Highlights of Wednesday's contests can be found at:

Wednesday's Results

Boys' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational 11 9 20 12 - 52

Phelps 33 19 11 17 - 80

MV: Jason Clayton 29, Gabe DeJesus 3, Martin Hooper 2, David Hughes 4, Shariff Jackson 5, Joe Michaels 2, Mike Sanchez 3, Vaughn Weston 2, Michael Wilson 2.

P: Ryan Alfred 28, A.J. Bishop 1, Marcus Eley 3, Zach Hagan 10, Shakiel Humphrey 29, Phil Thompson 4, Will Watts 5.

NONLEAGUE

Haverford School 42, Hill School 40

International Christian 14 17 7 14 - 52

Maritime Academy 15 14 21 3 - 53

IC: Jordan Clark 9, James Horne 2, Brandon Johnson 9, Antoine Laster 13, Milos Milovanic 11, Lorenzo Taylor 4, Vance Wroten 4.

MA: Brown 22, Ledbetter 7, Redding 17, Smith 6, Vann 1.

Episcopal Academy 12 11 12 10 - 45

Peddie School 14 11 11 15 - 51

EA: Tyler Chambers 2, Kevin Gayhardt 2, Chris McNeal 6, Brian Metzler 12, Jack Schiel 4, Adam Strouss 4, Markuan Stutts 8, Samir Taylor 7.

PS: Jonah Brooks 10, Drew DeAngelis 2, Xavier Harris 19, Blaise Mbargorba 9, Zack Vigneault 11.

Girls' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational 21 3 12 2 - 38

Perkiomen School 2 10 4 4 - 20

MV: Tysheira Maddox 10, Dejah Travis 1, Teharah Worrell 20, Lynette Young 5, Michaiah Young 2.

PS: Faraco 4, Pupillo 12, Tong 4.

NONLEAGUE

George School 14 14 8 10 - 46

Emily Fisher Charter 0 2 4 0 - 6

GS: Michelle Burger 10, Abby Harrison 6, Steph Heys 2, Lianna Jasiewicz 4, Jess Minderjahn 6, Jaye Plumb 4, Carly Rodgers 4, Zoe Silver 10.

EFC: Campbell 2, Williams 4.

Germantown Friends 4 0 6 0 - 10

Hill School 16 18 10 9 - 53

GF: Caroline Myran 5, Imani Ross 4, Katherine Walden 1.

HS: Christina Bell 2, Devandria Bernard 4, Kim Breeding 4, Kennedy Gallagher 2, Sara Graham 3, Furmilayo Lawal 2, Deanna Mayza 13, Claire Maree O'Bryan 10, Monica Patel 2, Shannon Ruane 7, Julia Sottosanti 4.

Wrestling

NONLEAGUE

George School 60, West-Mont Christian 18

Hill School 52, George School 30

Girls' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

St. Hubert 4, Neumann-Goretti 0

Little Flower 4, Archbishop Prendergast 0

Squash

GIRLS

Baldwin 5, Episcopal Academy 4

Thursday's Schedule

Boys' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Del-Val Friends at Collegium Charter, 3:45

Kimberton Waldorf at Woodlynde, 3:45

Wyncote at Perkiomen School, 4

Barrack Hebrew at West-Mont Christian, 4

PENN-JERSEY LEAGUE

International Christian at Pine Forge, 5:30

NONLEAGUE

Christian Academy at Elkton Christian, 5:30

Girls' Basketball

INTER-AC LEAGUE

Springside at Baldwin, 3:45

PENN-JERSEY LEAGUE

International Christian at Pine Forge, 4

NONLEAGUE

Elkton Christian at Christian Academy, 4

Swimming

INTER-AC LEAGUE

Penn Charter at Haverford School, 3:45

NONLEAGUE

Pennington at George School, 4:15

Bowling

CATHOLIC LEAGUE

St. Joseph's Prep at Archbishop Wood, 3:30

Conwell-Egan at La Salle, 3:45

Roman Catholic at Cardinal O'Hara, 3:45

Neumann-Goretti at Father Judge, 3:45

NONLEAGUE

Pennsbury at Bristol, 3:15

Ice Hockey

INTER-COUNTY SCHOLASTIC LEAGUE

Plymouth Whitemarsh vs. L. Merion at Skatium, 7

La Salle vs. Father Judge at Hatfield, 8:30

SUBURBAN LEAGUE

C. Rock South vs. C.B. South at Warwick, 6:45

Pennsbury vs. Abington at Grundy, 7:15

William Tennent vs. Souderton at Hatfield, 7:15

North Penn vs. Pennridge at Hatfield, 9

NONLEAGUE

Holy Ghost Prep vs. C.B. East at Warwick, 8:30

Neshaminy vs. Lansdale Catholic at Grundy, 8:45

Central League All-Stars

Selected by league coaches.

Girls' Tennis

First Team Singles

Robyn Himelstein, Strath Haven

Hannah Drayton, Harriton

Jasmine Merali, Radnor

Lauren Banner, Conestoga

First Team Doubles

Lauren Ge, Lipika Gadila, Conestoga

Lindsey Taaffe, Kaylee Yan, Conestoga

Lizzie Curley, Alyssa Norton, Radnor

Second Team

Singles: Alexus Yang, Upper Darby; Jackie Ciotti, Conestoga; Rachel Benstock, Harriton; Maddie Baxter, Marple Newtown. Doubles: Emily Levenberg and Hannah Rose Nussbaum, Radnor; Sage Krombolz and Jamie Jones, Conestoga; Jen White and Renee Simms, Harriton.

Sub. One Continental Stars

Selected by league coaches.

Boys' Soccer

First Team

F: Miguel Diaz, Central Bucks East

F: Ryan Molyneaux, Souderton

F: Matt Robinson, North Penn

F: Mike Serban, Central Bucks South

F: Ryan New, Hatboro-Horsham

MF: Nick McGarry, Central Bucks East

MF: Brian Zolot, North Penn

Def: Steve Fedele, Central Bucks East

Def: Mike Bamford, Central Bucks West

Def: Pat Berneski, Central Bucks South

G: Tyler Afflerbach, Souderton

Second Team

Forward: Michael Gaito, Pennridge; Ben Marks, Central Bucks East. Midfield: Jarod Meyer, Central Bucks South; Stephan Pieri, Central Bucks South; Eric Vare, C.B. East; Ryan Smith, Hatboro-Horsham. Defense: Paul Haggerty, Hatboro-Horsham; Jeff Wolf, Souderton; Mike McCullough, North Penn; Sean Gorman, North Penn. Goalie: Nick Lapinski, Quakertown.