Tuesday's Results

Boys' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Delco Christian 34, Bristol 31

Calvary Christian 72, Phil-Mont Christian 65

Springfield (M) 63, MaST Charter 62

Holy Ghost Prep 51, Lower Moreland 31

CATHOLIC LEAGUE

Neumann-Goretti 87, Conwell-Egan 36

CENTRAL LEAGUE

Upper Darby 57, Radnor 29

Ridley 49, Strath Haven 28

Springfield (D) 53, Conestoga 48

Lower Merion 63, Penncrest 41

Haverford High 63, Harriton 42

CHES-MONT LEAGUE

West Chester Rustin 50, Oxford 28

Great Valley 50, Unionville 25

Octorara 68, Kennett 65

Coatesville 82, W.C. Henderson 63

West Chester East 54, Downingtown East 46

Downingtown West 44, Avon Grove 41

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pope John Paul II 59, Pottstown 39

Owen J. Roberts 51, Perkiomen Valley 48

Methacton 61, Boyertown 36

PUBLIC LEAGUE

Bartram 62, Vaux 55 (OT)

Phila. Electrical 68, Communications Tech 63

Imhotep Charter 45, Southern 38

Frankford 68, Simon Gratz 57

Boys' Latin 65, Prep Charter 50

Fels 54, West Philadelphia 44

Freire Charter 72, Washington 71

Del-Val Charter 49, Franklin Learning Center 32

Paul Robeson 59, Strawberry Mansion 48

University City 65, Germantown 57

Dobbins 73, Lincoln 55

Engineering & Science 57, FitzSimons 11

World Communications 61, Overbrook 58

Hope Charter 50, Palumbo 46

Martin Luther King 57, Northeast 45

Esperanza 52, Audenried 44

Mastery Charter North 69, Masterman 62

Central 66, Mariana Bracetti 48

Olney 42, Ben Franklin 41

Franklin Towne Charter 54, Carroll 47

Swenson 68, Edison 52

Bok 64, Lamberton 45

Mastbaum 72, Randolph 66

Roxborough 59, Kensington 43

Mastery Charter South 47, Bodine 46

Parkway West 64, Parkway Northwest 48

GAMP 45, Science Leadership 32

Sankofa Freedom 49, New Media Charter 44

Elverson 68, CAPA 44

Phila. Academy Charter 63, Rush 37

Palmer 68, High School of Future 43

SUBURBAN ONE LEAGUE

Upper Dublin 53, Upper Merion 50

Wissahickon 45, Norristown 40

Plymouth Whitemarsh 71, Upper Moreland 52

Central Bucks East 44, Hatboro-Horsham 36

Central Bucks West 49, Quakertown 41

North Penn 63, Pennridge 48

William Tennent 38, Council Rock South 36

Bensalem 55, Truman 50

Abington 54, Council Rock North 51

Pennsbury 60, Neshaminy 39

TRI-COUNTY LEAGUE

Collegium Charter 56, Barrack Hebrew 41

NONLEAGUE

Shipley 72, Atlantic Christian 46

Comm. Ac. of Phila. 59, Pa. School for Deaf 57

Calvary Christian (N.J.) 70, Christian Academy 47

Germantown Academy 60, West Catholic 50

Academy Park 81, Sun Valley 65

Archbishop Ryan 43, Penn Charter 40

Girard College 70, Morrisville 44

LaSalle 62, Spring-Ford 39

Faith Christian 66, Salem Christian 28

Girls' Basketball

CRESCENT BANK BEACH BALL

Archbishop Carroll 60, Atlantic (Florida) 33

KSA TOURNAMENT - PURPLE

Prep Charter 53, Annapolis Christian (Md.) 25

NIKE TOURNAMENT OF CHAMPIONS

Konawaena (Hawaii) 36, Archbishop Wood 32

BICENTENNIAL LEAGUE

Christopher Dock 48, MaST Charter 15

Lower Moreland 39, Delco Christian 33

CATHOLIC ACADEMIES

Villa Maria 42, Villa Joseph Marie 25

St. Basil 54, Sacred Heart (Pa.) 47

Mount St. Joseph 50, Gwynedd-Mercy 33

Nazareth Academy 54, Merion Mercy 49 (OT)

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 30, Springfield (D) 29

Ridley 56, Strath Haven 36

Radnor 46, Upper Darby 35

Haverford High 53, Harriton 34

Lower Merion 37, Penncrest 24

Garnet Valley 55, Marple Newtown 42

CHES-MONT LEAGUE

West Chester Rustin 45, Oxford 33

Unionville 44, Great Valley 39

Downingtown East 37, West Chester East 34

Downingtown West 43, Avon Grove 29

INTER-AC LEAGUE

Notre Dame 59, Penn Charter 48

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley 61, Owen J. Roberts 38

Methacton 43, Boyertown 28

SUBURBAN ONE LEAGUE

Upper Dublin 44, Upper Merion 22

Norristown 44, Wissahickon 26

Central Bucks East 57, Hatboro-Horsham 44

Central Bucks South 36, Souderton 20

Central Bucks West 72, Quakertown 14

North Penn 64, Pennridge 34

Council Rock South 63, William Tennent 32

Abington 38, Council Rock North 31

Bensalem 56, Truman 24

Pennsbury 28, Neshaminy 25

NONLEAGUE

Germantown 44, Dobbins 32

Parkway West 34, Parkway Center City 27

Comm. Ac. of Phila. 36, Pa. School for Deaf 34

Germantown Academy 69, Chester 32

Episcopal Academy 42, Bishop Shanahan 27

Christian Ac. 37, Calvary Academy (N.J.) 21

Abington Friends 30, Barrack Hebrew 19

Interboro 55, Communications Tech 17

Springside 47, Hallahan 9

Mastery Charter 1, Little Flower 0

Plymouth Whitemarsh 58, Upper Moreland 28

Sun Valley 59, Penn Wood 43

Bowling

BOYS

Archbishop Ryan 4, La Salle 0

St. Joseph's Prep 4, Neumann-Goretti 0

Roman Catholic 4, Conwell-Egan 0

Father Judge 4, Archbishop Wood 0

GIRLS

Archbishop Prendergast 4, Cardinal O'Hara 0

Boys' Basketball Boxes

Bicentennial League

Phil-Mont Christian 11 16 21 17 - 65

Calvary Christian 14 25 9 24 - 72

PC: Micah Baldez 6, Seth Brandenburg 5, Clayton Cooper 11, Zach Dolton 26, David Kelley 3, Aiah Mbriwa 11, Evan Steiger 2, Jared Whack 1.

CC: Josh Bair 15, Jon Boback 12, Dan McGuigan 1, Medvic 3, Dustin Vitale 32, Jared Wenger 9.

Delco Christian 9 6 11 8 - 34

Bristol 7 9 6 9 - 31

DC: Ron Burrell 8, Austin Fischer 6, Henry Miller 8, Mike Monaghan 3, Austin Stephens 9.

