Highlights of Monday's contests can be found at:

Monday's Results

Boys' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Plumstead Christian 34, Jenkintown 31

Christopher Dock 45, New Hope-Solebury 39

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational 59, Barrack Hebrew 27

Kimberton Waldorf 43, Wyncote 37

NONLEAGUE

New Media Charter 62, Mariana Bracetti 49

Palumbo 72, Mastbaum 65

Paul Robeson 48, Bartram 46

Martin Luther King 70, Parkway West 54

Communications Tech 77, Ben Franklin 59

Masterman 64, Kensington 57

St. Joseph's Prep 79, Palmer 37

Mastery Charter South 44, Germantown Frds. 37

Princeton Day 73, George School 50

Mastery Charter North 57, MaST Charter 48

Episcopal Academy 67, Devon Prep 48

Upper Merion 73, Springfield (M) 71

Archbishop Carroll 75, Bishop Shanahan 49

Paul VI 59, Roman Catholic 51

Faith Christian 45, Upper Perkiomen 23

Girls' Basketball

KSA TOURNAMENT - PURPLE

Prep Charter 55, Anderson County (Ky.) 50

NIKE TOURNAMENT OF CHAMPIONS

St. Joseph's Ac. (Mo.) 52, Archbishop Wood 36

BICENTENNIAL LEAGUE

Morrisville 51, Phil-Mont Christian 31

Jenkintown 29, Calvary Christian 16

New Hope-Solebury 51, Springfield (M) 44

CATHOLIC LEAGUE

Cardinal O'Hara 51, West Catholic 10

PUBLIC LEAGUE

Engineering & Science 68, Swenson 30

Imhotep Charter 52, Carroll 5

Science Leadership 49, Phila. Ac. Charter 29

Masterman 45, Elverson 25

High School of Future 50, Parkway Northwest 35

Bok 54, Phila. Electrical 19

Math, Civics & Sciences 45, Motivation 41

Randolph 60, World Communications 41

New Media Charter 38, Paul Robeson 37

Communications Tech 44, Parkway West 19

Northeast 48, Kensington 20

Lincoln 45, Dobbins 40 (OT)

Franklin Towne Charter 45, Fels 26

Washington 53, Edison 30

Overbrook 38, Girls High 37

Palumbo 54, Olney 30

NONLEAGUE

Gwynedd-Mercy 59, Bishop Shanahan 31

Wissahickon 53, Bishop McDevitt 28

George School 37, Doane Academy 9

Girard College 39, Germantown Friends 33

Life Center 61, Germantown Academy 52

Upper Perkiomen 51, Faith Christian 11

Calvary Baptist 52, Coventry Christian 4

Padua (Del.) 59, Agnes Irwin 43

Upper Moreland 53, Bristol 45

Lansdale Catholic 39, Central Bucks East 30

Octorara 45, Twin Valley 35

Ridley 40, Archbishop Prendergast 33

Wrestling

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 43, Penncrest 21

NONLEAGUE

Lincoln 45, Bristol 33

Swimming

BOYS

Perkiomen Valley 102, Phoenixville 79

GIRLS

Perkiomen Valley 103, Phoenixville 69

Boys' Basketball Boxes

Bicentennial League

Plumstead Christian 5 11 6 12 - 34

Jenkintown 10 10 8 3 - 31

PC: Justin Brautigan 2, Tyler Brautigan 2, Dan Coach 9, Max Drake 7, Josh Sharik 14.

J: Blaise Coggin 2, Matt Dawson 11, Andrew DiValentino 2, Ethan Goldman 8, Ned Hull 2, Joe Sobolewski 6.

Christopher Dock 9 9 13 14 - 45

New Hope-Solebury 12 10 2 15 - 39

CD: Jared Armstrong 16, Jermaine Clarke 4, Tyler Denlinger 5, Alex Geistdorfer 2, Kyle Martin 1, Najee Miller 7, Sharif Stewart 5, Sam Wilkins 5.

NH: Patrick Brennan 5, Jack Dougherty 4, Matt Massimino 16, Leo Massimino 7, Zack Miller 2, Spenser Tinkel 5.

Tri-County League

Kimberton Waldorf 13 13 9 8 - 43

Wyncote 3 6 12 16 - 37

KW: Nick Bolger 15, Ben Bowers 3, Benjamin Janisch 4, Doug Lewis 4, John Liss 6, Kristian Maestri 6, Julian Romano 3, Vincent Wang 2.

