Highlights of Tuesday's contests can be found at:

Tuesday's Results

Swimming

BOYS

Friends Select 57, Barrack Hebrew 36

Germantown Academy 125, Malvern Prep 58

Haverford School 99, Episcopal Academy 88

GIRLS

Notre Dame 99, Merion Mercy 71

Friends Select 86, Barrack Hebrew 65

Wrestling

NONLEAGUE

Chestnut Hill 39, Germantown Friends 27

Penn Charter 45, Academy of New Church 24

Westtown 78, Sanford (Del.) 6

Haverford School 54, St. Joseph's Prep 19

Bowling

CATHOLIC LEAGUE BOYS

La Salle 3, Cardinal O'Hara 1

Roman Catholic 4, Monsignor Bonner 0

Father Judge 4, Lansdale Catholic 0

St. Joseph's Prep 4, Conwell-Egan 0

Ice Hockey

Germantown Ac. 3, Academy of New Church 2

Squash

BOYS

Episcopal Academy 9, Penn Charter 0

Germantown Friends 5, Haverford School 2

GIRLS

Episcopal Academy 9, Springside 0

Baldwin 9, Agnes Irwin 0

Boys' Basketball Boxes

Glen Mills Tournament

Central 0 14 10 18 - 42

Glen Mills 13 15 12 14 - 54

C: Bennett 10, Bivings 9, Eddy 2, Johnson 4, Marshall 2, Montgomery 2, Potter 11, Torlas 2.

GM: Kadeem Coates 4, Devonte Glasper 4, Rahem Harvey 8, Demetri Jones 13, Austen King 5, Stefron Poole 13, Sean Puriefoy 7.

Bicentennial League Constitution

Morrisville 9 13 17 21 - 60

Calvary Christian 12 10 10 5 - 37

M: Errick Lewis 3, Rickey Melendez 19, Tyler Quill 6, Frank Ramble 14, Allen Rawls 2, Kris Shaw 16.

CC: Josh Bair 2, Seth Heinicke 17, Josh Medvic 6, Jerry Peralte 4, Trevor Phillippi 8.

Central League

Radnor 14 9 8 8 - 39

Haverford High 5 13 15 8 - 41

R: Cameron Dunsen 11, Eric Eichenger 3, Rob McCurdy 8, Peter Wallace 9, Connor Walsh 8.

HH: Pierre Charles 13, Eric Falasco 8, Kevin Gladstone 2, Miles Mansell 5, Patrick Morgan 6, Greg Rotzell 4, Conor Walsh 3.

Strath Haven 8 17 10 15 - 50

Lower Merion 22 15 13 16 - 66

SH: Jacob Enterlin 6, Chazz Fisher 9, Chris Keenan 14, Christian Martin 2, Omar Randall 16, Joseph Raymond 3.

LM: Mike Buchwald 12, Luke Chambers 2, Yohanny Dalembert 2, Chris Forrester 2, Eric Green 9, Darius Hall 7, B.J. Johnson 11, Matt McKenna 8, Mike Robbins 13.

Springfield (D) 13 15 7 8 - 43

Ridley 13 10 16 17 - 56

S: Steve Baker 6, Devinney 2, Zack DeVito 15, Brendan McNamee 8, Rutecki 2, Washington 10.

R: Apakian 3, Sean Church 16, Dawson 2, Donkin 7, Kevin Garling 17, Tom Manning 7, Staiber 4.

Penncrest 8 13 14 9 - 44

Conestoga 8 9 8 12 - 37

P: Andy Ayars 6, Ian Campbell 20, Ben Davis 8, Alex Graham 8, Al Mercer 2.

C: Harry Beimer 5, Sam Bevan 3, Dexter Bridge 13, Jon Lopes 2, Jared Seltzer 7, Danny Shine 4, Brandon Thompson 3.

Marple Newtown 8 11 3 14 - 36

Upper Darby 11 12 17 9 - 49

MN: Andrew Brandt 5, Dave DiPasqua 2, Ryan Everly 5, Kurt Johnson 8, Joe Kelly 5, Christian Massey 2, Pat McGee 8, Brad Standen 1.

UD: Terrence Bridges 7, Copeland 2, Everett 3, Harris 8, Brandon Hashim 12, Ross 9, Walls 8.

Harriton 20 17 14 3 - 54

Garnet Valley 12 15 11 5 - 43

H: Michael Allen 6, Marquis Baker 15, Andre Dixon 2, Adam Heller 2, Ryan Kelley 10, Samir Muhammad 6, Matt Sherman 13.

GV: David Areas 10, Blair 4, Kelly 4, Padden 7, Raucci 5, Joe Schiavo 7, Noah Scott 6.

Friends Schools League

Friends Select 10 12 10 8 - 40

Westtown 20 18 20 19 - 77

FS: Ben Holl 5, Alex Hughes 4, Brett Nagle 17, Craig Presant 14.

W: Eli Abrams 5, Lenny Klein 21, Sean Loerzel 7, Peter McCloskey 3, Jamie Moon 3, Daniel Ochefu 14, Floyd Preito 13, Alden Tyler 3, Yilret Yiljep 8.

Pioneer Athletic Conference

Owen J. Roberts 1 21 12 11 - 45

Methacton 21 12 8 20 - 61

OJR: Mark Henry 14, Sean Kent 5, Ryan Kent 8, Tyler McGrath 4, Ryan Megay 7, Miller 2, Sorber 5.

M: Evan Galloway 7, Mike Handley 4, Andrew Hart 2, Ryan Herber 5, Scott Markle 17, Ryan McKee 16, Brian Miller 10.

Phoenixville 13 10 8 14 - 45

Pope John Paul II 13 5 14 23 - 55

P: Marcus Howell 10, Mike Jones 8, Jordan Kelly 8, Rasheed Lawson 8, Jake Lynch 6, Riggins 5.