B: Sean Coughlin 2, Aiden Coughlin 11, Kennedy Davis 7, Charlie Gale 1, Morray Kanneh 4, Trevor Leone 4, Ryan Rigby 2.

MaST Charter 17 15 10 20 - 62

Springfield (M) 15 16 17 15 - 63

MC: Devin Jackson 9, Derek Parker 13, Quiylim Saunders 4, Anthony Vazquez 3, Eric Williams 33.

S: Malik Ball 2, Billy Dahm 5, Johnson 3, Matt Krewson 14, Pollock 3, Stone 5, Tyler Williams 31.

Holy Ghost Prep 8 17 14 12 - 51

Lower Moreland 9 6 6 10 - 31

HGP: Jeff Ainsley 3, Shane Grady 10, Jim Grey 7, Trey Grupp 5, Pat Herbert 2, Tom Heston 13, Jack Kalmes 4, Tim Lazorko 2, Morano 4, Wozniak 1.

LM: Jake Cohen 8, Jeremy Geiger 5, Mike Mangan 10, Oscar Zhang 3, Demitri Zoubroulis 2, Stefan Zoubroulis 3.

Catholic League

Conwell-Egan 12 11 7 6 - 36

Neumann-Goretti 17 26 25 19 - 87

C: Brian Carr 4, Ib Kamara 1, Mike Kelly 6, Bobby McTague 1, Jamal Nwaniemeka 15, Dylan Pease 2, Ryan Pepito 5, Uriah St.Lewis 2.

N: La'Quan Coaxum 14, Jamal Custis 2, John Davis 12, Troy Harper 6, Lamarr Kimble 7, Devahnta Mosley 4, Ja'Quan Newton 12, Billy Shanks 12, Derrick Stewart 5, Hanif Sutton 2, Shane Thomas 5, Tony Toplyn 6.

Central League

Harriton 9 16 8 9 - 42

Haverford High 15 14 21 13 - 63

H: Ken Bernstein 2, Detasla Dixon 7, Itay Levy 8, Jake Rosenberg 2, Mathew Sherman 19, Alex Shippen 2, Brandon WInston 2.

HH: Gabe Armando 7, Matt Donnelly 6, Kevin Gladstone 19, Tom Leibig 6, Miles Mansell 2, Morella 2, Pat Morgan 10, Mike O'Halloran 11.

Penncrest 5 13 15 8 - 41

Lower Merion 18 11 14 20 - 63

P: Jim Allen 5, Eddie Baxter 8, Nick Boleto 2, Alex Graham 13, Halaby 4, Rogers 2, Simpson 7.

LM: Raheem Hall 14, Jaquan Johnson 9, BJ Johnson 18, Darryl Reynolds 6, Mike Robbins 12, Bryce Williamson 4.

Strath Haven 13 6 3 6 - 28

Ridley 11 13 12 13 - 49

SH: John Fender 7, Mike Fisher 6, James Griffin 2, Tevin Howie 5, Eddie Hyland 2, Tyrone Legree 3, Sean O'Kane 3.

R: Zach Apakian 11, Kenny Barto 8, Shaun Church 12, Derrick Dawson 5, Shawn McCafferty 4, Jon McGill 2, Dan Staiber 4, Matt Zang 3.

Springfield (D) 7 14 19 13 - 53

Conestoga 9 2 20 17 - 48

S: Joe Divinney 4, Matt Fox 29, Zac Furia 2, Mike McKale 4, Dan McMenamin 6, Dan Rutecki 8.

C: Sam Bevan 20, Andrew Burger 5, Davonte Carter 2, John Grib 8, Jared Seltzer 8, Yonda 5.

Radnor 4 6 12 7 - 29

Upper Darby 20 15 13 9 - 57

R: Nelson Blickman 3, Brooks Davis 2, Dean Dersinonian 5, Conor Dunn 2, Fickman 2, Chris Galloway 2, Liam Herron 7, Madden 2, Morris 4.

UD: Brenden Brown 2, Sidharth Choudhary 8, Dix 2, Nikoi 2, Yusef Ross 4, Kuity Slanger 9, Mahamane Toure 10, B. Toure 6, Ralik Wise 14.

Ches-Mont League

Unionville 8 4 7 6 - 25

Great Valley 7 17 15 11 - 50

U: Doug Ott 4, Brad Pechin 3, Brandon Rusinque 6, Richard Sampson 9, Beck Tuvessen 3.

GV: Ryan Aker 5, Mikal Bridges 12, Nate Cohen 2, Alex Dickenson 2, Chris Geiss 13, Michael Gregory 8, Tim Shackleton 2, Brad Sherry 6.

West Chester Rustin 12 13 15 10 - 50

Oxford 5 7 7 9 - 28

WCR: Andrew Chobany 5, Dominic Derry 6, Will Esten 5, Adam Eyler 2, Tyler Lake 2, Matt McCarrick 1, Danny Myers 5, Anthony Nash 10, Zach Pettite 4, Ethan Ridgeway 10.

O: Miles Clarke 2, Dylan Dunn 3, Jordan Logan 3, Thomas Sanchez 6, Loavel Summerville 14.

Octorara 17 12 26 13 - 68

Kennett 14 15 16 20 - 65

O: Mauriece Bowers 12, James Brown 12, Charles Cooper 9, Anthony DiNorscia 4, Mike Navarro 7, DeQuan Newton 24.

K: Spencer Hyland 10, Vaughn Jenkins 10, Kenshi Kobayashi 6, Jordan McGlone 3, Maalik Rochester 27, Brock Sheets 9.

Avon Grove 12 6 13 10 - 41

Downingtown West 16 12 2 14 - 44

AG: Mike Byrd 9, Gary Colangelo 11, Dan Curlino 6, Ian Taylor 11, Justin Traino 4.

DW: Tony Calamaro 6, Brandon Carson 8, Alex Doyle 5, Tyler Faust 7, Greg Lattanzi 2, Matt Long 3, Matt Maguire 10, Jimmy Scott 3.

Downingtown East 13 15 8 10 - 46

West Chester East 16 15 9 14 - 54

DE: Ryley Angeline 7, Shaun Devlin 2, Mike Dooley 4, Elijah Griffin 4, Jay Harris 2, Gary Jay 9, Montrose Jennings 5, Miller 1, Colt Saska 12.

WCE: Eddie Anderson 18, Brown 4, Lauria 7, Murphy 1, Nick Scotese 13, Amari Taylor 11.

Pioneer Athletic Conference

Owen J. Roberts 20 9 11 11 - 51

Perkiomen Valley 11 11 19 7 - 48

OJR: Matt Crider 12, Sean Karkoska 3, Sean Kent 25, Ryan Kent 2, Tyler McGrath 7, Sam Murphy 2.

PV: Brett Davis 2, Tom Friel 7, Steve Leonard 8, Erik Ragusa 2, Rasaan Stewart 1, Terrance Thinna 3, Marcus Williams 10, Purnell Wilson 15.