W: Nadir Enlow 26, Devon Hobson 6, Hayden Mathias 3, Nick Weller 2.

Barrack Hebrew 7 6 8 6 - 27

Mercy Vocational 21 4 18 16 - 59

BH: Joel Belfer 6, Eric Henzel 3, Eliyahu Korn 8, Jacob Reich 2, Daniel Saltz 6, Ezra Solway 2.

MV: Jason Clayton 15, David Hughes 7, Shariff Jackson 15, Frank Poole 3, Mike Ruiz 2, Vaughn Weston 9, Michael Wilson 8.

Nonleague

Palmer 12 8 13 4 - 37

St. Joseph's Prep 16 24 22 17 - 79

P: Malik Burbadge 6, Amir Davis 4, Richard Gaines 2, Ernest Gibbs 2, Azir Price 1, Quamir White 16, Dante Winfield 6.

SJP: Wes Hackman 3, Trevor Johnson 4, P.J. Kelly 3, Kyle MacWilliams 2, Kevin Oberlies 5, Miles Overton 21, Tom Stewart 5, Kyle Thompson 3, Steve Vasturia 16, Gene Williams 17.

Mastery Charter South 5 11 14 14 - 44

Germantown Friends 16 9 2 10 - 37

MCS: Kevin Beaford 15, Larry Edwards 2, Jamir Leach 11, Stanford Levy 3, Nasirr Mayo 5, Shaquan McPhaul-Barr 3, Earl Patton-Boyd 5.

GF: Hank Goldenberg 8, Ray Leon 9, Nae Murdic 5, Gilman Myran 6, Will Randall 9.

Paul Robeson 13 5 20 10 - 48

Bartram 8 13 14 11 - 46

PR: Aaquil Craft-Brown 10, Nate Hargust 10, Richard Lemon 8, Marquise Richards 20.

B: Jared Bryant 6, Gerald Evariste 7, Bo Murray 3, Malik Noel 16, Amir Prescott 2, Tarrieck Williams 12.

Masterman 15 9 14 26 - 64

Kensington 17 18 11 11 - 57

M: Gary Bryant 11, Malcolm Carrington 2, Jack Christmas 5, Agustin Legido 5, Terrell Skipper 6, Mike Sturdivant 35.

K: Jamie Betancourt 16, Kendale Brisbon 1, Anthony Brown 4, Juluis Van Guine 7, Elijah Ingram 17, Jaleele Robinson 12.

Parkway West 13 11 13 17 - 54

Martin Luther King 17 16 17 20 - 70

PW: Markese Fray 11, Steffon Henry 1, Terrell James 12, Henry Johnson 5, Stepon Sessoms 2, Larry Webster 23.

MLK: Riyadh Brown 29, Kahsime Brown 2, Aaron Jackson 14, William Leak 2, Malik Paulk 2, Gerald Scott 13, Nafis Streeter 8.

Communications Tech 16 23 23 15 - 77

Ben Franklin 18 8 12 21 - 59

CT: Briheam Anthony 4, Terrence Brown 2, Kevin Brown 8, Burney 2, Samir Doughty 11, Richard Hoskins 18, Terrell Parker 6, Tony Parker 26.

BF: Ryesheed Bonaparte 14, Jarrett Bryant 10, Charles Davis 6, Basil Elliot 4, Miles Evans 2, Dammere Johnson 5, Amid McGill 15, Sharif Saunders 3.

Mariana Bracetti 10 16 10 13 - 49

New Media Charter 12 7 22 21 - 62

MB: Zamir Boney 2, Ed Booker 4, Luis Cirilo 15, Malik Jackson-Wallace 10, Chris Morgan 6, Jorge Quinones 12.

NMC: Aatif Clark 6, John Feiffe 8, Ahitiff Govan-Wheeler 9, Keenon Johnson 23, Eric Moody 16.

Palumbo 24 14 17 17 - 72

Mastbaum 9 21 13 22 - 65

P: Demtrius Davenport 30, Calvin Francis 3, Reggie Hill 12, Diaa Sawan 3, Jalen Thomas 8, Jameal Tucker 16.

M: Donald Avery 18, Anthony Harris 14, Ravi Sinanan 17, Terrell Smith 4, Keenan Tookes 4, Stanley Whittaker 8.

