Highlights of Tuesday's contests can be found at:

Tuesday's Results

Wrestling

Westtown 65, St. Andrew's 9

Academy of New Church 42, Chestnut Hill 36

Academy of New Church 35, Valley Forge 28

Boys' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

Cardinal O'Hara 3, St. Joseph's Prep 1

Conwell-Egan 2, Neumann-Goretti 2

Roman Catholic 3, LaSalle 1

Father Judge 3, Monsignor Bonner 1

Archbishop Ryan 4, Archbishop Wood 0

Girls' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

Neumann-Goretti 3, Conwell-Egan 1

St. Hubert 3, Archbishop Prendergast 1

Ice Hockey

Chestnut Hill 4, Academy of New Church 4

Boys' Squash

Chestnut Hill Academy 8, Germantown Friends 1

Boys' Basketball Boxscores

TRI-COUNTY LEAGUE

West-Mont Christian 8 16 16 9 - 49

Del-Val Friends 18 7 23 16 - 64

WC: Blake Bradshaw 21, Pat Flynn 16, Matt Jones 2, James McLeod 10.

DF: Josh Barry 29, John Bass 2, Barry Cross 5, Peter Gould 11, Tom Lubowicki 17.

Phelps 16 21 22 15 - 74

Barrack Hebrew 3 8 10 8 - 29

P: Ryan Alfred 19, Zach Hagan 12, Shakiel Humphrey 14, Rashard Lyles 1, Casey Nie 4, Nick Ross-Tilley 2, Phil Thompson 13, Will Watts 6, Vernon Williams 3.

BH: Cory Barnet 4, Joel Belfer 2, Aaron Elkin 4, Eric Henzel 2, Eliyahu Korn 2, Marc Meltzer 4, Jacob Reich 3, Daniel Saltz 4, Ezra Solway 4.

Perkiomen School 30 8 23 12 - 73

Woodlynde 6 5 2 19 - 32

PS: Bruce Brittingham 8, Chang 2, Coleman 6, Eric Fanning 13, Nizar Kapic 11, Joshua Kingsley 10, Tyler Kohl 9, Charles Lin 8, John Williams 2, David Zell 4.

W: Jordan Booth 4, C.K. Etherington 7, Ryan Harvie 3, Pater Mayer 8, Ryan Mullen 9, Michael Peduto 1.

NONLEAGUE

Pa. School for Deaf 17 17 15 10 - 59

N.Y. School for Deaf 4 11 11 12 - 38

PSfD: Zakee Bess 7, Dominick Booker-Bates 11, Tajji Brown 8, Kevin Brown 9, Mark Gonzalez 14, Zashun Long 2, Kelly Sanders 8.

NSfD: Deski Agron 2, Michael Boling 11, Victor Duren 1, Lewis Sanchez 12, Cruz Wagner 1, Dennis Williams 11.

Center/Student Learning 10 12 7 21 - 50

George School 22 9 11 15 - 57

CFSL: Maddela 1, Moore 4, Perry 2, Ramble 19, Samsel 22, Troy 2.

GS: JeremyTyson 12, Sekou Kaba 12, Sam Kauker 2, Chris May 10, Trevor Stone 19, WonSuk You 2.

Germantown Friends 7 6 12 7 - 32

Penn Charter 15 11 14 19 - 59

GF: Clay Fairbanks 8, Hank Goldenberg 6, Sam Hill-Cristol 2, Ray Leon 10, Gilman Myran 4, Will Randall 2.

PC: Dave Huber 2, Nick Lamb 11, Mike McGlinchey 11, John Moderski 11, Sean O'Brien 12, Grant Shaffer 10, Austin Williams 2.

Friends' Central 11 8 12 16 - 47

Chestnut Hill 9 11 12 9 - 41

FC: Conrad Chambers 19, Karonn Davis 16, Amile Jefferson 9, Jonathan Lawton 3.

CH: Pat Costello 3, Billy Dooley 12, Andrew Dowds 4, Malik Garner 8, Luke Mulvaney 12, Ryan Smith 2.

Academy of New Church 24 21 22 12 - 79

Solebury School 2 15 11 25 - 53

AoNC: Daryl Bryant 4, Marcus Gilbert 20, Jason Hankins 15, Vincent Jackson 13, Daniel Pittman 12, Andre Pittman 3, Dinjyl Walker 12.

SS: Russell Galiber 2, Mark Granville 15, Milo Luciano 17, Danny Paulson 19.

