Highlights of Thursday's contests can be found at:

Thursday's Results

Boys' Basketball

BENEDICTINE CAPITAL CITY CLASSIC

Christchurch (Va.) 61, Germantown Academy 56

BINGHAMTON TOURNAMENT

Neumann-Goretti 72, St. Thos. Aquinas (Fla.) 28

BOARDWALK BILL OSBORN BRACKET

Archbishop Ryan 52, Ocean City 33

BOARDWALK DAVE LEWIS BRACKET

Communications Tech 54, Oakcrest 49

Archbishop Wood 62, Pennsauken 53

COATESVILLE TOURNAMENT

West Catholic 51, Spring-Ford 39

COUNCIL ROCK NORTH TOURNAMENT

Council Rock North 74, Central Bucks South 58

Cheltenham 62, St. Paul (Md.) 52

DOWNINGTOWN WEST TOURNAMENT

Downingtown West 45, Strath Haven 32

GARNET AND GOLD TOURNAMENT

Burlington City 55, GAMP 42

HAZLETON TOURNAMENT

Hatboro-Horsham 56, Pleasant Valley 41

JACK SCHOTT TOURNAMENT

Bristol 47, Masterman 45

Holy Ghost Prep 40, Conwell-Egan 39

JAMEER NELSON PHILLY.COM/RALLY CLASSIC

Abington Friends 55, Sidwell Friends 54

St. Augustine 46, Shipley 41

St. Joseph-Metuchen 62, Ac. of New Church 50

Wissahickon 50, La Salle 48

Sanford (Del.) 66, Plymouth Whitemarsh 61 (OT)

JUENGER TOURNAMENT

Haverford High 59, Academy Park 47

KSA CLASSIC, GREY BRACKET

Oldham County (Ky.) 69, Central Bucks East 39

LENAPE BOARD 34 SHOWCASE

Malvern Prep 60, Sterling 36

LOWER MORELAND TOURNAMENT

Calvary Christian 73, Morrisville 53

Upper Merion 58, Lower Moreland 45

MARPLE NEWTOWN TOURNAMENT

Delco Christian 61, Phoenixville 53

Marple Newtown 59, Bishop Shanahan 31

MASTERY CHARTER NORTH TOURNAMENT

Mastery Charter North 61, Phila. Ac. Charter 46

PENNCREST TOURNAMENT

Council Rock South 46, Sun Valley 39 (OT)

W.C. Henderson 35, Penncrest 31

PRIME TIME ESCIT DOUG HICE FLIGHT

Westtown 66, Solebury School 38

RUMSON-FAIR HAVEN CLASSIC

Chestnut Hill 57, Emily Fisher Charter 55 (OT)

SALEM CHRISTIAN TOURNAMENT

Salem Christian 47, Calvary Baptist 45

SHOOTING TOUCH SHOOTOUT

East Boston (Mass.) 49, Archbishop Carroll 42

St. Anthony (N.J.) 57, Roman Catholic 35

UNIONVILLE TOURNAMENT

Kennett 75, Gospel of Grace 39

Unionville 36, Esperanza 35

UPPER DUBLIN CARDINAL CLASSIC

Wyomissing 61, Phil-Mont Christian 53

Penn Charter 61, Upper Dublin 55

VALLEY FORGE CHRISTIAN TOURNAMENT

International Christian 68, Baptist Regional 22

Girls' Basketball

ALTOONA TOURNAMENT

Pine-Richland 71, Abington 69

ATLANTA TOURNAMENT

Germantown Ac. 53, Hollywood Christian (Fla.) 37

BOARDWALK BIG AL BRACKET

St. Basil 52, Wildwood Catholic 33

Imhotep Charter 44, Millville 42

BOARDWALK CUP BRACKET

Neumann-Goretti 31, North Penn 29

BOARDWALK OCEAN CUP BRACKET

Methacton 48, Central Regional 24

BOARDWALK TOM WILLIAMS BRACKET

Prep Charter 71, Berks Catholic 70

DIAMOND STATE CLASSIC CUP 1

Council Rock North 51, Sanford (Del.) 41

DISNEY WORLD CLASSIC

Merion Mercy 47, Nease (Fla.) 32

FORT MYERS TOURNAMENT

Archbishop Ryan 60, Lincoln Park (Fla.) 48

GEORGE W. SNEAR TOURNAMENT

Mount St. Joseph 69, Plymouth Whitemarsh 40

Pope John Paul II 59, Norristown 53

LOWER MORELAND ROTARY TOURNAMENT

Holy Cross 65, Truman 41

Central Bucks West 52, Lower Moreland 18

MARPLE NEWTOWN TOURNAMENT

Academy Park 59, Octorara 31

Marple Newtown 42, Bishop Shanahan 38

PICKERINGTON (OHIO) TOURNAMENT

Cardinal O'Hara 40, Morgan Park 35

PRIME TIME ESCIT RENEE KEISTER FLIGHT

Conwell-Egan 45, Steinert 37

SPRING-FORD TOURNAMENT

Central Bucks South 49, Notre Dame 47

Conestoga 51, Agnes Irwin 34

Downingtown West 41, Daniel Boone 35

Cheltenham 41, Hempfield 36

Spring-Ford 70, Great Valley 26

STATE COLLEGE TOURNAMENT

Strath Haven 42, Kittanning 35

UNIONVILLE TOURNAMENT

Haverford High 50, Unionville 45

UPPER DUBLIN TOURNAMENT

Nazareth High 56, Hatboro-Horsham 32

Upper Dublin 44, Villa Joseph Marie 33

WEST CHESTER CLASSIC

Oxford 27, Pottsgrove 26

Susquehanna Township 65, Springside 56

Shipley 67, Central 41

Villa Maria 45, Freire Charter 31

WESTMINSTER ACADEMY TOURNAMENT

Arch. Prendergast 64, North Broward Prep 48

NONLEAGUE

Springfield (M) 51, Solebury School 27

West Chester East 54, Penncrest 34

Wrestling

CENTRAL LEAGUE

Haverford High 54, Springfield (D) 19

NONLEAGUE

Northeast 43, New Hope-Solebury 33

Gloucester Catholic 54, Bristol 42

Westampton Tech 57, Bristol 20

Indoor Track and Field

BOB BURDETTE CLASSIC

At Lehigh University.

