Highlights of Thursday's contests can be found at:

Thursday's Results

Boys' Basketball

PENN-JERSEY LEAGUE

Life Center 75, Mercy Vocational 59

Girls' Basketball

NONLEAGUE

Hill School 44, Life Center 37

Swimming

GIRLS

Sacred Heart 103, Schalick 67

Boys' Basketball Boxes

Penn-Jersey League

Life Center 24 14 17 20 - 75

Mercy Vocational 15 10 15 19 - 59

LC: Jose Bustamante 7, Kyle Clarke 19, C.J. Cooper 15, Jamie Dale 24, Jordan Donovan 2, Brian Morris 2, B.J. Odita 6.

MV: Jason Clayton 16, Gabriel DeJesus 6, Tommy Dillon 4, Martin Hooper 4, David Hughes 4, Rasheed Morrison 18, Wilson Santiago 7.

Girls' Basketball Boxes

Nonleague

Life Center 7 10 20 0 - 37

Hill School 6 10 18 10 - 44

LC: Noema Bradnanska 11, Sara Janackova 8, Nicole Maticka 14, Ariel Moore 4.

HS: Katie Gibbs 3, Deanna Mayza 14, Stephanie Schultz 19, Taylor Silar 3, Kerri Taylor 5.

Friday's Schedule

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Riverside at Florence, 6:15

Burlington City at Palmyra, 6:30

Maple Shade at New Egypt, 6:30

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Trenton Catholic at Moorestown, 5:30

Westampton Tech at Burlington Township, 6:30

Pemberton at Rancocas Valley, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Northern Burlington at Willingboro, 5:15

Delran at Holy Cross, 6:15

Medford Tech at Bordentown, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City at Egg Harbor Township, 5:30

Hammonton at Ocean City, 6

Mainland at Oakcrest, 6

Millville at Absegami, 7

Vineland at St. Augustine, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Bridgeton at Buena, 5:30

St. Joseph at Holy Spirit, 7

Sacred Heart at Wildwood Catholic, 7

COLONIAL CONFERENCE

Woodbury at Haddon Township, 4

Audubon at Gateway, 6

Haddon Heights at West Deptford, 6

Paulsboro at Lindenwold, 6

Sterling at Collingswood, 7

Overbrook at Haddonfield, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem at Schalick, 5:30

Gloucester at Clayton, 7

Pitman at Pennsville, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Deptford at Glassboro, 5:30

Woodstown at GCIT, 5:30

Penns Grove at Gloucester Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown at Highland, 4

Clearview at Cumberland, 5:30

Kingsway at Delsea, 6

NONLEAGUE

Timber Creek at Cherry Hill East, 3:45

Camden County Tech at Cape May Tech, 4

Eastern at Camden, 5:15

Paul VI at Triton, 5:15

Woodrow Wilson at Cherokee, 6

Seneca at Winslow Township, 6

Pennsauken at Bishop Eustace, 7

Cherry Hill West at Lenape, 7

Middle Township at Lower Cape May, 7

Washington Township at Shawnee, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Riverside, 5:15

Medford Tech at Pemberton, 5:15

Palmyra at Burlington City, 6:30

New Egypt at Maple Shade, 6:30

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Township at Westampton Tech, 6:30

Moorestown at Trenton Catholic, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Northern Burlington, 5:30

Holy Cross at Delran, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Ocean City at Hammonton, 5:30

Oakcrest at Mainland, 5:30

Absegami at Millville, 6

Egg Harbor Township at Atlantic City, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Pleasantville at Our Lady of Mercy

Cape May Tech at Cedar Creek, 4

Buena at Bridgeton, 5:30

Holy Spirit at St. Joseph, 7

Wildwood Catholic at Sacred Heart, 7

COLONIAL CONFERENCE

West Deptford at Haddon Heights, 6

Haddon Township at Woodbury, 6

Haddonfield at Overbrook, 6

Lindenwold at Paulsboro, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Schalick at Salem, 5:30

Clayton at Gloucester, 7

Pennsville at Pitman, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Gloucester Catholic at Penns Grove, 4

