Monday's Results

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross 65, New Egypt 57

CAPE-ATLANTIC NATIONAL

St. Joseph 69, Buena 40

OLYMPIC NATIONAL

Bishop Eustace 64, Seneca 36

PENN-JERSEY

Doane Academy 54, International Christian 48

NONLEAGUE

Camden County Tech 66, Audubon 47

Clayton 97, GCIT 65

N. Burlington 77, LEAP Academy Charter 61

Oakcrest 54, Lower Cape May 26

Boys' Bowling

Lindenwold 4, Collingswood 0

Burlington Township 4, Ewing 0

Eastern 3, Cherry Hill West 1

Girls' Bowling

Lindenwold 3, Collingswood 1

Burlington Township 4, Ewing 0

Girls' Basketball

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Camden County Tech 24, Medford Tech 23

COLONIAL

Haddonfield 45, West Deptford 24

NONLEAGUE

Collingswood 37, GCIT 14

Sacred Heart (N.J.) 60, A.C. Tech 23

Lenape 48, Haddon Township 41

Woodrow Wilson 60, Chester 28

Pennsville 28, Lindenwold 25

Cinnaminson 49, Woodstown 47

Life Center 62, Bishop McDevitt 22

Rancocas Valley 66, Pennsauken 20

Girls' Swimming

Shawnee 112, Rancocas Valley 58

Wrestling

COLONIAL

Audubon 49, Sterling 21

Haddonfield 36, Gateway 33

NONLEAGUE

Cherry Hill East 54, Mainland 17

Boys' Basketball Boxes

Burlington Freedom

New Egypt 7 7 13 30 - 57

Holy Cross 8 18 19 20 - 65

NE: Reed Anderson 4, Mike Deanni 10, Kyle Gatyas 3, Connor Lindsay 18, Billy Raab 16, Travis Ward 6.

HC: Chis Campbell 8, Phil Cunha 11, Logan Hill 4, Greg Kousoulis 15, Brandon Rowe 12, Danny Schmid 11, Jordan Walker 4.

Cape-Atlantic National

St. Joseph 18 17 22 12 - 69

Buena 6 10 3 21 - 40

SJ: Rob Coursey 2, Jordan Davis 4, Jordan Lyles 7, Ben Mitchell 13, Luke Ordille 5, Ricky Bob Quirindigo 10, Charlie Riccardi 19, John Rooney 3, Val Vadino 2, Marc Youngman 4.

B: Trayvond Barbary 24, Joe Carty 3, Darryl Guilford 2, Kasey Keller 5, Makhvan Singh 4, Jamal Tillman 2.

Olympic National

Seneca 10 8 7 11 - 36

Bishop Eustace 17 11 15 21 - 64

S: Carter Gambel 19, Nasir Hollingshead 2, Jake Limpert 5, Liam O'Connor 2, David Owl 5, Alex Weightman 3.

BE: Biello 4, Brandon Cazan 10, Mike Cohen 9, Flo DaSilva 6, Sean Dumele 1, Tom Falconiero 16, Nick Hanuscin 1, Conor McLaughlin 6, Dvonne Trumbo 11.

Penn-Jersey

International Christian 14 8 16 10 - 48

Doane Academy 10 8 17 19 - 54

IC: Gary Hall 1, Jason Harris 1, Brandon Johnson 3, Milos Milovanovic 18, Lorenzo Taylor 12, Vance Wroten 13.

DA: Idris Ali 3, Tyler Carrington 1, Davis Graham 24, Tyler Heupel 2, CJ Lane 10, Chris Scott 14.

Nonleague

Audubon 10 9 8 20 - 47

Camden County Tech 10 24 24 8 - 66

A: Zakary Chiaradia 3, Keene Limbaga 6, Robert Panico 2, Anthony Polidora 16, Eric Schorr 7, James Schroth 1, Austin Tassi 10, Wayne Test 2.

CCT: Abdullah 12, Armondo Alamo 3, Boyd 20, Jaquay Green 17, Haggins 2, Rivera 6, Sam Rose 4, Shea 2.

Northern Burlington 15 19 27 16 - 77

LEAP Academy Charter 10 12 22 17 - 61

NB: Frank Bilancio 17, Marcus Brown 17, Stephon Gadiare 26, Joey Montalvo 7, Jalen Peacock 3, Marshe Terry 7.

LAC: D. Barfield 4, Aaron Castro 10, Zaire Cooley 2, Donovan Guess 6, Zachary Hicks 1, Juan Ibarra 3, R. Johnson 2, Jared Ray 29, Juwaun Ray 4.

Oakcrest 14 11 18 11 - 54

Lower Cape May 9 7 8 2 - 26

O: Jordan Brooks 7, Cervi 8, Gabriel Costello 6, Ladarrell Dixon 9, Hassan Fuller 2, Quaashie Jetter 8, Trevor Little 3, Thomas Matthews 2, Isiah Price 4, VernonBurch 2, Chris Williams 3.