BOYS' EVENTS

60 meters: 1, T.J. Elliott, Central Dauphin East, 6.96 (meet record, betters 6.97 by Troy Robertson, William Tennent, 1999). 2, Brandon Shippen, Norristown, 6.99. 3, Niager Mathis, Swenson, 7.04.

60 hurdles: 1, Wellington Zaza, Strath Haven, 8.04 (meet record, betters 8.09 by Carrington Queen, Chichester, 2005). 2, Maxmilian Hairston, Wissahickon, 8.14. 3, Devan Owens, Upper Darby, 8.88.

200: 1, Eric Futch, Penn Wood, 22.63. 2, Dominick Jones, Simon Gratz, 22.98. 3, Todd Townsend, West Catholic, 23.08.

400: 1, Johnathon Stiles, Penn Wood, 50.83. 2, Mathis Niager, Swenson, 51.37. 3, Shacor Hamilton, Cardinal O'Hara, 52.06.

800: 1, Ryan Horgan, Holy Ghost Prep, 1:58.30. 2, Sam Brooks, Wissahickon, 1:59.48. 3, Pat Miller, Penncrest, 1:59.91.

Mile: 1, Nico Metzler, Central Bucks West, 4:33.71. 2, Christian Kardish, Holy Ghost Prep, 4:35.42. 3, Will McDermott, Monsignor Bonner, 4:36.47.

3,000: 1, Dustin Wilson, Chestnut Hill, 8:48.69. 2, Ned Willig, Great Valley, 8:58.09. 3, Brett Kelly, Boyertown, 9:05.83.

High jump: 1, Jalen Ramsey, Norristown, 6-0. 2, Taron Howie, Strath Haven, 6-0. 3, Tim Deley, Central Bucks South, 6-0.

Triple jump: 1, Imani Brown, Reading, 48-5 (meet record, betters 47-6 by Mark Upshaw, Abington, 1999). 2, Jarred Posey, William Penn, 47-71/2. 3, Wellington Zaza, Strath Haven, 47-2.

Shot put: 1, Praduman Singh, Upper Darby, 59-43/4 (meet record, betters 57-83/4 by Toby Colyer, East Juniata, 1995). 2, Chazz Wilks, Cardinal O'Hara, 53-61/2. 3, Tevin Kirby, Hatboro-Horsham, 51-7.

Pole vault: 1, Chris Williams, Strath Haven, 15-3. (meet record, betters 15-1 by Tony Shirk, Phoenixville, 2007). 2, Corey Smith, Central Bucks West, 14-0. 3, Jared Whitman, Germantown Academy, 13-0.

4x200 relay: 1, Penn Wood, 1:32.48 (meet record, betters 1:32.57 by Cheltenhamm 2010). 2, Strath Haven, 1:32.75. 3, Swenson, 1:33.30.

4x400 relay: 1, Penn Wood, 3:27.62 (meet record, betters 3:28.17 by Abington, 2001). 2, Wissahickon, 3:30.49. 3, Swenson, 3:32.75.

4x800 relay: 1, Penncrest, 8:27.54. 2, North Penn, 8:34.88. 3, Cardinal O'Hara, 8:38.37.

Sprint medley: 1, Strath Haven, 3:42.97 (meet record, betters 3:43.16 by Cardinal O'Hara, 2001). 2, Central Bucks South, 3:44.17. 3, Cardinal O'Hara, 3:52.89.

Distance medley: 1, North Penn, 10:41.11 (meet record, betters 10:48.75 by Arch. Carroll, 2004). 2, Strath Haven, 10:41.19. 3, Hatboro-Horsham, 10:49.12.

GIRLS' EVENTS

60 meters: 1, Courtney Mitchell, Central Dauphin East, 7.84. 2, Rowanna Watson, Norristown, 7.89. 3, Katelyn Jackson, Springside, 7.90.

60 hurdles: 1, Kayla Coley, Swenson, 9.33. 2, Kaitlynn Williams, Plymouth Whitemarsh, 9.43. 3, Erica Quenzer, Central Dauphin East, 9.91.

200: 1, Deme'shia Davis, Central Dauphin East, 25.45. 2, Imani Harris-Quillen, Swenson, 26.44. 3, Katelyn Jackson, Springside, 26.99.

400: 1, Markeeta Thomas, Swenson, 59.21. 2, Caela Williams, Penn Wood, 59.41. 3, Danielle Castaldi, Downingtown East, 59.99.

800: 1, Emma Keenan, Gwynedd-Mercy, 2:17.01. 2, Ceaira Brown, Overbrook, 2:19.35. 3, Sarah Black, Downingtown East, 2:24.22.

Mile: 1, Meghan McGovern, North Penn, 5:16.66. 2, Anja Weiler, Downingtown East, 5:20.80. 3, Elise Claffey, Great Valley, 5:27.91.

3,000: 1, Biz Weiler, Downingtown East, 11:04.05. 2, Anna Simpson, Boyertown, 11:14.23. 3, Grace Chang, Penncrest, 11:17.75.

High jump: 1, Erica Quenzer, Central Dauphin East, 5-2. 2, Katie Gross, Mount St. Joseph, 5-2. 3, Catherine Sampson, Downingtown East, 5-0.

