Tuesday's Results

All events postponed.

Sub. One American All-Stars

Football

FIRST-TEAM OFFENSE

QB John Derr, Upper Dublin

RB Jose Mora-Vega, Plymouth Whitemarsh

RB Tyler Whitmore, Upper Moreland

RB Jequan Mitchell, Upper Merion

WR Jimmy Rodgers, Plymouth Whitemarsh

WR Ryan Siwinski, Upper Dublin

TE Chris Myarick, Cheltenham

C Jim Gilette, Norristown

G Steve Kovacic, Plymouth Whitemarsh

G Jason Caso, Wissahickon

OT Ryan Bischoff, Plymouth Whitemarsh

OT Jack Mailey, Plymouth Whitemarsh

K Neal Guaglianone, Wissahickon

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Connor Hanlon, Plymouth Whitemarsh

RB John Lee, Upper Dublin

RB Josh Smith, Wissahickon

RB Greg Morris, Cheltenham

WR Jared Reed, Wissahickon

WR Evon Dixon, Upper Merion

TE Marc Conran, Upper Dublin

C Kendall Flemming, Cheltenham

G Brett Highland, Plymouth Whitemarsh

G Jack Rapine, Upper Dublin

OT Tyler Berish, Upper Dublin

OT Tyheed Perry, Norristown

K Mike D'Ambrosio, Upper Dublin

THIRD-TEAM OFFENSE

QB Mark Heimann, Cheltenham

RB Brian Afflick, Plymouth Whitemarsh

RB Keith Oliphant, Wissahickon

RB Jhaloni Johnson, Springfield

RB Martin Worgan, Springfield

WR Brandon Mack, Cheltenham

WR Tom Robinson, Upper Moreland

TE Malik Ball, Springfield

C Anthony Casselli, Plymouth Whitemarsh

G Jack Gordon, Cheltenham

G Martin Vido, Springfield

OT John Jefferson, Wissahickon

OT Erick Bernocco-Donahue, Cheltenham

K Max Perlstein, Cheltenham

HONORABLE-MENTION OFFENSE

QB Charlie Hooker, Upper Moreland

RB Kaleif Lee, Upper Dublin

RB Josh Trunk, Wissahickon

RB Khalif Hopkins-Bey, Springfield

WR Ray Clarkson, Plymouth Whitemarsh

WR Matt Thompson, Upper Dublin

TE Luke Mascio, Plymouth Whitemarsh

C Patrick Echevarria, Upper Dublin

G Kyle Stein, Wissahickon

G Louis Haase, Springfield

G Ryan Cho, Upper Merion

OT Marten Pauwels, Springfield

OT Torin Gromm, Upper Moreland

K Zach Zygmunt, Plymouth Whitemarsh

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Ryan Bischoff, Plymouth Whitemarsh

