.

400 hurdles: 1, Robbie Hugin, Pingry, 58.07. 2, Alex Martynetz, Oratory Prep, 58.51. 3, Richard Savner, St. Rose, 1:00.43. 4, Robert Thompson, St. Joseph, 1:00.49. 5, Bobby Vandermeulen, Oratory Prep, 1:01.25. 6, Eugene McClure, Sacred Heart, 1:02.75.

High jump: 1, Chazz Patterson, Trenton Catholic, 6-6. 2, Mo Isaac, Cardinal McCarrick, 6-4. 3, Charles Cook, Trenton Catholic, 5-8. 4 (tie), James Curtiglia, Mater Dei, 5-4. 4 (tie), Robert Thompson, St. Joseph, 5-4.

Long jump: 1, Andrew Young, Pingry, 20-11/2. 2, Chazz Patterson, Trenton Catholic, 19-101/2. 3, Randall Jordan, Pingry, 19-93/4. 4, Mo Isaac, Cardinal McCarrick, 19-43/4. 5, Charles Cook, Trenton Catholic, 19-1. 6, Philip Paulhill, St. Joseph, 18-103/4.

Triple jump: 1, Randall Jordan, Pingry, 40-11/2. 2, Andrew Young, Pingry, 38-83/4. 3, Bobby Vandermeulen, Oratory Prep, 38-53/4. 4, David Orr, Gill St. Bernard, 38-43/4. 5, Christian Cleary, St. Rose, 38-33/4. 6, Tom Ward, Oratory Prep, 38-2.

Shot put: 1, Marcus Laroche, Oratory Prep, 44-21/2. 2, Eric Stock, Pingry, 41-9. 3, John Appiah, Cardinal McCarrick, 40-101/2. 4 (tie), Digno Andino, Oratory Prep, 40-3. 4 (tie), Corey Litton, St. Joseph, 40-3. 6, Brian Zhou, Pingry, 38-6.

Discus: 1, Christopher Pace, Mater Dei, 134-3. 2, Sean Lent, Sacred Heart, 133-3. 3, Sean Conklin, Oratory Prep, 123-6. 4, Marcus Laroche, Oratory Prep, 120-10. 5, Connor Milanaik, Gill St. Bernard, 119-5. 6, Digno Andino, Oratory Prep, 115-9.

Javelin: 1, Pat Casey, St. Joseph, 156-2. 2, Connor Milanaik, Gill St. Bernard, 153-10. 3, Michael Verga, St. Rose, 150-2. 4, Christopher Pace, Mater Dei, 146-11. 5, Glenn Friedman, Pingry, 133-5. 6, Digno Andino, Oratory Prep, 132-9.

Pole vault: 1, Matthew McMahon, Sacred Heart, 11-6. 2, Gary Brown, St. Rose, 11-6. 3, Will Fischer, Pingry, 10-0. 4 (tie), Zack Newman, Mater Dei, 9-0. 4 (tie), Ben Hamm-Conard, Pingry, 9-0. 6, John Finnegan, Mater Dei, 9-0.

4x400 relay: 1, St. Joseph (Vinny Reed, Miles Pease, Philip Paulhill, Robert Thompson), 3:33.57. 2, Pingry, 3:35.48. 3, St. Rose, 3:38.58. 4, Wildwood Catholic, 3:38.95. 5, Sacred Heart, 3:48.67. 6, Mater Dei, 3:57.56.

Non-Public B Girls

Team scoring: Benedictine Academy 100.4, Pingry 68.2, St. Rose, 50.2, St. Joseph 46.2, Mater Dei 40, Gill St. Bernard 39, Our Lady of Mercy 26, Kent Place 26, Oak Knoll 22, Wildwood Catholic 21, Sacred Heart 20, Timothy Chistian 16.

100 meters: 1, Iana Amsterdam, Benedictine Ac., 12.59. 2, Sarah Bariglio, St. Joseph, 12.84. 3, Alyssa Figueroa, Timothy Christian, 13.01. 4, Amanda Boykins, Benedictine Ac., 13.06. 5, Shannon Murphy, Gill St. Bernard, 13.08. 6, Tykeemah White, St. Joseph, 13.28.

200: 1, Iana Amsterdam, Benedictine Ac., 26.05. 2, Juanita Caldwell, St. Joseph, 26.54. 3, Shannon Murphy, Gill St. Bernard, 26.97. 4, Amanda Boykins, Benedictine Ac., 27.06. 5, Sarah Bariglio, St. Joseph, 27.22. 6, Terdoo Nwaoduh, Pingry, 27.35.

400: 1, Kiana Winston, Benedictine Ac., 57.55. 2, Juanita Caldwell, St. Joseph, 57.85. 3, Terdoo Nwaoduh, Pingry, 1:01.10. 4, Olivia Zurek, Gill St. Bernard, 1:01.90. 5, Felicia D'Alonzo, St. Rose, 1:02.71. 6, Rachel Wuko, Wildwood Catholic, 1:03.17.