PJPI: Dave Cotellese 4, Jeff Evans 3, Jake Gribb 9, Billy Malescio 20, Paul Mills 19.

Spring-Ford 13 15 18 17 - 63

Boyertown 5 17 13 22 - 57

S: Darryl Branch 2, Josh Dishman 4, Steve Joyce 17, Andrew Keys 13, Matt Lacy 1, Zameer McDowell 14, Ryan O'Hara 3, Andrew Scanlan 9.

B: Scott Dennin 15, Tyler Moser 4, Dylan Pasik 17, Quin Shalaway 2, Trey Werley 9, Kale Wrigley 10.

Public League Division B

Mastery Charter South 14 15 18 10 - 57

Mastbaum 6 15 12 17 - 50

MCS: D. Benson 2, Eric Cottman 25, Eddie Egerton 4, Maurice Haywood 1, Khalil Newsome 15, Steven Scott 4, Hasaan Simmons 6.

M: Andre Bryant 4, George Carter 2, David Garcia 3, Trequan Glenn 3, Eric Jarvis 6, Trevon Johnson 5, Sean McCall 8, Tookes 5, Stanley Whittaker 14.

Franklin Towne Charter 4 3 6 6 - 19

Dobbins 22 13 20 4 - 59

FTC: Jammall Dawkins 5, Angel Lazu 2, Bobby Lopez 2, Brandon McGuire 4, George Shank 4, Thomas Whitfield 2.

D: Daquan Brown 2, Dorsey Cottman 2, Zahir Firby 5, Basir Fulmoer 9, Lamar Harrison 6, Dillon Hood 2, Dequan Jackson 3, Fred Jones 9, Kevin Norris 2, Marquell Tate 5, Jerrell Wright 14.

Swenson 10 9 15 10 - 44

Ben Franklin 10 14 9 18 - 51

S: Da'Quan Ballenger 6, Dervin Buckery 2, Jay Hardy 15, Haneef Muhammad 13, D'Andre Parmley 2, Jalen Thomas 1, Tillery 3, Ward 2.

BF: Kasheem Johnson 13, Sharif Saunders 14, Darien Walker 19, Tevin Whitehead 5.

Roxborough 7 6 9 13 - 35

Furness 7 4 10 12 - 33

R: Akano 1, Aswad Hinton 3, Dwayne Holland 4, Lijah Lewis 14, Striven 10, Williams 3.

F: Daquan Bohannan 1, Lashan Byrd 5, Tyriek Gilliard 1, Malakiah Hunter 22, Montriel Stokes 4.

Boys' Latin 22 9 33 10 - 74

West Philadelphia 27 8 21 12 - 68

BL: Therence Brown 3, Yamir Greenlee 8, Kwahlil Coleman Jones 10, Carlos Taylor 14, Maurice Watson 33, Ralik Wise 4, Rafhan Wooten-Miller 2.

WP: Terrell Daye 28, Cameron Estrada 2, Lemier Mitchell 10, Lawrence Richardson 7, Desmonn Sams 5, Montrell Smith 10, Donte Watkins 6.

Germantown 8 15 14 21 - 58

Phila. Electrical 17 12 20 23 - 72

G: Christopher Bailey 10, Rasahn Brinkley 1, Kaneeayl Davis 8, Tahron Fitzhugh 5, Shaquille Graham 3, Wonye McFarland 16, Will Parks 15.

PE: Hakeem Baxter 6, Emmanuel Brown 8, Devante Chance 13, David George 5, Dyshon Pack 6, Marcus Smith 2, Khaleem Taylor 1, Carrington Ward 26, Jai Williams 5.

Franklin Learning Center 16 7 6 13 - 42

University City 9 10 10 19 - 48

FLC: Deion Boyer 3, George Ellis 6, Turhan Griffin 12, Aahmid Mink 4, Derrick Mitchell 14, Steed 3.

UC: Jah-son Abraham 4, Gary Gordon 4, Parrish Grantham 6, Diante Lunsford 15, Martez Lyles 10, Miller 3, Derek Williams 6.

Engineering & Science 10 5 24 19 - 58

Bok 9 9 16 8 - 42

E&S: Brandon Brown 14, Dijon Eggleton 13, Ernest Morris 3, Kenneth Murphy 5, Nadir Stukes 7, Akeem White 16.

B: Bennett 5, Marquise Brown 4, Dessus 5, Martin 12, McLean 5, Moore 4, Jihad Ward 7.

Tri-County League

Woodlynde 14 9 9 9 - 41

Perkiomen School 25 25 12 5 - 67

W: Brian Chamberlain 2, Trey Dixon 1, C.K. Etherington 8, NIck Johnston 20, Ben Ludwig 8, Jon Schwartz 2.

PS: Bruce Brittingham 24, Colin Cameron 14, Sam Cox 1, Eric Fanning 16, Francisco Han 3, Charles Lin 3, Jorges Montes 2, John Williams 4.

Nonleague

Kensington 13 8 17 17 - 55

Masterman 7 24 15 15 - 61

K: Roberto Baldonado 2, Angel Castro 2, Elijah Ingram 9, Marcellus Johnson 7, Malik Mitchum 3, Jaleel Robinson 4, Julius VanGuine 9, Bruce White 19.

M: Gary Bryant 7, Malcolm Carrington 2, Jack Christmas 3, Augustin Legido 2, Terrell Skipper 15, Nate Smith 7, Mike Sturdivant 16, Harry Taggart 5, Troy Wynn 4.

FitzSimons 16 9 17 16 - 58

Washington 12 14 24 19 - 69

F: Nature Boyer 6, Jack Burris 8, Mike Majett 10, Raheem Nesmith 2, Greg Sharp 8, Richard Williams 20, Ramel Wright 4.

W: Kawaun Chavis 24, Nafeece Edwards 7, Courtland Gilliam 8, Darnell Green 11, Deya Mhiesen 2, Keith Richardson 17.

