Highlights of Tuesday's contests can be found at:

Tuesday's Results

Boys' Basketball

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Phila. Electrical 66, Mastery Charter South 28

ALLENTOWN ALLEN TOURNAMENT

Springfield (D) 52, Frankford 37

Allentown Allen 63, Quakertown 43

AUDENRIED WINTER CLASSIC

Audenried 59, Maritime Academy 47

Parkway West 54, Furness 51

BENEDICTINE CAPITAL CITY CLASSIC

St. John Jesuit (Oh.) 54, Roman Catholic 41

BENSALEM TOURNAMENT

Strath Haven 70, New Media Charter 49

Bensalem 54, Nazareth (N.Y.) 34

BINGHAMTON TOURNAMENT

Imhotep Charter 53, Holy Cross (N.Y.) 44

BISHOP MCDEVITT TOURNAMENT

Penn Charter 44, Pope John Paul II 40

Bishop McDevitt 65, Gospel of Grace 32

BOARDWALK ERNIE TROIANO BRACKET

Father Judge 65, Shawnee 43

BOARDWALK JAY CRAVEN BRACKET

Archbishop Wood 79, Vineland 49

BOYERTOWN BEAR CLASSIC

Governor Mifflin 70, Pennridge 64

Boyertown 63, Southern Lehigh 41

CHRIS SMITH MEMORIAL TOURNAMENT

Engineering & Science 53, Abington 35

North Penn 73, Methacton 47

COATESVILLE TOURNAMENT

Spring-Ford 45, Vaux 44

DOWNINGTOWN EAST TOURNAMENT

Daniel Boone 60, West Chester East 50

Devon Prep 60, Downingtown East 46

GARNET AND GOLD TOURNAMENT

Haddon Heights 79, GAMP 32

GARNET VALLEY TOURNAMENT

Episcopal Academy 60, Collingswood 59

Chichester 48, Garnet Valley 33

GREAT VALLEY TOURNAMENT

Avon Grove 48, Owen J. Roberts 47

Great Valley 65, Upper Moreland 41

HEMPFIELD BLACK KNIGHTS TOURNAMENT

Bartram 80, Southern 54

HUNTINGDON VALLEY ROTARY TOURNAMENT

Upper Merion 73, Bristol 43

Lower Moreland 57, Harriton 43

JAMEER NELSON/PETE NELSON CLASSIC

Lower Merion 54, Pocono Mountain East 51

Cheltenham 46, Chestnut Hill 33

Sanford (Del.) 66, Archbishop Carroll 60

Neumann-Goretti 70, West Chester Rustin 59

Satellite (N.Y.) vs. Academy of New Church, ppd.

Plymouth Whitemarsh 62, L.I. Lutheran 54

Chester vs. Atlantic City, ppd.

HAVERFORD HIGH JUENGER TOURNAMENT

Oxford 66, Academy Park 60

Haverford High 38, Lansdale Catholic 30

LENAPE BOARD 34 SHOWCASE

Malvern Prep 45, Kingsway 27

MARPLE NEWTOWN TOURNAMENT

Bishop Shanahan 77, Phoenixville 67 (OT)

Marple Newtown 68, Delco Christian 58

MAURICE MOYER TOURNAMENT

World Communications 74, True Bright Ac. 34

Mastery Charter North 70, Mardela (Md.) 51

MIDD-WEST TOURNAMENT

Freire Charter 87, Montgomery 55

NORRISTOWN TRIANGLE CLUB TOURNAMENT

Conestoga 74, Germantown Academy 62

Norristown 63, Central 32

OVER THE RIVER TOURNAMENT

Plumstead Christian 53, New Hope-Solebury 24

PAUL VI TOURNAMENT

Paul Robeson 64, Camden 35

West Catholic 65, Camden Catholic 55

PINE GROVE CARDINAL CLASSIC

Bethel Park 58, Phil-Mont Christian 28

Phil-Mont Christian 64, Steelton-Highspire 57

PRIME TIME ESCIT TOURNAMENT

West Windsor-Plainsboro North 66, Pennsbury 52

Westtown 60, Our Savior (N.Y.) 49

Neshaminy 68, Baltimore City College 49

READING CENTRAL CATHOLIC TOURNAMENT

Mariana Bracetti 67, Pottstown 59 (2 OT)

READINGTOURNAMENT

Constitution 78, Simon Gratz 65

Reading 75, Ben Franklin 53

ROBBINSVILLE TOURNAMENT

Morrisville 55, Allentown 54

ROBERT HOPF TOURNAMENT

Franklin Towne Charter 48, MaST Charter 32

Jenkintown 56, Saul 41

STAN NOVAK TOURNAMENT

Solebury School 73, High School of Future 45

Calvary Christian 74, Springfield (M) 69

TATNALL CLASSIC

Caravel Academy 60, Kennett 54 (OT)

UNIONVILLE TOURNAMENT

Unionville 53, Hope Charter 44

UPPER DUBLIN CARDINAL CLASSIC

Upper Darby 65, Hatboro-Horsham 59

Upper Dublin 55, Wyomissing 41

WALT KATUZNY TOURNAMENT

Pottsgrove 53, Christopher Dock 28

Radnor 58, Upper Perkiomen 50

WESTERN LEHIGH EXCHANGE TOURNAMENT

William Tennent 52, Germantown Friends 40

WHITEHALL TOURNAMENT

Saucon Valley 64, Faith Christian 47

WISSAHICKON TROJAN CLASSIC

Central Bucks East 57, Truman 48

Wissahickon 64, Sankofa Freedom 25

NONLEAGUE

Swenson 45, Bodine 39

Girls' Basketball

CENTRAL LEAGUE

Upper Darby 48, Radnor 43

ALLENTOWN ALLEN TOURNAMENT

Springfield (D) 35, Northampton 33

ALTOONA TOURNAMENT

Abington 52, Gateway 35

BOARDWALK CUP BRACKET

Holy Spirit 45, Methacton 34

Council Rock North 55, Camden Catholic 33

BOARDWALK KAITLIN ANZELONE BRACKET

Millville 47, Friends' Central 27

BOARDWALK SOUTHERN CAPE BRACKET

Nazareth Academy 59, Oakcrest 17

Prep Charter 72, Cedar Creek 44

BOYERTOWN BEAR CLASSIC

Downingtown East 43, Nazareth High 42

Boyertown 68, Pennridge 27

CHESTER PIKE KIWANIS TOURNAMENT

Sun Valley 61, West Catholic 18

Interboro 2, Esperanza 0

FORT MYERS TOURNAMENT

Archbishop Ryan 42, St. Basil 38 (OT)

GARNET VALLEY TOURNAMENT

Episcopal Academy 54, W.C. Henderson 34

Garnet Valley 49, Chichester 15

GEORGE W. SNEAR TOURNAMENT

Mount St. Joseph 48, Norristown 14

Plymouth Whitemarsh 57, Pope John Paul II 26

HUNTINGDON VALLEY ROTARY TOURNAMENT

Holy Cross 56, Truman 24

Harriton 41, Lower Moreland 38

MARPLE NEWTOWN TOURNAMENT

Marple Newtown 52, Academy Park 50

PINE GROVE CARDINAL CLASSIC

Ridley 59, Atholton (MD) 55 (OT)

Pine Grove 49, Ridley 40

QUAKERTOWN TOURNAMENT

Coatesville 54, Palisades 22

READING INVITATIONAL

St. Hubert 57, Chester 42

ROBERT HOPF TOURNAMENT

Sacred Heart 43, MaST Charter 20

Bishop McDevitt 34, Jenkintown 28

SHERWOOD (MD.) TOURNAMENT

Upper Merion 67, Reservoir (Md.) 63 (OT)

SOUTHERN LEHIGH TOURNAMENT

Southern Lehigh 68, Pottsgrove 27

SPRING-FORD TOURNAMENT

Central Bucks South 59, Conestoga 31

Downingtown West 46, Parkland 30

Hempfield 32, Great Valley 26

Daniel Boone 46, Spring-Ford 43

SPRINGSIDE TOURNAMENT

Springside 71, Hallahan 22

STAN NOVAK TOURNAMENT

Penn Wood 48, High School of Future 37

Springfield (M) 49, Friends Select 12

UNIONVILLE TOURNAMENT

Haverford High 62, Phoenixville 45

Unionville 55, Frankford 39

UPPER DUBLIN TOURNAMENT

Villa Joseph Marie 59, Hatboro-Horsham 36

Upper Dublin 50, Oxford 24

WEST CHESTER CLASSIC

Avon Grove 49, Freire Charter 43

Shipley 51, Central 43

Notre Dame 61, Cheltenham 52

Cardinal O'Hara 41, Villa Maria 37

WESTMINSTER ACADEMY TOURNAMENT

Arch. Prendergast 61, American Heritage (Fla.) 34

WISSAHICKON TOURNAMENT

Gwynedd-Mercy 34, Wissahickon 31

Lansdale Catholic 41, Souderton 32

NONLEAGUE

Edison at Little Flower, ppd.

