Friday's Results

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Palmyra 57, Riverside 40

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross 81, Maple Shade 18

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Cinnaminson 63, Northern Burlington 62

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Medford Tech 74, Bordentown 46

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Hammonton 61, Oakcrest 36

Atlantic City 54, Egg Harbor Township 38

St. Augustine 71, Ocean City 52

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold 72, Gateway 38

Haddon Township 32, Audubon 24

West Deptford 70, Overbrook (N.J.) 68

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Paul VI 67, Seneca 26

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman 75, Salem 46

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Deptford 40, Gloucester Catholic 37

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Delsea 57, Highland 38

NONLEAGUE

Pennsauken Tech 63, Camden Ac. Charter 56

Burlington Township 67, Moorestown 65 (OT)

Pleasantville 56, Woodrow Wilson 51

Haddonfield 77, Sterling 47

Life Center 81, Palmer 54

Camden County Tech 74, Northwest Prep 57

Camden 65, Washington Township 47

Doane Academy 56, George School 45

Pennsville 56, GCIT 48

Christian Academy 56, King's Christian 26

Eastern 73, Winslow Township 58

Shawnee 57, Cherokee 53

Camden Catholic 61, Cherry Hill West 38

Lenape 44, Bishop Eustace 40

Timber Creek 63, Cherry Hill East 49

Holy Spirit 73, Mainland 55

Williamstown 57, Triton 30

Woodstown 67, Cumberland 27

Boys' Bowling

OLYMPIC CONFERENCE

St. Augustine 3, Gloucester Catholic 1

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City 63, Florence 43

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Moorestown 43, Burlington Township 41

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Bordentown 55, Medford Tech 15

Westampton Tech 29, Delran 27

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Ocean City 41, Our Lady of Mercy 26

COLONIAL CONFERENCE

Woodbury 44, Paulsboro 41

Haddon Township 59, Audubon 32

Collingswood 36, Haddon Heights 31

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Paul VI 62, Seneca 49

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Gloucester 59, Penns Grove 34

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Gloucester Catholic 55, Deptford 37

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown 85, Triton 23

Clearview 52, Kingsway 31

Delsea 65, Highland 25

NONLEAGUE

Moorestown Friends 50, Villa Victoria 15

Camden Ac. Charter 35, Pennsauken Tech 30 (OT)

Lenape 59, Bishop Eustace 33

Haddonfield 62, Sterling 45

Camden Catholic 51, Cherry Hill West 26

St. Joseph 65, Pleasantville 18

Willingboro 79, Pemberton 28

Shawnee 61, Cherokee 33

Life Center 55, Gill St. Bernard's 51

Lower Cape May 30, Absegami 20

Boys' Swimming

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pitman 122, Gloucester 58

NONLEAGUE

Cape May Tech 86, Middle Township 84

Boys' Basketball Boxes

Burlington Freedom

Palmyra 7 9 20 21 - 57

Riverside 5 9 13 13 - 40

P: Zach Berry 13, Hairston 4, Chris Jenkins 4, Stephan Johnson 4, Jaquan Robertson 8, Wittfield 2, Caliph Wright 13.

R: Harry Frake 3, Chris Gahm 7, Josh Graham 9, Sam Guckin 2, Quran Jordan 4, Collin Romero 15.

Burlington Co. League

Maple Shade 2 3 9 4 - 18

Holy Cross 17 27 21 16 - 81

MS: Joe Fedorowycz 8, George Harris 6, Adam Rivera 2, Daquan Rogers 2.

HC: Chis Campbell 7, Phil Cunha 13, Logan Hill 12, Jimmy Hoff 8, Dillion Keegan 7, Greg Kousoulis 7, Dave Noworyta 2, Brandon Rowe 7, Danny Schmid 11, Matt Thomas 2, Jordan Walker 5.

Burlington Liberty

Northern Burlington 14 8 29 11 - 62

Cinnaminson 14 15 17 17 - 63

NB: Frank Bilancio 11, Marcus Brown 5, Stephon Gadiare 19, Joey Montalvo 22, Jalen Peacock 3, Marshe Terry 2.

C: Rashone Damon 3, Matt Gono 2, Dan Haddon 11, Jack Hart 2, Jackson Merget 17, Kevin Sotell 5, Xavier Wilson 23.

Cape-Atlantic American

Ocean City 8 10 19 15 - 52

St. Augustine 13 18 18 22 - 71

OC: Zach Altieri 2, Griffin Grines 11, Conner Laverty 3, Brian Laverty 26, Patrick Martin 1, Justin Ruggia 2, Joe Schrader 4, Jeremy Sullivan 3.

SA: Steve Corbo 2, Joe Gatto 10, Michael Greenman 20, Andrew Nelson 2, Sa'eed Nelson 1, Jake O'Neill 2, Blake Rossell 9, Nate Segal 2, Brian Seward 9, David Sullivan 9, Mike Vasturia 4, Zach Warren 1.

Atlantic City 11 13 13 17 - 54

Egg Harbor Township 5 9 12 12 - 38

AC: Chandler 17, Chase 2, Graves 8, Pevard 2, Reynolds 11, White 14.

