Highlights of Saturday's contests can be found at:

Saturday's Results

Boys' Basketball

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

Willingboro 69, Bridgeton 53

Lower Cape May 46, Wildwood Catholic 37

Millville 79, Atlantic Christian 78

NONLEAGUE

Moorestown Friends 20, Haddon Township 18

Buena 62, Maple Shade 51

Overbrook 68, Pennsauken Tech 64

Audubon 71, GAMP 42

Cherry Hill West 87, Northwest Prep 38

Holy Cross 37, West Deptford 30

Lindenwold 57, St. Joseph 51

Life Center 76, Imani Christian School 51

Girls' Basketball

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

Willingboro 78, Bridgeton 19

Sacred Heart 49, Atlantic City 29

COLONIAL CONFERENCE

Audubon 50, Gateway 48

NONLEAGUE

Buena 37, Maple Shade 34

Lindenwold 41, Pennsauken Tech 22

West Deptford 56, Schalick 28

Swimming

BOYS

Seneca 133, Triton 31

Wrestling

PINE BARRENS TOURNAMENT

At Shawnee.

Team scoring: Cherokee 227, Delran 187.5, Shawnee 157.5, Hightstown 142, Cumberland 130, Mainland 108, Schalick 101.5.

Championship Finals

103: Conner Mull, Shawnee, pinned Jimmy Goldschmidt, Cherokee, 2:57. 112: Jim Moody, Shawnee, pinned Colin Segan, Delran, 3:00. 119: Stewart Richardson, Schalick, dec. Sean LaBlanc, Hightstown, 13-1. 125: William Elliott, Cumberland, pinned Mark Weaver, Cherokee, 1:00. 130: Joe Lemerise, Cherokee, dec. Kyle Rosenberg, Shawnee, 12-0. 135: Dan Pak, Delran, def. Nick Nastasi, Cherokee, 1:22, default. 140: Austin Wetterau, Shawnee, dec. Brendan O'Hara, Mainland, 5-1. 145: Travis McDowell, Delran, tech. James Carty, Schalick, 4:00. 152: Mark Denny, Delran, dec. Jake Borys, Cherokee, 4-2 (OT). 160: Ben Fanjoy, Cherokee, dec. Pat Lodge, Delran, 9-7. 171: Robert Elliot, Cumberland, pinned Joey DeChristofaro, Hightstown, 1:07. 189: Paul Sims, Cherokee, pinned Marcus Lawrence, Hightstown, 3:05. 215: Jeremy Reese, Cherokee, dec. Nick Pustizzi, Schalick, 3-2. 285: Steven Paul, Cumberland, dec. Tim Swanson, Cherokee, 1-0.

PRINCETON TOURNAMENT

Team scoring: St. Augustine 121.5, Raritan 97, Washington Township 87, Hopewell Valley 78, Bridgewater-Raritan 48, Hammonton 44.5, Seneca 38, Lawrence 33, North Brunswick 20, Princeton 9

PATRIOT DUALS

Bordentown 65, Notre Dame 14

Bordentown 75, Gloucester Catholic 6

Bordentown 50, Clayton 18

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pitman 36, Highland 36

NONLEAGUE

Gloucester 36, Cedar Creek 28

Pitman 72, Palmyra 9

Paulsboro 61, Lower Cape May 18

Boys' Basketball Boxes

Ocean City PBA Tipoff

Wildwood Catholic 12 7 8 10 - 37

Lower Cape May 7 14 9 16 - 46

WC: T. John Casiello 9, Brian Clarke 10, DaQuill Gibbs 9, Eddie McWade 6, Brendan Norris 3.

LCM: Marvin Evans 4, Ernie Harper 8, Vance Matthews 19, George Moore 5, Bob O'Donnell 7, Brandon Pascucci 3.

Willingboro 15 17 23 14 - 69

Bridgeton 9 11 13 20 - 53

W: Dominic Cain 9, Maurice Counts 10, Scott Crowley 3, Kyle George 8, Tyrell Maloney 18, Mike Owens 10, Noah Taylor 10, Latney Williams 1.

