Highlights of Tuesday's contests can be found at:

All-State Football

Selected by the Associated Press.

Class AAA

FIRST-TEAM OFFENSE

QB: Matt Johnson, McDevitt-Harrisburg, Sr.

All-purpose: Brendan Nosovitch, Allentown Central Catholic, Jr. (Player of the Year)

RB: Rushel Shell, Hopewell, Jr.

RB: Jameel Poteat, McDevitt-Harrisburg, Sr.

RB: Julian Durden, Montour, Jr.

RB: Desmon Peoples, Archbishop Wood, Jr.

TE: Ben Koyack, Oil City, Sr.

WR: Tom Grieves, Thomas Jefferson, Sr.

WR: Brian Lemelle, McDevitt-Harrisburg, So.

WR: Kevin Gulyas, Allentown C. Catholic, Jr.

OL: Chris Thearle, Thomas Jefferson

OL: Austin Heter, Montour, Sr.

OL: Jake Geanous, Erie Cathedral Prep, Sr.

OL: Tad McNeely, Allentown C. Catholic Jr.

OL: Jared Pitts, Allentown C. Catholic, Sr.

K: Noah Ackerman, Erie Cathedral Prep, Sr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DE: Jack Shogan, Franklin Regional, Sr.

DE: Noah Spence, McDevitt-Harrisburg, Jr.

DL: Morgan Craig, Abington Heights

DL: Denton Ensminger, Greencastle-Antrim, Sr.

DL: Roy Dennis, Berwick, Sr.

DL: Averee Robinson, Susquehanna Twp., Jr.

LB: Lukas Turley, Central Valley

LB: C.J. Revtai, West Allegheny

LB: Sean Barowski, McDevitt-Harrisburg, Sr.

LB: Mario Sanders, Erie Cath. Prep, Sr.

LB: Shane McNeely, Allentown C. Catholic, Sr.

DB: Terrell Chestnut, Pottsgrove, Sr.

DB: Aaron McKinney, West Allegheny, Sr.

DB: Calvin Anderson, Greater Johnstown, Sr.

P: Matt Stapleford, Warren, Sr.

Coach of the Year: Mike Mischler, Erie Prep

SECOND-TEAM OFFENSE

QB: Dillon Buechel, Montour, Jr.

All-purpose: Robert Foster, Central Valley, So.

RB: Matt Craig, Springfield (Delco), Sr.

RB: Austin Hartman, Cocalico, Sr.

RB: Terrance Stafford, Dobbins, Sr.

RB: Colin McDermott, Allentown C. Catholic, So.

TE: Matt Weiser, Conrad Weiser, Sr., 6-5, 225

WR: Devin Wilson, Montour, So.

WR: T.J. Keefer, Hollidaysburg, Sr.

WR: Paul Brace, Dallas, Sr.

OL: Casey Strus, Cardinal O'Hara, Sr.

OL: Dylan Bear, Mars, Sr.

OL: Christian DeAngelo, Pottsville, Sr.

OL: Kevin Reihner, Scranton Prep, Sr.

OL: Jason Emerich, Blue Mountain, Jr.

K: Mike Oliveto, Conrad Weiser, Sr.

SECOND-TEAM DEFENSE

DE: Matt Donaldson, Arch. Carroll, Sr.

DE: Frank Taylor, Archbishop Wood, Jr.

DL: Zack McMenamin, Interboro, Sr.

DL: Doug Gritz, Blue Mountain, Sr.

DL: Tyler Havirlak, Valley View, Sr.

DL: Wes Tillett, Shamokin, Sr.

LB: Seth Geyer, Mars, Sr.

LB: Luke Rhodes, Hollidaysburg, Sr.

LB: Kyle McWreath, Trinity, Sr.

LB: Marcus Collins, Monsignor Bonner

LB: Brock Dean, McDevitt-Harrisburg, Jr.

DB: Curtis Frye, Clearfield, Jr.

DB: Niko McPherson, Ringgold, Sr.

DB: Noah Robb, Allentown C. Catholic, Jr.

DB: James Fruehan, Abington Heights, Sr.

P: Zach Robinson, Pottsgrove, Jr.

Class A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB: Corey Talerico, Taylor Riverside, Sr. (Player of the Year)

All-Purpose: Kevin Brodie, Farrell, Sr.

RB: Aaron Horton, Mercyhurst Prep, Sr.

RB: Alex Holland, Curwensville, Jr.

RB: Ryan Woo, Bishop Carroll, Sr.

TE: Skyler Lavage, Taylor Riverside, Sr.

WR: Josh Page, Clairton, Sr.

WR: Mike Burke, Columbia, Jr.

OL: Jesse Battaglia, Rochester, Sr.

OL: Marquis Norris, Clairton, Sr.

OL: Robert Trudo , Farrell, Sr.

OL: Todd Munchak, Curwensville, Jr.

OL: Paul Gaughan, Dunmore, Sr.

K: Kenny Kysor, Port Allegany, Sr.

Coach of the Year: Tom Nola, Clairton

FIRST-TEAM DEFENSE

DL: Desimon Green, Clairton, Sr.

DL: Jared Minori, Bellwood-Antis, Sr.

DL: Alex Pucilowski, Taylor Riverside, Sr.

DL: Ben Ancheff, Williams Valley, Sr.

LB: Nick Tapia, Rochester, Sr.

LB: Brandon Small, Clairton, Sr.

LB: Josh Chumrik, Bishop Carroll, Sr.

LB: Nick Rossi, Taylor Riverside, Sr.

DB: Jason Adamson, Rochester, Sr.

DB: Brian Murphy, Schuylkill Haven, Sr.

DB: Freddy Caruso, Holy Name, Sr.

P: Andrew Nortum, Johnsonburg, Sr.

SECOND-TEAM OFFENSE

QB: Martin Long, North Catholic

All-purpose: Tyler Jenny, Glendale, Sr.

RB: Clayton McNair, Steelton-Highspire, Jr.

RB: Joey Rys, Reading C. Catholic, Sr.

RB: Tyrell Thomas, Southern Columbia, Jr.

TE: Brock Mitchell, Panther Valley, Jr.

WR: Dakota Conway, California, Sr.

WR: Matt Cammilletti, Pius X, Jr.

OL: Alex Karlovich, Line Mountain, Jr.

OL: Dustin Jones, Schuylkill Haven, Jr.

OL: Cain Lamper, Muncy, Sr.

OL: D.J. Abbey, Sto-Rox

OL: Justin Deily, Springdale

K: Taylor Skerpon, Sayre, Sr.

SECOND-TEAM DEFENSE

DL: Erik Walker, Clairton, Jr.

DL: Quinton Hixson, Northern Bedford, Jr.

DL: Kyle High, Canton, Sr.

DL: Laquan Jackson, Taylor Riverside, Jr.

LB: Taylor Makin, Bishop Carroll, Sr.

LB: Tyler Naus, Schuylkill Haven, Sr.

LB: Dan Christian, Holy Name, Sr.

LB: Jamar Whitman, Farrell

DB: Ed Kurtz, Avonworth

DB: Nick Gildea, Juniata Valley, Sr.

DB: Nick Bolias, Monessen, Sr.

Tuesday's Results

CHICK-FIL-A CLASSIC

Norcross (Ga.) 48, Penn Wood 45

BICENTENNIAL LEAGUE CONSTITUTION

Phil-Mont Christian 47, Girard College 43

Jenkintown 56, Bristol 41

BICENTENNIAL LEAGUE INDEPENDENCE

Christopher Dock 35, MaST Charter 34

Holy Ghost Prep 64, Devon Prep 55

Lower Moreland 59, New Hope-Solebury 28

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 54, Ridley 42

Lower Merion 62, Garnet Valley 37

Harriton 55, Radnor 37

Upper Darby 56, Haverford High 40

Springfield (D) 62, Marple Newtown 50

Strath Haven 51, Penncrest 45

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Great Valley 48, Unionville 44

Octorara 52, Kennett 37

West Chester Rustin 83, Oxford 40

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Avon Grove 35, Downingtown West 33

Coatesville 79, W.C. Henderson 75

West Chester East 32, Downingtown East 29

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Methacton 70, Boyertown 60

Phoenixville 64, Pottsgrove 44

Pottstown 53, Pope John Paul II 52

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Southern 57, Bartram 53

Overbrook 42, Edison 35

Fels 69, Olney 65 (OT)