Methacton 15 16 15 15 - 61

Boyertown 10 9 12 5 - 36

M: Drew Carroll 6, Ryan Casper 1, Brendan Casper 14, Pat Dinan 12, Donahue 3, Hammond 1, McKee 2, Brian Miller 16, Geoff Wittenberg 6.

B: Tyler Bauman 2, Scott Dennin 5, Connor Dunn 3, Mike Mansur 11, Ethan Shalaway 7, Ryan Wolbach 4, Kale Wrigley 4.

Pottstown 5 11 19 4 - 39

Pope John Paul II 15 16 16 12 - 59

P: Trevon Clifford 5, Malik Eason 1, Miles Elliott 18, Tyler Hunsberger 2, Elijah Jackson 13.

PJPI: Colin Cameron 2, Dave Cotellese 12, Nick Demeno 4, Kyle Early 6, Jacob Gribb 12, Brent Mahoney 12, Siejk 2, Jamel Stinson 7, Tadros 2.

Public League

Prep Charter 8 11 17 14 - 50

Boys' Latin 16 19 14 16 - 65

PC: Brandon Adams 6, Raheem Liggins 14, Joshua Miles 4, Laquan Stephens 8, Mustapha Traore 12, Byron Whiting 6.

BL: Jahlel Branch 2, Jamar Brisbon 6, Pasquale Dimascio 4, Yahmir Greenlee 12, Ahadafi Robinson 2, Carlos Taylor 10, Maurice Watson 17, Rahshan Wooten-Miller 12.

Simon Gratz 14 14 16 13 - 57

Frankford 18 9 20 21 - 68

SG: Dajuan Burhannon 4, Chris Hauser Dinkins 6, Bernard Farrell 3, Khilil Farrell 11, Fulani Freeman 10, Shaakir Gibbs 14, Kendal Haines 5, Walker 4.

F: Chris Lewis 4, Kashiem Poland 8, Donald Robinson 16, Shaquil Rone 8, Randall Satcher 2, Imire Taylor 17, J. Taylor 2, Chris Williams 11.

Vaux 14 11 12 14 4 - 55

Bartram 13 12 13 13 11 - 62

V: Chaplin 2, Cole 11, Rysheed Jordan 20, Morris 1, Roheres 1, Williams 20.

B: Jared Bryant 19, Gerald Evariste 2, Bo Murray 12, Malik Noel 12, Amir Prescott 1, Tarrieck Williams 16.

Communications Tech 12 10 18 23 - 63

Phila. Electrical 14 11 15 28 - 68

CT: Makil Basil 9, Kevin Brown 9, Terrence Brown 7, Samir Doughty 2, Richard Hoskins 17, Tony Parker 13, Terrell Parker 6.

PE: Hakeem Baxter 24, Emmanuel Brown 9, David George 4, Dyshon Pack 2, Koran Snead 1, Stokes 3, Khaleem Taylor 8, Jai Williams 17.

Southern 10 9 7 12 - 38

Imhotep Charter 8 12 11 14 - 45

S: Fulton 4, Gilliard 2, Hunter 10, Leonard 2, Myers 16, Wilson 4.

IC: Brandon Austin 14, Donovan Barnes 2, Tyheem Harmon 1, Devin Liggeons 3, Dymir Logan 2, Shakur Nesmith 11, Khyree Wooten 12.

Washington 16 16 23 16 - 71

Freire Charter 21 15 18 18 - 72

W: Nafece Edwards 42, Steve Hall 4, Rashid Jackson 8, Matthis 5, Phil Washington 12.

FC: Shahid Adams 9, Jahyde Gardiner 30, Darryn Harden 10, Brian Mobley 2, Brian Williams 5, Carlton Wright 16.

Strawberry Mansion 6 17 9 16 - 48

Paul Robeson 9 13 22 15 - 59

SM: Arthur Bines 3, Raekwon Dial 7, Jermain Gregory 12, Vernon Holt 5, Karon Keene 8, Ronald Nesmeth 2, Salim Sutton 11.

PR: Bruce Chenault 3, Aaquil Craft-Brown 16, LeRon Epps 7, Nate Hargust 8, Jefferson 3, Richard Lemon 8, Marquise Richards 14.

Dobbins 21 17 15 20 - 73

Lincoln 11 12 13 19 - 55

D: Andre Brown 9, Andre Cannedy 5, Robert Edwards 6, Malik Fisher 11, Dequan Jackson 15, Mashad Justis 4, Devonte Laws 5, Tyron Roberson 2, Marquell Tate 2, Kiwuan Traywick 14.

L: Adal Andino 1, Michael Bowlers 8, Jarmel Kenan 7, Mark Mayfield 2, Alfred Perry 2, Adonis Rosario 17, Edwin Waters 4, Dominick Wilkinson 2, Ismail Wilson 12.

Germantown 11 17 14 15 - 57

University City 9 15 21 20 - 65

G: Imir Bailey 17, Will Brooks 12, Gunter-Scott 6, Salil Hunter 16, Mink 2, Spencer 4.

UC: Ashandu Akbar 3, Jahmere Baynes 4, Joshua Fenwick 4, Quahdire Gordon 3, Diante Lunsford 24, Marcus Lyles 9, Khayri Washington 18.

West Philadelphia 18 7 8 11 - 44

Fels 16 14 8 16 - 54

WP: Taquann Balarans 2, Jaleel Carlin 2, Camron Estrade 9, Marquese Hill 3, Desmond Sams 5, Lamar Strand 7, Donte Watkins 16.

F: Casey Bell 8, Nijay Kelly 12, Lester Mattox 7, T.J. Scott 15, Tyree Westbrook 8, Devon Wilson 4.

Franklin Learning Center 6 4 9 13 - 32

Del-Val Charter 8 17 17 7 - 49

FLC: Ellis 9, Basil Griffin 2, Keyes 2, Livingston 5, Smith 4, Steed 9, Walls 1.

DC: Fateem Brockington 11, Richard Burton 4, James Edwards 2, Shaquille Ford 2, Khayri King 11, Antwan Scriven 8, Greg Sharp 4, Marcus Thomas 3, Clayton Wolfe 4.

Engineering & Science 19 14 18 6 - 57

FitzSimons 7 0 2 2 - 11

E&S: Brandon Brown 9, Dijon Eggleton 12, Omari Franklin 4, Mweli Harmon 5, Amir Johnson 6, Tajhere McCall 17, Sidley Robinson 2, Snead 2.

F: Tyler Hickson 2, Gary Nicholson 2, Dante Pearson 5, Shyheim Saunders 2.

Mariana Bracetti 8 9 11 20 - 48

Central 19 19 12 16 - 66

MB: Ed Booker 5, Luis Cirilo 22, Malik Jackson-Wallace 12, Chris Morgan 3, Jorge Quinones 6.

C: Donte Bennett 6, Brandon Bennett 2, Chris Bing 4, Romario Dorlus 11, Richard Drayton 4, Corey Edwards-Fuller 3, Kyle Lafferty 19, Kadin Marshall 15, Chase McCall 2.

