Highlights of Wednesday's contests can be found at:

Wednesday's Results

Wrestling

COLLINGSWOOD (N.J.) TOURNAMENT

Team scoring: Annandale (Va.) 170.5, Collingswood 161.5, Northern Burlington 125.5, Bordentown 119.5, Trenton Central 92, Washington Township 84, Loudoun (Va.) 80, Cumberland 59, Paul VI 58, Monsignor Bonner 50, Gloucester 45.5, Bishop Eustace 39, Rancocas Valley 32, Frankford 17.

Championship Finals

106: Teddy Rigas, Bord, d. Blake Rogers, RV, 3-2. 113: Tony Giancola, Coll, d. Dylan LaPalomento, WT, 3-2. 120: Steven Passarella, WT, d. Zane Chunko, Coll, 9-0. 126: Dane Harlowe, Ann, tf. Justin McTamney, Bord, 17-0. 132: Maaziah Bethea, TC, d. Logan Smith, Loudon, 6-2. 138: Jack Johnson, Ann, d. A.J. Pittas, Loudon, 9-4. 145: Ben Center, MB, d. Ian Moy, BE, 3-0. 152: Raamiah Bethea, TC, d. Wayne Stinson, NB, 2-1. 160: Allen Cabrera, d. John Deaner, Coll, 11-8. 170: Mike Campbell, Coll, p. Rob Hehl, PVI, 4:18. 182: John Konopka, NB, p. Zach Stevens, Loudon, 1:39. 195: John McCollom, Ann, d. Anthony Valianti, Coll, 15-3. 220: Ali Musa, Ann, d. Grant Corretjer, Bord, 2-1. 285: Bryan Jefferson, Ann, d. Cody Melton, NB, 5-3.

Boys' Basketball Boxes

Al Achuff Tournament

Germantown Friends 6 11 5 12 - 34

Ben Franklin 11 12 8 13 - 44

GF: Hank Goldenberg 3, Sam Hill-Cristol 3, Ray Leon 8, Nae Murdic 5, Gilman Myran 3, Will Randall 6, Jesse Smith 6.

BF: Ryesheed Bonaparte 9, Jarrett Bryant 6, Charles Davis 3, Miles Evans 5, Amid McGill 4, Sharif Saunders 3, Emmanuel Young 14.

Pope John Paul II 8 23 8 7 - 46

Bishop McDevitt 14 10 11 18 - 53

PJPI: Dave Cotellese 2, Kyle Early 3, Jacob Gribb 12, Brent Mahoney 17, Jamel Stinson 12.

BM: Markiese Chandler 23, Brahieme Jackson 14, Kenyatta Long 2, Michael Newns 4, Jordan Watson 8, Diamir Williams 2.

Allentown Allen Tournament

Springfield (D) 5 13 15 12 - 45

Allentown Allen 17 6 12 9 - 44

S: Chris Devinney 6, Matt Fox 26, Mike McKale 6, Matt Pearse 5, Dan Rutecki 2.

AA: Dogge Brown 24, JayJay Davis 3, Richard Fletcher 8, Tyler Rockmore 3, Tariq Ward 6.

Altoona Tournament

Allentown Central Cath. 10 19 17 14 8 - 68

Abington 8 22 20 10 11 - 71

ACC: Baez 10, Baughn 14, Camner 11, Rahkman 15, Stoudt 18.

A: Mark Bond 2, Anthony Durham 29, Khalid Gibson 1, Mike Griffin 6, Jiere Morrisey 6, Matt Penecale 7, Chris Ruhl 4, Jordan Simmons 16.

Art DiPatri Memorial Tournament

Del-Val Charter 15 3 10 25 - 53

Paul VI 22 10 23 17 - 72

DC: Fateem Brockington 4, Richard Burton 3, James Edwards 4, Shaquille Ford 2, Khayri King 17, Antwan Scriven 12, Clayton Wolfe 11.

PV: Roosevelt Cubbage 8, Ron Curry 16, Brandon Holmes 2, Jay Howard 5, Kris O'Connor 21, Matt Risse 18, Tim Terifay 2.

Benedictine Capital City Classic

St. Albans (Md.) 13 5 16 28 - 62

Germantown Academy 15 13 14 28 - 70

SA: Marshall Forney 15, Chris Fraser 2, Lloyd Howell 4, Tommy Kiernan 2, Mike Sniczek 21, Sniczek 2, Doug Spencer 5, Michael Wiacek 11.

GA: Greg Dotson 16, James Drury 6, Earl Edwards 6, Nick Lindner 26, Julian Moore 16.

Binghamton Tournament

Mount Vernon (N.Y.) 5 12 21 23 - 61

Neumann-Goretti 12 12 15 26 - 65

MV(: Cousins 10, Doughty 9, Knott 5, Lovell 5, Martin 2, Robinson 17, Stevens 13.

N: Jamal Custis 2, John Davis 13, Troy Harper 2, Lamarr Kimble 3, Ja'Quan Newton 14, Billy Shank 17, Derrick Stewart 8, Hanif Sutton 6.

Boardwalk Bill Osborn Bracket

Winslow Township 7 7 17 8 - 39

Archbishop Ryan 10 14 16 12 - 52

WT: Devon Green 9, Brandon McGrath 6, Adonius Melvins 6, Isaac Merriel 6, Joe Scurti 4, Tolbert 2, Chris Williams 6.

AR: Nick Aughenbaugh 9, Sam Dumond 4, Gage Galeone 14, Brendan Horan 2, Bryan Okolo 5, Tyler Reed 5, Christian Rivera 8, Terrance Scanlon 1, Kyle Slawter 4.

Boardwalk Jay Craven Bracket

Father Judge 12 12 13 6 - 43

Lower Cape May 10 15 4 15 - 44

FJ: Connor Donohoe 2, Steve Griffin 16, Sean Hanna 5, Brian Hennessey 11, Joe Robinson 4, Malik Robinson 5.

LCM: Zach Betz 7, Shaq Lovelace 6, Vance Matthews 9, Munoz 6, Bobby O'Donnell 16.

Boyertown Bear Classic

Pennridge 12 24 15 20 - 71

Boyertown 11 17 30 23 - 81

P: Tim Abruzzo 25, Kyle Bigam 7, Garner 3, Krivda 3, Andrew Lyons 23, Muredda 9, Schmidt 1.

