Friday's Results

Boys' Basketball

AUDUBON TOURNAMENT

Gloucester 48, Audubon 36

BOARDWALK CLASSIC

OSBORN BRACKET

Wildwood 43, Pleasantville 42

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Absegami 56, Cedar Creek 49

Cherokee 44, Woodbury 34

Friends' Central 56, Shawnee 43

BUTCH MCLEAN

MEMORIAL TOURNAMENT

Triton 52, GAMP 50

Burlington Township 61, Haddon Heights 55

CAMDEN COUNTY TECH TOURNAMENT

Buena 68, Maple Shade 46

Clayton 66, Camden County Tech 57

COLT CLASSIC

Salem 51, Cumberland 47

Millville 70, Schalick 66

JAMEER NELSON/

PETE NELSON CLASSIC

Germantown Academy 72, Life Center 62

Atlantic City 65, Abington 51

KSA TOURNAMENT

Cinnaminson 62, West Forsyth (Ga.) 58

LENAPE HOLIDAY SHOWCASE

Archbishop Ryan 66, Seneca 38

Malvern Prep 56, Delsea 44

Haddonfield 61, Willingboro 40

Lenape 50, Sterling 40

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Bordentown 50, Palmyra 25

PITMAN CLASSIC

Pitman 72, Kingsway 47

PITMAN TOURNAMENT OF PEACE

Overbrook (N.J.) 82, Glassboro 72

SJ PRIVATE SCHOOLS

VS PHILLY PRIVATE SCHOOLS

Father Judge 56, Sacred Heart (N.J.) 51

St. Joseph 55, Bonner-Prendergast 52

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

Cherry Hill East 48, Pennsauken 46

WOODSTOWN WOLVERINE TOURN.

Woodstown 60, Haddon Township 50

Clearview 65, Gateway 27

NONLEAGUE

South Hunterdon 78, Riverside 34

Camden 62, Williamstown 41

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Pennsauken 46, Gateway 11

AUDUBON TOURNAMENT

Cinnaminson 40, Gloucester 34

BOARDWALK BIG AL BRACKET

Council Rock North 36, Wildwood Catholic 30

Nazareth High 45, Vineland 36

BURLINGTON TWP. TOURNAMENT

Burlington Township 60, Florence 39

C.H. WEST CHRISTMAS TOURNAMENT

Camden Catholic 58, Haddon Heights 45

St. Joseph 43, Cherry Hill West 24

CHRISTMAS TOURNAMENT

Gloucester Catholic 57, Cherry Hill East 29

HADDONFIELD TOURNAMENT

Bishop Eustace 57, Haddonfield 43

HOLIDAY HOOPS TOURNAMENT

Eastern 43, Delran 27

KSA TOURNAMENT

Ocean City 57, Ursuline Academy (Ontario) 11

LENAPE GIRLS HOLIDAY SHOWCASE

Seneca 52, Clearview 42

Lenape 52, Williamstown 43

PAUL VI TOURNAMENT

Collingswood 45, Triton 27

Haddon Township 64, Paul VI 42

PITMAN TOURNAMENT OF PEACE

Overbrook (N.J.) 35, Moorestown Friends 32

Pitman 64, Palmyra 39

PRIME TIME TOURNAMENT

Rancocas Valley 57, Moore Catholic (N.Y.) 45

WILDWOOD BASKETBALL CLASSIC

Springfield (D) 46, Lower Cape May 29

WOODBURY HOLIDAY TOURNAMENT

GCIT 55, Maple Shade 48

Buena 32, Woodbury 24

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Schalick 38, Cumberland 10

NONLEAGUE

Holy Cross 48, Audubon 41

Sterling 52, West Deptford 23

Woodrow Wilson 53, Penns Grove 39

Kingsway 52, Paulsboro 39

Caramel Academy 47, Sacred Heart (N.J.) 43

Boys' Basketball Boxes

Audubon Tournament

Gloucester 8 14 9 17 - 48

Audubon 11 10 10 5 - 36

G: Andrew Boulden 2, Tom O'Donnell 12, Stefano Okoro 17, Justin Smith 11, Chris Walmsley 4, Tyler Whitcraft 2.

A: Adin Borden 9, Keene Limbaga 1, Anthony Polidoro 4, Eric Schorr 15, James Schroth 2, Zack Thomas 5.

Boardwalk Classic Showcase

Woodbury 2 2 16 14 - 34

Cherokee 7 10 14 13 - 44

W: Jeray Demby 2, Rashon Felix 2, Cameron Gamble 4, William Harris 3, Mario Joyner 15, Dwuan Martin 5, Justin Upshaw 3.

