Highlights of Wednesday's contests can be found at:

Wednesday's Results

Wrestling

BOB ROHM DUALS

Hanover 41, Great Valley 36

Great Valley 42, Midd-West 30

Muncy 53, Great Valley 30

Great Valley 42, Smithtown East 27

Boys' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Quakertown 11 5 3 0 - 19

Frankford 15 12 11 20 - 58

Q: Dylan Gossler 2, Bill Harpster 8, Cory Jorjensen 3, John Landis 3, Steffon Spieker 3.

F: Omar Askia 7, Taylor Bessick 6, Dajuan Franks 2, Kevin Lawson 7, Chris Lewis 2, Don Robinson 8, Imire Taylor 15, Keith Washington 9, Chris Williams 2.

Springfield (D) 11 3 7 22 - 43

Allentown Allen 14 17 13 14 - 58

S: Steve Baker 12, Zack DeVito 7, Matt Fox 10, Mike McKale 5, Rutecki 2, Adam Washington 7.

AA: Eric Ayers 3, Brown 7, Cannon 26, Dan Dorris 2, Fletcher 4, Harrington 14, Daquan Holiday 2.

Athletes Helping Athletes Tournament

Central Bucks South 9 5 10 21 - 45

Council Rock North 24 22 14 10 - 70

CBS: Jake Cramer 2, James Delgato 5, Ricky Dennis 6, Eichorn 4, John Flaherty 7, Matt Johns 4, Dave Knox 2, Steve Schneider 10, John Staman 2, Chris Veal 1, Paul Zakrzewski 2.

CRN: Charlie Anastasi 6, Jordan Chernin 1, Alex Corry 3, Aaron Goodman 19, Alex Jordan 3, Liam Kane 5, Matt McCloskey 6, Kyle McCloskey 2, Aaron Morgan 15, John Raymon 8, Stevens 2.

Archbishop Ryan 8 4 13 18 - 43

Cheltenham 9 13 16 10 - 48

AR: Nick Augenbaugh 3, Tyler Donnelly 2, Eric Fleming 27, Christian Rivera 9, Mike Rymal 2.

C: Travis Bennett 4, Kareek Best 13, Aaron McGlawn 9, Lamont McLaurin 5, Nafis Walker 15, Avery Young 2.

Audenried Winter Classic

Parkway West 13 7 23 15 - 58

Audenried 8 17 23 16 - 64

PW: Markese Fray 2, Terrell James 9, Kahlil Keel 7, Mike Pearson 2, Penn 1, Mike Stewart 18, Larry Webster 19.

A: Lamont Bligen 8, Eric Hovington 6, Daquan Jones 14, Jamir Leach 2, Juawan Mason 11, Qaadir Nock 15, Maurice Wiltbanks 8.

Maritime Academy 10 18 7 6 - 41

Furness 15 19 27 10 - 71

MA: Calvin Austin 5, Denzel Frazier 13, Thomas Ledbetter 2, Zaire Redding 11, Abraham Roberts 2, Jeremy Smith 2, Tevin Williams 6.

F: Daquan Bohannan 15, Lashan Byrd 15, Christopher Dixon 2, Tyriek Gilliard 2, Edwin Harris 6, Malakiah Hunter 15, Robert Leonard 4, Daiquan Means 12.

Benedictine Capital City Classic

Cathedral (ON, Canada) 8 12 4 12 - 36

Roman Catholic 13 20 14 15 - 62

C: Jason Bailey 7, Keith Brown 2, Steve Daly 8, Justin Kimens 10, Brahim Koulamallah 3, Neil Santos 2, Seras Seleh 4.

RC: Raquan Brown-Johnson 4, Rip Engel 17, Shep Garner 5, Fortunat Kangudi 12, Montana Mayfield 11, Dennis Regan 2, Shafeek Taylor 11.

Binghamton Tournament

John Carroll (Md.) 12 15 10 14 - 51

Imhotep Charter 19 4 20 12 - 55

JC: Rodney Elliot 4, Jared Jones 6, Jordan Martin 8, Malcolm McMillan 14, Owona 2, Scott 17.

IC: David Appolon 15, Brandon Austin 6, Earl Brown 6, Erik Copes 6, Terrell Johnson 2, Ameen Tanksley 16, Khyre Wooten 4.

Bishop McDevitt Tournament

Penn Charter 4 10 11 17 - 42

Bishop McDevitt 9 16 11 11 - 47

PC: Mike Brown 6, Dave Huber 4, Demetrius Jennings 2, Nick Lamb 3, John Loughery 4, Mike McGlinchey 7, John Moderski 6, Sean O'Brien 10.

BM: Markeise Chandler 14, Carl Garner 3, Brahieme Jackson 10, Ryan Leaks 7, Kenyatta Long 5, Imowo Udo-Utun 8.

Gospel of Grace 13 11 3 9 - 36

Pope John Paul II 14 13 11 22 - 60

GoG: Gibson 13, Kelly 2, Morrison 2, Turk 4, P. Watkins 7, Chris Watkins 2, Wims 6.

PJPI: Dave Cotellese 11, Jeff Evans 13, Jake Gribb 4, Brent Mahoney 10, Mike Mansur 8, Paul Mills 8, Jamel Stinson 6.

Boardwalk Classic Showcase

Lower Cape May 2 14 6 11 - 33

Archbishop Wood 6 13 8 3 - 30

LCM: Marvin Evans 4, Ernie Harper 8, Vance Matthews 8, George Moore 1, Bob O'Donnell 5, Brandon Pascucci 7.

AW: Joe Getz 11, Joe LoStracco 3, Shane Neher 3, Tom Rush 2, Jack Walsh 11.

Boardwalk George Betz Bracket

Rancocas Valley 19 15 7 15 4 - 60

Communications Tech 17 11 14 14 10 - 66

RV: Travis Bailey 7, Tariq Jett 14, Kenny Johnson 11, Deshawn Jones 3, Kareem Jones 7, Kalee Marshall 12, Dom Twitty 6.

CT: Terrence Brown 4, Rich Hoskins 17, Vasil Malik 15, Tony Parker 8, Terrell Parker 17, Gameel Strange 5.

Chevy Chase (Md.) 8 10 5 7 - 30

La Salle 20 19 19 14 - 72

CC: Nigel Crayton 6, Ghedlia Gold-Pastor 3, Harry Holroyd 9, Doug Pierce 3, Herbie Schwat 5, Luc Sebrechts 2, Davon Williams 2.

