Highlights of Friday's contests can be found at:

Friday's Results

Boys' Indoor Track

At Lehigh University.

TFCAGP DIVISION II

60 meters: 1, Chris Williams, Strath Haven, 7.17. 2, Tim Wilson, Radnor, 7.21. 3, Scott Catalano, Lansdale Catholic, 7.28.

60 hurdles: 1, Wellington Zaza, Strath Haven, 8.25. 2, Josh Cannon, Penn Charter, 9.09. 3, Tom Duffy, Wissahickon, 9.34.

200: 1, Mathis Niager, Swenson, 23.49. 2, Dominick Jones, Gratz, 23.80. 3, Jordyn Bennett, Garnet Valley, 23.99.

400: 1, Haneef Hardy, Swenson, 50.60. 2, Daryl Worley, Penn Charter, 51.49. 3, Lincoln Daniel, Strath Haven, 52.85.

800: 1, Ryan Horgan, Holy Ghost Prep, 1:58.88. 2, Lucas Elek, Haverford School, 1:59.54. 3, William Smiley, Paul Robeson, 2:00.88.

Mile: 1, Zachary Nick, Holy Ghost Prep, 4:41.43. 2, Nick Smart, Garnet Valley, 4:47.51. 3, Anthony Dilucido, Monsognor Bonner, 4:47.67.

3,000: 1, Ernie Pitone, Cardinal O'Hara, 9:07.35. 2, Will McDermott, Monsignor Bonner, 9:14.45. 3, Chris Kazanjian, Penncrest, 9:16.96.

High jump: 1, Daulton Leonard, Marple Newtown, 5-10. 2, Daniel Bolotsky, Strath Haven, 5-6. 3, Taylor Valentine, Holy Ghost Prep, 5-6.

Long jump: 1, J.P. Collins, Cardinal O'Hara, 18-9. 2, David Miller, Penn Charter, 18-41/2. 3, Marc Paguin, Harriton, 17-7.

Triple jump: 1, Eric Purnell, Malvern Prep, 41-3. 2, Joe Pham, Marple Newtown, 40-101/2. 3, Ryan Gorecki, Holy Ghost Prep, 40-6.

Shot put: 1, Chazz Wilks, Cardinal O'Hara, 54-0. 2, Eric Edwards, Bishop McDevitt, 45-2. 3, Pro Kumar, Great Valley, 43-9.

Pole vault: 1, Sean Speers, Phoenixville, 11-6. 2, Peter Coote, Penncrest, 11-0. 3, Doug Yamamoto, Interboro, 10-6.

4x200 relay: 1, Wissahickon (Jeremy Cho, Maxmilian Hairston, Cornell Dixon, Dave Stillato), 1:35.93. 2, Del-Val Charter, 1:36.28. 3, West Catholic, 1:36.42.

4x400 relay: 1, Upper Moreland (Drew Magaha, Carl Wambold, Dan Baynard, David Baynard), 3:33.78. 2, Cardinal O'Hara, 3:43.05. 3, Penncrest, 4:48.87.

4x800 relay: 1, Holy Ghost Prep (Christopher Eads, Vincent Flood, Nolan Davis, Christian Kardish), 8:48.03. 2, Cardinal O'Hara, 8:53.17. 3, Harriton, 9:09.65.

Distance medley: 1, Strath Haven (Jeff Seelaus, Daniel Stewart, Jack Huemmler, Dylan Butera), 10:54.96. Penncrest, 11:07.47. 3, Germantown Academy, 11:10.03.

Girls' Indoor Track

DVGTCA MEET

At Ursinus College.

55 meters: 1, Katelyn Jackson, Springside, 7.40. 2, Katie Catania, Methacton, 7.46. 3, Daniele Leace, Plymouth Whitemarsh, 7.47.

60 hurdles: 1, Amy Hicks, Swenson, 8.61. 2, Rachel VanMetre, Strath Haven, 8.78. 3, Nicolette Mathis, Cheltenham, 9.06.

200: 1, Jmani Harris, Swenson, 26.16. 2, Rowanna Watson, Norristown, 26.37. 3, Diamond Hodge, Girls High, 26.77.

300: 1, Kayla Coley, Cheltenham, 43.24. 2, Abbie Worrell, Ridley, 43.67. 3, Braxton Spriggs, Paul Robeson, 44.24.