West Chester East 37, Kennett 35

Summit Country Day 42, Imhotep Charter 38

Indoor Track and Field

EMREY CHRISTMAS CITY RELAYS

At Lehigh University.

Boys' Events

60 meters: 1, Jeffrey McFarland, Concord, 7.11. 2, Tyler Kern, Nazareth High, 7.15. 3, Matthew Watson, Dover, 7.17.

60 hurdles: 1, Brett Harris, Hodgson, 8.89. 2, Mattjhew Moorhead, Coughlin, 9.11. 3, Chris Harling, Pennridge, 9.18.

200: 1, Monte Scott, Brandywine, 23.23. 2, Gavin Colley, Tunkhannock, 23.70. 3, Alpha Mansaray, Brandywine, 23.82.

400: 1, Imeokparia, Newark, 52.96. 2, Alex Foulke, Salisbury, 52.99. 3, Elliott Webster, Newark, 53.07.

800: 1, Sean Fritz, Wilson, 2:07.22. 2, Chanon Tuntivate, Brandywine, 2:08.81. 3, Mike Rodriguez, Pennridge, 2:07.97.

Mile: 1, Jon Harper, Phillipsburg, 4:37.92. 2, Brandon Barnes, Dover, 4:40.15. 3, Jared Reed, Pennridge, 4:41.14.

3,000: 1, Nathan Palmer, Freedom, 9:36.91. 2, Matthew Olsen, Spring-Ford, 9:39.00. 3, Jason Gallagher, Pennridge, 9:43.09.

High jump: 1, Aaron Webb, Pottsgrove, 6-2. 2, Damon Carter, Pottsgrove, 6-0. 3, Jordan Robinson, Dover, 5-10.

Long jump: 1, Imani Brown, Reading, 21-3. 2, Micah Thomas, Newark, 21-3. 3, Adam Bridgeforth, Nazareth, 21-0.

Triple jump: 1, Imani Brown, Reading, 46-11/2. 2, Brad Najac, Schuylkill Valley, 44-11/2. 3, Derek Goldman, North Hunterdon, 41-0.

Shot put: 1, Terrance Edwards, Norristown, 51-61/4. 2, Jake Heim, Shikellamy, 50-61/2. 3, Leo Collazo, Norristown, 48-8.

Pole vault: 1, Eric Hunter, Northampton, 14-0. 2, Ben Steele, Central Dauphin, 13-6. 3, Ryan Potter, North Hunterdon, 12-6.

4x200 relay: 1, Brandywine, 1:35.42. 2, Pennridge, 1:37.64. 3, Hodgson, 1:37.70.

4x400 relay: 1, Brandywine, 3:37.71. 2, Easton, 3:38.12. 3, Pennridge, 3:39.45.

4x800 relay: 1, Concord, 9:00.58. 2, Pennridge, 9:05.92. 3, Wilmington Charter, 9:31.23.

Sprint medley: 1, Pennridge (Jared Reed, Pat Pike, Chris Harling, William Lowrie), 3:47.60. 2, Phillipsburg, 3:57.83. 3, Chichester, 4:03.32.

Distance medley: 1, Easton, 11:05.48. 2, Spring-Ford, 11:13.69. 3, Nazareth, 11:40.30.

Girls' Events

60 meters: 1, Danielle Smith, Whitehall, 7.99. 2, Lauren Ellsworth, Lackawanna, 8.01. 3, Nadi St. John-Johnson, Newark, 8.03.

60 hurdles: 1, Shelley Black, Coughlin, 8.73. 2, Morgan Long, Chichester, 9.36. 3, Anne Holland, Penridge, 9.48.

200: 1, Lauren Ellsworth, Lackawanna, 26.76. 2, Rachel Chernesky, Pope John Paul II, 27.17. 3, Kenesha Brown, Easton, 27.34.

400: 1, Lauren Ellsworth, Lackawanna, 1:00.09. 2, Dorothea Towson, Reading, 1:02.92. 3, Rohwanna Smith, Norristown, 1:03.66.

800: 1, Emily Frydrych, St. Mark's, 2:23.67. 2, Kennedy Weisner, Elk County, 2:24.21. 3, Frances McNally, Springfield, 2:25.86.

Mile: 1, Emily Frydrych, St. Mark's, 5:12.75. 2, Tori Gerlach, Pennridge, 5:18.89. 3, Amy Darlington, Liberty, 5:23.19.

3,000: 1, Jess Cygan, Liberty, 10:27.55. 2, Regan Rome, Dallas, 10:48.53. 3, Teresa Ortiz, St. Hubert, 11:02.03.

High jump: 1, Anne Holland, Pennridge, 5-8. 2, Alyssa Kresge, Nazareth High, 5-4. 3, Rachel Chernesky, Pope John Paul II, 4-10.

Long jump: 1, Shelley Black, Coughlin, 17-4. 2, Christal Watkins, Norristown, 17-1/2. 3, Kathleen McPhillips, Carlisle, 16-91/2.

Triple jump: 1, Alia Fornwald, Girls High, 36-21/2. 2, Diamond Hodge, Girls High, 35-71/4. 3, Kathleen McPhillips, Carlisle, 35-31/2.

Shot put: 1, Carresa Reeves, Charter, 34-1. 2, Meghan Hallick, Pottsville, 33-0. 3, Anne Kovacs, Bethlehem Catholic, 31-5.

Pole vault: 1, Monica Pechanec, Notre Dame-Green Pond, 11-6. 2, Virginia LaMacchia, Central Columbia, 11-0. 3, (tie) Olivia Loy, Cedar Cliff; Kathleen McPhillips, Carlisle, 10-6.

4x200 relay: 1, Norristown (Rowanna Watson, Zayna Milligan, Ciara Heath, Christal Watkins), 1:50.21. 2, St. Hubert, 1:53.42. 3, Girls High, 1:54.64.

4x400 relay: 1, Pennridge (Jessye McGarry, Tori Gerlach, Casey O'Brien, Kate Wiley), 4:23.62. 2, Springfield (D), 4:28.49. 3, Western Wayne, 4:34.58.

4x800 relay: 1, Pottsgrove (Olivia Powell, Bethany Lang, Sarah O'Brien, Shelby Garner), 10:51.51. 2, Concord, 11:08.36. 3, Brandywine, 11:39.21.

Sprint medley: 1, Pennridge (Jessye McGarry, Tori Gerlach, Casey O'Brien, Kate Wiley), 4:26.18. 2, Springfield (D), 4:33.95. 3, Dover, 4:50.96.

Distance medley: 1, Liberty, 13:05.67. 2, Pennridge, 13:33.71. 3, Wilmington Charter, 13:36.32.

Boys' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Springfield (D) 11 8 15 18 - 52

Frankford 7 5 16 9 - 37

S: Steve Baker 3, Dave Carpenter 12, Chris Devinney 2, Zack DeVito 20, Matt Fox 4, Dan McMenamin 1, Brendan McNamee 5, Rutecki 5.

F: Omar Askia 3, Taylor Bessick 2, Kevin Lawson 5, Lewis 2, Imire Taylor 13, Keith Washington 12.

Quakertown 4 18 17 4 - 43

Allentown Allen 16 23 19 5 - 63

Q: Barndt 3, Dylan Gossler 13, Spencer Gysi 8, Cory Jorjensen 13, John Landis 4, Spieker 2.

AA: Brown 12, Cannon 21, Fletcher 3, Harrington 11, Holzman 3, Koren 3, Rodriguez 7, Ward 1, Winklenspecht 2.

Audenried Winter Classic

Maritime Academy 11 8 16 12 - 47

Audenried 11 21 11 16 - 59

MA: Maurice Brown 2, Denzel Frazier 19, Zaire Redding 18, Abraham Roberts 4, Jeremy Smith 2, Tevin Williams 2.

A: Lamont Bligen 14, Eric Hovington 2, Daquan Jones 18, Jamir Leach 2, Juawan Mason 4, Qaadir Nock 18, Maurice Wiltbanks 1.

Furness 13 11 12 15 - 51

Parkway West 13 17 10 14 - 54

F: Daquan Bohannan 9, Lashan Byrd 8, Tyriek Gilliard 4, Edwin Harris 5, Malakiah Hunter 15, Daiquan Means 10.