DL Steve Kovacic, Plymouth Whitemarsh

DL Kyle Stein, Wissahickon

DE Jack Mailey, Plymouth Whitemarsh

DE Chris Myarick, Cheltenham

LB Jose Mora-Vega, Plymouth Whitemarsh

LB Henry Winebrake, Upper Dublin

LB Colin Williams, Wissahickon

LB Malik Ball, Springfield

DB Jimmy Rodgers, Plymouth Whitemarsh

DB Khalil Byrd, Wissahickon

DB Rashon Lusane, Norristown

P Jared Reed, Wissahickon

SECOND-TEAM DEFENSE

DL Tamir Bailey, Upper Dublin

DL Ben Gause, Upper Dublin

DL Ricky Connelly, Plymouth Whitemarsh

DE Martin Pauwels, Springfield

DE Kip Patton, Norristown

LB Anthony Picard, Plymouth Whitemarsh

LB Jack Rapine, Upper Dublin

LB Joe Cross, Norristown

LB Clay Greenaway, Upper Merion

DB Brandon Mack, Cheltenham

DB Jhaloni Johnson, Springfield

DB Tyler Whitmore, Upper Moreland

P Eugene Han, Cheltenham

THIRD-TEAM DEFENSE

DL Ricky Connelly, Plymouth Whitemarsh

DL Drew Bright-Bailey, Wissahickon

DL Jared Applegate, Cheltenham

DE Marc Conran, Upper Dublin

DE Chris Tronoski, Wissahickon

LB Jason Caso, Wissahickon

LB Jack Gordon, Cheltenham

LB Brendan Doyle, Springfield

LB Drew Finnie, Upper Moreland

DB Ray Sitarski, Upper Dublin

DB Ryan Stover, Upper Dublin

DB Mark Heiman, Cheltenham

DB Greg Crowder, Upper Merion

P Tom Robinson, Upper Moreland

HONORABLE-MENTION DEFENSE

DL Franklin Dassin, Wissahickon

DL Martin Vido, Springfield

DL Ryan Cho, Upper Merion

DL Mike Marquez, Upper Merion

DE Colton Hooker, Upper Moreland

DE Akeem Thomas, Upper Merion

LB Nafeese Nasir, Plymouth Whitemarsh

LB Tim Rassmussen, Upper Dublin

LB John Lee, Upper Dublin

LB Torin Grumm, Upper Moreland

DB Josh Smith, Wissahickon

DB Khalil Hopkins-Bey, Springfield

P Danny Asper, Upper Dublin

Boys' Golf

FIRST TEAM

Jalen Griffin, Wissahickon

Michael Reed Price, Upper Dublin

Jack Melville, Upper Dublin

Cole Swiger, Upper Dublin

Carter Field, Plymouth Whitemarsh

Alex Kim, Wissahickon

SECOND TEAM

Chris Binet, Springfield

John Hansel, Plymouth Whitemarsh

Jake Labroli, Wissahickon

Dan Sunderland, Wissahickon

Dave Pontari, Plymouth Whitemarsh

Mark Lunney, Upper Dublin

THIRD TEAM

Matt Amey, Upper Dublin

Danny Narke, Plymouth Whitemarsh

Noah Harrington, Wissahickon

Tommy Godin, Springfield

Greg Welsh, Wissahickon

Jack Kelly, Upper Dublin

HONORABLE MENTION

Chad Piacitelli, Plymouth Whitemarsh

David Kim, Upper Dublin

Jimmy Mundy, Cheltenham

Kevin Graham, Cheltenham

David Aaron, Cheltenham

Luke McInerney, Upper Moreland

Adam Bradway, Upper Merion

Tom Piccari, Norristown

Sub. One Continental All-Stars

Football

FIRST-TEAM OFFENSE

QB John Fitz, Central Bucks West

RB Josh Adams, Central Bucks South

RB Mike Class, Pennridge

RB Marvin Todd, Central Bucks West

OL Evan Sweet, Souderton

OL Mark Remmey, Central Bucks East

OL Shane Kraynik, Pennridge

OL Frank Tranzilli, North Penn

OL Cooper O'Connell, Central Bucks West

TE Ryan Kronmiller, Central Bucks East

WR John O'Malley, Hatboro-Horsham

WR Micah Stutzman, Pennridge

K Matt Ameodola, North Penn

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Josh Beare, Pennridge

DL Andrew Varichione, Quakertown

DL Nick Muth, North Penn

LB Connor Pattyson, Central Bucks East

LB Hunter Nice, Quakertown

LB Nick Wright, North Penn

LB Buddy Zanolini, Central Bucks West

DE Conner Gill, North Penn

DE Mark Remmey, Central Bucks East

DB Luke Wiley, Central Bucks South

DB Lewis Dickinson, North Penn

DB Joe Ramos, Central Bucks West

P John Fitz, Central Bucks West

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Matt Pasquale, Pennridge

RB Alex Gibson, Central Bucks East

