Sunday's Results

Rowing

FLICK/HORVAT SERIES REGATTA

1,500 meters on the Schuylkill.

BOYS' RACES

Lightweight double: 1, Malvern Prep, 5:16.59. 2, Christian Bros., 5:23.68. 3, Teaneck, 5:23.68.

Lightweight double: 1, St. Joseph's Prep, 5:14.30. 2, Montclair, 5:21.20. 3, Germantown Academy, 6:08.43.

Lightweight four: 1, Father Judge, 4:52.65. 2, Mons. Bonner, 4:56.94. 3, DeMatha, 5:08.41.

Lightweight four: 1, Episcopal Academy, 5:01.52. 2, La Salle, 5:12.25. 3, Moorestown, 5:20.04.

Lightweight four: 1, Christian Bros., 5:08.56. 2, Egg Harbor Twp., 5:18.47. 3, Lower Merion B, 5:33.93.

Lightweight quad: 1, Roman Catholic, 5:05.30. 2, St. Joseph's Prep, 5:10.65. No third.

Lightweight eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:19.44. 2, La Salle, 4:27.17. 3, Moorestown, 4:27.78.

Lightweight eight: 1, Don Bosco, 4:37.12. 2, St. Augustine, 4:42.95. 3, Radnor, 4:44.52.

Second eight: 1, La Salle A, 4:39.13. 2, Holy Spirit, 4:49.93. 3, Oakcrest, 4:50.54.

Second eight: 1, St. Augustine, 4:46.21. 2, Absegami, 4:50.06. 3, Fairfield, 5:01.69.

Varsity single: 1, Germantown Academy, 5:29.11. 2, Chestnut Hill A, 5:32.61. 3, Roman Catholic B, 5:33.52.

Varsity single: 1, Roman Catholic A, 5:42.39. 2, Girard College, 5:51.34. 3, Haddonfield, 5:58.24.

Varsity double: 1, Roman Catholic, 5:03.02. 2, Malvern Prep, 5:04.30. 3, Conestoga, 5:25.69.

Varsity double: 1, Haverford, 5:11.84. 2, St. Joseph's Prep, 5:18.08. 3, Don Bosco, 5:21.26.

Varsity double: 1, Shipley A, 5:13.13. 2, Shipley B. 5:21.88. 3, Egg Harbor Twp., 5:30.81.

Varsity four: 1, St. Mark's, 5:01.39. 2, Moorestown, 5:03.01. 3, Mainland, 5:11.63.

Varsity four: 1, Mons. Bonner, 4:56.39. 2, Radnor A, 4:56.78. 3, Haverford, 4:59.63.

Varsity four: 1, Episcopal Academy, 5:00.21. 2, DeMatha, 5:14.23. 3, Belleville, 5:37.21.

Varsity four: 1, Hun, 5:10.89. 2, Johnson, 5:21.96. 3, Ocean City, 5:23.77.

Varsity quad: 1, Montclair, 4:31.12. 2, Malvern Prep, 4:32.37. 3, Roman Catholic, 4:34.18.

Varsity quad: 1, St. Joseph's Prep, 4:41.42. 2, Haddon Township, 5:01.68. 3, Germantown Academy, 5:26.18.

Varsity eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:14.83. 2, La Salle, 4:27.37. Oakcrest, 4:29.20.

Varsity eight: 1, St. Augustine, 4:21.72. 2, O'Connell, 4:31.22. 3, Fairfield, 4:34.01.

GIRLS' RACES

Lightweight four: 1, Episcopal Academy, 5:39.18. 2, Mount St. Joseph, 5:46.77. 3, Agnes Irwin, 5:49.78.

Lightweight four: 1, Egg Harbor Twp., 5:42.38. 2, Belleville, 5:51.43. 3, Moorestown, 5:54.38.

Lightweight quad: 1, Haddon Township, 5:30.38. 2, Conestoga, 5:34.35. 3, Springside, 5:42.90.