LCM: Will Bell 6, Kevin Bryson 7, Carmeron Freeman 5, Connor Magee 2, Josh Melo 2, Dennis Olson 4.

GCIT 10 16 21 18 - 65

Clayton 17 27 27 26 - 97

G: Sean Gahagan 12, Ed Merenda 13, Brett Pietrzak 25, Tim Roberts 13, Paul Simmons 2.

C: Tyron Boykin 6, Juwan Carr 8, Shawn Dunn 23, Devon Harold 2, Khyri Hill 8, Torrell Owens 6, Jalen Parr 6, Darius Phillips 3, Seion Reid 7, Troy Riggs 7, Donovan Simon 19, Donnie Tucker 2.

Girls' Basketball Boxes

N.J. Vocational Tournament

Camden County Tech 6 9 7 2 - 24

Medford Tech 2 3 7 11 - 23

CCT: Miracle Carroway 6, Nigeria Crump 4, Mariah Jones 2, Jaleidy Nova 2, Aliza Scoulte 2, Arlesha Warren 8.

MT: Julia Bachman 6, Sascha Braswell 6, Morgan Colbridge 9, Kiele Cruse 2.

Nonleague

Bishop McDevitt 11 3 2 6 - 22

Life Center 20 21 7 14 - 62

BM: Chanel Brooks 10, Sydney Cadet 3, Sierra DaCosta 7, Julie Kostic 2.

LC: Bose Aiyalogbe 4, Elo Edeforioka 10, Aja Ellison 7, Aliyah Jeune 13, Ashli Jeune 9, Florence Ouattara 7, Nicole Parriski 6, Crystal Simmons 6.

Lindenwold 6 9 4 6 - 25

Pennsville 6 6 9 7 - 28

L: Rebecca Davison 2, Anndrea lloyd 10, Alexsandria Matthews 10, Bola Karimu Onnissema 3.

P: Lexie DePew 7, Laura Esham 5, Courtney Hankins 4, Chelsea Lowell 2, Alyssa Whipkey 10.

GCIT 1 7 4 2 - 14

Collingswood 14 4 16 3 - 37

G: B. Chester 2, A. McGinn 4, D. Saba 5, T. Savinger 2, T. Thomas 1.

C: Krista LaMaina 1, Ellie O'Neill 16, Molly O'Neill 16, Ilana Podwojniak 2, Morgan Worthington 2.

Atlantic County Tech 0 3 4 16 - 23

Sacred Heart (N.J.) 22 13 12 13 - 60

SH(: Mandy Buirch 9, Ciani Carter 9, Kennedy Johnson 26, Khalia Smith 12, Gabbi Sorantino 2.

Haddon Township 7 11 14 9 - 41

Lenape 17 5 15 11 - 48

HT: Katie Burns 5, Alayxian Carr 12, Corinne Clements 6, Sarah Getzinger 1, Morgan Lenahan 11, Bella Preziosi 6.

L: Taylor Holmes 13, Taylour Jones 1, Mackenzi McErlean 2, Cierra Nichols 2, Alexis Sears 16, Alex Seedes 8, Maddie Sims 6.

Chester 8 9 9 2 - 28

Woodrow Wilson 15 20 14 11 - 60

C: Camry Adams 8, Shavonte Buchanan 2, Princess Clemons 2, Bailey Cowan 6, La'Naysia Dixon 10.

WW: Adams 2, Allen 6, Bennett 7, Dunston 5, English 2, Chanelle Perry 28, Stevens 10.

Woodstown 14 10 12 11 - 47

Cinnaminson 16 14 8 11 - 49

W: Dallas Baldwin 6, Alex Battle 5, Kayla Mayers 19, Tori Smick 11, Kara Wildermuth 6.

C: Jamie Campbell 23, Brittany Runyen 4, Melissa Tarte 10, Naja Treadwell 12.

Rancocas Valley 19 18 21 8 - 66

Pennsauken 0 10 7 3 - 20

RV: Brown 2, Imani Hanks 5, Sabrina Jackson 5, Brianna Logan 9, Lauren Moses 14, Kristin Smith 1, Dominique Ward 19, Jordan Woods-DiPace 9.

P: Aleyah Dupree 3, Tanel Lewis 7, Briana Roberts 7, Mercedes Williams 3.

Tuesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY

Burlington Township at Willingboro, 3:45

Moorestown at Pemberton, 5:15

Palmyra at Delran, 6:15

Florence at Cinnaminson, 6:15

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Maple Shade at Bordentown, 6:15