L: P.J. Acierno 5, Joe Brown 9, Aaron Burton 2, Steve Collins 2, Mike Glatz 2, Eddie Mitchell 16, Mike Poncia 14, Steve Smith 8, Amar Stukes 10, Brennan Woods 2, Tim Young 2.

Boyertown Bear Classic

Southern Lehigh 12 12 7 9 - 40

Pennridge 13 11 14 19 - 57

SL: Alex Anderson 1, Justin Festa 8, Evan Lee 3, Aaric Liddy 9, Jim McElroy 2, Chris Mosley 3, Alan Rockel 10, Sam Terlingo 1, Mike Wagner 3.

P: Tim Abruzzo 23, Rocky Ferrier 5, Mike Guldin 13, Matt Hamilton 2, Andrew Lyons 6, Kyle Peters 4, Jared Schaffer 4.

Governor Mifflin 15 14 14 14 - 57

Boyertown 15 10 15 24 - 64

GM: Andrews 3, Javar Colon 26, Foguett 2, Chris Jazneck 15, Murz 4, Otu 4, Reigner 1, Russell 2.

B: Josh Bauer 2, Scott Dennin 8, Tyler Moser 11, Dylan Pasik 25, Quin Shalaway 3, Trey Werley 5, Kale Wrigley 10.

Chris Smith Memorial Tournament

Methacton 13 12 13 13 7 - 58

Abington 16 8 12 15 8 - 59

M: Matt Ahlberg 2, Pat Dinan 2, Evan Galloway 16, Mike Handley 10, Andrew Hart 2, Ryan Herber 2, Scott Markle 10, Ryan McKee 12, Brian Miller 2.

A: Julian Keys 5, Darian McFadden 16, Jordan Monroe 5, Jiere Morrisey 4, Wesley Rines 20, Chris Ruhl 2, Simmons 2, Dillon Tranquillo 5.

Engineering & Science 6 10 6 13 - 35

North Penn 13 17 12 17 - 59

E&S: Malik Baynard 2, Brandon Brown 8, Dijon Eggleton 4, Omari Franklin 4, Tahjere McCall 3, Ernest Morris 3, Kenneth Murphy 2, Nadir Stukes 4, Akeem White 5.

NP: Javi Alvarino 11, Sean Brooks 6, Wes Brooks 9, Chris Dawson 2, Taylor Koffke 1, Matt Possanza 17, Dexter Shy 4, Janeus Somers 9.

Coatesville Tournament

Spring-Ford 12 24 12 8 - 56

Coatesville 14 18 29 13 - 74

S: Darryl Branch 4, Josh Dishman 6, Steve Joyce 22, Ryan Keefe 2, Andrew Keys 8, Zameer McDowell 9, Andrew Scanlan 5.

C: Leroy Hoggard 5, Hunt 3, Demetri Jones 12, Denzel London 1, Tymeir Miller 19, Kris Miller 10, Dameon Nixon 8, Will Shuler 14, Trowery 2.

Downingtown East Tournament

West Chester East 4 6 12 15 - 37

Devon Prep 14 14 13 16 - 57

WCE: Eddie Anderson 2, Mike Brown 1, Issaiah Carter-Jennings 3, Tim Durkin 2, Terrelle Green 3, Rashaad Johnson 4, Scotese 2, Matt Smith 20.

DP: Duncan Becker 10, Matt Burke 2, Kyle Koehler 14, Steve Kohlbrenner 17, John Laprise 2, Alex Sidor 4, Terrence Walsh 6, Nick Weis 2.

Daniel Boone 12 14 13 12 - 51

Downingtown East 11 10 12 9 - 42

DB: Brandon Bailey 8, John Davis 12, Alex Martin 8, Kevin Riccio 17, Robert Smith 6.

DE: Elijah Griffin 6, Corey Miller 1, Rikin Patel 6, Colt Saska 4, Dahmir Simmons 11, Eric Speller 10, Max Truchan 4.

Garnet Valley Tournament

Collingswood 15 11 18 18 - 62

Garnet Valley 13 17 6 6 - 42

C: Jermaine Feaster 4, John Inge 2, B.J. Jones 15, Chris Michael 10, Karon Waller 19, Julian Welsh-White 11, Kris Williams 1.

GV: David Arkus 2, John Blair 2, Guest 4, Ryan Kelly 6, Jules Raucci 3, Joe Schiavo 14, John Vandenberg 11.

Chichester 5 10 20 11 - 46

Episcopal Academy 18 15 12 16 - 61

C: Casey Burke 4, Davic Clapp 3, Laquan Lamber 6, Robert Mack 5, Muse 3, Brian Pryer 2, Thomas 13, Marcus Turner 10.

EA: Matt Angelos 9, D.C. Gaitley 15, Billy McAvoy 8, Mengel 3, Brian Metzler 8, Taylor Wright 18.

Great Valley Tournament

Avon Grove 16 10 15 9 - 50

Great Valley 16 17 12 6 - 51

AG: Zach Barker 8, Mike Byrd 5, Brandon Carey 9, Brandon Monk 11, Kevin Pankonien 11, Taylor 6.

GV: Ryan Aker 6, Dan Augusterfer 6, Shakore Grant 14, Michael Gregory 9, Will Patton 5, Tim Shackleton 4, Lee Stover 7.

Harrisburg Slamfest

West Chester Rustin 10 12 9 13 - 44

Harrisburg 11 7 14 17 - 49

WCR: Corey Blake 5, Zach Butcher 9, Ryan Malloy 3, Dan Myers 2, Anthony Nash 20, Ethan Ridgeway 1, Latrell Shelton 3, Cordario Taylor 1.

H: Ashton Cooksey-Easter 1, Jaylon Fitzpatrick 17, Stanley Lumpkin 7, Haiisheen McIntrye 17, Dashaun Richardson 6, Brendon Tate 1.

Huntingdon Valley Rotary Tournament

Harriton 22 11 9 7 - 49

Bristol 4 8 14 10 - 36

H: Michael Allen 6, Marquis Baker 15, Detesla Dixon 2, Ryan Kelley 2, Itay Levy 2, Samir Muhammad 7, Matt Sherman 11, Evan Soloff 2, Lorenzo Usche-Rodriguez 2.

