Highlights of Wednesday's contests can be found at:

Wednesday's Results

Wrestling

BICENTENNIAL LEAGUE

Springfield (M) 66, Girard College 0

New Hope-Solebury 52, Bristol 25

CATHOLIC LEAGUE

Monsignor Bonner 32, St. Joseph's Prep 23

Father Judge 71, Conwell-Egan 6

CENTRAL LEAGUE

Haverford High 44, Springfield (D) 21

Marple Newtown 48, Radnor 30

Conestoga 39, Penncrest 36

CHES-MONT LEAGUE

West Chester Rustin 54, West Chester East 12

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 49, Pope John Paul II 18

PUBLIC LEAGUE

Edison 44, Central 31

Northeast 67, Franklin Towne Charter 12

Washington 52, Frankford 25

Lincoln 48, Olney 21

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

North Penn 58, Central Bucks West 15

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock South 46, Bensalem 26

Council Rock North 49, Bensalem 12

Council Rock North 37, Neshaminy 24

Council Rock South 42, Neshaminy 24

NONLEAGUE

Chichester 51, Sun Valley 23

Spring-Ford 40, Quakertown 20

Perkiomen Valley 55, Unionville 15

Pennsbury 46, Interboro 27

Boys' Basketball

GLEN MILLS TOURNAMENT

Championship

Glen Mills 70, Lamberton 42

Consolation

Strawberry Mansion 52, Central 44

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central 47, Academy of New Church 35