RB Luke Berry, North Penn

RB Nyfease West, North Penn

OL Nick Schuck, Hatboro-Horsham

OL Andrew Varichione, Quakertown

OL Jake Duncan, Central Bucks East

OL Dan Young, Central Bucks South

OL Andrew Thomas, North Penn

TE Alex Eppinger, North Penn

WR Manny Nieves, Souderton

WR Mark Ciaudelli, Central Bucks West

K Mike Miller, Central Bucks West

SECOND-TEAM DEFENSE

DL Alex Jordan, Central Bucks East

DL Noah Hill, Central Bucks West

DL Luke Kwon, Hatboro-Horsham

LB Ryan Sterling, Pennridge

LB Micah Ruch, Quakertown

LB Alex Skyrm, Souderton

LB Ryan Fitzpatrick, Hatboro-Horsham

DE Josh Lister, Souderton

DE Grant Udinski, Central Bucks West

DB Micah Stutzman, Pennridge

DB AJ Currotto, Souderton

DB John O'Malley, Hatboro-Horsham

P Jake Bovard, Quakertown

THIRD-TEAM OFFENSE

QB Zach Nelsen, Central Bucks East

RB Micah Ruch, Quakertown

RB Blake Gular, Souderton

RB Jeff Panara, Hatboro-Horsham

OL Ryan Anton, Pennridge

OL Adrian Carbone, Souderton

OL Alex Jordan, Central Bucks East

OL Nick Argento, North Penn

OL Shane Dortone, Central Bucks West

TE Keith Cameron, Hatboro-Horsham

WR Brandon Ilkiw, Central Bucks East

WR Paul Weeks, Central Bucks South

PK Jon Williams, Central Bucks South

THIRD-TEAM DEFENSE

DL Brett Graver, Quakertown

DL Evan Sweet, Souderton

DL Jake Duncan, Central Bucks East

LB Jack Lamb, Central Bucks East

LB Luke Kohler, Central Bucks South

LB Luke Berry, North Penn

LB Keith Cameron, Hatboro-Horsham

DE Mason Schmauder, Quakertown

DE Alex Kauffman, North Penn

DB Kris Akins, North Penn

DB Corey Schott, Central Bucks West

P Connor O'Keefe, Central Bucks East

HONORABLE-MENTION OFFENSE

QB Matt Radwanski, Central Bucks South

RB Brian Passman, Central Bucks East

RB Deion Clifton, Central Bucks South

RB Rob Burns, Quakertown

OL Anders Warfel, Central Bucks West

OL Shane Delp, Hatboro-Horsham

OL Josh Kunkle, Quakertown

OL Alex Skyrm, Souderton

OL Jack Mummert, Central Bucks South

OL Brian Miller, Central Bucks West

TE Jake Smerecki, Souderton

WR Markeem Graham, Souderton

WR Justin Hudimac, North Penn

WR Joe Ramos, Central Bucks West

PK Oliver Boucher, Central Bucks East

HONORABLE-MENTION DEFENSE

DL Jesse Cook, North Penn

DL Vance Sears, Central Bucks West

DL Joey Pittman, Hatboro-Horsham

LB Luke Durkin, Central Bucks West

LB Blake Gular, Souderton

LB Andrew Horton, Souderton

LB Chris Krier, Central Bucks East

LB Zack Hockman, Pennridge

DE Ryan Kronmiller, Central Bucks East

DE Imeir Simmons, Pennridge

DB Geoff Feiler, Central Bucks East

DB Manny Nieves, Souderton

DB Marquise Watson, North Penn

DB Matt Kilkenny, Central Bucks West

P Pete Psomiadis, Pennridge

Boys' Golf

FIRST TEAM

Tom Fisher, Hatboro-Horsham

Tyler Sokolis, Central Bucks West

Kyle Kost, Central Bucks East

Kyle Putnam, Central Bucks South

Alejandro Velez, Souderton

Colton Pifer, Pennridge

SECOND TEAM

Clay Anders, Souderton

Jake Fitts, Central Bucks South

Evan Bechtel, Central Bucks South

Shane McIntyre, Pennridge

Jerry Meekins, Souderton

Dan Heilemann, Souderton

THIRD TEAM

Joe Rochelle, Quakertown

Tommy Lewis, Central Bucks East

Quinn Guzman, Souderton

Jeff Strasburg, Central Bucks West

Matt Swartz, Pennridge

Lenny Welch, Souderton

HONORABLE MENTION

Jacob Molnar, Hatboro-Horsham

Matt DeJonge, Central Bucks East

Reid Moncada, Central Bucks West

Austin Roland, Pennridge

Jessie Herb, Pennridge

Andrew Coleman, Central Bucks West

Sub. One National All-Stars

Football

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Brandon Mcllwain, C.R. North