B: Unique Barnes 6, Sean Coughlin 1, Kennedy Davis 5, Devon Devine 6, Charlie Gale 2, Trevon Stokley 16.

Upper Merion 11 10 13 23 - 57

Lower Moreland 9 23 20 22 - 74

UM: Naim Cheeseboro 6, Dallas Chesky 6, Ed Chimillio 6, James Mobley 20, Pat Stringfield 19.

LM: Ryan Abel 28, Jake Cohen 2, Dougherty 2, Brendan Kennedy 6, Shaun Levine 12, Jared Licht 6, Tom Parisse 13, Dimitri Zoubroulis 5.

Indiana Holiday Tournament

Indiana 14 8 12 19 - 53

Girard College 12 16 16 17 - 61

I: Carter 2, Clemons 5, Logan 4, Mack 3, Petina 10, Stapleton 6, Velvey 22, West 1.

GC: Jamal Kemp 2, Tyreek Peeples 15, Devin Walker 17, David Ware 21, Nathan Wright 6.

Jack Schott Tournament

Summit Country Day (Oh.) 15 15 14 17 - 61

Conwell-Egan 14 11 8 10 - 43

SCD: Barwick 10, Fry 2, Gustafson 4, Johnson 15, Kreyenhagen 23, Woods 7.

C: Kyle Bonner 16, Sean McCarthy 10, Jamal Nwaniemeka 7, Dylan Pease 3, Ryan Pepito 2, Carlton Whitehead 5.

Church Farm 12 14 9 11 - 46

Holy Ghost Prep 4 12 16 13 - 45

CF: Doolun Anyam 2, Abdul Cooper 12, Martin Evans 13, Cordell Long 6, Howard Sellars 10, Nolan Swiderski-Soto 1, Tyrel Watson 2.

HGP: Mike DeStefano 19, Tom Heston 2, Tyler Juchno 8, Ryan Lantzy 8, Tim Lazorko 2, Chad Nowak 6.

Jameer Nelson/Pete Nelson Classic

Lower Merion 8 5 8 19 - 40

Bethlehem Liberty 12 17 11 18 - 58

LM: Mike Buchwald 6, Eric Green 4, Raheem Hall 6, B.J. Johnson 11, Darryl Reynolds 10, Mike Robbins 3.

BL: A.Rivera 6, Alex Akabogu 4, Izel Dickerson 6, Darrun Hilliard 23, Dante Holmes 15, Louie Horwatch 2, Greg Nowack 2.

St. Joseph's Prep 16 13 12 6 - 47

Shipley 18 10 10 21 - 59

SJP: Mike Fee 8, Kevin Oberlies 1, Miles Overton 15, James Stewart 3, Gene Williams 20.

S: Isaiah Baker 6, John Carney 7, Stephen Gentry 2, Shawn Harvey 2, Ky Howard 26, Chima Nwakpuda 9, Jamie Piltch 7.

Haverford High Juenger Tournament

Lansdale Catholic 9 10 15 9 - 43

Academy Park 10 10 8 12 - 40

LC: Nick Demeno 5, Chris Hays 5, Kyle Pagan 10, Matt Pinzka 8, Brian Rafferty 7, Jim Rock 6, Alex Talarico 2.

AP: Les Carroll 2, Carl Coleman 5, Solomon Olabode 9, Zaire Robinson 4, Faheem Sims 6, Cyrie Spencer 6, Jordan Tucker 8.

Oxford 10 11 12 16 - 49

Haverford High 9 8 7 12 - 36

O: Kai Bey 13, Jordan Boykins 1, DeQuan Gray 11, Ethan Herb 2, Tevon Rochester 2, Thomas Sanchez 8, Loevele Summerville 12.

HH: Pierre Charles 8, Eddie Durkin 3, Eric Falasco 8, Kevin Gladstone 3, Brandon Johnson 3, Patrick Morgan 5, Conor Walsh 6.

Lewistown Tournament

Bald Eagle 10 7 14 8 - 39

Octorara 20 19 18 16 - 73

BE: Bennett 8, Fischer 10, Koleno 5, Romine 2, Schall 4, Taylor 9, Turner 1.

O: Ian Apgar 4, James Brown 11, Lamont Clark 9, Charles Cooper 12, Anthony DiNorscia 4, Conor Kasabo 4, Jeremy McKim 2, Mike Navarro 5, Dequan Newton 15, Mauriece Powers 5, Turner 2.

Marple Newtown Tournament

Delco Christian 8 14 10 23 - 55

Phoenixville 10 11 25 13 - 59

DC: Darren Brooks 12, Azhar Dorsey 3, Austin Fischer 8, Matt Hirschman 8, Jordan Sbraccia 14, Jerome Staley 4, Stephens 2, Abel Teano 4.

P: Marcus Howell 8, Greg Hughes 11, Mike Jones 17, Jordan Kelly 8, Rasheed Lawson 5, Jake Lynch 10.

Bishop Shanahan 16 10 20 15 - 61

Marple Newtown 9 19 16 11 - 55

BS: Tom Henshey 13, Mike Ibarguen 23, Josh Redmond 4, Anthony Sam 5, Devon Sweeney 16.

MN: Andrew Brandt 10, Ryan Furst 10, Kurt Johnson 13, Joe Kelly 5, Pat McGee 15, Brad Standen 2.

Maurice Moyer Tournament

World Communications 8 15 10 18 - 51

Mastery Charter North 7 11 18 19 - 55

WC: Nicholas Brown 5, Fateem Glenn 6, Anthony Guess 9, Jeff Jones 2, Markeith Mont 16, Marquese Perkins 2, Shon Phillips 11.

MCN: Myles Brooker 5, Michael Foster 6, Khalik Long 17, Rahfik Slaughter 4, John Washington 2, William Wingate 15, David Wright 6.

Norristown Triangle Club Tournament

Germantown Academy 23 12 14 11 - 60

Central 11 13 13 10 - 47

GA: Connor Crump 2, Greg Dotson 9, Greg Guers 9, Jimmy Hammer 18, Beau Jones 6, Nick Lindner 7, Julian Moore 9.

C: Bert Bivings 14, Eddy 2, Johnson 9, Mallory 2, Justin Potter 9, Thomas Tinsley 9, Ving 2.

