Highlights of Thursday's contests can be found at:

Thursday's Results

Wrestling

NONLEAGUE

Haddonfield 61, Father Judge 15

Boys' Bowling

PUBLIC LEAGUE

Constitution 3, Palmer 0

Constitution 3, Southern 0

CATHOLIC LEAGUE

Father Judge 2, Cardinal O'Hara 2

St. Joseph's Prep 4, Neumann-Goretti 0

Roman Catholic 2, Archbishop Ryan 2

Girls' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

St. Hubert 3, Cardinal O'Hara 1

PUBLIC LEAGUE

Constitution 3, Palmer 0

Indoor Track and Field

TFCAGP MEET

At Lehigh University:

DIVISION I

60 meters: 1, Rashaad Williams, Central Bucks West, 7.21. 2, Chris Stephens, Cheltenham, 7.31. 3, Bryan Reice, Neshaminy, 7.32.

60 hurdles: 1, Kolin Jeffers, Methacton, 8.63. 2, Darrell Johnson, Chester, 8.74. 3, Kevin Day, Glen Mills, 8.94.

200: 1, Mike May, Central Bucks West, 23.67. 2, Ricky Pieri, Central Bucks South, 23.91. 3, Austinb Gardener, Neshaminy, 24.24.

400: Connor Manley, Central Bucks West, 52.19. 2, Darris Smith, Penn Wood, 52.51. 3, Larry Fantini, Neshaminy, 53.76.

800: 1, Matt McGarvey, Central Bucks West, 2:01.10. 2, Chris Trimble, North Penn, 2:02.47. 3, Matt Dallago, Perkiomen Valley, 2:04.62.

Mile: Matt Bee, Central Bucks West, 4:35.54. 2, Adrian Reist, Upper Darby, 4:38.54. 3, David Schumaker, Boyertown, 4:39.36.

3,000 meters: 1, Brett Kelly, Boyertown, 9:01.85. 2, Conner Quinn, Hatboro-Horsham, 9:17.27. 3, Jason Gallagher, Pennridge, 9:36.42.

4x200-meter relay: 1, Downingtown West, 1:36.07. 2, Upper Dublin, 1:37.39. 3, Central Bucks West, 1:37.60.

4x400-meter relay: 1, Cheltenham, 3:30.93. 2, La Salle, 3:36.01. 3, Chester, 3:36.17.

4x800-meter relay: 1, Pennridge, 8:20.28. 2, St. Joseph's Prep, 8:33.03. 3, Conestoga, 8:36.21.

Distance medley relay: 1, Downingtown West, 10:58.34. 2, Council Rock South, 11:19.33. 3, Downingtown East, 11:23.38.

Long jump: 1, Brent Charlton, Downingtown West, 22-13/4. 2, Joe Smith, Norristown, 20-111/4. 3, Darryl Mintz, Roman Catholic, 20-81/4.

Triple jump: 1, Harley LaCroix, Cheltenham, 44-81/2.2, Mike Spadaro, Council Rock South, 44-11/2. 3, Wellington Zaza, Upper Darby, 42-03/4.

High jump: 1, Kevin Caporiccio, Council Rock South, 6-0. 2, Louis Smith, Downingtown West, 6-0. 3, Jon Letts, Central Bucks West, 5-10.

Shot put: 1, Leo Collazo, Norristown, 48-81/2. 2, Chris Black, Hatboro-Horsham, 47-9. 3, Andrew Cape, Glen Mills, 46-7.

Pole vault: 1, Bobby Perepiczka, Council Rock North, 13-6. 2, Tom Sternberg, Council Rock South, 11-6. 3, Corey Smith, Central Bucks West, 11-0.

DVGTCA MEET

At Lehigh University:

55 meters: 1, Cierra White, Engineering & Science, 7.79. 2, Helen Adams, Coatesville, 8.19. 3, Hollis Coleman, Perkiomen Valley, 8.28.

60 hurdles: 1, Leah Nugent, Abington, 8.89. 2, Emerald Walden, Plymouth Whitemarsh, 9.44. 3, Morgan Long, Chichester, 9.62.