400: 1, Markeeta Thomas, Swenson, 58.77. 2, Uchechi Omuoha, Pennsbury, 59.96. 3, Jamila Branch, Central Bucks West, 1:00.16.

600: 1, Emma Keenan, Gwynedd-Mercy, 1:36.77. 2, Amanda Tredway, Downingtown West, 1:44.29. 3, Sarah Kochinsky, Great Valley, 1:47.45.

800: 1, Elise Claffey, Great Valley, 2:20.86. 2, Alison Sharkey, Cardinal O'Hara, 2:20.98. 3, Meghan McGovern, North Penn, 2:21.03.

1,000: 1, Molly Davies, Lower Moreland, 3:09.47. 2, Katelyn Callaghan, Downingtown East, 3:14.85. 3, Valerie Santangelo, St. Basil, 3:19.55.

Mile: 1, Sarah Holl, Upper Dublin, 5:12.22. 2, Victoria Gerlach, Pennridge, 5:14.16. 3, Priscilla Wiggins, George School, 5:17.07.

High jump: 1, Taylor Morgan, Upper Dublin, 5-4. 2 (tie), Ali Thomas, Phoenixville and Grace Giampietro, Villa Maria, 5-2.

Triple jump: 1, Nazirah Jones, Penn Wood, 34-8. 2, Logan Brenker, Conwell-Egan, 34-33/4. 3, Catherine Sampson, Downingtown East, 33-10.

Shot put: 1, Taylor Hojnacki, Central Bucks South, 34-11. 2, Meg Ross, Haverford High, 33-91/2. 3, Leah Digiacobbe, Villa Joseph Marie, 31-7.

4x200 relay: 1, Swenson (Imani Harris, Amy Hicks, Markeeta Thomas, Amani Nasmith), 1:47.74. 2, Paul Robeson, 1:49.18. 3, Pennridge, 1:49.19.

4x400 relay: 1, Methacton (Hailey Sherman, Elexa Sherman, Zoe Bongiovanni, Seline Tan-Torres), 4:10.45. 2, Garnet Valley, 4:11.25. 3, Central Bucks West, 4:12.24.

4x800 relay: 1, Downingtown East (Anja Weiler, Danielle Castuldi, Amanda Kosar, Sarah Black), 9:30.34. 2, Notre Dame, 9:39.13. 3, Garnet Valley, 9:41.05.

Boys' Basketball Boxes

Bicentennial League

Lower Moreland 7 9 13 14 - 43

Christopher Dock 7 4 4 7 - 22

LM: Jake Cohen 13, Jeremy Geiger 5, Joe Leventhal 1, Mike Mangan 9, Jack Titus 2, Ricky Weintraub 2, Zhang 1, Demitri Zoubroulis 10.

CD: Jared Armstrong 2, Jermaine Clarke 2, Alex Geistdorfer 4, Najee Miller 5, Avariah Parmer 6, Sharif Stewart 3.

Central League

Marple Newtown 10 28 13 12 - 63

Radnor 6 11 6 17 - 40

MN: Andrew Brandt 9, Ryan Furst 7, Craig Hamilton 2, Joe Kelly 6, Tim MacNeal 4, Paul McAndrews 6, Pat McGee 6, Cimirrow Moat 7, Brian Sarcinello 16.

R: Mike Carney 8, Dean Dersinonian 5, Conor Dunn 2, Fickman 5, Alec Fischman 2, Chris Galloway 3, Jimmy Madden 5, Pat Morris 2, Terrance Quinn 4, Sam Sanders 4.

Ridley 14 15 13 13 - 55

Haverford High 15 7 9 12 - 43

R: Zach Apakian 5, Kenny Barto 2, Shaun Church 18, Jon McGill 20, Dan Staiber 7, Matt Zang 3.

HH: Gabe Armando 7, Ed Durkin 2, Kevin Gladstone 13, Tom Leibig 7, Pat Morgan 12, Mike O'Halloran 2.

Ches-Mont League

West Chester East 6 0 11 16 - 33

Avon Grove 8 3 11 17 - 39

WCE: Eddie Anderson 9, Pat Forde 3, Stephen Gray 5, Marcus Lauria 2, Andrew Murphy 2, Amari Taylor 12.

AG: Mike Byrd 2, Gary Colangelo 3, Ian Taylor 13, Justin Traino 10, Dan Turlino 11.