Martin Luther King 56, Kensington 48

Frankford 56, Northeast 51

Simon Gratz 67, Lincoln 43

Washington 66, Central 36

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

West Philadelphia 53, Franklin Learning Center 42

Dobbins 45, Mastery Charter South 27

Furness 78, Bok 71

Phila. Electrical 74, Roxborough 34

University City 54, Germantown 46

Mastbaum 62, Swenson 58

Boys' Latin 59, Franklin Towne Charter 35

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Communications Tech 74, Vaux 64

Del-Val Charter 54, Sayre 36

Prep Charter 63, FitzSimons 53

Freire Charter 49, Mariana Bracetti 44

Mastery Charter North 41, Hope Charter 36

Imhotep Charter 75, Strawberry Mansion 55

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Audenried 56, Science Leadership 45

Bodine 55, Saul 43

Randolph 63, Phila. Academy Charter 51

Palumbo 77, CAPA 48

Masterman 62, Carroll 54

Esperanza 65, High School of Future 46

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Elverson 62, Sankofa Freedom 60 (OT)

Constitution 89, Douglas 30

Rush 44, GAMP 41

Paul Robeson 76, Lamberton 72

Math, Civics & Sciences 93, Parkway West 52

New Media Charter 61, Parkway Northwest 55

World Communications 60, Palmer 53

SUBURBAN ONE AMERICAN

Norristown 66, Wissahickon 54

Plymouth Whitemarsh 87, Upper Moreland 29

Upper Merion 52, Upper Dublin 49

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Souderton 54, Central Bucks South 33

Central Bucks West 46, Quakertown 33

Central Bucks East 56, Hatboro-Horsham 50

Pennridge 59, North Penn 51

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock North 76, Abington 54

Bensalem 53, Truman 45

Council Rock South 49, William Tennent 39

Neshaminy 83, Pennsbury 52

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational 47, Collegium Charter 44

NONLEAGUE

Atlantic Christian 72, Shipley 68

Penn Charter 44, Archbishop Ryan 41

Chestnut Hill 56, Monsignor Bonner 35

Episcopal Academy 67, Bishop Shanahan 58

Cardinal O'Hara 65, Spring-Ford 64

Chester 71, Reading 64

Girls' Basketball

ST. ANDREW'S CLASSIC

Prep Charter 54, Cypress Bay (Fla.) 41

BICENTENNIAL LEAGUE

Christopher Dock 52, New Hope-Solebury 33

Delco Christian 56, MaST Charter 22

Springfield (M) 37, Lower Moreland 28

CATHOLIC ACADEMIES

Mount St. Joseph 41, St. Basil 25

Merion Mercy 48, Gwynedd-Mercy 43

Nazareth Academy 49, Villa Joseph Marie 37

Villa Maria 57, Sacred Heart 38

CENTRAL LEAGUE

Penncrest 37, Strath Haven 35

Ridley 43, Conestoga 30

Lower Merion 49, Garnet Valley 29

Radnor 71, Harriton 49

Upper Darby 44, Haverford High 39

Springfield (D) 40, Marple Newtown 38

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Great Valley 46, Unionville 21

West Chester Rustin 43, Oxford 30

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Coatesville 54, W.C. Henderson 43

Downingtown East 65, West Chester East 32

INTER-AC LEAGUE

Penn Charter 57, Notre Dame 39

PENN-JERSEY LEAGUE

Mercy Vocational 44, Villa Victoria 20

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 47, Methacton 29

Perkiomen Valley 43, Owen J. Roberts 21

Pope John Paul II 56, Pottstown 43

Phoenixville 50, Pottsgrove 26

SUBURBAN ONE AMERICAN

Wissahickon 30, Norristown 24

Plymouth Whitemarsh 57, Upper Moreland 39

Upper Dublin 59, Upper Merion 44

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks East 72, Hatboro-Horsham 33

Souderton 41, Central Bucks South 40

North Penn 55, Pennridge 33

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock North 60, Abington 37

Bensalem 63, Truman 32

Council Rock South 50, William Tennent 34

Neshaminy 43, Pennsbury 29

NONLEAGUE

Maritime Academy 42, City Center 23

High School of Future 39, Dobbins 20

Franklin Towne Charter 56, Swenson 35

Baldwin 41, Christian Academy 26

West Catholic 41, Franklin Learning Center 13

Abington Friends 59, Barrack Hebrew 36

Girard College 43, Phil-Mont Christian 31

Neumann-Goretti 45, Burlington Township 29

Springside 53, Shipley 47

Little Flower 48, Friends Select 45

Bishop Shanahan 56, Academy Park 53

Interboro 49, Communications Tech 21

Upper Perkiomen 37, Faith Christian 35

Boys' Swimming

NONLEAGUE

La Salle 94, St. Joseph Metuchen (N.J.) 76

Wrestling

NONLEAGUE

Central 39, Penn Charter 33

St. Joseph's Prep 45, Chestnut Hill 18

Boys' Bowling

Father Judge 3, St. Joseph's Prep 1

Christopher Dock 4, Jenkintown 0

Roman Catholic 4, Archbishop Wood 0

LaSalle 4, Lansdale Catholic 0

Archbishop Ryan 3, Conwell-Egan 1

Girls' Bowling

Jenkintown 4, Christopher Dock 0

Boys' Basketball Boxes

Bicentennial League

Bristol 7 18 10 6 - 41

Jenkintown 16 15 11 14 - 56

B: Unique Barnes 3, Thomas Bradley 24, Kennedy Davis 2, Devon Devine 9, Dimitri McCoy 1, Trevon Stokley 2.

J: Andrew DiValentino 1, Sam Dorshimer 21, Kevin Hull 10, Jack Kinniry 20, Isaac Schaphorst 3, Pat Stillmun 1.

Phil-Mont Christian 10 15 8 14 - 47

Girard College 14 13 13 3 - 43

PC: Godfrey Baldez 16, Clayton Cooper 2, Mike Hutson 19, Stefan Johnson 2, Aiah Mbriwa 3, Adam McNichol 5.

GC: Malcom Bell 6, Kevin Minnis 9, Devin Walker 4, David Ware 16, Nathan Wright 8.

New Hope-Solebury 4 4 6 14 - 28

Lower Moreland 22 15 13 9 - 59

NH: Patrick Brennan 2, Mike Campion 6, Justin Cebrick 4, Leo Massimino 2, Zach Miller 1, Sean Rowland 4, Matt Wilson 9.

LM: Ryan Abel 6, Jake Cohen 1, Jeremy Geiger 2, Brendan Kennedy 6, Shaun Levine 22, Jared Licht 2, Mike Mangan 9, Tom Parisse 4, Rick Weintraub 2, Oscar Zhang 1, Dimitri Zoubroulis 4.

Devon Prep 11 17 14 13 - 55

Holy Ghost Prep 19 6 14 25 - 64

DP: Duncan Becker 18, Matt Burke 1, Kyle Koehler 21, Steve Kohlbrenner 6, John Laprise 7, Terrence Walsh 2.

HGP: James DeLuca 4, Mike DeStefano 12, Tyler Juchno 21, Ryan Lantzy 14, Jim McDade 13.

Central League

Upper Darby 10 13 12 21 - 56

Haverford High 11 11 2 16 - 40

UD: Terrence Bridges 15, Everett 6, Davon Harris 10, Hashim 15, D.J. Johnson 8, Shoudhary 2.

HH: Eric Falasco 16, Kevin Gladstone 2, Patrick Morgan 10, Greg Rotzell 7, Conor Walsh 5.

Conestoga 11 10 13 20 - 54

Ridley 11 10 5 16 - 42

C: Harry Beimer 7, Sam Bevan 5, Dexter Bridge 14, Demph 2, John Grib 6, Jon Lopes 2, Jared Seltzer 9, Danny Shine 6, Brandon Thompson 3.

R: Zach Apakian 5, Derek Dawson 2, Norm Donkin 15, Kevin Garling 11, Rashan Green 2, Tom Manning 5, Dan Staiber 2.

Strath Haven 10 11 16 14 - 51

Penncrest 4 13 11 17 - 45

SH: Jacob Enterlin 6, Chazz Fisher 15, Edward Hyland 2, Chris Keenan 3, Omar Randall 21, Joseph Raymond 4.

P: Jimmy Allen 3, Andy Ayars 5, Ed Baxter 6, Ian Campbell 17, Ben Davis 9, Alex Graham 5.