Triple jump: 1, Quadaisha Newkirk, Paul Robeson, 37-3. 2, Diamond Hodge, Girls High, 36-101/2. 3, Tirzah Johnson, Upper Darby, 36-2.

Pole vault: 1, Maddie Benner, Phoenixville, 10-0. 2, Bre Manzolillo, Schuylkill Valley, 9-0. 3, Brooke Lillis, Downingtown East, 9-0.

4x200 relay: 1, Swenson, 1:44.75. 2, Central Dauphin East, 1:47.60. 3, Paul Robeson, 1:48.30.

4x400 relay: 1, Swenson, 3:59.57 (meet record, betters 4:00.00 by Easton, 2006). 2, Penn Wood, 4:05.37. 3, Paul Robeson, 4:07.63.

4x800 relay: 1, Upper Merion, 10:21.15. 2, North Penn, 10:21.19. 3, Phoenixville, 10:23.52.

Sprint medley: 1, Swenson, 4:22.39. 2, Arch. Prendergast, 4:23.36. 3, Downingtown East, 4:27.46.

Distance medley: 1, North Penn, 12:58.38. 2, Downingtown East, 13:24.35. 3, Coatesville, 13:42.09.

Boys' Basketball Boxes

Benedictine Capital City Classic

Christchurch (Va.) 13 15 15 18 - 61

Germantown Academy 11 16 11 18 - 56

C: Cole 10, Frierson 2, Harbal 1, Reed 21, Wallace 3, Wilson 24.

GA: Connor Crump 2, Greg Dotson 12, James Drury 5, Earl Edwards 2, Nick Lindner 13, Julian Moore 20, Louis Stevens 2.

Binghamton Tournament

St. Thomas Aquinas (Fla.) 8 7 5 8 - 28

Neumann-Goretti 17 14 22 19 - 72

STA: S. Harvey 10, Hunter 2, Jennings 3, N'dyaye 7, Roberts 4, Wilkerson 2.

N: La'Quan Coaxum 5, Jamal Custis 3, John Davis 3, Troy Harper 9, Lamarr Kimble 5, Devahnta Mosley 2, Ja'Quan Newton 11, Billy Shank 11, Derrick Stewart 7, Hanif Sutton 4, Shane Thomas 8, Tony Toplyn 4.

Boardwalk Bill Osborn Bracket

Archbishop Ryan 14 12 15 11 - 52

Ocean City 10 5 12 6 - 33

AR: Sam Dumond 3, Gage Galeone 6, Brendan Horan 5, Shane Kelley 6, Shawn Miller 3, Bryan Okolo 10, Tim Raucheissen 3, Christian Rivera 11, Kyle Slawter 5.

OC: Matt Bosch 13, Connor Hart 4, Kieran Keyser 4, Andrew Kimball 2, Ryan Laverty 2, JaVonn Parrish 4, Chris Turner 4.

Boardwalk Dave Lewis Bracket

Communications Tech 13 13 15 13 - 54

Oakcrest 12 14 7 16 - 49

CT: Briheam Anthony 7, Terrence Brown 6, Kevin Brown 13, Jordan Burney 3, Samir Doughty 2, Richard Hoskins 14, Terrell Parker 9.

O: Lamar Boston 2, Jeremy Gregg 14, Yeltsin Jimenez 4, Isaiah Price 8, Josh Wade 5, Avery Walker 16.

Pennsauken 7 12 17 17 - 53

Archbishop Wood 13 19 14 16 - 62

P: Montel Bass 3, Stephen Cobb 11, Julian Diaz 3, Isiah Ingram 4, Kyle Johnston 15, Jared Ray 3, Anewdy Saldana 11, Raheem Thomas 3.

AW: Kyle Adkins 5, Colin Davis 2, Cody Fitzpatrick 4, T.J. Kuhar 4, Joe Lostracco 8, Shane Neher 6, Tommy Rush 8, Pat Smith 25.

Coatesville Tournament

Spring-Ford 12 7 10 10 - 39

West Catholic 5 13 20 13 - 51

S: Darryl Branch 6, Justin DeLuzio 1, Josh Dishman 23, Drew Kakareka 1, Zameer McDowell 4, Andrew Scanlan 2, Nick Stanek 2.

WC: Anwar Epps 3, Anthony Fleet 8, Carnel Harley 3, Jaryd Jones-Smith 3, Jalen McDonald 4, Mark Perez 25, Malik Tyndale 5.

Council Rock North Tournament

Central Bucks South 15 9 13 21 - 58

Council Rock North 15 21 21 17 - 74

CBS: Bryce Dobisch 2, Kevin Doyle 4, John Flaherty 2, Dave Knox 6, T.J. Ohntrup 2, Kevin Raymond 14, Brennan Rudnick 4, Matt Scamuffo 8, Chase Vonder Schmalz 8, Adam Tamny 3, Paul Zakrzewski 5.

CRN: Alex Corry 9, Rip Engle 12, Aaron Goodman 14, Alex Jordan 10, Matt McCloskey 6, Kyle McCloskey 12, Aaron Morgan 9, Ross Wilson 2.

St. Paul (Md.) 12 20 10 10 - 52

Cheltenham 22 6 8 26 - 62

SP: Tanner Brooks 10, Nick Cabrao 2, Miles Davis 2, Tre Hamer 9, Jason Tucker 7, Lamonte Wade 16, Daniel Wilson 6.

C: Jarrell Haywood 12, Guy Henderson 11, John Howard 1, Aaron McGlawn 10, Nafis Walker 18, Toyon Wynder 10.

Downingtown West Tournament

Strath Haven 5 0 15 12 - 32

Downingtown West 8 9 11 17 - 45

SH: Kevin Crowley 5, John Fender 13, Tevin Howie 3, Hyland 2, Tyrone Legree 7, Sherry 2.