RB D'Andre Pollard, Neshaminy

RB Craig Reynolds, Abington

RB Charles Snorweah, Pennsbury

WR Hamiid Pack, Neshaminy

WR Khari Jefferson, Abington

TE Luke Carrezola, Neshaminy

OL Eric Gallo, C.R. South

OL John Koch, Neshaminy

OL Jake Clark, Abington

OL Austin O'Neill, Pennsbury

OL Mycah Mollohan, Pennsbury

K Alec Rosenfeld, Bensalem

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Eric Gallo, C.R. South

DL Alex Nicolas, Neshaminy

DL Jake Clark, Abington

DL Luke Carrezola, Neshaminy

DL Melvin Forkpa, Bensalem

LB Trysten Hunt, Truman

LB Denny Lord, Neshaminy

LB Victor Delgado, Pennsbury

LB Alex Archangeli, Bensalem

DB Dwayne Ellis, Truman

DB Brendan Campbell, Pennsbury

DB Devon Brown, Neshaminy

P Brandon Tocce, William Tennent

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Breon Clark, Pennsbury

RB Denny Lord, Neshaminy

RB Ronquay Smith, Pennsbury

RB Ian Pisarchuk, Bensalem

WR Dejuan Martin, C.R. North

WR Jordan Neely, Abington

TE Eliot Muka, Pennsbury

OL AJ Jenkins, Truman

OL Dan Johnson, Neshaminy

OL Mike Palmer, Neshaminy

OL AJ Dalessandro, Bensalem

OL Corey Schriver, Tennent

K Dylan McDonald, Neshaminy

SECOND-TEAM DEFENSE

DL AJ Jenkins, Truman

DL Bert Robinson, Pennsbury

DL Maada Jajua, Pennsbury

DE Connor Guzy, C.R. North

DE Paul Goerlich, Abington

LB James Closser, C.R. North

LB Cole Creighton, Neshaminy

LB Christian Werner, Abington

LB Daron Boone, Abington

DB Sean Tolbert, Abington

DB Jordan Neely, Abington

DB Denzel Hughes, Neshaminy

P Bobby Hill, Truman

THIRD-TEAM OFFENSE

QB Tyler Wombaugh, Neshaminy

RB Blake Sullivan, Neshaminy

RB Raheem Thompson, Pennsbury

RB Alex Perks, Tennent

WR Josh McWilliams, C.R. North

WR Steve Ciotti, Pennsbury

TE Melvin Forkpa, Bensalem

OL Connor Brunetti, C.R. South

OL Seamus Bishof, C.R. North

OL Sam Horbal, C.R. North

OL Andrew Sykes, Abington

OL Terrell Tolbert, Abington

K Alex Greenburg, C.R. North

THIRD-TEAM DEFENSE

DL Dan Johnson, Neshaminy

DL Mike Palmer, Neshaminy

DL Will Roller, Bensalem

DE Manny Fisher, Truman

DE Dorian Arthur, Neshaminy

LB Jordan Livingston, Truman

LB Matt Bianchino, Neshaminy

LB Daulton Hose, Pennsbury

LB Ian Pisarchuk, Bensalem

DB David Haun, C.R. South

DB Robert Daly, Pennsbury

DB Vince Icabone, Tennent

P Brandon Mcllwain, C.R. North

HONORABLE-MENTION OFFENSE

QB David Kretschman, Abington

RB Vincent Alimenti, C.R. South

RB Tyler Anderson, C.R. South

RB Jordan Livingston, Truman

WR Cole Creighton, Neshaminy

WR D'Andre Cruz, Pennsbury

TE Paul Goerlich, Abington