Marple Newtown 10 10 13 17 - 50

Springfield (D) 10 17 19 16 - 62

MN: Andrew Brandt 7, Ryan Everly 3, Ryan Furst 19, Kurt Johnson 10, Joe Kelly 4, Pat McGee 5, Brad Standen 2.

S: Dave Carpenter 11, Chris Devinney 4, Zack DeVito 21, Matt Fox 9, Brendan McNamee 4, Adam Washington 13.

Radnor 8 9 12 8 - 37

Harriton 17 14 13 11 - 55

R: Cameron Dunsen 2, Eric Eichenger 3, Dave Kurtyka 2, Rob McCurdy 4, Peter Wallace 13, Connor Walsh 13.

H: Michael Allen 17, Marquis Baker 13, Adam Heller 2, Itay Levy 2, Samir Muhammad 3, Matt Sherman 16, Lorenzo Usche-Rodriguez 2.

Lower Merion 19 14 15 14 - 62

Garnet Valley 10 6 12 9 - 37

LM: Mike Buchwald 6, Luke Chambers 4, Eisenstadet 2, Eric Green 6, Darius Hall 3, Hall 6, B.J. Johnson 8, Jones 3, McFadden 4, Matt McKenna 9, Peterson 1, Reynolds 1, Mike Robbins 6, Williamson 3.

GV: John Blair 4, Guest 4, Ryan Kelly 12, Ryan Padden 4, Jules Raucci 2, Joe Schiavo 8, Noah Scott 3.

Ches-Mont League

Great Valley 13 16 7 12 - 48

Unionville 7 17 8 12 - 44

GV: Ryan Aker 7, Chris Geiss 4, Shakore Grant 13, Michael Gregory 3, Will Patton 3, Tim Shackleton 4, Brad Sherry 6, Lee Stover 8.

U: Matt Christopher 5, Ross Kim-McManus 6, Doug Ott 16, Mike Sundry 15, Parker Williams 2.

Oxford 13 9 10 8 - 40

West Chester Rustin 15 19 35 14 - 83

O: Kai Bey 4, DeQuan Gray 16, Ethan Herb 2, Tevon Rochester 2, Thomas Sanchez 4, Loevele Summerville 8, Mike Vining 4.

WCR: Corey Blake 25, Zach Butcher 18, Trey Lee 2, Matt Moyer 4, Dan Myers 6, Anthony Nash 14, Ethan Ridgeway 2, Marquis Roberson 2, Shelton 2, Cordario Taylor 8.

Kennett 3 15 3 16 - 37

Octorara 12 13 14 13 - 52

K: Luke Alicknavitch 12, Eronsele Eboda 5, Spencer Hyland 2, Kenshi Kobayashi 4, Maalik Rochester 4, Brock Sheets 1, Samuel Tavoni 9.

O: Ian Apgar 2, James Brown 8, Lamont Clark 16, Charles Cooper 5, Anthony DiNorscia 1, Conor Kasabo 2, Jeremy McKim 2, Dequan Newton 10, Mauriece Powers 6.

Downingtown West 11 10 2 10 - 33

Avon Grove 7 3 9 16 - 35

DW: Andrew Bargman 12, Tony Calamarro 4, JaShawn Fontanez 7, Mark Nelson 4, Jimmy Scott 6.

AG: Zach Barker 5, Mike Bullins 2, Mike Byrd 7, Brandon Carey 4, Brian Kreps 2, Brandon Monk 7, Kevin Pankonien 8.

West Chester East 8 7 6 11 - 32

Downingtown East 12 0 10 7 - 29

WCE: Eddie Anderson 7, Mike Brown 4, Terrelle Green 4, Marcus Lauria 4, Nick Scotese 3, Amari Taylor 10.

DE: Elijah Griffin 8, Corey Miller 6, Rikin Patel 3, Colt Saska 2, Dahmir Simmons 2, Eric Speller 8.

Coatesville 19 22 16 22 - 79

W.C. Henderson 10 12 23 30 - 75

C: Leroy Hoggard 1, Hunt 1, Demetri Jones 8, Eric Knight 3, Denzel London 2, Tymeir Miller 9, Kris Miller 18, Dameon Nixon 6, Will Shuler 31.

WH: Briheem Agder 2, Desmond Austin 6, Austin Constable 14, Declan Kane 15, J. McCormick 1, Chas McCormick 17, Ramirez 3, T.J. White 17.

Pioneer Athletic Conference

Pottsgrove 8 11 13 12 - 44

Phoenixville 15 29 9 11 - 64

P: Michael Antione 2, Bryce Carter 7, Johnny Fowler 4, Kayvon Greene 2, Dante Harper 4, Joe Kelly 3, Marcus Marshall 4, Vince Quigley 8, Robert Stiles 10.

P: Marcus Howell 18, Mike Jones 4, Jordan Kelly 6, Rasheed Lawson 12, Jake Lynch 17, Jim Riggins 7.

Pope John Paul II 11 11 14 16 - 52

Pottstown 15 11 13 14 - 53

PJPI: Jeff Evans 12, Jake Gribb 6, Brent Mahoney 10, Billy Malescio 2, Mike Mansur 2, Paul Mills 14, Jamel Stinson 2, Leland Taylor 4.

P: Vince Cottman 4, Miles Elliott 1, Jeff Endy 2, Reynone Frederick 4, Elijah Jackson 18, Brendan King 3, Dawon Matthews 19, Charles Mitchell 2.

Boyertown 9 16 19 16 - 60

Methacton 11 18 13 28 - 70

B: Josh Bauer 3, Scott Dennin 16, Tyler Moser 18, Dylan Pasik 8, Quin Shalaway 3, Ethan Shalaway 4, Trey Werley 4, Kale Wrigley 4.

M: Matt Ahlberg 4, Casper 2, Evan Galloway 20, Mike Handley 15, Andrew Hart 2, Scott Markle 18, Ryan McKee 2, Brian Miller 7.

Public League Division A

Kensington 15 8 15 10 - 48

Martin Luther King 13 12 12 19 - 56

K: Angel Castro 2, Marcellus Johnson 8, Malik Mitchum 5, Jaleel Robinson 13, Julius VanGuine 7, Bruce White 13.

MLK: Damian Bryant 9, Seth Gallashaw 4, Damon Hudgins 10, Trayvon King 17, Eric Moody 2, Randy Siler 8, Shakoor Woodson 6.

Central 8 11 7 10 - 36

Washington 14 27 10 15 - 66

C: Donte Bennett 5, Bert Bivings 8, Ben Hamilton 2, Eric Mallory 2, Kadin Marshall 4, Justin Potter 13, Thomas Tinsley 2.

W: Kawaun Chavis 13, Nafeece Edwards 4, Wanya Ferguson 1, Courtland Gilliam 7, Darnell Green 6, Rashid Jackson 4, Deya Mhiesen 1, Keith Richardson 15, Jalil Stokes 2, Kendall Truitt 8, Robert Wilkerson 5.

Frankford 22 8 15 11 - 56

Northeast 16 8 8 19 - 51

F: Omar Askia 6, Taylor Bessick 5, Dajuan Franks 2, Kevin Lawson 6, Chris Lewis 2, James Taylor 2, Imire Taylor 16, Keith Washington 17.

N: Walt Archer 2, Deion Barnes 17, Jaimee Llano 7, Corey Morris 2, Joe Patriarca 5, William Rampasard 11, Yusef Savage 2, Rashaun Sligh 5.

Edison 8 4 5 18 - 35

Overbrook 10 10 14 8 - 42

E: Michael Fuller 1, Curtis Greer 21, Anthony Montgomery 6, Edwar Polanco 3, Stefan Washington 4.

O(: Alonzo Carmelo 11, Ervin Fletcher 6, Brandon Fulton 9, Dante Glover 3, Samir Hill 11, Mills 2.

Bartram 12 13 9 19 - 53

Southern 12 20 9 16 - 57

B: Barry Brockington 18, Jarmal Brown 3, Jared Bryant 6, Shaquille Ford 2, Bo Murray 3, Darrell Robinson 19, Patchett White 2.

S: Wayne Brunson 7, Rodney Chandler 3, Shameir Duren 9, Jermaine Flowers 13, Eric Fulton 9, Antwain Rucker 13, Louis Thompson 3.

Olney 2 19 12 25 7 - 65

Fels 12 8 18 20 11 - 69

O: Tariq Alexander 5, Jaree Cooper 12, Ray Jaggon 28, Lafayette Jeffers 2, Javon Liles 1, Malik Starkes 9, Kyree Westbrook 2, Chris Wormley 6.