DW: Tony Calamaro 3, Brandon Carson 10, Tyler Faust 6, Matt Long 4, Matt Maguire 20, Scott 2.

Garnet and Gold Tournament

GAMP 12 4 14 12 - 42

Burlington City 21 8 12 14 - 55

G: Jeremy Castellanos 6, Devon Ford 6, Tobias Stokes 10, Vicks 1, Jeff Williford 11, Wilson 8.

BC: Clarence Freeman 3, Jelani Glaze 9, Brett Hopkins 4, Kavon Simmons 8, Derrick Wright 14, Josh Young 17.

Hazleton Tournament

Pleasant Valley 9 8 7 17 - 41

Hatboro-Horsham 16 14 13 13 - 56

PV: Brown 2, Chivers 9, Guadagna 5, Stanovick 16, Wright 9.

H: Mike Bogle 1, Mike Brown 16, Bobby Bruno 6, Chad Gill 4, Paul Haggerty 6, Brian Kelly 5, Zach Quattro 16, Dillan Schindewolf 2.

Jack Schott Tournament

Masterman 18 6 9 12 - 45

Bristol 14 7 14 12 - 47

M: Gary Bryant 15, Jack Christmas 1, Agustin Legido 3, Terrell Skipper 6, Mike Sturdivant 20.

B: Kennedy Davis 15, Morray Kanneh 6, Michael McGuire 18, Chad Palmer 8.

Conwell-Egan 9 8 7 15 - 39

Holy Ghost Prep 8 11 11 10 - 40

C: Mike Kelly 5, Bobby McTague 2, Jamal Nwaniemeka 20, Dylan Pease 7, Ryan Pepito 5.

HGP: Jeff Ainsley 2, Shane Grady 11, Jim Grey 2, Herbert 4, Tom Heston 10, Kalnes 5, Morano 6.

Jameer Nelson philly.com/Rally Classic

Sidwell Friends 13 15 4 22 - 54

Abington Friends 13 8 20 14 - 55

SF: Josh Hart 22, Matt Hillman 5, Jamal Lewis 13, Phil McGloine 6, Matt Seifu 2, Jeff Slade 6.

AF: Jermyjah Batts 6, Jordan Greene 17, Will James 2, Montana Mayfield 19, Imani Smith 2, Jared Wright 9.

St. Augustine 9 5 12 20 - 46

Shipley 9 15 11 6 - 41

SA: Mike Greenman 27, Austin Johnson 3, Dom Palmieri 4, Brent Slotoroff 5, David Sullivan 7.

S: Isaiah Baker 4, Steve Gentry 6, Shawn Harvey 3, Chima Nwakpuda 13, Ron Ridgway 4, Zac Tillman 11.

St. Joseph-Metuchen 16 13 10 23 - 62

Academy of New Church 10 5 16 19 - 50

AoNC: Marcus Gilbert 26, Jason Hankins 2, Daniel Pittman 12, Dinjyl Walker 10.

Wissahickon 16 11 14 9 - 50

La Salle 20 8 9 11 - 48

W: Gordon Bentley 3, Chris Carrodorini 3, Kyle Garrett 2, Jessie Hunsicker 2, Tanoh Kpassagnon 8, Jordan Reed 14, Chase Wilson 18.

L: Darnell Artist 5, Matt Murphy 5, Matt Rodden 8, Smith 5, Amar Stukes 15, Ryan Winslow 10.

Sanford (Del.) 18 13 15 10 10 - 66

Plymouth Whitemarsh 6 17 13 20 5 - 61

S: Ford 4, Hart 18, Hughes 22, Mosley 10, Thompson 12.

PW: Dee Bennett 14, Morgan Jackson 2, Brandon Johnson 2, Anthony McKie 13, Russhon Phillips 7, Mike Rocchi 2, Jake Silvers 16, Kenny Williams 5.

Juenger Tournament

Academy Park 5 4 12 26 - 47

Haverford High 15 18 15 11 - 59

AP: Charles Dorsey 13, Terran Hamm 4, Brian Ingram 4, Arnold Kirksey 3, Zahir Robinson 17, Nate Smith 4, Cyrie Spencer 2.

HH: Gabe Armando 12, Matt Donnelly 3, Ed Durkin 5, Kevin Gladstone 9, Tom Leibig 9, Miles Mansell 2, Mattt Morella 3, Pat Morgan 10, Mike O'Halloran 4, Dustin Perna 2.

KSA Classic, Grey Bracket

Oldham County (KY.) 13 22 26 8 - 69

Central Bucks East 4 11 15 9 - 39

CBE: Liam Gallagher 3, Mark Kiersnowski 6, Brendan McLaughlin 2, Ryan O'Neil 9, Lou Pannella 4, Phelps 3, Stauffer 4, Steve Topley 8.

Lenape Board 34 Showcase

Sterling 4 11 7 14 - 36

Malvern Prep 10 18 17 15 - 60

S: Matt Callan 3, Tyler Clark 3, Jerry Crismond 12, Leon Foxworth 6, Tavon Graves 3, Zach Paige 1, Marcus Taylor 7, Mikal Wallyyuddin 1.

MP: Ryan Ammerman 3, Ryan Bonner 4, Alex Dentinger 5, Dennis Gabert 5, Pat Giampietro 1, Jim Gordon 10, Jeff Hagen 4, Brendan Kilpatrick 1, John Nassib 2, Steve Perpiglia 16, Tom Pitt 9.

Lower Moreland Tournament

Calvary Christian 15 17 14 27 - 73

Morrisville 10 12 10 21 - 53

CC: Josh Bair 17, Jon Boback 19, Paul Lacroix 7, Jarred Luckey 2, Josh Medvic 7, Dustin Vitale 21.