EHT: Kevin Caban 2, Khari Harley 19, Trey Jones 12, Ramell Steele 3, Randy Tran 2.

Oakcrest 15 6 8 7 - 36

Hammonton 16 13 18 14 - 61

O: Jordan Brooks 10, Cervi 1, Gabriel Costello 6, Ladarrell Dixon 12, Quaashie Jetter 5, Isiah Price 2.

H: Luis Amaya 2, Isiah Depugh 12, Justin Harris 5, Trey Hughey 8, Christian Mortellite 20, Devon Porteons 12, Calvin Rivera 2.

Colonial Conference

Haddon Township 11 15 3 3 - 32

Audubon 10 2 10 2 - 24

HT: Pat Burns 1, Nick Marino 2, Robert McCullough 7, Trey Thatcher 22.

A: Adin Gordon 12, Keene Limbaga 2, Anthony Polidora 10.

Lindenwold 11 18 26 17 - 72

Gateway 7 12 10 9 - 38

L: Rakim Bryant 6, Ahmere Ellerbe 4, Bryant Geddes 3, Bruce Hicks 15, Eric Hughes 9, Leland Loftin 19, Omar Menson 4, Malik Muldrow 8, Cruize Rainey 2, David Robinson 2.

G: RJ Blanton 6, Justin Fredhoff 6, Jeremy Hellyer 2, Darius Rodgers 3, Matt Spissell 15, Justyce Young 6.

Overbrook (N.J.) 14 22 12 20 - 68

West Deptford 23 13 16 18 - 70

O(: Jaquan Boone 13, Arian Gaskins 20, Wesley Hunter 8, Jordan Lowber 4, Will Miller 14, Corey Oliver 5, Ali Schultz 2, John Young 2.

WD: Brian Cuda 3, Mike Gardner 3, Justin Hanson 30, T.J. Harcum 10, Tyler Leonhardt 12, Luke McKeown 3, Ian McQueen 7, Marquise Owens 2.

Tri-County Classic

Pitman 23 13 21 18 - 75

Salem 8 13 17 8 - 46

P: Jay Amwake 2, Dave Collinsworth 5, Tim Delaney 22, Andrew Sawyer 11, Matt Spicer 10, Eric Stafford 25.

S: Ken Cox 2, Isiah Harris 6, Elijah Harrond 2, Jaishan Knight 4, Steven Logan 14, James Murray 3, Floyd Nonie 15.

Nonleague

Camden Acad. Charter 11 10 14 21 - 56

Pennsauken Tech 23 8 14 18 - 63

CAC: J. Dipasquale 25, E. Flores 11, S. Keaton 3, D. Scott 6, R. Walters 11.

PT: Andy Conteras 2, Michail Duran 8, Isaiah Louis 1, Tynell Nelson 4, Brandon Rembert 22, Stacy Thomas 20, Jacob Wilburn 6.

George School 4 10 15 16 - 45

Doane Academy 16 10 17 13 - 56

GS: Eli Bresler 8, Harrison Fritz 3, Jibri 2, Muhmmad Johnson 5, Sekou Kaba 23, Laurene 2, Daniel Lindsay 4, Tiniatoi 1.

DA: Idris Ali 5, Tyler Allen 10, Tyler Carrington 2, Davis Graham 8, CJ Lane 19, Chris Scott 9, John Victor 3.

GCIT 10 8 12 18 - 48

Pennsville 12 13 13 18 - 56

G: Sean Gahagan 23, Ed Merenda 2, Brett Pietrzak 12, Tim Roberts 2, N Sarsuan 5, Paul Simmons 2.

P: Shawn Caldwell 11, Kyle Craner 3, Marcus Denson 10, David Nichols 9, Colin Rieger 21, John Straub 2.

Burlington Twp. 19 13 10 14 11 - 67

Moorestown 18 12 18 8 9 - 65

BT: Davis 14, Jalen Ferguson 17, Hardwick 1, Hollman 6, Sherman 6, Thompson 13, Turner 10.

M: Anthony Bonett 11, Jake Flannery 13, DeAndre Montgomery 22, Eric Poinsett 4, Joe Salera 13, Seth West 2.

Cherokee 8 20 11 14 - 53

Shawnee 11 13 16 17 - 57

C: Bellamy 12, Anthony Fiovanti 4, Ben Handel 11, Kyle Kahriger 16, Jake Powell 6, Kevin Wixted 4.

S: Ryan Bodnar 4, Josh Borrelli 24, Austin Lang 11, Ryan McKenty 6, Tristan Polnitz 8, Mike Reagan 4.

King's Christian 12 6 0 8 - 26

Christian Academy 25 8 16 7 - 56

KC: Josh Beauchamp 2, Michael Black 5, Aaron Pamgotopulos 6, Jonathon Roselli 11, Tequan Russell 2.

CA: Ethan Dutton 3, Chad Gisel 8, DeMoss Jones 4, Damon Jones 13, Trevin Jones 13, Brady Laller 4, R.J. Walker 2, Jeremiah Williams 9.

Pleasantville 16 11 12 17 - 56

Woodrow Wilson 13 10 16 12 - 51

P: Kenya Brown 8, Hussein Calloway 4, Rob Handy 14, Singleton McNeal 2, Neil Peters 19, Lou Savage 9.