Rush 14 10 12 16 - 52

Science Leadership 18 15 22 16 - 71

R: Anthony Galdo 6, John Kinning-Graves 14, Benjamin Lamborn 14, William Madden 2, Syr Munor 15, Nicholas Skidmore 1.

SL: Nadif Bracey 10, Roger Bracy 2, Tyler Hankinson 13, Mustapha Idriss 12, Tajh Jenkins 2, Sam Kabangai 16, Jarred Luckey 2, Sterling Perry 10, Sam Sirochman 4.

Paul Robeson 11 14 11 15 - 51

Overbrook 6 15 14 24 - 59

PR: Dejuan Buttler 1, Leonard Chester 6, Nate Hargust 15, Marquise Richards 25, Washington 4.

O: Alonzo Carmelo 13, Brandon Fulton 12, Dante Glover 8, Matthew Gregory 1, Samir Hill 12, Raymond Mills 2, Corey Watkins 11.

Valley Forge 17 15 12 6 - 50

Chestnut Hill 13 15 18 13 - 59

VF: Terrace Bourne 8, William Boyer 10, Mike Krispel 2, Lawrence Livers 26, Thomas Moyer 4.

CH: Bill Dooley 5, Malik Garner 26, Mike Hayes 5, Bobby Keyes 4, Luke Mulvaney 19.

Sayre 3 7 19 19 - 48

Olney 11 9 21 18 - 59

S: Brookins 5, Robert Butler 2, Domineic Johnson 3, Shymear Northington 3, Lamar Reddick 10, Hakim Williams 20, Javonnta Zimmerman 5.

O: Jaree Cooper 15, Fred Frazier 2, Lafayette Jeffers 3, Khalil Jordan 3, Tevin Murray-Loach 2, Kyle Smith 1, Malik Starks 31, Chris Wormley 2.

Community Ac. of Phila. 4 0 7 2 - 13

Bishop McDevitt 22 17 6 11 - 56

CAoP: Cusek 3, Harris 1, Johnson 3, Macio 2, McCoy 4.

BM: Kymere Carlton 2, Markeise Chandler 5, Carl Garner 10, Daniel Hanagan 4, Brahieme Jackson 10, Ryan Leaks 2, Kenyatta Long 1, Shedwick Phanor 8, Gerald Scott 4, Imouo Udo-Utan 2, Diamir Williams 8.

Vaux 8 12 18 9 - 47

Simon Gratz 8 15 6 20 - 49

V: James Butler 8, Rysheed Jordan 14, Marquis Revere 2, Kyseem Roberts 1, Fahquil Robinson 2, Jaleel Williams 7, Shawn Williams 13.

SG: Daquan Bryant 2, Nigel Caldwell 4, Tyrek Gary 3, Bruce Hanner 5, Andrew Moye 18, Jon Owens 2, Devon Walker 4, Aquil Younger 11.

Palumbo 20 14 21 7 - 62

GAMP 0 3 16 7 - 26

P: Vincent Christopher 4, Demetrius Davenport 13, Salif Diarra 2, Tyler Dickinson 11, Calvin Francis 3, Maurice Harris 4, Kevin Hayes 3, Diaa Sawan 2, Sharif Smith 5, Jameal Tucker 10, Denzel Williams 5.

G: Devon Ford 3, Derrick Ford 7, Tobias Stokes 13, Jeff Williford 3.

Carroll 11 5 12 20 - 48

Hope Charter 18 11 12 19 - 60

C: Jahid Brown 6, Jamier Cross 21, Porter Grant 5, Joe Gratz 3, Jeremy Irby 3, Dionte Lockwood 7, Marc Price 3.

HC: Frank Briggs 4, Kaseem Butts 9, Nafee Hardy 24, Donavin Mosely 5, Donta Reynolds 6, Jalil Shafi 7, Dante Taylor-Mills 5.

Barrack Hebrew 3 4 9 14 - 30

Germantown Friends 11 10 11 21 - 53

BH: Dan Gabbay 13, Ron Gabbay 7, Yakir Gola 1, Eric Henzel 2, Eliyahu Korn 5, Daniel Saltz 2.

GF: Steve Bonitatibus 2, Henry Bushnell 4, Tyler Clausen-Wolf 7, Clay Fairbanks 6, Zach Greene 5, Sam Hill-Cristol 10, Gilman Myran 7, Will Randall 3, Nick Rittler 3, Jesse Smith 6.

Jenkintown 9 7 6 16 - 38

New Hope-Solebury 7 7 4 11 - 29

J: Andrew DiValentino 2, Sam Dorshimer 9, Kevin Hull 2, Jack Kinniry 13, Isaac Schaphorst 12.

NH: Mike Campion 6, Leo Massimino 3, Zach Miller 3, Matt Wilson 17.

Octorara 10 13 11 21 - 55

Devon Prep 12 11 23 18 - 64

O: James Brown 5, Lamont Clark 12, Charles Cooper 19, Conor Kasabo 2, Mike Navarro 3, Dequan Newton 14.

DP: Duncan Becker 8, Matt Burke 9, Kyle Koehler 18, Steve Kohlbrenner 19, John Laprise 3, Alex Sidor 2, Terrence Walsh 5.

Renaissance Academy 15 0 3 4 - 22

MaST Charter 25 7 22 12 - 66

RA: Allen 2, Ellis 4, Geronimo 2, Jesse 6, Malone 2, Moore 2, Waller 4.

MC: Allendorf 2, Hocker 7, Devin Jackson 2, McGrath 8, Jamear Seals 11, Andrew Torres 18, Anthony Vazquez 6, Eric Williams 5, Rasheed Young 7.

Princeton Day 7 13 15 18 - 53

Solebury School 15 19 16 17 - 67

PD: Chris Bonnaig 11, D. Cole 3, B. Minor 8, Davon Reed 27, A.J. Rubin 2, Robbie Smukler 2.

