Friday's Results

Football

STATE CLASS AAA FINAL

Erie Cathedral Prep 24, Archbishop Wood 14

PIAA STATE CLASS A FINAL

Clairton 20, Dunmore 0

Boys' Basketball

ABINGTON FRIENDS

COACHES VS. CANCER

Esperanza 42, Springside Chestnut Hill 31

Abington Friends 63, Sankofa Freedom 55

HAVERFORD SCHOOL TOURNAMENT

Archbishop Ryan 50, Acad. New Church 38

I-95 ELITE SHOWCASE

Chester 70, Lincoln (N.Y.) 52

MAKE A WISH TOURNAMENT

Penn Charter 43, Shipley 42

Lawrenceville 61, Germantown Academy 56

MERCER INVITATIONAL

Peddie School 51, Episcopal Academy 46

Princeton Day 48, Hill School 41

READING HOOP GROUP

Berks Catholic 55, Roman Catholic 48

Neumann-Goretti 64, Reading 41

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Calvary Christian 69, Christopher Dock 60

Jenkintown 59, Plumstead Christian 37

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Bristol 42, George School 20

Holy Ghost Prep 37, Lower Moreland 32

CENTRAL LEAGUE

Harriton 67, Radnor 55

Lower Merion 79, Strath Haven 51

Penncrest 46, Garnet Valley 37

Springfield (D) 65, Marple Newtown 52

Haverford High 49, Upper Darby 42

Ridley 53, Conestoga 52

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Great Valley 63, Octorara 28

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Engineering & Science 50, University City 38

SUBURBAN ONE AMERICAN

Norristown 66, Upper Merion 47

Wissahickon 52, Upper Dublin 42

Cheltenham 65, Springfield (M) 42

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Hatboro-Horsham 59, Central Bucks East 45

Central Bucks South 51, Pennridge 41

SUBURBAN ONE NATIONAL

Bensalem 74, Pennsbury 58

Abington 71, Council Rock South 26

Council Rock North 53, William Tennent 45

Truman 59, Neshaminy 24

TRI-COUNTY LEAGUE

Phelps 68, Woodlynde 38

NONLEAGUE

Phil-Mont Christian 70, Friends Select 50

Frankford 58, Kensington 46

Lamberton 68, Roxborough 56

Swenson 61, Science Leadership 38

Constitution 87, Robeson 48

Phila. Academy Charter 62, Lincoln 54 (OT)

Life Center 81, Palmer 54

Penn Wood 49, Southern 37

Doane Academy 56, George School 45

Christian Academy 56, King's Christian 26

Pope John Paul II 61, Phoenixville 53 (OT)

Calvary Baptist 50, Upper Bucks Christian 21

Friends' Central 61, Perkiomen School 40

Haverford School 76, Moyer Acad. (Del.) 36

Girls' Basketball

ABINGTON FRIENDS TOURNAMENT

Bishop McDevitt 49, Agnes Irwin 38

MAKE A WISH TOURNAMENT

Germantown Academy 49, Lawrenceville 43

WESTTOWN INVITATIONAL

George School 31, Kimberton Waldorf 22

CENTRAL LEAGUE

Ridley 35, Conestoga 23

Garnet Valley 55, Penncrest 36

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Methacton 57, Owen J. Roberts 39

PUBLIC LEAGUE

Franklin Towne Charter 33, Germantown 25

HS of Future 44, Science Leadership 37

Maritime Academy 39, Swenson 21

Bodine 44, Rush 7

Ben Franklin 65, Phila. Electrical 32

Northeast 38, Frankford 18

Simon Gratz 47, Fels 25

Central 53, Kensington 18

Girls High 47, Edison 10

Washington 25, Martin Luther King 19

Lincoln 35, Olney 29

Mastbaum 38, Mariana Bracetti 32

Bok 40, Dobbins 39

Prep Charter 68, Franklin Learning Center 14

University City 49, Roxborough 29

Palumbo 27, Mastery South 20

PUBLIC LEAGUE AA, A RED

Phila. Academy Charter 42, Carroll 21

SUBURBAN ONE AMERICAN

Upper Dublin 52, Wissahickon 26

Norristown 49, Upper Merion 37

Plymouth Whitemarsh 51, Upper Moreland 24

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

North Penn 56, Souderton 54 (OT)

Central Bucks East 62, Hatboro-Horsham 42

Central Bucks West 82, Quakertown 41

SUBURBAN ONE NATIONAL

Pennsbury 60, Bensalem 33

Abington 42, Council Rock South 37

Council Rock North 61, Wm. Tennent 55 (2 OT)

NONLEAGUE

Paul Robeson 48, Audenried 35

New Media Charter 45, Math, Civics & Sci. 40

Shipley 48, Penn Charter 29

Parkway Center City 31, Masterman 30

Communications Tech 77, Randolph 39

Mastery North 51, Engineering & Science 42

Parkway West 45, Elverson 43

Springside Chestnut Hill 57, Friends' Central 46

Abington Friends 54, Baldwin 28

Christian Academy 48, King's Christian 12

Calvary Baptist 53, Upper Bucks Christian 33

Notre Dame 56, Archbishop Prendergast 44

Phil-Mont Christian 52, Girard College 40

Interboro 45, Red Lion 30

Boys' Swimming

Friends' Central 93, Episcopal Academy 90

Holy Ghost Prep 115, George School 54

Garnet Valley 98, Unionville 88

Girls' Swimming

Episcopal Academy 100, Friends' Central 76

Nazareth Academy 115, George School 55

Unionville 125, Garnet Valley 60

Wrestling

PUBLIC LEAGUE

Palumbo 42, Olney 27

Franklin Towne Charter 48, Lincoln 34

Central 34, Northeast 33

Martin Luther King 60, Mastery Charter 15

Boys' Basketball Boxes

Abington Friends

Coaches vs. Cancer

Springside Chestnut Hill 0 4 15 12 - 31

Esperanza 10 4 14 14 - 42

E: Brandon Adams 3, Alwell Agbara 10, Warren Chance 3, Lamere Jones 4, Ravi Sinanan 11, Stanley Whittaker 11.

Sankofa Freedom 11 16 9 19 - 55

Abington Friends 13 18 9 23 - 63

SF: Tydeus Ellison 11, James Jefferson 3, Shyheim Labson 2, Juwan Milliner 7, Shavoy Murray 3, Dache Talbert 13, Anthony Wright-Downing 16.

AF: Jeremiah Batts 10, Tony Carr 13, Will James 4, Montana Mayfield 14, Joe Robinson 13, Josh Sharkey 3, Jared Wright 6.

Haverford School Tourn.

