Highlights of Tuesday's contests can be found at:

Tuesday's Results

Boys' Basketball

JACK MAYER TOURNAMENT

Pennsauken Tech 62, Camden County Tech 52

Medford Tech 74, Westampton Tech 58

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City 52, Hammonton 20

Vineland 53, Lower Cape May 52

St. Augustine 63, Ocean City 59

Oakcrest 43, Egg Harbor Township 39

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

St. Joseph 70, Buena 50

Holy Spirit 67, Wildwood Catholic 34

NONLEAGUE

Atlantic Christian 72, Shipley 68

Burlington City 53, Bordentown 46

Pemberton 48, Northern Burlington 38

Rancocas Valley 60, Willingboro 52

Gateway 60, Pennsville 58

Haddon Heights 55, Camden Ac. Charter 40

Haddonfield 94, LEAP Academy Charter 43

Collingswood 86, Northwest Prep 26

Moorestown 42, Woodbury 40

Cinnaminson 77, Riverside 34

Life Center 80, St. Benedict's 77

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township 62, Oakcrest 23

Atlantic City 52, Hammonton 19

Mainland 57, Millville 33

Vineland 61, Lower Cape May 18

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

St. Joseph 39, Buena 29

NONLEAGUE

Haddon Heights 49, Camden Ac. Charter 37

Haddonfield 61, LEAP Academy Charter 6

Atlantic Christian 69, Pleasantville 15

Neumann-Goretti 45, Burlington Township 29

Pemberton 51, Northern Burlington 48

Rancocas Valley 53, Willingboro 52

Bordentown 43, Moorestown 41

Holy Cross 74, Burlington City 42

Gateway 50, Pennsville 32

Cinnaminson 42, Riverside 35

Boys' Swimming

Gloucester Catholic 111, Woodstown 68

Salem 118, Pitman 62

Girls' Swimming

Cherokee 100, Shawnee 70

Gloucester Catholic 93, Woodstown 90

Cherry Hill East 104, Rancocas Valley 66

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Audubon 69, Sterling 6

Haddon Township 66, Overbrook 12

OLYMPIC CONFERENCE

Timber Creek 60, Winslow Township 0

Cherry Hill West 34, Shawnee 26

Pennsauken 43, Triton 32

Bishop Eustace 54, Camden 24

Washington Township 42, Seneca 29

Cherokee 62, Cherry Hill East 12

Camden Catholic 67, Paul VI 9

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester 77, Woodstown 6

Clearview 67, Cumberland 6

Delsea 51, Deptford 21

Highland 39, Kingsway 36

Pitman 66, Gloucester Catholic 9

Boys' Bowling

NONLEAGUE

Cherry Hill West 4, Eastern 0

Collingswood 4, West Deptford 0

Cherry Hill East 4, Kingsway 0

Gloucester Catholic 4, Seneca 0

Medford Tech 4, Delran 0

Hammonton 3, Lindenwold 1

Pennsauken 2, Washington Township 2

Cherokee 4, Bishop Eustace 0

Burlington Township 4, Northern Burlington 0

Girls' Bowling

Washington Township 4, Pennsauken 0

Eastern 4, Cherry Hill West 0

Hammonton 4, Lindenwold 0

Cherry Hill East 4, Kingsway 0

West Deptford 4, Collingswood 0

Seneca 4, Gloucester Catholic 0

Medford Tech 4, Delran 0

Burlington Township 3, Northern Burlington 1

Boys' Basketball Boxes

Jack Mayer Tournament

Pennsauken Tech 16 13 14 19 - 62

Camden County Tech 19 12 12 9 - 52

PT: Trevor Blanton 6, Daison Long 2, Brandon Rembert 20, Jose Rosado 8, John Tatum 16, Josh Wilburn 2, Isiah Wynn 8.

CCT: Aldaray Boyd 8, Toran Brown 15, Devon Ellis 2, Armand Foster 13, Malik Gosha 12, Demetri Wabby 2.