B: Tyler Bauman 5, Scott Dennin 28, Connor Dunn 4, Mike Mansur 21, Ethan Shalaway 6, Ryan Wolbach 10, Kale Wrigley 7.

Chris Smith Memorial Tournament

William Tennent 13 8 11 10 - 42

North Penn 11 18 12 12 - 53

WT: Matt Alden 6, Corey Hamlet 3, Jack Rauchat 16, Smith 5, Horace Spencer 10, Wasserleben 2.

NP: Javi Alvarino 8, Wes Brooks 16, Chris Dawson 11, Riley Gaibler 2, Larry Roane 9, Kevin Shue 2, Mike Swanson 3, Derek Viscusi 2.

Engineering & Science 15 10 10 15 - 50

Methacton 8 9 17 13 - 47

E&S: Frank Azondekon 2, Brandon Brown 4, Dijon Eggleton 10, Omari Franklin 9, Tajhere McCall 13, Sibley Robinson 12.

M: Ryan Casper 5, Brendan Casper 17, Matt Forrest 5, Brian Miller 11, Geoff Wittenberg 9.

Coatesville Tournament

St. Vincent Pallotti (Md.) 13 14 15 17 - 59

West Catholic 12 10 13 15 - 50

SVP(: Cameron Bailey 1, Langston Burnett 5, Jeff Holland 4, William Lyle 4, Tariq Owens 2, Marcquise Reed 13, Marcus Scott 13, Jacari Smith 6, Jamar White 11.

WC: Anwar Epps 8, Anthony Fleet 14, Carnel Harley 2, Jaryd Jones-Smith 2, Mark Perez 20, Malik Tyndale 4.

Cobra Holiday Tournament

St.Andrews (Fla.) 5 10 9 13 - 37

Central Bucks West 5 13 11 10 - 39

S: Andino 6, Downes 2, Gladdin 12, Kalkavan 4, Reyes 10, Rifkind 3.

CBW: Derek Dyer 13, Sherrod Higginbotham 5, Jared Kelly 2, Lis 7, Rogers 5, Tyler Schechter 7.

Downingtown West Tournament

West-Mont Christian 1 4 4 13 - 22

Downingtown West 19 24 14 15 - 72

WC: Blake Bradshaw 13, Flynn 6, McDermott 3.

DW: Tony Calamaro 10, Brandon Carson 6, Tyler Faust 16, Grant Hall 6, Maurice Holmes 2, Greg Lattanzi 4, Matt Long 3, Matt Maguire 10, Cordy McAvoy 6, Jimmy Scott 5, Blair Wilkins 4.

Strath Haven 28 20 20 16 - 84

Collegium Charter 13 17 17 16 - 63

SH: Kevin Crowley 3, Jack Donoghue 11, John Fender 18, Will Fisher 2, Mike Fisher 8, Eddie Hyland 14, Tyrone Legree 22, Kevin Sherry 6.

CC: Dhameer Gardner 12, Abass Koroma 19, Jamal Pettigrew 11, Snoh 2, Stef Trento 19.

Garnet and Gold Tournament

GAMP 16 2 10 8 - 36

Burlington Township 6 22 14 9 - 51

G: Devon Ford 2, Tobias Stokes 10, Jeff Williford 18, Mikhail Wilson 6.

BT: Ferguson 3, Grewal 2, Hollman 4, Oclulana 2, Brandon Roche 4, Ryan Sherman 3, Kristoff Smith 10, Dayne Turner 7, Jalon Wilson 16.

Garnet Valley Tournament

Collingswood 11 7 14 20 - 52

Garnet Valley 18 9 16 22 - 65

C: Samir Inge 13, Ibrahim Kargbo 5, Tyree Mann-Barnes 1, Chris Michael 16, Morris Smith 3, Allen Valentine 7, Jordan Wallace 7.

GV: Guest 5, Jones 3, Kelly 27, Paden 2, Raucci 4, Sweeney 8, Vandenberg 16.

Gilman School Tournament

Haverford School 12 3 15 10 - 40

Gilman School 9 15 18 18 - 60

HS: Shawn Alston 2, Eric Anderson 3, Sam Foreman 9, Ray Holman 6, Sema'j Reed 7, Zack Thomas 2, Tao Xu 11.

GS: Grace 20, Jones 16, Montgomery 1, Ripken 18, Tilley 3, Watson 2.

Great Valley Tournament

Owen J. Roberts 15 22 14 15 - 66

Avon Grove 13 17 13 18 - 61

OJR: Matt Crider 10, Ben Huzzard 2, Ryan Kent 4, Sean Kent 22, Tyler McGrath 21, Sam Murphy 7.

AG: Mike Bullins 7, Mike Byrd 18, Gary Colangelo 10, Nick Hamilton 4, Brendan Stewart 3, Ian Taylor 15, Justin Traino 4.

Upper Moreland 16 15 18 11 - 60

Great Valley 14 22 20 19 - 75

UM: Nick Corbett 18, Matt Kohn 13, Kevin McFall 9, Tommy Robinson 9, Sean Valenza 6, Josh Villanueva 5.

GV: Ryan Aker 12, Cyree Ames 2, Mikal Bridges 8, Nate Cohen 7, Chris Geiss 10, Michael Gregory 3, Tim Shackleton 2, Brad Sherry 31.

Hazleton Tournament

Bangor 8 17 12 21 - 58

Hatboro-Horsham 7 10 17 19 - 53

B: Altermose 2, Colton 12, Hartzell 5, Reider 17, Ringland 18, Tysher 4.

H: Bogle 6, Brown 5, Bobby Bruno 6, Chad Gill 2, Paul Haggerty 11, Brian Kelly 16, Zach Quattro 7.

Jack Schott Tournament

Masterman 9 13 16 6 - 44

Conwell-Egan 16 12 9 18 - 55

M: Gary Bryant 12, Mike Sturdivant 27, Harry Taggart 2, Troy Wynn 3.

C: Brian Carr 7, Mike Kelly 6, Bobby McTague 4, Jamal Nwaniemeka 22, Dylan Pease 10, Ryan Pepito 4, John Wasson 2.

Bristol 2 12 6 6 - 26

Holy Ghost Prep 10 6 11 14 - 41

B: Sean Coughlin 3, Aiden Coughlin 2, Kennedy Davis 3, Eric DeShield 1, Charlie Gale 4, Morray Kanneh 4, Michael McGuire 7, Chad Palmer 2.