Mastery Charter North 12 16 14 15 - 57

MaST Charter 14 8 13 13 - 48

MCN: Kyree Armstead 2, Mike Foster 17, Najere Johnson 7, Canandhet Jordan 9, Khalik Long 11, Rahfik Slaughter 7, Kevin Tolbert 2, Wright 2.

MC: Ameer Higgins 2, Devin Jackson 4, McGrath 2, Derek Parker 13, Quiylim Saunders 7, Anthony Vazquez 2, Eric Williams 18.

Episcopal Academy 14 17 17 19 - 67

Devon Prep 10 16 13 9 - 48

EA: Kevin Gayhardt 2, Mike Jolaoso 15, Connor Martin 5, Chris McNeal 13, Brian Metzler 11, Jack Schiel 8, Adam Strouss 9, Markuan Stutts 4.

DP: Tom Frawley 2, John Kane 2, Steve Kohlbrenner 26, Paul Kubat 2, Matt McSurdy 2, Andrew Walsh 10, Nick Weis 4.

Paul VI 12 12 16 19 - 59

Roman Catholic 9 11 13 18 - 51

PV: Roosevelt Cubbage 12, Ron Curry 18, Jay Howard 7, Kris O'Connor 15, Matt Risse 7.

RC: Shep Garner 12, Secean Johnson 9, Britton Lee 14, Rashann London 9, Matt Simon 3, TreVaughn Wilkerson 4.

Archbishop Carroll 18 13 23 21 - 75

Bishop Shanahan 15 12 12 10 - 49

AC: Lou Dominique 6, Pat Finnegan 2, Francis Jackson 4, Derrick Jones 6, Nick Jones 2, Shane Randall 11, Alec Stavetski 13, Isaiah Warren 8, Yosef Yacob 23.

BS: Dylan Alderman 9, Booth 4, Ryan Conrad 13, Dae'mond Pierce 12, Devon Seeney 11.

Springfield (M) 25 11 23 12 - 71

Upper Merion 17 22 16 18 - 73

S: Mark Bowman 12, Billy Dahm 23, Jhaloni Johnson 4, Matt Krewson 13, Luke Pollock 7, Tyler Williams 12.

UM: Austin Dalton 8, Hassan Gardner 5, Justin Lewis 10, Connor McGrath 13, James Mobley 37.

Faith Christian 12 9 9 15 - 45

Upper Perkiomen 4 5 7 7 - 23

FC: Greg Boyd 9, Justin Festa 11, Will Maynard 11, Cameron McDonald 1, Alexander Woelkers 4, J.D. Zamroz 9.

UP: Stephen Bell 3, Zach Chatman 2, Robbie Hinson 2, Chandler Junk 3, Joey Marinelli 3, J.D. Ricapito 8, Dan Winters 2.

Girls' Basketball Boxes

KSA Tournament - Purple

Anderson County (Ky.) 20 7 15 8 - 50

Prep Charter 7 16 16 16 - 55

AC: Brown 4, Cann 20, McKee 18, Robinson 4, Stewart 2, Whiteside 2.

PC: India Cauley 6, Khaliea Copper 22, Ciani Cryor 5, Destiny Murray 2, Ciera Nimmons 9, Hannah Timmons 11.

Nike Tournament of Champions

St. Joseph's Ac. (Mo.) 12 13 17 10 - 52

Archbishop Wood 18 6 3 9 - 36

SJA: Gorman 3, Nelson 4, Sydney Stipanovich 14, Morgan Stock 11, Maddie Stock 20.

AW: Aubree Brown 3, Rachel Day 1, Alex Heck 2, Taylor Kaminski 11, Lauren Nealon 8, Jackie Pierson 6, Laura Trisch 2, Colleen Young 3.

Bicentennial League

Phil-Mont Christian 6 12 9 4 - 31

Morrisville 18 14 10 9 - 51

PC: Christina Caffrey 11, Jana Goodman 15, Katherine Olinger 2, Katie Siebert 3.

M: Katherine Brown 4, Michelle Evans 11, Cassandra Gainey 9, Shalay Johnson 5, Kievanna Lacey 17, Casandra Martinez 5.