Lightweight eight: 1, Montclair, 5:03.98. 2, Holy Spirit, 5:04.80. 3, Moorestown, 5:12.83.

Lightweight eight: 1, Egg Harbor Twp., 5:26.42. 2, Ocean City, 5:31.66. No third.

Second eight: 1, Holy Spirit, 5:20.32. 2, Bishop Eustace, 5:25.05. 3, Mount St. Joseph A, 5:30.29.

Varsity single: 1, Springside, 6:07.29. 2, Divine Grace, 6:15.01. 3, Glen Ridge, 6:20.76.

Varsity double: 1, Conestoga, 5:49.10. 2, Episcopal Academy, 5:54.15. 3, Ridgewood, 6:02.73.

Varsity double: 1, Shipley, 6:01.29. 2, Teaneck, 6:10.20. 3, Egg Harbor Twp., 6:11.68.

Varsity four: 1, Mainland, 5:33.94. 2, McLean, 5:33.94. 3, Germantown Academy, 5:42.61.

Varsity four: 1, Atlantic City, 5:44.93. 2, Ocean City, 5:51.73. 3, Ridgewood, 6:01.14.

Varsity four: 1, Moorestown, 5:39.90. 2, Lourdes, 5:41.38. 3, Johnson, 5:50.06.

Varsity four: 1, Agnes Irwin, 5:56.27. 2, Merion Mercy, 6:03.44. 3, Rumson, 6:04.16.

Varsity four: 1, Egg Harbor Twp. A, 5:38.60. 2, Gloucester, 5:48.04. 3, Egg Harbor Twp. B, 5:53.33.

Varsity quad: 1, Conestoga, 5:17.57. 2, Baldwin, 5:22.43. 3, Episcopal Academy, 5:25.97.

Varsity quad: 1, Mainland, 5:50.34. 2, Notre Dame B, 5:51.23. 3, Atlantic City, 5:54.79.

Varsity eight: 1, Mount St. Joseph, 5:00.49. 2, Merion Mercy, 5:02.88. 3, Holy Spirit, 5:06.71.

Varsity eight: 1, Absegami, 5:10.00. 2, McLean, 5:15.41. 3, Lower Merion, 5:22.38.

Monday's Schedule

Baseball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Bordentown, 3:45

Holy Cross at Westampton Tech, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Mainland at Vineland, 4

St. Augustine at Egg Harbor Township, 4

Hammonton at Absegami, 4

Oakcrest at Atlantic City, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Bridgeton at Cape May Tech, 4

Pleasantville at Wildwood Catholic, 4

Lower Cape May at Buena, 4

Middle Township at Sacred Heart, 4

St. Joseph at Ocean City, 4

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro at Woodbury, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East at Cherokee, 3:45

Washington Township at Eastern, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Timber Creek, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Cherry Hill West at Shawnee, 3:45

Pennsauken at Winslow Township, 3:45

PENN-JERSEY LEAGUE

Life Center at Solebury School, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Wildwood at Pitman, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Highland at Cumberland, 4

At Cooperstown, N.Y.:

Kingsway vs. Williamstown, 10 a.m.

NONLEAGUE

Medford Tech at Maple Shade, 3:45

Pennsauken Tech at Lindenwold, 3:45

Gloucester at Deptford, 3:45

Paul VI at Lenape, 4

GCIT at Delsea, 4

Clayton at Clearview, 4

Softball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Hammonton at Millville, 4

Vineland at Oakcrest, 4

Atlantic City at Egg Harbor Township, 4

Mainland at Holy Spirit, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Wildwood Catholic at Buena, 4

Cape May Tech at Pleasantville, 4

Our Lady of Mercy at Cedar Creek, 4

Sacred Heart at Ocean City, 4

Lower Cape May at Middle Township, 4

COLONIAL CONFERENCE

Woodbury at Paulsboro, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East at Cherokee, 3:45

