Tuesday's Results

Boys' Basketball

TIP OFF WEEKEND

Ocean City 48, Bridgeton 47

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington Township 57, Willingboro 54

Palmyra 62, Delran 56

Cinnaminson 56, Florence 50

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Pemberton 47, Moorestown 37

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Bordentown 67, Maple Shade 51

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City 63, Millville 48

Hammonton 60, Mainland 54

Egg Harbor Township 48, Vineland 38

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 68, Gateway 26

Overbrook (N.J.) 47, Collingswood 39

Haddonfield 79, West Deptford 74 (OT)

Woodbury 59, Audubon 34

Haddon Township 41, Lindenwold 33

Sterling 50, Haddon Heights 49

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Schalick 42, Gloucester Catholic 41

Woodstown 63, Deptford 58 (OT)

NONLEAGUE

Cherokee 48, Woodrow Wilson 32

King's Christian 62, Calvary Christian (N.J.) 30

Cherry Hill East 79, Winslow Township 52

Highland 58, Pennsville 39

Gloucester 48, Triton 45

Glassboro 45, Cumberland 41

Eastern 63, Camden Catholic 47

Lenape 59, Camden 53

Shawnee 57, Williamstown 51

Pitman 54, Clearview 41

Timber Creek 54, Washington Township 46

Middle Township 67, St. Augustine 47

Holy Spirit 66, Absegami 42

Boys' Bowling

Hammonton 3, Atlantic County Institute of Technology 1

Cherry Hill West 4, Shawnee 0

Cherry Hill East 4, Washington Township 0

Gloucester Tech 4, Seneca 0

Pennsauken 4, Delran 0

Northern Burlington 2, Maple Shade 2

Girls' Bowling

Hammonton 4, Atlantic County Institute of Technology 0

Shawnee 4, Cherry Hill West 0

Gloucester Tech 4, Seneca 0

Pennsauken Tech 4, Delran 0

Northern Burlington 4, Maple Shade 0

Girls' Basketball

N.J. VOCATIONAL TOURNAMENT

Pennsauken Tech 32, Medford Tech 17

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

New Egypt 33, Florence 22

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Willingboro 73, Burlington Township 32

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Ocean City 54, Bridgeton 27

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 47, Gateway 19

Collingswood 35, Overbrook (N.J.) 19

Haddon Township 54, Lindenwold 12

Woodbury 39, Audubon 38

Sterling 50, Haddon Heights 49

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends 34, George School 22

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace 62, Seneca 51

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown 58, Deptford 51

Gloucester Catholic 71, Schalick 17

NONLEAGUE

Cinnaminson 49, Pennsauken 35

Highland 45, Penns Grove 26

Kingsway 61, Clayton 12

Triton 57, Pennsville 29

Clearview 59, Pitman 27

GCIT 57, Wildwood 45

Woodrow Wilson 61, Cherokee 53

Gloucester 53, Delsea 42

Bordentown 48, Maple Shade 29

Salem 104, Riverside 29

Washington Township 44, Timber Creek 37

St. Joseph 50, Buena 25

Boys' Swimming

TRI-COUNTY CONFERENCE

Kingsway 115, Williamstown 63

Schalick 94, Pitman 91

NONLEAGUE

West Deptford 133, Moorestown Friends 46

Cherry Hill West 92, Haddon Heights 78

Girls' Swimming

Kingsway 109, Williamstown 71

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Westampton Tech 59, Willingboro 18

Boys' Basketball Boxes

Tip Off Weekend

Bridgeton 14 13 14 6 - 47

Ocean City 12 13 15 8 - 48

B: Bowman 10, Pierce 7, Stubbs 9, Nazir Williams 16, Wotford 5.

OC: Ryan Dougherty 2, Griffin Grimes 6, Ryan Laverty 21, Patrick Martin 4, Dustin Moretti 2, Justin Ruggia 8, Joe Schrader 1, Jeremy Sullivan 4.

Burlington County

League

Burlington Township 19 11 16 11 - 57

Willingboro 16 13 8 17 - 54

BT: Kenny Davis 26, Marvin Harris 3, Nijewel Holiday 6, Kardar Hollman 6, Curtis Thompson 14, Dayne Turner 2.

