Highlights of Friday's contests can be found at:

Friday's Results

Boys' Basketball

ART DIPATRI MEMORIAL TOURNAMENT

Camden Catholic 63, Mariana Bracetti 41

Paul VI 79, New Beginnings 45

BOARDWALK CHICKIE LUDMAN BRACKET

Middle Township 51, Egg Harbor Township 47

Woodbury 63, Cedar Creek 42

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Holy Spirit 69, Atlantic Christian 29

BOARDWALK RAY MARTIN BRACKET

Wilmington Christian 58, Vineland 54 (2 OT)

Westampton Tech 50, Delsea 48

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

Williamstown 49, Camden 46

Cherry Hill East 69, Gloucester Catholic 34

NONLEAGUE

Newark (Del.) 55, Willingboro 48

Girls' Basketball

BOARDWALK CUP BRACKET

North Penn 53, Holy Spirit 42

BOARDWALK JERSEY SHORE BRACKET

Shawnee 32, Pennsbury 31

BOARDWALK OCEAN CUP BRACKET

Central Regional 42, Absegami 32

Methacton 35, Our Lady of Mercy 33

Wrestling

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Hammonton 72, St. Joseph 3

Hammonton 56, Oakcrest 14

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 43, Haddon Township 24

TRI-COUNTY CONFERENCE

Delsea 28, Pennsville 27

NONLEAGUE

Absegami 32, St. Augustine 31

Allentown 39, Cinnaminson 30

Point Pleasant Boro 36, Cinnaminson 27

Pennsville 40, Haddonfield 25

Delsea 52, Haddonfield 18

Buena 43, Pennsville 22

Delsea 46, Buena 23

Hammonton 37, Shawnee 29

Watchung Hills 44, Absegami 18

Raritan 39, Absegami 21

Paulsboro 46, Kingsway 26

Boys' Basketball Boxes

Art DiPatri Memorial Tournament

Mariana Bracetti 11 7 9 14 - 41

Camden Catholic 19 13 14 17 - 63

MB: Zamir Boney 4, Ed Booker 2, Luis Cirilo 27, Chris Morgan 2, Jorge Quinones 6.

CC: Keith Arline 4, Rob Brosh 3, Jackson Callahan 4, Michael Crawford 4, Kyle Green 26, Mike Harder 4, Brian Matera 2, Matt McElhatton 2, Tom Organ 3, Ivan Robinson 11.

New Beginnings 9 12 9 15 - 45

Paul VI 18 25 22 14 - 79

NB: Justin Butler 7, James Kirksey 23, Shaw 4, Tavon White 11.

PV: Roosevelt Cubbage 12, Ron Curry 20, Jay Howard 15, Pat Kennedy 4, Kris O'Connor 20, Matt O'Keefe 4, Tim Terifay 4.

Boardwalk Chickie Ludman Bracket

Middle Township 8 22 7 14 - 51

Egg Harbor Township 7 8 14 18 - 47

MT: Jeff Barber 4, Tom Catanoso 14, Jacob Cowan 8, Tommy Feraco 12, LaMarr Greer 7, Dorrell Shelton 6.

EHT: Rahim Bunch 16, Tyler Dixon 2, Trey Jones 10, Darren Moses 2, Justin Williams 13, Jordan Williams 4.

Woodbury 18 8 23 14 - 63

Cedar Creek 11 8 15 8 - 42

W: Cameron Gamble 9, Mario Joyner-Vila 14, Quadier Lewis 5, Dwaun Martin 10, Mike Smith 20, Daniel Triplett 5.

CC: Matt Dennis 8, Caleb Graves 4, Jake Knight 7, Gary Melton 4, Damon Mitchell 8, Chris Newman 2, Christian Sandfort 3, Nolan Seward 4, Eric Valez 2.

