Tuesday's Results

Boys' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Christopher Dock at Plumstead Christian, ppd.

Jenkintown 73, Morrisville 37

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Church Farm 60, Devon Prep 34

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Carroll 87, Bishop McDevitt 56

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 55, Springfield (D) 52

Garnet Valley 64, Marple Newtown 53 (OT)

Penncrest 52, Lower Merion 50

Ridley 55, Strath Haven 45

Upper Darby 51, Radnor 50

Haverford High 53, Harriton 47

CHES-MONT LEAGUE

Kennett 63, Sun Valley 60

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

West Chester Rustin 49, Unionville 35

Oxford 80, Octorara 51

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Coatesville 54, Avon Grove 44

W.C. Henderson 66, Downingtown East 50

Bishop Shanahan 63, Downingtown West 57

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Methacton 65, Perkiomen Valley 57

Spring-Ford 67, Owen J. Roberts 49

Pope John Paul II 70, Upper Perkiomen 43

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Phila. Electrical 61, Frankford 50

Martin Luther King 57, Imhotep Charter 54

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Engineering and Science 52, Prep Charter 31

Simon Gratz 48, Fels 28

Washington 65, Esperanza 64

Del-Val Charter 59, Sankofa Freedom 42

Bartram 70, Franklin Learning Center 64

Dobbins 58, Freire Charter 52

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Sayre 64, Robeson 60

West Philadelphia 63, Lincoln 61

Central 68, Strawberry Mansion 39

Olney 54, Palmer 49

Mastery Charter North 62, Ben Franklin 56

Audenried 92, Northeast 71

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Edison 83, Mastery Charter South 64

Swenson 59, Palumbo 55

Franklin Towne Charter 49, Bodine 40

Mastbaum 63, Randolph 47

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

High School of Future 63, Masterman 35

GAMP 42, Science Leadership 34

Phila. Academy Charter 43, Rush 37

Elverson 59, CAPA 28

Parkway West 59, Parkway Northwest 53

SUBURBAN ONE AMERICAN

Upper Dublin 60, Norristown 44

Upper Moreland 47, Upper Merion 29

Wissahickon 68, Springfield (M) 37

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks West 67, Central Bucks East 51

Central Bucks South 70, North Penn 63 (OT)

Hatboro-Horsham 59, Souderton 58

SUBURBAN ONE NATIONAL

Pennsbury at William Tennent, ppd.

Abington 48, Council Rock North 28

Council Rock South 59, Truman 51

NONLEAGUE

Roxborough 58, Mariana Bracetti 45

Boys' Latin 69, South Philadelphia 40

Great Valley 42, Glen Mills 30

Community Ac. of Phila. 49, Friends Select 47

Phelps 52, Episcopal Academy 47

Westtown 46, St. Andrew's 28

Valley Forge 46, George School 33

Atlantic Christian 72, Christian Academy 46

St. Joseph's Prep 46, Germantown Acad. 34

Interboro 55, Bonner-Prendergast 53

Archbishop Ryan 50, Penn Charter 48

Lansdale Catholic 61, Pottsgrove 53

Girls' Basketball

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Lower Moreland at MaST Charter, ppd.

CATHOLIC ACADEMIES

Gwynedd-Mercy 58, Villa Joseph Marie 21

Villa Maria 35, Mount St. Joseph 25

St. Basil 62, Nazareth Academy 23

Merion Mercy 59, Sacred Heart (Pa.) 28

CENTRAL LEAGUE

Harriton 53, Haverford High 34

Garnet Valley 57, Marple Newtown 36

Radnor 51, Upper Darby 43

Ridley 50, Strath Haven 39

Conestoga 46, Springfield (D) 34

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Kennett 37, Sun Valley 24

West Chester Rustin 67, Unionville 49

Oxford 50, Octorara 27

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Downingtown East 66, W.C. Henderson 40

Bishop Shanahan 64, Downingtown West 38

INTER-AC LEAGUE

Episcopal Academy 26, Notre Dame 18

Germantown Academy 50, Agnes Irwin 25

Springside Chestnut Hill 51, Baldwin 43

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Spring-Ford 57, Owen J. Roberts 22

Methacton 43, Perkiomen Valley 31

SUBURBAN ONE AMERICAN

Upper Dublin 54, Norristown 30

Plymouth Whitemarsh 48, Cheltenham 44

Upper Moreland 50, Upper Merion 42

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Souderton 55, Hatboro-Horsham 23