WW: Mikal Hamilton 7, Shurron Harrity 2, James Matthews 3, Harvey Mills 10, Nasere Money 3, Tarre Plowden 12, J-Quan Ragin 2, Nigel Sanchez 12.

Sterling 6 20 12 9 - 47

Haddonfield 18 28 13 18 - 77

S: Matt Callahan 3, Jerry Crismond 14, Marvin Jones 6, Jared Paige 3, Marcus Taylor 15, Waliyyuddin 1, Christian Walsh 4, Zach 1.

H: Abby Bah 6, Chris Biddle 18, Matt Bigelow 2, Nick Depersia 10, Robby Depersia 11, Jemeson Fischer 2, Billy Griffin 20, Jake Robinson 7, Ted Stavetski 1.

Cumberland 3 10 8 6 - 27

Woodstown 16 10 26 15 - 67

C: Gerald Durham 3, Joe Ordille 5, Dwayne Parker 7, Wesley Savage 5, Dennis Stence 7.

W: Nicki Battle 6, Khari DeShields 4, Jason Hankins 24, Asher Kauthern 10, Zach King 3, James Oscar 3, Marcus Reed 10, Semaj Thomas 3, Taria Thomas 4.

Winslow Township 15 11 13 19 - 58

Eastern 13 15 22 23 - 73

WT: Elijan Campbell 2, Angelo Colbert 9, Masner Deautlan 12, Shonray Greene 4, Ollicee Jones 1, Devon Jones 4, Adonis Melvin 16, Veckins Paul 4, Joe Scurti 6.

E: Alex Barr 7, Devon Bell 21, Logan Edwards 1, Tom Flacco 3, Sam Johnson 5, Matt Klinewski 17, Avery Walker 19.

Palmer 12 8 17 17 - 54

Life Center 19 19 21 22 - 81

P: Davis 15, McLaurin 8, Peel 8, Tartspencer 2, Thompson 2, White 19.

LC: Carlton Allen 7, Osahan Eghosa 11, Malik Ellison 29, Terquin Motte 14, Felipe Rocha 5, Lincoln Samuels 15.

Cherry Hill East 12 20 10 7 - 49

Timber Creek 11 11 19 22 - 63

CHE: Andrew Brown 18, Hank Davis 5, Gary Hettinger 4, Jake Silpe 12, Austin Wetzler 10.

TC: Brandon Corneilus 8, Joel Grant 10, Keith Washington Jr. 3, Jeffrey Lewis 16, Wesley Primus 4, George Sapp 16, Wendell Thomas 6.

Girls' Basketball Boxes

Burlington Freedom

Burlington City 19 8 20 16 - 63

Florence 11 9 6 17 - 43

BC: Jada Atchinson 21, Cockren 6, Courtney Davis 18, Laurel Diamond 4, Veronica Nelson 10, Throckmorton 2, Taylor Vann 2.

F: Claudia Cosenzo 6, Heather Horner 19, Aunt McCalla 2, Michelle Taylor 8, Naomi Watkins-Glanville 8.

Burlington Liberty

Moorestown 8 10 13 12 - 43

Burlington Township 10 7 8 16 - 41

M: Angeleri 5, Keeler 11, McGinley 16, Pendino 8, Talvacchia 3.

BT: Carin Arline 8, Alicia Bradley 13, Shavonne Hubbard 8, Surat Lasisi 2, Daniella Munoz 2, Taylor Whitley 8.

Burlington Patriot

Bordentown 21 15 9 10 - 55

Medford Tech 0 6 6 3 - 15

B: Jackie Ansong 5, Carey 7, Kaylee Creegan 5, Morgan Decker 4, Alexis McTammey 11, Nitschmann 9, Pandols 2, Rojas 2, S. Schneck 3, Kelly Yanucil 7.

MT: Morgan Colbridge 3, Kiele Cruse 12.

Westampton Tech 4 7 6 12 - 29

Delran 12 8 2 5 - 27

WT: Hall 5, Smith 5, Taylor 2, Thorpe 7, Dionna Tunstall 10.

D: Nicole Bayer 3, Kaitlyn Hunt 2, Aliyah Murray 16, Gabby Sausa 2, Leslie Vanderburg 4.

Cape-Atlantic National

Our Lady of Mercy 3 2 14 7 - 26

Ocean City 11 11 10 9 - 41

OLoM: Alli Dandrea 7, Katie Kavanagh 3, Mariya Ruban 7, Ruta Vetra 9.

OC: Karissa Bourbeau 3, Julia Duggan 12, Katie Johnson 6, Natalie Landi 13, Mary Kate Mateer 3, Ellen Phiefle 1, Nicole Piergross 3.

Colonial Conference

Audubon 10 3 6 13 - 32

Haddon Township 21 11 18 9 - 59

A: Maddie Lord 19, Erica Lord 1, Valerie Pineiro 8, Kaitlyn Young 4.

HT: Katie Burns 12, Alayxiah Carr 16, Corinne Clemens 2, Sarah Getzinger 7, Morgan Lenahan 5, Bella Preziosi 15, Cara Shuttleworth 2.