SS: Blake Bozeman 20, Julian Copeland 6, Mark Granville 2, D'Andre Hogan 9, Danny Paulson 3, Jeremy Schulkin 6, Phil Walker 21.

Maritime Academy 12 2 7 5 - 26

Audenried 16 6 30 20 - 72

MA: Denzel Frazier 4, Edgar Quinones 3, Zaire Redding 6, Montel Roberson 2, Jeremy Smith 5, Tevin Williams 6.

A: Lamont Bligen 5, Syeem Byrd 2, Randy Chhun 6, Lynelle Flowers 2, Kylil Harris 6, Daquan Jones 11, Jamir Leach 4, Juawan Mason 8, Kasim Munson 2, Qaadir Nock 15, Shiheem Spencer 5, Davon Stanley 4, Maurice Wiltbanks 2.

Father Judge 21 17 12 20 - 70

Central Bucks South 12 10 14 23 - 59

FJ: Reggie Charles 17, Steve Griffin 15, Brian Hennessey 2, Joe Kehoe 14, Seamus Radtke 10, Zack Schweizer 3, Nick Sullivan 6, Brett Zanneo 3.

CBS: James Delgato 14, Matt Johns 4, Dave Knox 4, Kevin Raymond 2, Will Sasser 6, Steve Schneider 21, John Staman 8.

Bristol 11 21 11 12 - 55

Springfield (M) 20 13 18 14 - 65

B: Unique Barnes 4, Thomas Bradley 29, Sean Coughlin 2, Eric DeShields 4, Devon Devine 1, Dimitri McCoy 7, Trevon Stokley 8.

S(: Nick Barraclough 7, Billy Dahm 23, Jordan Greene 16, Ryan Lightcap 7, Max Vido 2, Tyler Williams 10.

Souderton 14 8 10 15 - 47

Cheltenham 9 16 10 22 - 57

S: Ryan Connolly 9, Dan Falenki 2, Ray Janifer 1, John Kanas 9, Luke Moyer 10, Anthony Sergio 7, Mark Wonderling 9.

C: Travis Bennett 10, Kareek Best 7, Jarrell Haywood 2, Aaron McGlawn 7, Lamont McLaurin 12, Nafis Walker 11, Toyon Wynder 6, Avery Young 2.

Haverford School 8 7 9 23 - 47

Monsignor Bonner 7 10 16 26 - 59

HS: Andrew Acker 19, Conor Kelly 3, Brendan Purcell 5, Sema'j Reed 8, Zach Thomas 9, Darren Watson 3.

MB: Billy Cassidy 15, Josh Hoho 13, Joe McGinn 7, Nick Ransone 2, Scott Slade 12, Craig Slade 8, Brandon Watts 2.

Central Bucks East 14 13 5 7 - 39

Upper Dublin 11 11 11 12 - 45

CBE: D.J. Beausejour 10, Liam Gallagher 3, Tim Hughes 2, Lou Pannella 4, Scott Shields 4, Matt Stauffer 4, Steve Topley 12.

UD: John Decamara 5, Andrew Derr 2, Darrell Harrison 14, David Lerman 2, Khalil Owens 14, Ed Petrosky 5, Briyon Turner 2, Jared Zarwin 1.

Gospel of Grace 7 12 12 5 - 36

Interboro 16 16 10 20 - 62

GoG: Gibson 3, Kelly 2, J. Kelly 2, Morrison 10, Prather 1, Turk 5, Chris Watkins 11, Wims 2.

I: Justin Aikens 1, Ryan Bailey 9, Vince Carnevale 11, Bill Dougherty 6, Shawn Frampton 2, Helmendollar 7, Christian Irons 10, Chris Long 4, Alex Lynn 6, Martino 4, Austin Quiah 2.

Pa. School for Deaf 8 9 11 17 - 45

Kohelet Yeshiva 17 9 21 6 - 53

PSD: Booker Bates 5, Zakee Bess 2, Mark Gonzalez 16, Harold Ramirez 4, Hiram Ramos 18.

KY: Leon Aboudi 6, Uri Eckmann 4, Zach Greenberg 8, Leibel Greenberg 17, Jake Marcus 15, Rocky Seftel 3.

Germantown Academy 6 18 13 19 - 56

St. Joseph's Prep 15 19 21 19 - 74

GA: Connor Crump 1, Greg Dotson 11, James Drury 6, Greg Guers 2, Jimmy Hammer 21, Beau Jones 9, Nick Lindner 4, Joe Taylor 2.

SJP: Mike Fee 9, Mike Levy 5, Kevin Oberlies 6, Miles Overton 17, Matt Stahl 3, Steve Vasturia 16, Gene Williams 18.

Daniel Boone 14 11 13 13 - 51

Perkiomen Valley 14 15 16 20 - 65

DB: Brandon Bailey 7, John Davis 5, Jordan Davis 4, Seth Lacey 2, Jarrod McIloce 2, Kevin Riccio 21, Robert Smith 2, Jontil Swift 8.

PV: Nick Balestra 2, Brett Davis 4, Andrew Kenney 9, Erik Ragusa 8, Ian Rykaczewski 8, Jake Schlichter 8, Chris Stewart 15, Terrance Thinna 8, Marcus Williams 3.

Life Center 21 27 23 21 - 92

New Beginnings 17 15 17 23 - 72

LC: Kyle Clarke 4, Rashawn Cunningham 3, Jamie Dale 4, Andre Horne 12, John Johnson 20, Jayson Johnson 11, Matt Johnson 7, B.J. Odita 5, LaQuinton Ross 26.

NB: Anding 9, Cottman 19, Jackson 14, Shaw 2, Thompson 3, Triggs 11, Witmer 14.

Wissahickon 10 13 14 12 - 49

North Penn 13 10 11 16 - 50

W: Kyle Garrett 4, Jabari Kibler 4, Tanoh Kpassagnon 1, Anthony McKie 8, Jordan Reed 22, Mike Scheier 10.