200: 1, Jody-Ann Evans, Quakewrtown, 26.35. 2, Taylor Ellis-Watson, Springside, 26.58. 3, Tymerah Burgess, Gratz, 26.74.

300: 1, Danielle Castaldi, Downingtown East, 42.56. 2, Emily Wenger, Garnet Valley, 43.82. 3, Rachel Strother, Abington, 43.91.

400: 1, Michelle Davis, West Catholic, 59.83. 2, Jordan Matthews, Abington, 1:00.04. 3, Alicia Evans, Quakertown, 1:02.55.

600: 1, Bryn Erin Kerr, Central Bucks West, 1:43.87. 2, Michelle Fleyshman, Lower Moreland, 1:44.54. 3, TAsha Miller, Boyertown, 1:44.92.

800: 1, Taylor Carcella, Downingtown East, 2:22.85. 2, Heather Selheimer, North Penn, 2:22.87. 3, Emma Mahony, Villa Joseph Marie, 2:23.04.

1,000: 1, Judi Wrzosek, Downingtown West, 3:15.93. 2, Meredith Reiche, Mount St. Joseph, 3:16.20. 3, Shanteau Bucknor, Swenson, 3:20.81.

Mile: 1, Meghan McGovern, North Penn, 5:14.72. 2, Kathleen Stewart, Council Rock South, 5:20.39. 3, Biz Weiler, Downingtown East, 5:22.56.

4x200-meter relay: 1, Upper Darby (Medeline Eustache, Georgia Mason, Tatyana Harris, Tione McNeil), 1:48.66. 2, Quakertown, 1:49.67. 3, Central Bucks East, 1:50.35.

4x400-meter relay: 1, Downingtown East (Taylor Carcella, Kaela Barna, Danielle Castalsi, Naomi Thomas), 4:11.0. 2, Pennridge, 4:13.28. 3, Villa Joseph Marie, 4:14.43.

4x800-meter relay: 1, Pennridge (Jessye McGarry, Kasey Jones, Allie Desko, Tori Gerlach), 9:43.85. 2, Cardinal O'Hara, 9:50.25. 3, Central Bucks West, 9:53.44.

Long jump: 1, Diamond Hodge, Girls High, 17-7. 2, Shalaya Sidney, Paul Robeson, 17-4. 3, Yuwen Michelson, Strath Haven, 16-11.

Triple jump: 1, Logan Brenker, Conwell-Egan, 35-111/2. 2, Shali Muhammad, Paul Robeson, 35-21/4. 3, Jess Matsinger, Great Valley, 33-81/4.

High jump: 1, Anne Holland, Pennridge, 5-4. 2, Eliana Yankelev, Lower Moreland, 5-2. 3, Katie Gross, Mount St. Joseph, 5-0.

Shot put: 1, Anna McCloskey, Cardinal O'Hara, 36-111/2. 2, Taylor Harkins, North Penn, 34-7. 3, Devon Broglie, Central Bucks East, 33-4.

Pole vault: 1 (tie), Haley Gorenflo, Plymouth Whitemarsh, and Amanda Benninghoff, Council Rock South, 10-0. 3 (tie), Nicole Reibold, Hatboro-Horsham, and Kayla Thomas, Springfield (D), 9-6.

Boys' Basketball Boxes

Chick Fil A Classic

Charlotte Christian 0 22 0 33 - 55

Penn Wood 0 20 0 26 - 46

CC: Andrew Frowine 12, Anthony Gill 15, Des Lawrence 2, Eric Lynch 1, Ben Richter 4, Luke Robinson 1, Patrick Rooks 8, Uyi U-Edosomwan 2, Trent Walker 8, Mitch Warner 2.

PW: Akil Anderson 4, Darian Barnes 4, Aaron Brown 18, Jeff Kyem 4, Sean Oakman 2, Jerry Price 5, Malcom Richardson 6, Kali Smith 1, Rahjul Young 2.

