Highlights of Tuesday's contests can be found at:

www.philly.com/rally

Tuesday's Results

Baseball

NJSIAA TOURNAMENT

South Jersey Non-Public B Championship

Gloucester Catholic 4, St. Rose-Belmar 2

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clearview 4, Highland 3

Softball

NJSIAA TOURNAMENT

South Jersey Non-Public B Championship

Gloucester Catholic 13, Sacred Heart 2

South Jersey Non-Public A Championship

St. John Vianney 4, Notre Dame 3

State Group 1 Semifinals

Wood-Ridge 3, Whippany Park 1

State Group 2 Semifinals

Overbrook 10, Governor Livingston 3

Indian Hills 8, West Essex 2

State Group 3 Semifinals

Middletown South 10, Delsea 2

State Group 4 Semifinals

Eastern 7, East Brunswick 1

Morris Knolls 3, J.P. Stevens 2

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township 12, Mainland 2

Girls' Lacrosse

NJSIAA TOURNAMENT OF CHAMPIONS

Semifinals

West Morris Mendham 14, Chatham 11

Golf

BURLINGTON CO. LEAGUE CHAMPIONSHIPS

At Hanover Golf Club; par 71.

Team scoring: Burlington Township (Matt Mendall 79, Kevin Sarlo 80, Brandon Roche 86, T.J. Maderia 93) 338, Delran 346, Rancocas Valley 346, Moorestown 350, Holy Cross 351, Northern Burlington 371, New Egypt 374, Bordentown 381, Cinnaminson 382, Pemberton 424.

Individual leaders: Macklin McKinstrie, Mooerstown, 76; Matt Mendall, Burlington Twp., 79; Kelsey Solan, Rancocas, 80; Kevin Sarlo, Burlington Twp., 80; Russell Hill, Bordentown, 81; Scott Jones, Holy Cross, 82; Tom Hughes, Delran, 82; Matt Dayton, Rancocas, 83; Alex Hampson, New Egypt, 83; Brandon Capone, Northern Burlco, 84; Nick Zampitella, Delran, 84.

Baseball Boxes

Tri-County Conference

Highland 000 120 0 - 3 5 0

Clearview 031 000 x - 4 5 0

WP: George Eisenhart. LP: Juliano. 2B: C-Shane Taylor. HR: C-Brett Solomen.H-Ryan Pavlik.

Softball Boxes

State Group 3 Semifinals

Delsea 010 010 0 - 2 7 4

Middletown South 001 144 x - 10 12 2

WP: Julia Kuhn. LP: Heather Buriak. 2B: D-Alyson Bosco. MS-Erica Falvey. HR: MS-Sam Penk, Julia Kuhn, Jackie Bates.

State Group 4 Semifinals

East Brunswick 000 100 0 - 1 5 2

Eastern 030 202 0 - 7 9 1

WP: Sam Lemm. LP: Beth Ann Hyland. 2B: E-Steph Vuono. EB-Dewitt.

Wednesday's Schedule

Baseball

NJSIAA TOURNAMENT

South Jersey Non-Public A Championship

Bishop Eustace at St. Joseph-Metuchen, 4

State Group 1 Semifinals

At Monmouth University:

Pitman vs. Robbinsville, 4

State Group 2 Semifinals

At Rutgers University:

Audubon vs. Spotswood, 4

State Group 3 Semifinals

At College of New Jersey:

Ocean City vs. Hopewell Valley, 4

State Group 4 Semifinals

At Rider University:

Washington Township vs. Jackson Memorial, 4

Softball

NJSIAA TOURNAMENT

State Group 1 Semifinals

At Rancocas Valley:

New Egypt vs. Roselle Park, 4

State Group 3 Semifinals

At J.P. Stevens:

Nutley vs. Paramus, 4

Girls' Lacrosse

NJSIAA TOURNAMENT OF CHAMPIONS

Semifinals

At Monmouth University:

Oak Knoll vs. Ridgewood, 3

Baseball Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

x-Rancocas Valley. . . 6   2   15   6

x-Moorestown. . . 6   2   15   10

Northern Burlington. . . 4   3   10   12

Burlington Township. . . 2   5   4   8

Pemberton. . . 0   6   7   11

x-division co-champions

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-Delran. . . 11   1   18   7