Westampton Tech 16 12 11 19 - 58

Medford Tech 17 19 17 21 - 74

WT: Marquel Davis 6, Chad Davis 2, Nadir Dinson 2, Bazil Jackson 11, Chris Massaquoi 4, Jazmir Miller 4, Shawn Russel 15, Jared Smith 2, Marcus Stewart 2, James Trouttman 3, Mikal Williams 4, Dominique Wilson 3.

MT: Donte Ali 2, Devonte Carey 19, Kennedy Chukwuocha 14, Lamine Cooper 15, Gregory Lawson 2, Donte Martinez 7, Chris Shands 2, Khalik Sutton 13.

Cape-Atlantic American

Vineland 8 16 12 17 - 53

Lower Cape May 19 4 16 13 - 52

V: Sean Chini 11, Isiah Cross 2, Christian Morton 4, Trey Parker 2, Jordan Roberts 3, Eric Robertson 4, Marc Snead 8, Daulton Sterling 17, Wade Tull 2.

LCM: Rudy Bishop 4, Marvin Evans 2, Ernie Harper 13, Vance Matthews 11, George Moore 2, Brandon Pascucci 20.

Atlantic City 10 16 19 7 - 52

Hammonton 2 9 4 5 - 20

AC: Kayshawn Dunston 12, Martel Johnson 4, Malik Marshall 2, Ishmail Naji 11, Keyshawn Reynolds 8, Dayshawn Reynolds 2, Lurenzo Smith 2, Tyler Steele 2, Jahleem Williams 9.

H: Jason Crowder 2, Tyler D'Amelio 4, Kyle Darby 3, Jon Lopez 2, Christian Mortellite 9.

St. Augustine 13 25 15 10 - 63

Ocean City 13 14 13 19 - 59

SA: Julian Diaz 1, Michael Greenman 6, Austin Johnson 6, Charles Monaghan 19, Isaiah Morton 26, Dominick Palmieri 3, Brenton Slotoroff 2.

OC: Matt Bosch 8, Dylan Canova 12, Tom Dallezzi 13, Connor Hart 4, Luke Hogan 7, Andrew Kimball 4, Chris Turner 11.

Egg Harbor Township 5 17 13 4 - 39

Oakcrest 13 3 14 13 - 43

EHT: Rahim Bunch 4, Richard Dukes 9, Connor Maser 8, Luke Peterson 6, A.J. Villaluna 3, Justin Williams 9.

O: Justin Knight 15, Jeff Skinner 9, Deontai Thomas 4, Avery Walker 10, Deshawn Ward 5.

Cape-Atlantic National

Wildwood Catholic 8 9 11 6 - 34

Holy Spirit 22 18 16 11 - 67

WC: T. John Casiello 4, Brian Clarke 6, DaQuill Gibbs 12, Harry McNally 4, Eddie McWade 4, John Keenan Osborne 2, Fred Sottnick 2.

HS: Joe Callahan 5, Jate Chesul 20, Larry Jones 11, Tyler Miller 7, Josh Popper 5, Dylan Price 6, Junior Saintel 1, John Sommers 2, Asmar Williams 10.

Buena 10 18 16 6 - 50

St. Joseph 20 11 22 17 - 70

B: Rashan Austin 11, Art Fields 19, Andre Hewitt 2, Dontae McKinnon 5, Landy Panico 13.

SJ: Ed Clopp 2, Zach Grant 10, Marco Hernandez-Colon 7, Zach Major 1, Andrew Ordille 11, Phil Paulhill 6, Drew Terry 27, Max Valles 6.

Nonleague

Atlantic Christian 9 24 17 22 - 72

Shipley 12 14 24 18 - 68

AC: Briel Chandler 7, Derek Johnson 29, Welfan Min 9, Deshon Minnis 9, Paul Morganweck 7, Luke Piotrowski 11.