M: Anthony Bollard 1, Nelson Brangman 11, Dakarai Campbell 4, Nick Castillo 7, Rickey Melendez 23, Uriel Savage 7.

Marple Newtown Tournament

Phoenixville 10 10 19 14 - 53

Delco Christian 15 11 17 18 - 61

P: Mike Anthony 3, Victor Bozzelli 3, DeAndre Gadsden 10, Greg Hughes 7, Jordan Kelly 13, Rasheed Lawson 17.

DC: Ron Burrell 10, Austin Fischer 13, Henry Miller 18, Mike Monaghan 6, Austin Stephens 14.

Bishop Shanahan 9 11 8 3 - 31

Marple Newtown 14 11 20 14 - 59

BS: Dylan Alderman 4, Mike Booth 3, Ryan Conrad 9, Dae'mond Pierce 12, Devon Seeney 3.

MN: Andrew Brandt 12, Ryan Furst 13, Joe Kelly 4, Paul McAndrews 2, Mike McDevitt 8, Pat McGee 5, Cimirrow Moat 2, Brian Sarcinello 13.

Mastery Charter North Tournament

Phila. Academy Charter 21 9 6 10 - 46

Mastery Charter North 11 13 16 21 - 61

PAC: Aaron Ball 2, Elijah Crandall 15, Joseph Flynn 10, Jamiel Haines 12, Khalil Laws 5, Muhammad Laws 2.

MCN: Kyree Armstead 5, Myles Brooker 6, Mike Foster 6, Najere Johnson 7, Aaron Johnson 4, Alfred Kwei 2, Khalik Long 8, Maxwell Sharp 2, Rahfik Slaughter 4, Kevin Tolbert 4, John Washington 10, David Wright 3.

Penncrest Tournament

W.C. Henderson 4 10 8 13 - 35

Penncrest 5 9 6 11 - 31

WH: P.J. Costello 3, Goodman 4, Declan Kane 8, Jason McCormick 8, Chas McCormick 12.

P: Jim Allen 6, Eddie Baxter 3, Alex Graham 14, Rahmi Halaby 3, Dillon Rogers 2, Kyle Tommasino 3.

Sun Valley 10 15 8 5 1 - 39

Council Rock South 9 9 9 11 8 - 46

SV: Domzalski 3, Evans 5, Giampietro 4, McGarvey 4, Nelson 15, Pacchione 2, White 6.

CRS: Mike Brightcliffe 3, Nick Cocco 6, Christian Crane 14, Brian Donnelly 7, Will Faccenda 5, Zac Fitzgerald 9, Eric Gallo 2.

Prime Time ESCIT Doug Hice Flight

Westtown 18 17 16 15 - 66

Solebury School 6 19 4 9 - 38

W: Jeremy Evans 3, Marcus Howell 6, Jamie Moon 9, Daniel Ochefu 23, Jeremy Schulkin 8, Yilret Yiljep 13, Dakpe Yiljep 4.

SS: Russell Galiber 2, Mark Granville 13, Milo Luciano 6, Danny Paulson 17.

Rumson-Fair Haven Classic

Emily Fisher Charter 7 11 12 17 8 - 55

Chestnut Hill 12 12 10 13 10 - 57

EFC: Bishire 13, Edwards 4, Gardner 23, Taylor 15.

CH: Pat Costello 11, Billy Dooley 20, Malik Garner 21, Mike Hayes 3, Bobby Keyes 2.

Salem Christian Tournament

Calvary Baptist 9 15 8 13 - 45

Salem Christian 12 19 10 6 - 47

CB: Ryan Bachtle 15, Jaron Kicinski 4, Tyler Nichols 5, Scott Seelig 21.

SC: Barnes 6, Mike Devoll 14, Nate Fischer 4, Cory Frederick 14, Seil Park 4, Taylor Reinhard 5.

Shooting Touch Shootout

East Boston (Mass.) 7 9 11 22 - 49

Archbishop Carroll 9 8 12 13 - 42

EB(: Bush 8, Fox 5, Gattereau 6, Hines 2, Moore 4, Ramos 4, Santons 13, Senior 7.

AC: Lou Dominique 4, Pat Finnegan 3, Francis Jackson 5, Derrick Jones 2, Shane Randall 4, Alec Stavetski 16, Yosef Yacob 8.

St. Anthony (N.J.) 11 14 17 15 - 57

Roman Catholic 4 10 11 10 - 35

SA: Anderson 11, Brown 7, Carey 5, Cooke 8, Frink 18, Hall 8.

RC: Shep Garner 14, Britton Lee 12, Rashann London 4, Shafeek Taylor 5.

Unionville Tournament

Kennett 23 18 22 12 - 75

Gospel of Grace 8 11 9 11 - 39

K: Evan Allvord 5, Spencer Hyland 9, Jackson Hyland 4, Vaughn Jenkins 11, Jordan Jones 2, Kenshi Kobayashi 4, Jordan McGlone 4, Jeremy Neel 7, Maalik Rochester 12, Brock Sheets 14, Danny Tumolo 3.

GoG: Kaseem Hart 16, Jeffrey Kelley 2, Shaquan Turk 8, Christian Wims 13.

Esperanza 6 11 8 10 - 35

Unionville 3 11 15 7 - 36

E: Jean-Claude Forte 6, Chris Gamble 4, Khalil Keel 16, Edwin Lugo 6, Keon Wells 2, White 1.

U: Kyle Fries 3, Garrett Geiger 2, Doug Ott 2, Tom Pancoast 9, Brandon Rusinque 11, Beck Tuvessen 2, Parker Williams 7.

Upper Dublin Cardinal Classic

Wyomissing 12 15 10 24 - 61

Phil-Mont Christian 10 12 18 13 - 53

W: Joe Cacchione 13, Brock Kovalla 2, Will Kroffe 18, NJ Nally 8, Llyod Spencer 20.