Bicentennial League Constitution

Morrisville 6 7 20 13 - 46

Jenkintown 10 9 4 14 - 37

M: Moet Dixon 4, Errick Lewis 7, Rickey Melendez 15, Tyler Quill 10, Frank Ramble 3, Kris Shaw 7.

J: David Castner 1, Andrew DiValentino 2, Sam Dorshimer 5, Kevin Hull 13, Jack Kinniry 9, Isaac Schaphorst 7.

Plumstead Christian 11 9 11 9 6 - 46

Girard College 11 4 14 11 12 - 52

PC: Cory Brautigam 4, Jon Ciotta 4, Max Drake 13, Jose Figueroa 17, Josh Sharik 3, Brad Wisler 5.

GC: Malcom Bell 2, Kevin Minnis 9, Tyreek Peeples 19, Devin Walker 4, David Ware 16, Chris Waters 2.

Bicentennial League Independence

Holy Ghost Prep 17 17 13 10 - 57

New Hope-Solebury 6 2 6 11 - 25

HGP: Jeff Ainsley 8, Mike DeStefano 3, Christian DiFlorio 2, Shane Grady 6, Tyler Juchno 16, Ryan Lantzy 7, Chris Morano 4, Chad Nowak 9, Mike Pastore 2.

NH: Patrick Brennan 7, Mike Campion 6, Leo Massimino 2, Sean Rowland 6, Matt Wilson 4.

Christopher Dock 9 13 8 8 - 38

Devon Prep 15 6 25 18 - 64

CD: Dave Brelsford 3, Tyler Denlinger 5, Adam Spinozzi 11, Sharif Stewart 2, Sam Thalathoti 15, Sam Wilkins 2.

DP: Duncan Becker 12, Matt Burke 4, Mike Giampietro 5, J.J. Kiely 4, Kyle Koehler 8, Steve Kohlbrenner 3, John Laprise 13, Terrence Walsh 4, Nick Weis 11.

Lower Moreland 20 22 20 24 - 86

Springfield (M) 16 19 15 16 - 66

LM: Ryan Abel 23, Jake Cohen 6, Brendan Kennedy 4, Shaun Levine 22, Jared Licht 13, Mike Mangan 3, Tom Parisse 6, Oscar Zhang 2, Dimitri Zoubroulis 7.

S(: Nick Barraclough 11, Billy Dahm 15, Jordan Greene 15, Ryan Lightcap 5, Luke Pollock 2, Brandon Steprey 2, Max Vido 4, Tyler Williams 12.

Central League

Strath Haven 15 11 6 13 - 45

Marple Newtown 21 17 11 12 - 61

SH: Jacob Enterlin 11, John Fender 3, Chazz Fisher 7, Edward Hyland 6, Chris Keenan 2, Korahn McKenney 2, Omar Randall 14.

MN: Andrew Brandt 23, Ryan Furst 12, Kurt Johnson 16, Joe Kelly 4, Pat McGee 5, Brad Standen 1.

Penncrest 14 9 14 14 - 51

Radnor 4 10 13 18 - 45

P: Andy Ayars 6, Ian Campbell 21, Ben Davis 10, Alex Graham 13, Al Mercer 1.

R: Cameron Dunsen 4, Eric Eichenger 10, Dave Kurtyka 3, Rob McCurdy 5, Mitch Sheridan 4, Peter Wallace 15, Connor Walsh 4.

Upper Darby 15 14 8 11 - 48

Lower Merion 7 14 20 6 - 47

UD: Terrence Bridges 6, Copeland 2, Everett 5, Harris 14, Brandon Hashim 13, D.J. Johnson 6, Ishmael Walls 2.

LM: Mike Buchwald 10, Luke Chambers 9, Raheem Hall 9, Darius Hall 5, B.J. Johnson 11, Mark Krantz 3.

Harriton 9 13 14 3 - 39

Springfield (D) 11 13 10 12 - 46

H: Michael Allen 4, Marquis Baker 12, Ryan Kelley 4, Samir Muhammad 11, Matt Sherman 6, Lorenzo Usche-Rodriguez 2.

S(: Steve Baker 5, Dave Carpenter 5, Zack DeVito 11, Matt Fox 4, Brendan McNamee 14, Adam Washington 7.