PW: Terrell James 5, Jamar Johnson 12, Kahlil Keel 21, Mike Stewart 2, Larry Webster 14.

Benedictine Capital City Classic

St. John Jesuit (Oh.) 10 19 13 12 - 54

Roman Catholic 4 11 15 11 - 41

SJJ: Cheatham 9, Jeff Copeland 11, Felhater 6, Mark Loving 16, Norris 4, Brogan Roback 5, Josh Steinmetz 3.

RC: Rip Engel 4, Shep Garner 8, Secane Johnson 6, Fortunat Kangudi 19, Montana Mayfield 4.

Bensalem Tournament

New Media Charter 15 6 18 10 - 49

Strath Haven 18 22 14 16 - 70

NMC: Taron Barnes 12, Rohim Dang 3, Dashaun Dunston 1, Devin Dunston 2, Keenon Johnson 9, Kairi Joiner 4, Khalil Laws 8, Marquis Singleton 7, Lamar Woodson 3.

SH: Crowley 16, Jacob Enterlin 7, Chazz Fisher 10, Edward Hyland 4, Chris Keenan 13, Omar Randall 16, Charles Walton 4.

Nazareth (N.Y.) 10 11 7 6 - 34

Bensalem 9 17 9 19 - 54

B: Alex Agyedu 12, Calvin Brown 2, Julian Hyden 8, Chris McMullin 6, Dovante Newkirk 1, Austin Nyekan 4, Feriz Saade 3, Leo Vincent 16, Quancine Wilson 2.

Binghamton Tournament

Holy Cross (N.Y.) 9 12 15 8 - 44

Imhotep Charter 17 11 12 13 - 53

HC: Boyd 3, Conte 12, Davis 2, Dunkley 6, Hopper 3, Libroia 5, Moore 10, Rosciano 3.

IC: David Appolon 6, Brandon Austin 10, Earl Brown 6, Erik Copes 14, Terrell Johnson 1, Ameen Tanksley 10, Khyre Wooten 6.

Bishop McDevitt Tournament

Pope John Paul II 9 9 5 17 - 40

Penn Charter 14 8 17 5 - 44

PJPI: Dave Cotellese 12, Jeff Evans 9, Jake Gribb 2, Brent Mahoney 4, Billy Malescio 2, Mike Mansur 3, Paul Mills 8.

PC: Mike Brown 11, Demetrius Jennings 4, John Loughery 8, Mike McGlinchey 11, John Moderski 7, Sean O'Brien 3.

Boardwalk Ernie Troiano Bracket

Shawnee 17 8 11 7 - 43

Father Judge 15 20 18 12 - 65

S: Josh Borrelli 12, Matt Chiusano 21, Corey Jones 3, Dan Kelleher 3, Tristan Polnitz 2, Shea 2.

FJ: Reggie Charles 6, Steve Griffin 14, Brian Hennessey 2, Joe Kehoe 3, Seamus Radtke 17, Nick Sullivan 16, Brett Zanneo 7.

Boardwalk Jay Craven Bracket

Vineland 8 15 17 9 - 49

Archbishop Wood 26 16 24 13 - 79

V: Isiah Cross 2, Christian Morton 12, Jordan Roberts 7, Eric Robertson 4, Marc Snead 8, Daulton Sterling 16.

AW: Kyle Adkins 9, Colin Davis 2, Joe Getz 18, Joe LoStracco 6, Shane Neher 13, Tom Rush 2, Pat Smith 3, Danny Trodden 2, Jack Walsh 24.

Boyertown Bear Classic

Governor Mifflin 14 16 19 21 - 70

Pennridge 20 19 11 14 - 64

GM: Javar Colon 26, Jason Foguett 5, Chris Jazneck 20, Chris Lopez 7, Scott Murz 4, Otu 3, Russell 5.

P: Tim Abruzzo 26, Rocky Ferrier 2, Mike Guldin 14, Kyle Peters 6, Jared Schaffer 16.

Southern Lehigh 10 12 13 6 - 41

Boyertown 16 19 15 13 - 63

SL: Justin Festa 9, Evan Lee 1, Aaric Liddy 4, Chris Mobley 6, Alan Rockel 13, Zach Stoudt 2, Mike Wagner 6.

B: Scott Dennin 19, Tyler Moser 6, Griffin Pasik 21, Ethan Shalaway 4, Trey Werley 5, Kale Wrigley 8.

Chris Smith Memorial Tournament

Methacton 6 10 13 18 - 47

North Penn 12 23 23 15 - 73

M: Matt Ahlberg 2, Casper 3, Pat Dinan 2, Donahue 3, Evan Galloway 13, Ryan Herber 5, Scott Markle 5, Ryan McKee 11, Brian Miller 3.

NP: Javi Alvarino 10, Sean Brooks 18, Taylor Koffke 5, Matt Possanza 17, Larry Roanne 4, Tom Scott 5, Dexter Shy 2, Connor Silhanek 2, Janeus Somers 10.

Abington 0 10 11 14 - 35

Engineering & Science 12 9 14 18 - 53

A: Josh Lee 2, Darian McFadden 10, Jiere Morrisey 5, Wesley Rines 3, Jordan Simmons 12, Dillon Tranquillo 3.

E&S: Malik Baynard 2, Brandon Brown 16, Dijon Eggleton 16, Tahjere McCall 6, Ernest Morris 4, Kenneth Murphy 4, Nadir Stukes 3, White 2.

Coatesville Tournament

Vaux 6 14 11 13 - 44

Spring-Ford 6 17 13 9 - 45

V: James Butler 6, Jahson Carrington 2, Rysheed Jordan 19, Kyseem Roberts 3, Fahquil Robinson 8, Jaleel Williams 2, Shawn Williams 4.

S: Darryl Branch 3, Josh Dishman 6, Steve Joyce 14, Ryan Keefe 6, Andrew Keys 2, Zameer McDowell 8, Ryan O'Hara 1, Andrew Scanlan 5.

Downingtown East Tournament

Devon Prep 20 18 14 8 - 60

Downingtown East 11 13 15 7 - 46

DP: Duncan Becker 11, Matt Burke 5, Kyle Koehler 16, Steve Kohlbrenner 11, John Laprise 10, Terrence Walsh 7.

DE: Elijah Griffin 2, Corey Miller 7, Andrew Murner 5, Rikin Patel 2, Brandon Pleines 4, Colt Saska 4, Dahmir Simmons 8, Eric Speller 11, Truchan 3.

West Chester East 14 12 11 13 - 50

Daniel Boone 15 16 15 14 - 60

WCE: Eddie Anderson 4, Mike Brown 14, Dhamere Gardner 1, Terrelle Green 12, Nick Scotese 4, Matt Smith 3, Amari Taylor 12.

DB: Brandon Bailey 12, Jordan Davis 2, John Davis 25, Alex Martin 3, Jarrod McIloce 4, Kevin Riccio 6, Robert Smith 6, Jeremiah Zekarias 2.

Garnet and Gold Tournament

GAMP 6 3 8 15 - 32

Haddon Heights 21 19 16 23 - 79

G: Devon Ford 1, Derrick Ford 3, Tobias Stokes 23, Jeff Williford 5.

HH: Willie Arthur 4, Shaquan Hall 10, Darius Jones 4, DaVon Jones 6, Brandon Joyner 11, Nicholas Lundholm 2, Darrian Pierce 10, Dante Pinckney 4, Michael Pitts 16, Aaron Wilcox 6, Richard Wright 6.

Garnet Valley Tournament

Episcopal Academy 11 14 17 18 - 60

Collingswood 17 8 18 16 - 59

EA: Angelos 3, D.C. Gaitley 10, McAvoy 1, Dan Mengel 21, Brian Metzler 12, Taylor Wright 13.

C: Jermaine Feaster 18, B.J. Jones 7, Shaquille Maynard 8, Chris Michael 5, Karon Waller 10, Julian Welsh-White 5, Kris Williams 6.

Chichester 21 7 9 11 - 48

Garnet Valley 10 4 6 13 - 33

C: Casey Burke 8, V. Byrd 2, KeenanTillingsworth 1, Laquan Lamber 2, Robert Mack 3, Zena Pannah 1, Shann 18, Marcus Turner 13.

GV: David Arkus 5, John Blair 5, Ryan Padden 3, Jules Raucci 6, Joe Schiavo 4, Noah Scott 7, John Vandenberg 3.