Collingswood 6 14 4 12 - 36

Haddon Heights 2 13 8 8 - 31

C: Courtney Carsillo 4, Krista LaMaina 1, Ellie O'Neill 21, Megan O'Neill 1, Molly O'Neill 5, Ilana Podwojniak 4.

HH: Myranda Christy 2, Jynazha Davis 3, Shatavia Prescott 2, Nadja Riggs 11, Shayla Sweeney 11, Natyra Thomas 2.

Olympic National

Paul VI 19 6 12 25 - 62

Seneca 11 8 18 12 - 49

PV: Morgan Camardo-Harris 20, Jaclyn Carty 4, Erinn Fontno 2, Riaa Redd 4, Simone Small 9, Kiana Ye 23.

S: Molly Garthwaite 13, Danielle Hubbs 1, Emily Metzger 9, Kelsey O'Brien 4, Kim Richer 5, Erica Snow 17.

Tri-County Classic

Gloucester 13 8 18 20 - 59

Penns Grove 8 14 10 2 - 34

G: Taylor Blackiston 1, Alisha Box 12, Mackenzie Cooper 7, Kylee Hirst 10, Madison McClintock 25, Nikki Velez 4.

PG: Hill 15, Dorothy Lewis 2, Pratta 7, Antoinette Winchester 10.

Tri-County Royal

Clearview 9 13 19 11 - 52

Kingsway 6 4 8 13 - 31

C: Laura Coughlan 8, Sara Kramer 21, Liz Kramer 7, Maggie Malane 2, Hannah Quast 2, Kennedi Thompson 12.

K: Allie Gallagher 1, Zoe Hahn 5, Renee Hasperger 4, Tiana Morgan 4, Caroline Otten 2, Rachel Rivell 12, Jada Russell 3.

Delsea 18 18 12 17 - 65

Highland 8 4 8 5 - 25

D: Asya Alba 2, Nicole Carney 11, Taylor Christina 11, Falyn Kirby 4, Shelby McCarthy 4, Autumn Price 7, Amanda Schmidt 20, Sarah Stuart 6.

H: Autumn Buck 2, Amber Buck 4, Brandy Demarco 3, Jasmine Miranda 1, Morgan Reid 8, K'yana Roster 1, Joanna Torres 1, Ayanna Williams 5.

Williamstown 23 18 20 24 - 85

Triton 2 5 10 6 - 23

W: Taylor Abbott 4, Amber Anderson 2, Jessica Butler 7, Taylor Bynoe 12, Julia Dixon 11, Skye Johnson 5, Haley Parks 11, Taylor Walker 17, Regina Wright 6.

T: Dominique Budd 1, Beja Bullock 4, Brandi Fisher 4, Kelsey Funk 2, Samantha Funk 2, Brittany Harlow 4, Samantha Stone 4, Teyla 2.

Nonleague

Villa Victoria 6 0 2 7 - 15

Moorestown Friends 21 8 13 8 - 50

VV: Hager 2, Harm 5, Meghan Mutha 3, Rosado 3, Melissa Simmons 2.

MF: Sarah Applegate 9, Jasmine Brown 6, Hannah Creighton 2, Sarah Henig 12, Claire Langlotz 5, Lauren Lowe 2, Katrina Savon 10, Alaina Shivers 2, Noelle Smith 2.

Camden Catholic 11 12 19 9 - 51

Cherry Hill West 9 6 2 9 - 26

CC: Julia Braungart 16, Olivia Crenny 2, Cara Hardy 4, Michelle Obasi 6, Cara Rocadalbo 6, Liz Rodgers 2, Sierra Taylor 11, Tailah Thorton 4.

CHW: Chelsea Holiday 9, Christiana Ogunsami 2, Erin Redmond 4, Sasha Williams 11.

Pennsauken Tech 8 9 4 6 3 - 30

Camden Ac. Charter 4 7 11 5 8 - 35

PT: Solibeth Brito 1, Amber Brown 10, Jayzonne Henderson 6, Geolgiann Randal 7, Kelyn Sequeira 6.

CAC: Yolanda Alicia 2, Brianna Chambers 12, Amy Loyla 12, Maria Vazquez 7, Amy Victor 2.

Shawnee 11 15 18 17 - 61

Cherokee 2 7 10 14 - 33

S: Olivia Askin 19, Lexi Basantis 1, Megan Buckingham 2, Kristene Cugliotta 4, Nicole Gault 1, Kelsey Kennedy 9, Cameron Kroberger 2, Maasure 2, Amanda Morello 2, Taylor Ryan 5, Nikola Williams 14.

C: Debicki 7, Kelly Ethridge 4, Maddie Etkins 12, Gibson 2, Taylor McGlashan 1, Shaye McGoey 3, Victoria O'Keefe 2, Jessica Woodard 2.

St. Joseph 17 19 21 8 - 65

Pleasantville 3 7 4 4 - 18

SJ: Phoebe Carano 2, Dana DiRenzo 15, Dana Donahue 3, Lucia Dudo 3, Gabby Dudo 8, Chrissy Kozachyn 4, Carly Lafferty 4, Shannon Metzler 11, Cori Weiss 3, Sammi Wetzel 12.