W: Aaron Briggs 3, Anthony Chambers 1, Thomas Farrior 5, Jeff Haddock 3, Anthony Robbins 16, Terique Robinson 16, Carry Saturne 4, Joey Taylor 6.

Florence 11 12 11 16 - 50

Cinnaminson 11 18 7 20 - 56

F: Gaymon 13, Harris 12, Jackson 2, McArthur 2, Mike Morgan 2, Mike Muchowski 16, Worthy 3.

C: Rashone Damon 5, Dan Haddon 15, Jack Hart 1, Brad Hawthorne 2, Jackson Merget 5, Kevin Sotell 14, Xavier Wilson 14.

Burlington Patriot

Maple Shade 12 12 15 12 - 51

Bordentown 21 15 19 12 - 67

MS: Joe Fedorowycz 14, George Harris 9, Adam Rivera 5, Daquan Rogers 1, Brennan Taylor 8, Kevin Williams 14.

B: Nick Bartolomei 8, Patrick Donohue 18, Brandon Hudik 4, Mike Jacobs 29, Shane Jardine 6, Aaron Snell 2.

Cape-Atlantic American

Vineland 5 15 7 11 - 38

Egg Harbor Township 9 13 11 15 - 48

V: Babalola 4, Ellis 10, Kirlak 2, Porter 3, Rivas 1, Eddie Thomas 3, Charles Ware 15.

EHT: Marcus Bynum 4, Kevin Caban 10, Khari Harley 17, Trey Jones 12, Robinson Normil 2, Ramell Steele 3.

Hammonton 16 6 18 20 - 60

Mainland 14 11 10 19 - 54

H: Justin Harris 9, Latell Haskins 2, Trey Hughey 5, Christian Mortellite 25, Devon Porteons 7, Isaiah Pugh 8, Kelvin Rivera 4.

M: Dionis Gonzalez 5, Darius Jerkins 14, Peyton Kelly 1, Teddy Mazzeo 18, Kenny Randall 11, Drew Riska 5.

Atlantic City 21 16 13 13 - 63

Millville 8 10 22 8 - 48

Colonial Conference

Paulsboro 25 12 16 15 - 68

Gateway 6 8 4 8 - 26

P: Derrick Burgess 9, Deshaun Burgess 9, Cassius Carter 6, Julien Davenport 4, Brandon Hamilton 4, Eric Holloway 3, Saleem Little 6, Xavier Lundy 15, Aaron Robinson 2, Kane Segar 2, Yussuf Stafford 2, Keenen Williams 3.

G: RJ Blanton 5, Antwuan Johnson 3, Dan Kline 5, Matt Spissell 9, Justyce Young 4.

Audubon 14 6 8 6 - 34

Woodbury 16 6 14 23 - 59

A: Adin Borden 17, Zakary Chiaradia 1, Robert Panico 3, Anthony Polidoro 2, Eric Schorr 6, James Schroth 5.

W: Jeray Demby 11, Cameron Gamble 10, Elijah Grant 13, David Hall 4, William Harris 1, Dwuan Martin 11, Voyner 9.

Haddon Township 11 10 6 14 - 41

Lindenwold 2 7 9 15 - 33

HT: Casey Boyle 3, Pat Burns 4, Tyler Easterday 10, Steve McCullough 10, Trey Thatcher 14.

L: Bruce Hicks 12, Eric Hughes 3, Leland Loftin 7, Omar Menson 2, Malik Muldrow 7, Cruize Rainey 2.

Collingswood 17 9 11 2 - 39

Overbrook (N.J.) 19 9 9 10 - 47

C: A.Valentine 1, Dick 14, J.Valentine 8, Lopeland 5, Wallace 11.

O(: Mike Black 1, Jaquan Boone 12, Allen Gaskins 11, Wesley Hunter 8, Will Miller 10, Corey Oliver 5.

Haddon Heights 15 13 9 12 - 49

Sterling 14 13 12 11 - 50

HH: David Booker 13, Tre Broadway 6, Lucian Brownlee 15, Pat Jermyn 5, Dante Pinckney 10.

S: Matt Callan 2, Jerry Crismond 11, Khalil Howard 2, Marvin Jones 15, Jarod Mullica 2, Marcus Taylor 7, Connor Walsh 11.