Great Valley Tournament

Owen J. Roberts 5 9 10 23 - 47

Avon Grove 11 10 14 13 - 48

OJR: Mark Henry 14, Ryan Kent 6, Tyler McGrath 7, Ryan Megay 12, Jesse Miller 8.

AG: Zach Barker 2, Mike Byrd 6, Brandon Carey 17, Dan Cuirlino 4, Nick Hamilton 2, Brandon Monk 8, Ian Taylor 9.

Upper Moreland 8 10 7 16 - 41

Great Valley 13 18 14 20 - 65

UM: Nick Corbett 4, Dave Driscoll 4, Joe Green 2, Matt Kohn 6, Scott Smith 7, Josh Villanueva 4, Matt Worley 14.

GV: Ryan Aker 11, Dan Augusterfer 11, Nate Cohen 2, Shakore Grant 15, Michael Gregory 3, Will Patton 6, Tim Shackleton 8, Lee Stover 9.

Hempfield Black Knights Tournament

Southern 5 14 22 13 - 54

Bartram 23 18 15 24 - 80

S: Wayne Brunson 4, Kyhir Davis 2, Shameir Duren 28, Quadir Gray 2, Darrell Holmes 2, Louis Myers 5, Antwain Rucker 11.

B: Barry Brockington 22, Jarmal Brown 8, Jimmy Burrus 8, Michael Burton 7, Markell Hall 1, Bo Murray 2, Darrell Robinson 13, Patchett White 19.

Huntingdon Valley Rotary Tournament

Upper Merion 24 18 22 9 - 73

Bristol 9 12 10 12 - 43

UM: Naim Cheeseboro 10, Dallas Chesky 15, Ed Chimillio 16, Mike Kowalski 2, Mike Loane 1, James Mobley 11, Pat Stringfield 10, Tim Vandergeest 5, Scott Wilson 3.

B: Unique Barnes 2, Thomas Bradley 17, Kennedy Davis 2, Eric DeShields 2, Devon Devine 12, Tyler Hecht Ford 2, Charlie Gale 2, Trevon Stokley 4.

Harriton 9 10 16 8 - 43

Lower Moreland 9 13 17 18 - 57

H: Michael Allen 13, Marquis Baker 12, Spencer Dickler 2, Itay Levy 4, Samir Muhammad 3, Matt Sherman 2, Lorenzo Usche-Rodriguez 7.

LM: Ryan Abel 14, Jake Cohen 2, Brendan Kennedy 4, Shaun Levine 14, Jared Licht 4, Mike Mangan 7, Tom Parisse 6, Dimitri Zoubroulis 6.

Jameer Nelson/Philly.com Classic

Pocono Mountain East 19 14 8 10 - 51

Lower Merion 18 10 9 17 - 54

PME: Bursis 3, Escobar 5, Garcia 7, Pacheco 8, Richards 17, Tillery 11.

LM: Mike Buchwald 9, Eric Green 2, Darius Hall 6, Raheem Hall 11, B.J. Johnson 8, Darryl Reynolds 2, Mike Robbins 16.

Cheltenham 8 10 10 18 - 46

Chestnut Hill 4 13 10 6 - 33

C: Travis Bennett 2, Kareek Best 2, Jarrell Haywood 10, Aaron McGlawn 11, Lamont McLaurin 6, Nafis Walker 11, Toyon Wynder 2, Avery Young 2.

CH: Bill Dooley 6, Andrew Dowds 2, Malik Garner 11, Mike Hayes 5, Luke Mulvaney 9.

West Chester Rustin 17 13 10 19 - 59

Neumann-Goretti 23 13 10 24 - 70

WCR: Corey Blake 21, Zach Butcher 13, Ryan Malloy 3, Anthony Nash 14, Shelton 4, Cordario Taylor 4.

N: La'Quan Coaxum 2, John Davis 4, Lamin Fulton 6, Ja'Quan Newton 22, Matt Rodden 2, Billy Shank 15, Derrick Stewart 15, Hanif Sutton 4.

Sanford (Del.) 12 19 14 21 - 66

Archbishop Carroll 20 14 17 9 - 60

S: Trevor Cooney 23, Austin Ford 6, Khallid Hart 11, Deon Jones 20, Anthony Mosley 2, Sabri Thompson 4.

AC: Lou Dominique 2, Jay Donovan 6, Juan'ya Green 18, Tracy Peal 8, Shane Randall 9, Alec Stavetski 4, Yosef Yacob 13.

Long Island Lutheran 15 14 13 12 - 54

Plymouth Whitemarsh 12 17 14 19 - 62

LIL: Jordan Allen 8, Mike Florin 5, Shaun Lawton 9, K.G. Lee 10, Sbarro 5, Asha Yacoubou 17.

PW: Marcus Badger 6, Stephon Baker 6, Jaylen Bond 28, Marcus Glover 4, Brandon Johnson 2, Sam Pygatt 16.

Juenger Tournament

Oxford 14 12 14 26 - 66

Academy Park 8 24 12 16 - 60

O: Kai Bey 24, Miles Clarke 2, DeQuan Gray 23, Tevon Rochester 8, Thomas Sanchez 3, Loevele Summerville 6.

AP: Carl Coleman 4, Tarran Hamm 5, Torey Johnson 3, Solomon Olabode 4, Zaire Robinson 7, Faheem Sims 14, Cyrie Spencer 1, Jordan Tucker 22.

Lansdale Catholic 8 10 2 10 - 30

Haverford High 6 6 11 15 - 38

LC: Ray Harmer 2, Chris Hays 5, Kyle Pagan 13, Matt Pinzka 4, Brian Rafferty 4, Alex Talarico 2.

HH: Pierre Charles 7, Eric Falasco 11, Kevin Gladstone 9, Brandon Johnson 5, Patrick Morgan 4, Conor Walsh 2.

Lenape Board 34 Showcase

Kingsway 3 6 8 10 - 27

Malvern Prep 15 8 17 5 - 45

K: Jaysen Conway 3, Jordan Fagan 2, Brad Fagan 2, Rondell Gilmore 13, Kyler Grigsby 5, Julian Tention 2.

MP: James Demopoulos 8, Sean Gordon 8, Brendan Kilpatrick 17, Carl Nassib 2, Steve Perpiglia 4, Tom Pitt 4, Kevin Rafferty 2.

Marple Newtown Tournament

Phoenixville 14 13 11 16 13 - 67

Bishop Shanahan 13 17 10 14 23 - 77

P: Marcus Howell 13, Mike Jones 12, Jordan Kelly 3, Rasheed Lawson 16, Jake Lynch 23.

BS: Ryan Conrad 2, Tom Henshey 11, Mike Ibarguen 26, Mike Kilcoyne 9, Sean McGuire 2, Josh Redmond 6, Anthony Sam 4, Devon Sweeney 17.

Delco Christian 16 18 15 9 - 58

Marple Newtown 20 17 14 17 - 68

DC: Darren Brooks 17, Azhar Dorsey 10, Austin Fischer 4, Jordan Sbraccia 14, Jerome Staley 5, Austin Stephens 2, Abel Teano 6.

MN: Andrew Brandt 14, Ryan Everly 3., Ryan Furst 17, Kurt Johnson 9, Joe Kelly 11, Pat McGee 12, Brad Standen 2.

Maurice Moyer Tournament

True Bright Science Ac. 7 4 13 10 - 34

World Communications 25 21 20 8 - 74

TBSA: Cronwell 7, Gibbs 7, Green 2, Ivory 3, McCoy 6, T. Ryan 2, Watkins 7.

WC: Nicholas Brown 10, Fateem Glenn 6, Anthony Guess 15, Coby Mack-Wallace 4, Markeith Mont 19, Marquese Perkins 7, Shon Phillips 9, Ichywond Savage 4.

Midd-West Tournament

Montgomery 8 14 15 18 - 55

Freire Charter 27 25 17 18 - 87

M: Justin Brady 21, Tony Gordon 1, Carlton Harer 2, Kelds 2, Cory Kiner 4, Cam Kiner 10, Aaron Kulago 4, Scott Ryder 5, Jake Ulrich 4, Alex Worthington 2.

FC: LaQuan Alston 3, Zaphir Dozier 1, Jahyde Gardner 16, Darryn Harden 6, Daron Johnson 2, Chris Lawhorn 7, Brian Mobley 4, Andrew Stewart 16, Malik Wesley 21, Carlton Wright 11.

Norristown Triangle Club Tournament

Germantown Academy 13 10 14 25 - 62

Conestoga 12 25 10 27 - 74

GA: Greg Dotson 7, James Drury 1, Earl Edwards 4, Greg Guers 7, Jimmy Hammer 13, Beau Jones 9, Nick Lindner 19, Patrick Sawyer 2.