F: Dontae Bacon 2, Kyron Connor 3, Teree Johnson 10, Nijay Kelly 10, Terrance Lewis 2, Danil Mateo 2, Cristian Rojas 8, Rahamon Scott 16, Kevin Steed 13, Walter Thompson 3.

Lincoln 12 9 15 7 - 43

Simon Gratz 17 14 15 21 - 67

L: Kendrick Barnes 5, Michael Bowlers 9, Jack Ferguson 5, Devin Jones 7, Nahjir Robinson 5, Ronald Rollins 10, Rickey Savage 2.

SG: Daquan Bryant 15, Nigel Caldwell 6, Tyrek Gary 4, Bruce Hanner 5, Charles Merritt 4, Andrew Moye 14, Nasif Streeter 6, Devon Walker 3, Aquil Younger 10.

Public League Division B

Franklin Learning Center 12 10 8 12 - 42

West Philadelphia 6 13 15 19 - 53

FLC: Deion Boyer 5, George Ellis 3, Turhan Griffin 17, Sean Lloyd 3, Joe Robinson 8, Troy Steed 6.

WP: Terrell Daye 22, Cameron Estrada 2, Amir Ferebee 7, Lawrence Richardson 13, Desmonn Sams 4, Montrell Smith 5.

Germantown 11 16 9 10 - 46

University City 5 24 13 12 - 54

G: Christopher Bailey 3, Bishop 4, Rasahn Brinkley 2, Kaneeayl Davis 2, Tahron Fitzhugh 10, Shaquille Graham 6, Wonye McFarland 6, Will Parks 13.

UC: Jah-son Abraham 8, Joshua Fenwick 4, Gary Gordon 11, Parrish Grantham 7, Diante Lunsford 2, Martez Lyles 13, Daquane Miller 9.

Swenson 10 13 13 22 - 58

Mastbaum 15 10 16 21 - 62

S: Da'Quan Ballenger 16, Dervin Buckery 8, Jay Hardy 6, Haneef Muhammad 20, D'Andre Parmley 2, Marcus Tillery 6.

M: George Carter 2, Trequan Glenn 4, Eric Jarvis 21, Trevon Johnson 3, Sean McCall 20, Ravi Sinanan 2, Stanley Whittaker 10.

Bok 17 27 8 19 - 71

Furness 21 20 21 16 - 78

B: Yvon Dessus 5, Marquise Marshall 6, I-meir Martin 12, Sean McLean 21, Robert Nealy 5, Jihad Ward 22.

F: Daquan Bohannan 15, Tyriek Gilliard 8, Edwin Harris 6, Malakiah Hunter 10, Daiquan Means 22, Montriel Stokes 17.

Mastery Charter South 4 2 8 13 - 27

Dobbins 12 11 8 14 - 45

MCS: Kevin Beaford 10, Eric Cottman 9, Eddie Egerton 3, Maurice Haywood 2, Steven Scott 3.

D: Daquan Brown 5, Dorsey Cottman 2, Basir Fulmoer 11, Lamar Harrison 2, Dequan Jackson 8, Marquell Tate 2, Jerrell Wright 15.

Roxborough 7 6 10 11 - 34

Phila. Electrical 20 19 20 15 - 74

R: Joseph Cox 2, Aswad Hinton 6, Dwayne Holland 7, Julius Johnson 2, Lijah Lewis 11, Antawan Scriven 4, Desmon Williams 2.

PE: Hakeem Baxter 10, Emmanuel Brown 7, Devante Chance 18, David George 14, Marcus Smith 2, Carrington Ward 13, Jai Williams 10.

Franklin Towne Charter 4 10 9 12 - 35

Boys' Latin 18 12 19 10 - 59

FTC: Naje Benton 2, Jammall Dawkins 3, Bobby Lopez 3, Brandon McGuire 4, George Shank 13, Steven Smith 8, Thomas Whitfield 2.

BL: Khalil Baxter 1, Kyle Davis 4, Yamir Greenlee 7, Kwahlil Coleman Jones 15, Carlos Taylor 9, Maurice Watson 13, Ralik Wise 4, Rafhan Wooten-Miller 6.

Public League Division C

Mastery Charter North 11 13 8 9 - 41

Hope Charter 10 9 5 12 - 36

MCN: Myles Brooker 7, Michael Foster 4, Khalik Long 9, Rahfik Slaughter 4, William Wingate 15, David Wright 2.

HC: Frank Briggs 6, Bruce Clements 9, Nafee Hardy 11, Donta Reynolds 4, Dante Taylor-Mills 6.

Freire Charter 9 8 17 15 - 49

Mariana Bracetti 11 12 6 15 - 44

FC: LaQuan Alston 5, Jahyde Gardner 2, Rodney Hardrick 8, Chris Lawhorn 8, Andrew Stewart 1, Malik Wesley 17, Carlton Wright 8.

MB: Luis Cirillo 11, Rashaun Forman 4, Hassan Harrington 8, Darrell Ockimey 19, Jordano Rodriguez 2.

FitzSimons 12 12 15 14 - 53

Prep Charter 16 13 16 18 - 63

F: Nature Boyer 13, Jack Burris 7, Mike Majett 2, Raheem Nesmith 7, Richard Williams 24.

PC: Jamie Betancourt 4, Raheem Liggins 5, John Longo 10, Abraham Massaley 14, Jalil Myers 4, Laquan Stephens 5, Byron Whiting 5, Mark Wilmer 16.

Communications Tech 22 13 19 20 - 74

Vaux 12 21 15 16 - 64

CT: Chris Burney 2, Rich Hoskins 29, Vasil Malik 18, Tony Parker 10, Terrell Parker 2, Gameel Strange 13.

V: James Butler 9, Jahson Carrington 5, Rysheed Jordan 17, Fahquil Robinson 2, Shawn Williams 19, Jaleel Williams 12.

Sayre 5 6 11 14 - 36

Del-Val Charter 13 10 12 19 - 54

S: Domineic Johnson 4, Lamar Reddick 8, Kyleil Sweat 2, Hakim Williams 20, Javonnta Zimmerman 2.

DC: Javan Bailey 6, Christian Beard 1, Fateem Brockington 8, Rashaan Feaster 7, Heleaince Gates 5, Carnell Gray 11, Khayri King 6, Lijah Shakoor 2, Malik Smith 8.

Strawberry Mansion 8 16 11 20 - 55

Imhotep Charter 23 21 19 12 - 75

SM: Amir Butler 13, James Cole 10, Raekwon Dial 8, Shareef Green 2, Malik Hale 4, Karon Keene 2, Tyrone Madison 9, Sultan Smith 1, Khalil Whitehead 6.

IC: David Appolon 6, Brandon Austin 9, Erik Copes 13, Terrell Johnson 7, Tyhiem Perrin 13, Ameen Tanksley 12, Brian Virgile 2, Bakari White 3, Khyre Wooten 10.

Public League Division D

Palumbo 22 10 35 10 - 77

CAPA 7 18 14 9 - 48

P: Vincent Christopher 6, Demetrius Davenport 25, Tyler Dickinson 6, Maurice Harris 9, Kevin Hayes 5, Sharif Smith 10, Jameal Tucker 14, Devin Walker 2.

C: Sahar Coleman 2, Isiah Hendricks 6, Mike Lauer 6, Matt Powers 34.

Saul 8 9 14 12 - 43

Bodine 15 7 15 18 - 55

S: Shawn Brown 25, Josh Collins 13, Abdoulay Gakou 4, Kenneth Harris 1.

B: Samad Drayton 7, Turon Gaskin 7, Glen Hampton 14, Sahlil Harris 10, Nadir Matthews 17.

Carroll 14 11 12 17 - 54

Masterman 11 15 17 19 - 62

C: Jahid Brown 2, Anthony Brown 1, Jamier Cross 18, Josue Falu 3, Porter Grant 6, Jeremy Irby 15, Dionte Lockwood 8, Shamir Washington 1.

M: Gary Bryant 12, Malcolm Carrington 4, Jack Christmas 4, Terrell Skipper 7, Nate Smith 7, Quran Smith 3, Mike Sturdivant 23, Taggart 2.

