Highlights of Monday's contests can be found at:

Monday's Results

Boys' Basketball

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Medford Tech 66, Camden County Tech 30

Westampton Tech 69, Pennsauken Tech 29

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 75, Audubon 27

NONLEAGUE

Haddon Township 62, Camden Academy 36

Moorestown Friends 64, Baptist High 30

Jackson Liberty 66, Doane Academy 43

Buena 43, Pennsville 33

Eastern 86, Winslow Township 66

Bishop Eustace 72, Triton 42

Shawnee 49, Cherokee 46

Lenape 53, Camden 39

Burlington City 66, Bordentown 55

Burlington Township 55, LEAP Academy 20

Palmyra 44, Clayton 32

Cherry Hill East 76, Cherry Hill West 62

Washington Township 57, Pennsauken 45

Camden Catholic 38, Timber Creek 33

Paul VI 59, Roman Catholic 51

Cinnaminson 78, Collingswood 55

Girls' Basketball

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Pennsauken Tech 37, Medford Tech 15

Westampton Tech 56, Atlantic County Tech 10

COLONIAL CONFERENCE

Gateway 45, Lindenwold 24

NONLEAGUE

Moorestown Friends 32, Baptist High 21

Cherry Hill East 42, Cherry Hill West 35

George School 37, Doane Academy 9

Life Center 61, Germantown Academy 52

Lenape 53, Camden 13

Camden Catholic 40, Timber Creek 37

St. Joseph 48, Mainland 41

Buena 28, Pennsville 24

Washington Township 58, Pennsauken 29

Bishop Eustace 73, Triton 18

Shawnee 56, Cherokee 25

Haddon Township 60, Camden Academy 32

Eastern 65, Winslow Township 41

Holy Cross 92, Burlington City 52

Audubon 32, Maple Shade 30

Moorestown 47, Bordentown 27

Burlington Township 37, New Egypt 32

Boys' Swimming

Camden County Tech 92, Triton 77

Sterling 93, Gateway/Woodbury 77

Boys' Bowling

Holy Cross 2, Burlington Township 2

Deptford 4, Gloucester Catholic 0

Bishop Eustace 4, Pennsauken 0

Cherry Hill East 4, Camden County Tech 0

Northern Burlington 3, Medford Tech 1

Washington Township 4, GCIT 0

Cherokee 3, Hammonton 1

Cherry Hill West 4, Seneca 0

Shawnee 4, Gloucester 0

Girls' Bowling

Holy Cross 4, Burlington Township 0

Deptford 3, Gloucester Catholic 1

Pennsauken 4, Bishop Eustace 0

Cherry Hill East 4, Camden County Tech 0

Northern Burlington 4, Medford Tech 0

Washington Township 4, GCIT 0

Seneca 4, Cherry Hill West 0

Shawnee 3, Gloucester 1

Boys' Basketball Boxes

N.J. Vocational Tournament

Camden County Tech 8 3 9 10 - 30

Medford Tech 17 15 20 14 - 66

CCT: Alamo 3, Burgos 2, Devon Ellis 5, Armond Foster 9, Green 3, Alphonso Pitts 2, Sam Rose 4, Tunstil 2.

MT: Donte Ali 11, Elijah Cain 11, Kennedy Chukwuocha 14, Sidney Harris 2, Dorian Jones 2, Myles Powell 13, Kris Shands 6, Isiah Williams 7.

Pennsauken Tech 7 8 7 7 - 29

Westampton Tech 20 19 20 10 - 69

PT: Cosme 3, Erwin 4, Long 6, Reevey 2, Rembert 14.

WT: Tyshaun Davis 6, Marquel Davis 6, Bazil Jackson 11, Aaron Jones 2, Winchell Julien 2, Jazmir Miller 7, Awwall Reid 16, Ali Roberts 1, Shaun Russell 13, Andrew Whittington 5.

Colonial Conference

Audubon 6 3 10 8 - 27

Paulsboro 14 20 21 20 - 75

A: Adin Borden 8, Tyler Mecca 2, DaSean Mundell 4, Eric Schorr 2, Austin Tassi 5, Trevor Tassi 6.