Masterman 14 19 12 17 - 62

Mastery Charter North 14 8 20 27 - 69

M: Gary Bryant 11, Jack Christmas 8, Agustin Legido 6, Terrell Skipper 7, Mike Sturdivant 28, Harry Taggart 2.

MCN: Kyree Armstead 2, Mike Foster 16, Aaron Johnson 1, Jordan 3, Khalik Long 19, Rahfik Slaughter 11, Washington 6, David Wright 11.

Ben Franklin 6 13 5 17 - 41

Olney 13 8 12 9 - 42

BF: Ryesheed Bonaparte 9, Jarrett Bryant 3, Charles Davis 12, Basil Elliot 2, Miles Evans 2, Dammere Johnson 2, Sharif Saunders 9, Emmanuel Young 2.

O: Anthony Baldwin 2, Shaquior Cooper 12, Fred Frazier 8, Tim Jackson 2, Khalil Jordan 6, Shakeem Stevens 4, Darrius Wallace 8.

World Communications 19 20 9 13 - 61

Overbrook 12 15 14 17 - 58

WC: George Baxter 2, Kenyatta Burton 2, Fa'Teem Glenn 28, Quamier Johnson 15, Darius Moore 2, Robert Moore 6, Charles Peck 2, Aaron Searight 4.

O: Dashawun Adderly 2, Kareem Coley 2, James Harrison 21, Zenas Henry 5, Daniel Hunter 4, Raymond Mills 10, Jabarr Rosser 2, Marquise Speight 12.

Northeast 11 12 18 4 - 45

Martin Luther King 28 4 13 12 - 57

N: Walt Archer 2, Daquan Bohannan 5, Pete Fletcher 7, Tony Nayan 2, Yusef Savage 17, Kyree Simpson 12.

MLK: Riyadh Brown 15, Aaron Jackson 4, William Leak 17, Gerald Scott 11, Nafis Streeter 10.

Palumbo 8 9 13 16 - 46

Hope Charter 15 18 4 13 - 50

P: Demtrius Davenport 18, Calvin Francis 4, Shafi Meachum 3, Sawan 2, Smith 3, Jalen Thomas 16.

HC: Tramayne Brooks 17, Holmes 2, Walter Ransome 11, Jalil Shafi 10, Shakoor Woodson 10.

Esperanza 8 17 19 8 - 52

Audenried 10 9 11 14 - 44

E: Shaquille Bowman 11, Jean-Claude Forte 11, Abdoulay Gakou 15, Chris Gamble 2, Khalil Keel 7, Edwin Lugo 4, Samuel Rodriguez 1, White 1.

A: Cole Askew 2, Lemont Bligen 4, Daquan Jones 8, Juawann Mason 15, Qaadir Nock 11, Thomas Tompkins 2, Kyseem Townes 2.

Swenson 15 17 16 20 - 68

Edison 10 13 24 5 - 52

S: Da'Quan Ballenger 16, Dervin Buckery 3, Maurice Dickerson 4, Haneef Hardy 10, D'Andre Parmley 17, Naykwon Phillips 10, Marcus Tillery 8.

E: Jesse Carrasquillo 17, Michael Fuller 8, Angelo Maldonado 13, Victor Neveraz 8, Quadeer Pratt 6.

Lamberton 8 8 13 16 - 45

Bok 17 18 19 10 - 64

L: Trebor Adams 6, D.J. Alexander 12, Byfield 4, Windell Christie 1, Kevin Cooper 3, Anthony Fagan 12, Andrew Hoven 5, Rafiq Marshall 2.

B: Omar Alwan 2, Jaleel Bennett 7, Jihad Carter 4, Rashir Cromwell 1, Amir Hill 2, Rasul Jackson 6, I-Meir Martin 14, Sean McLean 11, Marquise Smith 2, Jeffery Spearman 4, Jihad Ward 9, Deonte West 2.

Kensington 10 7 14 12 - 43

Roxborough 11 20 14 14 - 59

K: Roberto Baldonado 2, Jamie Betancourt 21, Kendale Brisbon 6, Juluis Van Guine 4, Elijah Ingram 8, Malik Mitchum 2.

R: Samson Akano 20, Josh Collins 10, Edward Davis 11, DeAndre Hariot 11, Aswad Hinton 3, Desmond Williams 4.

Mastery Charter South 13 12 16 6 - 47

Bodine 15 13 7 11 - 46

MCS: Kevin Beaford 10, Larry Edwards 4, Jamir Leach 17, Stanford Levy 6, Nasirr Mayo 8, Earl Patton-Boyd 2.

B: Sahlil Harris 12, Chris Linton 4, Nadir Matthews 25, Tyron Price 5.

Carroll 6 12 12 17 - 47

Franklin Towne Charter 12 13 13 16 - 54

C: Tylor Colville 6, Jamier Cross 34, Jeremy Irby 3, Dionte Lockwood 4.

FTC: Naje Benton 4, Benard Hysenaj 4, Angel Lazu 11, Devin McCullough 3, Brandon McGuire 12, Steve Smith 11, Thomas Whitfield 9.

Randolph 10 13 21 22 - 66

Mastbaum 26 17 9 20 - 72

R: J. Crawford 4, F.Farmer 2, Jermaine Griffin 2, Daeon Hoskins 7, Eugene Lett 21, Jamal Phillips 6, Marcus Raymond 2, Donte Richardson 22.

M: Donald Avery 15, Andrew Butler 3, Tyzahe Dunbar 1, Ravi Sinanan 22, Terrell Smith 5, Keenan Tookes 1, Stanley Whittaker 25.

High School of Future 10 5 14 14 - 43

Palmer 26 14 17 11 - 68

HSF: Adrian Elliot 4, Kyree Gardner 8, Donique Moore 5, Dominick Morales 13, Davone White 3, Dominique Williams 10.

P: Malik Burbadge 11, Rafi Colon 1, Amir Davis 10, Richard Gaines 4, Rashaad Hall 2, Azir Price 4, Tair Tart-Spencer 2, Quamir White 19, Ahzeem Wilcox 4, Dante Winfield 11.

Rush 6 11 7 13 - 37

Phila. Academy Charter 17 20 14 12 - 63

R: Anthony Galdo 6, John Kinning-Graves 7, Will Madden 6, Andre Mejia 2, Syr Munoz 10, Isaiah Riddick 2, Nick Tuller 4.

PAC: Aaron Ball 11, Elijah Crandall 15, Joseph Flynn 19, Jamiel Haines 4, Khalil Laws 2, Muhammad Laws 4, Connor McMonagle 2, Dawud Muhammad 6.

Parkway West 25 20 6 13 - 64

Parkway Northwest 13 12 11 12 - 48

PW: Antwon Easley 2, Markese Fray 7, Dean Grant 3, Steffon Henry 4, Terrell James 26, Henry Johnson 2, Stepon Sessoms 2, Larry Webster 18.

PN: Djuan Baucom 2, Ahanri Briggs 3, Daequan Cobb 1, Mohammad Conteh 12, Aaron Gallashaw 2, Jerron Lawrence 15, Kalil Purnell 2, Shaun Reed 8, Cedric Wright 3.