Conestoga 11 13 8 20 - 52

Norristown 17 12 13 23 - 65

C: Harry Beimer 16, Sam Bevan 7, John Grib 4, Jon Lopes 2, Jared Seltzer 7, Danny Shine 13, Brandon Thompson 3.

N: Richard Bouknight 3, Bernard Gordon 8, Jahquan Hargrove 16, Aaron Webb 16, Tyreese White 8, Maleek Williams 14.

Penncrest Tournament

W.C. Henderson 19 23 14 13 10 - 79

Boys' Latin 12 22 18 17 8 - 77

WH: Desmond Austin 15, Austin Constable 16, Declan Kane 6, Jason McCormick 5, Chas McCormick 18, Tim Ramirez 6, T.J. White 13.

BL: Therence Brown 6, Kyle Davis 2, Yahmir Greenlee 8, Kwahlil Coleman Jones 5, Carlos Taylor 9, Maurice Watson 35, Ralik Wise 12.

Sun Valley 6 5 12 7 - 30

Penncrest 12 9 7 13 - 41

SV: Drew Giampietio 2, Billy Hudson 5, Ryan McMinn 10, Kyle Miller 3, Kyle Moretti 4, Sean Nelson 6.

P: Andy Ayars 6, Ed Baxter 4, Ian Campbell 16, Ben Davis 6, Alex Graham 7, Al Mercer 2.

Prime Time ESCIT Tournament

Steinert 14 13 5 10 - 42

Pennsbury 18 29 24 8 - 79

S: Lamarca 3, Locklier 10, Manning 9, Muser 5, Plunket 3, Stec 8, Veczo 4.

P: Kieran Bolger 23, Jerrel Burke 5, Ryan Charity 7, Jon Evans 5, Chris Glennie 10, Kris Hassell 7, Jimmy Higgins 3, Shawn Pepper 12, Zach Sibil 4, Dan Welch 3.

Reading Tournament

Constitution 15 18 24 11 14 - 82

Reading 24 15 17 12 8 - 76

C: Tamir Bolger 4, Mamadou Diakite 10, Xavier Harris 12, Amonie Holloman 3, Abdul King 16, Erik Raleigh 15, Daiquan Walker 22.

R: Jalan Branford 6, Delvon Brown 20, Taeshan Huffman 16, Marco Laureano 12, Quincy Scott-Key 4, Ta-John Walton 3, Demerick Weglinski 15.

Ridley Tournament

Solanco 16 11 4 19 - 50

Ridley 9 10 23 19 - 61

S: Belczyk 5, Brown 15, Eberly 12, Glackin 2, Leonard 2, Munro 2, Stitz 8, Temple 4.

R: Zach Apakian 2, Sean Church 21, Derek Dawson 5, Norm Donkin 6, Kevin Garling 8, Tom Manning 5, Dan Staiber 10, Zagame 4.

Robert Hopf Tournament

MaST Charter 17 7 7 14 7 - 52

Saul 8 16 11 10 10 - 55

MC: Cody Hocker 10, Devin Jackson 2, Quiayiim Saunders 3, Jamear Seals 12, Anthony Vazquez 1, Eric Williams 11, Rasheed Young 13.

S: Shawn Brown 3, Josh Collins 24, Kevon Dukes 3, Abdoulay Gakou 18, Kenneth Harris 7.

Franklin Towne Charter 8 6 10 13 - 37

Jenkintown 8 16 7 12 - 43

FTC: Naje Benton 4, Jammall Dawkins 9, Brandon McGuire 6, George Shank 12, Steven Smith 6.

J: Andrew DiValentino 2, Sam Dorshimer 18, Kevin Hull 2, Jack Kinniry 15, Isaac Schaphorst 4, Pat Stillmun 2.

Stan Novak Tournament

Solebury School 15 13 19 18 - 65

Calvary Christian 7 5 13 17 - 42

SS: Blake Bozeman 11, Julian Copeland 7, Mark Granville 2, D'Andre Hogan 1, Chris McNaughton 7, Danny Paulson 6, Jeremy Schulkin 22, Phil Walker 9.

CC: Josh Bair 9, Seth Heinicke 25, Dan McGuigan 2, Josh Medvic 1, Trevor Phillippi 5.

Upper Dublin Cardinal Classic

Wyomissing 4 17 6 13 - 40

Hatboro-Horsham 11 15 4 23 - 53

W: Burns 10, Cacchion 6, Hedrick 3, Helina 2, Kase 4, Lash 4, Lloyd 2, Singleton 9.

H: Mike Brown 11, Bob Bruno 4, Travis Bryan 13, Shane Cummings 4, Chad Gill 1, Matt Kane 4, Ryan Kelly 9, Ryan New 2, Zach Quattro 5.

Upper Darby 19 6 18 11 - 54

Upper Dublin 12 17 11 13 - 53

UD: Terrence Bridges 5, Kevin Everett 3, Davon Harris 11, Hashim 19, D.J. Johnson 6, Yusef Ross 5, Ishmael Walls 5.

UD: Andrew Carber 12, John Decamara 11, Andrew Derr 16, Harrison 6, Khalil Owens 8.

Valley Forge Christian College Tournament

Baptist High 4 19 5 9 - 37

International Christian 19 16 9 13 - 57

BH: Cody Burns 4, Coreion Johnson 8, Paul Lee 2, Nolan Pierce 16, Dave Shiveler 6, N. Sneller 1.

IC: Jordan Clark 6, Kaseem Hart 2, Antwan Laster 23, Justin Robinson 26.

Walt Katuzny Tournament

Pottsgrove 11 10 10 15 - 46

Radnor 7 6 14 12 - 39

P: Bryce Carter 10, Johnny Fowler 8, Harper 2, Marcus Marshall 12, Prince 2, Vince Quigley 12.

R: Cameron Dunsen 2, Dave Kurtyka 1, Rob McCurdy 15, Mitch Sheridan 2, Peter Wallace 13, Connor Walsh 6.

Upper Perkiomen 10 7 8 10 - 35

Christopher Dock 10 12 13 7 - 42

UP: Chris Auckland 8, Justin Minder 8, J.D. Ricapito 10, Kyle Saylor 9.

CD: Dave Brelsford 6, Tyler Denlinger 5, Adam Spinozzi 13, Sharif Stewart 6, Sam Thalathoti 10, Sam Wilkins 2.