North Penn 44, Central Bucks South 25

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock South 74, Truman 46

Neshaminy 68, Bensalem 25

Abington 39, Council Rock North 35

NONLEAGUE

Faith Christian 44, Morrisville 12

Hallahan 52, Mastbaum 29

Penn Charter 65, Hun School 59

West Chester East 67, Academy Park 42

Wrestling

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley 51, Phoenixville 16

NONLEAGUE

Westtown 74, Tower Hill 6

Boys' Swimming

Lower Moreland 101, George School 62

Girls' Swimming

INTER-AC LEAGUE

Episcopal Academy 94, Baldwin 71

Agnes Irwin 100, Penn Charter 78

NONLEAGUE

Lower Moreland 97, George School 71

Girls' Bowling

BICENTENNIAL LEAGUE

Morrisville 4, Jenkintown 0

NONLEAGUE

Bonner-Prendergast 3, Conwell-Egan 1

Boys' Bowling

LaSalle 3, Roman Catholic 1

LaSalle 3, Conwell-Egan 1

St. Joseph's Prep 3, Father Judge 1

Boys' Basketball Boxes

Bicentennial League

Jenkintown 23 18 17 15 - 73

Morrisville 4 18 7 8 - 37

J: Ethan Goldman 13, Jamie Griffin 2, Jason Liu 5, Aidan Lorenz 10, Andres Madden 1, Mike McKernan 4, Colin Mulvaney 18, Liam Mulvaney 3, J.J. Naborn 5, Greg Wagner 12.

M: Braedan Alward 3, Akel Clemens 8, Jahlil Clemons 5, Damion Douglas 2, Prince Farley 1, Jeff Gaston 2, Jordan Neal 3, KaSean Rivers 6, Tahmer Scott 7.

Devon Prep 10 12 5 7 - 34

Church Farm 10 18 13 19 - 60

DP: Chris Bauers 3, Jack Haggerty 2, C.J. Kohlbrenner 6, Grant Letran 7, Mike McKenna 9, Matt McSurdy 4, Andrew Shannon 3.

CF: Aondosa Anyam 16, Emmit Jefferies 4, Mike Mohamed 13, Tyler Ofray 10, Paul Ogunleye 3, Joey Shelton 14.

Catholic League

Bishop McDevitt 17 10 17 12 - 56

Archbishop Carroll 26 26 17 18 - 87

BM: Amin 18, James Bogans 2, Qadir Burgess 2, Jayson Clark 3, Mike Falbo 3, Fateem Jackson 4, Tyrell Long 13, Matt Reed 11.

AC: Ernest Aflakpui 5, Dave Beatty 13, Nysier Brooks 2, Jimmy Covello 2, Ryan Daley 8, Derrick Jones 19, Joe Mostardi 5, Josh Sharkey 4, Armand Sorrentino 7, Samir Taylor 12, Austin Tilghman 10.

Central League

Springfield (D) 16 13 16 7 - 52

Conestoga 12 13 18 12 - 55

S(: Brian Allen 9, Derrick Aungst 17, Sean Carpenter 5, Jordan Collins 9, Kevin McCormick 10, Dan Wasson 2.

C: Daryl Caldwell 9, Andrew Diehl 15, Martin Dorsey 11, Tyler Knight 4, James VanDeventer 8, Dan Vila 3, Zach Yonda 5.

Marple Newtown 15 7 14 12 5 - 53

Garnet Valley 12 11 8 17 16 - 64

MN: Matt Bailey 19, Nick Giordano 16, Tim MacNeal 12, Jake McGee 6.

GV: Jack Diggory 9, Austin Klenotiz 11, Steve Palis 8, Aaron Parenti 16, Joey Sweeney 20.

Lower Merion 14 15 12 9 - 50

Penncrest 12 10 17 13 - 52

LM: Jule Brown 4, JaQuan Johnson 21, Terrell Jones 7, Justin McFadden 9, Steve Pendleton 2, Corey Sherman 7.

P: Nolan Carroll 12, Ben Casanova 11, Mike Doyle 6, Rahmi Halaby 21, Drew Hanna 2.

Harriton 7 6 15 19 - 47

Haverford High 8 15 10 20 - 53

H: Spencer Dickler 10, Tas Dixon 18, Drake Friend 2, Jake Rosenberg 5, Alex Shippen 7, Jordan Wright 5.

HH: Ryan Clancy 15, Jack Donaghy 6, Tom Liebig 6, Mike O'Halloran 8, Ben Parker 15, Jimmy Roe 3.