Randolph 12 12 15 24 - 63

Phila. Academy Charter 9 15 12 15 - 51

R: Roscoe Bruce 6, Sharquill Farmer 3, Rashon Gaymon 10, Eugene Lett 19, Jamal Phillips 11, Marcus Raymond 2, Richardson 10, Kris Vaden 2.

PAC: Aaron Ball 11, Dan Bianco 3, Eliajh Crandall 21, Joseph Flynn 11, Antonio Rogers 1, Marcielle Wallace 3.

Science Leadership 13 8 11 13 - 45

Audenried 17 16 14 9 - 56

SL: Nadif Bracey 4, Tyler Hankinson 7, Mustapha Idriss 4, Sam Kabangai 13, Jarred Luckey 4, Sterling Perry 11, Sam Sirochman 2.

A: Tyrese Allen 1, Lamont Bligen 6, Syeem Byrd 4, Lynelle Flowers 2, Kylil Harris 2, Daquan Jones 6, Juawan Mason 8, Kasim Munson 4, Qaadir Nock 17, Shiheem Spencer 4, Maurice Wiltbanks 2.

High School of Future 3 12 10 21 - 46

Esperanza 19 15 15 16 - 65

HSoF: Shawn Drayton 21, Garner 2, Saleem Irvin 3, Jones 4, Kirby 3, Raheem Robinson 6, White 4, Aaron Yates 3.

E: Shyheim Anderson 2, Shaquille Bowman 24, Hashim Fleming 6, Edwin Lugo 4, Maurice McNeal 12, Angel Peguero 12, Rodriguez 5.

Public League Division E

Parkway West 8 18 13 13 - 52

Math, Civics & Sciences 22 18 33 20 - 93

PW: Markese Fray 8, Terrell James 7, Henry Johnson 8, Kahlil Keel 11, Penn 2, Scott 3, Mike Stewart 13.

MC&S: Muhammad Amin 6, Warren Dogan 20, Thomas Moore 18, Che Perry 1, Jeffon Powell 12, Tyreek Riddick 15, Maurice Stevens 2, Jeremiah Worthem 19.

Constitution 28 29 25 7 - 89

Douglas 12 13 2 3 - 30

C: Tamir Bolger 4, Mamadou Diakite 13, Xavier Harris 22, Amonie Holloman 12, Abdul King 4, Darren Mills 2, Shaire Tolson-Ford 9, Daiquan Walker 21, Marcus Young 2.

D: Alfred Beauchamp 3, Shahiyd Bullock 4, Nakeem Robinson 6, Andre Ruff 8, Troy Smith 9.

Rush 11 10 5 18 - 44

GAMP 6 6 10 19 - 41

R: Anthony Galdo 15, Benjamin Lamborn 10, William Madden 4, Syr Munoz 11, Tuller 4.

G: Will Finch 1, Devon Ford 6, Derrick Ford 6, Tobias Stokes 17, Jeff Williford 2, Mikail Wilson 9.

Palmer 15 13 12 13 - 53

World Communications 22 9 16 13 - 60

P: Armstrong 26, Burbage 1, Crawford 6, Amir Davis 7, Gibbs 2, Naim Gilmore 7, Winfield 4.

WC: Nicholas Brown 2, Fateem Glenn 1, Anthony Guess 13, Quamier Johnson 5, Markeith Mont 19, Shon Phillips 17, Ichywond Savage 3.

Lamberton 19 17 15 21 - 72

Paul Robeson 20 12 20 24 - 76

L: Trebor Adams 2, Derrick Dease 1, Anthony Fagan 3, Jean-Claude Forte 12, Andrew Hoven 2, Elijah Johnson 15, Nafis Jones 6, Troy Yancy 31.

PR: Dejuan Buttler 5, Leonard Chester 32, Ross Coley 4, Robert Haigler 8, Raymond Jefferson 2, DeVaughn Jones 7, Andre Washington 18.

Parkway Northwest 12 6 18 19 - 55

New Media Charter 10 13 14 24 - 61

PN: Darren Green 7, Brian Johnson 17, Michael Leach 12, Kirk Tomlin 16, Corey Widgins 3.

NMC: Taron Barnes 7, Aatif Clark 10, Keenon Johnson 9, Kairi Joiner 13, Khalil Laws 7, Dwayne McCutchen 3, Marquis Singleton 10, Lamar Woodson 2.

Elverson 16 20 8 16 2 - 62

Sankofa Freedom 12 26 11 11 0 - 60

E: Jeff Brown 5, Harris Griffin 16, Ikeal Johnson 17, Charlie Mills 7, Two Osis 8, Alvin Skinner 3, Alfred Smith 2, Martin Vale 4.

SF: Donell Jarmon 4, James Jefferson 19, Shyheim Ladson 3, Rafiq Marshall 6, Juwan Millner 6, Zakur Williams 11, Anthony Wright-Downing 11.

Suburban One American

Upper Moreland 7 15 4 3 - 29

Plymouth Whitemarsh 18 30 29 10 - 87

UM: Nick Corbett 3, Dave Driscoll 4, Joe Green 1, Matt Kohn 10, Scott Smith 2, Josh Villanueva 2, Matt Worley 7.

PW: Marcus Badger 6, Stephon Baker 17, Jaylen Bond 35, JeQuon Cook 7, Marcus Glover 4, Brandon Johnson 2, Sam Pygatt 5, Garnell Sanders 2, Jake Silvers 8, Kenny Williams 1.

Wissahickon 12 16 9 17 - 54

Norristown 18 16 10 22 - 66

W: Jordan Freed 4, Kyle Garrett 7, Jabari Kibler 8, Tanoh Kpassagnon 4, Anthony McKie 20, Mike Scheier 11.

N: Tevin Bush 1, Jahquan Hargrove 12, Jahbri Hargrove 1, DaQuan Holcomb 1, Rasheed Johnson 15, Aaron Webb 13, Tyreese White 14, Maleek Williams 9.

Upper Merion 13 10 14 15 - 52

Upper Dublin 7 11 15 16 - 49

UM: Naim Cheeseboro 4, Dallas Chesky 9, Ed Chimillio 8, Matt Mahoney 2, James Mobley 20, Pat Stringfield 9.

UD: John Decamara 9, Andrew Derr 2, Darrell Harrison 10, Khalil Owens 26, Ed Petrosky 2.

Suburban One Continental

Quakertown 9 9 8 7 - 33

Central Bucks West 6 15 15 10 - 46

Q: Barndt 2, Kenny Cuadrado 2, Dylan Gossler 5, Bill Harpster 2, Cory Jorjensen 12, John Landis 7, Steffon Spieker 3.

CBW: Seth Condi 2, Quinn Cox 6, Derek Dyer 6, Drew Gazda 1, Anthony Salvitti 6, Tyler Schechter 15, Kevin Sweet 10.

Pennridge 13 17 11 18 - 59

North Penn 14 17 3 17 - 51

P: Tim Abruzzo 17, Drew DeCew 4, Rocky Ferrier 6, Mike Guldin 17, Andrew Lyons 10, Kyle Peters 2, Jared Schaffer 3.

NP: Javi Alvarino 6, Sean Brooks 13, Wes Brooks 11, Taylor Koffke 1, Matt Possanza 8, Tom Scott 2, Janeus Somers 10.

Souderton 10 15 17 12 - 54

Central Bucks South 4 4 10 15 - 33

S: Ryan Connolly 5, Dan Falenki 1, Ray Janifer 3, John Kanas 2, Greg Mendrzycki 3, Luke Moyer 5, Anthony Sergio 22, Mark Wonderling 11, Ry Yozallinas 2.

CBS: James Delgato 5, John Flaherty 6, Matt Johns 4, Dave Knox 2, Steve Schneider 8, John Staman 1, Chris Veal 5, Paul Zakrzewski 2.

Central Bucks East 13 16 8 19 - 56

Hatboro-Horsham 14 11 5 20 - 50

CBE: Chris Allen 2, D.J. Beausejour 6, Liam Gallagher 5, Ryan O'Neil 17, Lou Pannella 9, Matt Stauffer 4, Steve Topley 5, Justin VanHouten 8.

H: Mike Brown 12, Travis Bryan 4, Shane Cummings 7, Chris Hobbs 4, Matt Kane 12, Ryan Kelly 8, Ryan New 3.

Suburban One National

Abington 13 6 18 17 - 54

Council Rock North 17 22 22 15 - 76

A: Julian Keys 5, Darian McFadden 22, Jordan Monroe 6, Jiere Morrisey 9, Wesley Rines 3, Jordan Simmons 6, Vincent Tranquillo 3.