S: Isaiah Baker 14, John Carney 2, Stephen Gentry 5, Ky Howard 22, Chima Nwakpuda 21, Zac Tillman 4.

Haddon Heights 12 5 17 21 - 55

Camden Academy Charter 6 10 12 12 - 40

HH: Shaquan Hall 3, DaVon Jones 11, Brandon Joyner 20, Nicholas Lundholm 6, Michael Pitts 15.

CAC: Gardell Anderson 12, Daniel Curtis 5, Malcolm Donkers 4, Aaron Spencer 6, Peter Stocker 8, Edwin Vazquez 5.

Burlington City 14 13 12 14 - 53

Bordentown 17 13 11 5 - 46

BC: Burley 17, Shaquille Butler 18, Mana 7, Smalls 8, Wilson 3.

B: Michael Ansong 13, Patrick Donahue 8, Joe Robinson 6, Kartavin Youngblood 19.

Pemberton 13 13 10 12 - 48

Northern Burlington 9 7 8 14 - 38

P: Clarance Burton 3, Ja'Quan Cumings 11, B.J. Gordon 8, Marcus Hubbard 1, Sean Minor 5, Reggie Paris 8, Davante Steele 8, Isaac Thompson 4.

NB: Frank Bilancio 2, Cory Cort 2, Alex Irvin 12, Mike Kodia 2, Joey Montalvo 6, Za'Quis Tillman 6, Malik Watson 3, Fred Young 5.

LEAP Academy Charter 9 14 9 11 - 43

Haddonfield 27 27 31 9 - 94

LAC: Cintron 12, Guess 8, Jones 2, Valentin 2, Williams 2, D. Young 4, T. Young 13.

H: Pat Donnellon 5, Mark Griffin 7, Mike Lacatena 15, Anthony Parenti 6, Wyatt Polk 28, Jake Reisman 7, Jake Sikkema 12, Jack Speake 11, Mike Zaleski 3.

Riverside 12 3 12 7 - 34

Cinnaminson 22 30 15 10 - 77

R: Bangura 7, Hozier 8, Jack 1, Rossi 12, Wallace 6.

C: Alex Banko 2, Mark Berardis 9, Napolean Blamon 28, Max DiLeo 13, Dan Haddon 9, Tim Kemmerle 2, Kayode Oluwayose 10, Xavier Wilson 4.

Northwest Prep 6 4 6 10 - 26

Collingswood 30 14 19 23 - 86

NP: Hamlet 2, Lee 2, Porter 4, Single 2, Sweeney 16.

C: Debed Destin 4, Ryan Dick 10, Jermaine Feaster 7, John Inge 2, B.J. Jones 12, Jaryd Jones-Smith 4, Shaquille Maynard 2, Chris Michael 5, Morris Smith 2, Karon Waller 25, Billy Weldon 2, Aaron Whittington 4, Derek Wormley 7.

Moorestown 12 6 8 16 - 42

Woodbury 6 14 10 10 - 40

M: Michael Angeleri 11, Phil Gamble 4, Chad Gamble 2, Alex Howard 3, Wes Kerr 11, Alex Martinelli 2, Will McDonnell 5, Conner Rieger 4.

W: Anthony Averett 1, Paul Hughes 1, Nick Lawson 3, Kenny Moore 2, Aamir Petrose 11, Mike Smith 10, Terrance Tolbert 8, David Triplett 4.

St. Benedict's 17 11 19 30 - 77

Life Center 17 17 20 26 - 80

SB: Gabby Anglero 4, Jamel Arts 6, Vaughn Gray 19, Tyler Harris 19, Nehemias Marillo 3, Andris Misters 4, Jaylen Reid 9, Mike Young 13.

LC: Rashawn Cunningham 10, Andre Horne 21, Matt Johnson 6, Jayson Johnson 3, John Johnson 15, LaQuinton Ross 25.