New Media Charter 11 8 13 12 - 44

Sankofa Freedom 9 11 9 20 - 49

NMC: Aatif Clark 6, John Feiffe 4, Keenon Johnson 3, Eric Moody 18, Marquise Singleton 4, Gavan Wheeler 9.

SF: Anthony Downing 5, Tydeus Ellison 1, Drew Jones 1, Rashawn Ladson 3, Shyhiem Ladson 9, Luis Martinez 15, Shavoy Murray 2, Jaleel Williams 13.

Science Leadership 9 3 9 11 - 32

GAMP 9 15 12 9 - 45

SL: Nadif Bracey 8, Roger Bracy 5, Taylor Hankinson 1, Sam Kabangai 15, Rick Kinard 3.

G: Desmond Drummond 5, Derrick Ford 7, Dwayne Gray 2, Tobias Stokes 17, Jeff Williford 6, Mikhail Wilson 8.

CAPA 11 11 11 11 - 44

Elverson 17 17 17 17 - 68

C: K. Brawley 6, Bryant 5, S. Coleman 5, Mike Lauer 23, N. Parker 5.

E: Jeff Brown 6, Antonio Feria 7, Harris Griffin 19, Ikeal Johnson 5, Nick McKeither 2, Two Osis 8, Robert Redmond 2, Mikeal Robinson 13, Khalif Scott 6.

Suburban One League

Norristown 4 9 13 14 - 40

Wissahickon 13 9 5 18 - 45

N: Samir Bey 3, Richard Bouknight 9, Marquis Bryant 8, Bernard Gordon 5, Jahbri Hargrove 11, Luke Kelley 4.

W: Gordon Bentley 5, Kyle Garrett 7, Tanoh Kpassagnon 5, Jordan Reed 21, Chase Wilson 7.

Upper Dublin 10 19 15 9 - 53

Upper Merion 8 13 18 11 - 50

UD: Andrew Carber 6, John DeCamara 19, Andrew Derr 12, Darrell Harrison 10, Tyreek Magruder 2, Blair Weiss 2, Zavuin 2.

UM: Austin Dalton 3, Hassan Gardner 13, Justin Lewis 12, Connor McGrath 11, James Mobley 7, Eric Wells 4.

Central Bucks West 11 10 14 14 - 49

Quakertown 7 11 6 17 - 41

CBW: Derek Dyer 12, Shane Kellar 9, Jared Kelly 5, Sam Lis 3, Tim McBride 2, Jack Rogers 2, Tyler Schechter 12, Andrew Schecter 4.

Q: Mike Ciccarone 11, Corey Jorgensen 8, Jon Landis 17, Steffan Spieker 5.

Hatboro-Horsham 8 9 7 12 - 36

Central Bucks East 10 6 12 16 - 44

H: Mike Brown 7, Bobby Bruno 6, Haggerty 6, Brian Kelly 3, Zach Quattro 14.

CBE: Mark Kiersnowski 10, Reid Menard 5, Ryan O'Neil 7, Lou Pannella 13, Steve Topley 9.

North Penn 11 8 19 25 - 63

Pennridge 11 11 13 13 - 48

NP: Javi Alvarino 14, Wes Brooks 16, Chris Dawson 10, Larry Roane 10, Mike Swanson 7, Viscusi 6.

P: Tim Abruzzo 27, Jeff Garner 3, Alex Krivda 4, Andrew Lyons 10, Zach Muredda 2, Shane Schmidt 2.

Council Rock North 8 12 16 15 - 51

Abington 16 10 13 15 - 54

CRN: Aaron Goodman 17, Alex Jordan 10, Matt McCloskey 6, Kyle McCloskey 8, Morgan 10.

A: Anthony Durham 11, Mike Griffin 7, Anthony Lee 5, Jiere Morrisey 8, Matt Penecale 8, Chris Ruhl 2, Jordan Simmons 13.

Neshaminy 3 14 13 9 - 39

Pennsbury 17 11 14 18 - 60

N: Luke Carrezola 2, Tyler Katz 23, Bobby Marterella 5, Pickett 1, Richie Schafer 6, Shaquel Vaughn 2.

P: Kieron Bolger 19, Jamar Brown 4, Mekhi Bryant 2, Jerrel Burke 2, Ryan Charity 17, Shawn Pepper 10, Dan Ransom 6.

Bensalem 18 10 12 15 - 55

Truman 10 3 17 20 - 50

B: Julian Hyden 13, Deion Jones 16, Dovanta Newkirk 6, Austin Nyekan 2, Donnie Reed 8, Leo Vincent 10.

T: Brandon Amparo 1, Daiquan Ashley 7, Robert Becton 6, Merdic Green 15, Mike Mintah 13, Kenny Osborne 3, Patrick Stone 5.

Council Rock South 11 7 11 7 - 36

William Tennent 13 7 4 14 - 38

CRS: Mike Brightcliffe 4, Nick Cocco 6, Brian Donnelly 4, Will Faccenda 2, Zac Fitzgerald 10, P.J. Gallo 10.

WT: Matt Alden 9, Vinnie Case 4, Jack Rauchat 12, Ryan Smith 3, Horace Spencer 2, Mike Wasserleben 8.

Tri-County League

Barrack Hebrew 8 15 5 13 - 41

Collegium Charter 11 25 9 11 - 56

BH: Joel Belfer 6, Aaron Elkin 2, Eric Henzel 2, Dan Horowitz 2, Eliyahu Korn 13, Jacob Reich 2, Daniel Saltz 6, Ezra Solway 8.

CC: Dhameer Gardner 20, Marquise Jones 8, Abass Koroma 6, Jamal Pettigrew 9, Ansu Sarnor 4, Soward Snoh 2, Sean Woods 7.

Nonleague

Pa. School for Deaf 16 12 10 19 - 57

Community Ac. of Phila. 9 14 13 23 - 59

PSfD: Bess 6, Dominick Booker-Bates 8, Kevin Brown 8, Mark Gonzalez 16, Kelly Sanders 19.

CAoP: Giovanni Cordero 9, Troy Green 2, Steven Harris 17, Amir Johnson 17, Joseph Roderiquez 1, Khalil Smith 6, Ezequiel Tejeda 5, Jonathan Villalobos 2.

Christian Academy 14 11 12 10 - 47

Calvary Christian (N.J.) 18 20 21 11 - 70

CA: Andrew Boykin 15, Josh Friedman 2, Chad Gisel 4, DeMoss Jones 2, Trevin Jones 3, Damone Jones 2, Daniel Walker 7, Jeremiah Williams 2, Adam Zahner 10.

CC: Cruz 8, Kaston 22, Kelly 4, Manning 19, Stevens 16, Wang 1.

Shipley 19 19 15 19 - 72

Atlantic Christian 7 17 9 13 - 46

S: Isaiah Baker 14, Malik Ellison 11, Steve Gentry 6, Josh Gorrell 6, Shawn Harvey 12, Chima Nwakpuda 19, Ron Ridgway 2, Will Todd 2.