CRN: Charlie Anastasi 8, Alex Corry 5, Aaron Goodman 24, Alex Jordan 2, Liam Kane 1, Matt McCloskey 7, Aaron Morgan 15, John Raymon 12, Hunter Stevens 2.

William Tennent 9 4 8 18 - 39

Council Rock South 10 12 10 17 - 49

WT: Tim Compton 3, Geiger 5, Shakat Kofa 15, Jack Rauchut 4, Cole Weber 12.

CRS: Andrew Cohen 2, Christian Crane 12, Mike Dipaolo 5, Zach Fitzgerald 6, P.J. Gallo 2, Pat Silverthorn 5, Justin Thomas 17.

Truman 10 12 14 9 - 45

Bensalem 14 11 11 17 - 53

T: Dequan Ashley 9, Merdic Green 8, Mike McGuire 9, Shaun Miller 4, Mike Mintah 1, Daveed Ransome 10, Lamont Waters 4.

B: Alex Agyedu 4, Calvin Brown 17, Chris McMullin 10, Dovante Newkirk 5, Austin Nyekan 7, Feriz Saade 2, Leo Vincent 6, Quancine Wilson 2.

Tri-County League

Mercy Vocational 14 16 10 7 - 47

Collegium Charter 14 17 6 7 - 44

MV: Jason Clayton 19, Gabriel DeJesus 6, David Hughes 6, Rasheed Morrison 10, Wilson Santiago 2, Vaughn Weston 6, Mike Wilson 4.

Nonleague

Atlantic Christian 9 24 17 22 - 72

Shipley 12 14 24 18 - 68

AC: Briel Chandler 7, Derek Johnson 29, Welfan Min 9, Deshon Minnis 9, Paul Morganweck 7, Luke Piotrowski 11.

S: Isaiah Baker 14, John Carney 2, Stephen Gentry 5, Ky Howard 22, Chima Nwakpuda 21, Zac Tillman 4.

Archbishop Ryan 15 8 15 3 - 41

Penn Charter 9 13 12 10 - 44

AR: Nick Augenbaugh 6, Eric Fleming 25, Christian Rivera 4, Mike Rymal 6.

PC: Mike Brown 11, Demetrius Jennings 2, Nick Lamb 3, John Loughery 7, Mike McGlinchey 9, John Moderski 6, Sean O'Brien 6.

Monsignor Bonner 15 10 6 4 - 35

Chestnut Hill 15 13 18 10 - 56

MB: Billy Cassidy 12, Josh Hoho 6, Joe McGinn 3, Mike Proska 2, Craig Slade 1, Scott Slade 9, Brandon Watts 2.

CH: Bill Dooley 8, Malik Garner 19, Bobby Keyes 5, Luke Mulvaney 22, Ryan Smith 2.

Cardinal O'Hara 15 7 23 20 - 65

Spring-Ford 21 14 13 16 - 64

CO: Edward Allen 12, Joel Davidson 20, Pat Hagenbach 8, Sean Mayo 16, Lamotte Williams 9.

S: Darryl Branch 2, Josh Dishman 7, Steve Joyce 19, Andrew Keys 3, Zameer McDowell 10, Ryan O'Hara 11, Andrew Scanlan 12.

Reading 14 15 20 15 - 64

Chester 19 12 19 21 - 71

R: Jalan Branford 2, Delvon Brown 17, Joel Ellison 3, Taeshan Huffman 15, Marco Laureano 2, Quincy Scott-Key 2, Demerick Weglinski 22, Alexander Zatratz 1.

C: Lamon Church 18, Richard Grandbury 4, Rondae Jefferson 5, Maurice Nelson 11, Kareem Robinson 7, DeQuann Walker 12, Erikk Wright 14.

Episcopal Academy 22 13 17 15 - 67

Bishop Shanahan 9 15 13 21 - 58

EA: Matt Angelos 12, D.C. Gaitley 6, Billy McAvoy 12, Dan Mengel 10, Brian Metzler 12, Taylor Wright 15.

BS: Ryan Conrad 4, Tom Henshey 7, Mike Ibarguen 15, Josh Redmond 12, Anthony Sam 9, Devon Sweeney 11.

Girls' Basketball Boxes

St. Andrew's Classic

Cypress Bay (Fla.) 5 15 6 15 - 41

Prep Charter 14 15 15 10 - 54

CB: Jenna Cline 2, Jamie Dolnick 10, Kate Maldonado 4, Oriaina Rojas 4, Sarah Troya 13, Kaila Washington 7, Elizabeth Wright 1.

PC: India Cauley 4, Kahleah Copper 16, Tiffany Johnson 21, Naderra Lee 5, Yasmine Montgomery 2, Ericka Sowell 2, Bria Young 4.

Bicentennial League

Christopher Dock 9 15 12 16 - 52

New Hope-Solebury 2 7 12 12 - 33

CD: Denali Althouse 13, Kereece Barnes 2, Olivia Bradford 10, Jenessa Derstine 18, Shea Neal 2, Laura Swintosky 7.

NH: Tess Frelick 13, Elise Kalinovich 6, Erin Moss 13, Kate Suler 1.

Delco Christian 16 21 11 8 - 56

MaST Charter 1 6 11 4 - 22

DC: Jamie Barr 8, Jocelyn Chavous 4, Hannah Ellsworth 4, Emily Evans 6, Anna Evans 6, Emily Homan 13, Stacey MacArthur 11, Carley Neal 4.

MC: J. Behr 4, Bre Behr 4, Maria Farrell 14.

Springfield (M) 6 10 6 15 - 37

Lower Moreland 7 12 5 4 - 28

S: Annie Crudele 7, Taylor DelMonte 2, Elise DiFilippo 9, Michael Harris 2, Taylor Koroncai 12, Maureen Leis 5.

LM: LaSell Campbell 4, Colleen Hagan 2, Stefania Incollingo 6, Ali Morganstein 11, Brittany Wilson 5.

Catholic Academies

Mount St. Joseph 14 6 9 12 - 41

St. Basil 5 8 6 6 - 25

MSJ: Meg Geatens 2, Bridget Higgins 4, Mary Jo Horgan 18, Kelsey Jones 2, Maddie Kohler 2, Cailin Schmeer 2, Steph Smith 11.

SB: Annie Buckley 2, Jess Dembeck 3, Jill Forst 2, Gallagher 1, Jill Lynch 8, Jackie Thompson 9.

Nazareth Academy 14 11 14 10 - 49

Villa Joseph Marie 7 8 14 8 - 37

NA: Ashley Adams 2, Maggie Borski 17, Nicole Dombrowski 5, Lindsay Fluehr 5, Danielle Gasperi 6, Bridget Sobon 2, Jessica Sylvester 12.

VJM: Kelly Coleman 3, Megan Ledwith 14, Sara Madden 2, Mary Newell 9, Melissa Poderis 9.

Villa Maria 8 18 13 18 - 57

Sacred Heart 8 11 10 9 - 38

VM: Brooke Angelos 13, Maria Ferrari 7, H. Funk 5, Lisa Mirarchi 14, Kellie O'Rourke 8, Kristin Walhein 10.

SH: Katie Brannau 8, Nicki Heinsinger 7, Hannah Rush 10, Erin Rush 6, Alanna Tucker 2, Jayni Webster 5.

Merion Mercy 6 14 13 15 - 48

Gwynedd-Mercy 5 14 12 12 - 43

MM: Meg Andruszko 7, Julianne D'Orazio 2, Natalie Dicocco 6, Catherine Moretto 5, Christina O'Shea 7, Martha Pannepacker 14, Courtney Whelan 7.

G: Erin Casey 6, Jenna Hopkins 6, Shannon O'Brien 5, Morgan Sheridan 10, Caroline Shimrock 8, Taylor Sweeney 6, Liz Wojtko 2.

Central League

Penncrest 7 16 10 4 - 37

Strath Haven 8 6 9 12 - 35

P: Mackenzie Baxter 2, Charlotte Beebe 17, Liz Chiocco 1, Patrice Coleman 10, Lauren Huggins 2, Christy Sassaman 3, Courtney Williams 2.

SH: Shannon Dunn 3, Jamie Henry 2, Jamie Morris 8, Gina Powers 8, Bridget Scott 9, Dana Taub 5.