NP: Sean Brooks 6, Wes Brooks 3, Taylor Koffke 12, Matt Possanza 20, Tom Scott 4, Dexter Shy 3, Connor Silhanek 2.

Pequea Valley 17 9 12 15 - 53

Oxford 12 20 15 13 - 60

PV: Andrew Beiler 6, Brandon Dunbar 6, Zach Ness 10, Tyler Schmitt 8, Zach Stoltzfus 10, Chad Tyson 13.

O: Kai Bey 12, Jordan Boykins 2, DeQuan Gray 16, Tevon Rochester 6, Thomas Sanchez 9, Loevele Summerville 15.

Council Rock South 11 13 9 17 - 50

Conwell-Egan 15 6 4 15 - 40

CRS: Christian Crane 8, Zach Fitzgerald 10, P.J. Gallo 16, Pat Silverthorn 5, Justin Thomas 11.

C: Kyle Bonner 4, Jamal Nwaniemeka 14, Dylan Pease 2, Matt Petrizzi 12, Carlton Whitehead 8.

Christian Academy 12 7 10 16 - 45

Calvary Christian (N.J.) 4 11 19 13 - 47

CA: Andrew Boykin 10, Mike Evans 14, Chad Gisel 2, Trevin Jones 6, William Norris 6, Andrew Wisneski 2, Adam Zahner 5.

CC: Fausak 17, Manning 18, Rafton 2, Stevens 8, Sweetman 2.

Kennett 8 11 10 19 - 48

West Chester East 11 18 10 18 - 57

K: William Garrett 4, Spencer Hyland 12, Kenshi Kobayashi 12, Maalik Rochester 11, Brock Sheets 8, Samuel Tavoni 1.

WCE: Eddie Anderson 15, Mike Brown 9, Terrelle Green 4, Marcus Lauria 2, Nick Scotese 5, Matt Smith 4, Amari Taylor 18.

Lancaster McCaskey 20 17 13 15 - 65

Chester 21 18 14 26 - 79

LM: Diante Cherry 11, Calvert Gantz 10, Blaise Glover 4, Tyler Martin 18, Brian Newsome 9, Shaki Staten 6, Aaron Swinton 7.

C: Tymier Butler 4, Lamon Church 20, Anthony Davis 1, Rondae Jefferson 13, Maurice Nelson 14, Kareem Robinson 2, DeQuann Walker 5, Ikeam Watkins 7, Erikk Wright 13.

Pennridge 18 13 13 19 - 63

William Tennent 10 9 16 12 - 47

P: Tim Abruzzo 17, Rocky Ferrier 4, Mike Guldin 22, Andrew Lyons 9, Kyle Peters 7, Schaffer 4.

WT: Shakat Kofa 8, Jack Rauchut 22, Mike Wasserleben 5, Cole Weber 8, Tyler Wuensche 4.

Lower Moreland 8 19 26 20 - 73

Upper Moreland 16 11 14 16 - 57

LM: Ryan Abel 32, Jake Cohen 2, Shaun Levine 15, Jared Licht 2, Mike Mangan 4, Tom Parisse 16, Dimitri Zoubroulis 2.

UM: Dave Driscoll 6, Joe Green 4, Matt Kohn 9, Scott Smith 5, Josh Villanueva 10, Matt Worley 23.

Downingtown West 9 11 12 11 - 43

West Chester Rustin 13 16 8 16 - 53

DW: Andrew Bargman 2, Tony Calamarro 5, JaShawn Fontanez 20, Matt Maguire 7, Greg Martin 3, Mark Nelson 3, Jimmy Scott 3.

WCR: Blake 16, Butcher 5, Ryan Malloy 3, Dan Myers 2, Nash 20, Ethan Ridgeway 3, Taylor 4.

Academy Park 12 14 19 18 - 63

Bishop Shanahan 16 14 21 17 - 68

AP: Tarran Hamm 7, Taje Johnson 2, Solomon Olabode 4, Derrick Robinson 3, Zaire Robinson 15, Faheem Sims 6, Cyrie Spencer 2, Jordan Tucker 24.

BS: Matt Bray 4, Ryan Conrad 11, Tom Henshey 10, Mike Ibarguen 18, Sean McGuire 2, Josh Redmond 6, Anthony Sam 17.

Truman 5 8 14 12 - 39

Norristown 14 20 20 10 - 64

T: Dequan Ashley 2, Merdic Green 10, Dan Harris 2, Mike McGuire 10, Mike Mintah 1, Lakscman Samaroo 1, Lamont Waters 13.

N: Marquis Bryant 2, Bernard Gordon 2, Jahbri Hargrove 6, Najee Harris 4, Rasheed Johnson 6, Aaron Webb 23, Tyreese White 15, Maleek Williams 6.

Girls' Basketball Boxes

Bicentennial League

Plumstead Christian 7 7 3 15 - 32

Bristol 10 6 6 18 - 40

PC: Hope Caracappa 5, Alex Petrie 12, Keri Roberts 13, Kayla Roberts 2, Tori Roberts .

B: Taylor Cullen 4, Morgan Cullen 14, Nicole Cullura 16, Regina Kerluah 2, Danielle Reilly 4.

Jenkintown 1 6 5 2 - 14

Morrisville 10 2 16 12 - 40

J: Jessica Brogan 2, Sarah Flood 6, Madison Kimball 2, Sarah Ross 2, Emily Smith 2.

M: Jah'mirra Chambers 10, Michelle Evans 8, Cassandra Gainey 4, Crosby Knott 4, Kievanna Lacey 6, Staci Ramagli 8.

Catholic Academies

Mount St. Joseph 33 14 10 11 - 68

Merion Mercy 3 8 4 15 - 30

MSJ: Ann Burgoyne 4, Bridget Higgins 6, Mary Jo Horgan 20, Kelsey Jones 5, Maddie Kohler 3, Meg McCabe 4, Cailin Schmeer 14, Steph Smith 12.