Boardwalk Classic Showcase

Atlantic Christian 6 12 8 3 - 29

Holy Spirit 16 10 24 19 - 69

AC: Ben Chapman 4, Rob Petricelli 8, Vassil Stoinenov 5, Jordan Vargas 10, Dan Vogel 2.

HS: Uuhmad Collier 6, Larry Jones 15, Johnny Midi 4, Paul Moore 21, Mark Rassmann 7, Junior Saintel 16.

Boardwalk Ray Martin Bracket

Wilmington Chr. 4 14 19 10 2 9 - 58

Vineland 7 20 8 12 2 5 - 54

WC: Alec Ciarrocchi 7, Jordan Harmon 26, Nathan Hickman 14, Jacob Sipala 6, Daniel Toney 5.

V: Sean Chini 8, Jeff Lunsford 2, Christian Morton 4, Scott Schneider 11, Eddie Thomas 10, Wade Tull 8, Haashim Wallace 5, Charlie Ware 6.

Westampton Tech 14 11 17 8 - 50

Delsea 9 13 9 17 - 48

WT: Marquel Davis 11, Tyshaun Davis 4, Bazil Jackson 4, Jazmir Miller 4, Shaun Russell 13, Marcus Stewart 12, Andrew Whittington 2.

D: Ryan Colone 6, Cedric Elleby 16, Joe Ingram 2, Bobby Lanzolotti 4, Kyle McCulley 10, Tre Parker 4, Ronnie Russell 6.

Virginia Whitaker Tournament

Gloucester Catholic 7 2 11 14 - 34

Cherry Hill East 10 13 29 17 - 69

GC: Akwarandu 3, Robbie Alessandrine 12, Gussen 2, Peoples 1, Chris Sacchetti 7, Ryan Schoppy 6, Mike Shawaryn 3.

CHE: Tyler Berlinsky 8, Hank Davis 9, Jake Gurkin 9, Garry Hettinger 5, Ravin Patel 2, Marc Schlessel 22, Jake Silpe 3, Austin Wetzler 11.

Williamstown 10 8 13 18 - 49

Camden 9 8 21 8 - 46

W: Tyree Beavers 2, Kali Boyce 3, Dan Collins 2, Kyle Kahlbom 3, Chris Leary 11, Marques Little 4, Dave Mikanda 16, Tyler Okusi 7, John Williams 1.

C: Josh Devine-Minus 2, Thomas Harper 21, Tavaris Headen 12, Kirk Johnson 6, Ajwan Leaming 2, William McCants 3.

Nonleague

Willingboro 14 9 11 14 - 48

Newark (Del.) 9 8 20 18 - 55

W: Maurice Counts 5, Rashoun Houston 4, Tyrell Maloney 11, Mike Owens 6, Ronny Paden 11, Joseph Ricks 11.

N(: Clarke 5, Greer 4, Griffin 2, Horne 30, McCain 4, Pnouthisone 2, Reynolds 8.

Girls' Basketball Boxes

Boardwalk Cup Bracket

North Penn 13 12 13 15 - 53

Holy Spirit 11 4 15 12 - 42

NP: Lauren Crisler 21, Tehya Daneker 2, Emily Hagan 7, Steph Knauer 12, Erin Maher 4, Brenda McDermott 4, Vicky Tumasz 3.

HS: Summer Crilley 15, Val Garofalo 4, Dayna Hartley 2, Emily Higbee 6, Gina Lewis 6, Krissy Pallitto 3, Amanda Reale 2, Sarah Shields 4.

Boardwalk Jersey Shore Bracket

Pennsbury 13 6 8 4 - 31

Shawnee 7 8 8 9 - 32

P: Sajanna Bethea 14, Lori Blazejewski 4, Amie Eppolito 5, Jae Jackson 8.

S: Olivia Askin 9, Rice Fazio 2, Nicole Gault 2, Kelsey Kennedy 9, Erin Molina 6, Taylor Ryan 2, Nikola Williams 2.