SUBURBAN ONE AMERICAN

Norristown 63, Upper Merion 47

SUBURBAN ONE NATIONAL

Neshaminy 57, Abington 40

TRI-COUNTY LEAGUE

Phelps 104, Barrack Hebrew 53

Del-Val Friends 35, Collegium Charter 30

NONLEAGUE

Sayre 76, Rush 40

Saul 70, True Bright Science Academy 51

Roman Catholic 66, Prep Charter 41

Penn Charter 44, Hill School 38

Pennington 76, Germantown Friends 49

Morrisville 44, Doane Academy 32

Pennridge 59, Christopher Dock 49

Archbishop Ryan 51, Holy Ghost Prep 46

Penn Wood 78, West Philadelphia 36

Church Farm 58, Phil-Mont Christian 33

Schuylkill Valley 60, Upper Perkiomen 55

Girls' Basketball

HOLY GHOST PREP COACHES VS. CANCER

Nazareth Academy 43, Archbishop Ryan 23

BICENTENNIAL LEAGUE

Delco Christian 55, Phil-Mont Christian 19

PENN-JERSEY LEAGUE

Mercy Vocational 49, International Christian 35

PUBLIC LEAGUE

Olney 52, Fels 30

Frankford 47, Edison 30

Girls High 37, Dobbins 8

Washington 40, Kensington 18

Central 53, Franklin Towne Charter 31

Lincoln 42, Palumbo 21

Rhodes 42, West Philadelphia 32

Franklin Learning Center 48, Roxborough 22

Freire Charter 47, University City 12

Simon Gratz 56, Mariana Bracetti 29

Bodine 40, Germantown 32

Mastbaum 50, Del-Val Charter 39

Mastery Charter 42, Esperanza 14

Bok 55, World Communications 15

Paul Robeson 52, Phila. Electrical 8

Parkway West 58, Parkway Center City 33

Comm. Tech 55, Math, Civics & Sciences 13

New Media Charter 56, Randolph 41

Swenson 44, Science Leadership 19

Engineering & Science 54, Elverson 20

Strawberry Mansion 53, High School of Future 34

Imhotep Charter 61, Parkway Northwest 29

Masterman 48, Phila. Academy Charter 30

TRI-COUNTY LEAGUE

West-Mont Christian 51, Del-Val Friends 11

Barrack Hebrew 33, Collegium Charter 23

NONLEAGUE

St. Hubert 41, Episcopal Academy 28

Friends' Central 48, Hill School 46

Morrisville 55, Doane Academy 19

Cheltenham 58, Springfield (M) 28

Souderton 48, Christopher Dock 43

Neshaminy 43, North Penn 31

William Tennent 74, Plymouth Whitemarsh 37

Downingtown West 50, West Chester Rustin 34

Girls' Swimming

INTER-AC LEAGUE

Episcopal Academy 102, Springside 72

Bowling

BOYS

North Penn 4, Abington 0

Pennridge 3, Plymouth Whitemarsh 1

GIRLS

St. Hubert 4, Little Flower 0

Archbishop Prendergast 4, Hallahan 0

North Penn 4, Abington 0

Plymouth Whitemarsh 2, Pennridge 2

(PW wins on total pins, 1,877-1,868)

COED

Central 3, Dobbins 0

Community Ac. of Phila. 3, Vaux 0

Randolph 1,351, Bok 985

Simon Gratz 3, Esperanza 0

FitzSimons/Rhodes 1, High School of Future 0

Saul 2, Masterman 1

Fels 3, Washington 0

Furness 3, Lincoln 0

Swenson 3, West Philadelphia 0

Del-Val Charter 3, Overbrook 0

Franklin Towne Charter 3, Northeast 0

Prep Charter 3, Frankford 0

Bodine 3, Olney 0

Carroll 3, Boys' Latin 0

Mastbaum 3, University City 0

Sayre 2, Southern 1

Girls High 2, Strawberry Mansion 0

Squash

BOYS

Episcopal Academy 5, Chestnut Hill 4

(Zander Greer, E, def. Peter Lynn, 3-0, for clinching point)

GIRLS

Germantown Friends 9, Agnes Irwin 0

(Anna Bezahler, GF, def. Nora Buck, 3-0)

Boys' Basketball Boxes

Glen Mills Tournament

Lamberton 12 4 9 17 - 42

Glen Mills 23 17 13 17 - 70

L: Trebor Adams 6, Leon Bynum 2, Derrick Dease 3, Anthony Fagan 6, Jean-Claude Forte 3, Elijah Johnson 10, Troy Yancy 12.

GM: Markeese Askew 2, Samier Becoat 4, Devonte Glasper 18, Nafees Hampton 2, Rahem Harvey 5, Demetri Jones 10, Austen King 4, Stefron Poole 14, Sean Puriefoy 9, Williams 2.

Strawberry Mansion 14 8 15 15 - 52

Central 6 13 14 11 - 44

SM: Bines 2, James Cole 12, Raekwon Dial 4, Shareef Green 10, Hale 1, Karon Keene 11, S. Miller 2, Sultan Smith 2, Khalil Whitehead 8.

C: Donte Bennett 6, Bert Bivings 1, Rondell Brewington 7, Ben Hamilton 2, Johnson 4, Eric Mallory 8, Kadin Marshall 3, Sam Montgomery 2, Justin Potter 9, Thomas Tinsley 2.

Friends Schools League

Friends' Central 12 12 10 13 - 47

Academy of New Church 9 10 5 11 - 35

FC: Conrad Chambers 6, Devin Coleman 19, Davis 1, Amile Jefferson 12, Malique Killing 9.

AoNC: Rakeem Christmas 8, Marcus Gilbert 12, Malcolm Gilbert 4, Savon Goodman 2, Daniel Pittman 9.

Suburban One American

Norristown 21 12 14 16 - 63

Upper Merion 10 15 12 10 - 47

N: Marquis Bryant 6, Bernard Gordon 3, Jahquan Hargrove 6, Rasheed Johnson 17, Aaron Webb 12, Maleek Williams 19.

UM: Naim Cheeseboro 3, Dallas Chesky 8, Ed Chimillio 9, Matt Mahoney 2, Ryan McGee 5, James Mobley 10, Pat Stringfield 7, Tim Vandergeest 3.