800: 1, Tara Wuko, Wildwood Catholic, 2:22.03. 2, Nicole Donahue, St. Rose, 2:25.94. 3, Elizabeth Shaw, Mater Dei, 2:26.33. 4, Kate Leib, Pingry, 2:27.30. 5, Felicia D'Alonzo, St. Rose, 2:27.96. 6, Kathleen Casagrande, St. Rose, 2:29.33.

1,600: 1, Tara Wuko, Wildwood Catholic, 5:11.19. 2, Bridget End, Oak Knoll, 5:11.71. 3, Sarah Quinn, Gill St. Bernard, 5:19.94. 4, Kate Leib, Pingry, 5:21.07. 5, Olivia Tarantino, Pingry, 5:26.26. 6, Katelyn Kraft, St. Rose, 5:27.19.

3,200: 1, Bridget End, Oak Knoll, 11:18.20. 2, Kate Leib, Pingry, 11:25.60. 3, Sarah Quinn, Gill St. Bernard, 11:32.72. 4, Olivia Tarantino, Pingry, 11:40.72. 5, Mattie Coacher, Kent Place, 11:53.22. 6, Louisa Lee, Pingry, 12:12.58.

100 hurdles: 1, Kiana Winston, Benedictine Ac., 15.45. 2, Iana Amsterdam, Benedictine Ac., 16.19. 3, Natalie McAlister, Benedictine Ac., 16.44. 4, Jade Howard, St. Joseph, 16.45. 5, Abrina Hyatt, Kent Place, 16.61. 6, Meredith Hoffman, St. Rose, 16.87

400 hurdles: 1, Kiana Winston, Benedictine Ac., 1:05.43. 2, Abrina Hyatt, Kent Place, 1:06.21. 3, Sabratina Rojas, Benedictine Ac., 1:08.82. 4, Zito Laura, Oak Knoll, 1:10.79. 5, Ashley Leyden, St. Joseph, 1:11.98. 6, Liandra Curtis, Gill St. Bernard, 1:12.0.

High jump: 1, Keyanna Harris, Kent Place, 5-2. 2, Caitlin Gato, Mater Dei, 5-2. 3, Liane Gole, Pingry, 4-8. 4, Alex Scavone, Pingry, 4-8. 5, Andrea Hesler, Mater Dei, 4-8. 6, Allie Logerfo, Pingry, 4-8.

Long jump: 1, Lauren Bergamo, OLMA, 15-41/4. 2, Meredith Hoffman, St. Rose, 15-4. 3, Elizabeth Anderson, St. Rose, 15-11/2. 4, Michelle Tkachuk, Timothy Christian, 15-0. 5, Katy Galli, Gill St. Bernard, 14-53/4. 6, Tykeemah White, St. Joseph, 14-3.

Triple jump: 1, Iana Amsterdam, Benedictine Ac., 34-101/4. 2, Danielle Cosentino, Pingry, 34-7. 3, Alyssa Figueroa, Timothy Christian, 34-51/4. 4, Sabratina Rojas, Benedictine Ac., 34-5. 5, Katy Galli, Gill St. Bernard, 34-31/2. 6, Juanita Caldwell, St. Joseph, 33-43/4.

Shot put: 1, Alexandria Donahue, St. Rose, 33-51/4. 2, Jackie Seamans, Mater Dei, 33-51/4. 3, Sarah Saintil, St. Rose, 31-91/4. 4, Laura Catanzaro, Mater ei, 31-61/2. 5, Caitlyn Edwards, OLMA, 27-83/4. 6, Dana Conte, St. Joseph, 27-73/4.

Discus: 1, Catherine Kennedy, Sacred Heart, 98-0. 2, Karissa Trotter, Mater Dei, 95-7. 3, Victoria Bernardo, Gill St. Bernard, 95-3. 4, Alexandria Donahue, St. Rose, 94-8. 5, Regan Fink, Pingry, 87-3. 6, Laura Catanzaro, Mater Dei, 86-5.

Javelin: 1, Leah Braidi, Sacred Heart, 126-11. 2, Karli Ernst, OLMA, 111-8. 3, Jess Radich, OLMA, 106-7. 4, Regan Fink, Pingry, 102-1. 5, Victoria Bernardo, Gill St. Bernard, 93-9. 6, Amanda Mennen, Mater Dei, 91-11.

Pole vault: 1, Florence Ma, Pingry, 7-0.

4x400 relay: 1, St. Joseph (Sarah Bariglio, Jade Howard, Tykeemah White, Juanita Caldwell), 4:09.26. 2, Benedictine Ac., 4:11.87. 3, Pingry, 4:12.53. 4, Kent Place, 4:13.78. 5, Gill St. Bernard, 4:15.47. 6, St. Rose, 4:16.53.