Western Lehigh Exchange Tournament

Hamburg 11 5 12 7 - 35

Germantown Friends 7 15 19 19 - 60

H: Nick Beeman 8, Brenden Forest 10, Brian Jurjielewiez 4, Willy Sandman 8, Schoenly 5.

GF: Henry Bushnell 5, Tyler Clausen-Wolf 7, Clay Fairbanks 4, Hank Goldenberg 9, Gilman Myran 24, Will Randall 3, Jesse Smith 8.

Wissahickon Trojan Classic

Sankofa Freedom 4 16 9 14 - 43

Truman 23 15 22 5 - 65

SF: Donell Jarmon 17, James Jefferson 3, Rafiq Marshall 8, Juwan Millner 2, Zakur Williams 1, Anthony Wright-Downing 12.

T: Dequan Ashley 2, Merdic Green 19, Antony Griffin 3, Dan Harris 3, Mike McGuire 12, Mike Mintah 3, Daveed Ransome 6, Lakshawn Samaroo 13, Lamont Waters 4.

Central Bucks East 6 15 15 17 - 53

Wissahickon 8 22 14 18 - 62

CBE: Chris Allen 3, D.J. Beausejour 6, Liam Gallagher 8, Ryan O'Neil 6, Scott Shields 9, Matt Stauffer 7, Steve Topley 14.

W: Kahlil Flowers 5, Jordan Freed 7, Kyle Garrett 4, Jabari Kibler 6, Tanoh Kpassagnon 4, Anthony McKie 25, Mike Scheier 11.

Nonleague

FitzSimons 21 25 13 22 - 81

Carroll 7 18 8 9 - 42

F: Dionte Blackman 4, Nature Boyer 7, Jack Burris 19, Mark Jiles 11, Brandon Jiles 3, Mike Majett 12, Raheem Nesmith 13, Ross 2, Greg Sharp 10.

C: Anthony Brown 8, Jamier Cross 13, Josue Falu 7, Grant 2, Jeremy Irby 7, Shamir Washington 5.

Esperanza 14 9 9 10 - 42

Interboro 12 8 9 14 - 43

E: Shyheim Anderson 7, Shaquille Bowman 9, Hashim Fleming 11, Maurice McNeal 9, Joshua Miles 4, Alexis Ocasio 2.

I: Shawn Frampton 8, Christian Irons 8, Chris Long 19, Alex Lynn 3, Bob Martino 5.

Chestnut Hill 19 7 10 6 - 42

Abington Friends 10 11 15 13 - 49

CH: Bill Dooley 11, Andrew Dowds 2, Malik Garner 8, Mike Hayes 7, Bobby Keyes 6, Luke Mulvaney 8.

AF: Joey Gripper 7, Kenny Johnson 15, Dylan Moody 6, John Simone 2, Jabril Trawick 19.

Girls' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Harrisburg 15 11 9 12 - 47

Springfield (D) 6 3 2 13 - 24

H: Burrs 1, Johns 2, King 9, Lewis 3, Mack 6, Porter 2, Potts 16, Sloan 4, Sye 4.

S: Kelsi Chazin 2, Tori Grossi 3, Olivia Kane 5, Alex Poplawski 3, Nicole Ward 11.

Altoona Tournament

Altoona 16 12 13 20 - 61

Abington 12 10 17 13 - 52

A: Courtney Becker 7, Kelly Davis 2, Kayla DeCriscio 9, Courtney Dry 3, Lauren Hippo 11, Lisa Mealing 17, Marissa Moyer 12.

A: Listenbee 6, Aiyannah Peal 17, Jamie Schectman 9, Jessica Schmidt 11, West 9.

Boardwalk Cup Bracket

Camden Catholic 18 7 14 11 - 50

Methacton 9 8 14 9 - 40

CC: Nicole Angelo 17, Addy Crenny 13, Kelsey Kilpatrick 11, Kelly Lineman 3, Taylor Madden 2, Caitlyn McGinley 4.

M: Carroll 1, Devlin 1, Kelly Glatthorn 5, Alivia Reiche 12, Kara Steinke 6, Kelsey Watson 15.

Council Rock North 22 7 13 7 - 49

Holy Spirit 8 4 5 3 - 20

CRN: Megan Cunningham 2, Alyssa Dumont 4, Helena Gemmell 12, Lauren Gold 9, Devin Gold 6, Emily Grundman 12, Lauren Jirele 2, Dana Storjohann 2.

HS: Emily Bell 1, Natalie Carlucci 2, Kennedy Johnson 2, Gina Lewis 4, Sarah Marakos 7, Tenisha Mobley 2, Dana Reimers 2.

Boardwalk Kaitlin Anzelone Bracket

Friends' Central 12 18 12 8 - 50

Wildwood 10 3 10 6 - 29

FC: Suzy Bernstein 1, Meghan Cartafalsa 6, Maria Conyers-Jordan 4, Jess Cooper 4, Julia Feldbaum 2, Alex Forrest 2, Sydney Frank 18, Monaye Merritt 13.

W: Danielle Aydelotte 1, Alyssa Bishop 3, Jessica Freeman 8, Adaejah Lewis 4, Gina Long 2, Tori Null 4, Serena Seijo 4, Toland 1, Karley Webb 2.

Boardwalk Ocean Cup Bracket

Our Lady of Mercy 2 6 8 3 - 19

Neshaminy 10 7 11 11 - 39

OLoM: Ann Brewer 3, Caitlyn Covella 4, Ali Dandrea 3, Karli Ernst 4, Lauren Hartman 5.

N: Shannon Barlow 10, Jackie Gerth 4, Alicia Kucey 1, Amanda Lally 7, Jamie Mason 3, Lori Paulits 6, Megan Schafer 3, Jen Slivka 5.

Boardwalk Southern Cape Bracket

Nazareth Academy 10 8 8 14 - 40

Prep Charter 12 10 13 22 - 57

NA: Maggie Borski 7, Nicole Dombrowski 6, Lindsay Fluehr 2, Danielle Gasperi 4, Nicole Perri 4, Jessica Sylvester 17.

PC: Kahleah Copper 18, Tiffany Johnson 7, Naderra Lee 10, Yasmine Montgomery 11, Ericka Sowell 2, Bria Young 9.