Nonleague

Carroll 11 4 13 9 - 37

Fels 13 21 16 7 - 57

C: Tylor Colville 9, Jamier Cross 5, Brice Evans 3, Josue Falu 17, Ernest Osbourne 3.

F: Casey Bell 6, James Bishop 4, James Cottrell 10, Christopher Gee-Allen 3, Jordan Grant 2, Nijay Kelly 5, Lester Mattox 1, T.J. Scott 8, Tyree Westbrook 8, Devon Wilson 10.

Bishop Shanahan 8 6 9 14 - 37

Episcopal Academy 15 15 6 14 - 50

BS: Dylan Alderman 2, Mike Booth 4, Bray 2, Ryan Conrad 9, Tim Heller 2, Dae'mond Pierce 10, Rob Purcell 3, Devon Seeney 5.

EA: Tyler Chambers 4, Mike Jolaoso 5, Connor Martin 10, Brian Metzler 9, Jack Schiel 6, Adam Strouss 9, Samir Taylor 5, Collin Wright 2.

Boys' Latin 7 15 10 14 - 46

Haverford School 16 12 10 18 - 56

BL: Pasquale Dimascio 1, Yahmir Greenlee 9, Ahadafi Robinson 2, Carlos Taylor 18, Maurice Watson 16.

HS: Shawn Alston 2, Eric Anderson 9, Sam Foreman 11, Ray Holman 9, Sema'j Reed 7, Zack Thomas 6, Tao Xu 12.

West Catholic 6 4 11 21 - 42

Malvern Prep 13 13 14 18 - 58

WC: Marquese Daniels 2, Anwar Epps 12, Anthony Fleet 7, Isayas Habtu 9, Carnel Harley 5, Marques Jackson 2, Jalen McDonald 2, Mark Perez 3.

MP: Pat Giampietro 2, Jim Gordon 6, Jeff Hagen 6, Brendan Kilpatrick 19, Denis Ostick 2, Steve Perpiglia 9, Tom Pitt 14.

Strawberry Mansion 22 10 20 26 - 78

Math, Civics & Sciences 17 24 24 21 - 86

SM: Raekwon Dial 15, Jermain Gregory 6, Malik Haile 2, Hall 8, Vernon Holt 5, Karon Keene 36, Smith 2, Salim Sutton 4.

MC&S: Brandon Cole 2, Quentin Davis 3, Austin Hawkins 4, Abraham Massaley 10, Jeffon Powell 6, Michael Reddick 3, Malik Starkes 19, Basil Thompson 23, Quadir Welton 2, Jeremiah Worthem 14.

Paul Robeson 22 17 19 19 - 77

Audenried 9 12 16 16 - 53

PR: Bruce Chenault 3, Aaquil Craft-Brown 9, LeRon Epps 6, Nate Hargust 6, Raymond Jefferson 8, Jahir Lee 3, Richard Lemon 19, Marquise Richards 23.

A: Tyreese Allen 4, Khiry Dunston 10, Daquan Jones 7, Juawann Mason 18, Qaadir Nock 7, Thomas Tompkins 1, Maurice Wilbanks 6.

St. Joseph 4 13 13 16 - 46

Father Judge 18 12 17 18 - 65

SJ: Jordan Barbone 3, LaQuay Brown 2, Tyler D'Amelio 8, LaQuay Hawkins 4, Marco Hernandez-Colon 5, B.J. Mitchell 6, Andrew Ordille 10, Palmer Reap 6, John Todoro 2.

FJ: Will Brazukas 3, Connor Donohoe 5, Steve Griffin 17, Sean Hanna 7, Brian Hennessey 15, Malik Robinson 8, Joe Robinson 6, Jeff Seigafuse 1, Matt Walker 3.

Norristown 8 14 14 18 4 - 58

Germantown Academy 14 8 19 13 5 - 59

N: Samir Bey 4, Richard Bouknight 6, Marquis Bryant 4, Chris Evans 6, Bernard Gordon 16, Jahbri Hargrove 12, Luke Kelley 10.

GA: Greg Dotson 12, James Drury 5, Earl Edwards 4, Nick Lindner 22, Julian Moore 11, Cameron Retif 3, Patrick Sawyer 2.

Imhotep Charter 9 17 13 10 5 - 54

La Salle 9 13 11 16 13 - 62

IC: Brandon Austin 12, Greg Bennett 2, Kamani Jordan 5, Devin Liggeons 2, Dymir Logan 7, Jalil Myers 2, Shakur Nesmith 6, Khyree Wooten 18.