B: Samuel Bell 1, Christopher Brown 6, Darrell Jackson 9, Tamar Jackson 5, Tyren Johnson 3, Frank Nock 22, Karma Segers 5, Dontae Stubbs 2.

Millville 14 22 23 20 - 79

Atlantic Christian 16 21 24 17 - 78

M: Bishop Evans 19, Allen Gaskins 9, Jaymere Hadden 18, Nicholaj Kirey 13, Marquis Matts 8, Rashon Sorrell 12.

AC: Jalen Armstead 5, Briel Chandler 14, Alex Fillipini 2, Derek Johnson 15, Welfan Min 14, Deshon Minnis 16, Luke Piotrowski 11, Jordan Vargas 1.

Nonleague

Moorestown Friends 12 6 2 0 - 20

Haddon Township 5 3 7 3 - 18

MF: Mike Cunningham 7, Curran Ellis 6, Bryce Langlotz 5, Dan Richards 2.

HT: Pat Burns 2, Colin Duffy 3, Kevin Greise 8, Kyle Hart 3, Ryan Rust 2.

West Deptford 4 7 6 13 - 30

Holy Cross 8 7 13 9 - 37

WD: Tim Fair 4, Jordan Haines 1, Justin Hansen 15, Tom Jakubowski 8, Kyle Redrow 2.

HC: John Adryan 1, Jalen Burke 4, Connor Dempster 2, Justin Dornish 12, Shamus Keegan 3, Steve Noworyta 2, Lloyd Smith 13.

Pennsauken Tech 8 19 19 18 - 64

Overbrook 9 26 15 18 - 68

PT: Trevor Blanton 2, Brandon Fuentes 19, Pedro Jiminez 14, Eddie Rivera 2, John Tatum 21, Isiah Wynn 6.

O: James Bullock 21, Ray Cross 5, Mike Diaz 10, Tynir Gale 6, Dominic Mapp 10, Zahre Watts 2, Dan Wilson 14.

GAMP 9 9 8 16 - 42

Audubon 21 15 21 14 - 71

G: Will Finch 2, Derrick Ford 8, Devon Ford 4, Tobias Stokes 13, Jeff Williford 8, Mikail Wilson 7.

A: Adin Borden 7, Pete Coulter 13, Matt Knoll 13, Bobby Panico 6, A.J. Pund 2, Charles Slack 3, Trevor Tassi 4, T.J. Tassi 23.

Lindenwold 15 14 17 11 - 57

St. Joseph 11 6 16 18 - 51

L: Bruce Hicks 10, Jason Hutzler 18, Leland Loftin 2, Zhaire McCormick 10, Xavier Nobles 10, Cruize Rainey 7.

SJ: Zach Grant 17, Marco Hernandez-Colon 10, Andrew Ordille 5, Phil Paulhill 2, Drew Terry 12, Max Valles 5.

Northwest Prep 8 7 15 8 - 38

Cherry Hill West 26 36 18 7 - 87

NP: Eric Chapman 2, Hamlet 6, Jones 2, Lee 2, Shamir Meyers 2, Porter 6, Single 4, Smith 2, Sweeney 12.

CHW: Chris Alteri 3, Sean Eivens 2, Mike Faust 2, Marquis Goodman 9, Devon Granger-Lewis 4, Tommy Hays 6, Alex Injain 3, Ryan Lee 6, Kevin Mullarkey 3, Shawn Mullarkey 3, Derrick Ray 17, Rodney Williams 20, Terrell Williams 9.

Buena 13 19 13 17 - 62

Maple Shade 19 12 16 4 - 51

B: Rashan Austin 9, Trayvond Barbary 5, Art Fields 14, Andre Hewitt 7, Dontae McKinnon 8, Landy Panico 19.

MS: Robert Anderson 2, Nick Burke 4, Jahlil Dean 2, Kevin Eldridge 12, Martile Harris 4, Phillip Jarmon 16, Kelcie Rivers 11.

Life Center 21 10 20 25 - 76

Imani Christian School 6 14 20 11 - 51

LC: Rashawn Cunningham 2, Andre Horne 12, Matt Johnson 2, Jayson Johnson 6, John Johnson 24, LaQuinton Ross 30.