MM: Meg Andruszko 4, Julianne D'Orazio 3, Maggie DeVlieger 3, Catherine Moretto 6, Christina O'Shea 5, Martha Pannepacker 5, Taylor Regester 2, Courtney Whelan 2.

St. Basil 7 7 14 10 - 38

Villa Joseph Marie 7 5 5 10 - 27

SB: Annie Buckley 8, Annisa Flores 2, Jill Force 2, Jill Lynch 8, Jackie Thompson 12, Colie Woodill 6.

VJM: Gorrell 2, Megan Ledwith 10, Newell 11, Shaw 4.

Central League

Lower Merion 12 13 18 12 - 55

Strath Haven 9 5 19 5 - 38

LM: Baer 2, Hall 8, Jones 17, Porter 4, Swartz 16, A. Torres 6, C. Torres 2.

SH: Hart Clements 5, Catherine Doyle 4, Shannon Dunn 7, Gabby George 1, Jamie Morris 9, Bridget Scott 12.

Garnet Valley 16 15 14 14 - 59

Harriton 12 6 7 2 - 27

GV: Alaina Bradley 2, Chelsea Brown 9, Allyson Heavens 7, Missy Koscinski 8, Lachman 2, Natalie Lang 4, Emily Mallon 2, Coley Ricci 15, Gina Ricci 4, Leah Snyder 4, Alexa Spennato 1, Stroup 1.

H: Rachel Ayella-Silver 1, Shelby Ginsburg 3, Ali Grady 4, Betsy Hurtado 5, Katie Melvin 6, Sabrina Tabasso 8.

Ridley 10 2 13 11 - 36

Springfield (D) 11 7 19 14 - 51

R: Chelsey Benedek 2, Barb Dodds 2, Megan Jarrell 9, Michelle Rhine 12, Marykate Rumbaugh 4, Kelsey York 7.

S: Kelsi Chazin 14, Meghan Dickinson 4, Tori Grossi 10, Olivia Kane 13, Alex Poplawski 8, Nicole Ward 2.

Conestoga 14 9 10 4 - 37

Penncrest 10 13 4 7 - 34

C: Tracy Cook 2, Ali Grundy 4, Taylor Kenan 12, Trish Kovach 5, MacKenzie Orr 8, Maddy Tessier-Kay 6.

P: Mackenzie Baxter 2, Charlotte Beebe 8, Liz Chiocco 7, Patrice Coleman 6, Lauren Huggins 3, Megan O'Brien 8.

Haverford High 13 14 11 10 - 48

Radnor 8 11 24 14 - 57

HH: Chelci Asbury 7, Jaclyn Gantz 19, Katrina Geiger 2, Dana Janney 2, Maura O'Connell 2, Caroline Price 2, Jill Root 14.

R: Jesse Cunilio 5, Leah Gallagher 2, Chandler Lally 28, Hannah Rose Nussbaum 3, Jackie Price 8, Lindsay Price 6, Taylor Quinn 5.

Upper Darby 6 15 20 11 - 52

Marple Newtown 9 13 8 6 - 36

UD: Rudee Abello 6, Katie Fitzpatrick 14, Siamya Mace 1, Bryonna Mack 10, Tyra Polite 11, Eyram Tsikata 5, Dominique Williams 5.

MN: Maiya Brown 3, Madison Collins 6, Sophia Deliopoulos 2, Melissa Levy 10, Denise McKeown 11, Suzanna Talento 4.

Friends Schools League

Westtown 8 13 1 7 - 29

Friends Select 9 8 10 9 - 36

W: Meredith Connor 14, Katira Dobbins 7, Lauren Losak 4, Jordan Weir 4.

FS: Drew Colman 3, Grace Finkbiner 9, Gabby Gibson 2, Shannon Griffin 10, Wylie Wilson 12.

George School 2 7 4 10 5 - 28

Abington Friends 6 5 4 8 3 - 26

GS: Becca Hayden 3, Steph Heys 12, Jaye Plumb 8, Laety Walendom 5.

AF: Bianca Adams 4, Kelsey Clark 5, Emily Delaney 6, Brittany Garrison 2, Maria Saverese 9.

Inter-Ac League

Baldwin 1 0 6 10 - 17

Germantown Academy 27 7 11 8 - 53

B: Kaylah Kleczha 1, Sloan Warren 16.

GA: Dempsey Cooper 6, Alexa Gallagher 11, Jaryn Garner 7, Dana Lotito 8, Megan McCloskey 2, Kiernan McCloskey 4, Monica Schacker 7, Fran Sweeney 4, Angela Upright 4.

Springside 12 15 17 14 - 58

Agnes Irwin 12 11 9 19 - 51

S: Michelle Boggs 12, Sidney Epps 15, Erin Gardner 4, Alexis Giovinazzo 4, Aly Markey 1, Gianna Pownall 7, Elana Roadcloud 13, Julia Schumacher 2.

AI: Nancy Cockman 2, Kelly Crosby 4, Amanda Crowley 10, Faith DeVlieger 5, Katey Duffy 8, Emily Wetz 13, Shannan Williford 9.

Pioneer Athletic Conference

Methacton 5 12 5 21 - 43

Owen J. Roberts 9 6 9 10 - 34

M: Jenny Bishop 2, Jenna Carroll 1, Kelly Glatthorn 3, Maddy Parker 21, Alivia Reiche 2, Kara Steinke 10, Kelsey Watson 4.

OJR: Bri Benton 8, Caroline DeAngelo 2, Marielle Derstine 2, Haley Halteman 6, Anna Janisch 12, Julia Sbat 4.

Pottsgrove 5 11 15 12 - 43

Upper Perkiomen 9 10 8 12 - 39

P: Jackie Bealer 10, Morgan Coddington 4, Brandi Dickinson 11, Marisa Kinneer 10, Celeste Miller 4, Amelia Stockman 4.