Archbishop Ryan 10 9 18 13 - 50

Acad. of New Church 6 10 12 10 - 38

AR: Billy Dykan 5, Gage Galeone 7, Brendan Horan 14, Shawn Miller 6, Bryan Okolo 11, Tyler Reed 7.

AoNC: Darryl Bryant 7, Vince Jackson 10, Peyton Johnson 9, Sean Scott 7, Tory Whiting 5.

Make A Wish Tourn.

Shipley 5 14 8 15 - 42

Penn Charter 5 15 8 15 - 43

S: Shawn Harvey 13, Quamier Johnson 14, Arvelle Jones 2, Matt Rodden 4, Zac Tillman 9.

PC: Anthony Companile 3, Malcolm Elashari-Rashed 9, Demetrius Isaac 1, Johnson 3, Chase Kumor 6, Mike McGlinchey 4, Sean O'Brien 14, Austin Williams 3.

Lawrenceville 16 9 16 20 - 61

Germantown Academy 13 9 19 15 - 56

L: Borst-Smith 5, Brooks 11, Card-Childers 2, Hayes 19, Johnson 4, Klotz 17, West 3.

GA: Greg Dotson 15, James Drury 5, Sam Lindgren 5, Nick Lindner 20, Julian Moore 7, Patrick Sawyer 4.

Reading Hoop Group

Berks Catholic 20 7 15 13 - 55

Roman Catholic 12 16 6 14 - 48

BC: Nana Foullard 13, Connor Kack 5, Cooper Koutz 6, Mike Miller 21, Chris Warren 10.

RC: Traci Carter 5, Shep Garner 19, Rashann London 6, Carnell Mcgrit 6, Matt Simon 2, Manny Taylor 6, TreVaughn Wilkerson 4.

Reading 11 7 6 17 - 41

Neumann-Goretti 17 15 18 14 - 64

R: Benz-Puente 6, Berdine 5, Bradford 5, Gibson 2, Isaeo 8, Marple 6, Reyes 2, Stanford 2, J. Young-Trap 2, S. Young-Trap 3.

N: Vaughn Covington 1, Jamal Custis 10, John Davis 20, Troy Harper 7, Lamarr Kimble 9, Jarrod Mastrando 4, Ja'Quan Newton 11, Tony Toplyn 2.

Bicentennial Constitution

Calvary Christian 11 13 24 21 - 69

Christopher Dock 14 11 15 20 - 60

CC: Josh Bair 18, Jon Boback 11, Paul Lacroix 6, Dan McGuigan 3, Robert Morales 2, Dustin Vitale 26, Jared Wenger 3.

CD: Brennan Adley 7, Jared Armstrong 25, Sean Hinson 4, Brandon Leinbach 7, Najee Miller 9, Azariah Parmer 8.

Jenkintown 9 17 27 6 - 59

Plumstead Christian 12 2 5 18 - 37

J: Ethan Goldman 8, Jamie Griffin 4, Jason Liu 2, Colin Mulvaney 17, Liam Mulvaney 7, Joe Sobolewski 7, Frank Sobolewski 8, Greg Wagner 6.

PC: Bloug 4, Tyler Broutogan 2, Alex Geistdorfor 4, J.Broutogan 2, Andrew Johnson 7, Joey Kallatch 7, Josh Sharik 11.

Bicentennial Independence

Bristol 14 11 9 8 - 42

George School 8 2 4 6 - 20

B: Aidan Coughlin 3, Sean Coughlin 4, Trevor Leone 5, Chad Palmer 3, Mike Petrino 1, Rankins 2, Ryan Rigby 12, Moe Towner 6, Brandon Wallick 2, Ryan Weinkopff 4.

GS: Eli Bresler 3, Sekou Kaba 8, Timofei Kharisov 2, George Long 3, Joe Sparacio 4.

Holy Ghost Prep 9 4 9 15 - 37

Lower Moreland 6 9 2 15 - 32

HGP: Matt England 5, Jack Kalmes 8, Benny Obaze 4, Zahir Watkins 3, Ryan Weaver 3, Greg Wozniak 10, Bennett Zaba 4.

LM: Danny Duffy 4, Jeremy Geiger 7, Joe Levanthal 3, Morganstein 6, Ricky Weintraub 2, Zoubroulis 10.

Central League

Strath Haven 16 9 11 15 - 51

Lower Merion 23 26 19 11 - 79

SH: Chris DiEnno 2, Ken Ely 3, John Fender 17, Will Fisher 7, Michael Fisher 5, Tevon Howie 4, Ty Legree 9, Eric Trowery 4.

LM: Jule Brown 7, Doug Cotler 4, Yohanny Dalembert 10, Raheem Hall 19, Baird Howland 2, Jaquan Johnson 19, B.J. Johnson 7, Steve Pendleton 2, Bryan Shapiro 2, Corey Sherman 5, Emery Shiffraw 2.

Harriton 20 14 14 19 - 67

Radnor 11 16 15 13 - 55

H: Tyler Brokenborough 5, Desani 2, Spencer Dickler 3, Detasla Dixon 14, Matt Sherman 11, Alex Shippen 25, Brandon Winston 7.

R: Nelson Blickman 11, Colin Castro 3, Nick Kelly 7, Andrew Lundstrom 14, Jimmy Madden 1, Terrance Quinn 19.

Marple Newtown 12 15 17 8 - 52

Springfield (D) 19 17 10 19 - 65

MN: Tommy Davis 9, Nick Giordano 6, Craig Hamilton 2, Tim MacNeal 9, Mike McDevitt 15, Jake McGee 11.

S(: Sean Carpenter 4, Joe DePrince 2, Brian McCloskey 2, Kevin McCormick 17, Pat McKnight 3, Dan Rutecki 30, Chris Strawley 4, Kevin Swanick 3.

Penncrest 11 6 12 17 - 46

Garnet Valley 8 7 4 18 - 37

P: Eddie Baxter 12, Nolan Carroll 3, Ben Casanova 12, Rahmi Halaby 11, Kalvin Simpson 8.

GV: Brandon Hitner 1, Kyle McCrossan 12, Stephen Palis 2, Aaron Parenti 4, Joe Sweeney 5, Jonathan Vandenberg 13.

Conestoga 11 16 7 18 - 52

Ridley 5 15 16 17 - 53

C: Bila 2, Caldwell 13, Dickey 3, Diehl 8, Knight 2, Turley 3, Vanbenter 3, Viviano 11, Zach Yonda 7.

R: Ken Bartow 8, Isiah Lester 2, John McGill 27, Steve Plousis 3, Mike Smoluk 4, Ameer Staggs 9.