ICS: Baker 2, Choney 8, Fisher 6, Francis 10, Hicks 3, Jackson 7, Murphy 10, Torrant 5.

Girls' Basketball Boxes

Ocean City PBA Tipoff

Willingboro 24 19 25 10 - 78

Bridgeton 3 4 2 10 - 19

W: Gabrielle Bennett 6, Kara Cezar 25, Ashley Ellis 4, Kamilla Ferguson 2, Vanessa Francis 4, Taylor Lewis 10, Maya Mosley 4, Micahya Owens 23.

B: Jovan Childers 10, Karisma Pantaleon 3, Tahira Walker 4, Laviette Willingham 2.

Sacred Heart 13 14 9 13 - 49

Atlantic City 8 2 10 9 - 29

SH: Mandy Buirch 2, Tess Elder 9, Ally Ferrucci 10, Alyssa Ferrucci 2, Brittany Harden 10, Tay-Tay Loatman 3, Megan Petuskey 7, Alexa Plitt 2, Brandi Smith 4.

AC: Maria Caccavo 2, Lauryn Freedman 2, Mone't Gist 8, Evyn Humphreys 3, Amber Knox 1, Sahara Lopez 12, Ta'yon Morgan-Jones 1.

Colonial Conference

Gateway 16 10 14 8 - 48

Audubon 9 13 12 16 - 50

G: Alisha Fox 19, Megan Glenn 4, Aimee Mulhollan 4, Meghan Nowak 21.

A: Sarah Cox 4, Devon Coyle 11, Sam Dececco 10, Tyler Frankowski 4, Alex Gravinese 14, Emily Howard 3, Maddie Lord 4.

Nonleague

Schalick 5 5 9 9 - 28

West Deptford 10 15 17 14 - 56

S: Kerry Hars 5, Ciera Ismail 2, Kristen Jacobs 4, Joyce Perry 9, Giselle Ramos 4, Victoria Wright 4.

WD: Lauren Boegly 4, Kelly Brewster 10, Tarryn Bundy 5, Tina D'Aiutolo 8, Daijah Diggs 1, Angel Hambrecht 10, Megan Kirschling 11, Megan Knoblock 3, Kelly Lindsay 2, Danielle McKeown 2.

Buena 12 10 6 9 - 37

Maple Shade 11 7 14 2 - 34

B: Jen Cimino 2, Patrice Green 4, Elizabeth Mason 11, Jasmine Myers 2, Caroline Santiago 13, Janay Smith 5.

MS: Ashman 2, Jill Dombrowski 2, Devon Dombrowski 3, Brittany Granahan 8, Megan Horvath 2, Jackie McClellan 17.

Sunday's Schedule

Boys' Basketball

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

Cape May Tech vs. Egg Harbor Township, 1:45

Holy Spirit vs. Shawnee, 3:30

Middle Township vs. Ocean City, 7

Girls' Basketball

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

Mainland vs. Our Lady of Mercy, noon

Middle Township vs. Ocean City, 5:15

Monday's Schedule

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Cape May Tech at Pleasantville, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Gloucester, 5:30

Salem at Pitman, 5:30

Wildwood at Schalick, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

GCIT at Penns Grove, 4

Glassboro at Woodstown, 5:30

Gloucester Catholic at Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Highland at Kingsway, 5:30

Delsea at Clearview, 7

Cumberland at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Woodrow Wilson at Cherry Hill West, 3:45

Camden Ac. Charter at Haddon Township, 3:45

Florence at Burlington Township, 5

Bishop Eustace at Triton, 5:15

Lenape at Camden, 5:15

Moorestown Friends at Baptist High, 5:15

Hun School at Trenton Catholic, 5:30

Winslow Township at Eastern, 6

Collingswood at Cinnaminson, 6:15

Palmyra at Delran, 6:30

Camden Catholic at Timber Creek, 7

Cherokee at Shawnee, 7

New Egypt at Highland Park, 7

Washington Township at Pennsauken, 7

Girls' Basketball

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Medford Tech at Westampton Tech, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Pleasantville at Cape May Tech, 5:30