Boyertown Bear Classic

Pennridge 4 7 1 0 - 12

Nazareth High 18 16 15 9 - 58

P: Nici Bonacci 3, Shannon Chynoweth 2, Jenny Cooley 1, Kim Patton 2, Jessie Tennett 4.

NH: Caitlyn Gary 9, Jaclyin Hikes 7, Ariane Hilmorn 6, Lennon Kramer 4, Erika Livermore 21, Kim Owens 8, Ashley Paulik 1, Alyssa Reinhart 2.

Downingtown East 12 15 10 9 - 46

Boyertown 19 12 12 18 - 61

DE: Noelle Alicea 7, Kelly Devlin 6, Kaitlyn Dougherty 21, Melissa Hummel 2, Michelle Kolonawski 10.

B: Kaitlyn Eisenhard 13, Kelly Furman 11, Brooke Mullen 11, Krista Schauder 10, Jess Schlesman 11, Kaley Snyder 5.

Chester Pike Kiwanis Tournament

Sun Valley 14 9 14 12 - 49

Interboro 10 5 7 5 - 27

SV: Alie Alkins 9, Stephanie Brown 8, Jenna Crowley 17, Gia DeAngelo 7, Amanda Gummel 2, Katie Maloney 6.

I: Kelsey Allen 3, Olivia Encarnacion 9, Suzy Fink 1, Nicole Hallinan 2, Lauren Munro 8, Shawna Nelling 4.

Fort Myers Tournament

Cape Coral (Fla.) 7 3 7 7 - 24

St. Basil 20 7 14 4 - 45

CC: Brice 9, Griffin 6, Hilligaa 3, Hunter 4, Tallsman 2.

SB: Annie Buckley 6, Annisa Flores 9, Jill Forst 1, Katie Gallagher 3, Molly Greenberg 3, Jill Lynch 6, Maddie Napierkowski 2, Kate Skalski 3, Jackie Thompson 12.

Suncoast (Fla.) 8 9 7 9 - 33

Archbishop Ryan 26 11 14 6 - 57

S: Akbar 4, Gutzmore 6, Myers-Sinett 1, Ray 12, Wilson 2, Winn 8.

AR: Coffey 5, Kelsey Dale 8, A. Gospodarek 6, Rachel Kelly 12, Nymira Nelson 1, Melissa Rizzo 2, Amanda Weindorfer 2, Megan Wolf 4, Brittany Wood 17.

Garnet Valley Tournament

Episcopal Academy 13 17 11 18 - 59

Garnet Valley 14 8 12 9 - 43

EA: Sarah Abbonizio 10, Jenn Adelizzi 1, Asia Baker 2, Kristen Hinckley 13, Meghan Hubley 3, Claire MacManus 6, Sarah McKay 3, Megan Quinn 18, Emily Scullin 3.

GV: Hailey Barnes 2, Alaina Bradley 6, Chelsea Brown 14, Allyson Heavens 2, Missy Koscinski 9, Emily Mallon 1, Gina Ricci 3, Coley Ricci 4, Kara Stroup 2.

George W. Snear Tournament

Mount St. Joseph 6 17 15 17 - 55

Plymouth Whitemarsh 13 8 7 7 - 35

MSJ: Higgins 3, Mary Jo Horgan 13, Kelsey Jones 13, Cailin Schmeer 8, Steph Smith 18.

PW: Alexa Borkowski 2, Alyssa Butcher 11, Kelly Hackenbrack 4, Erin Martin 8, Gabby Schumacher 8, Egypt Thompson 2.

Huntingdon Valley Rotary Tournament

Truman 0 5 6 6 - 17

Lower Moreland 4 9 15 9 - 37

T: Elisha Dupree 1, Taylor Gaspari 6, Khristaijan Jackson 5, Palmer 1, Kaijah Willis 4.

LM: LaSell Campbell 3, Jess Dranzik 2, Colleen Hagan 3, Stefania Incollingo 2, Rachel Metz 4, Ali Morganstein 13, Demi Morganstein 2, Angie Nocella 2, Brittany Wilson 6.

Harriton 8 11 15 7 - 41

Holy Cross 12 13 13 13 - 51

H: Nadirah Anderson 2, Rachel Ayella-Silver 2, Ali Grady 9, Betsy Hurtado 6, Katie Melvin 18, Sabrina Tabasso 4.

HC: Alliya Butts 6, Devon Howard 1, Ashli Jeune 23, Jazlyn Johnson 10, Kim Ochman 4, Amanda Offenback 7.

Marple Newtown Tournament

Merion Mercy 12 14 11 13 - 50

Academy Park 4 11 15 15 - 45

MM: Meg Andruszko 8, Julianne D'Orazio 2, Natalie Dicocco 13, Catherine Moretto 4, Christina O'Shea 8, Martha Pannepacker 6, Courtney Whelan 9.

AP: Brianna Macauley 6, Jordan Matthews 7, Moriah Smith 13, Montana Street 2, Mercades Vaughn 17.

Octorara 15 11 14 13 - 53

Marple Newtown 20 14 14 14 - 62

O: Taylor Bond 19, Sarah Forman 5, Danielle Murray 13, Catherine Smith 2, Tyisha White 14.

MN: Maiya Brown 15, Madison Collins 9, Melissa Levy 18, Denise McKeown 16, Devon Miller 4.

Naples Shootout

Fayette County (Ga.) 10 6 7 7 - 30

Archbishop Wood 11 11 15 11 - 48

FC: Banks 4, Couch 4, Forest 2, Ibiam 8, Jenkins 1, Watson 6, Williams 5.

AW: Victoria Arnao 5, Alex Heck 1, Steph Keyes 12, Grace Mirack 5, Lauren Nealon 3, Jackie Pierson 3, Jenna Swope 10, Christine Verrelle 7, Colleen Young 2.

Naples Community (Fla.) 16 9 11 5 - 41

Archbishop Carroll 12 19 8 11 - 50

NC: Hannah Allen 4, Hunter Martin 6, Caitlyn Schwartz 7, Michelle Woods 24.

AC: Jen Carney 18, Sarah Curran 4, Emily Fazzini 18, Ryan Fiaschi 6, Nora McGeever 2, Shannon Shields 2.

P.K. Yonge (Fla.) 7 9 12 12 - 40

Germantown Academy 20 16 14 14 - 64

PY: Allen 8, Bell 3, Dixon 4, Johnson 15, Mallory 4, Scott 6.