Pennsville 13 9 16 20 - 58

Gateway 8 24 12 16 - 60

P: C.J. Baxter 4, Shaune Gorman 6, Clint Hermann 3, Frank Weigel 3, Austin Williamson 2, Dominic Wyshinski 11, Frank Yangello 29.

G: Kyle Abed 3, Alex Farrell 2, Ryan Gavin 8, Tim Greene 8, Dajon Lester 16, Sean O'Brien 2, Joe Palmer 21.

Girls' Basketball Boxes

Cape-Atlantic American

Mainland 12 18 13 14 - 57

Millville 9 12 10 2 - 33

M: Amy Macaluso 13, Gina Masco 2, Keelin McGee 8, Nicole Nardi 15, Alex Raring 8, Jillian Sandilands 8, Rachel Watson 3.

M: Barbara Allen 2, Essence Armstead 2, Courtney Nock 13, Mackenzie Pezzi 2, Shatiera Smith 5, Ashli Weems 9.

Oakcrest 7 4 4 8 - 23

Egg Harbor Township 16 13 14 19 - 62

O: Rebecca Colquhoun 5, Nadirah Highsmith 2, Remi McCllelan 2, Kayla Mejas 8, Kassandra Reyes 2, Benivette Santiago 2, Brea Whitehead 2.

EHT: Angel Brown 4, Cherise Carter 5, Karen Chikezie 3, Gina DiDomenico 8, Laura Phillips 7, Taylor Reed 5, Selena Santiago 17, Rachael Scheiter 13.

Hammonton 4 7 2 6 - 19

Atlantic City 9 14 15 14 - 52

H: Lauren Berger 2, Melanie McLaughlin 2, Paige Mortelite 5, Taylor Peyton 4, Alexis Sondrini 6.

AC: Lauryn Freedman 1, Mone't Gist 5, Evyn Humphreys 2, Amber Knox 15, Sahara Lopez 11, Ta'yon Morgan-Jones 9, DeAja Reynolds 6, Takiyah Woodall 3.

Lower Cape May 5 1 4 8 - 18

Vineland 16 14 20 11 - 61

LCM: J. McDowell 3, Nicole Sangillo 8, Stadinicar 1, Megan Turner 4, Jill Vandermark 2.

V: Alicia Cox 20, Shavonne Davis 6, Figueroa 2, Jeannie Laboy 2, Kyra Lunsford 9, Ardena Moses 7, Priscilla Pagan 3, Halie Perez 4, Janae Williams 8.

Cape-Atlantic National

St. Joseph 10 4 7 18 - 39

Buena 2 9 8 10 - 29

SJ: Shaunna Como 5, Dudo 2, Jade Howard 19, Christine Ingargolia 6, Lucy Neuber 5, Wetzel 2.

B: Jen Cimino 4, Patrice Green 1, Jasmine Myers 8, Caroline Santiago 5, Janay Smith 11.

Nonleague

Gateway 12 11 17 10 - 50

Pennsville 6 5 8 13 - 32

G: Megan Crowley 2, Alisha Fox 13, Megan Glenn 2, Victoria Kupsey 2, Meghan Nowak 31.

P: Samantha Barna 8, Taylor Henze 16, Gagandeep Kaur 2, Sabrina Necelis 2, Kassidy White 4.

Northern Burlington 12 10 17 9 - 48

Pemberton 7 9 21 14 - 51

NB: Brianna Coit 5, Shelby Dolan 10, Jackie Laurenti 12, Marissa Rivera 11, Amirah Terry 5, Drina Thorton 5.

P: Nichelle Blake 3, Bria Champion 26, Tempest Lewis 10, Sabrina Minney 2, Jasmine Poole 1, Jasmine Smith 4, LaRonda Timmons 1, Ariana Vera 4.