Cedar Creek at Middle Township, 7

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood at Sterling, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Gloucester at Pennsville, 5:30

Pitman at Salem, 5:30

Schalick at Wildwood, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown at Glassboro, 5:30

Penns Grove at GCIT, 5:30

Deptford at Gloucester Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Kingsway at Highland, 4

Williamstown at Cumberland, 5:30

Clearview at Delsea, 7

NONLEAGUE

Haddon Township at Camden Ac. Charter, 3:45

Moorestown Friends at Baptist High, 3:45

Camden at Lenape, 5:15

New Egypt at Hamilton West, 5:15

Eastern at Winslow Township, 5:30

Delran at Palmyra, 6:30

Woodrow Wilson at Maple Shade, 6:30

Triton at Bishop Eustace, 7

Timber Creek at Camden Catholic, 7

Shawnee at Cherokee, 7

Pennsauken at Washington Township, 7

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Riverside at Willingboro, 4:30

Maple Shade at Delran, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Cedar Creek, 5

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Paulsboro, 7

Haddonfield at Lindenwold, 7

Ice Hockey

NONLEAGUE

At IceLine:

Gloucester Catholic vs. Malvern Prep, 3:45

Bowling

BOYS

Seneca at Deptford, 3:30

Bishop Eustace at Gloucester Catholic, 3:45

Burlington Township at Holy Cross, 3:45

GIRLS

Seneca at Deptford, 3:30

Bishop Eustace at Gloucester Catholic, 3:45

Burlington Township at Holy Cross, 3:45

Girls' Basketball Standings

Through Saturday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Burlington Township. . . 1   0   1   0

Trenton Catholic. . . 1   0   1   0

Rancocas Valley. . . 0   0   1   0

Moorestown. . . 0   1   0   1

Westampton Tech. . . 0   1   0   1

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Willingboro. . . 1   0   2   0

Delran. . . 1   0   1   0

Bordentown. . . 0   0   1   0

Cinnaminson. . . 0   0   0   1

Holy Cross. . . 0   1   0   1

Northern Burlington. . . 0   1   0   1

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

New Egypt. . . 1   0   1   0

Palmyra. . . 1   0   1   0

Pemberton. . . 1   0   1   0

Riverside. . . 1   0   1   0

Burlington City. . . 0   1   0   1

Florence. . . 0   1   0   1

Medford Tech. . . 0   1   0   1

Maple Shade. . . 0   1   0   2

COLONIAL CONFERENCE League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

West Deptford. . . 1   0   2   0

Haddonfield. . . 1   0   1   0

Sterling. . . 0   0   0   0

Collingswood. . . 0   0   0   1

Haddon Heights. . . 0   1   0   1

Overbrook. . . 0   1   0   1

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Audubon. . . 1   0   2   0

Haddon Township. . . 1   0   1   0

Paulsboro. . . 1   0   1   0

Lindenwold. . . 0   1   1   1

Gateway. . . 0   1   0   1

Woodbury. . . 0   1   0   1

OLYMPIC League   Overall   

American Division W   L   W   L

Cherokee. . . 0   0   1   0

Cherry Hill East. . . 0   0   1   0

Eastern. . . 0   0   1   0

Lenape. . . 0   0   1   0

Washington Township. . . 0   0   1   0

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Cherry Hill West. . . 0   0   0   1

Pennsauken. . . 0   0   0   1

Shawnee. . . 0   0   0   1

Timber Creek. . . 0   0   0   1

Triton. . . 0   0   0   1

Winslow Township. . . 0   0   0   1

League   Overall   

National Division W   L   W   L

Bishop Eustace. . . 0   0   1   0

Paul VI. . . 0   0   1   0

Seneca. . . 0   0   1   0

Camden Catholic. . . 0   0   0   0

Camden. . . 0   0   0   1

Woodrow Wilson. . . 0   0   0   1

INDEPENDENTS    Overall   

W   L

Moorestown Friends. . . 1   0

Pennsauken Tech. . . 0   2