GA: Alexa Gallagher 9, Jaryn Garner 16, Dana Lotito 13, Kiernan McCloskey 12, Evelyn Rakowsky 2, Monica Schacker 4, Natalie Toner 8.

Reading Invitational

Steelton-Highspire 13 9 13 16 - 51

Chester 13 12 15 14 - 54

S: Anderson 4, Blanding 5, Braden 1, Brown 6, DeFreitas 13, Donald 1, Hamms-Slade 2, Hess-Moore 2, Heyward 3, Williams 14.

C: Khadijah Blackwell 2, Georria Clark 17, LaQueena Ferguson 5, Janera Handy 14, Jackson 4, Maya Nelson 12.

St. Hubert 10 11 15 8 - 44

Reading 12 9 14 20 - 55

SH: Eireann Anastasi 14, Ashley Bieringer 1, Megan Decker 11, Ellise Gallagher 2, Elizabeth Jones 4, Charlotte Kucowski 2, Krisha Patterson 2, Kacy Peyton 8.

R: Barry 4, Copeland 18, Fisher 1, Ortiz 7, Rivera 3, Shelton 2, Stern 1, Thorp 19.

Robert Hopf Tournament

MaST Charter 5 5 4 9 - 23

Jenkintown 8 10 4 7 - 29

MC: J. Behr 3, Maria Farrell 14, M. McCarthy 4, Yeargins 2.

J: Sarah Flood 6, Kelsey Rice 4, Sarah Ross 2, Emily Smith 2, Jasmine West 13, Ruby Westkaemper 2.

Sacred Heart 20 14 16 8 - 58

Bishop McDevitt 5 8 4 9 - 26

SH: Katie Brannau 7, Nicki Heinsinger 3, Debornay Kidd 12, Megan McNamee 1, Erin Rush 9, Hannah Rush 5, Danelle Singer 4, Alanna Tucker 2, Jayni Webster 15.

BM: Chanel Brooks 5, Chelsea Burrough 14, Savannah Davis 1, Kassandra Ford 2, Julie Kostic 3, Allison Parks 1.

Southern Lehigh Tournament

Emmaus 16 10 17 13 - 56

Pottsgrove 3 9 5 6 - 23

E: Anna Baer 5, Molly Carraher 1, Gilley Christina 10, Sahara Gee 9, Nyasia Gomez 6, Leah Horton 13, Shaniele Jackson 9, Beth Wisley 3.

P: Sally Abbas 4, Jackie Bealer 10, Carly Conrad 2, Marisa Kinneer 5, Amelia Stockman 2.

Spring-Ford Tournament

Great Valley 15 17 6 10 - 48

Central Bucks South 15 11 10 4 - 40

GV: Logan Curley 6, Amanda Germer 10, Tiffany Govan 9, Rachel Kalick 10, Danielle Strang 4, Kelsey Walsh 9.

CBS: Kimmy Green 2, Kelsey Herrmann 5, Brittany Kaewell 12, Alysha Lofton 2, Kate McMenamin 5, Tori Steinberg 4, Madi Vitelli 2, Tyler Vitelli 8.

Parkland 12 12 11 14 - 49

Conestoga 2 8 11 13 - 34

P: Anthony 5, Cressman 6, Fritsche 3, Hagenaure 9, Hassler 7, Muser 2, Oertner 2, Persichetti 10, Robertson 5.

C: Ali Grundy 8, Rachel Howry 2, Trish Kovach 6, Niger Lively 2, Kate Nalevanko 6, MacKenzie Orr 6, Maddy Tessier-Kay 4.

Hempfield 12 5 4 3 - 24

Spring-Ford 11 12 9 18 - 50

H: Helgeson 1, Kelly 3, Larson 10, Neal 3, Newsome 2, Soders 5.

S: Sammi Haas 2, Courtney Hinnant 7, Nikki Lynch 2, Brittany Moore 6, Shelby Mueller 7, Sarah Payonk 16, Sammy Stipa 10.

Downingtown West 5 9 15 8 - 37

Daniel Boone 9 17 7 11 - 44

DW: Kelsey Chattin 5, Devin Difranks 1, Lindsay Galczynski 2, Brittany Sicinski 23, Kristin Veneziale 2, Caitlin Walsh 4.

DB: Sam Baro 6, Liama Goodrich 2, Alana Greene 1, Kaitlyn Hampton 12, Kelly Howiszak 10, Erin Hughes 2, Aly York 11.

Springside Tournament

Neumann-Goretti 3 10 9 6 - 28

Springside 16 13 8 7 - 44

N: Crowley 6, Fiocca 7, Floyd 2, Nicholsen 1, Rafiu 9, Sciascia 3.

S: Michelle Boggs 4, Sidney Epps 12, Erin Gardner 11, Alexis Giovinazzo 1, Maddi Hinchey 2, Gianna Pownall 9, Elana Roadcloud 5.

Bishop Walsh 13 20 11 19 - 63

Hallahan 9 8 16 18 - 51

BW: Kelsey Buser 7, Morgan Kamp 4, Abby Matthews 13, Ashley Turnball 22, Rebecca Winner 17.

H: Tiffany Cahill 2, Sam Dartegena 2, Kystin Franz 11, Danielle Madrak 15, Myeshia Matos 21.

Stan Novak Tournament

Friends Select 10 6 17 10 - 43

High School of Future 11 4 17 10 - 42

FS: Drew Colman 4, Grace Finkbiner 7, Gabby Gibson 10, Shannon Griffin 9, Wylie Wilson 13.

HSoF: Lashawn Connor 10, Kayla Hutton 3, Hajaaha Stevens 4, Zhane Stones 4, Shiquita Williams 21.

Penn Wood 13 7 10 10 - 40

Springfield (M) 17 17 13 15 - 62

PW: Buck 9, Dent 8, Kannah 4, Marshall 1, Peterson 16, Wilkins 2.

S: Annie Crudele 8, Taylor DelMonte 15, Elise DiFilippo 12, Michael Harris 9, Taylor Koroncai 10, Maureen Leis 8.

State College Tournament

Perry Traditional 0 8 11 7 - 26

Strath Haven 13 12 16 12 - 53

PT: Fortson 4, Marritta Gillcrease 10, Sims 6, Somerville 2, Spell 2, Waters 2.