Suburban One National

Neshaminy 18 13 13 13 - 57

Abington 8 18 7 7 - 40

N: Ryan Arcidiacono 21, Dave Baron 4, Tyler Katz 13, Charlie Marterella 5, Michael McGarry 2, Richie Schafer 2, Dwight Williams 10.

A: Haneef Harrell 1, Julian Keys 3, Darian McFadden 10, Jordan Monroe 2, Jiere Morrisey 3, Wesley Rines 2, Chris Ruhl 1, Jordan Simmons 12, Vincent Tranquillo 4, Michael Travor 2.

Tri-County League

Collegium Charter 2 3 14 11 - 30

Del-Val Friends 6 10 9 10 - 35

CC: Abass Koroma 18, Jamal Pettigrew 1, Ansu Sarnor 8, Diamond Williams 1, Sean Woods 2.

DF: Josh Barry 2, Arthur Borgerhoff 9, Sterling Flower 7, Thomas Lubowicki 5, Yazan Muasher 12.

Barrack Hebrew 17 14 7 15 - 53

Phelps 28 23 34 19 - 104

BH: Joshua Ackerman 12, Ron Gabbay 13, Dan Gabbay 22, Eric Henzel 2, Eliyahu Korn 2, Daniel Saltz 2.

P: Ryan Alfred 4, Jakob Batycki 10, Isaiah Gans 18, Zach Hagan 2, Devon Haines 17, Shaquel Humphrey 10, Ira Hunt 7, Shawn Valentine 6, Will Watts 12, Damien Williams 18.

Nonleague

Sayre 16 13 27 20 - 76

Rush 12 10 6 12 - 40

S: Brookins 3, Robert Butler 2, Domineic Johnson 6, Shymear Northington 6, Lamar Reddick 10, Darius Savage 12, Rhafeeq Smith 2, Kyleil Sweat 4, Hakim Williams 21, Javonnta Zimmerman 10.

R: Anthony Galdo 9, John Graves 8, Benjamin Lamborn 5, Syr Munoz 12, Nicholas Tuller 6.

True Bright Science Academy 13 15 13 10 - 51

Saul 18 16 18 18 - 70

TBSA: Gibbs 9, Green 2, Humphroy 4, McCoy 16, Nougos 4, Robinson 4, T. Ryan 6, Watkins 6.

S: Shawn Brown 24, Josh Collins 9, Darius Dove 8, Kevon Dukes 2, Prince Dwuye 8, Abdoulay Gakou 11, Kenneth Harris 4, Darius Jacobs 2, D. Mayweather 2.

Hill School 11 9 11 7 - 38

Penn Charter 15 5 8 16 - 44

HS: Nate Basalyga 2, Hans Brase 12, Ryan Clinesmith 5, Josh Heyliger 10, Alex Hoey 7, Vince Marino 2.

PC: Mike Brown 6, Demetrius Jennings 2, Nick Lamb 2, John Loughery 6, Mike McGlinchey 20, John Moderski 6, Grant Shaffer 2.

Prep Charter 10 10 14 7 - 41

Roman Catholic 12 18 23 13 - 66

PC: John Longo 6, Abraham Massaley 4, Laquan Stephens 10, Byron Whiting 5, Mark Wilmer 16.

RC: Rip Engle 13, Shep Garner 10, Raquan Johnson-Brown 11, Fortunat Kangudi 11, Rashann London 3, Dennis Regan 2, Shafeek Taylor 16.

Pennington 18 20 26 12 - 76

Germantown Friends 13 11 14 11 - 49

P: James Anderson 10, Dearden 2, Frazier-Paul 21, Gaffney 24, McWerter 2, Osterman 6, Randolph 11.

GF: Henry Bushnell 3, Tyler Clausen-Wolf 5, Hank Goldenberg 7, Gilman Myran 15, Will Randall 2, Nick Rittler 17.