Tri-County Diamond

Gloucester Catholic 12 6 12 11 - 41

Schalick 10 13 9 10 - 42

GC: Chin Akwarandu 5, Steve Jackson 5, Keanu Kelii 6, Fran Kinsey 9, Austin Regan 5, Mike Shawaryn 10.

S: Melvin Allen 16, Tariq Furbush 8, Rashaan Holloway 14, DeAndre Solomon 4.

Woodstown 9 9 14 16 15 - 63

Deptford 7 18 13 10 10 - 58

W: Khari DeShields 2, Jason Hankins 23, Asher Kaithern 20, James Oscar 9, Marcus Reed 4, Semaj Thomas 5.

D: Richie Cormaney 3, Carl Lacy 7, David Lam 6, Jared Lewis 5, Devon Thompson 12, Ron Whittaker 5, Tyler Wisniewski 20.

Nonleague

Triton 11 7 11 16 - 45

Gloucester 11 14 8 15 - 48

T: Bailey 2, Baniluk 17, Budd 17, Naphys 2, Soltuni 2, Urban 5.

G: Andrew Boulden 2, Tom O'Connell 3, Stefano Okoro 25, Justin Smith 16, Chris Walmsley 2.

Woodrow Wilson 5 5 8 14 - 32

Cherokee 8 15 12 13 - 48

C: Anthony Fiorvanti 5, Ben Handel 7, Kyle Kahriger 15, Jake Powell 10, Robby Rice 1, Kevin Wixted 10.

Shawnee 10 18 11 18 - 57

Williamstown 13 10 11 17 - 51

S: Ryan Bodnar 5, Josh Borrelli 20, Austin Lang 6, Ryan McKenty 2, Tristan Polnitz 20, Mike Reagan 4.

W: TJ Booth 13, Kali Boyce 5, Adam Estrada 7, Terence Jackson 2, Onnir Kendall 16, Aaron Rose 8.

Timber Creek 14 12 12 16 - 54

Washington Township 14 10 11 11 - 46

TC: Joel Grant 9, Keith Washington Jr. 7, Jeffrey Lewis 4, Wesley Primus 8, George Sapp 16, Jack Seiner 3, Wendell Thomas 7.

WT: Alex Grabbe 4, Julian Jastrzebski 15, Ryan Maiden 10, Christian Maiden 3, Cody Morrone 6, Dom Natasi 7, Joe Vilotti 1.

St. Augustine 14 10 13 10 - 47

Middle Township 13 15 29 10 - 67

SA: Joe Gatto 8, Michael Greenman 8, Blake Rossell 9, Nate Segal 3, Brian Seward 5, David Sullivan 12, Mike Vasturia 2.

MT: Tommy Catanoso 11, Tom Feraco 13, Lamarr Greer 14, Trai Greer 4, Micah Moore 2, Darrell Shelton 23.

Clearview 13 7 15 6 - 41

Pitman 7 8 24 15 - 54

C: Tommy Heim 12, Adam Herman 8, Ken McNichols 6, McCabe Reim 13, Mark Wilhelm 2.

P: Zac Castagna 5, Dave Collinsworth 3, Tim Delaney 16, Rob Hobbs 2, Andrew Sawyer 4, Matt Spicer 7, Eric Stafford 17.

Cherry Hill East 13 19 27 20 - 79

Winslow Township 13 12 15 12 - 52

CHE: Andrew Brown 27, Cobb 3, Hank Davis 10, Gary Hettinger 8, Levin 2, Jake Silpe 18, Smithcrack 2, Soll 6, Warren 3.

WT: Beauplan 17, Cubbage 4, Shonray Greene 4, Devon Jones 2, Adonis Melvin 10, Joe Scurti 1, Williams 14.

Absegami 10 3 15 14 - 42

Holy Spirit 14 11 13 28 - 66

A: Abdul Anderson 6, Jaleel Christmon 8, Darryl Loveland 9, Vinnie Nelson 4, Justin Rice 5, Vladimir Shustov 10.

HS: Leon Daniels 11, Shamar Dixon 4, John Middleton 9, Johnny Midi 2, Paul Moore 20, Mark Rassmann 2, Junior Saintel 15, Matt Sommers 3.