UP: Stacey Auckland 8, Holly Crossin 10, Kim Kachmar 4, Rachel Keeney 8, Jackie Krempasky 2, Amber Roland 7.

Boyertown 9 5 6 15 - 35

Spring-Ford 7 12 13 4 - 36

B: Kaitlyn Eisenhard 8, Kelly Furman 6, Brooke Mullen 7, Sherrine Saber 3, Krista Schauder 2, Jess Schlesman 5, Kaley Snyder 4.

S: Sammi Haas 2, Courtney Hinnant 1, Nikki Lynch 4, Brittany Moore 4, Sarah Payonk 4, Sammy Stipa 1, Mariah Traywick 9, Meg Yates 11.

Pope John Paul II 14 7 8 11 - 40

Phoenixville 9 5 12 10 - 36

PJPI: Taylor Bearden 12, Jenna Bergen 7, Devin Casey 14, Michaela Holleran 3, Liz McKeon 2, Devin Raugh 2.

P: Gianna Bliss 9, Chandler DiFebbo 8, Kristen Habbel 3, Amy Hennessy 4, Amber Keys 3, Annie Rubino 2, Mary Sinnott 4, Gabby Stokes 3.

Nonleague

Neumann-Goretti 10 10 10 14 - 44

Central 11 8 5 11 - 35

N: Crowley 3, Fiocca 7, Kike 14, Nicholsen 4, Sciascia 12, Vassallo 4.

C: Najah Jacobs 15, Melissa Livingston 2, Isabella Ross 15, Brittany Wilson 3.

Paul Robeson 6 6 20 12 - 44

Kensington 3 4 13 4 - 24

PR: Delorme 4, Gainey 3, Miller 2, Tiffany Then 18, Crystal Weems 4, Wharton 2, Brandi White 2, Chanelle Williams 9.

K: Sharniece Carney 9, Tahlia Smith 8, Lixia Tapia 2, Joshlyn Walker 5.

Engineering & Science 12 11 9 21 - 53

Penn Charter 8 11 21 21 - 61

E&S: Dahne Brown-Boyer 3, Eunique Faust 3, Brittany Hrynko 28, Monique Whaley-Briggs 17, Aaliyah Worley 2.

PC: Brianna Butler 16, MaryKate O'Brien 5, Aleesha Powell 13, Danielle Sienko 3, Kendall Stokes 13, Dianna Thomas 11.

Barrack Hebrew 16 4 11 15 - 46

Germantown Friends 8 6 8 8 - 30

BH: Caroline Batoff 2, Sivan Ben-Maimon 6, Freedman 1, Gracie Gottlieb 4, Jackie Khurtosky 8, Dara Mellits 2, Tamara Moskowitz 13, Sophia Shoulson 8, Davida Vogel 2.

GF: Lucy Guida 4, Julya Loder 10, Sophie Mercuris 4, Caroline Myran 4, Ava Samuel 4, Katherine Walden 4.

Pa. School for Deaf 2 2 1 6 - 11

Kohelet Yeshiva 10 8 13 6 - 37

PSD: Brianna Bruce 4, Selena Ramos 1, Jackie Robinson 2, Shermaine Simpson 4.

KY: Kaila Blumenthal 2, Adi Cohen 3, Shoshana Halpern 2, Tali Jacobson 2, Dalia Kirzner 8, Jenny Morris 5, Aviva Rosen 3, Sophie Rubin 10, Tamara Weg 2.

Avon Grove 23 11 10 19 - 63

Interboro 7 13 5 8 - 33

AG: Samantha Caligiuri 8, Hannah Day 2, Brittany Farra 4, Meghan Garvey 11, Andrea Herpen 5, Jasmine Jones 20, Maya Turner 13.

I: Kelsey Allen 3, Olivia Encarnacion 5, Nicole Hallinan 3, Sam Luglio 2, Lauren Munro 18, Shawna Nelling 2.

Downingtown East 10 13 6 8 - 37

Villa Maria 7 16 15 10 - 48

DE: Noelle Alicea 12, Kelly Devlin 10, Kaitlyn Dougherty 5, Melissa Hummel 1, Michelle kolonawski 6, Rachel Sykes 3.

VM: Brooke Angelos 10, Kelly Anthony 2, Maria Ferrari 12, lauren Martinelli 4, Lisa Mirarchi 8, Kellie O'Rourke 11, Kristin Walhein 1.

Life Center 8 21 11 13 - 53

Girard College 6 15 8 15 - 44

LC: Bradnanska 11, Elizabeth Harrison 15, Sara Janackova 5, Nicole Maticka 18, Ariel Moore 4.

GC: Christine Blye 9, Cook 9, Jodi Marshall 3, Shaquira McCottry 11, Moncreiffe 8, Joyce Randolph 4.

Sun Valley 18 14 20 9 - 61

Penn Wood 12 10 10 19 - 51

SV: Alie Alkins 14, Stephanie Brown 5, Jenna Crowley 24, Gia DeAngelo 9, Amanda Gummel 2, Katie Maloney 7.

PW: Buck 15, Dent 17, Holmes 8, Kannah 2, Marshall 3, Osborne 2, Peterson 4.

Central Bucks West 8 13 7 10 - 38

Neshaminy 14 15 14 13 - 56

CBW: Calypso Carty 2, Samantha Colloi 6, Jen Fabian 14, Maggie Gratz 1, Alexis Haug 2, Caitlynn Mautz 9, Amanda Parker 4.

N: Shannon Barlow 7, Jade Kent 2, Amanda Lally 15, Amy Paulits 6, Lori Paulits 8, Megan Schafer 11, Jen Slivka 7.