West Philadelphia 11 5 12 8 - 36

Penn Wood 19 21 14 24 - 78

WP: Terrell Daye 16, Cameron Estrada 7, Lemier Mitchell 6, Lawrence Richardson 3, Donte Watkins 4.

PW: Akil Anderson 10, Darian Barnes 9, Aaron Brown 19, Jeff Kyem 6, Will Morton 9, Malcom Richardson 15, Kali Smith 2, Rahjul Young 8.

Christopher Dock 9 2 10 28 - 49

Pennridge 14 18 14 13 - 59

CD: Dave Brelsford 7, Jermaine Clark 1, Adam Spinozzi 29, Sharif Stewart 12.

P: Tim Abruzzo 17, Drew DeCew 6, Mike Guldin 10, Matt Hamilton 4, Andrew Lyons 4, Kyle Peters 6, Jared Schaffer 12.

Schuylkill Valley 2 16 13 29 - 60

Upper Perkiomen 4 10 21 20 - 55

SV: Jesse Dawn 4, Nate Hartlieb 9, Jahron Mathies 17, Malcolm Mathies 7, Cornell Yarde 23.

UP: Chris Auckland 14, Robbie Hinson 5, Justin Minder 8, J.D. Ricapito 11, Charles Robinson 9, Kyle Saylor 8.

Doane Academy 7 4 10 11 - 32

Morrisville 11 11 10 12 - 44

DA: Alan Foy 12, Davis Graham 6, Mckel Hyppolite 3, Stephen Marshall 9, Chris Scott 2.

M: Dakarai Campbell 2, Charile Colon 1, Moet Dixon 5, Errick Lewis 8, Rickey Melendez 14, Tyler Quill 2, Frank Ramble 7, Kris Shaw 5.

Holy Ghost Prep 11 13 12 10 - 46

Archbishop Ryan 13 8 11 19 - 51

HGP: James DeLuca 2, Mike DeStefano 16, Tyler Juchno 2, Ryan Lantzy 7, Tim Lazorko 17, Jim McDade 2.

AR: Nick Augenbaugh 5, Eric Fleming 18, Brian Okolo 11, Christian Rivera 10, Mike Rymal 3, Kyle Slawter 4.

Church Farm 9 13 18 18 - 58

Phil-Mont Christian 3 7 12 11 - 33

CF: Tosin Ajirotutu 2, Doolun Anyam 6, DaTwan Bolden 1, Larry Cermak 6, Abdul Cooper 8, Cordell Long 18, Howard Sellars 10, Nolan Swiderski-Soto 2, Tyrel Watson 5.

PC: Godfrey Baldez 9, Clayton Cooper 2, Zach Dolton 3, Mike Hutson 6, Stefan Johnson 2, Aiah Mbriwa 3, Adam McNichol 5, Brad Steiger 3.

Girls' Basketball Boxes

Holy Ghost Prep Coaches vs. Cancer

Archbishop Ryan 6 5 6 6 - 23

Nazareth Academy 12 12 8 11 - 43

AR: Adair 2, Rachel Kelly 9, Nelson 8, Meg Walsh 1, Brittany Wood 3.

NA: Ashley Adams 1, Gabby Balara 2, Maggie Borski 17, Lindsay Fluehr 6, Danielle Gasperi 11, Nicole Perri 2, Jessica Sylvester 4.

Bicentennial League

Phil-Mont Christian 5 4 4 6 - 19

Delco Christian 18 8 16 13 - 55

PC: Jana Goodman 15, Katie Siebert 4.

DC: Jamie Barr 4, Jocelyn Chavous 6, Anna Evans 4, Emily Evans 6, Emily Homan 14, Stacey MacArthur 11, Carley Neal 8, Neily Thompson 2.

Penn-Jersey League

International Christian 2 5 14 14 - 35

Mercy Vocational 14 14 11 10 - 49

IC: Danielle Brown 8, Deanna Dobson 1, Jasmine Mejias 10, Dominique Richardson 16.