Upper Darby 11 12 14 5 - 42

Haverford High 15 11 11 12 - 49

UD: Adams 11, Fisher 11, Flanger 12, Rice 4, Timmons 2, Touri 2.

HH: Gabe Armando 17, Jack Donaghy 4, Matt Donnelly 4, Tom Leibig 13, Matt Morella 3, Mike O'Hallaron 8.

Ches-Mont American

Octorara 2 7 10 9 - 28

Great Valley 16 13 24 10 - 63

O: Mauriece Bowers 7, Tarojae Brake 4, Zack Cornell 1, Shaun Devlin 5, Devante White 9, Wilson 2.

GV: Julian Alston 4, Cyree Ames 4, Mikael Bridges 23, Nate Cohen 9, Chris Geiss 5, Michael Gregory 8, Brad Sherry 10.

Public Division B

University City 16 6 4 12 - 38

Engineering & Science 11 6 23 10 - 50

UC: Quahdir Gordon 21, Idriys Muhammad 1, Anthony Washington 4, Devonte Williams 10, Davon Wise 2.

E&S: Omari Franklin 8, Shaquan Frazier 2, Jonathan Hall 4, David Snead 13, Shacore Taylor 12, Evan Williams 11.

Sub. One American

Upper Merion 4 17 10 16 - 47

Norristown 18 22 14 12 - 66

UM: Grant 1, Jenerette 2, Lewis 3, McGrath 7, Nicholson 18, Patel 6, Stecz 5, Wells 5.

N: Marquis Bryant 16, Chris Evans 5, Bernard Gordon 16, Jahbri Hargrove 2, Daquan Holcomb 3, Ty'Jon Jackson 2, Josh Johnson 2, Luke Kelley 13, Lever 2, Danny Orr 2, Shaicree Tempson 1, Jahad York 2.

Springfield (M) 11 11 5 15 - 42

Cheltenham 13 19 16 17 - 65

S(: Malik Ball 14, Clark 2, William Dahm 10, Connor Gill 2, Matt Krewson 3, Luke Pollock 1, Chris Stone 7, Yoast 3.

C: Aaron Burton 14, Graham 8, Guy Henderson 14, Howard 6, Shakur Jackson 10, Chris Myarick 6, Rashawn Reed 5, Jaden Wade 2.

Upper Dublin 9 11 14 8 - 42

Wissahickon 17 6 13 16 - 52

UD: Malcolm Berry 4, Andrew Carber 11, John Derr 2, Kurt Goff 3, Zach Greenberg 6, Morey Hershgordon 5, Montez Martin 5, Kevin Woods 6.

W: Todd Bentley 9, Gordon Bentley 9, Chris Tarradonini 10, Chris Vila 17, Chase Wilson 7.

Suburban One National

Council Rock South 8 14 4 0 - 26

Abington 24 20 21 6 - 71

CRS: Dan Bushnick 1, Christian Crane 15, Will Faccenda 2, Eric Gallo 4, Stuski 4.

A: Mark Bond 4, Scott Brown 2, Anthony Durham 3, Khalid Gibson 2, Michael Griffin 3, Anthony Lee 6, Jiere Morrisey 11, Jordan Neely 3, Matt Penecale 8, Pat Rice 9, Jordan Simmons 20.

Neshaminy 5 3 6 10 - 24

Truman 21 10 15 13 - 59

N: Marvin Carr 1, Dennis 6, Lay 4, Pickett 9, Thomas 2, Stephon Tucker 2.

T: Muhammad Adewale 5, Brandon Anparo 2, Antwain Ashley 2, Ja'er Brown 3, Shariff Clinton 4, Rob Crane 2, Merdic Green 15, Dyese Hunt 1, Tyquan Law 2, Marcus Palmer 8, Pat Stone 8, Lucas Waters 5, James Weaver 2.

Council Rock North 18 8 16 11 - 53

William Tennent 6 14 14 11 - 45

CRN: Ryan Baker 6, Rip Engel 12, Brandon Knotts 17, Kyle McCloskey 13, Josh McWilliams 5.

WT: Matt Alden 20, Corey Hamlet 3, Horace Spencer 9, Connor Spornak 10, Mike Wasserleben 3.

Pennsbury 13 11 12 22 - 58

Bensalem 13 17 19 25 - 74

P: Mekhi Bryant 15, Steve Ciotti 8, Cameron Jones 17, Sean Pepper 10, Louis Troh 4, Aamir Williams 4.

B: Stephen Johnson 13, Dion Jones 7, Brian Kilcoyne 2, Austin Nyekan 13, Avery Nyekan 1, Donnie Reed 18, Leo Vincent 20.

Tri-County League

Phelps 28 16 10 14 - 68

Woodlynde 6 2 12 18 - 38

P: Alpha Cisse 4, Abdou Diaw 4, Marcus Eley 18, Michael Hsieh 2, Ira Hunt 4, Rashard Lyles 12, Casey Nie 17, Joe Pacifico 1, Vernon Williams 6.

W: Anderson 4, Booth 5, Cervone 7, Deduto 2, Delco 15, Deluca 3, Spasoto 2.

Nonleague

Frankford 12 12 14 20 - 58

Kensington 10 8 12 16 - 46

F: Griffith 5, Aaron McFarlan 7, Joe Ricketts 4, Donald Robinson 13, Rob Simmons 2, Quadir Truesdall 7, Tyree Tucker 8, Denzel Turbeville 10, Walker 2.

K: Jamie Betancourt 21, Daldonado 6, Geonavi Fluentes 2, Hill 3, Julius VanGuine 14.

Roxborough 10 15 11 20 - 56

Lamberton 22 9 16 21 - 68

R: Hank Adens 2, Tony Brown 8, Austin Daniels 3, Edward Davis 10, Travonne Hardy 3, Matthew Harris 2, Romello Holland 4, Isaiah King 24.

L: Kevin Cooper 19, Anthony Fagan 12, Darrell Ellis Jr. 28, L.Summerville 9.

Science Leadership 9 5 12 12 - 38

Swenson 18 9 17 17 - 61

SL: Prue Black 2, Roger Bracy 4, Andrew Chalfen 2, Jakobi Martin 16, Sterling Perry 8, Raeqwon Smith 6.

S: Clarence Brunot 10, Dervin Buckery 3, Reggie Davis 2, Mohammed Hammoudeh 4, Andrew Ingram 5, D'Andre Parmley 18, Naykwon Phillips 9, Alex Rodriguez 6, Somah Slewion 4.