C: Harry Beimer 8, Sam Bevan 13, Burger 1, John Grib 2, Lavender 11, Jon Lopes 2, Jared Seltzer 8, Danny Shine 24, Brandon Thompson 5.

Central 10 4 11 7 - 32

Norristown 15 15 13 20 - 63

C: Donte Bennett 2, Bert Bivings 5, Khalif Eddy 2, Johnson 5, Eric Mallory 4, Kadin Marshall 2, Sam Montgomery 2, Justin Potter 6, Thomas Tinsley 2, Chris Ving 2.

N: Samir Bey 1, Bernard Gordon 4, Jahquan Hargrove 7, Jahbri Hargrove 1, Aaron Webb 19, Quamir White 2, Maleek Williams 15, Wright 14.

Over The River Tournament

Plumstead Christian 11 12 18 12 - 53

New Hope-Solebury 8 5 4 7 - 24

PC: Tyler Brautigam 3, Cory Brautigam 2, Jon Ciotta 2, Max Drake 20, Jose Figueroa 15, Steve Rosenthal 3, Josh Sharik 6, Brad Wisler 2.

NH: Patrick Brennan 5, Mike Campion 6, Justin Cebrick 2, Leo Massimino 2, Mike Rothblat 2, Sean Rowland 2, Matt Wilson 5.

Paul VI Tournament

Paul Robeson 10 18 20 16 - 64

Camden 13 8 3 11 - 35

PR: Blakey 1, Caesar 4, Leonard Chester 6, Nate Hargust 15, Raymond Jefferson 4, Marquise Richards 20, Andre Washington 14.

C: Thomas Harper 13, Ajwan Leaming 3, Jamir McNair 11, Cyre Rachon 5, Jerome Randall 3.

West Catholic 15 11 17 22 - 65

Camden Catholic 14 10 20 11 - 55

WC: Yuri Burton 4, Anthony Fleet 8, Christen Gibbs 16, Doug Hatcher 1, Julian Lee 9, Kevin Malone 2, Mark Perez 11, Jaleel Reed 6, Sahmir Thomas 8.

CC: Amir Armstrong 5, Mike Crawford 2, Dave Cuneo 3, Tom Fisher 6, Kyle Green 26, Garrett Kashmer 6, Matt McElhatton 7.

Pine Grove Cardinal Classic

Bethel Park 14 18 13 13 - 58

Phil-Mont Christian 9 7 8 4 - 28

BP: Asherr 10, Coyne 7, Gilmore 3, Huntington 2, Klase 14, Mace 10, Sanctis 3, Schweitzer 7, Young 2.

PC: Godfrey Baldez 8, Micah Baldez 2, Clayton Cooper 8, Mike Hutson 2, Stefan Johnson 2, Adam McNichol 6.

Steelton-Highspire 17 16 10 14 - 57

Phil-Mont Christian 13 21 15 15 - 64

S: Thomas Clea 14, Anthony Ferguson 6, Brad Settles 4, Max Ward 16, Anthony Wright 15, Joe Wright-Wilson 2.

PC: Godfrey Baldez 16, Clayton Cooper 8, Mike Hutson 16, Stefan Johnson 7, Mbriwa 8, Adam McNichol 9.

Prime Time ESCIT Tournament

Baltimore City College 8 17 11 13 - 49

Neshaminy 13 15 15 25 - 68

BCC: Cheatham 13, Faust 18, Greer 6, Johnson 1, Press 3, Tappler 8.

N: Ryan Arcidiacono 23, Dave Baron 3, Tyler Katz 11, Charlie Marterella 8, Michael McGarry 10, Dwight Williams 13.

Reading Central Catholic Tournament

Mariana Bracetti 8 15 10 16 7 11 - 67

Pottstown 18 10 2 17 9 3 - 59

MB: Luis Cirillo 8, Rashaun Forman 12, Hassan Harrington 8, Chris Morgan 2, Darrell Ockimey 27, Jorge Quinones 1, Jordano Rodriguez 9.

P: Vince Cottman 4, Miles Elliott 4, Jeff Endy 6, Elijah Jackson 28, Brendan King 3, Dawon Matthews 14.

ReadingTournament

Simon Gratz 12 9 15 29 - 65

Constitution 15 15 19 29 - 78

SG: Daquan Bryant 9, Nigel Caldwell 14, Tyrek Gary 2, Bruce Hanner 1, Charles Merritt 4, Andrew Moye 11, Devon Walker 2, Aquil Younger 22.

C: Tamir Bolger 14, Marvin Champ 11, Mamadou Diakite 5, Amonie Holloman 8, Abdul King 6, Erik Raleigh 8, Daiquan Walker 26.

Robbinsville Tournament

Allentown 18 12 10 14 - 54

Morrisville 9 21 12 13 - 55

A: Dennis Brophy 20, Zach Duymich 9, Matt Morini 21, Gabe Nasario 2, Luke Search 2.

M: Charile Colon 4, Moet Dixon 2, Errick Lewis 5, Rickey Melendez 16, Tyler Quill 7, Frank Ramble 11, Kris Shaw 10.

Robert Hopf Tournament

MaST Charter 11 10 3 8 - 32

Franklin Towne Charter 15 7 14 12 - 48

MC: Cody Hocker 6, Quiayiim Saunders 3, Jamear Seals 8, Andrew Torres 6, Eric Williams 7, Rasheed Young 2.

FTC: Naje Benton 7, Jammall Dawkins 8, Bobby Lopez 3, Brandon McGuire 6, George Shank 9, Steven Smith 15.

Saul 10 12 6 13 - 41

Jenkintown 7 14 13 22 - 56

S: Shawn Brown 6, Josh Collins 16, Abdoulay Gakou 19.

J: Matt Dawson 2, Andrew DiValentino 6, Sam Dorshimer 11, Kevin Hull 5, Jack Kinniry 23, Isaac Schaphorst 7, Pat Stillmun 2.

Stan Novak Tournament

Solebury School 12 27 21 13 - 73

High School of Future 8 9 12 16 - 45

SS: Blake Bozeman 11, Julian Copeland 4, Russell Galiber 2, Mark Granville 2, D'Andre Hogan 8, Chris McNaughton 9, Danny Paulson 8, Jeremy Schulkin 11, Phil Walker 18.

HSoF: John DiGregorio 9, Shawn Drayton 10, Kahree Gardner 6, Jones 3, Raheem Robinson 8, White 2, Aaron Yates 7.

Calvary Christian 18 19 16 21 - 74

Springfield (M) 16 23 10 20 - 69

CC: Josh Bair 14, Pat Cummings 12, Seth Heinicke 21, Dan McGuigan 5, Josh Medvic 7, Trevor Phillippi 13, David Vazquez 2.

S: Nick Barraclough 16, Billy Dahm 8, Jordan Greene 23, Ryan Lightcap 6, Brandon Steprey 6, James Weitzman 1, Tyler Williams 9.

Tatnall Classic

Caravel Academy 10 13 15 13 9 - 60

Kennett 9 10 15 17 3 - 54

CA: Gibson 3, Hickman 6, Kafte 2, Murphy 9, Ripanti 8, Skibirck 9, Taylor 14, Wiley 9.

K: Luke Alicknavitch 6, William Garrett 6, Spencer Hyland 8, Kenshi Kobayashi 6, Maalik Rochester 4, Brock Sheets 13, Samuel Tavoni 11.

Unionville Tournament

Hope Charter 5 13 10 16 - 44

Unionville 7 16 14 16 - 53

HC: Frank Briggs 14, Nafee Hardy 22, Eric Harvey 2, Donavin Mosely 1, Jalil Shafi 5.

U: Matt Christopher 8, Tyler Fries 12, Garrett Geiger 15, Ross Kim-McManus 1, Doug Ott 7, Mike Sundry 6, Parker Williams 4.

Upper Dublin Cardinal Classic

Upper Darby 12 17 17 19 - 65

Hatboro-Horsham 9 15 10 25 - 59

UD: Terrence Bridges 9, Copeland 4, Kevin Everett 5, Davon Harris 12, Brandon Hashim 12, D.J. Johnson 9, Yusef Ross 6, Ishmael Walls 8.

H: Mike Brown 20, Travis Bryan 3, Shane Cummings 3, Chris Hobbs 2, Matt Kane 16, Ryan Kelly 8, Ryan New 7.

Wyomissing 14 13 5 9 - 41

Upper Dublin 13 11 14 17 - 55

W: Burns 11, Cacchion 16, Helina 1, Kase 5, Lash 2, Lloyd 4, Singleton 2.