Boardwalk Ocean Cup Bracket

Central Regional 15 8 8 11 - 42

Absegami 8 9 6 9 - 32

CR: Ashley Bernath 6, Michelle Iozzia 2, Iozzia 12, Kuster 8, Williams 14.

A: Jenna Adams 7, Brielle Clarke 8, Christina Lee 4, Miranda Rombesburg 4, Jenna Seddon 3, Eva Sodaitis 6.

Our Lady of Mercy 7 8 7 11 - 33

Methacton 9 2 11 13 - 35

OLM: Anne Brewer 3, Caitlyn Covella 5, Ali Dandrea 10, Karli Ernst 4, Tory Fleming 1, Mariya Ruban 10.

M: Jenny Bishop 5, Jenna Carroll 8, Kelly Glatthorn 13, Rachael Picozzi 2, Sarah Sherman 1, Kara Steinke 2, Kelsey Watson 4.

Bowling Standings

Through Dec. 29.

OLYMPIC BOYS        

Patriot Division W   L    W   L

Cherry Hill West. . . 10   2   25   3

Shawnee. . . 4   4   25.5   6.5

Camden County Tech. . . 4   4   16   8

Kingsway. . . 3   5   26   8

Pennsauken. . . 3   9   10   18

OLYMPIC GIRLS        

Patriot Division W   L    W   L

Washington Twp.. . . 11   1   35   1

Eastern. . . 9   3   25   3

Cherry Hill East. . . 4   4   16   12

Lenape. . . 0   8   3   25

Cherokee. . . 0   8   1   31

Bowling Statistics

Through Dec. 29

.

Olympic Patriot Boys

HIGH GAME

289, Walt Jones, Pennsauken

279, Tommy Richards, Cherry Hill West

278, Jake Miller, Shawnee

HIGH SERIES

717, Diante Fields, Kingsway

688, Matt Giampetro, Cherry Hill West

685, Kyle Lapinski, Cherry Hill West

HIGH AVERAGE

230.23, Diante Fields, Kingsway

206.22, Dan Gregus, Camden County Tech

202.80, Kyle Lapinski, Cherry Hill West

Olympic American Girls

HIGH GAME

259, Nicolette Sarin, Washington Township

236, Jill Baxter, Eastern

234, Shannon Mackler, Washington Township

HIGH SERIES

702, Nicolette Sarin, Washington Township

598, Jessica Piperno, Washington Township

583, Victoria Gorman, Eastern

HIGH AVERAGE

207.88, Nicolette Sarin, Washington Township

173.52, Melissa Pliskin, Cherry Hill East

170.19, Victoria Gorman, Eastern

Saturday's Schedule

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center:

Chickie Ludman Memorial Bracket

Consolation

Cedar Creek vs. Egg Harbor Township, 9:45 a.m.

Final

Woodbury vs. Middle Township, 11:15 a.m.

Alameno Island Championship

Wildwood vs. Wildwood Catholic, 2:30

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwood Convention Center:

Jersey Shore Bracket

Shawnee vs. Lower Cape May, 10:45 a.m.

Holy Spirit vs. Pennsbury, 12

Alameno Island Championship

Wildwood vs. Wildwood Catholic, 1

Monday's Schedule

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center:

Battle at the Boards

Lower Cape May vs. Wildwood, 12:30

Cape May Tech vs. Ocean City, 5:30

Middle Township vs. Wildwood Catholic, 7

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwood Convention Center:

Battle at the Boards

Lower Cape May vs. Wildwood, 11:45 a.m.