Holy Cross. . . 10   2   22   6

Bordentown. . . 7   5   12   11

Cinnaminson. . . 6   5   13   9

Medford Tech. . . 2   8   4   14

Willingboro. . . 2   7   4   15

Westampton Tech. . . 0   10   1   15

x-division champion

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

x-New Egypt. . . 9   0   17   9

Florence. . . 7   4   14   7

Riverside. . . 7   4   11   12

Maple Shade. . . 6   6   8   12

Burlington City. . . 5   6   8   13

Palmyra. . . 3   8   4   15

Trenton Catholic. . . 0   9   0   12

x-division champion

COLONIAL League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

x-Sterling. . . 11   5   15   7

x-Haddonfield. . . 11   5   14   7

Haddon Heights. . . 10   6   13   9

West Deptford. . . 10   6   15   10

Overbrook. . . 5   11   7   19

Collingswood. . . 4   12   4   17

x-division co-champions

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-Haddon Township. . . 14   2   20   6

Audubon. . . 12   4   20   5

Gateway. . . 8   7   9   12

Paulsboro. . . 6   10   8   13

Lindenwold. . . 3   13   7   13

Woodbury. . . 0   15   1   17

x-division champion

OLYMPIC League   Overall   

American Division W   L   W   L

x-Lenape. . . 6   2   23   5

Washington Township. . . 5   3   18   11

Eastern. . . 5   3   21   7

Cherokee. . . 2   6   13   10

Cherry Hill East. . . 2   6   11   13

x-division champion

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-Shawnee. . . 8   0   14   8

Triton. . . 5   3   12   10

Cherry Hill West. . . 4   4   13   12

Winslow Township. . . 2   5   11   12

Pennsauken. . . 0   7   11   16

x-division champion

League   Overall   

National Division W   L   W   L

x-Bishop Eustace. . . 9   1   22   7

Seneca. . . 6   3   11   9

Paul VI. . . 6   3   11   11

Timber Creek. . . 4   6   10   17

Camden Catholic. . . 3   7   8   14

Camden County Tech. . . 0   8   2   17

x-division champion

TRI-COUNTY League   Overall   

Royal Division W   L   W   L

x-Williamstown. . . 9   3   15   9

Highland. . . 7   4   19   8

Clearview. . . 7   4   15   9

Cumberland. . . 6   6   12   11

Kingsway. . . 5   7   12   14

Delsea. . . 4   8   8   11

Deptford. . . 3   9   5   16

x-division champion

League   Overall   

Diamond Division W   L   W   L

x-Gloucester Catholic. . . 9   1   22   7

Penns Grove. . . 7   3   19   5

Pennsville. . . 7   3   14   8

Woodstown. . . 4   6   13   13

Glassboro. . . 2   7   8   9

GCIT. . . 0   9   7   14

x-division champion

League   Overall   

Classic Division W   L   W   L

x-Pitman. . . 10   0   20   4

Gloucester. . . 8   2   13   11

Wildwood. . . 5   5   18   11

Schalick. . . 3   6   8   13

Salem. . . 2   7   5   14

Clayton. . . 1   9   4   17

x-division champion

CAPE AMERICAN League   Overall   

Division I W   L   W   L

x-Millville. . . 7   1   22   5

Egg Harbor Township. . . 5   3   15   9

Absegami. . . 4   4   14   9

Vineland. . . 3   5   5   17

Atlantic City. . . 1   7   4   18

x-division champion

League   Overall   

Division II W   L   W   L

Ocean City. . . 5   2   19   8

Hammonton. . . 5   3   16   9

St. Augustine. . . 5   3   16   11

Mainland. . . 4   4   7   13

Oakcrest. . . 0   7   2   17

CAPE NATIONAL League   Overall   

Division I W   L   W   L

x-Holy Spirit. . . 6   1   17   7

Buena. . . 6   2   23   8

Lower Cape May. . . 5   3   11   11

Middle Township. . . 2   5   7   12

Bridgeton. . . 0   8   3   21

x-division champion

League   Overall   

Division II W   L   W   L

Sacred Heart. . . 5   0   20   5

St. Joseph. . . 2   2   12   10

Wildwood Catholic. . . 1   1   8   12

Cape May Tech. . . 0   5   1   17

OTHERS    Overall   

W   L

Moorestown Friends. . . 10   6

Woodrow Wilson. . . 6   9

Pennsauken Tech. . . 7   13

Camden. . . 0   15

Softball Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

x-Rancocas Valley. . . 8   0   17   7

Northern Burlington. . . 5   2   12   10

Moorestown. . . 3   5   11   12

Willingboro. . . 2   5   11   9

Burlington Township. . . 1   7   6   13

x-division champion

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-New Egypt. . . 8   0   26   2

Delran. . . 7   3   13   7

Holy Cross. . . 4   5   16   9

Bordentown. . . 3   6   10   9

Florence. . . 2   5   11   7

Cinnaminson. . . 2   7   7   13

x-division champion

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

x-Maple Shade. . . 13   0   20   3

Riverside. . . 11   3   12   8

Burlington City. . . 8   5   11   12

Pemberton. . . 6   7   8   12

Medford Tech. . . 6   7   6   12

Palmyra. . . 5   8   6   16

Westampton Tech. . . 3   10   5   15

Trenton Catholic. . . 0   12   1   14

x-division champion

COLONIAL CONFERENCE League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Sterling. . . 15   1   23   5

