Highlights of Wednesday's contests can be found at:

NJSIAA Girls' Lacrosse

Here are the pairings for the NJSIAA South Jersey sectional girls' lacrosse tournaments, which begin May 14. Seeded position in parentheses.

SOUTH JERSEY GROUP 1

Gloucester Catholic (16) at Pingry (1); St. Rose (9) at New Egypt (8); Maple Shade 912) at Haddonfield (5); Moorestown Friends (13) at Bishop Eustace (4); New Providence (14) at Oak Knoll (3); Robbinsville (11) at Holy Cross (6); Collingswood (10) at Bernards (7); Camden Catholic (15) at Shore Regional (2).

SOUTH JERSEY GROUP 2

Long Branch (16) at Red Bank Catholic (1); Sterling (9) at Barnegat (8); Monmouth (12) at Red Bank (5); Ewing (13) at Hopewell Valley (4); Point Pleasant Boro (14) at Manasquan (3); Middle Township (11) at Cinnaminson (6); Lower Cape May (10) at West Deptford (7); Lawrence (15) at Allentown (2).

SOUTH JERSEY GROUP 3

Jackson Liberty (16) at Moorestown (1); Kingsway (9) at Toms River South (8); Lacey (12) at Notre Dame (5); Mainland (13) at Seneca (4); Brick (14) at Colts Neck (3); Hightstown (11) at Wall (6); Ocean Township (10) at Ocean City (7); Neptune (15) at Shawnee (2).

SOUTH JERSEY GROUP 4

Rancocas Valley (16) at Washington Township (1); West Windsor South (9) at Toms River North (8); Millville (12) at Jackson (5); Cherokee (13) at Eastern (4); Manalapan (14) at Clearview (3); Howell (11) at Brick Memorial (6); Cherry Hill East (10) at Freehold Township (7); Monroe (15) at Lenape (2).

Wednesday's Results

Baseball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE TOURNAMENT

Riverside at Northern Burlington, ppd.

Cinnaminson 000 100 0 - 1 6 0

Bordentown 000 000 0 - 0 5 0

WP: John Bednarek. LP: Patrick Donahue. 2B: C-Miguel Ruiz.

Softball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE TOURNAMENT

Burlington City at Maple Shade, ppd.

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman 000 000 0 - 0 5 1

Pennsville 001 001 x - 2 5 1

WP: Brooke Coleman. LP: Julie Gillespie. 2B: PE-Brynn Buechler. HR: PE-Courtney Hankins.

Boys' Lacrosse

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace 9, Woodstown 3

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Shawnee 15, Seneca 12

NONLEAGUE

New Egypt 16, Ewing 2

Hopewell Valley 13, Northern Burlington 6

Girls' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Millville 17, Our Lady of Mercy 9

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East 11, Lenape 9 (OT)

Eastern 16, Cherokee 8

Boys' Tennis

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Rancocas Valley 3, Northern Burlington 2

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Bridgeton 3, Cedar Creek 2

COLONIAL CONFERENCE

Haddonfield 5, Paulsboro 0

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Township 5, Camden 0

Girls' Track

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown 70, Holy Cross 61

Boys' Volleyball

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East 2, Pleasantville 0

Clearview 2, Woodrow Wilson 0

Golf

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central 181, Moorestown Friends 215

Westtown 180, Moorestown Friends 216

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee 154, Eastern 162

Lenape 155, Eastern 162

Paul VI 168, Winslow Township 217

Cherry Hill East 154, Washington Twp. 162

Bishop Eustace 155, Triton 170

NONLEAGUE GIRLS

Moorestown 190, Notre Dame 230

Thursday's Schedule

Track and Field

MAJOR MEETS

Lenape Regional District Meet at Shawnee, 3:45

Atlantic County Meet at Buena, 3:30

Baseball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Florence, 3:45

Trenton Catholic at New Egypt, 3:45

Burlington City at Maple Shade, 3:45

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Delran at Westampton Tech, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City at Millville, 4

St. Augustine at Hammonton, 4

Vineland at Absegami, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Bridgeton at St. Joseph, 4