UD: Andrew Carber 4, John Decamara 9, Andrew Derr 10, Darrell Harrison 1, David Lerman 4, Matt Morgan 1, Khalil Owens 18, Briyon Turner 4, Jared Zarwin 4.

Walt Katuzny Tournament

Upper Perkiomen 12 14 9 15 - 50

Radnor 10 18 15 15 - 58

UP: Chris Auckland 14, Chandler Jumle 4, Justin Minder 6, J.D. Ricapito 23, Kyle Saylor 3.

R: Cameron Dunsen 11, Eric Eichenger 11, Dave Kurtyka 2, Rob McCurdy 6, Mitch Sheridan 2, Peter Wallace 19, Connor Walsh 7.

Pottsgrove 12 11 13 17 - 53

Christopher Dock 3 6 9 10 - 28

P: Kareem Boyd 2, Bryce Carter 17, Johnny Fowler 8, Dante Harper 2, Joe Kelly 10, Marcus Marshall 4, Prince 4, Vince Quigley 6.

CD: Peter Chimera 2, Tyler Denlinger 4, Azariah Parmer 2, Adam Spinozzi 13, Sharif Stewart 1, Sam Thalathoti 5, Sam Wilkins 1.

Western Lehigh Exchange Tournament

William Tennent 9 10 19 14 - 52

Germantown Friends 11 8 8 13 - 40

WT: Geiger 6, Shakat Kofa 11, Jack Rauchut 21, Mike Wasserleben 6, Cole Weber 8.

GF: Steve Bonitatibus 4, Henry Bushnell 5, Tyler Clausen-Wolf 8, Clay Fairbanks 6, Hank Goldenberg 4, Sam Hill-Cristol 2, Gilman Myran 6, Nick Rittler 2, Jesse Smith 3.

Whitehall Tournament

Saucon Valley 17 15 17 15 - 64

Faith Christian 12 9 12 14 - 47

SV: Clark 23, Figueroa 10, Frans 13, Kennedy 2, Mosher 11, Okken 4, Redding 1.

FC: Jemaan Bolton 4, Greg Boyd 10, Dean Kimenhour 2, Dondre Perry 18, Trey Riddick 2, Tyler Rockmore 11.

Wissahickon Trojan Classic

Truman 7 14 10 17 - 48

Central Bucks East 8 15 15 19 - 57

T: Dequan Ashley 3, Merdic Green 10, Shaun Miller 9, Mike Mintah 2, Daveed Ransome 8, Lamont Waters 16.

CBE: Chris Allen 3, D.J. Beausejour 6, Liam Gallagher 12, Ryan O'Neil 4, Lou Pannella 9, Scott Shields 9, Matt Stauffer 10, Steve Topley 2, Justin VanHouten 2.

Sankofa Freedom 7 4 4 10 - 25

Wissahickon 23 15 14 12 - 64

SF: Donell Jarmon 4, James Jefferson 7, Drew Jones 2, Rashawn Ladson 1, Louis Martinez 2, Zakur Williams 9.

W: Terrill Brown 2, Kahlil Flowers 3, Jordan Freed 10, Kyle Garrett 6, Jabari Kibler 5, Tanoh Kpassagnon 7, Anthony McKie 7, Mike Scheier 15, Riley Shackleford 5, Chase Wilson 4.

Public League Division B

Phila. Electrical 9 22 12 23 - 66

Mastery Charter South 8 8 6 6 - 28

PE: Hakeem Baxter 5, Emmanuel Brown 5, Devante Chance 11, David George 8, Davian Joseph 2, Dyshon Pack 4, Frank Perez 2, Marcus Smith 4, Khaleem Taylor 2, Carrington Ward 16, Jai Williams 7.

MCS: Kevin Beaford 6, Eric Cottman 9, Jason Hobbs 1, Khalil Newsome 2, Earl Patton-Boyd 2, Hasaan Simmons 8.

Nonleague

Bodine 12 8 10 9 - 39

Swenson 8 15 8 14 - 45

B: DeAngelo Chisholm 5, Dominick Daniel 2, Turon Gaskin 6, Glen Hampton 1, Sahlil Harris 2, Nadir Matthews 23.

S: Da'Quan Ballenger 19, Dervin Buckery 6, Jay Hardy 9, Haneef Muhammad 5, D'Andre Parmley 2, Marcus Tillery 4.

Girls' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Northampton 8 4 15 6 - 33

Springfield (D) 6 13 7 9 - 35

N: Bonnenberger 17, Bragg 3, Braithwaite 2, Hall 3, Marks 3, O'Connell 5.

S: Rebecca Bennett 2, Kelsi Chazin 6, Tori Grossi 4, Olivia Kane 11, Alex Poplawski 8, Ward 4.

Altoona Tournament

Gateway (PA) 6 14 9 6 - 35

Abington 17 11 12 12 - 52

G: Anna Coutsoumbis 6, Shanae Daye 5, Domique Harper 1, Hannah Krable 4, Veronica Kuster 2, Gina Petrilli 8, Chelsea Richardson 2, Maria Taylor 3, Katie Wilson 4.

A: Carli Fitzgerald 4, Sarah Listenbee 12, Francesca Monterosso 3, Malloy Mugnier 2, Aiyannah Peal 16, Jamie Schectman 2, Jessica Schmidt 8, Chynna West 5.

Boardwalk Cup Bracket

Methacton 2 13 9 10 - 34

Holy Spirit 8 4 16 17 - 45

M: Jenny Bishop 2, Kelly Glatthorn 14, Maddy Parker 6, Alivia Reiche 6, Kelsey Watson 6.

HS: Emily Bell 2, Natalie Carlucci 12, Alison Clark 2, Kennedy Johnson 2, Gina Lewis 4, Sarah Marakos 4, Tenisha Mobley 11, Dana Reimers 2, Angela Sacco 6.

Camden Catholic 9 4 8 12 - 33

Council Rock North 15 22 8 10 - 55

CC: Nicole Angelo 5, Addy Crenny 26, Kelsey Kilpatrick 2.

CRN: Alyssa Dumont 4, Helena Gemmell 4, Devin Gold 20, Lauren Gold 14, Emily Grundman 7, Melissa Moller 2, Dana Storjohann 4.

Boardwalk Kaitlin Anzelone Bracket

Millville 6 16 13 12 - 47

Friends' Central 4 12 6 5 - 27

M: Barbara Allen 4, Essence Armstead 6, Tyra Bryant 2, Courtney Nock 14, Mackenzie Pezzi 4, Shatiera Smith 13, Ashli Weems 4.

FC: Meghan Cartafalsa 9, Maria Conyers-Jordan 4, Jess Cooper 5, Frank 3, Monaye Merritt 6.

Boardwalk Southern Cape Bracket

Prep Charter 22 22 22 6 - 72

Cedar Creek 8 12 9 15 - 44

PC: Ka'ryne Benson 2, India Cauley 4, Kaleah Copper 20, Bria East 2, Tiffany Johnson 16, Naderra Lee 5, Yasmine Montgomery 10, Ciera Nimmons 7, Ericka Sowell 2, Bria Young 4.

CC: Michelina Hesse 4, Angela Hood 2, Alyssa Lutgen 3, Kristine Miller 17, Mercina Stefanski 5, Mikila Stefanski 4, Morgan Stefanski 9.

Nazareth Academy 18 16 11 14 - 59

Oakcrest 4 7 2 4 - 17

NA: Ashley Adams 4, Maggie Borski 11, Lindsay Fluehr 8, Danielle Gasperi 2, Nicole Perri 4, Molly Scullion 4, Bridget Sobon 6, Raya Stearn 6, Jessica Sylvester 14.

O: Rebecca Colquhoun 2, Nadirah Highsmith 7, Kayla Mejias 4, Benivette Santiago 4.

Boyertown Bear Classic

Pennridge 5 6 10 6 - 27

Boyertown 17 14 19 18 - 68

P: Nici Bonacci 5, Shannon Chynoweth 4, Jessie Dominic 7, Alyssa Marchunsky 3, Brianne McGrath 2, Molly McGuire 2, Bria Randell 2, Jessie Tennett 2.

B: Kaitlyn Eisenhard 12, Kelly Furman 3, Emily Grant 1, Beth Anne Kircher 1, Bobbie Kulp 2, Brooke Mullen 8, Sherrine Saber 11, Krista Schauder 8, Jess Schlesman 9, Kaley Snyder 11, Dee Terry 2.