Cape May Tech vs. Ocean City, 3

Middle Township vs. Wildwood Catholic, 4:30

Boys' Basketball Standings

Through Thursday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Westampton Tech. . . 1   0   4   0

Rancocas Valley. . . 1   0   4   1

Moorestown. . . 0   0   2   2

Trenton Catholic. . . 0   0   2   2

Burlington Township. . . 0   1   4   2

Pemberton. . . 0   1   3   2

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Willingboro. . . 1   0   3   0

Medford Tech. . . 1   0   4   1

Holy Cross . . . 1   0   3   2

Cinnaminson. . . 0   0   4   1

Northern Burlington. . . 0   1   3   3

Delran. . . 0   1   2   4

Bordentown. . . 0   1   1   3

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

Florence. . . 1   0   4   0

Burlington City. . . 1   0   3   1

New Egypt. . . 1   0   3   3

Palmyra. . . 0   1   2   4

Maple Shade. . . 0   1   1   5

Riverside. . . 0   1   0   5

COLONIAL CONFERENCE League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Haddon Heights. . . 2   0   5   0

Haddonfield. . . 2   0   4   1

Overbrook. . . 1   1   3   2

West Deptford. . . 1   1   3   2

Sterling. . . 0   2   1   3

Collingswood. . . 0   2   0   5

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Paulsboro. . . 2   0   4   0