P: Maya Austin 7, Barb Gedeon 6, Zyhara Lewis 3, Lovely Octavius 2.

Life Center 17 9 15 14 - 55

Gill St. Bernard's 4 21 11 15 - 51

LC: Bose Aiyalogbe 2, Elo Edeforioka 9, Aja Ellison 2, Ashli Jeune 11, Aliyah Jeune 23, Florence Ouattara 5, Crystal Simmons 3.

GSB: Bennett 10, M.Rooks 2, Sina 20, T.Rooks 19.

Pemberton 9 1 8 10 - 28

Willingboro 23 24 20 12 - 79

P: Bingham 7, Champion 2, Davis 2, Dewain 2, Granberry 3, Muwwakkil 4, Poole 6, Snow 2.

W: Gabriella Bennett 15, Ashley Ellis 2, Vanessa Francis 7, Maya Mosely 7, Micahya Owens 12, Aaliyah Saud-Lewis 28, Imani Stepney 8.

Bishop Eustace 14 5 9 5 - 33

Lenape 19 13 16 11 - 59

BE: Natalie Alleva 2, Allison Grubb 2, Taylor Hudspeth 22, Alexis Santarelli 7.

L: Rena Carabases 8, Taylor Holmes 20, Taylour Jones 2, Alexa Kovacs 2, Mackenzi McErlean 2, Alexis Sears 12, Alex Seedes 2, Maddie Sims 8, Jessica Welte 3.

Absegami 2 5 6 7 - 20

Lower Cape May 3 9 3 15 - 30

A: Brielle Clarke 3, Mary Riggs 2, Ariel Schafer 2, Jenna Seddon 3, Eva Sorliatis 10.

LCM: Lauren Holden 22, Ariel Magee 3, Nicole Sangillo 1, Megan Turner 2, Rian Young 2.

Olympic American All-Stars

Boys' Soccer

First Team

For.: Joe Casaletto, Washington Township

For.: Kevin Slusarz, Cherokee

For.: Andrew Adler, Cherry Hill East

For.: Scott Gillman, Eastern

Mid.: Eric Jordan, Washington Township

Mid.: Garrett McVeigh, Cherry Hill East

Mid.: Steve Scian, Cherokee

Mid.: Reed Rech, Shawnee

Def.: Jonathan Tarzy, Cherokee

Def.: John Abdallah, Washington Township

Def.: Evan Dannenbaum, Eastern

Def.: Evan Larson, Cherokee

Goal.: Cory Brodkin, Eastern

At Large: Stephen Meixner, Lenape

Second Team

For.: Zach Steinbock, Cherry Hill East

For.: Burak Ozdemir, Washington Township

For.: Ryan Proebstle, Lenape

For.: Carlos Valle, Eastern

For.: Dan Hampton, Cherokee

Mid.: Matt McLeod, Washington Township

Mid.: Zach Porter, Eastern

Mid.: Adam Cohler, Cherry Hill East

Mid.: Brandon Illigan, Cherokee

Def.: Matt Meunch, Cherry Hill East

Def.: Jason Clapper, Lenape

Def.: Vince Guzzo, Washington Township

Def.: Andrew Fryer, Shawnee

Goal.: James Jackson, Washington Township

Goal.: Joe Lubonski, Washington Township

Field Hockey

First Team

Att.: Austyn Cuneo, Eastern

Att.: Emma Johansson, Eastern

Att.: Kasey Morano, Eastern

Att.: Haley Canuso, Shawnee

Mid.: Carly Celkos, Eastern

Mid.: Karlee Spirit, Eastern

Mid.: Marissa Cutry, Shawnee

Mid.: Devin Muracco, Washington Township

Def.: Brooke Hunt, Cherokee

Def.: Erin Hoag, Eastern

Def.: Stephanie Byrne, Eastern

Def.: Gianna Perrone, Eastern

Def.: Sophia Miller, Shawnee

Goal.: Elina Pereira, Shawnee

Second Team

Att.: Lauren Thomas, Cherokee

Att.: Jade Dixon, Eastern

Att.: Meredith Kalberer, Eastern

Att.: Hunter Gray, Lenape

Att.: Shea McGee, Washington Township

Att.: Jill Wanielista, Washington Township

Mid.: Taylor Janney, Cherry Hill East

Mid.: Madison Morano, Eastern

Mid.: Jill Chiachetti, Shawnee

Mid.: Annette Palladino, Washington Twp.