AC: Ben Chapman 13, Ken Mercadante 4, Jon Picking 2, Jordan Vargas 26, Dan Vogel 1.

Penn Charter 4 7 17 12 - 40

Archbishop Ryan 7 8 11 17 - 43

PC: Dave Huber 2, Chase Kumor 3, Nick Lamb 9, Mike McGlinchey 6, John Moderski 18, Sean O'Brien 2.

AR: Nick Aughenbaugh 8, Gage Galeone 3, Bryan Okolo 17, Christian Rivera 10, Kyle Slawter 5.

Morrisville 6 11 15 12 - 44

Girard College 14 14 22 20 - 70

M: Nelson Brangman 11, Dakarai Campbell 2, Nick Castillo 2, Rickey Melendez 17, Uriel Savage 8, Eric Wilcox 4.

GC: Jihad Barnes 6, Alante Blackwell 8, Devon Clark-Walker 13, Nicholas Jones 10, David Ware Jr. 9, Tyreek Peeples 21, Keon Phinizy 3.

West Catholic 15 13 11 11 - 50

Germantown Academy 11 16 15 18 - 60

WC: Marquese Daniels 8, Anwar Epps 12, Anthony Fleet 5, Isayas Habtu 5, Carnel Harley 8, Jackson 2, Mark Perez 5, Malik Tyndale 5.

GA: Greg Dotson 9, James Drury 3, Nick Lindner 26, Julian Moore 19, Cameron Retif 3.

La Salle 15 18 12 17 - 62

Spring-Ford 13 8 11 7 - 39

L: Darnell Artist 5, Aaron Burton 2, Patrick Cooney 6, Malik Janifer 2, Matt Murphy 10, Matt Rodden 10, Stephen Smith 17, Amar Stukes 2, Ryan Winslow 8.

S: Darryl Branch 2, Justin DeLuzio 4, Josh Dishman 5, Drew Kakareka 2, Ryan Keefe 2, Zameer McDowell 10, Ryan O'Hara 3, Matt O'Hara 2, Nick Stanek 9.

Sun Valley 12 15 18 20 - 65

Academy Park 22 23 17 19 - 81

SV: Bailey 19, Domzalski 7, Gillen 3, McGarvey 9, Pacchione 4, White 13, Wood 10.

AP: Charles Dorsey 25, Terran Hamm 7, Arnold Kirksey 4, Zahir Robinson 21, Nate Smith 12, Cyrie Spencer 12.

Salem Christian 3 4 13 8 - 28

Faith Christian 22 9 21 14 - 66

SC: Barnes 2, Erb 2, Nate Fischer 3, Adam Green 4, Seil Park 6, Taylor Reinhard 11.

FC: Greg Boyd 9, Justin Festa 6, Colin Fischer 4, Austin Hoover 3, Will Maynard 17, Dylan Papiernik 4, Alexander Woelkers 8, J.D. Zamroz 15.

Girls' Basketball Boxes

Beach Ball Classic

Atlantic (Florida) 9 11 6 7 - 33

Archbishop Carroll 23 5 19 13 - 60

A: Tabitha Thode 4, Jessica Tibbetts 5, Ronnie William 17, Destiny Woodard 7.

AC: Kristie Costantino 5, Meghan Creighton 9, Sarah Curran 16, Olivia DeRogatis 2, Margaret Filippelli 2, Rachel Pearson 15, Shannon Shields 9, Maddie Wallace 2.

KSA Tournament - Purple

Annapolis Christian (MD) 8 4 4 9 - 25

Prep Charter 20 20 6 7 - 53

ACC: Daniella Athas 2, Kate Ellwen 2, Shannon Gierl 1, Kaelin Hursh 2, Katie Kinsey 1, Taylor Murray 17.

PC: Lorna Caesar 4, India Cauley 2, Khaliea Copper 16, Ciani Cryor 11, Briana McNeil 2, Destiny Murray 2, Ciera Nimmons 5, Ericka Sowell 2, A.J. Timbers 6, Hannah Timmons 3.

Nike Tournament of Champions

Konawaena (Hawaii) 12 4 11 9 - 36

Archbishop Wood 9 6 6 11 - 32

K(: Awa 2, D. Awa 7, Galdiero 8, Kanpa 5, Loftee 7, Tawroefilan 2, Wall 5.

AW: Aubree Brown 3, Alex Heck 4, Jess Kaminski 7, Taylor Kaminski 4, Lauren Nealon 6, Jackie Pierson 1, Laura Trisch 5, Colleen Young 2.

Bicentennial League

Delco Christian 5 1 11 16 - 33

Lower Moreland 8 4 10 17 - 39

DC: Jamie Barr 3, Jocelyn Chavous 4, Analeigh Crisanti 2, Tori Eppright 2, Stacey MacArthur 20, Neily Thompson 2.

LM: Jessica Dranzik 8, Colleen Hagan 3, Rachel Metz 1, Allie Morganstein 22, Demi Morganstein 5.

Christopher Dock 16 5 11 16 - 48

MaST Charter 2 4 8 1 - 15

CD: Lauren Anderson 2, Olivia Bradford 20, Kayla Dean 2, Shea Neal 2, Olivia Seavy 2, Kereece Seuren 6, Madison Shiflei 6, Laura Swintoski 8.

MC: Jessica Behr 3, Maria Farrell 10, Brianna Murray 2.

Catholic Academies

Sacred Heart 11 5 19 12 - 47

St. Basil 5 21 9 19 - 54

SH: Nicki Heinsinger 4, Debornay Kidd 4, Sam Tamaccio 5, Alanna Tucker 4, Jayni Webster 30.

SB: Erin Fenningham 24, Jill Forst 4, Katie Gallagher 3, Molly Greenberg 2, Maddie Napierkowski 2, Kate Skalski 13, Sarah Wilson 6.

Mount St. Joseph 20 14 6 10 - 50

Gwynedd-Mercy 7 7 11 8 - 33

MSJ: Meg Geatens 2, Bridget Higgins 10, Kelsey Jones 3, Maddie Kohler 3, Alex Louin 17, Carly Monzo 4, Cailin Schmeer 11.

G: Marena Bondi 6, Christa Giordano 3, Katrina McGrath 2, Maura McKenna 6, Caroline Shimrock 12, Taylor Sweeney 4.

Merion Mercy 8 11 12 14 4 - 49

Nazareth Academy 8 8 11 18 9 - 54

MM: Julianne D'Orazio 8, Tina DiGiacomo 5, Christina O'Shea 17, Taylor Regester 2, Sam Siegfried 8, Martha Zeller 2, Mary Zeller 7.

NA: Nicole Dombrowski 16, Danielle Gasperi 12, Bridget Sobon 11, Raya Stearn 3, Marissa Sylvester 12.

Villa Maria 7 8 7 20 - 42

Villa Joseph Marie 5 4 10 6 - 25

VM: Kelly Anthony 7, Mora Fetterolf 3, Maddie McTigue 10, Lisa Mirarchi 4, Kellie O' Rourke 5, Kristen Walheim 13.