Girls' Basketball Boxes

N.J. Vocational

Tournament

Pennsauken Tech 6 12 7 7 - 32

Medford Tech 5 4 5 3 - 17

PT: Baisono 3, Solibeth Brito 3, Colon 5, Jayzonne Henderson 1, Mariah Luzusky 10, Georgeann Randall 6, Rivera 4.

MT: Julia Bachman 6, Sascha Braswell 1, Morgan Colbridge 4, Davis 2, Haynes 2, Jackson 2.

Burlington Freedom

New Egypt 9 4 11 9 - 33

Florence 4 6 3 9 - 22

NE: Ashlyn Borik 3, Bridgette Buckalew 6, Makenzie Magnotta 2, Alexa Magnotta 22.

F: Claudia Cosenzo 2, Heather Horner 8, Michelle Taylor 3, Naomi Watkins-Glanville 9.

Burlington Liberty

Willingboro 21 23 14 15 - 73

Burlington Township 8 7 11 6 - 32

W: Gabriella Bennett 10, Ashley Ellis 6, Vanessa Francis 14, Maya Mosley 7, Micahya Owens 22, Aaliyah Saud-Lewis 10, Imani Stepney 4.

BT: Alicia Bradley 17, Carin Essex-Arline 6, Shavonne Hubbard 2, Surat Lasisi 3, Taylor Whitley 4.

Colonial Conference

Overbrook (N.J.) 0 7 5 7 - 19

Collingswood 13 5 8 9 - 35

O(: Joanne Bodanza 11, Raquel Harris-Scott 2, Jenna Hohenberger 2, Rachel McClaskey 1, Tara Vanoure 3.

C: Courtney Carsillo 2, Lauren Glaze 2, Molly O'Neill 8, Ellie O'Neill 14, Ilana Podwojniak 2, Grace Taglang 2, Morgan Worthington 5.

Gateway 0 5 4 10 - 19

Paulsboro 7 12 16 12 - 47

P: Dazhane Davis 10, Kayla Gaffney 2, Tiffany Jiles 3, Brandi Legion 4, Alexus McKeithan 13, Raven Robinson 2, Shyniece Vessels 11, Courtney Williams 2.

Lindenwold 4 4 2 2 - 12

Haddon Township 20 13 12 9 - 54

L: Anndrea lloyd 8, Raven Robinson 4.

HT: Alayxiah Carr 15, Corinne Clements 2, Sarah Getzinger 6, Morgan Lenahan 13, Bella Preziosi 16, Cara Shuttleworth 2.

Woodbury 3 11 12 13 - 39

Audubon 10 13 11 4 - 38

W: Zeaenna Brackett 6, Taylor Graham 4, Dacia Holmes 2, Chanel Martin 2, Raven Robinson 2, Danesha Triplett 23.

A: Maddie Lord 4, Erica Lord 1, Valerie Pineiro 20, Raven Robinson 6, Raven Robinson 2, Kaitlyn Young 5.

Friends Schools League

Moorestown Friends 10 6 7 11 - 34

George School 8 6 4 4 - 22

MF: Sarah Applegate 8, Jasmine Brown 3, Sarah Henig 2, Claire Langlotz 2, Lauren Lowe 11, Raven Robinson 4, Katrina Savon 3, Noelle Smith 1.

GS: Natalie Hackett 2, Becca Hayden 2, Dariyah McKee 4, Jessica Minderjahn 8, Kim Muth 4, Zoe Silver 2.

Olympic National

Bishop Eustace 10 15 15 22 - 62

Seneca 18 9 12 12 - 51

BE: Natalie Alleva 6, Dewecher 4, Grous 3, Taylor Hudspeth 24, Obianou 2, Quinn 6, Radley 2, Alexis Santarelli 15.

S: Molly Garthwaite 13, Danielle Hubbs 4, Emily Metzger 4, Kim Richer 12, Erica Snow 16, Dani Tejada 2.

Tri-County Diamond

Woodstown 13 12 15 18 - 58

Deptford 15 9 17 10 - 51

W: Dallas Baldwin 11, Kayla Mayers 9, Tori Smick 27, Kara Wildermuth 11.