Haverford High 12 8 13 22 - 55

Conestoga 13 14 15 17 - 59

HH: Pierre Charles 23, Eric Falasco 4, Kevin Gladstone 4, Brandon Johnson 6, Patrick Morgan 16, Greg Rotzell 2.

C: Harry Beimer 12, Sam Bevan 3, Dexter Bridge 13, John Grib 2, Jon Lopes 2, Jared Seltzer 17, Danny Shine 10.

Ches-Mont League American

Octorara 15 17 17 8 - 57

Great Valley 8 12 6 15 - 41

O: James Brown 10, Lamont Clark 12, Charles Cooper 14, Mike Navarro 5, Dequan Newton 6, Mauriece Powers 10.

GV: Ryan Aker 4, Dan Augusterfer 2, Nate Cohen 6, Chris Geiss 4, Shakore Grant 14, Will Patton 5, Brad Sherry 4, Lee Stover 2.

Unionville 9 14 2 9 - 34

Oxford 13 6 9 15 - 43

U: Matt Christopher 7, Tyler Fries 5, Garrett Geiger 11, Ross Kim-McManus 5, Doug Ott 2, Mike Sundry 4.

O: Kai Bey 6, Jordan Boykins 2, DeQuan Gray 9, Ethan Herb 2, Tevon Rochester 5, Thomas Sanchez 4, Loevele Summerville 15.

Sun Valley 7 5 12 14 - 38

West Chester Rustin 23 25 11 10 - 69

SV: Drew Giampietio 2, Billy Hudson 8, Ryan McMinn 5, Kyle Miller 11, Kyle Moretti 2, Sean Nelson 9, Petrone 1.

WCR: Corey Blake 10, Trey Lee 2, Ryan Malloy 2, Dan Myers 2, Anthony Nash 16, Ethan Ridgeway 10, Marquis Roberson 7, Adam Seibert 4, Shelton 6, Issac Taylor 4, Cordario Taylor 6.

Ches-Mont League National

Downingtown East 11 10 13 24 - 58

Coatesville 16 7 22 26 - 71

DE: Elijah Griffin 9, Corey Miller 6, Rikin Patel 6, Brandon Pleines 2, Colt Saska 9, Dahmir Simmons 17, Eric Speller 6, Max Truchan 3.

C: Leroy Hoggard 2, Demetri Jones 14, Kris Miller 15, Tymeir Miller 15, Dameon Nixon 5, Will Shuler 20.

W.C. Henderson 17 10 22 25 - 74

Bishop Shanahan 12 15 17 25 - 69

WH: Desmond Austin 11, Austin Constable 19, Dave Goodman 2, Declan Kane 12, Jason McCormick 8, Chas McCormick 20, T.J. White 2.

BS: Dylan Alderman 11, Ryan Conrad 6, Tom Henshey 13, Mike Ibarguen 14, Josh Redmond 14, Anthony Sam 11.

Avon Grove 9 13 8 14 - 44

West Chester East 14 9 17 20 - 60

AG: Zach Barker 2, Mike Byrd 2, Brandon Carey 9, Dan Cuirlino 3, Brandon Monk 16, Kevin Pankonien 9, Ian Taylor 3.

WCE: Eddie Anderson 8, Mike Brown 13, Tim Durkin 4, Terrelle Green 12, Marcus Lauria 4, Nick Scotese 9, Amari Taylor 10.

Nonleague

Central Bucks South 15 15 18 10 - 58

Abington 21 13 16 13 - 63

CBS: Jake Cramer 1, James Delgato 15, John Flaherty 2, Dave Knox 6, Kevin Raymond 7, Will Sasser 6, Steve Schneider 21.

A: Julian Keys 7, Darian McFadden 14, Jordan Monroe 5, Wesley Rines 13, Chris Ruhl 1, Jordan Simmons 5, Vincent Tranquillo 11, Michael Travor 7.