George School 4 10 15 16 - 45

Doane Academy 16 10 17 13 - 56

GS: Eli Bresler 8, Harrison Fritz 3, Jibri 2, Muhmmad Johnson 5, Sekou Kaba 23, Laurene 2, Daniel Lindsay 4, Tiniatoi 1.

DA: Idris Ali 5, Tyler Allen 10, Tyler Carrington 2, Davis Graham 8, CJ Lane 19, Chris Scott 9, John Victor 3.

Friends Select 12 8 23 7 - 50

Phil-Mont Christian 10 19 19 22 - 70

FS: Brendan Durst 4, Ben Holl 9, Jake Phillips 6, Colin Reitman 18, Kris Warren 13.

PC: Micah Baldez 16, Seth Brandenburg 5, Zach Dolton 34, Ben Hamilton 7, Jarred Luckey 4, Evan Steiger 2, Matt Steiger 2.

Robeson 11 7 17 13 - 48

Constitution 16 21 24 26 - 87

R: Juan Clark 2, L.J. Crenshaw 12, Leron Epps 9, Malik Harris-King 2, Ray Jefferson 8, Jahir Lee 1, Jelani Mauge 4, Malik Moment 2, Maurice Saunders 2, Gus Sephes 6.

C: Chad Andrews 1, Ahmad Gilbert 16, Isaiah Jordan 2, Akeem King 4, Lincoln Kpokuyou 10, Raheem Liggins 11, Floyd Preito 16, Nasir Randolph 2, Anthony Satchell 6, Haneef Vaughn 4, Tymir Watson 7, Kimar Williams 8.

King's Christian 12 6 0 8 - 26

Christian Academy 25 8 16 7 - 56

KC: Josh Beauchamp 2, Michael Black 5, Aaron Pamgotopulos 6, Jonathon Roselli 11, Tequan Russell 2.

CA: Ethan Dutton 3, Chad Gisel 8, DeMoss Jones 4, Damon Jones 13, Trevin Jones 13, Brady Laller 4, R.J. Walker 2, Jeremiah Williams 9.

Phila. Acad. Charter 9 14 12 19 8 - 62

Lincoln 14 12 14 14 0 - 54

PAC: Elijah Crandall 6, Joe Flynn 12, Jamiel Hines 12, Khalil Laws 13, Muhammad Laws 15, Dawud Muhammad 4.

L: Blair Bowes 10, Justin Carlson 16, Anthony Caruso 7, Raymond Fred 3, Khalil Outen 9, Josh Pagan 5, Tompkins 4.

Moyer Academy (Del.) 5 18 0 13 - 36

Haverford School 29 8 29 10 - 76

MA(: Garnett 11, Malik Mack 5, Ki. Turner 20.

HS: Shawn Alston 8, Eric Anderson 18, Trevor Atkins 9, Logan Atkins 5, Gerrard Hoeltzel 2, Riley Hupselpt 3, Sean Lloyd 13, Hasan Morrison 2, Sema'j Reed 10, James Tarte 6.

Penn Wood 14 6 18 11 - 49

Southern 10 9 8 10 - 37

PW: Tyree Bynum 9, Gemil Holbrook 12, Malik Jackson 2, Stevan Johnson 17, Amadou Kaba 5, Jeff Padilioni 1, Antonio Ward 3.

S: Kelvin Bain 2, Wayne Brunson 9, Harris 5, Tyreese Livingston 5, Jamir Lomax 7, Ross 2, Ralik Wise 7.

Perkiomen School 7 4 13 16 - 40

Friends' Central 19 18 13 11 - 61

PS: Jaren Hampton 6, Tyler Kohl 20, Jaustas Valciakas 6, John Williams 5, David Zell 3.

FC: Jerome Allen 2, Billy Cassidy 17, Karonn Davis 19, Thomas Fakharzadeh 1, Max Ginsberg 2, De'Andre Hunter 9, Jonathan Lawton 9, Marshall Yoo 2.

Peddie School 11 12 14 14 - 51

Episcopal Academy 14 12 8 12 - 46

PS: Jonah Brooks 15, Wesley Dickinson 11, DeAndre Haywood 16, George Langberg 6, Isaiah Seetram 3.

EA: Mike Jolaoso 10, Chris McNeal 10, Adam Strouss 10, Markuan Stutts 4, Samir Taylor 12.

Palmer 12 8 17 17 - 54

Life Center 19 19 21 22 - 81

P: Davis 15, McLaurin 8, Peel 8, Tartspencer 2, Thompson 2, White 19.

LC: Carlton Allen 7, Osahan Eghosa 11, Malik Ellison 29, Terquin Motte 14, Felipe Rocha 5, Lincoln Samuels 15.

Phoenixville 16 18 4 15 0 - 53

Pope John Paul II 7 14 21 11 8 - 61

P: Bozzelli 6, Gadsden 1, Harrigan 4, Howell 10, Hughes 8, Lindsay 2, Wallace 22.

PJPI: James Bleming 6, Nick Demeno 2, Brent Mahoney 17, Alex Plate 3, Jamel Stinson 29, Tim Tadros 4.

Girls' Basketball Boxes

Abington Friends

Tournament

Bishop McDevitt 11 11 8 19 - 49

Agnes Irwin 14 9 7 8 - 38

BM: Chanel Brooks 24, Sydney Cadet 2, Sierra DaCosta 14, Damaris Hills 5, Julie Kostic 3, Taylor Scruggs 1.

AI: Sierra Corbett 6, Amanda Crowley 1, Anne Mentzinger 2, Alex Pew 1, Maddie Schmidt 2, Molly Shields 4, Lauren Spinelli 9, Autumn Wedderburn 4, Stephanie Williams 9.

Make A Wish Tourn.

Lawrenceville 12 7 12 12 - 43

Germantown Academy 12 15 9 13 - 49

L: Barnes 2, Fernandez 9, Jenkins 4, Kloitz 14, Rielly 14.

GA: Olivia Gorman 3, Kendall Grasela 8, Margaret Anne Hubbell 8, Kiernan McCloskey 25, Lauren Oeth 1, Fran Sweeney 4.

Westtown Invitational

Kimberton Waldorf 6 8 4 4 - 22

George School 10 5 10 6 - 31

KW: Lily Clee 10, Eve Donnelly 1, Cheyenne Flores 6, Lauren Mitchell 5.

GS: Ginneh Dickinson 2, Becca Hayden 4, Dariyah McKee 2, Jessica Minderjahn 13, Kim Muth 8, Zoe Silver 2.

Central League

Ridley 13 4 10 8 - 35

Conestoga 4 4 4 11 - 23

R: Monica Boyle 5, Sam Foy 15, Mulhern 1, Jalessa Rodriguez 3, Haley Thompson 11.