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Audubon, 3:45

Overbrook at Haddonfield, 3:45

Gateway at Haddon Township, 3:45

Sterling at Collingswood, 3:45

Woodbury at Paulsboro, 3:45

Haddon Heights at West Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Gloucester at Clayton, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Highland at Clearview, 3:45

WARRIOR CLASSIC

At Wildwood:

Wildwood Catholic vs. Cape May Tech, 4

Middle Township at Wildwood, 7

NONLEAGUE

Palmyra at Moorestown Friends, 3:45

Medford Tech at Maple Shade, 3:45

Belvidere at Pemberton, 3:45

Rancocas Valley at Lawrenceville, 3:45

Holy Cross at Paul VI, 3:45

Winslow Township at Cherokee, 3:45

Eastern at Timber Creek, 3:45

Shawnee at Lenape, 3:45

Triton at Washington Township, 3:45

Bishop Eustace at Cherry Hill West, 3:45

LEAP Academy at Pennsauken, 3:45

Deptford at Williamstown, 3:45

Kingsway at Gloucester, 3:45

Willingboro at Pemberton, 4

Woodrow Wilson at Woodstown, 4

Cumberland at Clayton, 4

Oakcrest at Buena, 4

Ocean City at Egg Harbor Township, 4

Softball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Riverside at Trenton Catholic, 3:45

Burlington City at Westampton Tech, 3:45

Maple Shade at Pemberton, 4

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Northern Burlington at Moorestown, 3:45

Rancocas Valley at Willingboro, 3:45

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson at Holy Cross, 3:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Hammonton at Vineland, 4

Millville at St. Joseph, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Pleasantville at Ocean City, 4

Our Lady of Mercy at Sacred Heart, 4

Buena at Lower Cape May, 4

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Lindenwold, 3:45

Collingswood at Sterling, 3:45

Haddonfield at Overbrook, 3:45

Haddon Township at Gateway, 3:45

West Deptford at Haddon Heights, 3:45

Paulsboro at Woodbury, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Gloucester, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

GCIT at Glassboro, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Clearview at Highland, 4

NONLEAGUE

Bishop Eustace at Cherry Hill West, 3:45

Eastern at Timber Creek, 3:45

Triton at Washington Township, 3:45

Winslow Township at Cherokee, 3:45

LEAP Academy Charter at Pennsauken, 3:45

Pitman at Williamstown, 3:45

Gloucester at Cumberland, 4

Clayton at Deptford, 4

Shawnee at Lenape, 6:30

Boys' Lacrosse

NONLEAGUE

Seneca at Washington Township, 4

Peddie School at Eastern, 4:30

Girls' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at Mainland, 6

OLYMPIC CONFERENCE FREEDOM

Haddonfield at Gloucester Catholic, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Kingsway at Sterling, 4

NONLEAGUE

Pennsauken at Cherry Hill East, 3:45

Cinnaminson at Moorestown Friends, 3:45

Shawnee at Washington Township, 4

Ridgewood at Moorestown, 4:30

Winslow Township at Eastern, 5:15

Cherry Hill West at Cherokee, 7

Boys' Tennis

SOUTH JERSEY GROUP 1 FIRST ROUND

Paulsboro at Cedar Creek, 3

SOUTH JERSEY GROUP 2 FIRST ROUND

Bridgeton at Woodstown, 3

Collingswood at Buena, 3

West Deptford at Cinnaminson, 3

Barnegat at GCIT, 3

Delran at Sterling, 3

SOUTH JERSEY GROUP 3 FIRST ROUND

Seneca at Burlington Township, 3

Ocean City at Timber Creek, 3

Oakcrest at Moorestown, 3

Winslow Township at Delsea, 3

Cumberland at Hammonton, 3

Kingsway at Lower Cape May, 3

SOUTH JERSEY GROUP 4 FIRST ROUND

Cherry Hill East at Clearview, 3

Cherry Hill West at Atlantic City, 3

Millville at Lenape, 3

Toms River South at Eastern, 3

Cherokee at Vineland, 3

Toms River East at Mainland, 3

Egg Harbor Township at Shawnee, 3

Washington Twp. at Toms River North, 3:30

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC A FIRST ROUND

Bishop Eustace at Holy Spirit, 3

St. Joseph Metuchen at St. Augustine, 3

Paul VI at Gloucester Catholic, 3

CENTRAL JERSEY GROUP 3 FIRST ROUND

Long Branch at Northern Burlington, 3

CENTRAL JERSEY GROUP 4 FIRST ROUND

Rancocas Valley at West Windsor North, 3

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Haddon Heights, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee at Cherokee, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE

Glassboro at Penns Grove, 4

NONLEAGUE

Wildwood Catholic at Wildwood, 3:30

Princeton Day at George School, 4:15

Boys' Volleyball

OLYMPIC CONFERENCE

Collingswood at Paul VI, 3:30

Sterling at Williamstown, 3:45

Eastern at Cherry Hill East, 3:45

Cherry Hill West at Kingsway, 3:45

Golf

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Delran, 3:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Cedar Creek at Buena, 4

NONLEAGUE

West Deptford at Millville, 3:30

Haddon Heights at Northern Burlington, 3:45

Boys' Lacrosse Standings

Through Monday.

OLYMPIC CONFERENCE League   Overall   

American Division W   L   W   L

Eastern. . . 6   2   10   3

Lenape. . . 6   2   9   4

Cherokee. . . 5   4   8   6

Washington Township. . . 4   6   6   8

Cherry Hill East. . . 3   6   5   7

Clearview. . . 3   7   5   8

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

x-Shawnee. . . 9   0   10   5

Seneca. . . 7   2   10   2

Kingsway. . . 7   3   11   4

Paul VI. . . 4   6   5   8

Cherry Hill West. . . 1   8   3   11

Winslow Township. . . 0   9   0   14

x-division champion

League   Overall   

National Division W   L   W   L

Haddonfield. . . 9   1   11   3

West Deptford. . . 9   2   10   5

Gloucester Catholic. . . 5   4   7   4

Bishop Eustace. . . 4   3   5   5

Holy Cross . . . 3   4   7   4

Woodstown. . . 2   8   4   8

Camden Catholic. . . 0   10   0   13

CAPE-ATLANTIC League   Overall   

W   L   W   L

Absegami. . . 10   1   11   3

Mainland. . . 8   1   9   2

Egg Harbor Township. . . 8   1   8   5

Middle Township. . . 5   4   6   4

Oakcrest. . . 3   7   5   7

Ocean City. . . 2   6   2   7

Lower Cape May. . . 2   8   2   9

Vineland. . . 0   10   0   11

OTHERS League

W   L

Rancocas Valley. . . 14   0

St. Augustine. . . 10   4

Moorestown. . . 8   4

New Egypt. . . 7   6

Moorestown Friends. . . 5   8

Cinnaminson. . . 0   8

Northern Burlington. . . 0   11

Girls' Lacrosse Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

W   L   W   L

Moorestown. . . 6   0   16   0

Holy Cross. . . 6   1   11   3

Cinnaminson. . . 4   3   8   5

New Egypt. . . 3   4   7   5

Rancocas Valley. . . 3   4   6   9

Northern Burlington. . . 3   4   4   8

Maple Shade. . . 2   5   8   7

Delran. . . 0   6   2   13

OLYMPIC CONFERENCE League   Overall   

American Division W   L   W   L

Washington Township. . . 7   1   10   3

Lenape. . . 5   1   9   1

Eastern. . . 3   4   8   6

Cherokee. . . 1   5   4   9

Cherry Hill East. . . 1   6   5   8

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Shawnee. . . 7   0   11   2

Clearview. . . 6   1   12   3

Pennsauken. . . 3   5   4   10

Cherry Hill West. . . 2   5   2   10

Winslow Township. . . 0   7   0   12

League   Overall   

National Division W   L   W   L

x-Seneca. . . 9   0   11   2

West Deptford. . . 6   4   9   7

Kingsway. . . 4   3   6   7

Sterling. . . 4   4   8   4

Collingswood. . . 3   6   8   7

Paul VI. . . 0   9   1   11

x-division champion

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

x-Bishop Eustace. . . 9   0   11   2

Haddonfield. . . 7   2   11   5

Gloucester Catholic. . . 5   4   7   7

Camden Catholic. . . 3   5   3   7

Woodstown. . . 1   7   2   11

Gateway. . . 0   7   0   11

x-division champion

CAPE-ATLANTIC League   Overall   

W   L   W   L

Millville. . . 10   1   11   2

Ocean City. . . 10   1   10   2

Egg Harbor Township. . . 8   3   8   4

Mainland. . . 6   4   6   5

Lower Cape May. . . 5   5   6   5

Middle Township. . . 5   7   5   7

Absegami. . . 3   8   4   8

Our Lady of Mercy. . . 2   8   2   8

Oakcrest. . . 0   12   0   12

OTHERS League

W   L

Moorestown Friends. . . 6   5

Baseball Standings

Through Monday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Burlington Township. . . 5   1   10   5