HGP: Jeff Ainsley 7, Jim Grey 2, Pat Herbert 5, Tom Heston 13, Jack Kalmes 5, Tim Lazorko 6, Kevin Major 1, Chris Morano 2.

Jameer Nelson/Lower Merion Classic

Imhotep Charter 10 10 10 6 - 36

Chester 11 10 16 19 - 56

IC: Brandon Austin 9, Greg Bennett 2, Nigel Grant 4, Tyheem Harmon 2, Kamani Jordan 6, Jalil Myers 4, Khyree Wooten 9.

C: Tymier Butler 8, Shanier Cottman 1, Rashan Dejarnette 4, Richard Granberry 9, Tavaune Griffin 6, Rondae Jefferson 10, Kareem Robinson 4, Darius Robinson 3, Erikk Wright 11.

Calvert Hall (Md.) 15 19 13 6 - 53

Church Farm 17 12 11 16 - 56

CH: Justin Beck 10, Wesley Blackwell 4, Julian Davis 2, Edwards 5, Eric Evans 2, Sean Mayberry 16, Denzel Richardson 14.

CF: Doolun Anyam 13, Aondofa Anyam 2, Larry Cermak 4, Mlynue Reeves 2, John Rodriguez 2, Howard Sellars 29, Nolan Swiderski-Soto 4.

Emmaus 21 16 7 24 - 68

Lower Merion 21 16 9 19 - 65

E: Steve Bitto 2, Greg Bobal 24, Ryan Fatzinger 10, Steve Gigler 7, Tyler Harris 2, Nate Tannous 4, Derek Tannous 6, Matt Wiseley 13.

LM: Raheem Hall 16, Jaquan Johnson 7, BJ Johnson 23, Darryl Reynolds 7, Mike Robbins 12.

Jameer Nelson/philly.com Classic

Newark (Del.) 12 7 17 9 - 45

Academy of New Church 9 17 11 18 - 55

ANC: Marcus Gilbert 17, Jason Hankins 8, Vincent Jackson 4, Daniel Pittman 9, Dinjyl Walker 17.

Patterson, Md. 20 10 12 12 - 54

Plymouth Whitemarsh 8 10 9 8 - 35

PM: Carr 20, Fowlkes 10, Hebron 11, Livingston 2, Manns 5, Oliver 6.

PW: Nick Hartnett 2, Morgan Jackson 2, Brandon Johnson 2, Anthony McKie 15, Joe McTamney 1, Russhon Phillips 2, Mike Rocchi 4, Jake Silvers 6, Kenny Williams 1.

St. Joseph-Metuchen 15 8 14 21 - 58

Penn Wood 9 10 14 24 - 57

SJ: Karim Awad 9, Daniel Brix 12, Clinton DeCosey 13, Gilmore 2, Long 3, Karl Towns 19.

PW: Cory Broach 6, Tyree Bynum 7, Corey Foster 2, Dahmere Mincey 3, Jerry Price 12, Malcom Richardson 16, Ali Sesay 7, Quardiar Sewell 4.

Juenger Tournament

Oxford 10 9 10 13 7 - 49

Haverford High 12 8 6 16 11 - 53

O: Miles Clarke 11, Cody Hubley 2, Jordan Logan 15, Mustafa Mahmud 4, Loavel Summerville 17.

HH: Gabe Armando 8, Kevin Gladstone 22, Tom Leibig 2, Mansell 4, Pat Morgan 14, O'Halloran 3.

KSA Classic, Grey Bracket

West Broward (Fla.) 4 12 11 21 - 48

Central Bucks East 12 14 21 10 - 57

CBE: Liam Gallagher 4, Brendan McLaughlin 2, Reid Menard 3, Ryan O'Neil 20, Lou Pannella 2, Matt Stauffer 14, Steve Topley 12.

Lancaster Black Knight Tournament

Hempfield 14 12 7 14 - 47

Southern 4 7 10 9 - 30

H: Dimitri 11, Johnson 16, Mangold 7, Manning 11, Walters 2.

S: Calvin Bain 3, Wayne Brunson 4, Synai Davis 5, Tyriek Gilliard 4, Malakiah Hunter 2, Robert Leonard 2, Tyreese Livingston 2, Daquan Means 2, Louis Myers 4, Jamil Stokes 2.

Lower Moreland Tournament

Upper Merion 22 24 16 18 - 80

Morrisville 12 10 9 17 - 48

UM: Austin Dalton 6, Hassan Gardner 3, Justin Lewis 6, Connor McGrath 12, James Mobley 33, CJ Reinert 2, Patrick Stringfield 18.

M: Anthony Bollard 3, Nelson Brangman 17, Nick Castillo 4, Rickey Melendez 20, Uriel Savage 4.

Calvary Christian 8 11 23 8 - 50

Lower Moreland 14 17 11 16 - 58

CC: Josh Bair 11, Jon Boback 9, Dan McGuigan 3, Josh Medvic 4, Dustin Vitale 23.

LM: Jake Cohen 24, Geiger 4, Leventhal 2, Mangan 5, Weintraub 1, Demitri Zoubroulis 22.

Marple Newtown Tournament

Delco Christian 17 4 6 16 - 43

Marple Newtown 17 15 15 14 - 61

DC: Ron Burrell 4, Austin Fischer 6, Matt Hirshman 6, Henry Miller 12, Mike Monaghan 9, Austin Stephens 6.

MN: Andrew Brandt 16, Ryan Furst 13, Joe Kelly 2, Paul McAndrews 2, Mike McDevitt 11, Pat McGee 10, Dan Morgan 4, Brian Sarcinello 3.

Phoenixville 12 12 16 23 - 63

Bishop Shanahan 16 16 12 25 - 69

P: Victor Bozzelli 7, DeAndre Gadsden 4, Greg Hughes 17, Billy Kedra 8, Jordan Kelly 10, Rasheed Lawson 17.

BS: Dylan Alderman 9, Mike Booth 1, Matt Bray 6, Ryan Conrad 15, Matt Corcoran 2, Dae'mond Pierce 21, Devon Seeney 15.