Nazareth High 8 12 10 12 - 42

Downingtown East 11 11 15 6 - 43

NH: Morgan Calabrese 2, Jaclyin Hikes 2, Ariane Hilmorn 2, Sarah Hutchison 2, Lennon Kramer 2, Erika Livermore 26, Kim Owens 4, Reinhart 2.

DE: Noelle Alicea 10, Kelly Devlin 2, Kaitlyn Dougherty 14, Melissa Hummel 2, Michelle Kolonawski 9, Rachel Sykes 6.

Chester Pike Kiwanis Tournament

West Catholic 4 8 2 4 - 18

Sun Valley 10 15 20 16 - 61

WC: Kelly Burns 6, Skylar Burton 2, Johnnanna Riddick 6, Chelsea Robinson 4.

SV: Alie Alkins 10, Stephanie Brown 4, Jenna Crowley 16, Gia DeAngelo 9, Larissa Green 3, Amanda Gummel 10, Maloney 3, Shana Orr 6.

Fort Myers Tournament

St. Basil 4 6 7 15 6 - 38

Archbishop Ryan 10 5 9 8 10 - 42

SB: Annie Buckley 8, Annisa Flores 11, Jill Forst 5, Gallagher 2, Greenberg 2, Jill Lynch 4, Jackie Thompson 4, Colie Woodill 2.

AR: Kelsey Dale 2, Rachel Kelly 6, Nymira Nelson 1, O'Kane 2, Megan Wolf 11, Brittany Wood 20.

Garnet Valley Tournament

Chichester 3 5 2 5 - 15

Garnet Valley 15 12 16 6 - 49

C: Emily Gilhool 1, Danielle Hagerty 3, Michelle Hagerty 4, Logan Newman 3, Danielle Preziuso 1, Haley Sipple 3.

GV: Alaina Bradley 5, Chelsea Brown 6, Lindsay Concannon 1, Missy Koscinski 10, Natalie Lang 2, Emily Mallon 7, Coley Ricci 10, Leah Snyder 5, Alexa Spennato 3.

Episcopal Academy 14 14 13 13 - 54

W.C. Henderson 7 5 5 17 - 34

EA: Sarah Abbonizio 7, Jenn Adelizzi 6, Asia Baker 2, Kristen Hinckley 8, Claire MacManus 7, Sarah McKay 6, JoJo Pope 2, Megan Quinn 11, Emily Scullin 5.

WH: Jenna Cullinan 5, Kayla Feairheller 6, Emily Torrance 13, Tracy 2, Janelle Wade 8.

George W. Snear Tournament

Norristown 2 4 6 2 - 14

Mount St. Joseph 20 8 6 14 - 48

N: Tyshay Britten 2, Stephanie DiNolfi 6, Nicole Graham 2, Brianna Kennedy 2, Sydney Morse 2.

MSJ: Meg Geatens 2, Bridget Higgins 4, Mary Jo Horgan 7, Kelsey Jones 7, Maddie Kohler 2, Alex Louin 5, Carly Monzo 2, Cailin Schmeer 6, Steph Smith 13.

Huntingdon Valley Rotary Tournament

Truman 9 6 3 6 - 24

Holy Cross 12 19 16 9 - 56

T: Nieyana Brooks 10, Elisha Dupree 7, Brittany Garman 2, Khristaijan Jackson 4, Kaijah Willis 1.

HC: Steph Bacho 4, Alliya Butts 10, Devon Howard 2, Ashli Jeune 9, Jazlyn Johnson 14, Amanda Offenback 17.

Harriton 13 7 11 10 - 41

Lower Moreland 12 7 15 4 - 38

H: Nadirah Anderson 2, Ali Grady 3, Betsy Hurtado 5, Katie Melvin 18, Sabrina Tabasso 13.

LM: LaSell Campbell 7, Stefania Incollingo 14, Rachel Metz 2, Ali Morganstein 11, Angie Nocella 2, Brittany Wilson 2.

Marple Newtown Tournament

Academy Park 16 6 8 20 - 50

Marple Newtown 14 10 14 14 - 52

AP: Abriana Heant 2, Brianna Macauley 11, Jordan Matthews 4, Kayla Peay 5, Moriah Smith 4, Montana Street 3, Mercades Vaughn 21.

MN: Maiya Brown 8, Melissa Levy 18, Denise McKeown 23, Devon Miller 3.

Pine Grove Cardinal Classic

Ridley 10 9 16 5 - 40

Pine Grove 14 12 13 10 - 49

R: Chelsey Benedek 2, Shannon Clark 1, Samantha Foy 8, Bree Mulhern 5, Michelle Rhine 20, Marykate Rumbaugh 2, Kelsey Yori 2.

PG: Anderson 13, Bertasavge 3, Evans 10, Kimmel 9, Nagle 4, Ryan 6, Smith 2, S. Zimmerman 2.

Atholton (MD) 17 10 15 9 4 - 55

Ridley 17 15 10 9 8 - 59

A: Hart 6, Maicer 5, Snyder 17, Tattillo 6, Tatum 9, Weinburg 12.

R: Chelsey Benedek 4, Shannon Clark 2, Samantha Foy 6, Taylor Mulhern 3, Bree Mulhern 2, Michelle Rhine 25, Yori 2, Kelsey Yori 15.

Quakertown Tournament

Palisades 4 9 4 5 - 22

Coatesville 20 9 14 11 - 54

P: Kendall Beerer 4, Denilio 2, Tiffany Hendricks 11, Sam Sharo 5.

C: Chimeera Boggs 9, Elisa Gaffney 13, Asia Graham 7, Abby Kane 2, Ashley Morales 2, Nicollette Owens 2, Autumn Smith 4, Samira Strand 3, Hannah Timmons 12.

Reading Invitational

St. Hubert 16 17 10 14 - 57

Chester 10 9 13 10 - 42

SH: Eireann Anastasi 18, Ashley Bieringer 2, Megan Decker 19, Ellise Gallagher 2, Charlotte Kucowski 4, Amanda Linder 2, Kacy Peyton 9, Alicia Quigley 1.

C: Georria Clark 10, Mineerah Dickerson 3, LaQueena Ferguson 3, Janera Handy 6, Jackson 3, Maya Nelson 17.

Robert Hopf Tournament

Sacred Heart 15 13 10 5 - 43

MaST Charter 4 3 5 8 - 20

SH: Katie Brannau 2, Emily Cartafalsa 2, Nicki Heinsinger 7, Kirsten Kelley 2, Debornay Kidd 5, Megan McNamee 2, Nicolette Paci 2, Erin Rush 6, Hannah Rush 10, Jayni Webster 5.

MC: Bre Behr 3, J. Behr 2, Maria Farrell 9, M. McCarthy 4, C. Pendergast 2.

Bishop McDevitt 1 8 12 13 - 34

Jenkintown 5 11 6 6 - 28

BM: Kamilah Berrian 1, Chanel Brooks 9, Chelsea Burrough 15, Erin Duffy 3, Julie Kostic 3, Allison Parks 3.

J: Emma Dillon 2, Madison Kimball 4, Madison Kremp 2, Kelsey Rice 5, Bethany Riley 2, Sarah Ross 4, Emily Smith 4, Ruby Westkaemper 5.

Sherwood (Md.) Tournament

Reservoir (Md.) 14 22 12 11 4 - 63

Upper Merion 7 20 15 17 8 - 67

R: R. Bryant 16, A. Formen 5, K. Higgins 4, C. Johnson 8, E. Smoot 26, J. Zilka 4.

UM: Cassidy Koenig 12, Jamie Mazzi 10, Kristina O'Sullivan 30, Mary Jean Valeri 11, Jackie VanLoan 4.

Southern Lehigh Tournament

Pottsgrove 3 10 10 4 - 27

Southern Lehigh 22 18 13 15 - 68

P: Morgan Coddington 6, Carly Conrad 1, Brandi Dickinson 3, Marisa Kinneer 9, Amelia Stockman 6, Grace Tartaglia 2.

SL: Melann Amory 4, Emily Cerciello 8, Eleni Dimoli 6, Hannah Doell 11, Bridget Dougherty 11, Madeline McDonald 5, Brianna Prince 9, Jessica Reichl 10, Shannon Sullivan 4.

Spring-Ford Tournament

Conestoga 7 2 9 13 - 31

Central Bucks South 16 16 12 15 - 59

C: Ali Grundy 6, Laura Kavanaugh 1, Trish Kovach 1, Niger Lively 2, MacKenzie Orr 6, Scherer 2, Maddy Tessier-Kay 5, Liana Weishaar 8.

CBS: Ginny Edwards 2, Kimmy Green 4, Kelsey Herrmann 9, Kaewell 3, Alysha Lofton 6, Kate McMenamin 3, Tori Steinberg 18, Tyler Vitelli 14.