Shipley 14 10 1 9 7 4 - 45

Episcopal Academy 15 7 5 7 7 8 - 49

S: Isaiah Baker 15, Malik Ellison 4, Chima Nwakpuda 20, Zac Tillman 6.

EA: Matt Angelos 4, Tyler Chambers 2, Chris McNeal 5, Ryan Metzler 27, Jack Schiel 5, Adam Strouss 2, Collin Wright 4.

Girls' Basketball Boxscores

TRI-COUNTY LEAGUE

Barrack Hebrew 7 14 14 14 - 49

Collegium Charter 10 5 4 5 - 24

BH: Nora Abel 2, Caroline Batoff 1, Sivan Ben-Maimon 4, Eitana Friedman-Nathan 2, Jenna Glassman 10, Gracie Gottlieb 2, Jackie Khurtorsky 2, Dani Levin 2, Zara Mellits 4, Tamara Moskowitz 20.

CC: Megan Barker 6, Maimuna Kenneh 7, Michelle Norris 2, Deja O'Riordan 1, Maggie Page 2, Lillian Rowell 6.

NONLEAGUE

Solebury School 13 13 14 6 - 46

Academy of New Church 1 2 8 5 - 16

SS: Allen 2, Bellapigna 2, Lloyd 2, Palermo 4, Richardson 12, Smith 2, Stieve 6, Talley 14, Wilkins 2.

AoNC: Bella Bieker 2, Natalie Daum 1, Lucy Raymond 13.

Hun School 17 5 8 10 - 40

Friends' Central 11 8 5 10 - 34

HS: Anya Burnett 2, Erica Dwyer 2, Johnnah Johnson 7, Carey Millian 2, Jackie Mullen 11, Ashley Ravelli 16.

FC: Suzy Bernstein 1, Maria Conyers-Jordan 14, Syndey Frank 13, Alexa Fusselbaugh 6.

Pa. School for Deaf 16 4 6 6 - 32

N.Y. School for Deaf 0 6 9 5 - 20

PSfD: Morgan Bowens 6, Jessica Ginyard 16, Sacha Ramos 8, Francine Tyson 2.

NSfD: Carol Keidiely 10, Verna LaCruz 8, Kim Patterson 2.

Caravel Academy 10 8 9 13 - 40

Germantown Academy 14 18 16 15 - 63

CA: Davis 11, Gumbs 4, Morgan 10, Stanford 4, Walker 11.

GA: Dempsey Cooper 6, Breezy Cullen 2, Jaryn Garner 16, Olivia Gorman 2, Kiernan McCloskey 20, Megan McCloskey 2, Melanie Repella 3, Fran Sweeney 7, Natalie Toner 5.

Springside 13 2 5 17 - 37

Life Center 9 18 9 21 - 57

S: Alexis Giovinazzo 1, Hinchey 6, Gianna Pownall 20, Elana Roadcloud 4, Julia Schumaker 4, Madi Sehn 2.

LC: Bose Aiyalogbe 7, Elo Edeforioka 10, Liz Harrison 3, Nicole Parriski 7, Crystal Simmons 19, Sandra Udobi 11.

Wednesday's Schedule

Boys' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational at Phelps, 3:45

NONLEAGUE

International Christian at Maritime Academy, 3:45

Hill School at Haverford School, 4

Episcopal Academy at Peddie School, 4:15

Girls' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational at Perkiomen School, 4

Del-Val Friends at Barrack Hebrew, 4

NONLEAGUE

George School at Emily Fisher Charter, 4:30

New Beginnings at Solebury School, 4:30

Germantown Friends at Hill School, 5:15

Wrestling

MAPL/INTER-AC DUALS

George School at Hill School, 3:30

Bowling

CATHOLIC LEAGUE BOYS

Cardinal O'Hara at Conwell-Egan, 3:45

CATHOLIC LEAGUE GIRLS

Cardinal O'Hara at Conwell-Egan, 3:45

Hallahan at Archbishop Ryan, 3:45

SUBURBAN ONE LEAGUE BOYS

North Penn at Pennsbury, 3

Neshaminy at Norristown, 3

SUBURBAN ONE LEAGUE GIRLS

North Penn at Pennsbury, 3

Neshaminy at Norristown, 3

NONLEAGUE BOYS

Bristol at Council Rock South, 3:15

NONLEAGUE GIRLS

Bristol at Council Rock South, 3:15