Camden Academy Charter 7 13 8 9 - 37

Haddon Heights 8 10 14 17 - 49

HH: Devon Catts 3, Shannon Gormley 1, Noel Higgs 11, Madison McCleery 4, Taylor Nichols 7, Sharonda Outterbridge 3, Nadja Riggs 13, Brielle Rolon 5, Shayla Sweeney 2.

Holy Cross 17 15 27 15 - 74

Burlington City 5 10 13 14 - 42

HC: Carolyn Bacho 5, Syd Bark 3, Alliya Butts 13, Devon Howard 4, Ashli Jeune 11, Jazlyn Johnson 14, Kim Ochman 10, Amanda Offenback 10, Katie Scott 4.

BC: Afia Afyemang 6, Cierra Coleman 1, Courtney Davis 18, Dominique Laing 1, Jasmine Murray 4, Ty Myrick 5, Angel Wilson 7.

Cinnaminson 11 6 9 16 - 42

Riverside 10 7 7 11 - 35

C: Jamie Campbell 7, Courtney Colella 2, Herron 2, Sherron Howard 4, Melissa Tarte 27.

R: Kate Bellan 3, Christine Caruso 13, Shannon Rossi 16, Kim Snow 3.

Atlantic Christian 19 16 21 13 - 69

Pleasantville 2 4 2 7 - 15

AC: Kaylee Breunig 11, Dara Brown 4, Butler 3, Maryah Coleman 7, Morgan Jones 12, Karabashian 7, Shereessa Richards 14, Kelsey Roanson 5, Jamie Zalman 6.

P: Mya Austin 2, Nicole Frasier 2, Barbara Gedeon 3, Aniiyah Hare-Jones 2, Brianna Holloway 2, Myeesha Reeves 4.

Neumann-Goretti 5 15 15 10 - 45

Burlington Township 3 8 8 10 - 29

N: Arrigale 1, Crowley 10, Fillepello 2, Fiocca 9, Nicholsen 2, Rafiu 8, Sciascia 6, Vassallo 7.

BT: Simi Adewumi 1, Carin Arline 8, Amanda Bal 5, Alicia Bradley 5, Cierra Ray 5, Corrine Spencer 4, Victoria Williams 1.

LEAP Academy Charter 0 2 0 4 - 6

Haddonfield 31 14 8 8 - 61

LAC: Merot 2, Ramos 2, Robinson 2.

H: Grace Bealor 2, Maddie Betley 6, Erin Brogan 9, Gabby Ciemny 5, Juls Fargos 4, Lauren Fell 2, Maddie Kiep 9, Alex Marshall 7, Katie Quinn 2, Harley Raymond 6, Cat Senopoulos 9.

Bordentown 12 10 8 13 - 43

Moorestown 9 12 9 11 - 41

B: Alicia Carthan 5, Emily Lawson 14, Alexis McTamney 2, She'reva Mendanhall 11, Kelly Yanucil 11.

M: Erica Estevez 10, Emily Filoon 4, Lauren Leskow 1, Kellen McGinley 4, Nikki McMonagle 4, Marisa Randazzo 6, Stephanie Toy 12.

Wednesday's Schedule

Boys' Basketball

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook at Audubon, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Schalick at Clayton, 5:30

Gloucester at Salem, 5:30

Pitman at Wildwood, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown at Penns Grove, 4

Deptford at GCIT, 5:15

Glassboro at Gloucester Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Clearview at Highland, 4

Williamstown at Kingsway, 5:30

Cumberland at Delsea, 7

NONLEAGUE

Bishop Eustace at Cherry Hill East, 3:45

Paul VI at Cherry Hill West, 3:45

Shawnee at Seneca, 3:45

Palmyra at Moorestown Friends, 4:15

Cherokee at Camden, 5:15

Triton at Woodrow Wilson, 5:15

Pennsauken at Eastern, 5:30

Winslow Township at Washington Twp., 5:30

Delran at Burlington Township, 6:30

Camden Catholic at Lenape, 7

Girls' Basketball

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Schalick, 5:30

Wildwood at Pitman, 5:30

Salem at Gloucester, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

GCIT at Deptford, 5:30

Gloucester Catholic at Glassboro, 5:30

Penns Grove at Woodstown, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Highland at Clearview, 5:30