OL Hunter Kelly, Neshaminy

OL Matt Wynne, Neshaminy

OL Colin Maxey, Abington

OL Sam Raywood, Pennsbury

OL Brian Lieble, Bensalem

K Sean Seidenburg, Abington

HONORABLE-MENTION DEFENSE

DL Seamus Bishof, C.R. North

DL John Jakimowicz, Pennsbury

DL Nick Fitzpatrick, Abington

DE Jack Kenney, Pennsbury

DE Marc Isaac, Tennent

LB Pat Emery, C.R. South

LB Mike Stock, C.R. South

LB Trokon Buesmaill, Neshaminy

LB Jordan O'Neill, Pennsbury

DB Seth Leuz, C.R. North 21

DB Mitch Maisel, C.R. North

DB Matt Magdelinskas, Neshaminy

P Chris Watson, Neshaminy

Boys' Golf

FIRST TEAM

Vinay Ramesh, Pennsbury

Austin Fuglestad, Council Rock North

Lukas Clark, Council Rock South

Ryan Conner, Council Rock North

Luke McKeogh, William Tennent

Mike Barychewski, Council Rock South

SECOND TEAM

Logan Fuglestad, Council Rock North

Tom Pickwell, Council Rock South

Hank Kaufman, Pennsbury

Tom Townsend, Council Rock South

Matt Shur, Abington

Griffin Smith, Council Rock South

THIRD TEAM

John Buliga, Neshaminy

Justin Abrams, Council Rock South

Alex Simon, Pennsbury

Eric Herrmann, Pennsbury

Craig Meschel, Pennsbury

Connor Breslin, Abington

HONORABLE MENTION

Andy Ring, Abington

Matt Palmieri, Council Rock North

Matt Delehey, Council Rock North

Sub. One League All-Stars

Girls' Golf

FIRST TEAM

Erica Herr, Council Rock North

Jackie Rogowicz, Pennsbury

Michayla Siemion, Central Bucks West

Madeline Herr, Council Rock North

Debbie Park, Upper Dublin

Rebecca Chiger, Abington

SECOND TEAM

Cassidy Gavaghan, Hatboro-Horsham

Lauren Muhlbaier, Council Rock North

Caleigh Rich, North Penn

Julianne Lee, Upper Dublin

Catherine Cropp, Central Bucks East

Danielle Carr, Abington

THIRD TEAM

Sharon Nam, Norristown

Julia Rose Genuardi, North Penn

Julie Kim, Central Bucks West

Hannah Fireman, Hatboro-Horsham

Juliet Cammarasana, Pennsbury

Samantha Thompson, Central Bucks East

HONORABLE MENTION

Andrea Mazurek, Wissahickon

Emily Palmieri, Central Bucks South

Amanda Christian, William Tennent

Gab Rushlau, Upper Merion

Catherine Pfingst, Wissahickon

Hailea Yocum, Central Bucks East

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Delco Christian at Morrisville, 7

CATHOLIC LEAGUE

Lansdale Catholic at Neumann-Goretti, 7

CENTRAL LEAGUE

Marple Newtown at Penncrest, 4

Radnor at Conestoga, 7

Lower Merion at Haverford High, 7:30

Strath Haven at Upper Darby, 7:30

Springfield (D) at Garnet Valley, 7:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Spring-Ford at Perkiomen Valley, 7:30