C: Paul Bellamy 7, Brian Cunningham 3, Anthony Fiorvanti 8, Kyle Kahriger 12, Jake Powell 4, Kevin Wixted 10.

Friends' Central 12 11 12 21 - 56

Shawnee 9 9 7 18 - 43

FC: Billy Cassidy 15, Karonn Davis 23, De'Andre Hunter 3, Jonathan Lawton 10, Will Pedrick 5.

S: Ryan Bodnar 14, Josh Borrelli 17, Austin Lang 3, Tristan Polnitz 9.

Butch McLean

Memorial Tournament

Burlington Township 20 4 26 11 - 61

Haddon Heights 8 20 14 13 - 55

BT: Kenny Davis 17, Jalen Ferguson 9, Nijewel Holiday 2, Shelby Parris 4, Ryan Sherman 9, Curtis Thompson 11, Dayne Turner 9.

HH: Tre Broadway 5, Lucian Brownlee 9, Pat Cobb 4, Pat Jermyn 4, Brandon Joyner 19, Dante Pinckney 8, Nick Smith 4, Antonio Underdue 2.

Triton 15 8 14 15 - 52

GAMP 8 6 16 20 - 50

T: Kris Baylor 3, Dave Budd 10, Dave Daniluk 23, Taylor Naphys 6, Hakeem Soltuni 10.

G: Joe Brinkman 3, David Ford 4, Dwyane Gray 2, Tobias Stokes 21, Jeffrey Williford 8, Mikhal Wilson 12.

Camden County

Tech Tournament

Buena 9 24 12 23 - 68

Maple Shade 4 14 19 9 - 46

B: Trayvond Barbary 22, Michael Busby 3, Joe Carty 2, Darryl Guilford 6, Kasey Keller 4, Makhvan Singh 6, Jalen Spratton 16, Jamal Tillman 2, D.J. Velazquez 4.

MS: Christian Deibert 2, Joe Fedorowycz 21, George Harris 1, Daquan Rogers 16, Brennan Taylor 4.

Clayton 17 13 21 15 - 66

Camden County Tech 8 11 19 19 - 57

C: Tyron Boykin 4, Jalen Carr 2, Juwan Carr 6, Shawn Dunn 4, Khyri Hill 13, Seion Reid 6, Troy Riggs 9, Donovan Simon 16, Torrell Willis 6.

CCT: Hakeem Abdullah 7, Alderae Boyd 11, Jaquay Green 12, Shannon Haggins 4, Matt Rivera 3, Sam Rose 16, Jeremy Shea 4.

Colt Classic

Salem 19 15 8 9 - 51

Cumberland 13 9 9 16 - 47

S: Isiah Harris 6, Jaishan Knight 12, Steven Logan 18, Norce 9, Ramon Root 6.

C: Gerald Durham 12, Gabe Hemighaus 12, Joe Ordille 3, Dwayne Parker 11, Wesley Savage 7, Soto 2.

Millville 14 21 18 17 - 70

Schalick 17 11 22 16 - 66

M: Bishop Evans 17, Khaliq Ford 18, Terron Mitchell 2, Roberto Rivera 8, Rashon Sorrell 13, Ricky Strickland 8, Kevin Tull 4.

S: Melvin Allen 10, Rashaan Holloway 34, Brandon Ritter 11, DeAndre Solomon 11.

Jameer Nelson/

Pete Nelson Classic

Life Center 13 20 15 14 - 62

Germantown Academy 18 18 18 18 - 72

LC: Carlton Allen 9, Malik Ellison 10, Terquin Mott 2, JD Olivera 12, Felipe Rocha 7, Lincoln Samuels 22.

GA: Greg Dotson 11, James Drury 17, Sam Lindgren 12, Nick Lindner 15, Julian Moore 17.

KSA Tournament

West Forsyth (Ga.) 14 10 12 22 - 58

Cinnaminson 16 13 12 21 - 62

WF(: Grant Anderson 8, John Conway 10, Carter Depping 4, Zach Evans 6, Jimmy Stati 22, Neil Stati 8.

C: Rashone Damon 16, Matt Gono 2, Dan Haddon 12, Jack Hart 7, Jake Kemble 2, Jake McDevitt 4, Jackson Merget 9, Kevin Sotell 10.