Jenkintown 9 10 8 2 - 29

Calvary Christian 2 7 6 1 - 16

J: Contoudis 2, Emma Dorshimer 3, Maddie Kimball 10, Maddie Kremp 5, Ross 2, Jasmine West 5, Ruby Westkaemper 2.

CC: Chelsea Caldwell 6, Kendra Stum 10.

Springfield (M) 5 10 9 20 - 44

New Hope-Solebury 8 15 15 13 - 51

S: Veronica Asman 3, Maisey Bradley 5, Jen Crilley 4, Taylor Delmonte 15, Maureen Leis 11, Amber Molletta 2, Meghan Wheatly 4.

NH: Jess Glassman 1, Theresa Deppenschmidt 4, Elise Kalinovich 22, Grace Massimino 15, Lexie Morse 4, Kate Suler 5.

Catholic League

West Catholic 0 3 5 2 - 10

Cardinal O'Hara 18 10 11 12 - 51

WC: Amare 1, Marrero 2, Morant 2, Robinson 3, Worrell 2.

CO: Sam Amicone 2, Mia Farmer 5, Kate Feehery 4, Stephanie Garafolo 2, Rachael Guy 5, Libby Lannon 4, Maureen Leahy 4, Christina Manning 2, Lisa Mintzer 8, Alyssa Monaghan 2, Sarah Monaghan 2, McKenzie Rule 6, Alex Stam 5.

Public League

Carroll 2 3 0 0 - 5

Imhotep Charter 22 5 21 4 - 52

C: Yolanda Danizlee 3, Alissa Jaez 2.

IC: Khaliah Baker 5, Shadarah Danziler 1, Dayzha Davis 3, India Lucas 3, Ashley Murray 22, Deja Reynolds 6, Lornae Rowe 4, Destiny Russell 8.

Elverson 9 4 4 8 - 25

Masterman 8 9 16 12 - 45

E: Armani 1, Arieka Fewler 2, Keyonna Jones 6, Aniya Pegram 4, Mikayla Torrence 12.

M: Ornella Altunyan 2, Tatyanah Brehouse 6, Michelle Mark 3, Hager Mohamedien 1, Erin Orth 2, Sefy Paulose 4, Taneil Ruffin 23, Amber Williams 4.

Engineering & Science 14 20 28 6 - 68

Swenson 8 10 7 5 - 30

E&S: Dennis 8, Greene 5, Hambers 2, McClean 2, Oates 4, Owens 6, Patton 2, Seng 2, Whaley-Briggs 20, Worley 17.

S: Dana Arroyo 2, Taylor Fluellen 1, Bridget Giedemann 22, Bri Herring 3, Shaquay Small 2.

Science Leadership 12 15 15 7 - 49

Phila. Academy Charter 6 10 7 6 - 29

SL: Amy Chen 4, Antoinette Hiller 7, Eryn James 3, Raeven Maddox 8, Dayona McNeil 19, Joy Morrow 8.

PAC: Ashley Ball 4, Tori Coates 10, Cara Fiala 5, Haley Keller 10.

High School of Future 13 17 8 12 - 50

Parkway Northwest 3 10 13 9 - 35

HSoF: Lashawn Conners 10, K. Hutton 4, Tiera McFadden 4, Stevens 24, Dahne Stones 8.

PN: O'shea Burnett 7, Shanell Coleman 6, Danita Dalton 5, Aliyah Hurling 1, Savannah Patterson 14, Amber Yancy 2.

Parkway West 12 3 4 0 - 19

Communications Tech 12 6 18 8 - 44

PW: Kendall Gladden 19.

CT: Khadijah Gardner 18, Bryce Garrett 10, Breiannah Jones 10, Ashanti Wallace 6.

Motivation 8 14 9 10 - 41

Math, Civics & Sciences 6 7 18 14 - 45

M: Kierra Estes 9, Dashiyah Green 11, Tiffany Tillman 11, Capri Wright 10.

MC&S: Kiesha Fields 20, Tatiana Larry 20, Niemah Solomon-McCloud 1, Nadiah Solomon-McCloud 2, Natalie Tillman 2.

New Media Charter 9 10 8 11 - 38

Paul Robeson 13 1 11 12 - 37

NMC: Daniella Altidor 2, Sydney Charles 10, Ranira Johnson 5, Veronica Noel 11, Lynette Yates 10.

PR: Melvine Gainey 8, Amber Wharton 2, Brandi White 3, Chanelle Williams 24.