Strath Haven 13 4 9 19 - 45

Ridley 10 9 20 16 - 55

SH: Chris Dienno 2, Nick Fender 11, Michael Fisher 13, Kyree Fuller 9, Ischiropoulus 3, Singleton 4, Jahmeir Springfield 3.

R: Justin Dawson 2, Brett Foster 18, Isaiah Lester 12, Pat O'Neill 4, Ameer Staggs 3, Malcolm Strand-Young 16.

Radnor 9 16 10 15 - 50

Upper Darby 11 11 14 15 - 51

R: Nelson Blickman 16, Galloway 2, Nick Kelly 8, Andrew Lundstrom 6, Terrance Quinn 16, Rashawn Reed 2.

UD: Isheem Adams 13, Josh Akande 2, Torey Green 11, Quadir Rice 6, Demetrius Timmons 2, Beni Toure 15, Corey Williams 2.

Ches-Mont League

Sun Valley 9 15 21 15 - 60

Kennett 9 16 23 15 - 63

SV: Chandlar 17, Guilfoy 18, Miller 3, Ryan 11, Weise 2, Wood 9.

K: Mike Bouldan 3, Jackson Hyland 27, Vaughn Jenkins 15, Matt Kelly 4, Yohsuke Kobayashi 6, Connor McGlone 2, Sean Middleton 6.

Octorara 13 16 12 10 - 51

Oxford 13 17 27 23 - 80

O: Tarojae Brake 14, Corey Cooper 1, Arnold Middleton 2, Zamier Owens 4, Jackson Ray 7, Nate Reynolds 2, Jiaire Rodgers 2, Devante White 19.

O: Miles Clarke 12, Brian Dorsey 2, Dillion Dunn 9, Tylar Farr 6, Ryan Hubley 8, Jordan Logan 16, Musty Mahmud 9, Josh Mosley 5, Shane Quigley 5, Arron Sivels 4, Devin Sumner 4.

Unionville 9 5 8 13 - 35

West Chester Rustin 7 19 8 15 - 49

U: Ryan Barrett 3, Atma Bery 2, Ryan Engle 7, Dan McClaskey 1, Jimmy Nowosiat 10, Chad Rafetto 10, Henry Shafer 2.

WCR: Dane Andersson 4, Tyler Blake 10, Andrew Chobany 8, Matt McCarrick 8, Chris Richardson 12, Ethan Ridgeway 7.

Bishop Shanahan 10 11 24 18 - 63

Downingtown West 18 14 12 13 - 57

BS: Dylan Alderman 10, Mike Booth 21, Pat Corcoran 11, Doug Costin 7, Hector Hilton 5, Dan Hurly 5, Joe Lord 4.

DW: Ryan Betley 15, Doug Conrad 3, Dom Guerrera 10, Jeff Halle 2, Dion Lattanzi 2, Sean Loerzel 17, Josh Warren 8.

Downingtown East 11 14 10 15 - 50

W.C. Henderson 14 15 13 24 - 66

DE: Ryley Angeline 3, Cary Angeline 19, Marquan Gallimore 10, Gary Grove 14, Brandon Seamster 4.

WH: Brian Armstrong 5, Jason Bady 9, Colin Costello 20, Mark DiMatteo 8, Matt DiNacci 6, Jensen Goldfine 4, Tyler Ramirez 2, Wes Smith 6, Andy Vermeil 6.

Pioneer Ath. Conference

Spring-Ford 19 18 17 13 - 67

Owen J. Roberts 10 10 17 12 - 49

S: Noah Collins 5, Alex Epps-Ortiz 10, Foley 2, Jake Freedman 6, Gary Hopkins 2, Drew Kakareka 15, Mike Olsen 3, Cameron Phillips 10, Nick Stanek 12, Wagner 2.

OJR: Morgan Bailey 4, Brad Beard 4, Ben Condello 2, Matt Crider 17, Sam Murphy 9, Chris Patrick 5, Cameron Reid 8.

Upper Perkiomen 10 11 7 15 - 43

Pope John Paul II 13 16 22 19 - 70

UP: Matt Ruskey 11, Erik Stalford 1, Isaiah Stokes 15, Nate Weinstein 9, Michael Winters 2, Joshua Wynder 5.

PJPI: James Bleming 13, Michael Cianciulli 9, Nick Giampetro 12, James McKeon 9, Matt Mesaros 5, Roasario Peloro 3, Sean Rafferty 7, Tim Tadros 4, Paul Taglialatela 4, Patrick Vasas 4.