CAPE-ATLANTIC AMERICAN

Atlantic City at Millville, 4:30

Hammonton at Mainland, 5:30

Vineland at Egg Harbor Township, 5:30

COLONIAL

Paulsboro at Gateway, 5:30

Collingswood at Overbrook (N.J.), 5:30

West Deptford at Haddonfield, 5:30

Audubon at Woodbury, 5:30

Haddon Township at Lindenwold, 5:30

Haddon Heights at Sterling, 7

TRI-COUNTY DIAMOND

Woodstown at Deptford, 7

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Winslow Township, 5:15

Kingsway at Salem, 5:30

Gloucester Catholic at Schalick, 5:30

Highland at Pennsville, 5:30

Burl. City at Camden Academy Charter, 5:30

Triton at Gloucester, 5:30

GCIT at Clayton, 5:30

Glassboro at Cumberland, 5:30

Camden Catholic at Eastern, 6

Camden at Lenape, 6

Shawnee at Williamstown, 7

Clearview at Pitman, 7

Timber Creek at Washington Township, 7

St. Augustine at Middle Township, 7

Paul VI at Cherry Hill West, 7

Absegami at Holy Spirit, 7

TIP OFF WEEKEND

Bridgeton at Ocean City, 6

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC AMERICAN

Holy Spirit at Absegami, 6

Egg Harbor Township at Vineland, 6

CAPE-ATLANTIC NATIONAL

Ocean City at Bridgeton, 5:30

Lower Cape May at Oakcrest, 6

COLONIAL

Gateway at Paulsboro, 5:30

Overbrook (N.J.) at Collingswood, 5:30

Lindenwold at Haddon Township, 5:30

Woodbury at Audubon, 5:30

Sterling at Haddon Heights, 7

FRIENDS SCHOOLS

Moorestown Friends at George School, 4

OLYMPIC NATIONAL

Bishop Eustace at Seneca, 5:15

TRI-COUNTY DIAMOND

Glassboro at Cumberland, 5:30

Woodstown at Deptford, 5:30

Gloucester Catholic at Schalick, 7

NONLEAGUE

Winslow Township at Cherry Hill East, 3:45

Highland at Penns Grove, 4

Kingsway at Clayton, 4

Willingboro at Burlington Township, 5

Camden Academy Charter at Burl. City, 5:30

Mainland at Hammonton, 5:30

Triton at Pennsville, 5:30

Clearview at Pitman, 5:30

GCIT at Wildwood, 5:30

Cherokee at Woodrow Wilson, 5:30

Delsea at Gloucester, 6

Bordentown at Maple Shade, 6:15

Moorestown at Pemberton, 6:30

Riverside at Salem, 6:30

Oakcrest at Atlantic City, 7

Cherry Hill West at Paul VI, 7

Eastern at Camden Catholic, 7

Washington Township at Timber Creek, 7

Buena at St. Joseph, 7

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Westampton Tech at Medford Tech, 3:45

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Rancocas Valley at Delran, 3:15

Holy Cross at Northern Burlington, 4:30

Cinnaminson at Moorestown, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Millville, 3:30

Wildwood Catholic at Lower Cape May, 4

Cape May Tech at Pleasantville, 4

Cedar Creek at Ocean City, 4

Middle Township at Buena, 4:30

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Audubon, 5

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester Catholic at Salem, 3:30

Kingsway at Williamstown, 3:30

Highland at Cumberland, 5

Deptford at Woodstown, 5

Schalick at Pitman, 6:15

Triton at GCIT, 7:30

Clearview at Glassboro, 7:45

NONLEAGUE

Moorestown Friends at West Deptford, 4

Haddon Heights at Cherry Hill West, 6:15

Haddonfield at Cherry Hill West, 6:15

Girls' Swimming

Absegami at Millville, 3:30

Kingsway at Williamstown, 3:30

Cedar Creek at Ocean City, 4

Moorestown Friends at West Deptford, 4

Cape May Tech at Our Lady of Mercy, 4

Cumberland at Highland, 5

Pitman at Cumberland, 6:15

Moorestown at Cherry Hill West, 7:30

GCIT at Triton, 7:30

Clearview at Glassboro, 7:45

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Willingboro at Westampton Tech, 5

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Washington Township, 6

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY

Holy Cross at Northern Burlington, 5:15

NONLEAGUE

Burl.Township at LEAP Academy Charter, 5

Doane Academy at Moorestown Friends, 5:30

Girls' Basketball

OLYMPIC NATIONAL

Camden at Bishop Eustace, 3:45

NONLEAGUE

Florence at Peddie School, 3:45

Boys' Swimming

OLYMPIC

Camden Cath. at Camden County Tech, 3:30

Seneca at Eastern, 6:15

Wrestling

BURLINGTON COUNTY

Moorestown at Rancocas Valley, 6

Maple Shade at Delran, 6

Cinnaminson at Bordentown, 6:30

CAPE-ATLANTIC

Mainland at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Oakcrest, 6

Holy Spirit at Buena, 6

Hammonton at Cedar Creek, 6

Ocean City at Middle Township, 7

St. Joseph at Lower Cape May, 7

COLONIAL

Haddon Heights at Sterling, 6:30

Haddonfield at Overbrook (N.J.), 6:30

Haddon Township at Audubon, 7

West Deptford at Collingswood, 7

OLYMPIC

Cherokee at Eastern, 6

Camden Catholic at Cherry Hill West, 6

Shawnee at Cherry Hill East, 7

Bishop Eustace at Seneca, 7

TRI-COUNTY

Clearview at Pitman, 5

Schalick at Gloucester, 6:30