P: Juwan Alford 5, Derrick Burgess 11, Deshaun Burgess 3, Cassius Carter 3, Donald Childress 2, Julien Davenport 9, Theo Holloway 2, Calvin Johnson 5, Saleem Little 8, Xavier Lundy 22, Yusuff Stafford 2, Keenan Williams 3.

Nonleague

Haddon Township 17 15 18 12 - 62

Camden Academy Charter 2 14 12 8 - 36

HT: Casey Boyle 6, Pat Burns 5, Dave Cuneo 13, Zach Curl 1, Tyler Easterday 8, McCoullough 3, Logan Murray 13, Trey Thatcher 13.

CAC: Amos Davis 2, Jeremy Dispasquale 4, Emanuel Flores 3, Rasool Hinson 3, Gary Holmes 5, Aaron Sims 4, Aaron Spencer 15.

Baptist High 6 6 6 12 - 30

Moorestown Friends 9 18 20 17 - 64

BH: Bier 3, Giandiletti 4, Hamilton 17, Rogers 3, Sheller 3.

MF: Spencer Bard 5, Jake Brown 8, C.J. Cooper 2, Michael Cunningham 15, Stephen Dwyer 8, Dan Richards 24, Michael Woodley 2.

Camden 8 6 10 15 - 39

Lenape 4 18 19 12 - 53

C: Maliq Bryant 2, Josh Devine 9, Thomas Harper 9, Tavaris Headen 4, Khalif Hunter 2, Ajwan Leaming 5, McCants 1, Jahrome Randall 7.

L: Arkemus Baskerville 9, Alex Fishman 2, Tabu Gaither 18, Kendall Green 11, Sawyer Hand 3, Cory Jett 4, Evan Ward 6.

Buena 9 10 8 16 - 43

Pennsville 6 10 8 9 - 33

P: C.J. Baxter 1, Eric Bundy 9, Drew Burdsall 12, Ryan Hawthorne 4, Mortarulo 3, Colin Rieger 4.

Doane Academy 17 5 4 17 - 43

Jackson Liberty 6 26 19 15 - 66

DA: Idris Ali 13, Davis Graham 12, Tyler Heupel 2, Stephen Marshall 11, Chris Scott 5.

JL: Brown 11, Clark 7, Delvalle 2, Healy 1, Johnson 10, Oster 24, Serreino 3, Shaalbi 3, Sofield 5.

LEAP Academy Charter 0 10 4 6 - 20

Burlington Township 12 13 23 7 - 55

LAC: Brenton Bakers 6, Lesaun Coney 2, Mike Cruz 2, Brendon Hamilton 6, Ryan Johnson 2, Geeham Smith 2.

BT: Jalem Ferguson 9, Taji Hardwick 3, Kadar Hollman 3, Remi Oclulana 11, Brandon Roche 4, Ryan Sherman 7, Carlin Simpson 2, Kristoff Smith 6, Dayne Turner 10.

Paul VI 12 12 16 19 - 59

Roman Catholic 9 11 13 18 - 51

PV: Roosevelt Cubbage 12, Ron Curry 18, Jay Howard 7, Kris O'Connor 15, Matt Risse 7.

RC: Shep Garner 12, Secean Johnson 9, Britton Lee 14, Rashann London 9, Matt Simon 3, TreVaughn Wilkerson 4.

Timber Creek 13 6 4 10 - 33

Camden Catholic 13 10 9 6 - 38

TC: Eric Church 13, Justice Davla 3, Dajuan Drennon 9, Joel Grant 2, LaScala 2, Lewis 4.

CC: Keith Arline 2, Michael Crawford 5, Kyle Green 25, Matt McElhatton 3, Ivan Robinson 3.

Eastern 18 25 22 21 - 86

Winslow Township 17 14 15 20 - 66

E: Devon Bell 22, Melvin Ford 2, Jordan Ifill 2, Matt Klinewski 22, Brett Knoblauch 6, Avery Walker 4, Mike Wilson 28.