MV: Tyshira Maddox 13, Lisa McMillan 6, Sakira Sealy 4, Dejah Travis 4, Teharah Worrell 2, Linette Young 16, Michaiah Young 4.

Public League

Phila. Academy Charter 3 5 10 12 - 30

Masterman 13 14 13 8 - 48

PAC: Tori Coates 8, Jill Geidemann 8, Stephanie Kates 9, Sam McLaughlin 5.

M: Dakota Baeringer 2, Jean Marie Elican 2, Gianna George 11, Zoe Goldberg 4, Ebone Inniss 6, Erin Orth 4, Taneil Ruffin 13, Melissa Thomas 2, De'Neisha Wallace 2, Amber Williams 2.

Bok 23 11 12 9 - 55

World Communications 7 2 2 4 - 15

B: Ivy Kokoi 2, Brianna Morrison 15, Catherine Myers 25, Tiayoanna Pelzer 2, Xiong Pingjuan 11.

WC: Tianna Brown 2, Denita Covington 5, Shaquayla Littlejohn 2, Gabriella Savage 6.

Math, Civics & Sciences 4 6 3 0 - 13

Communications Tech 18 23 11 3 - 55

MC&S: Tiffany Hall 6, Javon Johnson 2, Tatiana Larry 5.

CT: Shalae Davenport 6, Khadyah Gardner 25, Bianna Garrett 6, Lornay Rowe 18.

Franklin Towne Charter 6 4 8 13 - 31

Central 13 17 16 7 - 53

FTC: Rachel Gilborges 8, Amanda Johnson 4, Taylor McFadden 2, Sarah Rodgers 9, Madeline Seppareala 2, Kristy Tomlinson 1, Stephanie Ulmer 5.

C: Kerri Chambers 1, Melodi Humphrey 2, Najah Jacobs 13, Nicole Kaminski 2, Melissa Livingston 6, Ranija McClinek 9, Asia Mosee 4, Taylor Philips 4, Isabella Ross 12.

Simon Gratz 10 26 10 10 - 56

Mariana Bracetti 9 8 6 6 - 29

SG: Bianca Anderson 13, Fadeema Anderson 7, Shydia Davis 6, Erica Moody 4, Sherrie Satchel 25, Brittany Shuford 1.

MB: Rebecca Aviles 3, Tatiana Concepcion 6, Tynisha Forman 2, Keishla Gilmore 11, Shaquana Gnatt 2, Janelle Labow 4, Ailyn Malave 1.

Olney 13 10 11 18 - 52

Fels 2 2 10 16 - 30

O: Brown 2, Cuple 8, Graham 13, Martinez 1, Montgomery 8, Moses 2, Russell 18.

F: D'Annah Cross 2, Jasmine Green 2, Indya Lucas 18, Kyliah Richardson 8.

Franklin Learning Center 8 5 13 22 - 48

Roxborough 5 13 3 1 - 22

FLC: Selena Balanger 4, Angela Brown 2, Taylor Davis 2, Alicia Dorman 10, Ashley Fulton 17, Aliyah Lynch 8, Shaidiah McNeiare 5.

R: Shakura Bragg-Taylor 9, Chriscinda Harper 8, Dionna Keele 1, Brittany Williams 4.

Paul Robeson 21 13 14 4 - 52

Phila. Electrical 0 6 2 0 - 8

PR: Brittany Davis 4, Delorme 5, Miller 4, Tiffany Then 19, Crystal Weems 2, Wharton 2, Brandi White 2, Chanelle Williams 14.

PE: Natalie Bryson 6, Wonder Guannu 2.

Germantown 4 0 12 16 - 32

Bodine 7 7 11 15 - 40

G: Andrews 5, Ashley Hargraves 6, Harris 3, Shayna McCrae 5, Scott 13.

B: Jennifer Allen 1, Maria Athanasiadis 2, S. Garvin 2, Taneka Garvin 15, Breyana Leary 4, S.Walker 14, Tiana Singleton 2.