Roman Catholic 11 12 12 22 - 57

Penn Charter 10 4 16 5 - 35

RC: Rip Engle 4, Shep Garner 8, Secane Johnson 3, Raquan Johnson-Brown 10, Fortunat Kangudi 22, Montana Mayfield 4, Shafeek Taylor 6.

PC: Mike Brown 11, Dave Huber 2, Demetrius Jennings 4, John Loughery 2, Mike McGlinchey 7, John Moderski 4, Sean O'Brien 3, Grant Shaffer 2.

Ridley 12 12 6 10 - 40

Archbishop Ryan 10 8 15 12 - 45

R: Sean Church 16, Derek Dawson 8, Norm Donkin 2, Kevin Garling 12, Tom Manning 1, Dan Staiber 1.

AR: Nick Augenbaugh 6, Eric Fleming 19, Gage Galeone 3, Brian Okolo 3, Christian Rivera 12, Kyle Slawter 2.

Pottsgrove 7 13 8 19 - 47

Episcopal Academy 14 16 12 17 - 59

P: Michael Antione 8, Bryce Carter 8, Johnny Fowler 6, Kayvon Greene 3, Marcus Marshall 8, Ryan McMenamin 2, Vince Quigley 7, Robert Stiles 5.

EA: Matt Angelos 7, D.C. Gaitley 4, Billy McAvoy 8, Dan Mengel 10, Brian Metzler 16, Taylor Wright 14.

Malvern Prep 11 13 12 18 - 54

West Catholic 10 7 13 16 - 46

MP: James Demopoulos 6, Sean Gordon 7, Brendan Kilpatrick 29, Steve Perpiglia 6, Tom Pitt 1, Kevin Rafferty 5.

WC: Yuri Burton 11, Christian Gibbs 11, Julian Lee 2, Mark Perez 16, Jaleel Reed 2, Thomas 2, T.J. Waters 2.

Chestnut Hill 2 14 5 14 - 35

LaSalle 14 4 9 13 - 40

CH: Bill Dooley 3, Andrew Dowds 2, Malik Garner 19, Bobby Keyes 5, Luke Mulvaney 6.

L: Joe Brown 6, Steve Collins 5, Eddie Mitchell 14, Kevin Piotrowicz 2, Mike Poncia 6, Amar Stukes 5, Brennan Woods 2.

Methacton 7 12 12 12 - 43

Upper Dublin 14 8 18 10 - 50

M: Matt Ahlberg 2, Pat Dinan 2, Evan Galloway 3, Mike Handley 12, Andrew Hart 2, Ryan Herber 2, Scott Markle 6, Ryan McKee 5, Brian Miller 9.

UD: Andrew Carber 1, John Decamara 19, Andrew Derr 6, Darrell Harrison 6, David Lerman 6, Khalil Owens 6, Blair Weiss 6.

Spring-Ford 7 8 7 8 - 30

North Penn 21 12 17 10 - 60

S: Darryl Branch 2, Steve Joyce 8, Ryan Keefe 3, Matt Lacy 4, Zameer McDowell 3, Andrew Scanlan 10.

NP: Javi Alvarino 2, Wes Brooks 8, Sean Brooks 11, Taylor Koffke 9, Matt Possanza 17, Larry Roanne 2, Janeus Somers 11.

Monsignor Bonner 4 12 22 13 - 51

Germantown Academy 21 9 25 22 - 77

MB: Billy Cassidy 7, Josh Hoho 12, Anthony Jackson 3, Scott Slade 17, Craig Slade 12.

GA: Greg Dotson 15, James Drury 2, Earl Edwards 4, Greg Guers 9, Jimmy Hammer 17, Beau Jones 4, Nick Lindner 15, Julian Moore 8, Cameron Retif 3.

Mastery Charter North 12 7 18 6 - 43

Conwell-Egan 9 15 13 11 - 48

MCN: Myles Brooker 12, Michael Foster 7, Najere Johnson 3, Hassan Jones 4, Rahfik Slaughter 4, Rafiq Tillman 8, David Wright 5.

C: Kyle Bonner 9, Mike Kelly 2, Jamal Nwaniemeka 21, Dylan Pease 3, Ryan Pepito 5, Matt Petrizzi 3, Carlton Whitehead 5.