Notre Dame 15 16 5 17 - 53

Gwynedd-Mercy 9 10 7 6 - 32

ND: Molly Borgese 13, Kristen Carr 2, Katie Dugan 2, Emily Faught 2, Erika Ferro 1, Kathleen Fitzpatrick 4, Katie Gerzabek 3, Morgan Jennings 4, Megan McGurk 13, Colleen Olinger 9.

G: Erin Casey 4, Alyssa D'Alonzo 4, Kelly Donoghue 2, Jenna Hopkins 3, Shannon O'Brien 3, Morgan Pizzo 4, Morgan Sheridan 5, Caroline Shimrock 2, Taylor Sweeney 3, Liz Wojtko 2.

Upper Moreland 4 7 10 6 - 27

Lower Moreland 6 10 8 9 - 33

UM: Katie Costello 4, Erin Dixon 8, Amanda Getz 4, Karli Lynch 6, Danielle McDonnell 2, Lindsay Walder 3.

LM: LaSell Campbell 5, Colleen Hagan 6, Stefania Incollingo 9, Rachel Metz 2, Ali Morganstein 9, Brittany Wilson 2.

Upper Dublin 7 10 19 16 - 52

Lansdale Catholic 9 11 14 14 - 48

UD: Taylor Bryant 17, Megan Deetscreek 3, Curtrena Goff 10, Sarah Hallowell 4, Larissa Leyes 3, Jen Myers 7, Lauren Rothfeld 6, Tori Waters 2.

LC: Brokans 9, Dutkiewicz 5, Greenhalgh 3, McCarron 8, Sczezpaniak 6, Wassel 17.

Bishop McDevitt 2 1 2 6 - 11

Wissahickon 6 18 17 7 - 48

BM: Chelsea Burrough 11.

W: Casey Bill 8, Meredith Byrne 6, Earland 6, Eskridge 2, Shannon Howard 5, Alex Schaefer 6, Kim Schwemmer 3, Rachel Stone 6, Weiss 6.

W.C. Henderson 8 10 12 8 - 38

Unionville 12 15 8 11 - 46

WH: Anderson 4, Jenna Cullinan 7, Feairheller 2, Katie Stec 5, Emily Torrance 16, Wade 4.

U: Corrinne Blue 2, Bella Gallo 1, Alsion Lewis 6, Kelsey McDonald 7, Moira McEvoy 6, Susie Pancoast 9, Cami Redfern 13, Emily Winn 2.

Octorara 10 14 12 7 - 43

Academy Park 12 16 13 14 - 55

O: Taylor Bond 8, Sarah Forman 5, Danielle Murray 15, Tyisha White 15.

AP: Abriana Heant 2, Brianna Macauley 18, Kayla Peay 2, Moriah Smith 7, Montana Street 9, Mercades Vaughn 17.

Christian Academy 4 8 3 8 - 23

Calvary Academy (N.J.) 11 18 6 5 - 40

CA: Ciera Boyce 4, Anyae Cardwell 3, Jasmine Geathers 3, Bria McCullough 6, Justine Pedro 2, Porche Welch 2, Jimmia Williams 3.

CA: Bals 1, Brown 5, Amanda Dascoli 11, Dvarak 10, Kelly 2, Sampson 1, Santos 8, Silverstein 2.

St. Hubert 12 6 9 15 - 42

Central Bucks East 5 12 16 6 - 39

SH: Eireann Anastasi 21, Ashley Bieringer 6, Megan Decker 7, Amanda Linder 3, Kacy Peyton 3, Alicia Quigley 2.

CBE: Shaun Kane 7, Lindsey Kelly 8, Courtney McManus 11, Melissa Remmey 8, Lexi Scrivano 1, Karoline White 4.

Perkiomen Valley 13 5 5 6 - 29

Daniel Boone 9 14 8 16 - 47

PV: Jess Boyle 3, Erin Hamm 5, Tori Marcavage 4, Sam Pagel 10, Ali Zajac 7.

DB: Baro 6, Goodrich 2, Alana Greene 13, Hampton 2, Hughes 4, Hultz 2, Aly York 18.

Oxford 2 7 12 16 - 37

Pequea Valley 5 5 6 10 - 26

O: Naya Delancey 16, Jazmine Johnson 3, Kempf 2, Liz Peabody 6, Reinhardt 8, Stone 2.

PV: Ferris 16, Hook 2, Hovis 4, Wallace 4.

Norristown 8 17 18 19 - 62

Truman 13 6 9 16 - 44

N: Stephanie DiNolfi 3, Sierra Gordon 3, India Grady 12, Nicole Graham 9, Brianna Kennedy 1, Sydney Morse 17, Precious Tempson 17.

T: Nieyana Broolts 10, Elisha Dupree 5, Wohnique Harris 12, Khristaijan Jackson 3, Shannon McDuffie 12, Angelica Mena 2.

Kennett 6 4 13 4 - 27

Coatesville 19 15 8 8 - 50

K: Tarayja Brooks 1, Taylor DeVoe 4, Sophie duPhily 2, Kristina Gallivan 3, Victoria Kolman 5, Stephanie Maciag 1, Alessandra Piscitelli 6, Shannon Turner 1, Rebecca Welcher 4.

C: Chimeera Boggs 5, Elisa Gaffney 11, Asia Graham 2, Terren Jackson 2, Saaleha Johnson 2, Autumn Smith 5, Nicole Southcott 2, Samira Strand 6, Hannah Timmons 14, Wilson 1.

Bishop Shanahan 16 15 15 23 - 69

Pottstown 7 4 10 9 - 30

BS: Robin Burg 7, Grace Capuzzi 14, Michele Corry 6, Kelly Haggerty 3, Kelly Harlan 6, Erica Keen 2, Caroline Kuchinsky 4, Christine Lawrence 6, Jordan Ogden 9, Brittany Stanko 8, Truitt 4.

P: Daesha Collins 11, Jarissma Mauras 4, Miller 2, Alicia Rosenberger 9, Sidney Sanford 2, White 2.