WT: Devon Green 4, Phil Mayhew 7, Adonius Melvins 41, Isaac Merriel 5, Joe Scurti 6, Chris Williams 3.

Cinnaminson 25 26 12 15 - 78

Collingswood 9 11 12 23 - 55

C: Rashone Damon 5, Alex Danko 4, Matt Gono 1, Dan Haddon 8, Tim Kemmerle 7, Chris Kirby 20, Jackson Merget 14, Kevin Sotell 9, Xavier Wilson 6, Matt Wood 4.

C: Samir Inge 1, Ibrahim Kargbo 9, Tyree Mann-Barnes 9, Chris Michael 21, Morris Smith 2, Jordan Wallace 13.

Bordentown 11 12 15 17 - 55

Burlington City 22 12 12 20 - 66

B: Michael Ansong 21, David Bridges 8, Patrick Donohue 8, Mike Jacobs 18.

Shawnee 2 13 14 20 - 49

Cherokee 10 12 10 14 - 46

S: Ryan Bodnar 1, Josh Borelli 13, Jake Dean 13, Donny DiVirgilio 4, Tristan Polnitz 13, Mike Reagan 2, Sean Thompson 3.

C: Anthony Fiovanti 4, Kyle Kahriger 4, Conor Kelly 8, Jake Powell 4, Tyrone Ringold 13, Shaquille Simmons 11, Kevin Wixted 2.

Triton 9 4 20 9 - 42

Bishop Eustace 11 29 10 22 - 72

T: Isaiah Baylor 2, John Bowers 4, Nick Concepcion 3, Dylan Daniluk 8, Brian Keller 15, Russell Urban 2, Donte Vaughan 8.

BE: Ryan Bland 11, Flo Dasilva 2, Sho Dasilva 6, Sean Dunele 2, Tom Falconiero 5, Nick Hanusein 2, Dexter Harris 2, Trevor Norton 25, Carson Puriefoy 17.

Pennsauken 11 12 4 18 - 45

Washington Township 11 10 15 21 - 57

P: Cobb 3, Cortez 4, Diaz 11, Johnston 12, Joyner 3, Salandro 9, Thomas 3.

WT: Mike Bach 10, Chris Bosnjak 1, Wesley Lowber 10, Ryan Maiden 7, Marquise McCormick 7, Cody Morrone 18, Joe Vilotti 2, John Williams 2.

Palmyra 12 14 9 9 - 44

Clayton 11 10 5 6 - 32

P: Berry 6, Best 13, Butler 14, Cannizzaro 9, Wright 2.

C: Percell Downes 6, Christian Klumpp 16, Gilberto Reyes 7, Donovan Simon 3.

Girls' Basketball Boxes

N.J. Vocational Tournament

Medford Tech 4 0 3 8 - 15

Pennsauken Tech 8 6 9 14 - 37

MT: Sherryl Burg 9, Dyshay Smogacz 6.

PT: Soliela Brito 2, Amber Brown 11, Maria DeJesus 4, Tymesha Hawkins 2, Jocelyn Nieves 7, Kelyn Sequcira 6, Jennifer Ventura 5.

Atlantic County Tech 1 4 2 3 - 10

Westampton Tech 18 15 14 9 - 56

ACT: Suany Chanez 2, Arianna Efstates 1, Jenna Hogland 2, Heaven Ortiz 4, Megan Peterson 1.

WT: Vanessa Givans 2, Rebecca Hall 9, Jessica Harris 6, Charde Herrington 2, B. Jones 2, L. Motola 7, Nazirah Mutazz 2, Michelle Smith 2, Cassandra Taylor 5, Thorpe 2, Dina Tunstall 17.

Colonial Conference

Lindenwold 4 7 8 5 - 24

Gateway 15 9 11 10 - 45

L: Andreya Lloyd 9, Alexsandria Matthews 8, Bola Karimu Onissema 3, Davonna Patterson 4.