Frankford 11 3 15 18 - 47

Edison 6 7 10 7 - 30

F: Myra Avalos 7, Waynesha Griffin 21, Tashae Holliday 2, Tanaya Lofton-Williams 2, Shanika McCloud 15.

E: Keyshlee Candelario 6, Hernandez 6, Onairys Medina 18.

Mastbaum 10 14 8 18 - 50

Del-Val Charter 4 7 13 15 - 39

M: Natalia Casino 13, Emily Leon 13, Wakia Murray 16, Tougaye Nigan 4, Dianna Wagner 4.

DC: Alexis Brown 4, Karastina Choub 6, Ciara Cunningham-Kent 10, Fantasia Mitchell 6, Sherita Moore 4, Ashely Murray 9.

Washington 14 8 10 8 - 40

Kensington 9 2 3 4 - 18

W: Juznyne Ellzy 14, Fritz 2, Amber Hall 15, Powers 4, Stephenson 5.

K: Sharniece Carney 3, Tahlia Smith 12, Lixia Tapia 2, Joshlyn Walker 1.

Parkway Center City 10 11 6 6 - 33

Parkway West 12 14 12 20 - 58

PCC: L. Bryant 7, C. Cerdor 10, S, Jeter 10, S. Keita 2, E. Mancelim 2, A. Penn 2.

PW: Tanisha Chambers 29, Keaundra Clark 3, Kendall Gladden 6, Jasmine Rice 4, Kiana Rudd 14, Levon Washington 2.

Palumbo 6 4 6 5 - 21

Lincoln 2 9 19 12 - 42

P: Sausha Gabourel 2, Anna Kohler 4, Chanaiah Maxwell 2, Nadirah Mercer 1, MaryEllen Paul 8, Quasha Pine 2, Anitra Riddick 2.

L: T. Huckaby 6, Nefertittii Huckaby 19, Jesse 2, B. Johnson 7, Taelor Johnson 2, Shareekua Jones 2, Rodriguez 4.

West Philadelphia 14 3 6 9 - 32

Rhodes 8 2 13 19 - 42

WP: Boyd 10, Pope 1, Wade 13, Williams 8.

R: Damytri Booth 2, Dominique Davenport 8, Charnice Hands 3, Desiree Johnson 21, Shalia Kerr 4, Shanice Peterson 2, Saniyah Williams 2.

Strawberry Mansion 12 6 19 16 - 53

High School of Future 6 10 8 10 - 34

SM: Courtney 2, Sophia Laney 10, Roneesha Rollins 18, Betty Teachey 17, Latoya Williams 6.

HSoF: Dowling 2, Cirah Hutton 2, Kayla Hutton 4, Stevens 4, Stones 8, Williams 14.

Science Leadership 0 6 10 3 - 19

Swenson 16 2 19 7 - 44

SL: Danielle Duncan 6, Finney 2, Eryn James 11.

S: Kalena Annis 4, Taria Burton 2, Bridget Giedemann 24, O'Leary 4, Shaquay Small 10.

Freire Charter 12 15 8 12 - 47

University City 2 0 2 8 - 12

FC: Markesha Griffin 3, Latisha Johnson 12, Chantal Thomas 12, Taryn Vinson 8, Chelsea Woods 12.

UC: Shirley Brown 2, Mykea Hall 4, Daishawna Stewart 3, Brenda Thomas 3.

Dobbins 0 2 1 5 - 8

Girls High 18 6 11 2 - 37

D: Judy Battle 2, Najimah Chestnut 6.

GH: Siena Childs 6, Chasidy McLauren 4, Tenee Pina 6, Averie Scurry 2, Tanesha Sutton 7, Traneya White 11.

Randolph 11 13 9 8 - 41

New Media Charter 8 19 9 20 - 56

R: Davenport 21, Eldridge 3, Gans 2, Huan 9, Pernell 6.