VJM: Kelly Coleman 7, Mary Newell 10, Melissa Poderis 3, Courtney Shaw 5.

Central League

Conestoga 4 13 11 2 - 30

Springfield (D) 10 5 8 6 - 29

C: Tracy Cook 8, Ali Grundy 2, Rachel Howry 4, Kate Nalevanko 1, Maddie Tessier-Kay 15.

S: Alyssa Abbonizio 3, Rebecca Bennett 1, Meghan Dickinson 1, Tori Grossi 6, Olivia Kane 5, Alex Poplowski 10, Nicole Ward 3.

Strath Haven 4 11 9 12 - 36

Ridley 14 15 16 11 - 56

SH: Hart Clements 2, Catherine Doyle 7, Gabby George 5, Taylor McCulley 8, Jamie Morris 10, Bridget Scott 4.

R: Shannon Clark 3, Sam Foy 3, Megan Jarrell 8, Taylor Mulhern 3, Bree Mulhern 10, Mary Kate Rumbaugh 6, Michelle Ryan 11, Kristen Saraceni 4, Haley Thompson 4, Carley Yori 4.

Haverford High 12 17 17 7 - 53

Harriton 14 9 4 7 - 34

HH: Mary Collar 3, Jaclyn Gantz 27, Julia Gantz 5, Katrina Geiger 2, Sharee Halstead 12, Maura O'Connell 4.

H: Grady 6, Katie Melvin 18, Sabrina Tabasso 10.

Upper Darby 12 4 15 4 - 35

Radnor 12 8 13 13 - 46

UD: Leilani Beckham 4, Kate Fitzpatrick 6, Bryonna Mack 8, McGillian 2, Tyra Polite 15.

R: Hannah Rose Nussbaum 13, Lindsay Price 4, Taylor Quinn 6, Shannon Quinn 5, Hannah Schug 9, Myonie Williamson 9.

Garnet Valley 16 14 13 12 - 55

Marple Newtown 12 8 13 9 - 42

GV: Lindsay Concannon 2, Allyson Heavens 4, Missy Koscinski 5, Emily Mallon 3, Coley Ricci 20, Alexa Spennato 13, Haley Warden 8.

MN: Erica Brown 7, Madison Collins 18, Carley Hamilton 2, Melissa Levy 9, Rylee Power 6.

Lower Merion 10 16 9 2 - 37

Penncrest 4 9 7 4 - 24

LM: Danielle Baer 2, Paly 2, Patrizio 3, Jessie Porter 14, Rosie Stahler 3, Tessa Wade 13.

P: Lauren Huggins 5, Shayla Kennedy 7, Sam Martino 3, Alyssa Moat 2, Charlene Mulholland 1, Megan O'Brien 4, Courtney Williams 2.

Ches-Mont League

Oxford 7 13 4 9 - 33

West Chester Rustin 10 10 18 7 - 45

O: Gabbey Eisele 4, Alex Fernandez 1, Caroline Hamilton 2, Paige Hostetter 4, Melanie Kempf 12, Elizabeth Peabody 5, Kristen Walters 5.

WCR: Amanda Chobany 2, Adaja Franklin 19, Danielle Keohane 13, Annie Pitts 4, Noelle Powell 3, Anna Steinmetz 4.

Great Valley 14 9 4 12 - 39

Unionville 8 11 13 12 - 44

GV: Logan Curley 4, Karen Davison 7, Alex Gerhart 3, Emily Scullin 4, Kelly Segalski 10, Danielle Strang 9, Kelsey Walsh 2.

U: Chrissy Eckman 4, Janice Hauck 20, Sydney Hughes 8, Alison Lewis 12.

West Chester East 15 7 6 6 - 34

Downingtown East 8 13 10 6 - 37

WCE: Holly Hager 8, Nina Mazzarelli 14, Caitlin Pavlo 3, Karissa Smith 9.

DE: Kaelyn Johns 2, Michelle Kolonauski 14, Abby McKinley 7, Marisa Sheron 2, Nikki Thompson 12.

Downingtown West 11 12 10 10 - 43

Avon Grove 6 8 4 11 - 29

DW: Devin DiFranks 4, Kayla Feairheller 12, Lindsay Galczynski 6, E. Kuhlman 4, Allison Shaw 4, Brittany Sicinski 13.

AG: Sammy Caligiuri 7, Meghan Garvey 15, Steph Rivard 5, Maya Turner 2.

Pioneer Athletic Conference

Boyertown 5 7 4 12 - 28

Methacton 8 9 10 16 - 43

B: Kaitlyn Eisenhard 14, Brooke Mullen 3, Sherrine Saber 3, Kaley Snyder 6, Dee Terry 2.

M: Jenna Carroll 12, Kelly Glatthorn 7, Maddy Parker 14, Rachael Picozzi 3, Kara Steinke 4, Kelsey Watson 3.

Perkiomen Valley 21 16 15 9 - 61

Owen J. Roberts 5 5 11 17 - 38

PV: Mikki Guiton 17, Erin Hamm 19, Julianna Hoisington 12, Kristen Humphries 2, Lauren Leonard 9, Liz McShane 2.

OJR: Mechiah Brant 2, Caroline DeAngelo 9, Katie Logue 9, Lexi Shimkonis 2, Sarah Taylor 2, Theresa Walsh 14.

Suburban One League

Wissahickon 2 4 6 14 - 26

Norristown 7 12 8 17 - 44

W: Meridith Byrne 4, Dominique Darlend 5, Sierra Eskridge 1, Kim Schwemmer 4, Rachel Stone 4, Tonyea Tate 4, Kian Wright 4.

N: Tyshay Britten 12, Stephanie DiNolfi 10, Nicole Graham 6, Briana Hedgepeth 8, Sydney Morse 8.

Upper Dublin 10 12 9 13 - 44

Upper Merion 3 5 9 5 - 22

UD: Taylor Bryant 7, Curtrene Goff 17, Taylor Linus 1, Jen Myers 8, Lauren Rothfield 7, Brianna Spector 4.

UM: Cassidy Koenig 12, Kristina O'Sullivan 2, Regie Robinson 2, Mary Jean Valeri 4, Jackie Vanloan 2.

Quakertown 3 6 2 3 - 14

Central Bucks West 37 17 12 6 - 72

Q: Katie Kelsall 3, Ashlee Ruzicka 4, Taylor 7.

CBW: Bahner 4, Mckenzie Carroll 7, Carty 2, Sam Colloi 13, Jen Fabian 16, Caitlin Mautz 4, Kate McLaughlin 8, Munger 5, Parker 9, Traina 4.

Souderton 1 6 3 10 - 20

Central Bucks South 2 8 12 14 - 36

S: Sarah Derstein 2, Allison Gallagher 2, Carley Kendall 4, Gabby McAndrews 2, Liz Mower 2, Bianca Picard 3, Libby Wetzler 5.