Norristown Triangle Club Tournament

Central Dauphin 15 17 12 8 - 52

Norristown 11 8 17 12 - 48

CD: Ryan Beaver 8, Zayd Issah 2, Brian Laird 10, Napierala 6, Rossum 2, Seefeldt 5, Thomas 19.

N: Richard Bouknight 9, Chris Evans 2, Bernard Gordon 7, Jahbri Hargrove 10, Luke Kelley 20.

Over The River Tournament

New Hope-Solebury 15 12 9 12 - 48

Riverside 7 8 11 9 - 35

NH: Jack Dougherty 7, Leo Massimino 13, Matt Massimino 16, Zack Miller 3, Spenser Tinkel 9.

R: Jordan Campbell 4, Josh Graham 3, Jake Graham 18, Jake Heller 5, Bobby Hozier 5.

Parkland Tournament

Quakertown 5 6 13 9 - 33

Perkiomen Valley 14 8 16 11 - 49

Q: Mike Ciccarone 4, Mike Harpster 2, Corey Jorgensen 12, Jon Landis 6, Steffan Spieker 9.

PV: Brett Davis 2, Tom Friel 2, Steve Leonard 11, Erik Ragusa 4, Terrance Thinna 17, Marcus Williams 4, Purnell Wilson 9.

Penncrest Tournament

Sun Valley 13 8 8 6 - 35

Penncrest 9 15 21 4 - 49

SV: Bailey 9, Domzalski 1, Evans 1, Giampietro 4, Nelson 6, Pacchione 8, White 6.

P: Jim Allen 9, Eddie Baxter 11, Alex Graham 13, Rahmi Halaby 6, Rogers 4, Kalvin Simpson 6.

Prime Time ESCIT Carmen Nitti Flight

West Windsor South 24 12 12 24 - 72

Octorara 12 16 7 25 - 60

WWS: R. Dontas 6, I. Edmunds 8, C. Evans 19, W. Gilbertson 6, Z. Johnson 2, Matthews 4, B. Rivers 21, R. Witter 6.

O: Mauriece Bowers 10, James Brown 13, Charles Cooper 14, Anthony DiNorscia 2, Mike Navarro 4, DeQuan Newton 10, Malik Norris 1, Bruce Reeves 6.

Reading Tournament

University City 15 10 14 8 11 - 58

Pottstown 7 13 19 8 14 - 61

UC: Johson Abraham 2, Ashandu Akbar 6, Quahdire Gordon 8, Diante Lunsford 31, Marcus Lyles 3, Khayri Washington 8.

P: Darius Bookard 4, Trevon Clifford 6, Miles Elliott 16, Tyler Hunsberger 5, Elijah Jackson 19, Antonio Moore 11.

West Chester Rustin 5 17 12 8 - 42

Reading 20 16 12 25 - 73

WCR: Andrew Chobany 3, Dominic Derry 1, Joseph Fedullo 2, Matt McCarrick 2, Danny Myers 4, Anthony Nash 16, Ethan Ridgeway 9, Taylor 5.

R: Batista 6, Benz 2, J. Brandford 21, Burdine 8, Figueroa 4, K. Lane 12, Ruiz 1, S. Tyson 3, T. Walton 8, B. Waples 6, A. Zatratz 2.

Ridley Tournament

Interboro 15 10 16 26 - 67

Mainland 15 11 10 15 - 51

I: Dollispriscoli 2, Shawn Frampton 15, Christian Irons 26, Rich Irwin 6, Zach Kane 6, A. Kane 2, Bob Martino 5, Morales 1, Chris Simmons 4.

M: Dionis Gonzalez 2, Darius Jerkins 16, Pat Kugel 2, Ted Mazzeio 9, Izyiah Plummer 8, Ken Randall 2, Daron Waller 12.

Cardinal O'Hara 7 13 12 21 - 53

Ridley 16 7 12 12 - 47

CO: Ed Allen 8, Chris Duffin 2, Pat Hagenbach 16, Ray Harris 4, Sean Havink 17, Mike Louden 6.

R: Zach Apakian 18, Kenny Barto 5, Shaun Church 10, Jon McGill 4, Dan Staiber 8, Zang 2.

Robert Hopf Tournament

Douglas 13 12 6 11 - 42

Jenkintown 9 9 15 16 - 49

D: Jerrell Miller 5, Jose Rios 5, Troy Smith 13, Shahiyd Tilghman-Bullock 19.

J: Blaise Coggin 9, Matt Dawson 3, Andrew DiValentino 10, Teddy Hudson 2, Ned Hull 6, Liam Mulvaney 2, Joe Sobolewski 17.

Swenson 11 15 19 15 - 60

Franklin Towne Charter 10 8 11 10 - 39

S: Damian Bagley 4, Da'Quan Ballenger 11, Dervin Buckery 4, Maurice Dickerson 1, Jay Hardy 13, Haneef Hardy 3, D'Andre Parmley 5, Naykwon Phillips 4, Marcus Tillery 15.

FTC: Benton 1, Hysenaj 4, Lazu 2, McCullough 3, Brandon McGuire 18, Steve Smith 11.

Shooting Touch Shootout

Hudson Catholic (N.J.) 14 7 16 25 - 62

Archbishop Carroll 6 12 13 9 - 40

HC: Barrino 8, Cameron 12, Ellis 2, Flagg 6, Kelly 6, Stewart 9, Young 19.

AC: Dominique 8, Jackson 4, Shane Randall 6, Alec Stavetski 17, Isaiah Warren 3, Yosef Yacob 2.

Amityville (N.Y.) 11 11 19 12 - 53

Roman Catholic 17 14 18 20 - 69

A: Alston 8, Green 24, Hopson 1, Laurenc 2, Saunis 2, Seymour 5, Tray 11.

RC: Shep Garner 10, Secean Johnson 6, Britton Lee 21, Rashann London 13, Shafeek Taylor 15, TreVaughn Wilkerson 4.

Unionville Tournament

Kennett 12 7 17 19 - 55

Esperanza 4 11 11 19 - 45

K: Spencer Hyland 11, Vaughn Jenkins 14, Jordan Jones 2, Yohske Kobayashi 2, Kenshi Kobayashi 2, Maalik Rochester 18, Brock Sheets 4, Danny Tumolo 2.

E: Bobby Berdecia 2, Jean-Claude Forte 14, Chris Gamble 5, Lamere Jones 3, Khalil Keel 11, Edwin Lugo 2, Samuel Rodriguez 6, Keon Wells 2.