Glassboro at Deptford, 5:30

GCIT at Woodstown, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Delsea at Kingsway, 4

Cumberland at Clearview, 7

Highland at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Camden at Eastern, 3:45

Lenape at Cherry Hill West, 3:45

Villa Victoria at Moorestown Friends, 4

Bordentown at Collingswood, 5

Cherokee at Woodrow Wilson, 5:15

Cherry Hill East at Timber Creek, 5:15

Triton at Paul VI, 5:15

Winslow Township at Seneca, 5:15

Bishop Eustace at Pennsauken, 5:30

Middle Township at Vineland, 6

Rancocas Valley at Cinnaminson, 6:15

Shawnee at Washington Township, 7

Girls Basketball Champions

South Jersey Group 1

2010: Salem

2009: Gloucester

2008: Wildwood

2007: Palmyra

2006: Salem

2005: Salem

2004: Riverside

2003: Wildwood

2002: Wildwood

2001: Wildwood

2000: Wildwood

1999: Haddonfield

1998: Haddonfield

1997: Burlington Twp

1996: Haddon Township

1995: Burlington City

South Jersey Group 2

2010: Haddonfield

2009: Haddon Township

2008: Collingswood

2007: Haddon Heights

2006: Haddonfield

2005: Sterling

2004: Haddonfield

2003: Northern Burlington

2002: Haddon Township

2001: Sterling

2000: Sterling

1999: Sterling

1998: Sterling

1997: Haddonfield

1996: Pt. Pleasant Boro

1995: Delran

South Jersey Group 3

2010: Pt. Pleasant Boro

2009: Ocean City

2008: Ocean City

2007: Woodrow Wilson

2006: Woodrow Wilson

2005: Woodrow Wilson

2004: Highland

2003: Willingboro

2002: Willingboro

2001: Toms River South

2000: Willingboro

1999: Mainland

1998: Toms River South

1997: Woodrow Wilson

1996: Woodrow Wilson

1995: Middle Township

South Jersey Group 4

2010: Eastern

2009: Washington Township

2008: Absegami

2007: Absegami

2006: Absegami

2005: Absegami

2004: Toms River North

2003: Absegami

2002: Cherokee

2001: Brick Township

2000: Toms River North

1999: Shawnee

1998: Shawnee

1996: Toms River North

1995: Washington Twp.

South Jersey Non-Public A

2010: St. John Vianney

2009: St. John Vianney

2008: St. John Vianney

2007: Red Bank Catholic

2006: Camden Catholic

2005: St. John Vianney

2004: Red Bank Catholic

2003: Red Bank Catholic

2002: Red Bank Catholic

2001: Red Bank Catholic

2000: Red Bank Catholic

1999: St. John Vianney

1998: St. John Vianney

1996: Notre Dame

1995: Notre Dame

South Jersey Non-Public B

2010: Trenton Catholic

2009: Bishop Eustace

2008: Trenton Catholic

2007: Trenton Catholic

2006: Trenton Catholic

2005: Sacred Heart

2004: St. Rose

2003: Sacred Heart

2002: Bishop Eustace

2001: Sacred Heart

2000: St. Rose

1999: St. Joseph

1998: St. Rose

1997: Red Bank Catholic

1996: Red Bank Catholic

1995: St. John Vianney

Central Jersey Group 1

2010: Florence

2009: Florence

2008: New Providence

2007: Highland Park

2006: South Hunterdon

2005: Dayton

2004: Middlesex

Central Jersey Group 2

2010: Malcolm X Shabazz

2009: Rumson-Fair Haven

2008: Rumson-Fair Haven

2007: Rumson-Fair Haven

2006: Rumson-Fair Haven

2005: Rumson-Fair Haven

2004: Rumson-Fair Haven

Central Jersey Group 3

2010: Neptune

2009: Neptune

2008: Neptune

2007: Willingboro

2006: Monmouth Regional

2005: Monmouth Regional

2004: Willingboro

Central Jersey Group 4

2010: Colts Neck

2009: Colts Neck

2008: Trenton Central

2007: Trenton Central

2006: Trenton Central

2005: Trenton Central

2004: Marlboro