Pottstown 9 24 15 22 - 70

Muhlenberg 8 18 11 8 - 45

P: Mike Byrd 2, Trevon Clifford 3, Vince Cottman 2, Jeff Endy 4, Reynone Frederick 6, Elijah Jackson 18, Brendan King 9, Dawon Matthews 23, Charles Mitchell 1, Jordan Quill 2.

M: Jeter 1, Kassaman 2, Nelson 8, Ovid 2, Price 26, Sanders 6.

Father Judge 5 11 10 15 - 41

Downingtown West 11 4 8 7 - 30

FJ: Mike Burke 4, Reggie Charles 16, Steve Griffin 7, Joe Kehoe 2, Seamus Radtke 9, Nick Sullivan 1, Brett Zanneo 2.

DW: Andrew Bargman 15, JaShawn Fontanez 6, Matt Maguire 3, Mark Nelson 4, Dan Shaw 2.

Lansdale Catholic 7 11 4 15 - 37

Pope John Paul II 12 12 13 23 - 60

LC: Nick Demeno 5, Chris Hays 9, Kyle Pagan 11, Kyle Pavlik 1, Matt Pinzka 2, Brian Rafferty 4, Cole Sagan 3, Alex Talarico 2.

PJPI: Dave Cotellese 3, Kyle Early 1, Jeff Evans 13, Jake Gribb 8, Brent Mahoney 3, Billy Malescio 1, Mike Mansur 1, Paul Mills 23, James Pavlou 6, Leland Taylor 1.

Girls' Basketball Boxes

Bicentennial League

New Hope-Solebury 8 9 2 3 - 22

Lower Moreland 10 12 9 9 - 40

NH: Tess Frelick 7, Jaronski 2, Elise Kalinovich 4, Erin Moss 1, Annie Smichrist 2, Kate Suler 6.

LM: LaSell Campbell 9, Stefania Incollingo 11, Ali Morganstein 17, Brittany Wilson 3.

Central League

Radnor 10 22 14 12 - 58

Penncrest 10 5 13 5 - 33

R: Jesse Cunilio 2, Leah Gallagher 3, Lexie Katz 2, Chandler Lally 19, Hannah Rose Nussbaum 19, Jackie Price 3, Lindsay Price 4, Taylor Quinn 4, Hannah Schug 2.

P: Mackenzie Baxter 7, Charlotte Beebe 5, Liz Chiocco 4, Patrice Coleman 8, Lauren Huggins 2, Megan O'Brien 3, Christy Sassaman 4.

Springfield (D) 5 13 16 14 - 48

Harriton 10 9 5 9 - 33

S(: Kelsi Chazin 11, Meghan Dickinson 5, Tori Grossi 10, Olivia Kane 5, Alex Poplawski 6, Nicole Ward 11.

H: Cara Conwell 2, Shelby Ginsburg 6, Ali Grady 5, Betsy Hurtado 4, Katie Melvin 4, Sabrina Tabasso 12.

Conestoga 5 13 9 5 - 32

Haverford High 12 14 11 8 - 45

C: Ali Grundy 2, Rachel Howry 1, Taylor Kenan 10, Trish Kovach 2, Kate Nalevanko 5, MacKenzie Orr 6, Maddy Tessier-Kay 6.

HH: Chelci Asbury 3, Jaclyn Gantz 21, Katrina Geiger 3, Dana Janney 2, Maura O'Connell 2, Caroline Price 4, Jill Root 10.

Ches-Mont League American

Oxford 4 6 3 12 - 25

Unionville 9 11 8 9 - 37

O: Naya Delancey 12, Melanie Kempf 2, Liz Peabody 3, Judy Reinhardt 8.

U: Corrinne Blue 2, Alsion Lewis 12, Kelsey McDonald 6, Moira McEvoy 8, Susie Pancoast 7, Cami Redfern 2.

West Chester Rustin 10 10 5 10 - 35

Sun Valley 14 8 8 9 - 39

WCR: Mikayla Doane 12, Adashia Franklin 5, Emily Hubley 5, Miriah Powell 7, Sam Zang 6.