Lenape Holiday Showcase

Archbishop Ryan 15 27 13 11 - 66

Seneca 10 5 11 12 - 38

AR: Austin Chabot 4, Sam DuMond 5, Billy Dykan 2, Gage Galeone 9, Brendan Horan 11, Shawn Miller 11, Bryan Okolo 8, John Parker 2, Tyler Reed 6, Jason Snyder 6, Travon Williams 2.

S: Ryan Bradway 1, Carter Gimbel 14, Nasir Hollingshead 4, Jake Limpert 4, Alex Magasic 8, Nick Rapagna 3, John Rebori 2, Alex Weightman 2.

Malvern Prep 16 11 10 19 - 56

Delsea 11 11 10 12 - 44

MP: Ryan Ammerman 8, Alex Dentinger 6, Jimmy Gordon 9, Jeff Hagen 6, Brendan Inglis 2, John Nassib 2, Will Powers 3, Sam Ramagano 20.

D: Keith Braxton 1, Ryan Colone 5, Cedric Elleby 26, Joe Ingram 2, Ronnie Russel 10.

Willingboro 10 7 13 10 - 40

Haddonfield 16 9 22 14 - 61

W: Anthony Chambers 2, Tyrik Clouden 2, Thomas Farrior 10, Jeff Haddock 3, Anthony Robbins 8, Terique Robinson 6, Carry Saturne 9.

H: Abby Bah 6, Chris Biddle 9, Matt Bigelow 2, Robby Depersia 9, Nick Depersia 13, Billy Griffin 13, Jake Robinson 9.

Michael Tucker Tourn.

Palmyra 4 10 6 5 - 25

Bordentown 15 15 5 15 - 50

P: Zach Berry 7, Josiah Jenkins 3, Ramere Johnson 4, Jomo Purcell 2, Davonte Robertson 2, Davaugn Whitfield-Gaines 7.

B: Nick Bartolomei 5, Matt Culda 2, Patrick Donohue 17, Myron Gordon 3, Brandon Hudik 3, Mike Jacobs 20.

Pitman Classic

Kingsway 7 11 10 19 - 47

Pitman 23 9 27 13 - 72

K: Ray Lawry 10, Miles Matthews 4, Marcus Mays 15, Brenden Pollick 2, Marcus Robinson 2, Jordan Rodney 2, Euriel Thwaites 12.

P: Anthony Corma 2, Trevor Datz 6, Drew Davenport 3, Tim Delaney 19, Rob Hobbs 4, Andrew Sawyer 7, Matt Spicer 8, Eric Stafford 23.

Pitman Tourn. of Peace

Glassboro 14 14 20 24 - 72

Overbrook (N.J.) 14 29 16 23 - 82

G: Aaron Crispin 3, Andrew Fisher 4, Deonte Rowland 12, Samuel Smith 21, Josh Smith 28, Jared Victor 4.

O(: Mike Black 5, Jaquan Boone 31, Allen Gaskins 17, Will Miller 13, Corey Oliver 14, Jon Young 2.

SJ Private Schools vs. Philly Private Schools

Sacred Heart (N.J.) 13 13 16 9 - 51

Father Judge 8 20 15 13 - 56

SH: Derossi 3, Mike Holloway 14, Kyle Lee-Williams 9, Loatman 3, Lunga 6, Lungsford 8, Steven Tolboski 8.

FJ: James Bogans 1, Sean Hanna 19, Brandon Maguire 13, Malik Robinson 21, Jeff Seigafuse 2.

St. Joseph 13 9 17 16 - 55

Bonner-Prendergast 13 11 20 8 - 52

SJ: Jordan Davis 3, Ben Mitchell 29, Luke Ordille 5, Ricky Bob Quirindigo 6, Charlie Riccardi 10, Rocco Rodille 2.

B: Jack Carden 8, Nick Czibik 6, Danny Ings 13, Tim McCaffrey 4, Christian Summers 16, Pat Vanderslice 5.

Virginia Whitaker Tourn.

Pennsauken 6 11 13 16 - 46

Cherry Hill East 10 14 12 12 - 48

P: Jstar Allah 8, Tyreic Clayton 7, Stephen Cobb 6, Isaiah Ingram 15, Kelly Joyner 2, Gilberio Reyes 8.

CHE: Andrew Brown 11, Hank Davis 8, Gary Hettinger 15, Jake Silpe 6, Andrew Soll 2, Austin Wetzler 6.

Nonleague

Camden 18 15 18 11 - 62

Williamstown 17 9 6 9 - 41

C: Josh Devine 3, Jamal Halloway 9, Brad Hawkins 8, Tavaris Headen 12, Rasool Hinson 9, Jamil Maddred 3, Amir Maddred 17, William McCants 1.