D: Naonna Brown 3, Immane Bussie 9, Kayla Calloway 12, Simiyah Carter 6, Rosemary Chester 2, Cheyenne Clark 19.

Schalick 2 4 7 4 - 17

Gloucester Catholic 27 17 19 8 - 71

Nonleague

Triton 23 15 10 9 - 57

Pennsville 8 4 7 10 - 29

T: Gina Ayufa 3, Dominique Budd 3, Beja Bullock 12, Brandi Fisher 6, Samantha Funk 14, Kelsey Funk 7, Brittany Harlow 6, Teyla Joseph 2, Samantha Stone 2, Bailey Thomas 2.

P: Lindsy Black 6, Laura Esham 2, Hampton 2, Courtney Hankins 7, Rebecca Smigelski 2, Alyssa Whipkey 10.

GCIT 12 16 9 20 - 57

Wildwood 9 16 3 17 - 45

G: B. Chester 2, Michele Civile 4, Taylor Favinger 15, Ashley McGinn 17, Alexis McGinn 10, Daisy Saba 7, Taylor Thomas 2.

W: Danielle Aydelotte 4, Heidyah Farlow 2, Jessica Freeman 20, Leishly Reyes 8, Serena Seijo 11.

Pitman 8 4 8 7 - 27

Clearview 20 16 10 13 - 59

P: Anne Beato 4, Taylor Beechler 6, Meghan Brown 1, Karli Crispin 2, Beth Patrick 12, Stephanie Polo 2.

C: Laura Coughlan 4, Ali Donohue 4, Sara Kramer 21, Liz Kramer 3, Maggie Malane 1, Hannah Quast 8, Kennedi Thompson 14, Ally Turner 2, Kori Warren 2.

Buena 9 7 9 0 - 25

St. Joseph 13 7 12 18 - 50

B: Brown 3, DiBiase 2, Jamine Mirro 12, Caroline Santiago 6, Janae Smith 2.

SJ: Dana DiRenzo 15, Dana Donahue 6, Gabby Dudo 4, Shannon Metzler 8, Cori Weiss 7, Sammi Wetzel 10.

Delsea 6 17 7 12 - 42

Gloucester 12 11 18 12 - 53

D: Nicole Carney 9, Taylor Christina 8, Falyn Kirby 8, Autumn Price 4, Casey Schaffer 4, Amanda Schmidt 7, Sarah Stuart 2.

G: Taylor Blackiston 12, Mackenzie Cooper 2, Alisha Fox 16, Madison McClintock 17, Kathy Velez 6.

Cinnaminson 11 16 7 15 - 49

Pennsauken 1 9 14 11 - 35

C: Jamie Campbell 21, Brittany Runyen 7, Melissa Tarte 8, Naja Treadwell 13.

P: Aleyah Dupree 3, Tanel Lewis 18, Alyssa Reyes 2, Kristen Roberts 5, Mercedes Williams 7.

Bordentown 16 12 14 6 - 48

Maple Shade 4 2 8 15 - 29

B: Jackie Ansong 2, Kaylee Creegan 11, Morgan Decker 2, Alexis McTammey 16, Nitschmann 3, Raven Robinson 2, Kelly Yanucil 12.

MS: Gabrielle Ashman 15, Jill Dombrowski 3, Raven Robinson 2, Raven Robinson 2, Kaleigh Taylor 5, Allie Vallen 2.

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Northern Burlington, 5:15

NONLEAGUE

Burlington Twp. at LEAP Academy Charter, 5

Doane Academy at Moorestown Friends, 5:30

Girls' Basketball

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden at Bishop Eustace, 3:45

NONLEAGUE

Florence at Peddie School, 3:45

Boys' Swimming

OLYMPIC CONFERENCE

Camden Cath. at Camden County Tech, 3:30

Seneca at Eastern, 6:15

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Rancocas Valley, 6

Maple Shade at Delran, 6

Cinnaminson at Bordentown, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Oakcrest, 6

Holy Spirit at Buena, 6

Hammonton at Cedar Creek, 6

Ocean City at Middle Township, 7

St. Joseph at Lower Cape May, 7

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Sterling, 6:30

Haddonfield at Overbrook, 6:30

Haddon Township at Audubon, 7

West Deptford at Collingswood, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee at Eastern, 6