Gospel of Grace 11 12 11 18 - 52

Unionville 21 8 15 18 - 62

GoG: Hart 3, Jeffrey Kelley 4, O'Donnell 2, Robinson 2, Shaquan Turk 6, Christian Wims 35.

U: Kyle Fries 11, Patch Johnson 2, Tom Pancoast 8, Brad Pechin 5, Brandon Rusinque 21, Beck Tuvessen 4, Parker Williams 11.

Upper Dublin Cardinal Classic

Phil-Mont Christian 9 9 8 5 - 31

Upper Dublin 12 14 19 8 - 53

PC: Micah Baldez 2, Clayton Cooper 2, Zach Dolton 9, Mike Hutson 18.

UD: Andrew Carber 16, John DeCamara 14, Andrew Derr 4, Darrell Harrison 11, Tyreek Magruder 2, Collin O'Donnell 2, Blair Weiss 4.

Walt Katuzny Tournament

Christopher Dock 8 14 7 12 - 41

Radnor 18 9 18 14 - 59

CD: Jared Armstrong 9, Alex Birch 3, Jermaine Clarke 3, Tyler Denlinger 2, Alex Geistdorfer 9, Kyle Martin 2, Najee Miller 4, Avariah Parmer 5, Sam Wilkins 4.

R: Mike Carney 1, Charlie Conilio 2, Brooks Davis 2, Dean Dersinonian 9, Alec Fischman 6, Chris Galloway 5, Liam Herron 8, Jimmy Madden 20, Pat Morris 2, Sam Sanders 4.

West Chester East Tournament

Daniel Boone 5 7 12 6 - 30

Downingtown East 15 13 14 11 - 53

DB: Seth Lacey 9, Emmanuel Lacey 6, Alex Martin 5, Jarod McIlvee 4, RJ Smith 2, Williams 4.

DE: Ryley Angeline 9, Mike Dooley 6, Elijah Griffin 20, Jay Harris 3, Gary Jay 5, Corey Miller 4, Colt Saska 2, Max Truchan 4.

Devon Prep 6 4 15 16 - 41

West Chester East 9 8 14 20 - 51

DP: Tom Frawley 2, Mike Giampietro 2, John Kane 2, Steve Kohlbrenner 11, Paul Kubat 2, Sam Nardi 14, Andrew Walsh 4, Nick Weis 4.

WCE: Eddie Anderson 10, Mike Brown 6, Marcus Lauria 7, Nick Scotese 14, Amari Taylor 14.

West Side Winter Classic

Overbrook 20 16 10 19 - 65

West Philadelphia 10 19 24 11 - 64

O: Dashawun Adderly 5, Coleman 5, Kareem Coley 2, James Harrison 18, Daniel Hunter 6, Raymond Mills 15, Jabarr Rosser 2, Marquise Speight 7, Kevin Wallace 3, Denzel Wingate 2.

WP: Khaloni Antonio 1, Jaleel Carlin 1, Camron Estrade 16, Marquese Hill 12, Desmond Sams 11, Lamar Strand 4, Donte Watkins 16, White 3.

Parkway West 6 15 11 16 - 48

Bartram 12 11 12 23 - 58

PW: Terrell James 6, Henry Johnson 18, Michael Pearson 1, Larry Webster 23.

B: Jared Bryant 21, Gerald Evariste 6, Corey Fletcher 3, Christopher McGill 3, Malik Noel 8, Tarrieck Williams 17.

Whitehall Tournament

Faith Christian 10 14 10 13 - 47

Whitehall 13 16 15 16 - 60

FC: Greg Boyd 11, Justin Festa 2, Will Maynard 18, Alexander Woelkers 4, J.D. Zamroz 12.

W: Tony Bollucci 6, Jordan Johnson 6, Devin McGinley 6, Nick Melosky 20, Chris Moran 20, Joe Sidko 2.

Williamsport Tournament

Washington 18 15 11 16 - 60

Prep Charter 5 16 21 12 - 54

W: William Davis 21, Nafece Edwards 15, Adonis Fountain 4, Rashid Jackson 3, Kendale Truitt 9, Phil Washington 8.

PC: Brandon Adams 2, Lykeem Laws 6, Raheem Liggins 10, Joshua Miles 4, Laquan Stephens 12, Mustapha Traore 15, Byron Whiting 5.

Wissahickon Trojan Classic

Truman 9 8 11 16 - 44

Lansdale Catholic 8 12 13 6 - 39

T: Brandon Amparo 2, Daiquan Ashley 5, Robert Becton 4, Merdic Green 18, Dan Harris 5, Tyrice Harris 1, Mike Mintah 7, Lamont Waters 2.

LC: Dave Eckroth 3, Kyle Pavlik 16, Brian Rafferty 7, Andrew Riviello 6, Talarico 7.

Frankford 9 14 18 28 - 69

Wissahickon 18 19 19 30 - 86

F: Chris Lewis 21, Donald Robinson 3, Shaquil Rone 5, Randall Satcher 11, Imire Taylor 26, Chris Williams 3.

W: Gordon Bentley 11, Chris Carrodorini 8, Kyle Garrett 9, Tanoh Kpassagnon 17, Jordan Reed 39, Chase Wilson 2.

Nonleague

Mariana Bracetti 11 5 15 23 - 54

Fels 11 11 19 19 - 60

MB: Emmanuel Armstrong 1, Zamir Boney 2, Luis Cirilo 24, Malik Jackson-Wallace 13, Jorge Quinones 14.

F: Casey Bell 7, James Cottrell 7, Christopher Gee-Allen 2, Jordan Grant 3, Nijay Kelly 13, Lester Mattox 4, T.J. Scott 19, Tyree Westbrook 5.

Girls' Basketball Boxes

Allentown Allen Tournament

Springfield (D) 9 10 19 12 - 50

Allentown Allen 8 4 2 7 - 21

S: Alyssa Abbonizio 5, Rebecca Bennett 4, Meghan Dickinson 7, Aly Gormley 8, Tori Grossi 8, Safiya Hernandez 2, Olivia Kane 3, Alex Poplowski 11, Nicole Ward 2.

AA: Church 1, Gonzalez 5, Hardy 10, Jones 3, Rodriguez 2.