Harriton 5 15 12 17 - 49

Radnor 15 21 18 17 - 71

H: Nadirah Anderson 5, Cara Conwell 3, Shelby Ginsburg 8, Ali Grady 11, Betsy Hurtado 6, Katie Melvin 7, Sabrina Tabasso 9.

R: Brittany Bentz 1, Kayla Crombie 4, Jesse Cunilio 4, Leah Gallagher 3, Lexie Katz 6, Caroline Kelly 2, Chandler Lally 23, Hannah Rose Nussbaum 15, Lindsay Price 2, Jackie Price 5, Shannon Quinn 2, Hannah Schug 2, Maddie Wallace 2.

Springfield (D) 16 4 9 11 - 40

Marple Newtown 10 13 6 9 - 38

S: Bennett 2, Kelsi Chazin 5, Tori Grossi 15, Olivia Kane 6, Alex Poplawski 7, Nicole Ward 5.

MN: Madison Collins 6, Melissa Levy 12, Denise McKeown 12, Devon Miller 8.

Garnet Valley 6 5 13 5 - 29

Lower Merion 14 9 16 10 - 49

GV: Alaina Bradley 9, Chelsea Brown 3, Missy Koscinski 13, Natalie Lang 2, Coley Ricci 2.

LM: Sheba Hall 4, Lila Jones 17, Jesse Porter 6, Rosie Stahler 4, Swartz 12, Ashely Torres 2, Caren Torres 4.

Ridley 15 6 8 14 - 43

Conestoga 6 8 9 7 - 30

R: Chelsey Benedek 4, Shannon Clark 2, Samantha Foy 4, Bree Mulhern 1, Michelle Rhine 15, Marykate Rumbaugh 4, Kelsey York 13.

C: Tracy Cook 2, Ali Grundy 15, Taylor Kenan 3, Niger Lively 2, Kate Nalevanko 8.

Haverford High 9 10 13 7 - 39

Upper Darby 10 14 2 18 - 44

HH: Chelci Asbury 6, Jaclyn Gantz 2, Katrina Geiger 2, Ali Hostler 2, Dana Janney 6, Maura O'Connell 6, Caroline Price 6, Jill Root 9.

UD: Rudee Abello 1, Katie Fitzpatrick 12, Bryonna Mack 7, Tyra Polite 20, Dominique Williams 4.

Ches-Mont League

West Chester Rustin 8 20 4 11 - 43

Oxford 5 10 7 8 - 30

WCR: Chobany 4, Mikayla Doane 6, Emily Hubley 9, Miriah Powell 18, Sam Zang 6.

O: Naya Delancey 9, Jazz Johnson 2, Melanie Kempf 6, Liz Peabody 3, Judy Reinhardt 4, Jasmine Stone 6.

Unionville 4 1 4 12 - 21

Great Valley 13 11 14 8 - 46

U: Bella Gallo 2, Alsion Lewis 3, Kelsey McDonald 5, Susie Pancoast 8, Cami Redfern 3.

GV: Logan Curley 8, Karen Davison 4, Alex Gerhart 4, Amanda Germer 5, Tiffany Govan 7, Rachel Kalick 7, Danielle Strang 5, Kelly Sugalski 2, Kelsey Walsh 4.

Downingtown East 15 16 18 16 - 65

West Chester East 4 7 12 9 - 32

DE: Noelle Alicea 15, Kelly Devlin 7, Kaitlyn Dougherty 19, Michelle Kolonawski 18, Rachel Sykes 6.

WCE: Meyreim Benslimane 2, Alyssa DiPiero 2, Meghan Kavanaugh 5, Nina Mazzarelli 4, Caitlin Pavlo 4, Kim Petrick 9, Karissa Smith 6.

Inter-Ac League

Notre Dame 5 7 12 15 - 39

Penn Charter 21 8 14 14 - 57

ND: Molly Borgese 14, Katie Dugan 4, Erika Ferro 2, Kathleen Fitzpatrick 14, Megan McGurk 4, Colleen Olinger 1.

PC: Brianna Butler 18, MaryKate O'Brien 4, Aleesha Powell 12, Danielle Sienko 5, Kendall Stokes 8, Dianna Thomas 10.

Penn-Jersey League

Villa Victoria 3 8 0 9 - 20

Mercy Vocational 11 11 21 1 - 44

VV: Emily Kraft 8, Shannon Mickey 5, K. Modafferi 2, J. Rosado 3, Austi Tardelli 2.

MV: Dominique Dixon 5, Tyshira Maddox 2, Lisa McMillan 1, Teharah Worrell 12, Michaiah Young 13, Linette Young 11.

Pioneer Athletic Conference

Methacton 9 4 8 8 - 29

Boyertown 17 5 15 10 - 47

M: Abby Devlin 4, Kelly Glatthorn 4, Brittany Livingston 2, Maddy Parker 13, Alivia Reiche 4, Vicky Schaffer 2.

B: Kaitlyn Eisenhard 22, Kelly Furman 9, Brooke Mullen 3, Jess Schlesman 8, Kaley Snyder 5.

Owen J. Roberts 6 3 7 5 - 21

Perkiomen Valley 6 14 15 8 - 43

OJR: Bri Benton 9, Caroline DeAngelo 3, Anna Janisch 4, Katie Logue 2, Julia Sbat 3.

PV: Mikki Guiton 16, Erin Hamm 2, Tori Marcavage 8, Sam Pagel 13, Natalie Swartley 4.

Phoenixville 9 13 10 18 - 50

Pottsgrove 4 9 6 7 - 26

P: Gianna Bliss 5, Chandler DiFebbo 2, Aubree Flagg 12, Kristen Habbel 8, Amber Keys 17, Annie Rubino 4, Mary Sinnott 2.

P: Sally Abbas 3, Jackie Bealer 4, Amy Cherico 4, Carly Conrad 3, Brandi Dickinson 2, Alexis Kehl 4, Marisa Kinneer 2, Amelia Stockman 4.

Pottstown 4 17 5 17 - 43

Pope John Paul II 18 16 8 14 - 56

P: Janisia Brinkley 2, Daesha Collins 9, Alicia Rosenberger 7, Sidney Sanford 19, Milan White 6.

PJPI: Taylor Bearden 4, Jenna Bergen 4, Delaney Bowes 6, Devin Casey 14, Michaela Holleran 2, Sarah Klokis 3, Liz McKeon 8, Haley Mesaros 2, Kristen Monastero 2, Devin Raugh 11.

Suburban One American

Norristown 5 4 5 10 - 24

Wissahickon 5 11 4 10 - 30

N: Tyshay Britten 2, Stephanie DiNolfi 5, Keifonna Ferguson 2, Sierra Gordon 3, Nicole Graham 4, Brianna Hedgepeth 2, Precious Tempson 6.

W: Casey Bill 6, Dominique Earland 8, Sierra Eskridge 9, Alex Schaefer 2, Kim Schwemmer 3, Rachel Stone 2.

Upper Dublin 11 19 22 7 - 59

Upper Merion 12 8 14 10 - 44

UD: Taylor Bryant 17, Allie Dayno 1, Curtrena Goff 18, Sarah Hallowell 7, Larissa Leyes 2, Tayla McInerney 2, Jen Myers 7, Brianna Specter 5.

UM: Cassidy Koenig 18, Jamie Mazzi 8, McAteer 2, Kristina O'Sullivan 15, Jackie VanLoan 1.

Plymouth Whitemarsh 13 16 15 13 - 57

Upper Moreland 9 12 6 12 - 39

PW: Alexa Borkowski 12, Alyssa Butcher 17, Erin Martin 5, Gabby Schumacher 21, Wacker 2.

UM: Katie Costello 7, Erin Dixon 7, Amanda Getz 14, Karli Lynch 3, Danielle McDonnell 4, Walder 4.

Suburban One Continental

Central Bucks South 13 8 14 5 - 40

Souderton 8 13 9 11 - 41

CBS: Ginny Edwards 1, Kimmy Green 2, Kelsey Herrmann 13, Alysha Lofton 3, Kate McMenamin 4, Shannon Senour 4, Madi Vitelli 4, Tyler Vitelli 9.

S: Allison Gallagher 2, Carley Kendall 24, Nicole Perna 4, Bianca Picard 3, Erin Reagan 2, Libby Wetzler 6.

North Penn 14 15 13 13 - 55

Pennridge 9 10 3 11 - 33

NP: Amy Check 1, Lauren Crisler 10, Meg Gallagher 2, Jen Halcovage 2, Steph Knauer 16, Erin Maher 5, Brenda McDermott 4, Kristen Morrison 3, Sierra Simon 1, Vicky Tumasz 11.