Def.: Mackenzie Mlkvy, Eastern

Def.: Casey Jones, Lenape

Def.: Corrine Baliga, Shawnee

Def.: Shannon Cowles, Washington Township

Goal.: Amanda Cohen, Lenape

Girls' Soccer

First Team

For.: Madison Tiernan, Eastern

For.: Shannon Nugent, Shawnee

For.: Caitlyn Delaney, Cherry Hill East

For.: Rachel Ross, Lenape

Mid.: Erin Smith, Shawnee

Mid.: Tori Prager, Lenape

Mid.: Devon Cummings, Cherokee

Mid.: Katie Buoni, Washington Township

Def.: Rachel Johnson, Lenape

Def.: Miranda Konstantinides, Eastern

Def.: Kristin Sullivan, Cherokee

Def.: Taylor Ryan, Shawnee

Goal.: Courtney Simpson, Cherokee

Goal.: Glade Nugent, Shawnee

Second Team

For.: Marissa Topolski, Lenape

For.: Ashley Koester, Cherokee

For.: Allegra Ondreska, Washington Township

For.: Jaylyn Thompson, Eastern

Mid.: Christina Padovani, Eastern

Mid.: Alex Manofu, Cherry Hill East

Mid.: Alex Palladino, Shawnee

Mid.: Keni Wright, Lenape

Mid.: Kylie Calandra, Washington Township

Mid.: Sarah Kane, Eastern

Def.: Jamee Simone, Eastern

Def.: Erica Hansen, Cherry Hill East

Def.: Courtney Norton, Lenape

Def.: Vanessa Earley, Cherry Hill East

Def.: Sarah Jackson, Cherokee

Def.: Maggie Sande, Shawnee

Goal.: Imani Taylor, Eastern

Goal.: Nicki Zaso, Cherry Hill East

Girls' Tennis

First Team

Singles: Lauren Tracy, Cherokee

Singles: Lauren Gershman, Lenape

Singles: Amelia Ying, Cherokee

Singles: Lauren Altschuler, Eastern

Doubles: Paige Leone/Tyler Haaz, C.H. East

Doubles: Marina Ivanova/Jackie Muscella, Eastern

Second Team

Singles: Kelsey Bevenour, Washington Twp.