Altoona Tournament

Gateway (Pa.) 16 15 10 13 - 54

Abington 10 14 10 8 - 42

G: Brown 21, Coutsoumbis 12, Crable 5, Hainsey 2, Richardson 8, Taylor 2, Wilson 4.

A: Michael Harris 12, Sarah Listenbee 8, Aiyannah Peal 17, Joslin Poole 1, Deja Rawls 4.

Atlanta Tournament

Buford (Ga.) 11 6 14 18 - 49

Germantown Academy 9 6 7 13 - 35

B: Adams 3, Chase 8, Darrah 14, Davis 13, Nelson 11.

GA: Dempsey Cooper 5, Jaryn Garner 5, Kiernan McCloskey 8, Fran Sweeney 5, Natalie Toner 12.

Fayette County (Ga.) 11 16 6 20 - 53

Germantown Academy 5 12 4 25 - 46

FC: Dagger 10, Jenkins 8, Jordan 4, McGill 2, Nunn 12, Smith 4, Watson 13.

GA: Sarah Armstrong 2, Dempsey Cooper 1, Jaryn Garner 7, Olivia Gorman 13, Kiernan McCloskey 13, Fran Sweeney 2, Natalie Toner 8.

Boardwalk Big Al Bracket

St. Basil 4 15 10 8 - 37

Imhotep Charter 6 13 10 11 - 40

SB: Erin Fenningham 8, Holly Forst 3, Katie Fugel 1, Katie Gallagher 2, Molly Greenberg 3, Cate Hughes 4, Kate Skalski 8, Ally Sloan 4, Wilson 4.

IC: Shadira Danziler 2, Emily Dash 4, India Lucas 11, Ashley Murray 8, Deja Reynolds 11, Russell 4.

Boardwalk Cup Bracket

Neumann-Goretti 15 13 9 12 - 49

Holy Spirit 5 7 13 8 - 33

N: Jaklynn Crowley 2, Maureen Fiocca 9, Kaschae Harris 2, Sianna Martin 6, Tiera Nicholson 4, Omawumi Rafiu 16, Tanesha Sutton 8, Amanda Vassallo 2.

HS: Summer Crilley 5, Val Garofalo 12, Emily Higbee 3, Gina Lewis 9, Krissy Pallitto 1, Amanda Reale 1, Sarah Shields 2.

Boardwalk Tom Williams Bracket

Washington Township 15 6 6 16 9 - 52

Prep Charter 7 13 8 15 8 - 51

WT: Paige Anastasi 4, Maureen Fleming 6, Kylie Giedemann 19, Kelly Giedemann 18, Jessica Monte 4, Emily Rohach 1.

PC: Kahleah Copper 34, Destiny Murray 2, Ciera Nimmons 13, A.J. Timbers 2.

Boyertown Bear Classic

Pennridge 13 9 4 9 - 35

Downingtown East 19 15 17 9 - 60

P: Shannon Chynoweth 4, Jen Cooley 13, Jessie Dominic 3, Alyssa Marchunsky 7, Brianne McGrath 6, Jessie Tennett 2.

DE: Noelle Alicea 21, Caroline Ambrogi 2, Michelle Kolonauski 10, Abby McKinley 2, Bridget Pawlowski 2, Jessica Ritchie 2, Marisa Sheron 1, Nikki Thompson 20.

Bangor 9 6 6 4 - 25

Boyertown 8 8 19 9 - 44

B: Erianna Bisbi 13, Samantha Hopkins 3, Morgan McCollian 4, Audrey Schiavone 5.

B: Olivia Cavallo 8, Kaitlyn Eisenhard 19, Bobbie Kulp 5, Brooke Mullen 11, Dee Terry 1.

Cactus Jam

Chugiak (AK) 7 10 6 17 - 40

Upper Darby 12 17 14 14 - 57

C: Aguilar 3, Eryud 12, Haken 4, McAleavey 2, McMullen 13, Tramp 6.

UD: Jasmine Broadnax 6, Kate Fitzpatrick 20, Nadja Hashim 2, Riley Keough 2, Siamya Mace 8, Brianna McGillian 6, Newman 4, Tyra Polite 9.

Fort Myers Tournament

Bishop Verot (Fla.) 7 11 4 11 - 33

Archbishop Ryan 7 10 9 12 - 38

BV: Crammer 1, Novton 6, Schrotenboer 4, Thomas 10, Ward 12.

AR: Kalene Coffey 9, Kelsey Dale 2, Melissa Rizzo 6, Amanda Weindorfer 2, Megan Wolf 19.

Garnet Valley Tournament

W.C. Henderson 7 4 13 15 - 39

Chichester 16 17 12 9 - 54

WH: Raena Anderson 2, Jenna Caruso 1, Brianna Feeley 2, Morgan Maturani 2, Katie Stec 10, Emily Torrance 16, Didi Twyman 6.

C: Emily Gilhool 5, Elise Hagel 6, D. Haggerty 3, Michelle Haggerty 4, Logan Newman 5, Haley Sipple 17, Maddie Thornton 14.

Episcopal Academy 15 15 10 13 - 53

Garnet Valley 7 14 12 14 - 47

EA: Leah Becker 11, Kristen Hinckley 4, Meghan Hubley 4, Sarah McKay 4, Megan Quinn 30.

GV: Allyson Heavens 2, Missy Koscinski 11, Emily Mallon 4, Coley Ricci 16, Spennato 7, Warden 7.

Interboro Tournament

Sun Valley 5 4 21 19 - 49

Interboro 3 6 8 20 - 37

SV: Alie Alkins 6, Gia DeAngelo 23, Chelsea Jones 3, Katie Maloney 7, Shayna Orr 10.

I: Olivia Encarnacion 10, Stacie Hallinan 2, Nicole Hallinan 14, Lauren Munro 11.

Lower Moreland Rotary Tournament

Central Bucks West 10 9 24 11 - 54

Holy Cross 9 10 10 11 - 40

CBW: Mckenzie Carroll 4, Carty 2, Sam Colloi 6, Jen Fabian 16, Maggie Gratz 6, Caitlin Mautz 3, Nicole Munger 9, Parker 8.

HC: Steph Bacho 2, Alliya Butts 12, Aliyah Jeune 6, Ashli Jeune 9, Jaz Johnson 1, Amanda Offenback 4, Katie Scott 6.