Camden Catholic at Cherry Hill West, 6

Shawnee at Cherry Hill East, 7

Bishop Eustace at Seneca, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clearview at Pitman, 5

Schalick at Gloucester, 6:30

Gloucester Catholic at Deptford, 6:30

Clayton at Highland, 7

Woodstown at Cumberland, 7

Penns Grove at Pennsville, 7

Williamstown at Kingsway, 7

NONLEAGUE

Camden at Timber Creek, 7

Triton at Delsea, 7

Thursday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Palmyra at Maple Shade, 3:30

Moorestown at New Egypt, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Bordentown, 5:15

Delran at Pemberton, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Vineland at Mainland, 5:30

Absegami at Atlantic City, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Buena at Cape May Tech, 5:30

St. Joseph at Wildwood Catholic, 7

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook at Paulsboro, 5:30

Collingswood at Gateway, 5:30

Haddonfield at Audubon, 7

Woodbury at West Deptford, 7

Lindenwold at Haddon Heights, 7

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee at Cherry Hill East, 3:45

Eastern at Lenape, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown at Delsea, 6

NONLEAGUE

Woodrow Wilson at Winslow Township, 3:45

Cherry Hill West at Seneca, 5:15

Shawnee at Timber Creek, 5:15

Schalick at Woodstown, 5:30

Camden at Bishop Eustace, 5:30

Steinert at Northern Burlington, 5:30

GCIT at Kingsway, 5:30

Penns Grove at Pitman, 5:30

Bridgeton at Egg Harbor Township, 5:30

Bridgeton at Egg Harbor Township, 5:30

Glassboro at Wildwood, 6

Clearview at Triton, 7

Cumberland at Deptford, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Maple Shade at Palmyra, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Mainland at Vineland, 6

Atlantic City at Absegami, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Cape May Tech at Buena, 5:30

Pleasantville at Sacred Heart, 7

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro at Overbrook, 5:30

Gateway at Collingswood, 5:30

West Deptford at Woodbury, 5:30

Sterling at Haddon Township, 5:30

Haddon Heights at Lindenwold, 7

Audubon at Haddonfield, 7

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Lenape at Eastern, 6

Cherry Hill East at Cherokee, 6

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden at Bishop Eustace, 3:45

Paul VI at Camden Catholic, 7

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Timber Creek at Shawnee, 5:15

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Penns Grove at Pitman, 4

Salem at Clayton, 5:30

Pennsville at Gloucester, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Schalick at Woodstown, 5:30

Cumberland at Deptford, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

GCIT at Kingsway, 5:30

Williamstown at Delsea, 7

NONLEAGUE

Seneca at Cherry Hill West, 3:45

Neumann-Goretti at Gloucester Catholic, 5:30

Willingboro at Pennsauken, 5:30

New Egypt at Moorestown, 5:30

Egg Harbor Township at Bridgeton, 5:30

Winslow Township at Woodrow Wilson, 5:30

Clearview at Triton, 5:30

Camden County Tech at Wildwood, 6

LEAP Academy Charter at Glassboro, 6

Delran at Holy Cross, 6:15

Rancocas Valley at Cinnaminson, 6:15

Hammonton at Highland, 7

Wildwood Catholic at St. Joseph, 7

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City at Egg Harbor Township, 4

Cape May Tech at Oakcrest, 4

Holy Spirit at Mainland, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee at Shawnee, 3:30

Washington Township at Cherry Hill East, 5

Paul VI at Bishop Eustace, 7:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester Catholic at Cumberland, 5

NONLEAGUE

Haddonfield at Lenape, 6:15

Pemberton at Rancocas Valley, 7

Girls' Swimming

Cherokee at Shawnee, 3:30

Our Lady of Mercy at Middle Township, 4

Atlantic City at Egg Harbor Township, 4

Gloucester Catholic at Cumberland, 5

Washington Township at Bishop Eustace, 5

Lenape at Rancocas Valley, 5:45

Millville at Vineland, 6

Wrestling

Bishop Eustace at Pemberton, 5

Friday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

St. Augustine at Oakcrest, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Middle Township at Lower Cape May, 7