Delsea at Cumberland, 5:30

Kingsway at Williamstown, 7

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Medford Tech at Westampton Tech, 3:45

NONLEAGUE

Cedar Creek at Woodbury, 4

Burlington Township at Delran, 5:15

Woodrow Wilson at Triton, 5:15

Eastern at Pennsauken, 5:30

Washington Township at Winslow Twp., 5:30

Camden at Cherokee, 6

Our Lady of Mercy at Lower Cape May, 6

Cherry Hill East at Bishop Eustace, 7

Lenape at Camden Catholic, 7

Cherry Hill West at Paul VI, 7

Seneca at Shawnee, 7

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton at Willingboro, 4:45

Rancocas Valley at Bordentown, 6

Cinnaminson at Moorestown, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at Absegami, 6

Buena at Middle Township, 7

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Collingswood, 7

NONLEAGUE

Haddonfield at Raritan, 5

Oakcrest at Paulsboro, 6

Bishop Eustace at Mainland, 6:30

Haddon Heights at Manalapan, 6:30

Red Bank Regional at New Egypt, 7

West Deptford at St. Augustine, 7

Boys' Bowling

Hammonton at Deptford, 3:30

Collingswood at Bishop Eustace, 3:45

Girls' Bowling

Hammonton at Deptford, 3:30

Collingswood at Bishop Eustace, 3:45

Boys' Basketball Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Trenton Catholic. . . 1   0   2   0

Rancocas Valley. . . 1   0   1   0

Burlington Township. . . 1   0   1   1

Pemberton. . . 0   1   1   1

Westampton Tech. . . 0   1   1   1

Moorestown. . . 0   1   0   1

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Holy Cross . . . 1   0   2   0

Medford Tech. . . 1   0   2   0

Willingboro. . . 1   0   2   0

Cinnaminson. . . 0   0   1   0

Delran. . . 0   1   1   1

Bordentown. . . 0   1   0   1

Northern Burlington. . . 0   1   0   1

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

Florence. . . 1   0   2   0

New Egypt. . . 1   0   2   0

Burlington City. . . 1   0   1   0

Riverside. . . 0   1   0   1

Maple Shade. . . 0   1   0   2

Palmyra. . . 0   1   0   2

COLONIAL CONFERENCE League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Haddon Heights. . . 1   0   1   0

Haddonfield. . . 1   0   1   0

Collingswood. . . 1   0   1   1

Overbrook. . . 0   1   1   1

Sterling. . . 0   1   0   1

West Deptford. . . 0   1   0   2

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Audubon. . . 1   0   1   0

Paulsboro. . . 1   0   1   0

Woodbury. . . 1   0   1   0

Lindenwold. . . 0   1   1   1

Haddon Township. . . 0   1   1   2

Gateway. . . 0   1   0   1

OLYMPIC CONFERENCE League   Overall   

American Division W   L   W   L

Pennsauken. . . 1   0   2   0

Lenape. . . 0   0   2   0

Cherry Hill East. . . 0   0   1   0

Cherokee. . . 0   0   1   1

Eastern. . . 0   0   1   1

Washington Township. . . 0   1   0   2

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Shawnee. . . 0   0   3   0

Winslow Township. . . 0   0   2   0

Cherry Hill West. . . 0   0   2   1

Timber Creek. . . 0   0   0   2

Triton. . . 0   0   0   2

League   Overall   

National Division W   L   W   L

Camden Catholic. . . 0   0   2   0

Paul VI. . . 0   0   1   0

Bishop Eustace. . . 0   0   1   1

Seneca. . . 0   0   0   1

Camden. . . 0   0   0   2

Woodrow Wilson. . . 0   0   0   2