SV: Alie Alkins 9, Stephanie Brown 3, Jenna Crowley 8, Gia DeAngelo 5, Amanda Gummel 7, Katie Maloney 7.

Ches-Mont League National

Coatesville 8 10 10 11 - 39

Downingtown East 12 13 11 16 - 52

C: Elisa Gaffney 8, Asia Graham 10, Nicole Southcott 6, Samira Strand 2, Hannah Timmons 13.

DE: Noelle Alicea 4, Kelly Devlin 10, Kaitlyn Dougherty 21, Michelle Kolonawski 9, Rachel Sykes 8.

West Chester East 3 8 7 6 - 24

Avon Grove 15 13 12 14 - 54

WCE: Kaitlyn Andrien 4, Alyssa DiPiero 4, Meghan Kavanaugh 1, Nina Mazzarelli 8, Kim Petrick 3, Karissa Smith 4.

AG: Samantha Caligiuri 14, Brittany Farra 7, Meghan Garvey 5, Andrea Herpen 4, Jasmine Jones 12, Maya Turner 12.

Bishop Shanahan 7 9 16 14 - 46

W.C. Henderson 10 10 9 13 - 42

BS: Grace Capuzzi 19, Kelly Haggerty 2, Kelly Harlan 11, Christine Lawrence 6, Jordan Ogden 4, Emilee Truitt 4.

WH: Raena Anderson 2, Jenna Cullinan 17, Kayla Feairheller 10, Emily Torrance 10, Janelle Wade 3.

Nonleague

Mastery Charter 15 8 12 4 - 39

High School of Future 15 18 15 12 - 60

MC: Delina Adams 6, Brie Carattini 2, Tierra Hoggard 2, Shydeena Rogers 12, Nyledah Rousseau 17.

HSoF: Niemma Aiken 2, Lashawn Connor 4, Shameil Dowling 2, Kayla Hutton 3, Cirah Hutton 6, Tiera mcFadden 4, Hajaaha Stevens 9, Zhane Stones 10, Shiquita Williams 20.

Delco Christian 9 10 3 5 - 27

Mount St. Joseph 14 4 13 15 - 46

DC: Jocelyn Chavous 2, Emily Evans 7, Emily Homan 6, Stacey MacArthur 11, Carley Neal 1.

MSJ: Meg Black 1, Meg Geatens 1, Bridget Higgins 4, Mary Jo Horgan 17, Cailin Schmeer 8, Steph Smith 15.

St. Hubert 10 7 9 15 - 41

St. Basil 14 12 7 18 - 51

SH: Eireann Anastasi 6, Ashley Bieringer 5, Megan Decker 8, Ellise Gallagher 4, Charlotte Kucowski 6, Amanda Linder 4, Kacy Peyton 8.

SB: Annie Buckley 14, Jess Dembeck 2, Annisa Flores 5, Jill Forst 7, Jill Lynch 8, Jackie Thompson 13, Colie Woodill 2.

Freire Charter 7 0 8 10 - 25

Germantown Academy 16 24 20 5 - 65

FC: Daveon Gilbert 3, Markesha Griffin 6, Latisha Johnson 2, Taryn Vinson 6, Chelsea Woods 8.

GA: Dempsey Cooper 1, Breezy Cullen 2, Alexa Gallagher 18, Jaryn Garner 13, Dana Lotito 8, Kiernan McCloskey 6, Megan McCloskey 2, Monica Schacker 8, Fran Sweeney 5, Natalie Toner 2.

Villa Maria 10 10 10 20 - 50

Notre Dame 10 16 13 15 - 54

VM: Brooke Angelos 20, Maria Ferrari 5, Maddie McTigue 7, Lisa Mirarchi 4, Kellie O'Rourke 9, Kristin Walhein 5.

ND: Molly Borgese 10, Kristen Carr 6, Katie Dugan 5, Kathleen Fitzpatrick 15, Megan McGurk 18.