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden Catholic at Paul VI, 7

NONLEAGUE

Camden Academy Charter at Gateway, 3

Rancocas Valley at Winslow Township, 3:30

Moorestown Friends at Palmyra, 3:45

Holy Spirit at Millville, 5:30

Bridgeton at Mainland, 5:30

St. Joseph at Sterling, 5:30

Camden County Tech at Woodstown, 5:30

Gloucester Christian at Christian Academy, 5:30

TIP OFF WEEKEND

Hammonton at Ocean City, 6

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Holy Spirit, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Ocean City at Hammonton, 5:30

Lower Cape May at Middle Township, 7

NONLEAGUE

Wildwood Catholic at Bridgeton, 5:30

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran at Moorestown, 3:30

Holy Cross at Cinnaminson, 4:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Cape May Tech at Sacred Heart (N.J.), 4

Pleasantville at Middle Township, 4

Buena at Cedar Creek, 4:30

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East at Cherry Hill West, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Williamstown at Pitman, 2

Woodstown at Clearview, 3:30

Triton at Deptford, 5

Delsea at Gloucester, 6:15

Kingsway at Schalick, 7:30

NONLEAGUE

Highland at Salem, 3:30

Girls' Swimming

Woodstown at Clearview, 3:30

Highland at Salem, 3:30

Delsea at Gloucester, 6:15

Williamstown at Pitman, 7:30

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Palmyra at Burlington Township, 1:30

Delran at Burlington Township, 3

Willingboro at Burlington Township, 4:30

Cinnaminson at Rancocas Valley, 6

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook (N.J.) at Collingswood, 2

Lindenwold at Haddon Township, 7:30

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee at Eastern, 4

Seneca at Lenape, 6

NONLEAGUE

Haddonfield at Watchung Hills

Camden at Cherokee, 3

St. Joseph at Holy Cross, 5

Cedar Creek at Clayton, 6

Kingsway at Paulsboro, 7

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

COLONIAL CONFERENCE

Camden at Haddon Township, noon

NONLEAGUE

Highland at Delran

Lenape at McNair Academic, 11:30 a.m.

Timber Creek at Lindenwold, noon

Triton at Overbrook (N.J.), 12:30

South Hunterdon at New Egypt, 12:30

Pennsauken at Camden, 1

Cherokee at Kingsway, 1

Mainland at Collingswood, 1

Williamstown at Cherry Hill East, 2:30

BOARDWALK ALAMENO ISLAND CHAMPIONSHIP

Wildwood Catholic vs. Wildwood at Wildwoods Convention Center, 7:30

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Lower Cape May vs. Cape May Tech at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

Atlantic Christian vs. Burlington County Tech at Wildwoods Convention Center, 2:15

Archbishop Wood vs. Atlantic City at Wildwoods Convention Center, 4

Girls' Basketball

Northern Burlington at Notre Dame, 10 a.m.

Lindenwold at Camden, 10:30 a.m.

Trenton Catholic at Delran, 11 a.m.

Woodbury at Camden, noon

Kingsway at Haddonfield, noon

New Egypt at South Hunterdon, 12:30

Lindenwold at Camden Acad. Charter, 12:30

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Northern Burlington at Rancocas Valley, 12:45

TRI-COUNTY CONFERENCE

GCIT at Glassboro, 10 a.m.

Girls' Swimming

NONLEAGUE

GCIT at Glassboro, 10 a.m.

Wrestling

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Millville at Lower Cape May, 9 a.m.

Egg Harbor Township at Atlantic City, 10 a.m.

OLYMPIC CONFERENCE

Seneca at Lenape, 10 a.m.

Bishop Eustace at Cherry Hill East, 1

NONLEAGUE

Absegami at Cherry Hill West

Camden at Timber Creek

Haddon Heights at Pitman, 9 a.m.

Moorestown at Toms River South, 10 a.m.

Paul VI at Mainland, 10 a.m.

Collingswood at Bordentown, 10 a.m.

Bishop Eustace at Hammonton, 10 a.m.

Cherry Hill East at Hammonton, 10 a.m.

Brick Memorial at Cherokee, 10 a.m.

Deptford at Cherry Hill West, 10 a.m.

Bishop Eustace at Oakcrest, 11:30 a.m.