C: Ali Grundy 5, Ellie Mack 4, Kate Nalevanko 2, McKenzie Orr 2, Maddy Tessier-Kay 10.

Garnet Valley 18 11 13 13 - 55

Penncrest 4 3 12 17 - 36

GV: Lauren Esposito 2, Sabrina Fusco 1, Macy Goldbach 4, Jordan Ireland 7, Maddy Ireland 6, Abby Lachman 6, Kayla McAteer 6, Coley Ricci 12, Katie Stec 7, Haley Warden 4.

P: Erin Dougherty 4, Ashley Foy 2, Lauren Huggins 10, Sam Martino 9, Nicole Mason 6, Charlene Mulholland 5.

Pioneer Conference

Owen J. Roberts 2 9 10 18 - 39

Methacton 10 22 11 14 - 57

OJR: Mechiah Brant 2, Caroline DiAngelo 8, Taylor Evans 5, Kerry Huzzard 4, Rebecca Painter 2, Sarah Taylor 2, Nikki Testa 6, Theresa Walsh 10.

M: Jenna Carroll 5, Kelly Glatthorn 7, Rachel Picozzi 2, Sarah Sherman 9, Kara Steinke 4, Amber Szkaradnik 2, Kelsey Watson 28.

Public League

Simon Gratz 7 15 9 16 - 47

Fels 8 4 7 6 - 25

SG: Brinklea Barnes 22, Tiana Barnett 4, Brianna Jenkins 4, Lewis 2, Erika Moody 11, Mott 2, Faith Sawyer 2.

F: Brodster 3, Cross 2, Miller 4, Patterson 2, Williams 14.

Bodine 10 8 18 8 - 44

Rush 5 2 0 0 - 7

B: Asiana Cooper 4, Tianna Garvin 13, Shaneka Garvin 2, Taneka Garvin 7, Sydney Mitchell 2, Ishell Robinson 2, Sherry Rucker 8, Tiana Singleton 4, Kendra Stafford 2.

R: Barraza 2, Hinchey 2, Parafchuk 3.

University City 10 12 6 21 - 49

Roxborough 8 3 10 8 - 29

UC: Amber Collins 4, Lashonda Gonzalez 16, Dorian Jones 12, Jarcia Keith 17.

R: Brandi Donnell 1, Naudia Thomas 1, Cassandra Upchurch 27.

Kensington 5 0 3 10 - 18

Central 23 14 14 2 - 53

K: Nyshea Gates 4, Dajah Gladney 5, Yamira Rivera 9.

C: Hayley Bartkus 3, Kayla Henderson 11, Nicole Kaminski 4, Samantha Marrero 18, Shanique Mattis 5, Katona Payne 2, Liza Tomczuk 4, Reuneshia Williams 6.

Frankford 4 1 6 7 - 18

Northeast 18 10 5 5 - 38

F: Corr 2, Felder 4, Kersey 2, Murray 4, Saison 4, Tellado 2.

N: Lovely Accilus 4, Braun 1, Brinkley 6, Jaqueline Hagan 12, Davis Spina 3, Thomas 2, Lauren Willis 10.

Martin Luther King 6 3 3 7 - 19

Washington 9 2 7 7 - 25

MLK: Henderson 5, Jackson 4, Lloyd 6, Morris 2, Thompson 2.

W: Kyra Jones 3, Salena Powers 4, Nilsa Rodriguez 15, Denique Thompson 3.

Mariana Bracetti 3 11 4 14 - 32

Mastbaum 2 5 15 16 - 38

MB: Faldanas 2, Keishla Gilmore 23, Vera 7.

M: N. Casiano 10, J. Chavis 8, B. Jones 6, C. Kelley 10, Niaghane 4.

Edison 0 4 0 6 - 10

Girls High 6 19 13 9 - 47

E: Belantos 2, Clantee 2, Clark 2, Lopez 2, Keishla Rosa 2.

GH: Angela Dean 2, Amber Dugger 2, Marnise Frye 8, Breanna Lineman 19, Grisselle Otero 10, Brianna Salas 2, Nakea Shoemake 4.

Franklin Towne Charter 7 10 12 4 - 33

Germantown 2 11 8 4 - 25

FTC: Rachel Gilborges 4, Rebecca Gilborges 12, Alexis O'Neal 5, Valentina Scalici 5, Larissa Smith 7.

G: Tyneka Alford 10, Ashiqa Childs 2, Jahnaya Mitchell 7, Romeira Tucker 6.

Dobbins 6 9 14 10 - 39

Bok 14 6 9 11 - 40

D: Battle 2, Burns 2, Chestnut 19, Culbreth 11, Martin 2, Tanner 3.

B: Barbara Harris 9, Kareema Harris 2, Catherine Meyers 14, Shaniqwka Russell 2, Mia Spady 5, Christina Tumble 8.

Prep Charter 36 15 7 10 - 68

Franklin Learning Cent. 2 4 5 3 - 14

PC: India Cauley 8, Ciani Cryor 8, Destiny Curry 2, Kristin Flournoy 6, Kashache Harris 6, Shamell Isles 8, Briana McNeil 5, Ciera Nimmons 6, AJ Timbers 7, Hannah Timmons 4, Martiana Wilson 8.

FLC: Ashley Fulton 8, Octavia Johnson 3, Katelyn Perry 3.

Olney 2 5 10 12 - 29

Lincoln 14 2 12 7 - 35

O: Coleman 8, Joseph 7, Smith 10, Walker 4.

L: Tatiana Ball 2, Kellecia Brown 2, Tyshell Jesse 8, Aaliyah Thurman 23.

Swenson 0 4 9 8 - 21

Maritime Academy 8 9 8 14 - 39

S: Auguste 2, Fluellen 2, Haughey 6, Rascioli 7, Small 4.

MA: Curvina Daniel 6, Mylika Flacks 20, Juliet Russell 2, Shakira Skipper 11.

Science Leadership 4 14 5 14 - 37

High School of Future 15 7 12 10 - 44

SL: Rugeian Ban 2, Khadijah Fofona 3, Imain Holness 1, Allison Kelly 4, Dayona McNeil 22, Toy Morrow 3, Alissa Winner 2.

HSoF: LaShawn Conner 8, Shameil Dowling 2, Tiera McFadden 7, Brianna Morrison 3, Hajaaha Stevens 18, Zhane Stones 6.

Ben Franklin 14 10 25 16 - 65

Phila. Electrical 4 14 9 5 - 32

BF: Unique Bush 3, Naseema Cole 4, Denise Johnson 27, Evani Outterbridge 23, Keyonna Ray 4, Terrish Reeves 4.