Singles: Allyson Wolf, Cherry Hill East

Singles: Olivia Cohn, Eastern

Singles: Kesha Bauer, Lenape

Doubles: Danielle Bernero/Catherine Nguyen, Cherokee

Doubles: Lauren Romisher/Adele Boyarsky, Cherry Hill East

Olympic National All-Stars

Boys' Soccer

First Team

For.: Alec Koukanis, Timber Creek

For.: Tom Coyne, Seneca

For.: Gabe Watkins, Cherry Hill West

For.: Alec Palmieri, Bishop Eustace

Mid.: Dan Walsh, Cherry Hill West

Mid.: Jake Heyser, Bishop Eustace

Mid.: Gian Duclos, Timber Creek

Mid.: Joseph Sundermeir, Paul VI

Def.: Alex McGrainer, Seneca

Def.: Jeff Tanski, Timber Creek

Def.: Connor McFadden, Cherry Hill West

Def.: Nick Hanusein, Bishop Eustace

Goal.: Trevor Tierno, Timber Creek

At Large: Sean Mularkey, Cherry Hill West

Second Team

For.: Steve Ersing, Timber Creek

For.: Nick Minkwicz, Camden Catholic

For.: Andrea Papadourakis, Bishop Eustace

For.: Pat Biche, Bishop Eustace

Mid.: Trevor Hatton, Timber Creek

Mid.: Vinnie Palmucci, Timber Creek

Mid.: Shane Hollimon, Winslow Township

Mid.: Nick Gallo, Paul VI

Def.: Mark Montinaro, Bishop Eustace

Def.: Tom Lange, Paul VI

Def.: Christian Morgan, Timber Creek

Def.: Ernie DiVencenzo, Bishop Eustace

Goal.: Vince Maiorano, Bishop Eustace

Goal.: Ryan Oyola, Seneca

Field Hockey

First Team

Att.: Kelli Quinn, Bishop Eustace

Att.: Kelli Connolly, Camden Catholic

Att.: Carly McCausland, Seneca

Mid.: Montana Fleming, Bishop Eustace

Mid.: Sarah Furey, Bishop Eustace

Mid.: Tara Vittese, Camden Catholic

Mid.: Sarah Regn, Seneca

Mid.: Kalyn O'Brien, Seneca

Def.: Alyssa Olenick, Camden Catholic

Def.: Karlee Kerchersky, Camden Catholic

Def.: Samantha Ricca, Seneca

Def.: Jess Kinzler, Timber Creek

Goal.: Alex Pecora, Bishop Eustace

Goal.: Meredith Stocklin, Paul VI

Second Team

Att.: Lauren Crudele, Bishop Eustace

Att.: Carly Murphy, Paul VI

Mid.: Jamie Robertson, Cherry Hill West

Mid.: Caroline Haeffner, Paul VI

Mid.: Candice Dunn, Timber Creek

Def.: Eileen Dwizzle, Bishop Eustace

Def.: Erica Sunstein, Cherry Hill West

Def.: Nicole Melchiorre, Timber Creek

Goal.: Isabella Dolente, Camden Catholic

Goal.: Katie Lass, Cherry Hill West

Goal.: Megan McLaughlin, Seneca

Girls' Soccer

First Team

For.: Catherine Fiore, Paul VI

For.: Jenny Mosely, Timber Creek

For.: Ashley Gault, Bishop Eustace

For.: Sarah McGlinn, Cherry Hill West

Mid.: Jacki Carty, Paul VI

Mid.: Taylor Baranowsky, Bishop Eustace

Mid.: Elise Pratt, Timber Creek

Mid.: Nicolette Wilkins, Bishop Eustace

Def.: Sarah Obvchowski, Camden Catholic

Def.: Ally Fiato, Bishop Eustace

Def.: Sarah Harris, Paul VI

Def.: Hannah Hoffman, Seneca

Goal.: Christina Ogunsami, Cherry Hill West

At Large: Brianna McGrath, Winslow

Second Team

For.: Lauren Bogarous, Seneca

For.: Kelsey Vick, Paul VI

Mid.: Shannon McCormick, Camden Catholic

Mid.: Meg Dumser, Cherry Hill West

Mid.: Molly Gartwaite, Seneca

Mid.: Kristen Morawski, Paul VI

Def.: Kim Richer, Seneca

Def.: Colleen Collins, Timber Creek

Def.: Tracey Cadogan, Camden Catholic

Def.: Alyssa Boyle, Winslow

Def.: Erin McBride, Cherry Hill West

Goal.: Kristen McShane, Paul VI

Goal.: Jackie Ibarguen, Winslow

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Highland at Schalick, 10:30 a.m.

West Deptford at GCIT, noon

Doane Academy at Burlington Township, noon

Kingsway at Woodbury, noon

Camden Academy Charter at Haddon Heights, 12:30

Gloucester Catholic vs. Florence at Schalick, 12:30

Vineland vs. Paulsboro at Schalick, 5

Willingboro vs. St. Augustine at Ocean City, 5:15

Camden Wilson at Glassboro, 5:30

Medford Tech vs. Atlantic City at Ocean City, 7

VILLA SHOWCASE

Camden vs. Wings Academy (N.Y.) at Arcadia, noon

Girls' Basketball

NONLEAGUE

Haddon Township at Camden, 10:30 a.m.

No. Burlington at Westampton Tech, 11:30 a.m.

New Egypt at Lawrence, 1

Winslow Township at Glassboro, 1

Willingboro at Middle Township, 1:45

Life Center at Mt. St. Dominic Academy, 4:15

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton at Moorestown, 4

NONLEAGUE

Haddon Township at Bishop Eustace, 9 a.m.

Cherokee at Sterling, 11:30 a.m.

Paul VI at Gateway/Woodbury, 12:45

Girls' Swimming

Woodstown at Glassboro, 10 a.m.

Washington Township at Shawnee, 10:15 a.m.

Cherokee at Rancocas Valley, 11:30 a.m.

Seneca at Lenape, 12:30

Haddonfield at Moorestown, 2:45

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook (N.J.) at Gateway, 9 a.m.

NONLEAGUE

Delran at Shawnee, 9 a.m.

Willingboro at Ewing, 9 a.m.

Clayton at Bordentown, 9 a.m.

Lower Cape May at Paulsboro, 9 a.m.

Palmyra at Lenape, 9 a.m.

Cherry Hill East at Princeton, 9 a.m.

Burlington Township at Ewing, 9:15 a.m.

Cumberland at Nottingham, 9:30 a.m.

Absegami at Southern Regional, 10 a.m.

Penns Grove at Winslow Township, 10 a.m.

Highland at Lenape, 10:30 a.m.

Pitman at Lenape, noon

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township at Hammonton, noon

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

NONLEAGUE

Shawnee vs. Absegami at Ocean City, 3:30

TIP OFF WEEKEND

Cedar Creek at Ocean City, 7

Monday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

New Egypt at Holy Cross, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

St. Joseph at Buena, 5:30

Wildwood Catholic at Cape May Tech, 7

PENN-JERSEY LEAGUE

International Christian at Doane Academy, 5:30

NONLEAGUE

Williamstown at Penns Grove, 4

Gloucester County Tech at Collingswood, 5:30

GCIT at Clayton, 5:30

Pennsauken at Rancocas Valley, 6:30

Northern Burlington at LEAP Academy Charter, 6:30

Gloucester County Tech at Clayton, 7

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Cape May Tech at Wildwood Catholic, 7

NONLEAGUE

Buena at Winslow Township, 3:45

Northern Burlington at LEAP Academy Charter, 5

Maple Shade at Audubon, 5:30

Lindenwold at Pennsville, 5:30

Woodstown at Cinnaminson, 5:30

Bishop McDevitt at Life Center, 6

Rancocas Valley at Pennsauken, 7

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Camden County Tech at Medford Tech, 3:45

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Egg Harbor Township, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Camden Catholic at Eastern, 6:15

Girls' Swimming

NONLEAGUE

Mainland at Egg Harbor Township, 4

Rancocas Valley at Shawnee, 6:30

Eastern at Bishop Eustace, 7:30

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Sterling, 6:30

Gateway at Haddonfield, 7

Haddon Heights at Lindenwold, 7

Collingswood at Haddon Township, 7

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Mainland, 6

Bishop Eustace at St. Joseph, 6

Bishop Eustace at Camden, 6

Williamstown at Absegami, 7

Tuesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington Township at Willingboro, 3:45

Moorestown at Pemberton, 5:15

Palmyra at Delran, 6:15

Florence at Cinnaminson, 6:15

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Maple Shade at Bordentown, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City at Millville, 4:30