Truman 10 10 4 10 - 34

Lower Moreland 13 12 8 12 - 45

T: Taylor Gaspari 2, Khristaijah Jackson 19, Anjeilca Meda 3, Kaijah Willis 4, Jasmyn Wilson 6.

LM: Hagan 9, Metz 9, Allie Morganstein 27.

Marple Newtown Tournament

Octorara 9 7 6 17 - 39

Marple Newtown 12 12 15 9 - 48

O: Caitlin Fannon 4, Sarah Forman 7, Danielle Murray 8, Catherine Smith 2, Tyisha White 18.

MN: Erica Brown 14, Madison Collins 3, Carley Hamilton 4, Melissa Levy 12, Rylee Power 15.

Bishop Shanahan 11 11 15 12 - 49

Academy Park 14 6 14 9 - 43

BS: Clark 5, Michele Corry 18, Kelly Hegarty 13, Nicolette Juliana 2, Caroline Kuchinsky 2, Christine Lawrence 7, Devon Perri 2.

AP: Abria Allen 2, Darriel Bennett 4, Verna Brown 2, Megan Donegan 2, Haley O' Donnell 2, Height 2, Brianna Macauley 24, Jordan Matthews 5.

Mastery Charter Tournament

Franklin Towne Charter 11 14 16 12 - 53

City Center 2 7 5 4 - 18

FTC: Madeline Cepparulo 4, Desiree Dever 2, Rachel Gilborges 5, Rebecca Gilborges 4, Kate Iavecchia 3, Amanda Johnson 4, Taylor McFadden 10, Megan McGee 7, Valentina Scalici 2, Larissa Smith 6, Stefanie Ulmer 6.

CC: M. Beverly 2, L. Duckett 16.

Bristol 4 6 4 7 - 21

Mastery Charter 13 16 14 5 - 48

B: Morgan Cullen 8, Nicole Cullura 4, Daniella Reilly 6, Alicia Reilly 2, Jasmine Wooten 1.

MC: Delina Adams 10, Brinklea Barnes 11, Stephanie Reed 10, Nyeeleh Rouseau 12, Smith 1, Kayla Thomas 2, Markeisha Ward 2.

Naples Daily News Holiday Shootout

SW Atlanta Christian (Ga.) 16 13 9 15 - 53

Penn Charter 11 13 9 16 - 49

SAC: Baker 6, Daniels 4, Griffin 11, Jackson 10, Naylor 15, Wilkey 7.

PC: Hannah Fox 8, Ayanna Matthews 11, MaryKate O'Brien 14, Danielle Sienko 2, Dee Thomas-Palmer 14.

Pickerington (Ohio) Tournament

Olentangy Orange (OH) 18 13 9 18 - 58

Cardinal O'Hara 18 15 9 8 - 50

OO: Agler 25, Donatelli 4, Joseph 4, Lewis 7, Meyers 6, Walker 12.

CO: Rachael Guy 1, Shanice Johnson 5, Libby Lannon 5, Maureen Leahy 18, Lisa Mintzer 4, Alyssa Monaghan 9, Rule 2, Alex Stam 6.

Pine Grove Cardinal Classic

Harriton 9 7 6 14 - 36

Pine Grove 9 12 6 17 - 44

H: Ali Grady 4, Katie Melvin 8, Christina Mullen 2, Gabi Neri-Kursman 6, Sabrina Tabasso 16.

P: Bertasauger 13, Dimon 11, Geiger 3, Sampson 2, Smith 2, Thompson 3, Vimmerman 10.

Quakertown Tournament

William Tennent 19 21 9 13 - 62

Palisades 5 9 3 9 - 26

WT: Alden 14, Chatburn 17, Fenner 2, O'Donnell 11, Plunkett 3, Pomponio 11, Vickalitis 4.

P: Boland 6, Demilio 3, McClintock 4, Noonan 6, Salva 2, Seffinger 3, Sharo 2.

Upper Perkiomen 17 17 10 8 - 52

Quakertown 0 13 6 13 - 32

UP: Morgan Aldinger 8, Stacey Auckland 11, Holly Crossin 6, Kim Kachmar 5, Rachael Keeney 10, Krempasky 2, Danielle Moser 6, Roland 4.

Q: Ervin 6, Grimmage 1, Hickey 2, Kelsall 2, Rhyner 1, Robison 2, Ashlee Ruzicka 16, Taylor 2.

Ridley Tournament

Coatesville 6 10 4 3 - 23

Ridley 14 8 6 15 - 43

C: Kirby 5, Morales 2, Smith 2, Southcott 5, Samira Strand 2, Martianna Wilson 7.

R: Shannon Clark 12, Sam Foy 13, Megan Jarrell 7, Bree Mulhern 2, Michelle Rhine 5, Rumbaugh 4.

Robert Hopf Tournament

Bishop McDevitt 3 4 10 5 - 22

Upper Moreland 12 6 13 14 - 45

BM: Brooks 9, Kostic 5, Mud 7, Taylor Scruggs 1.

UM: Michele Buthusium 4, Katie Costello 14, Amanda Getz 5, Karli Lynch 2, Megan Penecale 17, Amber Stainback 3.

Abington Friends 9 5 5 8 - 27

Jenkintown 9 7 12 8 - 36

AF: Bianca Adams 8, Alexa Bowman 6, Anna McPeak 3, Isabel McPeak 7, Priya Robinson 3.

J: Emma Dillon 6, Emma Dorshimer 5, Maddie Kimball 18, Kremp 1, Ruby Westkaemper 6.

Sherwood (Md.) Tournament

Century (Md.) 12 9 8 12 - 41

Upper Merion 14 2 10 5 - 31

C: Allyson Belknap 2, Haley Bordner 6, Jamie Clark 2, Alyssa Dixon 2, Angela Flister 6, Cassidy Jones 6, Alice Mercer 10, Nichols 3, Perrone 4.

UM: Katherine Bailey 3, Cassidy Koenig 5, Amanda McAteer 3, Regie Robinson 2, Mary Jean Valeri 10, Jackie Vanloan 8.

Southern Lehigh Tournament

Tamaqua 11 12 10 16 - 49

Pottsgrove 0 6 4 12 - 22

T: Kayla Hope 12, Kori Kabilko 2, Solt 2, Amanda Solt 17, Maria Stresel 13, Trainer 1, Valasek 2.