PE: Sophie Fusco 3, Zaaria Hines 5, Tamika Joyner 16, Stephanie Lynn Samuels 6, Diamond Williams 2.

Public AA, A Red

Phila. Academy Charter 4 17 12 9 - 42

Carroll 4 5 6 6 - 21

PAC: Ashley Bell 7, Haley Keller 12, Sarah Kleinbrahm 2, Michaela McMonagle 4, Kelsey O'Connor 12, Caitlyn Stewart 5.

C: Tina Beiland 8, Sabrina Clement 2, Alissa Saez 7, Rachel Samarco 4.

Sub. One American

Wissahickon 3 10 7 6 - 26

Upper Dublin 8 11 18 15 - 52

W: Dominique Earland 2, Daria Earland 1, Rachel Stone 11, Bridget Sweeney 3, Donyea Tate 5, Kiaw Wright 4.

UD: Allison Chernow 1, Julie Cross 2, Regan Gallagher 15, Curtrena Goff 14, Taylor Linus 2, Kayla McAneney 3, Lauren Rothfield 7, Senior 1, Brianna Spector 7.

Norristown 12 11 14 12 - 49

Upper Merion 7 9 9 12 - 37

N: Keifonna Ferguson 4, Briana Hedgepath 15, Brianna Kennedy 3, Milligan-Williams 8, Sidney Morse 16, Brianna Schools 3.

UM: Katherine Bailey 11, Ami Daniels 2, Anna Davis 3, Dominique Gambone 2, Kristina O'Sullivan 6, Regie Robinson 13.

Sub. One Continental

Souderton 12 13 11 14 4 - 54

North Penn 3 10 17 20 6 - 56

S: Courtney Day 6, Sarah Derstein 10, Allison Gallagher 9, Katie O'Connor 6, Bianca Picard 17, Libby Wetzler 6.

NP: Jackie Bilotti 1, Lauren Crisler 19, Brianna Cullen 5, Tehya Daneker 5, Mikaela Giuliani 3, Erin Maher 5, Vicky Tumasz 18.

Central Bucks East 18 10 17 17 - 62

Hatboro-Horsham 3 6 17 16 - 42

CBE: Lauren Burell 4, Jessica Chang 2, Morgan Kelly 14, Lindsey Neir 10, Emily Sebesky 6, Courtney Webster 15, Karoline White 11.

H: Emily Fox 4, Nicole Heinz 3, Rachel Helton 2, Lauren Jester 9, Heather Lutz 7, Chrissy Maguire 1, Cassidy Quattro 1, Tori Waddington 15.

Suburban One National

Bensalem 5 4 8 16 - 33

Pennsbury 11 19 16 14 - 60

B: Ashida Cooper 15, Christine Cueto 3, Kelsey Long 2, Tyra Roberts 8, Stephanie Unger 5.

P: Sajanna Bethea 23, Taylor Ferguson 4, Jae Jackson 8, Kaitlin Kelly 9, Carly Kovin 2, Courtney Kruscavage 8, Alexa Lukas 2, Sarah McDonald 4.

William Tennent 11 5 16 9 10 4 - 55

Council Rock N. 10 14 4 13 10 10 - 61

WT: Nikki Alden 15, Allison Chatburn 18, Alyssa Christiansen 5, Ally Fenner 4, Katie Plunkett 2, Angie Pomponio 5, Taryn Wright 6.

CRN: Madison Attanasio 9, Hailey Burns 2, Krista Campbell 6, Michaela Finneyfrock 19, Tara Garfield 11, Jessica Gerber 14.

Nonleague

Parkway Center City 7 7 8 9 - 31

Masterman 7 5 9 9 - 30

PCC: C. Cerdan 10, B. Hinlon 4, R. Hughes 2, L.Watkins 9, A. Penn 6.

M: Baldwin 6, Bracy 2, Grehouse 3, Marks 2, Ruffin 17.

Randolph 10 19 2 8 - 39

Communications Tech 24 29 21 3 - 77

R: Adams 5, Davenport 16, Huon 14, Lockhart 2, Slaughter 2.

CT: Sydney Barrow 13, M. Burnett 2, Jayla Cousins 4, Khidijah Gardner 21, Bryce Garrett 22, Mikeya Sills 2, A. Wallace 13.

Engineering & Science 9 6 6 21 - 42

Mastery North 10 16 16 9 - 51

E&S: Brown-Smith 4, Dennis 17, Montgomery 2, Owens 1, Patton 1, Worley 17.

MN: Delina Adams 10, Douglas 2, Gilbert 2, Stephanie Reed 8, Nyeelah Russea 7, Kayla Thomas 19, Nyshae Wimberly 3.

Springside Chestnut Hill 11 10 19 17 - 57

Friends' Central 8 4 14 20 - 46

SCH: Byron 4, Henry 1, Lindsay Hiner 9, Maddi Hinshey 6, Gianna Pownall 24, Julia Schumacher 12, Shields 1.

FC: Lisa Bernstein 2, Maria Conyers-Jordan 21, Sydney Frank 6, Anna Leone 5, Iyanna McCurdy 8, Jesse Rubin 4.

Penn Charter 5 7 4 13 - 29

Shipley 10 9 14 15 - 48

PC: Carmela Dow 2, Hannah Fox 14, Ayanna Matthews 8, Nicolette Napoleon 5.

S: Sox Alexander 13, Asia Baker 5, Martine Fortune 8, Nia Hollands 4, Courtney Redcross 7, Colleen Walsh 11.

Math, Civics & Sciences 9 14 8 9 - 40

New Media Charter 13 6 17 9 - 45

MC&S: Fields 27, Kearn 1, Solomon 2, Solomon 4, Tillman 4, Williams 2.

NMC: D. Altidor 1, A. Bennett 1, R. Johnson 17, V. Noel 9, L. Yates 17.

Baldwin 9 9 7 3 - 28

Abington Friends 14 14 15 11 - 54

B: Imani Brown 9, Danielle Hammond 3, Kejohna Hammond 5, Claudia Hogg 2, Jennifer Motter 4, Nellie Shields 2, Alexandra Thaler 2, Kayla Watkins 1.

AF: Bianca Adams 2, Alexa Bowman 17, Alyssa DeNofa 3, Lauren Gold 27, Alexa Middleton 3, Asia Turner 2.

Christian Academy 13 14 10 11 - 48

King's Christian 1 2 5 4 - 12

CA: Gracie Cryan 15, Adriana Lacy 12, Krystal Mason 9, Meghan Sowersby 12.

KC: Sullivan Leiby 6, Isabelle Paulino 6.