G: Colleen Connolly 3, Megan Crowley 2, Alisha Fox 12, Erin Kirkbride 2, Katie Moniz 6, Siani Nicholson 17, Angel Villari 3.

Nonleague

Baptist High 4 6 5 6 - 21

Moorestown Friends 9 6 13 4 - 32

BH: Natalie McDonald 2, Bryanna Prentice 13, Sara Sandberg 2, Emily Tambussi 4.

MF: Sophia Aguilar 11, Sarah Applegate 5, Jasmine Brown 2, Kelcie Evans 10, Lauren Lowe 2, Emily McKeown 2.

George School 9 12 6 10 - 37

Doane Academy 5 4 0 0 - 9

GS: Michelle Burger 2, Becca Hayden 8, Steph Heys 8, Jess Minderjahn 13, Kim Muth 2, Carly Rodgers 2, Zoe Silver 2.

DA: MonaLisa Hyppolite 1, Laure Walker 2, Elena Zangerle 6.

Lenape 19 12 13 9 - 53

Camden 4 2 0 7 - 13

L: Gianna Brunett 2, Rena Carabases 4, Nicole Donnelly 5, Tori Hart 6, Dallas Hogun 2, Taylor Holmes 3, Mackenzie McErlean 8, Alexis Sears 4, Alex Seedes 3, Jess Welte 2, Jamie White 2, Brianna Wylie 12.

C: Raven Davis 1, Heaven Fillmore 6, Tiara Maldonado 4, Kalisha Sallie 2.

Cherokee 12 4 4 5 - 25

Shawnee 13 12 13 18 - 56

C: Maddie Etkins 5, Maddie McDonald 3, Taylor McGlashan 5, Courtney Rowan 2, Meg Wallace 6, Jess Woodard 4.

S: Olivia Askin 8, Kristine Cugliotta 3, Rice Fazio 4, Nicole Gault 2, Kelsey Kennedy 13, Erin Molina 10, Taylor Ryan 10, Nikola Williams 6.

Camden Academy Charter 10 6 6 10 - 32

Haddon Township 13 15 21 11 - 60

CAC: Brianna Chambers 15, T. Hicks 7, Amy Loyola 10.

HT: Katie Burns 2, Alayxiah Carr 6, Corrine Clements 3, Sara DeCinque 16, Nicole DiTomasso 2, Sarah Getzinger 8, Bella Preziosi 13, Kelly Roche 10.

Winslow Township 11 10 6 14 - 41

Eastern 13 20 19 13 - 65

WT: Sage Bennette 8, Kyanna Filmore 9, Jocelynne Jones 11, Gara Medley 5, Aisha Medley 8.

E: Danielle Genay 10, Sarah Kane 6, Miranda Konstantinide 4, Megan Parker 12, Jewel Wilson 19, Cari Winiarski 14.

Bishop Eustace 23 24 9 17 - 73

Triton 4 4 2 8 - 18

BE: Alleva 4, Alex Altadonna 1, Taylor Baranowsky 2, Jackie Brown 19, Alyssa Cirrucci 9, Debicki 2, Bridget Feeney 3, Taylor Hudspeth 8, Meghan Murphy 2, O'Kane 11, Uju Obianwu 6, Kelly Quinn 2, Nicolette Wilkins 4.

T: Paige Bergman 3, Dominique Budd 7, Deja Bullock 3, Randi Fisher 4, Brittany Hartlow 1.

Burlington City 10 20 10 12 - 52

Holy Cross 26 24 23 19 - 92

BC: Atchinson 13, Davis 14, Diamond 4, D. Langing 7, Lewis 4, Morton 5, V. Nelson 5.

HC: Steph Bacho 4, Alliya Butts 23, Aliyah Jeune 30, Ashli Jeune 12, Tara Mason 4, Amanda Offenback 17, Katie Scott 2.

Washington Township 16 13 10 19 - 58

Pennsauken 5 8 10 6 - 29

WT: Paige Anastasi 2, Jordan Colna 2, Maureen Fleming 4, Kylie Giedemann 23, Kelly Giedemann 11, Jessica Monte 9, Kaylyn Pellegrino 2, Emily Rohach 5.