P: Jackie Bealer 4, Karly Conrad 1, Marisa Kinneer 5, Linsey Mizic 4, Brooke Rafalowski 2, Rossi 6.

St. Pius X Classic

Oakland Catholic 18 15 13 13 - 59

St. Hubert 10 2 10 10 - 32

OC: Baker 6, Bianchin 2, Cigliotti 7, Derenato 13, Fitzgerald 12, Mrejenovich 4, Taglianetti 7, Thites 2, Uwaeie 4, Whalen 2.

SH: Erieann Anastasi 3, Maria Derentz 4, Charlotte Kucowski 7, Amanda Linder 8, Krista Patterson 4, Caroline Price 3, Riley 2, Strauser 1.

Unionville Tournament

Phoenixville 11 14 18 7 - 50

Unionville 16 18 10 18 - 62

P: Boyce 6, Taylor DiFebbo 9, Aubrey Flagg 23, Habbel 5, Sinnott 4, Stokes 3.

U: Blue 2, Gallo 2, Hauck 9, Sydney Hughes 11, Alison Lewis 32, Cami Redfern 3, Emily Winn 3.

Upper Dublin Tournament

Nazareth High 10 14 5 7 - 36

Villa Joseph Marie 8 10 11 19 - 48

NH: Behler 1, Calabrese 15, Flannery 2, Hilborn 2, Hilkes 2, Hutchison 2, Kramer 4, Madara 2, Paulik 4, Umar 2.

VJM: Kelly Coleman 11, Sarah Madden 2, Mary Newell 13, Melissa Poderis 7, Mary Kate Ridgeway 2, Courtney Shaw 13.

Hatboro-Horsham 7 2 5 4 - 18

Upper Dublin 17 23 17 5 - 62

H: Carley Bixler 4, Chrissy James 6, Heather Lutz 4, Liz Purtell 2, Tori Waddington 2.

UD: Erica Blum 4, Taylor Bryant 17, Curtrene Goff 7, Jackie Lillo 4, McAnevey 6, Eileen McKee 2, Jen Myers 9, Rothfield 4, Senior 2, Brianna Spector 7.

West Chester Classic

Springside 14 14 13 5 - 46

Oxford 2 6 15 5 - 28

S: Michelle Boggs 8, Sydni Epps 10, Alexis Giovinazzo 2, Caroline Henry 4, Maddi Hinchey 3, Kyra Jackson 2, Gianna Pownall 2, Elana Roadcloud 9, Julia Schumacher 3, Madi Sehn 3.

O: Gabbey Eisele 1, Caroline Hamilton 4, Paige Hostetter 4, Melanie Kempf 13, Elizabeth Peabody 4, Kristen Walters 2.

Susquehanna Township 25 16 8 13 - 62

Communications Tech 0 2 9 5 - 16

ST: Delerne 4, Denny 10, Hunt 4, Jackson 6, Quattledaus 7, Steele-Hook 11, Turner-Rush 6, Williams 6, Yanich 8.

CT: Gardner 6, Garrett 4, Johnson 2, Savage 4.

Freire Charter 10 9 13 7 - 39

Central 4 11 11 7 - 33

FC: Markesha Griffin 8, Latisha Johnson 8, Chantal Thomas 2, Taryn Vinson 5, Sierra Wilkinson 2, Chelsea Woods 14.

C: Kayla Henderson 12, Melissa Livingston 2, Shanique Mattis 9, Ranija McClinek 5, Mosee 5.

Shipley 6 11 9 11 - 37

Villa Maria 15 13 11 8 - 47

S: Sox Alexander 8, Aja Ellison 9, Martine Fortune 7, Jordyn Turner 8, Colleen Walsh 5.

VM: Kelly Anthony 2, Maddie Joyce 4, Maddie McTigue 8, Lisa Mirarchi 12, Kellie O' Rourke 8, Kristen Walheim 13.

Westminster Academy Tournament

Grandview Prep (Fla.) 11 10 12 17 - 50

Archbishop Prendergast 4 8 10 11 - 33

GP: Arinus 2, Conrad 3, Garvin 15, Gates 4, Petithomme 23, Pierre-Louis 3.

AP: Amber Ballinger 2, Kerry Anne Farrell 4, Taylor Fitzgerald 3, Brooke Lachette 4, Maura McLean 2, O'Halloran 12, Sierra Stretch 2, Emmi Vogelman 2, Mary Ann Young 2.

Wilson-West Lawn Tournament

Cedar Crest 14 9 2 12 - 37

Perkiomen Valley 10 19 15 8 - 52

CC: Maria Battle 3, Chante Beard 1, Gabbi Donoyer 5, Taylor Ford 16, Alexandra Rich 2, Kourtni Schauer 2, Addy Toms 5, Sierra Wheat 3.

PV: Mikki Guiton 13, Erin Hamm 17, Julianna Hoisington 4, Anna Leonard 4, Lauren Leonard 10, Liz McShane 2, Jenny Minnick 2.

Wissahickon Tournament

Lansdale Catholic 8 12 8 10 - 38

Wissahickon 4 4 7 5 - 20

LC: Bradley 1, Mary Kate Brokans 8, Erin Brokans 3, Greenhalgh 5, Jackie McCarron 16, Miller 5.

W: Meridith Byrne 4, Dominique Darlend 4, Rachel Stone 10, Tonyea Tate 2.

Souderton 15 10 10 15 - 50

Gwynedd-Mercy 6 12 6 14 - 38

S: Derstein 2, Gallagher 8, Carley Kendall 8, Liz Mower 6, Bianca Picard 12, Libby Wetzler 14.

G: Erin Casey 7, Christa Giordano 4, Katrina McGrath 2, Maura McKenna 5, Jenna Raschiatore 3, Caroline Shimrock 6, Taylor Sweeney 11.

Nonleague

Kennett 3 10 10 9 - 32

West Chester East 18 10 14 15 - 57

K: Amy Arnituge 2, Jenna Bahel 5, Haley DeVoe 2, Krissy Gallivan 2, Stephanie Maciag 13, Toni Massetti 2, Shannon Turner 2, Amy Welcher 4.

W: Andrien 2, Arthur 3, DiPiero 2, Gulasarian 2, Hager 15, Hartman 4, Mazzarelli 14, Pavlo 8, Smith 7.