W: TJ Booth 6, Kali Boyce 9, Adam Estrada 2, Onnir Kendall 9, Isaiah Perkins 6, Aaron Rose 4, Sam Waddell 5.

Girls' Basketball Boxes

Angela Anderson Classic

Gateway 5 0 2 4 - 11

Pennsauken 19 9 11 7 - 46

P: Aleyah Dupree 14, Tanel Lewis 6, Kristen Roberts 5, Briana Roberts 6, Mercedes Williams 7.

Audubon Tournament

Gloucester 10 9 4 11 - 34

Cinnaminson 5 11 13 11 - 40

G: Mackenzie Cooper 4, Alisha Fox 4, Madison McClintock 21, Kathy Velez 5.

C: Jamie Campbell 12, Brittany Runyen 6, Melissa Tarte 11, Naja Treadwell 9.

Burlington Twp. Tourn.

Florence 6 13 8 12 - 39

Burlington Township 18 19 7 16 - 60

F: Heather Horner 16, Aunt McCalla 2, Michelle Taylor 7, Naomi Watkins-Glanville 8.

BT: Carin Arline 24, Alicia Bradley 6, Shavonne Hubbard 5, Surat Lasisi 8, Daniella Munoz 3, Taylor Whitley 12.

Cherry Hill West Christmas Tournament

St. Joseph 15 12 8 8 - 43

Cherry Hill West 10 4 5 5 - 24

SJ: Dana DiRenzo 8, Dana Donahue 4, Gabby Dudo 7, Chrissy Kozachyn 5, Shannon Metzler 3, Sammi Wetzel 16.

CHW: Chelsea Holiday 6.

Haddon Heights 10 13 7 15 - 45

Camden Catholic 4 15 21 18 - 58

HH: Nadja Riggs 23, Shayla Sweeney 2.

CC: Julia Braungart 13, Cara Hardy 4, Michelle Obasi 12, Cara Rocadalbo 8, Liz Rodgers 3, Sierra Taylor 16, Tailah Thorton 2.

Haddonfield Tournament

Bishop Eustace 10 11 17 19 - 57

Haddonfield 10 7 7 19 - 43

BE: Natalie Alleva 11, Lisa Grous 2, Taylor Hudspeth 17, Uju Obianwu 11, Kelly Quinn 6, Alexis Santarelli 8.

H: Grace Bealor 2, Maddie Betley 5, Ali Lamania 17, Hayley Raymond 4, Taylor Sehdev 12, Collee Tritt 2.

Holiday Hoops Tourn.

Eastern 2 12 14 15 - 43

Delran 4 9 6 8 - 27

D: Kaitlyn Hunt 6, Aliyah Murray 11.

KSA Tournament

Ursuline Acad. (Ontario) 0 6 4 1 - 11

Ocean City 13 11 22 11 - 57

OC: Olivia Briggs 8, Julia Duggan 12, Katie Johnson 7, Natalie Landi 6, Mary Kate Mateer 6, Nicole Piergross 5, Taylor Price 4, Tess Solazzo 9.

Lenape Girls Holiday Showcase

Seneca 16 17 9 10 - 52

Clearview 6 17 13 6 - 42

S: Molly Garthwaite 14, Danielle Hubbs 4, Emily Metzger 4, Kim Richer 2, Erica Snow 24, Dani Tejada 4.

C: Laura Coughlan 6, Liz Kramer 6, Sara Kramer 10, Maggie Malane 2, Hannah Quast 2, Kennedi Thompson 14, Ally Turner 2.

Williamstown 4 12 12 15 - 43

Lenape 11 13 13 15 - 52

W: Jessica Butler 6, Taylor Bynoe 5, Julia Dixon 13, Skye Johnson 3, Haley Parks 6, Taylor Walker 8.

L: Rena Carabases 11, Taylor Holmes 7, Taylour Jones 2, Mackenzi McErlean 2, Cierra Nichols 3, Alexis Sears 8, Maddie Sims 16, Jessica Welte 3.

Paul VI Tournament

Triton 5 5 7 10 - 27

Collingswood 11 11 13 10 - 45

T: Dominique Budd 6, Samantha Funk 2, Brittany Harlow 5, Teyla Joseph 2.

C: Courtney Carsillo 3, Krista LaMaina 2, Megan O'Neill 2, Ellie O'Neill 20, Molly O'Neill 8, Ilana Podwojniak 8, Morgan Worthington 2.