PC: Micah Baldez 10, Clayton Cooper 5, Zach Dolton 15, Mike Hutson 15, Aiah Mbriwa 8.

Penn Charter 13 18 17 13 - 61

Upper Dublin 13 20 9 13 - 55

PC: Dave Huber 2, Chase Kumor 7, Nick Lamb 6, Mike McGlinchey 9, John Moderski 19, Sean O'Brien 12, Schwartz 6.

UD: Andrew Carber 7, John DeCamara 17, Andrew Derr 5, Darrell Harrison 6, Tyreek Magruder 7, Briyon Turner 13.

Valley Forge Christian Tournament

Baptist Regional 8 8 6 0 - 22

International Christian 24 16 11 17 - 68

BR: Jake Giandiletti 2, Simon Hamilton 14, Hansel Li 2, Doug Ricchini 2, David Rodgers 2.

IC: Jordan Clark 9, Jason Harris 3, James Horne 1, Brandon Johnson 4, Antoine Laster 19, Milos Milovanic 10, Orlando Rivera 2, Lorenzo Taylor 12, Leroy Tilgman 3, Xavier Watkins 2, Wroten 3.

Girls' Basketball Boxes

Altoona Tournament

Pine-Richland 21 17 20 13 - 71

Abington 15 13 16 25 - 69

P: Byerly 11, Dodorowski 5, Evett 2, Johanson 23, Peter 13, Vervanac 17.

A: Taylor Deal 3, Tamia Edmunds 2, Michael Harris 11, Sarah Listenbee 4, Gabby Nolan 6, Aiyannah Peal 27, Joslin Poole 3, Deja Rawls 13.

Atlanta Tournament

Hollywood Christian (Fla.) 10 10 9 8 - 37

Germantown Academy 8 14 17 14 - 53

HC: Jackson 4, Jones 8, Kelsey 6, Mark 5, Smith 12, Stone 2.

GA: Sarah Armstrong 4, Dempsey Cooper 5, Jaryn Garner 16, Olivia Gorman 2, Kiernan McCloskey 17, Melanie Repella 4, Natalie Toner 5.

Boardwalk Big Al Bracket

Millville 12 14 9 7 - 42

Imhotep Charter 12 15 5 12 - 44

M: Barbara Allen 4, Devona Bates 6, Gaskins 2, Shatiera Smith 12, Smith 6, Ashli Weems 12.

IC: Emily Dash 2, India Lucas 16, Ashley Murray 4, Deja Reynolds 8, Rowe 2, Destiny Russell 12.

Wildwood Catholic 3 7 10 13 - 33

St. Basil 8 17 14 13 - 52

WC: Becky Andress 1, SarahJo Ballman 6, Jenna Long 2, Katie McCallion 7, Morgan Mulholland 10, Olivia Rulon 5, Gia Tammaro 2.

SB: Emily Donahue 3, Erin Fenningham 8, Jill Forst 6, Kalee Fuegal 2, Katie Gallagher 6, Molly Greenberg 9, Kelly Mancini 6, Maddie Napierkowski 3, Liz Napierkowski 3, Kate Skalski 3, Sarah Wilson 3.

Boardwalk Cup Bracket

Neumann-Goretti 11 7 8 5 - 31

North Penn 10 7 6 6 - 29

N: Maureen Fiocca 7, Tamyra Laws 4, Sianna Martin 6, Tiera Nicholson 4, Omawumi Rafiu 4, Tanesha Sutton 4, Amanda Vassallo 2.

NP: Lauren Crisler 11, Steph Knauer 8, Erin Maher 2, Brenda McDermott 4, Vicky Tumasz 4.

Boardwalk Ocean Cup Bracket

Central Regional 9 2 8 5 - 24

Methacton 10 13 13 12 - 48

CR: Allender 2, Iozzia 5, Kuster 6, Marino 5, Williams 6.

M: Jenny Bishop 5, Jenna Carroll 14, Kelly Glatthorn 12, Rachael Picozzi 4, Kara Steinke 2, Kelsey Watson 11.

Boardwalk Tom Williams Bracket

Berks Catholic 12 20 10 28 - 70

Prep Charter 21 10 25 15 - 71

BC: Katrina Balatgek 5, Susan Bossler 22, Elizabeth Fisher 8, Molly Janiszewski 6, Nicole Johnson 5, Sarah Moult 7, Marie Rossignoli 17.

PC: Lorna Caesar 3, Kahleah Copper 26, Ciana Cryor 18, Destiny Murray 4, Ciera Nimmons 18, Deanna Richmond 2.

Diamond State Classic Cup 1

Sanford (Del.) 4 8 6 23 - 41

Council Rock North 16 6 21 8 - 51

S: Alston 10, Genwright 6, Mack 2, McMillian 21, Thompson 2.

CRN: Madison Attanasio 2, Krista Campbell 6, Alyssa Dumont 5, Helena Gemmell 9, Emily Grundman 21, Rachel McLaughlin-McManis 2, Dominique Pinto 2, Melissa Rowland 4.

Disney World Classic

Nease (Fla.) 5 8 2 17 - 32

Merion Mercy 9 10 15 13 - 47

MM: Gianna Croce 1, Julianne D'Orazio 7, Maria DiGiacomo 4, Tina DiGiacomo 6, Valez Jackson 1, Christina O'Shea 12, Quinn 3, Taylor Regester 4, Sam Siegfried 2, Mary Zeller 2, Martha Zeller 5.

Fort Myers Tournament

Lincoln Park (Fla.) 12 9 15 12 - 48

Archbishop Ryan 18 15 16 11 - 60

LP: Stephanie Ball 19, Alexis Jean 12, Brandy Montgomery 16, Kierra Smiley 1.