Overbrook. . . 14   1   25   2

Haddon Heights. . . 11   4   13   11

West Deptford. . . 6   6   12   10

Collingswood. . . 4   11   4   14

Haddonfield. . . 4   11   4   14

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-Audubon. . . 11   4   16   8

Haddon Township. . . 10   6   18   8

Gateway. . . 9   7   15   9

Paulsboro. . . 3   10   5   16

Woodbury. . . 2   14   4   17

Lindenwold. . . 0   15   0   15

x-division champion

OLYMPIC League   Overall   

American Division W   L   W   L

x-Eastern. . . 6   2   17   6

x-Cherokee. . . 6   2   15   7

Washington Township. . . 5   3   17   10

Lenape. . . 2   5   7   10

Cherry Hill East. . . 1   7   10   13

x-division co-champions

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-Shawnee. . . 7   1   21   6

x-Triton. . . 7   1   14   7

Pennsauken. . . 3   5   10   14

Cherry Hill West. . . 3   5   7   14

Winslow Township. . . 0   8   5   18

x-division co-champions

League   Overall   

National Division W   L   W   L

x-Camden Catholic. . . 10   0   21   5

Bishop Eustace. . . 7   3   9   13

Paul VI. . . 5   5   7   15

Timber Creek. . . 3   6   9   14

Seneca. . . 3   6   6   13

Camden County Tech. . . 0   8   0   11

x-division champion

TRI-COUNTY League   Overall   

Royal Division W   L   W   L

x-Kingsway. . . 10   2   21   6

x-Williamstown. . . 10   2   13   6

Delsea. . . 7   5   18   5

Cumberland. . . 7   5   12   11

Clearview. . . 3   9   9   12

Deptford. . . 3   9   6   12

Highland. . . 2   10   6   14

x-division co-champions

League   Overall   

Diamond Division W   L   W   L

x-Gloucester Catholic. . . 10   0   21   6

GCIT. . . 7   2   15   8

Pennsville. . . 6   4   15   7

Glassboro. . . 1   5   5   8

Penns Grove. . . 1   7   7   12

Woodstown. . . 1   8   3   20

x-division champion

League   Overall   

Classic Division W   L   W   L

x-Gloucester. . . 10   0   23   3

Salem. . . 8   2   11   9

Pitman. . . 5   5   7   12

Schalick. . . 4   6   5   15

Clayton. . . 2   8   6   15

Wildwood. . . 1   9   1   19

x-division champion

CAPE AMERICAN League   Overall   

Division I W   L   W   L

x-Absegami. . . 5   3   11   13

x-Millville. . . 5   3   10   11

Egg Harbor Township. . . 4   4   10   11

Vineland. . . 3   4   6   11

Atlantic City. . . 2   5   10   11

x-division co-champions

League   Overall   

Division II W   L   W   L

x-Hammonton. . . 6   0   21   5

Oakcrest. . . 4   2   23   4

Ocean City. . . 2   4   2   14

Mainland. . . 0   6   1   11

x-division champion

CAPE NATIONAL League   Overall   

Division I W   L   W   L

x-Buena. . . 7   1   21   8

Holy Spirit. . . 6   2   13   8

Middle Township. . . 5   3   13   9

Lower Cape May. . . 2   6   6   19

Bridgeton. . . 0   8   3   18

x-division champion

League   Overall   

Division II W   L   W   L

x-Sacred Heart. . . 8   0   28   2

St. Joseph. . . 5   2   11   12

Wildwood Catholic. . . 3   4   6   13

Our Lady of Mercy. . . 3   5   6   12

Cape May Tech. . . 0   8   3   17

x-conference champion

INDEPENDENT    Overall   

W   L

Pennsauken Tech. . . 2   12

Camden. . . 1   9

Woodrow Wilson. . . 0   5

Friends Schools All-Stars

Selected by league coaches.

Boys' Tennis

First Team

Tim Israel, Abington Friends

Declan Hahn, Friends' Central

Sam Silver, Friends' Central

Ilan Dreyfus, Friends' Central

Wes Kaminsky, Friends' Central

Jason Sisti, George School

Jake Fridman, George School

Devon Pinkus, George School

Eric Maertin, Moorestown Friends

Chris Henry, Shipley

Honorable Mention

Alex Margolies, Friends' Central; Raaj Singh, Friends' Central; Lenny Gotlieb, George School; Dan Talone, Westtown School; Shawn Gupta, Moorestown Friends; Josh Myers, Moorestown Friends.