Haddon Township 13 21 17 13 - 64

Paul VI 6 6 23 7 - 42

HT: Katie Burns 5, Alayxiah Carr 25, Sarah Getzinger 10, Morgan Lenahan 8, Bella Preziosi 16.

PV: Morgan Camardo-Harris 9, Kiana Ye 21.

Pitman Tourn. of Peace

Overbrook (N.J.) 14 11 4 6 - 35

Moorestown Friends 6 7 6 13 - 32

O(: Joanne Bodanza 15, Raquel Harris-Scott 2, Jenna Hohenberger 4, Rachel McClaskey 3, Jade Pinto 8, Tara Vanoure 3.

MF: Sarah Applegate 5, Jasmine Brown 6, Claire Langlotz 4, Lauren Lowe 10, Katrina Savon 4, Noelle Smith 3.

Prime Time Tournament

Moore Catholic (N.Y.) 5 15 6 19 - 45

Rancocas Valley 7 13 14 23 - 57

RV: Brianna Logan 9, Lauren Moses 19, Dominique Ward 12, Jordan Woods-DiPace 7.

Woodbury Holiday Tournament

GCIT 15 17 11 12 - 55

Maple Shade 7 18 10 13 - 48

G: Michele Civile 6, Taylor Favinger 25, Ashley McGinn 11, Alexis McGinn 3, D. Saba 1, Taylor Thomas 7.

MS: Gabrielle Ashman 21, Jill Dombrowski 8, Kaleigh Taylor 10, Allie Vallen 9.

Buena 6 8 9 9 - 32

Woodbury 11 6 2 5 - 24

B: Brown 4, Jamine Mirro 7, Caroline Santiago 9, Janae Smith 6.

W: Zeaenna Brackett 9, Taylor Graham 8, Danesha Triplett 6.

Nonleague

Penns Grove 14 5 9 11 - 39

Woodrow Wilson 15 15 10 13 - 53

PG: Dorothy Lewis 4, Antoinette Winchester 17.

WW: Allen 4, Dunston 5, English 1, Chanelle Perry 19, Stevens 20.

Holy Cross 11 5 20 12 - 48

Audubon 5 15 5 16 - 41

Sterling 16 14 11 11 - 52

West Deptford 0 9 8 6 - 23

S: Leilani Naone-Carter 2, Mayia Rawlinson 3, Anyssa Sanchez 22, Tyra Satchell 10, Tori Shinkowitz 1, Latasha Sparrow 6.

WD: Ivory Ajamu 2, Natalie Carrero 5, Daijah Diggs 3, Gabby Minnite 4.

Caramel Academy 13 14 7 13 - 47

Sacred Heart (N.J.) 8 11 13 11 - 43

SH: Mandy Buirch 11, Ciani Carter 6, Alyssa Ferrucci 2, Kennedy Johnson 18, Kalia Smith 6.

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Pemberton vs. Allentown at Southern Regional, 12:45

BISHOP EUSTACE INVITATIONAL

Eastern at Bishop Hendricken (R.I.), 3

Gloucester Catholic at Bishop Eustace, 6

BOARDWALK MCALARNEN BRACKET

At Wildwoods Convention Center.

Bristol vs. Ocean City, 12:30

Central Bucks East vs. Wildwood Catholic, 2:15

Penns Grove vs. Mainland, 3:45

BOARDWALK CRAVEN BRACKET

Atlantic Tech vs. Vineland at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

DELRAN TOURNAMENT

At Delran.

Westampton Tech at Delran, 9 a.m.

Florence vs. Pennsauken Tech, 10:30 a.m.

Moorestown vs. Highland, noon

Burlington City vs. Northern Burlington, 1:30

SJ PRIVATE SCHOOLS

VS PHILLY PRIVATE SCHOOLS

Cardinal O'Hara vs. St. Joseph at St. Augustine, 4

Girls' Basketball

NONLEAGUE

Atlantic County Tech at Wildwood, 5:30

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Cherokee vs. Cape May Tech at Wildwoods Convention Center, 12:15

BOARDWALK JERSEY SHORE

BRACKET

Neshaminy vs. Woodstown at Wildwoods Convention Center, 7

Wrestling

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City at Middle Township, 11 a.m.

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Palmyra, 9 a.m.

Cumberland at Palmyra, 9 a.m.

Burlington Twp. at Hunterdon Central, 10 a.m.

Eastern at Bordentown, 11 a.m.