Hammonton at Mainland, 5:30

Vineland at Egg Harbor Township, 5:30

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro at Gateway, 5:30

Collingswood at Overbrook (N.J.), 5:30

West Deptford at Haddonfield, 5:30

Audubon at Woodbury, 5:30

Haddon Township at Lindenwold, 5:30

Haddon Heights at Sterling, 7

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Seneca at Bishop Eustace, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown at Deptford, 7

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Winslow Township, 5:15

Kingsway at Salem, 5:30

Gloucester Catholic at Schalick, 5:30

Highland at Pennsville, 5:30

Burlington City at Camden Academy Charter, 5:30

Triton at Gloucester, 5:30

GCIT at Clayton, 5:30

Glassboro at Cumberland, 5:30

Camden Catholic at Eastern, 6

Camden at Lenape, 6

Shawnee at Williamstown, 7

Clearview at Pitman, 7

Timber Creek at Washington Township, 7

Oakcrest at Lower Cape May, 7

St. Augustine at Middle Township, 7

Paul VI at Cherry Hill West, 7

Absegami at Holy Spirit, 7

TIP OFF WEEKEND

Bridgeton at Ocean City, 6

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit at Absegami, 6

Egg Harbor Township at Vineland, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Ocean City at Bridgeton, 5:30

Lower Cape May at Oakcrest, 6

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Paulsboro, 5:30

Overbrook (N.J.) at Collingswood, 5:30

Lindenwold at Haddon Township, 5:30

Woodbury at Audubon, 5:30

Sterling at Haddon Heights, 7

Haddonfield at West Deptford, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at George School, 4

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Seneca, 5:15

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro at Cumberland, 5:30

Woodstown at Deptford, 5:30

Gloucester Catholic at Schalick, 7

NONLEAGUE

Winslow Township at Cherry Hill East, 3:45

Highland at Penns Grove, 4

Kingsway at Clayton, 4

Willingboro at Burlington Township, 5

Camden Ac. Charter at Burlington City, 5:30

Mainland at Hammonton, 5:30

Triton at Pennsville, 5:30

Clearview at Pitman, 5:30

GCIT at Wildwood, 5:30

Cherokee at Woodrow Wilson, 5:30

Delsea at Gloucester, 6

Bordentown at Maple Shade, 6:15

Moorestown at Pemberton, 6:30

Riverside at Salem, 6:30

Oakcrest at Atlantic City, 7

Cherry Hill West at Paul VI, 7

Eastern at Camden Catholic, 7

Washington Township at Timber Creek, 7

Buena at St. Joseph, 7

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Westampton Tech at Medford Tech, 3:45

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Rancocas Valley at Delran, 3:15

Holy Cross at Northern Burlington, 4:30

Cinnaminson at Moorestown, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Millville, 3:30

Wildwood Catholic at Lower Cape May, 4

Cape May Tech at Pleasantville, 4

Cedar Creek at Ocean City, 4

Middle Township at Buena, 4:30

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Audubon, 5

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester Catholic at Salem, 3:30

Kingsway at Williamstown, 3:30

Highland at Cumberland, 5

Deptford at Woodstown, 5

Schalick at Pitman, 6:15

Triton at GCIT, 7:30

Clearview at Glassboro, 7:45

NONLEAGUE

Moorestown Friends at West Deptford, 4

Haddon Heights at Cherry Hill West, 6:15

Haddonfield at Cherry Hill West, 6:15

Girls' Swimming

NONLEAGUE

Absegami at Millville, 3:30

Kingsway at Williamstown, 3:30

Cedar Creek at Ocean City, 4

Moorestown Friends at West Deptford, 4

Cape May Tech at Our Lady of Mercy, 4

Cumberland at Highland, 5

Pitman at Cumberland, 6:15

Moorestown at Cherry Hill West, 7:30

GCIT at Triton, 7:30

Clearview at Glassboro, 7:45

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Willingboro at Westampton Tech, 5

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Washington Township, 6

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Northern Burlington, 5:15

NONLEAGUE

Burlington Twp. at LEAP Academy Charter, 5

Doane Academy at Moorestown Friends, 5:30

Girls' Basketball

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden at Bishop Eustace, 3:45

NONLEAGUE

Florence at Peddie School, 3:45

Boys' Swimming

OLYMPIC CONFERENCE

Camden Catholic at Camden Co. Tech, 3:30

Seneca at Eastern, 6:15

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Rancocas Valley, 6

Maple Shade at Delran, 6

Cinnaminson at Bordentown, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Oakcrest, 6

Holy Spirit at Buena, 6

Hammonton at Cedar Creek, 6

Ocean City at Middle Township, 7

St. Joseph at Lower Cape May, 7

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Sterling, 6:30

Haddonfield at Overbrook (N.J.), 6:30

Haddon Township at Audubon, 7

West Deptford at Collingswood, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee at Eastern, 6

Camden Catholic at Cherry Hill West, 6

Shawnee at Cherry Hill East, 7

Bishop Eustace at Seneca, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clearview at Pitman, 5

Schalick at Gloucester, 6:30

Gloucester Catholic at Deptford, 6:30

Clayton at Highland, 7

Woodstown at Cumberland, 7

Penns Grove at Pennsville, 7

Williamstown at Kingsway, 7

NONLEAGUE

Camden at Timber Creek, 7

Triton at Delsea, 7