P: Nici Bonacci 4, Chynoweth 2, Jenny Cooley 6, Alyssa Marchunsky 15, Jordan Rimmer 6.

Hatboro-Horsham 8 6 11 8 - 33

Central Bucks East 14 18 15 25 - 72

H: Lindsey Day 2, Alicia Hayes 11, Chrissy James 5, Heather Lutz 5, Emily Marvin 2, Becca Purtell 6, Nikki Whisted 2.

CBE: Laura Aseltine 5, Shannon Devlin 9, Rachel Fryatt 4, MargaretAnne Hubbell 3, Lindsey Kelly 17, Morgan Kelly 2, Emily Kiersnowski 3, Courtney McManus 2, Melissa Remmey 10, Lexi Scrivano 11, Karoline White 6.

Suburban One National

Council Rock North 12 10 19 19 - 60

Abington 14 9 8 6 - 37

CRN: Alyssa Dumont 16, Lauren Gold 22, Devin Gold 8, Alyssa Jett 3, Melissa Rowland 7, Dana Storjohann 4.

A: Monterosso 6, Jamie Schectman 3, Jessica Schmidt 16, Chynna West 12.

Council Rock South 12 13 13 12 - 50

William Tennent 8 14 6 6 - 34

CRS: Courtney Brown 11, Taylor Dillon 2, Taylor Hunt 2, Caitlin Jackson 6, Rachel Jacob 6, Alex Wheatley 23.

WT: Ashley Alden 12, Allison Chatburn 4, Melissa Horn 6, Liz Koval 5, Alison Malatesta 2, Rachel Mueller 3, Emily O'Donnell 2.

Neshaminy 8 12 8 15 - 43

Pennsbury 7 4 10 8 - 29

N: Shannon Barlow 3, Jade Kent 9, Amanda Lally 13, Lori Paulits 7, Megan Schafer 6, Jen Slivka 5.

P: Bethea 15, Gray 3, Kelly 3, Kovin 2, Moelton 6.

Bensalem 18 10 19 16 - 63

Truman 10 2 10 10 - 32

B: Cooper 17, Dixon 7, Ewing 2, Ormont 4, Ostapkulich 6, Roberts 5, Schneider 1, Spence 21.

T: Nieyana Brooks 1, Elisha Dupree 5, Brittany Garman 3, Khristaijan Jackson 1, Shannon McDuffie 16, Angelica Mena 3, Kaijah Willis 3.

Nonleague

Dobbins 6 5 2 7 - 20

High School of Future 14 8 10 7 - 39

D: Judy Battle 4, Najimah Chestnut 8, Naiyah King 4, Lehna Lewis 2, Sharnada Martin 2.

HSoF: Niemma Aiken 1, Lashawn Connor 5, Shameil Dowling 2, Cirah Hutton 4, Kayla Hutton 2, Hajaaha Stevens 6, Shiquita Williams 19.

Swenson 6 9 9 11 - 35

Franklin Towne Charter 17 14 8 17 - 56

S: Kalena Annis 6, Taria Burton 1, Bridget Giedemann 22, Shabria Herring 4, Colleen O'Leary 2.

FTC: Amanda Johnson 9, Taylor McFadden 5, Sarah Rodgers 17, Valentina Scalici 14, Madeline Seppareala 1, Larissa Smith 10.

Friends Select 7 16 14 8 - 45

Little Flower 15 15 10 8 - 48

FS: Drew Colman 2, Grace Finkbiner 12, Gabby Gibson 9, Shannon Griffin 4, Wylie Wilson 18.

LF: Taylor Biello 8, Kelly 2, Erin Keyes 12, Jennifer Purcell 8, Wartman 3, Courtney Weidner 15.

Maritime Academy 14 14 7 7 - 42

City Center 9 1 3 10 - 23

MA: Kurvina Daniels 2, Mylakia Flacks 14, Unique Harris 15, Brittaney Lett 11.

CC: Davis 8, Lauren Duckett 4, Huyhn 2, Alicia James 7, Keya Stanley 2.

Franklin Learning Center 0 5 4 4 - 13

West Catholic 21 9 2 9 - 41

FLC: Alicia Dorman 2, Felder 2, Ashley Fulton 4, Shaidiah McNeiare 5.

WC: Kelly Burns 8, Skylar Burton 4, Elena Marrero 2, Chablis Morant 4, Johnnanna Riddick 19, Chelsea Robinson 4.

Christian Academy 4 6 10 6 - 26

Baldwin 13 8 8 12 - 41

CA: Ciera Boyce 6, Anyae Cardwell 7, Jasmine Geathers 1, Justine Pedro 4, Porche Welch 4, Jimmia Williams 4.

B: Val Cohen 2, Jennifer Motter 8, Emily Papp 2, Sloan Warren 29.

Springside 15 10 9 19 - 53

Shipley 13 7 12 15 - 47

S: Michelle Boggs 13, Sidney Epps 13, Erin Gardner 2, Maddi Hinchey 2, Gianna Pownall 8, Elana Roadcloud 15.

S: Sox Alexander 20, Elizabeth Denbigh 2, Aja Ellison 16, Aaliyah Holloway 2, Colleen Walsh 7.

Communications Tech 6 5 2 8 - 21

Interboro 9 16 13 11 - 49

CT: Shanique Epps 2, Khadyah Gardner 8, Bianna Garrett 2, Lornay Rowe 9.

I: Kelsey Allen 5, Olivia Encarnacion 12, Suzy Fink 2, Stacie Hallinan 3, Nicole Hallinan 3, Sam Luglio 3, Sam Markun 2, Lauren Munro 8, Shawna Nelling 11.

Neumann-Goretti 5 15 15 10 - 45

Burlington Township 3 8 8 10 - 29

N: Arrigale 1, Crowley 10, Fillepello 2, Fiocca 9, Nicholsen 2, Rafiu 8, Sciascia 6, Vassallo 7.

BT: Simi Adewumi 1, Carin Arline 8, Amanda Bal 5, Alicia Bradley 5, Cierra Ray 5, Corrine Spencer 4, Victoria Williams 1.

Faith Christian 4 8 10 13 - 35

Upper Perkiomen 8 15 4 10 - 37

FC: Ashlyn Bodder 4, Heather DeMar 9, Rachel Maurer 10, Chelsea Romig 4, Rachel Shive 8.

UP: Morgan Aldinger 2, Stacey Auckland 19, Holly Crossin 12, Kim Kachmar 2, Roland 2.

Phil-Mont Christian 4 5 7 15 - 31

Girard College 6 15 14 8 - 43

PC: Jana Goodman 2, Carly Johnson 2, Jen Khoo 9, Grace Koffel 8, Katie Siebert 6, Charlotte VanDyken 4.

GC: G'Tayah Archie 2, Christine Blye 4, Krystle Cook 11, Shaquira McCottry 8, Dahlia Moncrieffe 7, Taschet Murphy 2, Joyce Randolph 9.

Academy Park 15 9 9 20 - 53

Bishop Shanahan 11 14 13 18 - 56

AP: Abriana Heant 1, Brianna Macauley 18, Jordan Matthews 8, Kayla Peay 1, Moriah Smith 19, Mercades Vaughn 6.

BS: Grace Capuzzi 21, Kelly Haggerty 3, Kelly Harlan 11, Jordan Ogden 21.

Abington Friends 11 13 16 19 - 59

Barrack Hebrew 6 9 8 13 - 36

AF: Bianca Adams 8, Alexa Bowman 13, Kelsey Clark 16, Emily Delaney 2, Brittany Garrison 3, Kelly McGlynn 7, Casey Mutchler 1, Maria Saverese 9.

BH: Caroline Batoff 6, Sivan Ben-Maimon 2, Sarah Gordon 2, Jackie Khurtosky 3, Tamara Moskowitz 16, Sophia Shoulson 7.

Wednesday's Schedule

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Plumstead Christian at Morrisville, 6

NONLEAGUE

Penn Charter at Neumann-Goretti, 4

Esperanza at Abington Friends, 4

Central Bucks West at Wissahickon, 7

Conwell-Egan at Pennsbury, 7

Spring-Ford at Hatboro-Horsham, 7

Villa Joseph Marie at St. Hubert, 7

Penn Wood at Phoenixville, 7:30

Upper Perkiomen at Kutztown, 7:45