CBS: Rachel Falkowski 11, Megan Helton 2, Alysha Lofton 11, Lauren Mosher 4, Shannon Senour 4, Tori Steinberg 4.

Pennridge 8 5 13 8 - 34

North Penn 14 15 20 15 - 64

P: Nici Bonacci 5, Shannon Chynoweth 4, Jen Cooley 2, Jessie Dominic 5, Alyssa Marchunsky 8, McGrath 2, Jessie Tennett 4, Kaeli White 4.

NP: Jenarosa Auriemma 2, Lauren Crisler 15, Tehya Daneker 2, Leiana Dean 2, Emily Hagan 3, Steph Knauer 22, Erin Maher 10, Brenda McDermott 3, Sierra Simon 3, Vicky Tumasz 2.

Central Bucks East 14 13 14 16 - 57

Hatboro-Horsham 5 14 11 14 - 44

CBE: Shannon Devlin 1, MargaretAnne Hubbell 10, Lindsey Kelly 20, Katelyn Miller 3, Lexi Scrivano 16, Karoline White 7.

H: Carley Bixler 10, Chrissy James 11, Lauren Jester 5, Heather Lutz 10, Liz Purtell 2, Tori Waddington 6.

William Tennent 6 5 5 16 - 32

Council Rock South 21 12 19 11 - 63

WT: Nikki Alden 4, Allison Chatburn 9, Alyssa Christiansen 3, Ally Fenner 7, Emily O'Donnell 7, Katie Plunkett 2.

CRS: Rachael Braccia 5, Courtney Brown 5, Taylor Dillon 11, Alexis Hofstaedter 7, Taylor Hunt 7, Caitlin Jackson 2, Rachel Jacob 4, Allison Taub 3, Alex Wheatley 19.

Abington 7 11 12 8 - 38

Council Rock North 10 9 6 6 - 31

A: Michael Harris 4, Sarah Listenbee 4, Aiyannah Peal 11, Joslin Poole 2, Deja Rawls 7, Gigi Vitale 8, Emily Willard 2.

CRN: Alyssa Dumont 8, Helena Gemmell 6, Jessica Gerber 3, Emily Grundman 12, Dominique Pinto 2.

Pennsbury 10 4 5 9 - 28

Neshaminy 2 4 11 8 - 25

P: Sajanna Bethea 5, L. Blazejewski 2, Bolger 8, Jae Jackson 4, Kaitlin Kelly 4, Carly Kovin 3, C. Kruscauald 2.

N: Jackie Girth 5, Sarah Oliveria 4, Lori Paulips 4, Meghan Schaffer 12.

Nonleague

Germantown 10 9 14 11 - 44

Dobbins 4 6 7 15 - 32

G: Geddis 1, Ashley Hargraves 3, Jahneya MItchell 5, Scott 24, Ramiera Tucker 11.

D: Najimah Chestnut 16, Imani Culbreth 5, Tyshea Gates 5, Leahna Lewis 6.

Bishop Shanahan 4 3 10 10 - 27

Episcopal Academy 9 12 11 10 - 42

BS: Michele Corry 2, Kelly Hegarty 12, Erica Keen 1, Caroline Kuchinsky 2, Christine Lawrence 7, Devon Perri 3.

EA: Jenn Adelizzi 4, Leah Becker 5, Meghan Hubley 5, Sarah McKay 8, Megan Quinn 18, Alex Viscusi 2.

Barrack Hebrew 0 6 6 7 - 19

Abington Friends 10 4 9 7 - 30

BH: Sivan Ben-Maimon 2, Gracie Gottlieb 4, Jackie Khurtorsky 4, Tamara Moskowitz 9.

AF: Bianca Adams 7, Alexa Bowman 16, Anna McPeak 4, Bridget Warlea 3.

Communications Tech 2 2 5 8 - 17

Interboro 20 12 11 12 - 55

CT: Khadijah Gardner 9, Breiannah Jones 4, Savage 2, Ashanti Wallace 2.

I: Kelsey Allen 2, Sammi Barnett 3, Olivia Encarnacion 18, Suzie Fink 2, Nicole Hallinan 2, Sam Luglio 2, Lauren Munro 15, Becca Reifer 2, Veronica Royer 9.

Pa. School for Deaf 8 8 10 8 - 34

Community Ac. of Phila. 6 16 4 10 - 36

PSfD: Brianna Bruce 4, Jessica Ginyard 22, Sacha Ramos 8.

CAoP: Carr 2, Gonzalez 14, Minerva-Costas 16, Tausendfreundt 4.

Parkway Center City 7 4 9 7 - 27

Parkway West 10 9 7 8 - 34

PCC: L. Bryant 6, C. Cerdan 11, S. Marolin 3, A. Penn 2, S. Shah 5.

PW: Kendall Gladden 22, Peral Lomax 4, C. Parker 2, Jasmine Rice 6.

Chester 11 6 6 9 - 32

Germantown Academy 32 21 10 6 - 69

C: Adams 2, Dixon 11, Handy 14, McClairen 5.

GA: Dempsey Cooper 7, Jaryn Garner 10, Olivia Gorman 4, Kiernan McCloskey 10, Megan McCloskey 4, Melanie Repella 4, Fran Sweeney 17, Natalie Toner 13.

Penn Wood 8 13 12 10 - 43

Sun Valley 20 19 9 11 - 59

PW: Camane 6, Dent 12, Kanneh 2, Marsh 3, Sample 9, Toland-Holmes 11.

SV: Alie Alkins 12, Stephanie Brown 9, Gia DeAngelo 18, Brooke Duncan 1, Chelsea Jones 2, Katie Maloney 7, Shayna Orr 8, Taylor Stigale 2.

Upper Moreland 9 5 4 10 - 28

Plymouth Whitemarsh 17 10 15 16 - 58

UM: Costello 4, Getz 8, Lynch 4, Penecale 4, Walder 8.

PW: Erin Brown 2, Laura Givinish 7, Simone Jacques 3, Jordan Katz 2, Rachel Konowal 3, Erin Martin 8, Gabriella Schumacher 14, Mya Thomas 2, Egypt Thompson 14, Kayla Wisniewski 3.

Hallahan 0 1 2 6 - 9

Springside 19 6 15 7 - 47

H: Emily Galbraith 3, Jonna Machin 2, MacIvare 3, Zahra Marcus 1.

S: Michelle Boggs 7, Olivia Byron 2, Sydni Epps 7, Alexis Giovinazzo 2, Caroline Henry 8, Maddi Hinchey 5, Gianna Pownall 9, Julia Schumacher 5, Madi Sehn 2.

Christian Academy 5 9 8 15 - 37

Calvary Academy (N.J.) 5 2 2 12 - 21

CA: Anyae Cardwell 14, Jasmine Geathers 8, Jonnai Jones 2, Adriana Lacy 4, Porsche Welch 9.

CAL: Brianna Bals 2, Emily Deceglie 2, Alyssa Kaspon 4, Dana Kelly 8, Liz Silverstein 5.