Parkland 4 3 11 12 - 30

Downingtown West 13 15 12 6 - 46

P: Anthony 2, Crispin 3, Fritsche 6, Hagenaure 4, Hassler 2, Muser 1, Persichetti 7, Pierce 5.

DW: Kelsey Chattin 9, Devin Difranks 1, Lindsay Galczynski 5, Allison Shaw 2, Brittany Sicinski 20, Kristin Veneziale 2, Caitlin Walsh 7.

Hempfield 11 7 5 9 - 32

Great Valley 2 9 8 7 - 26

H: Kelly 4, Larson 10, Neal 7, Newsome 3, Soders 8.

GV: Amanda Germer 9, Tiffany Govan 8, Rachel Kalick 7, Danielle Strang 2.

Springside Tournament

Hallahan 6 4 5 7 - 22

Springside 18 24 17 12 - 71

H: Tiffany Cahill 4, Kystin Franz 7, Danielle Madrak 2, Myeshia Matos 9.

S: Michelle Boggs 10, Sidney Epps 17, Erin Gardner 15, Aly Markey 4, Gianna Pownall 7, Elana Roadcloud 14, Julia Schumacher 4.

Stan Novak Tournament

Friends Select 0 1 6 5 - 12

Springfield (M) 21 7 13 8 - 49

FS: Drew Colman 3, Grace Finkbiner 6, Jada Flint 1, Shannon Griffin 2.

S: Annie Crudele 4, Taylor DelMonte 14, Elise DiFilippo 15, Michael Harris 5, Taylor Koroncai 4, Maureen Leis 5.

High School of Future 6 9 16 6 - 37

Penn Wood 17 10 11 10 - 48

HSoF: Corella Lindsey 2, Tiera mcFadden 3, Hajaaha Stevens 8, Zhane Stones 4, Shiquita Williams 20.

PW: Buck 14, Dent 4, Kannah 4, Marshall 2, Peterson 15, Sample 2, Wilkins 7.

Unionville Tournament

Haverford High 27 10 13 12 - 62

Phoenixville 9 9 13 14 - 45

HH: Chelci Asbury 8, Moira Corrigan 4, Jaclyn Gantz 25, Caroline Price 14, Jill Root 11.

P: Gianna Bliss 10, Chandler DiFebbo 4, Aubree Flagg 11, Kristen Habbel 2, Amy Hennessy 2, Amber Keys 8, Annie Rubino 1, Mary Sinnott 5, Stover 2.

Frankford 12 8 10 9 - 39

Unionville 18 13 13 11 - 55

F: Myra Avalos 6, Waynesha Griffin 14, Tashae Holliday 3, Tanaya Lofton-Williams 9, Shanika McCloud 4, Nyesha Pearson 3.

U: Corrinne Blue 6, Alison Lewis 8, Kelsey McDonald 4, Moira McEvoy 14, Susie Pancoast 13, Cami Redfern 10.

Upper Dublin Tournament

Hatboro-Horsham 7 6 12 11 - 36

Villa Joseph Marie 19 15 14 11 - 59

H: Lindsey Day 3, Alicia Hayes 19, Heather Lutz 2, Becca Purtell 11, Tori Waddington 1.

VJM: Kelly Coleman 3, Christine Gorrell 7, Megan Ledwith 15, Sara Madden 5, Darrah Morrison 4, Mary Newell 16, Melissa Poderis 3, Courtney Shaw 2, Lexi Stershic 4.

Oxford 3 5 12 4 - 24

Upper Dublin 15 12 11 12 - 50

O: Naya Delancey 6, Caroline Hamilton 2, Melanie Kempf 2, Liz Peabody 8, Judy Reinhardt 6.

UD: Taylor Bryant 14, Megan Deetscreek 2, Curtrena Goff 8, Sarah Hallowell 6, Larissa Leyes 2, Jen Myers 7, Lauren Rothfeld 10, Brianna Specter 1.

West Chester Classic

Shipley 6 14 16 15 - 51

Central 9 10 14 10 - 43

S: Sox Alexander 16, Aja Ellison 12, Celeste Golub 10, Aaliyah Holloway 6, Claire Leone 2, Colleen Walsh 3, Ilana Wolfson 2.

C: Najah Jacobs 4, Melissa Livingston 6, Ranija McClinek 5, Taylor Philips 6, Isabella Ross 20, Brittany Wilson 2.

Freire Charter 7 6 14 16 - 43

Avon Grove 15 7 15 12 - 49

FC: Markesha Griffin 2, Latisha Johnson 5, Chantal Thomas 5, Taryn Vinson 7, Chelsea Woods 24.

AG: Samantha Caligiuri 5, Brittany Farra 7, Meghan Garvey 6, Andrea Herpen 2, Jasmine Jones 16, Maya Turner 9, Erica Weiler 4.

Villa Maria 7 3 9 18 - 37

Cardinal O'Hara 4 9 12 16 - 41

VM: Brooke Angelos 7, Lauren Martinelli 4, Maddie McTigue 10, Lisa Mirarchi 3, Kellie O'Rourke 8, Kristin Walhein 5.

CO: Mia Farmer 7, Carly Hazinsky 5, Shanice Johnson 11, Maureen Leahy 4, Marissa Manning 9, MacKenzie Rule 3, Alex Stam 2.

Cheltenham 20 8 11 13 - 52

Notre Dame 9 24 11 17 - 61

C: Ciara Andrews 11, Jiana Clark 6, Christina Coleman 4, Austin Hamler 8, Tiffany Johnson 12, Shayla Peoples 9, Artavia Sheffield 2.

ND: Molly Borgese 16, Erika Ferro 2, Kathleen Fitzpatrick 19, Megan McGurk 21, Olinger 3.

Westminster Academy Tournament

American Heritage (Fla.) 11 11 6 6 - 34

Archbishop Prendergast 23 8 10 20 - 61

AH: Bradley 7, Colman 3, Garvin 3, Jones 1, Pettithomme 4, Pierre-Louis 11, Williams 5.

AP: Lindsay Cras 18, Kerry Farrell 2, Taylor Fitzgerald 2, Mackie Fitzgerald 2, Keri McBride 4, Brittany Merkle 17, Jess Rotella 9, Sara Smith 5, Mary Kate Sullivan 2.

Wissahickon Tournament

Lansdale Catholic 4 15 12 10 - 41

Souderton 8 4 10 10 - 32

LC: Mary Kate Brokans 9, Chelsey Dutkiewicz 9, Kate Greenhalgh 3, Jackie McCarron 9, Kristen Sczezpaniak 4, Shea Wassel 7.

S: Carley Kendall 15, Gabby McAndrews 3, Bianca Picard 4, Erin Reagan 3, Libby Wetzler 7.

Gwynedd-Mercy 12 6 14 2 - 34

Wissahickon 6 8 8 9 - 31

G: Jenna Hopkins 2, Jenna Raschitore 2, Morgan Sheridan 8, Caroline Shimrock 17, Taylor Sweeney 5.

W: Casey Bill 5, Dominique Earland 11, Sierra Eskridge 2, Alex Schaefer 4, Rachel Stone 9.

Central League

Radnor 13 15 5 10 - 43

Upper Darby 18 15 8 7 - 48

R: Jesse Cunilio 2, Chandler Lally 18, Hannah Rose Nussbaum 13, Lindsay Price 6, Hannah Schug 4.

UD: Rudee Abello 8, Leilani Beckham 10, Jessica Crawley-Rich 3, Katie Fitzpatrick 13, Bryonna Mack 2, Eyram Tsikata 8, Dominique Williams 4.

Nonleague

West Chester East 7 9 10 11 - 37

Kennett 4 11 7 13 - 35

WCE: Meyreim Benslimane 1, Carly Gulasarian 2, Melanie Hartman 1, Meghan Kavanaugh 2, Nina Mazzarelli 8, Caitlin Pavlo 13, Kim Petrick 5, Karissa Smith 5.

K: Tarayja Brooks 4, Taylor DeVoe 3, Sophie duPhily 8, Katherine Hanick 3, Alessandra Piscitelli 4, Turner 2, Rebecca Welcher 11.

Summit Country Day 13 13 9 7 - 42

Imhotep Charter 9 9 13 7 - 38

SCD: Adams 3, Campbell 12, Engelhardt 6, Joseph 5, List 3, Williams 9, Wreh 4.

IC: Shadira Dantzler 5, Emily Dash 2, Imani Louden 10, Destiny Russell 17, Shalai Smith 2, Kierra Tucker 2.