Bok 11 17 9 17 - 54

Phila. Electrical 5 4 5 5 - 19

B: Grimes 12, Kokoi 8, Mack 15, Matthews 4, Catherine Myers 15.

PE: Wonder Guannu 11, Tamica Joyner 6, Nakira Rose 1, Stefanie Lynn Samuels 1.

World Communications 6 7 14 14 - 41

Randolph 13 22 10 15 - 60

WC: Tandra Clark 4, Aysia Williams 32, Regina Younger 5.

R: Shaquan Davenport 24, Tae Hoon 21, Latasha Lockhart 6, Raynita Slaughter 9.

Northeast 11 14 11 12 - 48

Kensington 3 4 9 4 - 20

N: Tiona Brinkley 2, Amber Espinosa 2, Jacqueline Hagen 8, Briyah Hill 4, Taylour Jones 11, Lauren Willis 21.

K: Charnice Carney 6, Nyshea Gates 5, Jenay McCrary 2, Yarmaira Rivera 7.

Olney 4 8 13 5 - 30

Palumbo 18 10 9 17 - 54

O: Melissa Albandoz 2, Capri Caple 14, Nancy Coleman 4, Hilaire 2, Tynira Moses 3, Amanda Reyes 4, Smith 1.

P: Jazzmon Dyson 2, Meme Falligan 6, Letisha Feliciano 3, Sausha Gabourel 12, Chelsea Keenan 3, Mary Ellen Paul 17, India Piner 11.

Edison 12 5 2 11 - 30

Washington 12 13 13 15 - 53

E: Brittany Arguelles 6, Stephanie Cartagena 5, Sashana Gonzalez 18, Keishla Rosa 1.

W: Adirin Alcari 2, Montana Fritz 12, Amber Hall 27, Selena Power 2, Denique Thompson 2, Alia Williams 2, Unique Wright 6.

Lincoln 8 9 5 10 13 - 45

Dobbins 7 5 6 14 8 - 40

L: Ashley Austin 3, Amber Austin 4, Kadijah Brookins 6, Tyshel Jesse 19, Brianna Johnson 2, Shareekua Jones 5, Simo Narmah 4, Breia Smalley 2.

D: Judy Battle 10, Quianna Burns 5, Najimah Chestnut 7, Imani Culbreth 2, Leahna Lewis 12, Shaniya Williams 4.

Fels 12 0 7 7 - 26

Franklin Towne Charter 9 8 6 22 - 45

F: Kristina Miller 8, Kim Patterson 4, Kyliah Richardson 7, Snowden 2, Nariah Williams 5.

FTC: Madeline Cepparulo 2, Desiree Dever 2, Rebecca Gilborges 5, Rachel Gilborges 6, Kate Iavecchia 4, Amanda Johnson 2, Taylor McFadden 2, Valentina Scalici 7, Laura Smith 2, Larissa Smith 5, Stefanie Ulmer 8.

Nonleague

Germantown Friends 8 8 9 8 - 33

Girard College 10 6 12 11 - 39

GF: Sophie Mercuris 6, Caroline Myran 6, Imani Ross 8, Katherine Walden 13.

GC: Aalayah Ahmad 4, Charmey Arrington 1, Theresa Brown 1, G'Mrice Davis 15, Murphy 13, Brianna Smith 5.

George School 9 12 6 10 - 37

Doane Academy 5 4 0 0 - 9

GS: Michelle Burger 2, Becca Hayden 8, Steph Heys 8, Jess Minderjahn 13, Kim Muth 2, Carly Rodgers 2, Zoe Silver 2.

DA: MonaLisa Hyppolite 1, Laure Walker 2, Elena Zangerle 6.

Faith Christian 2 2 5 2 - 11

Upper Perkiomen 15 10 17 9 - 51

FC: Kelsey Dierkes 5, Rachel Shive 4, Haley Waltenbaugh 2.

UP: Stacey Auckland 15, Holly Crossin 6, Aubrey Gibbs 1, Kim Kachmar 6, Rachael Keeney 4, Myra Moore 4, G. Moser 2, Danielle Moser 4, Roland 3, Spano 6.

Agnes Irwin 4 9 16 14 - 43

Padua (Del.) 9 18 14 18 - 59

AI: Amanda Crowley 2, Faith DeVlieger 18, Alex Pew 4, Maddie Schmidt 1, Autumn Wedderburn 6, Katie Wenger 2, Emily Wetz 10.