Rancocas Valley. . . 5   2   9   6

Moorestown. . . 3   2   9   5

Northern Burlington. . . 2   4   5   9

Pemberton. . . 0   6   5   10

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Holy Cross. . . 7   1   16   2

Bordentown. . . 8   2   11   5

Delran. . . 5   3   11   8

Cinnaminson. . . 5   3   8   7

Westampton Tech. . . 2   4   3   10

Willingboro. . . 1   7   5   11

Medford Tech. . . 0   8   0   14

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L

Burlington City. . . 7   0   9   5

Riverside. . . 6   3   7   9

New Egypt. . . 5   2   7   6

Florence. . . 5   3   8   6

Palmyra. . . 2   7   6   12

Maple Shade. . . 1   5   2   13

Trenton Catholic. . . 0   6   1   8

COLONIAL League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L

Sterling. . . 8   1   12   2

Haddonfield. . . 8   3   11   6

Haddon Heights. . . 5   4   7   6

Collingswood. . . 5   6   5   8

Overbrook. . . 4   6   10   8

West Deptford. . . 4   6   7   11

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Audubon. . . 9   2   14   4

Haddon Township. . . 9   2   11   4

Gateway. . . 8   3   11   6

Woodbury. . . 1   9   3   10

Lindenwold. . . 1   10   2   13

Paulsboro. . . 0   10   1   11

OLYMPIC League   Overall   

American Division W   L   W   L

Washington Township. . . 5   1   15   1

Cherokee. . . 5   1   13   2

Eastern. . . 1   3   11   6

Lenape. . . 1   4   9   7

Cherry Hill East. . . 1   4   8   10

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L

Shawnee. . . 5   2   9   7

Cherry Hill West. . . 4   2   12   5

Pennsauken. . . 3   2   12   3

Triton. . . 3   3   7   11

Winslow Township. . . 0   6   4   12

League   Overall   

National Division W   L   W   L

Bishop Eustace. . . 5   1   11   5

Paul VI. . . 4   1   9   4

Camden Catholic. . . 3   2   7   9

Seneca. . . 2   5   6   12

Timber Creek. . . 1   6   7   9

CAPE AMERICAN League   Overall   

Division I W   L   W   L

Millville. . . 7   2   11   4

Hammonton. . . 5   3   12   4

St. Augustine. . . 5   3   11   6

Egg Harbor Township. . . 5   3   9   7

Absegami. . . 1   7   4   11

League   Overall   

Division II W   L   W   L

Atlantic City. . . 4   4   10   5

Mainland. . . 4   4   8   6

Vineland. . . 4   4   7   11

Oakcrest. . . 3   5   10   9

Holy Spirit. . . 3   6   11   8

CAPE NATIONAL League   Overall   

Division I W   L   W   L

Sacred Heart. . . 10   3   12   4

Buena. . . 9   2   14   4

Ocean City. . . 9   2   11   5

St. Joseph. . . 6   5   7   11

Lower Cape May. . . 5   6   7   9

Middle Township. . . 4   7   5   10

League   Overall   

Division II W   L   W   L

Cape May Tech. . . 5   6   7   8

Cedar Creek. . . 3   4   4   11

Pleasantville. . . 2   6   2   9

Wildwood Catholic. . . 2   7   2   11

Bridgeton. . . 1   8   3   16

OTHERS    Overall   

W   L

Pennsauken Tech. . . 9   7

Moorestown Friends. . . 7   6

Doane Academy. . . 5   6

Camden County Tech. . . 4   6

Woodrow Wilson. . . 3   4

Camden Academy Charter. . . 1   7

Camden. . . 1   9