Washington Township at Eastern, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Timber Creek at Bishop Eustace, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Cherry Hill West at Shawnee, 3:45

Pennsauken at Winslow Township, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Wildwood at Pitman, 4:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Cumberland at Highland, 4

NONLEAGUE

Lindenwold at Pennsauken Tech, 3:45

Burlington Township at Burlington City, 3:45

Willingboro at Woodrow Wilson, 3:45

Florence at Westampton Tech, 3:45

Paul VI at Lenape, 3:45

LEAP Academy Charter at Palmyra, 3:45

Audubon at St. Joseph, 4

Baptist High at Christian Academy, 4

Woodstown at Clearview, 4

Overbrook at Kingsway, 4

Penns Grove at Williamstown, 4

Clayton at Bridgeton, 4

Pemberton at Northern Burlington, 7

Boys' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Absegami, 4

Vineland at Egg Harbor Township, 4

Ocean City at Lower Cape May, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Lenape at Cherry Hill East, 3:45

Clearview at Washington Township, 3:45

Cherokee at Eastern, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden Catholic at Holy Cross, 3:45

Bishop Eustace at Woodstown, 4

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Cherry Hill West at Winslow Township, 3:45

Paul VI at Kingsway, 3:45

Girls' Lacrosse

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Holy Cross, 3:30

Cinnaminson at New Egypt, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township at Millville, 4

Our Lady of Mercy at Middle Township, 4

Absegami at Mainland, 4

Lower Cape May at Ocean City, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East at Lenape, 3:45

Eastern at Cherokee, 5:15

OLYMPIC CONFERENCE FREEDOM

Gateway at Bishop Eustace, 3:45

Camden Catholic at Woodstown, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

West Deptford at Sterling, 3:45

Collingswood at Kingsway, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Cherry Hill West at Winslow Township, 3:45

Shawnee at Clearview, 4

Boys' Tennis

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Palmyra, 3:30

Florence at Moorestown, 3:45

Cinnaminson at Burlington Township, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Oakcrest, 4

Wildwood Catholic at Sacred Heart, 4

Lower Cape May at Buena, 4

Vineland at Atlantic City, 4

Ocean City at St. Augustine, 4

Cedar Creek at Holy Spirit, 4

Hammonton at Middle Township, 4

COLONIAL CONFERENCE

Haddonfield at Woodbury, 3:45

Overbrook at Gateway, 3:45

Collingswood at Lindenwold, 3:45

West Deptford at Paulsboro, 4

DEL-VAL LEAGUE

Sterling at Haddon Township, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East at Timber Creek, 3:45

Lenape at Triton, 3:45

Camden at Washington Township, 3:45

Winslow Township at Paul VI, 3:45

Cherry Hill West at Paul VI, 3:45

Eastern at Winslow Township, 3:45

Cherokee at Bishop Eustace, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE

Glassboro at Woodstown, 4

Kingsway at Wildwood, 4

Boys' Volleyball

NONLEAGUE

Sterling at Pleasantville, 3:45

Cherry Hill East at Eastern, 3:45

Kingsway at Cherry Hill West, 3:45

GCIT at St. Augustine, 4

Golf

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at New Egypt, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at St. Joseph, 4

Wildwood Catholic at Sacred Heart, 4

Mainland at St. Augustine, 4

Ocean City at Atlantic City, 4

Holy Spirit at Middle Township, 4

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Sterling, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Township at Camden Catholic, 3:45

Washington Township at Shawnee, 3:45

Bishop Eustace at Paul VI, 3:45

Cherry Hill East at Cherry Hill West, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE

Penns Grove at Pitman, 3:30

Wildwood at Clayton, 4

NONLEAGUE

South Hunterdon at Solebury School, 3:30

West Deptford at Burlington Township, 3:30

Eastern at Moorestown, 3:30

Steinert at Rancocas Valley, 3:45