NMC: Brittany Brodie 14, Sydney Charles 16, Danesha Glenn 9, Ranira Johnson 7, Veronica Noel 4, Nafisah Perry 6.

Elverson 6 4 6 4 - 20

Engineering & Science 19 20 7 8 - 54

E: Colon 2, Latimer 2, McNeill 2, Parker 4, Pegram 4, Tanin 2, Tovvonte 2, Washington 2.

E&S: Dahne Brown-Boyer 8, Eunique Faust 2, Brittany Hrynko 15, Jenell Milton 2, Jasmine Oates 2, Shana Owen 2, Yolanna Snypes 6, Monique Whaley-Briggs 6, Aaliyah Worley 11.

Imhotep Charter 23 9 15 14 - 61

Parkway Northwest 3 8 8 10 - 29

IC: Kaliah Baker 5, Shadira Dantzler 4, Emily Dash 6, Imani Louden 17, Ajee Miller 3, Destiny Russell 13, Shalai Smith 11, Kierra Tucker 2.

PN: Shanell Coleman 8, Slashaen James 21.

Tri-County League

Del-Val Friends 2 0 4 5 - 11

West-Mont Christian 13 14 17 7 - 51

DF: Jen Howard 4, Gabriela Macera 2, Elizabeth Moran 3, Madeline Poirier 2.

WC: Nicole Davis 25, Tiffany Dunning 9, Maria Picard 15, Kylie Stimson 2.

Collegium Charter 0 3 8 12 - 23

Barrack Hebrew 17 3 8 5 - 33

CC: Megan Barker 4, Janee Eggleston 8, Zabrina Gallagher 2, Lillian Rowell 7, Scott-Hall 2.

BH: Jenna Glassman 2, Sarah Gordon 2, Gracie Gottlieb 2, Jackie Khurtosky 5, Tamara Moskowitz 16, Sophia Shoulson 4, Davida Vogel 2.

Nonleague

Hill School 9 6 13 18 - 46

Friends' Central 5 17 12 14 - 48

HS: Katie Gibbs 5, Deanna Mayza 10, Monica Patel 2, Stephanie Schultz 23, Taylor Silar 4, Kerri Taylor 2.

FC: Suzy Bernstein 1, Meghan Cartafalsa 6, Maria Conyers-Jordan 18, Sydney Frank 10, Monaye Merritt 13.

Doane Academy 5 2 0 12 - 19

Morrisville 19 13 15 8 - 55

DA: MonaLisa Hyppolite 4, Kelsey Markowitz 12, Elana Zangerle 3.

M: Katherine Brown 10, Alliyah Campbell 4, Jah'mirra Chambers 7, Michelle Evans 3, Cassandra Gainey 6, Crosby Knott 6, Kievanna Lacey 9, Brianna Markgraf 2, Cassandra Martinez 6, Staci Ramagli 2.

St. Hubert 3 11 5 22 - 41

Episcopal Academy 4 9 4 11 - 28

SH: Eireann Anastasi 21, Ashley Bieringer 2, Megan Decker 10, Ellise Gallagher 1, Charlotte Kucowski 3, Amanda Linder 2, Alicia Quigley 2.

EA: Sarah Abbonizio 2, Kristen Hinckley 2, Meghan Hubley 4, Sarah McKay 4, Megan Quinn 10, Emily Scullin 6.

Springfield (M) 4 5 8 11 - 28

Cheltenham 15 13 15 15 - 58

S: Annie Crudele 12, Elise DiFilippo 12, Taylor Koroncai 2, Maureen Leis 2.

C: Ciara Andrews 13, Jiana Clark 4, Christina Coleman 13, Asia Dan 1, Austin Hamler 4, Tiffany Johnson 6, Shayla Peoples 8, Ming Seawright 2, Artavia Sheffield 7.

Souderton 14 11 11 12 - 48

Christopher Dock 11 9 9 14 - 43

S: Allison Gallagher 2, Carley Kendall 8, Katie O'Connor 1, Nicole Perna 4, Bianca Picard 11, Erin Reagan 10, Libby Wetzler 12.