NONLEAGUE

Episcopal Academy at Hill School, 3:45

St. Joseph's Prep at Malvern Prep, 3:45

Boys' Latin at Haverford School, 3:45

Methacton at Souderton, 4

Friends' Central at Perkiomen School, 5:30

Phil-Mont Christian at Christian Academy, 6

Acad. of New Church at St. Benedict's, 6:30

Holy Ghost Prep at Council Rock North, 7

Truman at Chichester, 7

Central Bucks West at Cheltenham, 7

Christopher Dock at Quakertown, 7

Plymouth Whitemarsh at Archbishop Carroll, 7

MaST Charter at Plumstead Christian, 7

Springfield (M) at Lower Moreland, 7

Reading at Coatesville, 7:15

Pequea Valley at Oxford, 7:30

Lancaster McCaskey at Chester, 7:30

Girls' Basketball

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Christopher Dock at MaST Charter, 5:30

CENTRAL LEAGUE

Ridley at Harriton, 7

Penncrest at Marple Newtown, 7

Strath Haven at Upper Darby, 7:30

Garnet Valley at Springfield (D), 7:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley at Spring-Ford, 7:30

PUBLIC LEAGUE

Mastery South at Prep Charter, 3:15

Overbrook at Mastery Charter North, 3:15

Mastbaum at Dobbins, 3:15

Mariana Bracetti at Engineering & Science, 3:15

Freire Charter at Bodine, 3:15

Palumbo at Franklin Learning Center, 3:15

Del-Val Charter at Rush, 3:15

PUBLIC LEAGUE AAAA

Bartram at Central, 3:15

Girls High at Franklin Towne Charter, 3:15

Southern at Lincoln, 3:15

Washington at Martin Luther King, 3:15

Fels at Olney, 3:15

Edison at Simon Gratz, 3:15

Frankford at Kensington, 3:15

TRI-COUNTY LEAGUE

Woodlynde at West-Mont Christian

Perkiomen School at Barrack Hebrew, 5

NONLEAGUE

Randolph at Roxborough, 3:15

City School at Mercy Vocational, 3:45

Penn Charter at Shipley, 4

Springside Chestnut Hill at Peddie School, 4

Springfield (M) at William Tennent, 5

Phila. Academy Charter at Hallahan, 5

Delco Christian at Baldwin, 5:15

Friends' Central at Hill School, 5:30

Pequea Valley at Oxford, 7

Plymouth Whitemarsh at Pennridge, 7

Phoenixville at Kennett, 7:15

Wrestling

BICENTENNIAL LEAGUE

New Hope-Solebury at Lower Moreland, 3:45

Church Farm at Bristol, 7

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Carroll at Bishop McDevitt

CENTRAL LEAGUE

Marple Newtown at Penncrest, 7

Harriton at Springfield (D), 7

Garnet Valley at Strath Haven, 7

Lower Merion at Radnor, 7

Haverford High at Ridley, 7

CHES-MONT LEAGUE

West Chester East at West Chester Rustin, 7

SUBURBAN ONE AMERICAN

Springfield (M) at Plymouth Whitemarsh, 7

Cheltenham at Norristown, 7

Upper Moreland at Wissahickon, 7

Upper Merion at Upper Dublin, 7

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Pennridge at North Penn, 7

Hatboro-Horsham at Central Bucks West, 7

Central Bucks South at Central Bucks East, 7

Quakertown at Souderton, 7

SUBURBAN ONE NATIONAL

Bensalem at Abington, 7

William Tennent at Truman, 7

Council Rock North at Council Rock South, 7

NONLEAGUE

Westtown at Episcopal Academy, 3:45

Phelps at Solebury School, 4

Germantown Friends at Solebury School, 4

Springside Chestnut Hill at George School, 4

Cardinal O'Hara at Penn Wood, 6

Pope John Paul II at Owen J. Roberts, 6

Oxford at Glen Mills, 6:30

Chichester at Sun Valley, 7