P: Boyd 12, Christopher 11, Dawyot 4, Jensen 2, Lambert 5, Lawler 3, Liszkiewicz 2, Matthews 9, Novielli 4, Rozenko 2, Tobin 2, Weiss 3.

Germantown Academy 13 20 12 7 - 52

Life Center 8 18 14 21 - 61

GA: Dempsey Cooper 9, Jaryn Garner 9, Kiernan McCloskey 2, Melanie Repella 2, Fran Sweeney 14, Natalie Toner 16.

LC: Bose Aiyalogbe 9, Elo Edeforioka 5, Nicole Parriski 5, Crystal Simmons 28, Sandra Udobi 14.

Bishop Shanahan 6 5 9 11 - 31

Gwynedd-Mercy 14 10 17 18 - 59

BS: Melissa Bowman 1, Michele Corry 6, Kelly Hegarty 5, Nicolette Juliana 2, Erica Keen 2, Christine Lawrence 5, Devon Parker 10.

G: Marena Bondi 2, Jess Campbell 2, Erin Casey 5, Christa Giordano 4, Katrina McGrath 2, Maura McKenna 9, Jenna Raschiatore 5, Caroline Shimrock 14, Courtney Sullivan 5, Taylor Sweeney 11.

Upper Moreland 9 13 21 10 - 53

Bristol 7 12 8 18 - 45

UM: Costello 17, Dubzak 2, Getz 11, Lynch 5, Penecale 10, Stainback 2, Walder 6.

B: Morgan Cullen 14, Nicole Cullura 17, Daniella Reilly 10, Courtney Snyder 2, Jasmine Wooten 2.

Archbishop Prendergast 8 7 9 9 - 33

Ridley 5 12 17 6 - 40

AP: Kerry Anne Farrell 11, Taylor Fitzgerald 4, Brooke Lachette 8, Maura McLean 1, Emmi Vogelman 2, Mary Ann Young 7.

R: Shannon Clark 5, Sam Foy 16, Bree Mulhern 9, Michelle Rhine 6, Mary Kate Rumbaugh 4.

Octorara 11 12 4 18 - 45

Twin Valley 4 10 11 10 - 35

O: Caitlin Fannon 2, Sarah Forman 9, Danielle Murray 10, Amber Stirling 7, Faith Walton 6, Tyisha White 11.

TV: Hoffman 4, Jamison 2, Kochel 4, Larson 7, McClure 1, Wallace 17.

Bishop McDevitt 7 7 8 6 - 28

Wissahickon 18 17 11 7 - 53

BM: Brooks 22, Gandy 1, Kostic 5.

W: Meridith Byrne 6, Alex Comonitski 2, Dominique Darlend 11, Sierra Eskridge 1, Anna Morgan 4, Alicia Ross 5, Kim Schwemmer 4, Steitz 2, Bridget Sweeney 4, Tonyea Tate 14.

Central Bucks East 12 2 6 10 - 30

Lansdale Catholic 7 12 14 6 - 39

CBE: Shannon Devlin 4, MargaretAnne Hubbell 3, Lindsey Kelly 7, Morgan Kelly 2, Lexi Scrivano 4, Courtney Webster 4, Weckhorst 2, White 4.

LC: Mary Kate Brokans 7, Ellen Brokans 4, Chelsea Dutkiewicz 6, Kate Greenhalgh 9, Jackie McCarron 8, Shalina Miller 3, Kate Rafferty 2.

Calvary Baptist 17 16 9 10 - 52

Coventry Christian 0 2 0 2 - 4

CB: Brandice Clemens 11, Kelsey Farnham 8, Mary Finkbeiner 4, Sarah Finkbeiner 4, Ashley Hearn 9, Julie Hunsberger 6, Katie Will 10.

CC: Deluca 2, Krause 2.