CD: Denali Althouse 7, Olivia Bradford 9, Jenessa Derstine 12, Shea Neal 6, Laura Swintosky 9.

Plymouth Whitemarsh 10 4 12 11 - 37

William Tennent 18 21 16 19 - 74

PW: Alexa Borkowski 6, Alyssa Butcher 11, Kelly Hackenbrack 2, Erin Martin 7, Gabby Schumacher 6, Egypt Thompson 3, Lindsey Wacker 2.

WT: Ashley Alden 18, Allison Chatburn 10, Melissa Horn 4, Liz Koval 7, Alison Malatesta 5, Rachel Mueller 10, Emily O'Donnell 15, Melissa Wasserleben 5.

North Penn 7 10 7 7 - 31

Neshaminy 9 10 11 13 - 43

NP: Lauren Crisler 5, Meg Gallagher 2, Emily Hagan 4, Steph Knauer 10, Erin Maher 6, Brenda McDermott 4.

N: Shannon Barlow 10, Jade Kent 3, Amanda Lally 18, Lori Paulits 2, Amy Paulits 1, Megan Schafer 7, Jen Slivka 2.

West Chester Rustin 12 5 3 14 - 34

Downingtown West 15 7 19 9 - 50

WCR: Mikayla Doane 2, Emily Hubley 10, Miriah Powell 14, Sam Zang 8.

DW: Kelsey Chattin 6, Elizabeth Coyne 15, Devin Difranks 2, Lindsay Galczynski 4, Allison Shaw 2, Brittany Sicinski 17, Kristin Veneziale 2, Caitlin Walsh 2.

Thursday's Schedule

Boys' Basketball

CENTRAL LEAGUE

Conestoga at Springfield (D), 7:30

Garnet Valley at Marple Newtown, 7:30

Haverford High at Harriton, 7:30

Upper Darby at Radnor, 7:30

PENN-JERSEY LEAGUE

Life Center at Mercy Vocational, 3:45

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Spring-Ford at Methacton, 7:30

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Washington at Bartram, 3:15

Overbrook at Central, 3:15

Southern at Olney, 3:15

Northeast at Edison, 3:15

Fels at Lincoln, 3:15

Martin Luther King at Frankford, 3:15

Simon Gratz at Kensington, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

West Philadelphia at Engineering & Science, 3:15

Dobbins at Germantown, 3:15

Ben Franklin at Bok, 3:15

Boys' Latin at Franklin Learning Center, 3:15

Mastbaum at Roxborough, 3:15

University City at Franklin Towne Charter, 3:15

Furness at Swenson, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Math, Civics & Sciences at New Media, 3:15

World Comm. at Sankofa Freedom, 3:15

Constitution at Rush, 3:15

Douglas at Paul Robeson, 3:15

Elverson at Parkway West, 3:15

GAMP at Parkway Northwest, 3:15

Palmer at Lamberton, 3:15

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf at Woodlynde, 3:30

NONLEAGUE

Science Leadership at CAPA, 3:15

FitzSimons at Palumbo, 3:15

CAPA at Masterman, 3:15

Esperanza at Communications Tech, 3:15

Maritime Academy at Carroll, 3:15

Randolph at Hope Charter, 3:15

George School at Valley Forge, 3:45

Chichester at Monsignor Bonner, 7

Upper Moreland at Council Rock South, 7

Phoenixville at Lansdale Catholic, 7

Conwell-Egan at Neshaminy, 7

Wyomissing at Octorara, 7

Springfield (M) at Upper Merion, 7

Bishop Shanahan at Kennett, 7:30

West Chester East at Great Valley, 7:30

Daniel Boone at Owen J. Roberts, 7:30

Oxford at W.C. Henderson, 7:30

Valley Forge Baptist at Calvary Baptist, 7:30

Pius X at Faith Christian, 7:30