Woodbury. . . 2   0   3   0

Haddon Township. . . 1   1   4   2

Lindenwold. . . 1   1   2   4

Gateway. . . 0   2   2   3

Audubon. . . 0   2   0   5

OLYMPIC CONFERENCE League   Overall   

American Division W   L   W   L

Cherry Hill East. . . 0   0   5   0

Lenape. . . 0   0   5   0

Eastern. . . 0   0   4   0

Washington Township. . . 0   0   4   1

Cherokee. . . 0   0   2   3

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Shawnee. . . 0   0   4   0

Cherry Hill West. . . 0   0   2   4

Winslow Township. . . 0   0   2   4

Timber Creek. . . 0   0   1   3

Pennsauken. . . 0   0   1   4

Triton. . . 0   0   0   4

League   Overall   

National Division W   L   W   L

Paul VI. . . 0   0   4   0

Woodrow Wilson. . . 0   0   4   0

Bishop Eustace. . . 0   0   5   1

Camden Catholic. . . 1   0   5   1

Camden. . . 0   0   2   3

Seneca. . . 0   1   0   5

TRI-COUNTY CONFERENCE League   Overall   

Royal Division W   L   W   L

Clearview. . . 2   1   4   1

Delsea. . . 2   1   3   1

Williamstown. . . 2   1   3   2

Kingsway. . . 2   1   2   4

Highland. . . 1   2   1   4

Cumberland. . . 0   3   1   4

League   Overall   

Diamond Division W   L   W   L

Deptford. . . 2   0   3   3

Glassboro. . . 1   0   1   4

Penns Grove. . . 2   1   2   3

Gloucester Catholic. . . 1   1   1   3

Woodstown. . . 1   2   1   4

GCIT. . . 0   3   1   4

League   Overall   

Classic Division W   L   W   L

Schalick. . . 3   0   4   1

Gloucester. . . 2   1   3   2

Pitman. . . 2   1   3   2

Salem. . . 2   1   2   3

Clayton. . . 0   2   2   3

Wildwood. . . 0   2   2   3

Pennsville. . . 0   2   0   4

CAPE-ATLANTIC AMERICAN League   Overall   

W   L   W   L

Holy Spirit. . . 2   0   2   0

Atlantic City. . . 2   0   2   2

Mainland. . . 1   1   2   4

Egg Harbor Township. . . 1   1   1   2

Absegami. . . 0   1   3   1

Millville. . . 0   1   3   1

Vineland. . . 0   2   0   3

CAPE-ATLANTIC NATIONAL League   Overall   

W   L   W   L

St. Augustine. . . 2   0   5   0

Ocean City. . . 2   0   4   1

Middle Township. . . 1   0   1   1

Oakcrest. . . 1   1   1   3

Lower Cape May. . . 0   1   4   1

Bridgeton. . . 0   2   3   2

Hammonton. . . 0   2   1   3

CAPE-ATLANTIC UNITED League   Overall   

W   L   W   L

Wildwood Catholic. . . 2   0   3   2

Pleasantville. . . 2   0   2   3

St. Joseph. . . 1   0   4   1

Cedar Creek. . . 1   0   1   3

Cape May Tech. . . 0   2   2   3

Buena. . . 0   2   2   4

Sacred Heart. . . 0   2   1   4

INDEPENDENTS Overall

W   L

Camden County Tech. . . 3   3

Moorestown Friends. . . 2   2

Pennsauken Tech. . . 2   4

Doane Academy. . . 1   2

Camden Academy Charter. . . 1   4

Girls' Basketball Standings

Through Thursday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Trenton Catholic. . . 1   0   4   0

Burlington Township. . . 1   0   4   1

Rancocas Valley. . . 0   0   5   0

Westampton Tech. . . 0   1   2   1

Moorestown. . . 0   1   2   3

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Delran. . . 1   0   2   2

Willingboro. . . 1   0   1   2

Cinnaminson. . . 0   0   3   1

Bordentown. . . 0   0   2   2

Holy Cross. . . 0   1   3   2

Northern Burlington. . . 0   1   3   2

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

Pemberton. . . 1   0   2   2

Burlington City. . . 1   0   1   1

Maple Shade. . . 1   0   2   3

Florence. . . 1   0   1   3

New Egypt. . . 0   1   2   3

Medford Tech. . . 0   1   1   2

Palmyra. . . 0   1   1   3

Riverside. . . 0   1   0   3

COLONIAL CONFERENCE League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Sterling. . . 2   0   4   0

Haddon Heights. . . 1   1   3   2

West Deptford. . . 1   1   3   2

Haddonfield. . . 1   1   2   2

Collingswood. . . 1   1   1   3

Overbrook. . . 0   2   0   5

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Haddon Township. . . 2   0   4   1

Gateway. . . 2   0   3   2

Audubon. . . 1   1   3   2

Paulsboro. . . 1   1   2   2

Woodbury. . . 0   2   2   3

Lindenwold. . . 0   2   0   5

OLYMPIC League   Overall   

American Division W   L   W   L

Eastern. . . 0   0   4   1

Lenape. . . 0   0   4   1

Washington Township. . . 0   0   4   1

Cherokee. . . 0   0   2   3

Cherry Hill East. . . 0   0   2   3

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Shawnee. . . 0   0   2   1

Timber Creek. . . 0   0   2   2

Pennsauken. . . 0   0   2   3

Winslow Township. . . 0   0   2   3

Cherry Hill West. . . 0   0   1   3

Triton. . . 0   0   0   3

League   Overall   

National Division W   L   W   L

Bishop Eustace. . . 0   0   4   1

Seneca. . . 0   0   3   1

Woodrow Wilson. . . 0   0   3   1

Camden Catholic. . . 0   0   3   2

Paul VI. . . 0   0   2   2

Camden. . . 0   0   1   4

TRI-COUNTY League   Overall   

Royal Division W   L   W   L

Delsea. . . 3   0   5   0

Williamstown. . . 3   0   5   0

Clearview. . . 2   1   3   2

Kingsway. . . 1   2   1   4

Cumberland. . . 0   3   1   4

Highland. . . 0   3   1   4

League   Overall   

Diamond Division W   L   W   L

Gloucester Catholic. . . 2   0   3   1

Penns Grove. . . 2   1   3   1

Deptford. . . 2   1   2   2

Glassboro. . . 1   1   3   2

Woodstown. . . 1   2   3   2

GCIT. . . 0   3   0   5

League   Overall   

Classic Division W   L   W   L

Salem. . . 2   1   4   1

Gloucester. . . 2   1   3   2

Pitman. . . 2   1   3   2

Clayton. . . 1   1   3   2

Wildwood. . . 1   1   3   2

Schalick. . . 1   2   1   4

Pennsville. . . 0   2   0   4