AR: Taylor Adair 4, Kalene Coffey 5, Megan Miller 4, Melissa Rizzo 13, Alison Szyszko 7, Amanda Weindorfer 7, Megan Wolf 20.

George W. Snear Tournament

Plymouth Whitemarsh 8 8 10 14 - 40

Mount St. Joseph 11 26 17 15 - 69

PW: Simone Jacques 8, Rachel Konowal 4, Erin Martin 2, Gabriella Schumacher 4, Mya Thomas 9, Egypt Thompson 13.

MSJ: Regan Gallagher 9, Meg Geatens 4, Genny Hagedorn 1, Bridget Higgins 11, Kelsey Jones 4, Maddie Kohler 5, Alex Louin 21, Carly Monzo 4, Cailin Schmeer 10.

Norristown 19 8 8 18 - 53

Pope John Paul II 6 17 14 22 - 59

N: Tyshay Britten 9, Stephanie DiNolfi 9, Nicole Graham 8, Briana Hedgepeth 14, Brianna Kennedy 4, Sydney Morse 9.

PJPI: Delaney Bowes 6, Devin Casey 5, Ellen Chernasky 11, Lauren Dao 2, Kelly Ebner 3, Kelly Morrison 18, Devin Rauh 13, Kelly Romberger 1.

Lower Moreland Rotary Tournament

Truman 12 5 8 16 - 41

Holy Cross 21 19 16 9 - 65

T: Neiyana Brooks 3, Taylor Gaspari 5, Khristaijah Jackson 16, Anjeilca Meda 4, Kaijah Willis 4, Jasmyn Wilson 9.

HC: Steph Bacho 5, Alliya Butts 15, Bridget Fynan 2, Ashli Jeune 7, Aliyah Jeune 13, Jaz Johnson 3, Caroline Kane 2, Amanda Offenback 13, Turner 5.

Central Bucks West 19 17 7 9 - 52

Lower Moreland 4 6 4 4 - 18

CBW: Bahner 3, Mckenzie Carroll 4, Calypso Carty 14, Jen Fabian 6, Corinne Godshall 6, Maggie Gratz 6, Caitlin Mautz 2, Kate McLaughlin 2, Moylan 2, Nicole Munger 2, Amanda Parker 5.

LM: Colleen Hagan 11, Rachel Metz 1, Allie Morganstein 6.

Marple Newtown Tournament

Octorara 3 8 5 15 - 31

Academy Park 13 24 20 2 - 59

O: Caitlin Fannon 5, Sarah Forman 7, Danielle Murray 12, Kristin Pritchard 2, Walton 3, White 2.

AP: Abria Allen 5, Megan Donegan 16, Brianna Macauley 15, Jordan Matthews 23.

Bishop Shanahan 9 9 6 14 - 38

Marple Newtown 10 10 10 12 - 42

BS: Melissa Bowman 2, Michele Corry 8, Kelly Hegarty 9, Nicolette Juliana 2, Christine Lawrence 10, Devon Perri 7.

MN: Erica Brown 3, Madison Collins 7, Carley Hamilton 4, Melissa Levy 12, Carly Morrow 3, Rylee Power 11, Maria Tsingas 2.

Pickerington (Ohio) Tournament

Morgan Park 4 20 7 4 - 35

Cardinal O'Hara 17 8 10 5 - 40

MP: Griffin 6, Howard 11, Jenkins 2, Nunn 12, Russell 4.

CO: Shanice Johnson 6, Libby Lannon 2, Maureen Leahy 14, Alyssa Monaghan 4, McKenzie Rule 7, Alex Stam 7.

Prime Time ESCIT Renee Keister Flight

Steinert 3 4 14 16 - 37

Conwell-Egan 9 14 12 10 - 45

S: Gabrielle Bennett 11, Adrianna Boucher 2, Mackenzie Ewell 3, Ashley Gonzalez 4, Lauren Matrisciano 2, Rachel Rivera 2, Lindsay Usarzewicz 11, Carly Wood 2.

C: Alyssa Bachik 6, Meg Horn 5, Brittany Liszewski 11, Pepito 5, Janet Petrino 16, Piell 2.

Spring-Ford Tournament

Notre Dame 11 11 12 13 - 47

Central Bucks South 15 10 13 11 - 49

ND: Ali Abbonizio 3, Molly Borgese 15, Kathleen Fitzpatrick 15, Jennings 2, Megan McGurk 12.

CBS: Rachel Falkowski 7, Alysha Lofton 14, Kate McMenamin 12, Lauren Mosher 4, Shannon Senour 2, Tori Steinberg 1, Madi Vitelli 9.

Daniel Boone 7 9 11 8 - 35

Downingtown West 15 9 8 9 - 41

DB: Nicole Baro 4, KellyAnn Howiszak 7, Kelsey Hultz 2, Kiana Hurley 5, Sammi JoHughes 7, Kelli Lubinsky 4, Stephanie Sievers 4, Vanderslice 2.

DW: Devin DiFranks 3, Kayla Feairheller 8, Lindsay Galczynski 6, Emily Kuhlman 2, Allison Shaw 9, Brittany Sicinski 13.

Hempfield 6 10 7 13 - 36

Cheltenham 8 8 14 11 - 41

H: Taylor Denlinger 4, Sarah Helgeson 1, Hannah Kelly 7, Kaitlin LeFever 4, Brianna Neal 12, Lexi Scott 2, Lauren Trower 6.

C: Ciara Andrews 13, Sabrina Casseus 3, Giana Clark 8, Christina Coleman 13, Ming Seawright 4.