L: Darnell Artist 3, Aaron Burton 2, Matt Murphy 5, Matt Rodden 18, Stephen Smith 8, Amar Stukes 14, Ryan Winslow 12.

Upper Dublin 7 12 17 11 - 47

Methacton 11 15 15 5 - 46

UD: Andrew Carber 8, John DeCamara 6, Andrew Derr 15, Darrell Harrison 10, Tyreek Magruder 8.

M: Brendan Casper 15, Ryan Casper 2, Pat Dinan 9, McKee 2, Brian Miller 5, Geoff Wittenberg 13.

Penncrest 16 9 12 14 - 51

Interboro 13 18 6 18 - 55

P: Jim Allen 11, Eddie Baxter 8, Alex Graham 20, Rahmi Halaby 8, Kalvin Simpson 4.

I: Shawn Frampton 17, Irons 6, Rich Irwin 11, Bob Martino 10, Quian 1, Chris Simmons 10.

Hope Charter 6 6 9 10 - 31

Phila. Electrical 7 21 15 8 - 51

HC: Tramayne Brooks 6, Homes 6, Walter Ransome 6, Jalil Shafi 6, Kenneth Thorne 3, Shamear Townsend 4.

PE: Hakeem Baxter 16, Davian Joseph 4, Owens 3, Dyshon Pack 12, Snead 3, Jai Williams 13.

William Tennent 10 13 12 17 - 52

Pennridge 10 27 17 21 - 75

Girls' Basketball Boxes

Central League

Marple Newtown 10 18 10 9 - 47

Radnor 12 7 12 17 - 48

MN: Erica Brown 14, Madison Collins 4, Carley Hamilton 3, Melissa Levy 7, Carly Morrow 2, Rylee Power 12, Maria Tsingas 5.

R: Megan Massimo 1, Hannah Rose Nussbaum 2, Lauren Pacifico 3, Lindsay Price 2, Taylor Quinn 2, Shannon Quinn 11, Hannah Schug 10, Myonie Williamson 17.

Nonleague

Girls High 8 15 20 7 - 50

Math, Civics & Sciences 8 9 12 17 - 46

GH: Danielle Holmes 8, Breanna Lineman 9, Tenee Pina 18, Nakea Shoemake 7, Amanda Spearman 7, Patrice Thomas 1.

MC&S: Kiesha Fields 10, Tatiana Larry 31, Deja Perry 1, Niemah Solomon-McCloud 2, Natalie Tillman 2.

Penncrest 8 7 5 6 - 26

Academy Park 8 16 13 16 - 53

P: Lauren Huggins 7, Kashner 2, Sam Martino 4, Charlene Mulholland 7, Megan O'Brien 6.

AP: Darriel Bennett 10, Verna Brown 4, Haley O' Donnell 2, Abriana Height 8, Courtney Jenkins 4, Brianna Macauley 17, Jordan Matthews 8.

Avon Grove 11 4 7 15 - 37

Villa Joseph Marie 7 4 12 8 - 31

AG: Sam Busillo 2, Sammy Caligiuri 8, Meghan Garvey 8, Steph Rivard 2, Maya Turner 17.

VJM: Sarah Madden 2, Mary Newell 13, Melissa Poderis 12, Mary Kate Ridgeway 2, Shaw 2.

Pope John Paul II 7 4 10 6 - 27

Lansdale Catholic 21 16 10 7 - 54

PJPI: Taylor Bearden 5, Ellen Chernaskey 2, Delaney Dowes 11, Devin Rauch 5, Jenna Weddecombe 2, Kari Yaculek 2.

LC: Amanda Bradley 5, Erin Brokans 7, Mary Kate Brokans 9, Ellie Greenhalgh 3, Kate Greenhalgh 2, Rachel Hart 4, Jackie McCarron 10, Shalina Miller 12, Sammi Winslow 2.

Methacton 12 12 5 13 - 42

Upper Dublin 16 17 9 12 - 54

M: Jenna Carroll 10, Kelly Glatthorn 6, Georgie Mizell 2, Maddy Parker 4, Kelsey Watson 20.

UD: Taylor Bryant 28, Curtrene Goff 5, Taylor Linus 1, Jen Myers 2, Lauren Rothfield 12, Brianna Spector 6.