SH: Hart Clements 2, Shannon Dunn 5, Gabby George 4, Jamie Henry 4, Jamie Morris 23, Gina Powers 3, Bridget Scott 8, Maddie Soffer 2, Dana Taub 2.

Unionville Tournament

Haverford High 16 17 14 13 - 60

Unionville 14 7 10 8 - 39

HH: Chelci Asbury 9, Moira Corrigan 2, Jaclyn Gantz 17, Katrina Geiger 2, Maura O'Connell 6, Caroline Price 10, Jill Root 14.

U: Corrinne Blue 3, Alison Lewis 6, Kelsey McDonald 2, Moira McEvoy 12, Susie Pancoast 11, Cami Redfern 5.

Frankford 14 23 20 13 - 70

Phoenixville 20 12 13 17 - 62

F: Waynesha Griffin 34, Lashay Holliday 8, Tanaya Lofton-Williams 13, Shanika McCloud 12, Nyesha Pearson 3.

P: Gianna Bliss 11, Chandler DiFebbo 16, Aubree Flagg 17, Kristen Habbel 5, Amy Hennessy 2, Amber Keys 7, Mary Sinnott 4.

Upper Dublin Tournament

Hatboro-Horsham 3 9 11 18 - 41

Oxford 12 15 13 10 - 50

H: Lindsey Day 4, Alicia Hayes 10, Chrissy James 6, Heather Lutz 1, Emily Marvin 7, Michelle Poston 1, Becca Purtell 11, Tori Waddington 1.

O: Naya Delancey 19, Paige Hostetter 2, Melanie Kempf 4, Liz Peabody 3, Judy Reinhardt 17, Jasmine Stone 5.

Villa Joseph Marie 11 5 5 11 - 32

Upper Dublin 17 10 10 6 - 43

VJM: Kelly Coleman 3, Christine Gorrell 6, Megan Ledwith 11, Sara Madden 2, Mary Newell 8, Lexi Stershic 2.

UD: Taylor Bryant 12, Curtrena Goff 6, Sarah Hallowell 6, Larissa Leyes 2, Jen Myers 5, Lauren Rothfeld 6, Brianna Specter 4, Tori Waters 2.

West Chester Classic

Central 8 6 8 24 - 46

Freire Charter 12 15 15 15 - 57

C: Najah Jacobs 4, Melissa Livingston 2, Ranija McClinek 4, Asia Mosee 2, Taylor Philips 3, Isabella Ross 11, Brittany Wilson 20.

FC: Markesha Griffin 12, Chantal Thomas 17, Taryn Vinson 2, Sierra Wilkinson 8, Chelsea Woods 18.

Shipley 6 9 19 12 - 46

Avon Grove 7 10 15 25 - 57

S: Sox Alexander 17, Aja Ellison 8, Celeste Golub 11, Meredith MaGuire 5, Ilana Wolfson 5.

AG: Samantha Caligiuri 12, Hannah Day 2, Brittany Farra 4, Andrea Herpen 1, Jasmine Jones 21, Maya Turner 10, Erica Weiler 7.

Cardinal O'Hara 4 7 22 17 - 50

Notre Dame 7 11 5 16 - 39

CO: Nicole Daly 15, Lia Disciascio 4, Mia Farmer 1, Carly Hazinsky 2, Shanice Johnson 14, Marissa Manning 6, MacKenzie Rule 8.

ND: Molly Borgese 16, Katie Dugan 3, Emily Faught 3, Kathleen Fitzpatrick 10, Megan McGurk 4, Colleen Olinger 3.

Westminster Academy Tournament

Archbishop Prendergast 10 11 11 11 - 43

Westminster Ac. (Fla.) 6 4 4 14 - 28

AP: Lindsay Cras 9, Kerry Farrell 3, Mackie Fitzgerald 4, Keri McBride 2, Brittany Merkle 11, Jess Rotella 11, Sara Smith 1, Sullivan 2.

WA: Clayton 23, McQueen 3, Schuchts 2.

Wilson-West Lawn Tournament

West Chester Rustin 20 9 17 18 - 64

Perkiomen Valley 8 6 11 16 - 41

WCR: Amanda Chobany 2, Mikayla Doane 3, Adashia Franklin 2, Emily Hubley 11, Miriah Powell 26, Sam Zang 20.

PV: Mikki Guiton 6, Berlynn Hall 1, Julianna Hoisington 2, Lauren Leonard 2, Tori Marcavage 8, Sam Pagel 12, Colleen Smith 4, Ali Zajac 6.

Wissahickon Tournament

Souderton 9 8 12 7 4 4 - 44

Wissahickon 9 7 11 9 4 5 - 45

S: Allison Gallagher 2, Carley Kendall 16, Gabby McAndrews 6, Katie O'Connor 3, Nicole Perna 2, Bianca Picard 11, Libby Wetzler 4.

W: Casey Bill 5, Meredith Byrne 1, Dominique Earland 16, Sierra Eskridge 6, Alex Schaefer 7, Kim Schwemmer 7, Rachel Stone 3.

Lansdale Catholic 12 11 16 10 6 - 55

Gwynedd-Mercy 10 10 11 18 1 - 50

LC: Mary Kate Brokans 17, Chelsey Dutkiewicz 3, Kate Greenhalgh 5, Jackie McCarron 10, Shea Wassel 20.

G: Casey 2, Hopkins 4, Shannon O'Brien 10, Raschitore 2, Morgan Sheridan 11, Caroline Shimrock 6, Taylor Sweeney 10, Liz Wojtko 5.

Nonleague

North Penn 6 6 10 5 - 27

Council Rock South 9 4 9 10 - 32

NP: Lauren Crisler 6, Emily Hagan 4, Steph Knauer 5, Erin Maher 8, Vicky Tumasz 4.

CRS: Brooke Beidler 5, Courtney Brown 10, Alexis Hofstaeder 2, Caitlin Jackson 4, Alex Wheatley 11.

Penncrest 5 7 11 13 - 36

West Chester East 7 5 9 21 - 42

P: Charlotte Beebe 21, Liz Chiocco 7, Patrice Coleman 5, Megan O'Brien 1, Williams 2.

WCE: Meyreim Benslimane 1, Meghan Kavanaugh 6, Nina Mazzarelli 26, Caitlin Pavlo 2, Kim Petrick 7.