Tuesday's Schedule

Boys' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Delco Christian at Bristol, 7

Phil-Mont Christian at Calvary Christian, 7

MaST Charter at Springfield (M), 5:30

Holy Ghost Prep at Lower Moreland, 7

CATHOLIC LEAGUE

Conwell-Egan at Neumann-Goretti, 7

CENTRAL LEAGUE

Marple Newtown at Garnet Valley, 7

Radnor at Upper Darby, 7:30

Strath Haven at Ridley, 7:30

Springfield (D) at Conestoga, 7:30

Penncrest at Lower Merion, 7:30

Harriton at Haverford High, 7:30

CHES-MONT LEAGUE

West Chester Rustin at Oxford, 7:30

Unionville at Great Valley, 7:30

Octorara at Kennett, 7:30

W.C. Henderson at Coatesville, 7:30

Downingtown East at West Chester East, 7:30

Avon Grove at Downingtown West, 7:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pottstown at Pope John Paul II, 7:15

Phoenixville at Pottsgrove, 7:30

Owen J. Roberts at Perkiomen Valley, 7:30

Methacton at Boyertown, 7:30

PUBLIC LEAGUE

Vaux at Bartram, 3:15

Communications Tech at Phila. Electrical, 3:15

Southern at Imhotep Charter, 3:15

Simon Gratz at Frankford, 3:15

Prep Charter at Boys' Latin, 3:15

West Philadelphia at Fels, 3:15

Washington at Freire Charter, 3:15

Franklin Learning Center at Del-Val Charter, 3:15

Strawberry Mansion at Paul Robeson, 3:15

Germantown at University City, 3:15

Dobbins at Lincoln, 3:15

Engineering & Science at FitzSimons, 3:15

World Communications at Overbrook, 3:15

Palumbo at Hope Charter, 3:15

Northeast at Martin Luther King, 3:15

Esperanza at Audenried, 3:15

Masterman at Mastery Charter North, 3:15

Mariana Bracetti at Central, 3:15

Ben Franklin at Olney, 3:15

Carroll at Franklin Towne Charter, 3:15

Swenson at Edison, 3:15

Lamberton at Bok, 3:15

Randolph at Mastbaum, 3:15

Kensington at Roxborough, 3:15

Mastery Charter South at Bodine, 3:15

Parkway West at Parkway Northwest, 3:15

Science Leadership at GAMP, 3:15

New Media Charter at Sankofa Freedom, 3:15

Elverson at CAPA, 3:15

Rush at Phila. Academy Charter, 3:15

High School of Future at Palmer, 3:15

SUBURBAN ONE LEAGUE

Upper Dublin at Upper Merion, 7

Norristown at Wissahickon, 7

Plymouth Whitemarsh at Upper Moreland, 7

Hatboro-Horsham at Central Bucks East, 7

Central Bucks South at Souderton, 7

Central Bucks West at Quakertown, 7

North Penn at Pennridge, 7

Council Rock South at William Tennent, 7

Bensalem at Truman, 7

Council Rock North at Abington, 7

Neshaminy at Pennsbury, 7

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Christopher Dock at MaST Charter, 5:30

Delco Christian at Lower Moreland, 7

Springfield (M) at New Hope-Solebury, 7

CATHOLIC ACADEMIES

Villa Maria at Villa Joseph Marie, 5:15

Sacred Heart at St. Basil, 5:15

Mount St. Joseph at Gwynedd-Mercy, 5:15

Merion Mercy at Nazareth Academy, 5:15

CENTRAL LEAGUE

Conestoga at Springfield (D), 3:45

Strath Haven at Ridley, 6

Upper Darby at Radnor, 7

Haverford High at Harriton, 7

Lower Merion at Penncrest, 7:30

Garnet Valley at Marple Newtown, 7:30

CHES-MONT LEAGUE

Oxford at West Chester Rustin, 7:30

Great Valley at Unionville, 7:30

Coatesville at W.C. Henderson, 7:30

West Chester East at Downingtown East, 7:30

Downingtown West at Avon Grove, 7:30

INTER-AC LEAGUE

Penn Charter at Notre Dame, 3:45

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pope John Paul II at Pottstown, 7:30

Pottsgrove at Phoenixville, 7:30

Perkiomen Valley at Owen J. Roberts, 7:30

Boyertown at Methacton, 7:30

SUBURBAN ONE LEAGUE

Upper Dublin at Upper Merion, 7

Wissahickon at Norristown, 7

Central Bucks East at Hatboro-Horsham, 7

Souderton at Central Bucks South, 7

Quakertown at Central Bucks West, 7

Pennridge at North Penn, 7

William Tennent at Council Rock South, 7

Abington at Council Rock North, 7

Truman at Bensalem, 7

Pennsbury at Neshaminy, 7