Arch. Prendergast 9 5 12 18 - 44

Notre Dame 10 16 13 17 - 56

AP: Emily McPeak 13, Sarah Monaghan 10, Alyssa Monaghan 16, Rosie O'Halloran 5.

ND: Ali Abbonizio 6, Nikki Callahan 5, Caitlin Clark 2, Emily Ferrow 1, Kathleen Fitzpatrick 16, Alex Kane 3, Bailey McCue 2, Megan McGurk 21.

Elverson 8 10 16 9 - 43

Parkway West 20 14 2 9 - 45

E: Keyana Jones 13, Shayla Thompson 8, Mikayla Torrance 17, Armani Washington 5.

PW: Kenden Gladden 16, Pearl Lomax 12, Kenya Thompson 17.

Red Lion 2 5 8 15 - 30

Interboro 10 15 10 10 - 45

RL: Carrier 15, Hazewiski 7, Holiday 4, Seeney 2, Whiteley 2.

I: Olivia Encarnacion 16, Suzi Fink 1, Stacie Hallinan 17, Brandi James 2, Sam Luglio 3, Becca Reifer 6.

Girard College 9 10 10 11 - 40

Phil-Mont Christian 5 13 16 18 - 52

GC: Thersa Brown 1, G'Mrice Davis 13, Jodi Marshall 13, Pugh 4, Brianna Smith 7, Shaykia Washington 2.

PC: Christina Caffrey 4, Traci Goodman 6, Jana Goodman 13, Keyen Green 4, Katharine Olinger 2, Katie Siebert 23.

Ches-Mont Amer. All-Stars

Football

First-Team Offense

QB: Tom Pancoast, Unionville (Player of Year)

RB: Jordan Lardani, Kennett

RB: Adam Burke, West Chester Rustin

RB: Jawan Chandler, Sun Valley

WR: Ryan Hubley, Oxford

WR: Tim Christopher, Unionville

OL: Paul Slaats, Great Valley

OL: Andrew Jones, Unionville

OL: Sean Steinmetz, West Chester Rustin

OL: Ryan Ford, Unionville

OL: Ray Maxwell, Kennett

TE: Anthony Dinorscia, Octorara

Ath.: Alex Gooden, Octorara

Ath.: Colton Turns, Oxford

K: Dylan Jenkins, West Chester Rustin

First-Team Defense

DL: Evan Smith, Great Valley

DL: Mark Caputo, Unionville

DL: Sean Rook, Kennett

DL: Sean McGarvey, Sun Valley

LB: Sean Steinmetz, West Chester Rustin

LB: Matt Lamberjack, West Chester Rustin

LB: Chris Temple, Great Valley

LB: Stephen Masha, Kennett

DB: Austin Lowe, Unionville

DB: Tom Pancoast, Unionville

DB: Max Burgess, Great Valley

DB: Hector Rivera, Oxford

P: Dylan Jenkins, West Chester Rustin

Second-Team Offense

QB: Chris Geiss, Great Valley

RB: Dan Griffin, Sun Valley

RB: Max Burgess, Great Valley

WR: Leon Hunter, Sun Valley

WR: Dan Walls, West Chester Rustin

WR: Devin Sumner, Oxford

OL: Ed Racine, Sun Valley

OL: Jeff Siegart, West Chester Rustin

OL: Evan Smith, Great Valley

OL: Pat McHenry, Octorara

OL: Jose Lopez, Oxford

TE: Tim Lamb, Great Valley

TE: Liam Clarke, Kennett

Second-Team Defense

DL: Pat McHenry, Octorara

DL: Jacob Mosley, Oxford

DL: Vaughn Fulton, Sun Valley

DL: Paul Slaats, Great Valley

LB: Dan Griffin, Sun Valley

LB: Tim Lamb, Great Valley

LB: Brandon Liddick, Kennett

LB: Joe Love, West Chester Rustin

LB: Kyle Werner, Kennett

DB: Adam Burke, West Chester Rustin

DB: Ryan Hubley, Oxford

DB: Eddie Newinski, Kennett

DB: Leon Hunter, Sun Valley

Honorable Mention

Ryan Buchholz, Great Valley

Dean Lange, Great Valley

Brandon Natalie, Great Valley

Sean Ennis, Kennett

Cory Tomasetti, Kennett

Albert Magana, Kennett

Brett Rose, Kennett

Terell Thompson, Octorara

Anthony Dinorscia, Octorara

Brad Milburn, Oxford

Xavier Lopez, Oxford

Mustafe Mahmud, Oxford

Josh Davis, Oxford

Derrick Seng, Sun Valley

T.J. Mancini, Sun Valley

Colin Biggs, Unionville

Brad Pechin, Unionville

Nick Liuzzi, West Chester Rustin

Matt Hosking, West Chester Rustin

Girls' Soccer

First Team

Andrea Gunderson, W.C. Rustin (MVP)

Rebekah Stevens, Great Valley

Haley DeVoe, Kennett

Emily Cziraky, Kennett

Sarah Kunko, Octorara

Erin Simpson, Octorara

Rachel Boohar, Oxford

Beth Dine, Unionville

Sammi Ortiz, Unionville

Caroline Miller, Unionville

Jackie Smiler, West Chester Rustin

Caitlin Oswald, West Chester Rustin

Jen Hadfield, West Chester Rustin

Abbey Kramer, West Chester Rustin

Alexa Bushey, West Chester Rustin

Second Team

Nicole Hajnik, Great Valley

Meg Salvadore, Great Valley

Alexa Wilk, Great Valley

Megan Cziraky, Kennett

Hannah Shiflet, Kennett

Devon Salasin, Kennett

Taylar Nines, Octorara

Devin Tuel, Octorara

Shannon O'Neill, Sun Valley

Shayna Orr, Sun Valley

Nikki Ortiz, Unionville

Rachel Hughes, Unionville

Quinn Benintende, Unionville

Christie Ignatuk, West Chester Rustin

Maddie Moran, West Chester Rustin

Honorable Mention

Michaela Ragsdale, Octorara

Cora Baughman, Oxford

Erin Oechsle, Oxford

Girls' Tennis

First-Team Singles

Zaina Zaki, Unionville

Stephanie White, Kennett

Eleni Gianelos, Unionville

First-Team Doubles

Julie Oeste/Elise Eginton, Unionville

Kaitlyn Russell/Victoria Soltysiak, Unionville

Torrey Powers/Molly Meehan, Great Valley

Honorable-Mention Singles

Allie Lane, Unionville

Colleen O'Keefe, Great Valley

Kate Shiflet, Kennett

Brinley Bartlett, Great Valley

Honorable-Mention Doubles

Natalie Benn/Emma Rasero, Kennett

Nicole Bonner/Nickie Griesemer, West Chester Rustin

Ches-Mont Nat. All-Stars

Football

First-Team Offense

QB: Emmett Hunt, Coatesville (Player of Year)