P: Aleyah Dupree 2, Tanel Lewis 12, Vanessa Neal 6, Tatiana Paris 4, Dominque Roberts 2, Lati Stafford 3.

Cherry Hill West 9 10 8 8 - 35

Cherry Hill East 12 9 8 13 - 42

CHW: Hannah Bender 3, Chelsea Holiday 2, Christiana Ogunsami 1, Sofia Velasquez 2, Yaz Villegas 16, Sasha Williams 11.

CHE: Jasmine Burke 7, Caitlin Delany 14, Darby Festa 12, Chis Goins 7, Brooke Rose 2.

Germantown Academy 13 20 12 7 - 52

Life Center 8 18 14 21 - 61

GA: Dempsey Cooper 9, Jaryn Garner 9, Kiernan McCloskey 2, Melanie Repella 2, Fran Sweeney 14, Natalie Toner 16.

LC: Bose Aiyalogbe 9, Elo Edeforioka 5, Nicole Parriski 5, Crystal Simmons 28, Sandra Udobi 14.

Pennsville 6 11 6 1 - 24

Buena 13 5 2 8 - 28

P: Tayler Henze 11, Kassidy White 13.

B: Lynn Brown 2, Julia DiBiase 1, Jasmine Miro 8, Caroline Santiago 7, Janay Smith 10.

Burlington Township 2 10 13 12 - 37

New Egypt 13 2 12 5 - 32

BT: Simi Adewumi 9, Carin Arline 10, Alicia Bradley 9, Shavonne Hubbard 2, Cierra Ray 2, Taylor Whitley 5.

NE: Bridgette Buckalew 15, Julie Ciak 8, Shelby Goff 4, Alexa Magnotta 3, Kassandra Stillwell 2.

Moorestown 5 15 16 11 - 47

Bordentown 5 11 4 7 - 27

M: Frankie Angeleri 15, N McGonagle 5, Randazzo 2, Talvacchia 6, Stephanie Toy 19.

B: Michelle Ansong 2, Jackie Ansong 4, Kaylee Creegan 3, Melanie Hazlett 4, Alexia McTamney 5, Kelly Yanucil 9.

St. Joseph 5 9 22 12 - 48

Mainland 5 11 10 15 - 41

SJ: Shaunna Como 2, Dana DiRenzo 12, Gabby Dudo 8, Colleen Henry 6, Shannon Metzler 6, Lucia Neuber 2, Sammi Wetzel 12.

M: Julia Byrnes 2, Emily Dalessio 5, Riley Dolan 14, Jessica Mann 6, Gina Masco 4, Nicole Nardi 5, Alex Raring 5.

Tuesday's Schedule

Boys' Basketball

NEW JERSEY VOCATIONAL TOURNAMENT

At Westampton Tech:

Camden County Tech vs. Pennsauken Tech, 3

Medford Tech vs. Westampton Tech, 5:15

COLONIAL CONFERENCE

Woodbury at Audubon, 6

Gateway at Lindenwold, 6

Paulsboro at Haddon Township, 6

West Deptford at Overbrook, 6

Collingswood at Haddon Heights, 7

Haddonfield at Sterling, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester at Pennsville, 5:30

Pitman at Salem, 5:30

Schalick at Wildwood, 7

Woodstown at Glassboro, 5:30

Penns Grove at GCIT, 5:30

Deptford at Gloucester Catholic, 7

Kingsway at Highland, 4

Williamstown at Cumberland, 5:30

Clearview at Delsea, 6

NONLEAGUE

Shipley at Atlantic Christian

Rancocas Valley at Willingboro, 5:15

Doane Academy at King's Christian, 5:30

Northern Burlington at Pemberton, 5:30

Maple Shade at Holy Cross, 6:30

Delran at New Egypt, 6:30

Cinnaminson at Riverside, 6:30

Hun School at Trenton Catholic, 6:30