Bristol 10 9 6 10 - 35

Friends Select 6 14 5 2 - 27

B: Morgan Cullen 12, Taylor Cullen 1, Nicole Cullura 9, Regina Kerluah 1, Danielle Reilly 8, Shyday Wessells 4.

FS: Grace Finkbiner 14, Gabby Gibson 6, Shannon Griffin 4, Emily Payne 2, Wylie Wilson 1.

Abington 6 12 10 9 - 37

Central Bucks South 4 8 13 17 - 42

A: Sarah Listenbee 4, Monterosso 3, Aiyannah Peal 15, Jessica Schmidt 9, Chynna West 6.

CBS: Ginny Edwards 1, Kimmy Green 6, Kelsey Herrmann 4, Brittany Kaewell 4, Alysha Lofton 2, Kate McMenamin 16, Tyler Vitelli 7, Madi Vitelli 2.

Central Dauphin 2 7 9 11 - 29

Boyertown 12 5 8 7 - 32

CD: Precious Martin 8, Jessie Probst 4, Quattlebaum 4, Emiilee Salinger 12, Gabby Scott 1.

B: Kaitlyn Eisenhard 11, Kelly Furman 10, Brooke Mullen 7, Krista Schauder 4.

Ridley 6 11 12 7 - 36

Archbishop Prendergast 18 8 13 13 - 52

R: Chelsey Benedek 2, Barb Dodds 3, Samantha Foy 4, Michelle Rhine 7, Marykate Rumbaugh 2, Karleigh Yori 18.

AP: Lindsay Cras 7, Mackie Fitzgerald 5, Keri McBride 2, Brittany Merkle 15, Jess Rotella 18, Sara Smith 2, Mary Kate Sullivan 3.

Lansdale Catholic 10 13 11 7 - 41

Pope John Paul II 4 8 4 4 - 20

LC: Mary Kate Brokans 2, Chelsey Dutkiewicz 11, Kiersten Godzobia 1, Kate Greenhalgh 8, Jackie McCarron 6, Bridgid McMonagle 2, Kristen Sczezpaniak 1, Shea Wassel 10.

PJPI: Taylor Bearden 4, Jenna Bergen 3, Delaney Bowes 7, Devin Casey 4, Haley Mesaros 2.

Upper Dublin 11 14 15 14 - 54

Methacton 10 9 4 16 - 39

UD: Taylor Bryant 21, Megan Deetscreek 2, Curtrena Goff 9, Sarah Hallowell 11, Jen Myers 7, Brianna Specter 3, Tori Waters 1.

M: Jenny Bishop 5, Jenna Carroll 1, Kelly Glatthorn 5, Mel Leszcynski 1, Brittany Livingston 6, Maddy Parker 12, Alivia Reiche 2, Kelsey Watson 7.

Pottstown 14 15 8 11 - 48

Norristown 16 12 21 19 - 68

P: Blakey 2, Janisia Brinkley 8, Daesha Collins 7, Alicia Rosenberger 7, Sidney Sanford 18, Milan White 6.

N: Tyshay Britten 12, Stephanie DiNolfi 11, Keifonna Ferguson 3, Sierra Gordon 10, India Grady 3, Nicole Graham 12, Brianna Kennedy 4, Essence Milligan-Williams 2, Precious Tempson 11.

William Tennent 12 13 16 9 - 50

Perkiomen Valley 11 12 11 10 - 44

WT: Ashley Alden 15, Allison Chatburn 2, Liz Koval 2, Alison Malatesta 5, Rachel Mueller 4, Emily O'Donnell 6, Melissa Wasserleben 16.

PV: Mikki Guiton 19, Erin Hamm 6, Tori Marcavage 1, Liz McShane 2, Sam Pagel 12, Ali Zajac 4.

Reading 5 12 14 30 - 61

Chester 16 15 19 19 - 69

R: Barry 5, Copeland 6, Ortiz 14, Rivera 9, Shelton 2, Thorp 25.

C: Khadijah Blackwell 2, Georria Clark 21, LaQueena Ferguson 6, Janera Handy 19, Maya Nelson 21.