QB: Kyle Lauletta, Downingtown East

RB: Daquan Worley, Coatesville

RB: Spencer Rymizsewski, W.C. Henderson

WR: Chris Jones, Coatesville

WR: Jay Harris, Downingtown East

OL: Dylan Morgan, Coatesville

OL: Andrew Baker, Coatesville

OL: Elijah Wilkinson, Downingtown West

OL: Alec Petrillo, Downingtown East

OL: Nigel Thompson, W.C. Henderson

OL: Kevin Murphy, West Chester East

TE: Mike Reichwein, Downingtown East

Ath.: Dre Boggs, Coatesville

K: Nick Caruso, Coatesville

First-Team Defense

DL: Mike Boykin, Coatesville

DL: Dan Speca, Downingtown West

DL: Ian Nanni, Downingtown West

DL: Elijah Griffin, Downingtown East

LB: Tyler Burke, Coatesville

LB: Adam Weaver, W.C. Henderson

LB: Sage Stevenson-Panchisin, Down. East

LB: Wade Mastrog, Downingtown East

DB: Daquan Worley, Coatesville

DB: Spencer Rymizsewski, W.C. Henderson

DB: Phil Mitten, W.C. Henderson

DB: Evan Wolf, Downingtown West

P: Sean Engle, W.C. Henderson

Second-Team Offense

RB: Tino Bunhu, Downingtown West

RB: Ryley Angeline, Downingtown East

WR: Rob Ritrovato, West Chester East

WR: Jared Braxton, Avon Grove

OL: Ben Smith, Bishop Shanahan

OL: Colin Raysor, Coatesville

OL: Chris Fagerli, Downingtown West

OL: Harrison Burch, Downingtown East

OL: Bryan White, West Chester Henderson

TE: Cody Smith, Bishop Shanahan

Ath.: Chris Beals, Downingtown East

Second Team Defense

DL: Joe Phillips, Coatesville

DL: Josh Ganzelli, Downingtown East

DL: Kevin Murphy, West Chester East

DL: Bryan White, West Chester Henderson

LB: Chris Mitten, West Chester Henderson

LB: Rob Ritrovato, West Chester East

LB: Andrey Green, Avon Grove

LB: Lucas McMahon, Downingtown West

DB: Isaih Flamer, Coatesville

DB: Jason Totoram, Coatesville

DB: Eddie Kozlowski, Downingtown East

DB: Jared Braxton, Avon Grove

Honorable Mention

Brandon Smethurst, Avon Grove

Tanner Peck, Avon Grove

Brad Lytle, Avon Grove

Cody Davis, Avon Grove

Jeff Zembrowski, Bishop Shanahan

Vinny Williams, Coatesville

Jay Stocker, Coatesville

Devonte Suber, Coatesville

Titus Richards, Coatesville

Joe Phillips, Coatesville

Milton Ashburn-Hearns, Downingtown East

Brandon Feamster, Downingtown East

Kyle Ducharme, Downingtown East

Dayne Foley, Downingtown East

Justin Schmitt, Downingtown West

Mitch Meleski, Downingtown West

Pat Coyne, Downingtown West

Jimmy MacDonald, West Chester Henderson

Garrett Giafalco, West Chester Henderson

Declan Kane, West Chester Henderson

Derrick Matonti, West Chester Henderson

Eric Frye, West Chester East

Tim Fris, West Chester East

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Morrisville at Delco Christian, 7

PENN-JERSEY LEAGUE

Solebury School at Girard College, 3

NONLEAGUE

St. Joseph's Prep at Roxborough, 12:30

LaSalle vs. Boys' Latin at Cheltenham, 1

Chichester at Marple Newtown, 1:30

Bishop Shanahan at Kennett, 1:30

Academy Park at Sun Valley, 2

Unionville at Radnor, 2:30

Norristown vs. Abington at Cheltenham, 2:45

Archbishop Carroll at Malvern Prep, 3:30

Plymouth Whitemarsh vs. Archbishop Wood at Cheltenham, 4

Phelps at St. Andrew's, 4

Collegium Charter at Downingtown West, 4:30

West Chester Rustin at Penncrest, 5

Cardinal O'Hara at Garnet Valley, 5:30

Shipley at Germantown Academy, 6:30

Glen Mills at Cheltenham, 7

Perkiomen Valley at Hatboro-Horsham, 7

Owen J. Roberts at Downingtown East, 7:30

Saucon Valley at Quakertown, 7:30

Simon Gratz at Penn Wood, 7:30

Avon Grove at Oxford, 9

VILLA SHOWCASE

Phila. Electrical vs. Thomas Jefferson (N.Y,) at Arcadia, 1:45

Math, Civics & Sciences vs. South Shore (N.Y.) at Arcadia, 3:30

Vaux vs. Bishop Loughlin at Arcadia, 7

Boys' Bowling

Norristown at Governor Mifflin, 12:30

Girls' Basketball

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Methacton at Spring-Ford, 7:30

NONLEAGUE

Villa Joseph Marie at Lansdale Catholic, 1:30

Villa Joseph Marie at Conwell-Egan, 1:30

Kennett at Bishop Shanahan, 1:30

Penncrest at Pottstown, 1:30

Harriton at Academy Park, 2

Interboro at Unionville, 2:30

Little Flower at St. Basil, 2:30

Council Rock North at Merion Mercy, 2:30

Wilson-West Lawn at Cardinal O'Hara, 2:30

West Chester Rustin at Garnet Valley, 2:30

Freire Charter at Downingtown West, 2:30

Commack(NY) at Gwynedd-Mercy, 5

Boyertown at Governor Mifflin, 5:30

Quakertown at Saucon Valley, 7

Coatesville at Reading, 7:30

TINA THOMPSON CLASSIC

Neumann-Goretti vs. Damascus at Bishop McNamara, MD, 2

Girls' Swimming

CATHOLIC ACADEMIES

Mount St. Joseph at Villa Maria, 4

CHES-MONT LEAGUE

Bishop Shanahan at Kennett, 7:30

Wrestling

CATHOLIC LEAGUE

Cardinal O'Hara at Bishop McDevitt, noon

St. Joseph's Prep at Bishop McDevitt, 2

CENTRAL LEAGUE

Garnet Valley at Radnor, 10 a.m.

Harriton at Penncrest, 11 a.m.

NONLEAGUE

Pottstown at Coatesville, 6:15