Conestoga 20 6 17 8 - 51

Agnes Irwin 6 5 9 14 - 34

C: Tracy Cook 4, Dwpwan 2, Ali Grundy 3, Rachel Howry 4, Taylor Kenan 12, Trish Kovach 3, Monastero 2, Kate Nalevanko 7, MacKenzie Orr 3, Samantha Stephans 3, Maddie Tessier-Kay 8.

AI: Amanda Crowley 3, Faith DeVlieger 7, Chrissy Duffy 2, Maddie Schmidt 1, Spinelli 3, Autumn Wedderburn 2, Katie Wenger 3, Emily Wetz 8, Stephanie Williams 5.

Great Valley 6 8 2 10 - 26

Spring-Ford 26 15 20 9 - 70

GV: Katie Brophy 1, Maddie Buettner 6, Karen Davison 2, Danielle Disanto 7, Kim Hooven 2, Emily Scullin 2, Kelly Segalski 2, Danielle Strang 2, Kelsey Walsh 2.

S: Jaida Burgess 11, Courtney Hinnant 6, Kirsten Landis 2, Maggie Locke 4, Nikki Lynch 4, Brittany Moore 5, Shelby Mueller 5, Sarah Payonk 11, Sammy Stipa 10, Mariah Traywick 12.

State College Tournament

Kittanning 9 3 8 15 - 35

Strath Haven 15 5 7 15 - 42

K: Knetshield 16, Merryman 4, Patterson 3, Religa 5, Thomas 2, Wolf 5.

SH: Hart Clements 4, Catherine Doyle 2, Shannon Dunn 2, Amber Graves 5, Taylor McCulley 2, Jamie Morris 8, Penikis 2, Bridget Scott 17.

Unionville Tournament

Haverford High 15 7 13 15 - 50

Unionville 7 15 9 14 - 45

HH: Mary Cotton 2, Jaclyn Gantz 19, Julia Gantz 9, Geiger 6, Halstead 4, Maura O'Connell 10.

U: Corrinne Blue 9, Janice Hauck 7, Sydney Hughes 8, Alison Lewis 15, Cami Redfern 3, Taylor Thames 2, Emily Winn 1.

Upper Dublin Tournament

Villa Joseph Marie 4 7 11 11 - 33

Upper Dublin 14 12 11 7 - 44

VJM: Kelly Coleman 8, Sarah Madden 11, Mary Newell 9, Melissa Poderis 3, Courtney Shaw 2.

UD: Taylor Bryant 8, Curtrene Goff 16, Kayla McAnevey 1, Jen Myers 12, Lauren Rothfield 2, Brianna Spector 5.

West Chester Classic

Oxford 0 12 8 7 - 27

Pottsgrove 11 7 0 8 - 26

O: Gabbey Eisele 2, Paige Hostetter 11, Melanie Kempf 6, Elizabeth Peabody 6, Kristen Walters 2.

P: Alliya Austin 5, Jackie Bealer 4, Karly Conrad 7, Tori Coyle 2, Jessica Evans 4, Marisa Kinneer 3, Megan Stevens 1.

Susquehanna Township 19 22 8 16 - 65

Springside 10 4 16 26 - 56

ST: Delerne 10, Jackson 13, Steele-Hook 13, Turner-Rush 11, Williams 4, Yanich 14.

S: Michelle Boggs 22, Sydni Epps 11, Maddi Hinchey 6, Gianna Pownall 2, Elana Roadcloud 6, Julia Schumacher 4, Madi Sehn 5.

Shipley 12 11 22 22 - 67

Central 8 9 12 12 - 41

S: Sox Alexander 14, Elizabeth Denbigh 2, Martine Fortune 11, Nia Holland 15, Meredith Maguire 2, Jordyn Turner 14, Colleen Walsh 7, Ilana Wolfson 2.

C: Melissa Livingston 6, Shanique Mattis 11, Ranija McClinek 13, Asia Mosee 6, Tomczuk 5.

Villa Maria 9 16 9 11 - 45

Freire Charter 18 0 6 7 - 31

VM: Kelly Anthony 9, Mora Fetterolf 2, Maddie McTigue 9, Lisa Mirarchi 9, Kellie O' Rourke 12, Kristen Walheim 2, Jessica Walsh 2.

FC: Markesha Griffin 6, Latisha Johnson 2, Chantal Thomas 7, Taryn Vinson 2, Sierra Wilkinson 2, Chelsea Woods 12.

Westminster Academy Tournament

North Broward Prep (Fla.) 11 6 10 21 - 48

Archbishop Prendergast 15 18 20 11 - 64

NBP: Baxter 9, Joseph 12, O'Rourke 9, Salani 18.

AP: Amber Ballinger 2, Kristina Dumont 3, Kerry Anne Farrell 11, Taylor Fitzgerald 8, Brooke Lachette 11, Maura McLean 4, Rosie O'Halloran 18, Sierra Stretch 3, Mary Ann Young 4.

Nonleague

Solebury School 5 6 4 12 - 27

Springfield (M) 9 13 19 10 - 51

SS: Allen 1, Hadiyyah Graves 6, Tess Richardson 10, Clover Stieve 4, Tavorsia Talley 6.

S: Veronica Asman 7, Maisey Bradley 4, Kayle Brown 3, Jen Crilley 2, Sara Daly 2, Taylor Delmonte 13, Maureen Leis 10, Amber Molletta 5, Megan Smith 2, Meghan Wheatly 3.

West Chester East 16 9 16 13 - 54

Penncrest 2 11 9 12 - 34

WCE: Kaitlyn Andrien 4, Ally Arthur 2, Alyssa DiPiero 3, Holly Hager 4, Melanie Hartman 11, Nina Mazzarelli 23, Caitlin Pavlo 2, Smith 5.

P: Ashley Foy 2, Lauren Huggins 9, Sam Martino 3, Alyssa Moat 13, Charlene Mulholland 3, Megan O'Brien 2, Courtney Williams 2.