Perkiomen Valley 14 10 14 19 - 57

Methacton 20 12 12 21 - 65

PV: Mekhi Clemons 11, Tyler Krause 9, Dan Light 2, Patterson 8, Rafaan Stuart 12, Purnell WIlson 15.

M: Alderfer 2, Justin Ardman 16, Dunham 4, Zach Jenkins 18, Mann 10, Joe Ruhl 15.

Public League

Frankford 15 3 15 17 - 50

Phila. Electrical 15 12 13 21 - 61

F: Mussa Ba 6, Odanis Betances 8, Lowell Caple 2, Ladji Fofana 11, Bamba Jaye 6, Aaron McFarlan 8, Joe Ricketts 4, Quadire Truesdale 5.

PE: Jihad Barnes 3, Anthony Harris 2, Nysir Marshburn 3, Zakee Shakur 11, Naifes Small 3, James Suber 18, Larenz Thurman 9, Devante Truitt 12.

Martin Luther King 12 18 15 12 - 57

Imhotep Charter 13 22 11 8 - 54

MLK: Greg Bennett 10, Sammy Foreman 14, Xavier Malone 5, Jabri McCall 2, Brandon McNair 2, Chase Rodgers 10, Jahmir Taylor 14.

IC: Jaekwon Carlyle 3, Jakwan Jones 8, Devin Liggeons 8, Sean Lloyd 16, DeAnte Robinson 3, Daron Russell 4, Basil Thompson 10, Khalief Tinsley 2.

Washington 12 23 16 14 - 65

Esperanza 13 17 18 16 - 64

W: Asante Ali 7, Rasheed Black 2, Jerome Blume 8, Charles Brown 21, James Cottrell 7, Malcolm Jerkins 5, Jehron Johnson 9, Jaleel Moses 6.

E: Briheim Anthony 13, Hyking Brisbon 7, Robert Edwards 12, Amir Hill 24, Nyfis Humbert 5, Mohamed Sherif 3.

Bartram 22 18 19 11 - 70

Franklin Learning 16 9 21 18 - 64

B: Shawn Bailey 10, Lymiere Banks 3, Kameer Cryor 4, Martin Fischer 6, Romello Johnson 2, Nadeem King 22, Kalin Lynch 4, Malik Smith 19.

FLC: Donte Blocker 3, Chase Davis 5, Damontay Fowler-Thomas 19, Jacory Livingston 7, Che Perry 6, Cole Ruley 9, Karon Snead 15.

Freire Charter 8 13 20 11 - 52

Dobbins 12 10 23 13 - 58

FC: Jaison Battle 9, Jahmir Burton 9, Elijah Elam 2, Desmond Faison 13, Frank Johnson 6, Thomas Spruill 13.

D: Andre Cannedy 20, Darrell Ellis 4, Devante Laws 13, Khalil Parker 11, Jarelle Pinckney 4, Tyron Roberson 6.

Simon Gratz 13 6 19 10 - 48

Fels 13 4 7 4 - 28

SG: Joseph Burnett 3, Chris Howser Dinkins 2, Lamar Moore 10, Malik Tyndale 17, Tahir Wharton 7, Quasim White 7, Kareem Williams 2.

F: Sami Arrington 4, Sahnef Claude 3, Samir Coe 5, Jordan Grant 2, Joshua Miles 6, Brendon Phasavath 7, Barry Taylor 1.

Sankofa Freedom 16 12 4 10 - 42

Del-Val Charter 22 8 18 11 - 59

SF: Sakwon Ali-Epps 2, Justin Anson 5, Braheem Bey 4, Stephon Brant 5, Naseem Brown 2, Drew Jones 4, Anthony Wright-Downing 20.

DC: Shahid Adams 8, DaShon Giddings 7, Ahmad Gilliam 2, Carl Lewis 6, Kaleem Lovelace 2, Bysil Northern 3, Sheldon Stroman 3, Daius Wallace 8, Dwine Walls 5, Clayton Wolf 15.

Engineering & Science 14 17 14 7 - 52

Prep Charter 9 2 15 5 - 31

EaS: Larry Best 11, Shaquan Frazier 2, Jon Hall 14, Eric Lewis 12, Hanif Taylor 6, Evan Williams 7.

PC: Curry 3, Michael Diggins 2, Johnny Edens 5, Marquis Fisher 9, Zamir Let 2, Amir Molton 2, Dontaye Morris 2, Eric Taylor 4, Rahim Washington 2.

Strawberry Mansion 9 6 14 10 - 39

Central 13 12 16 27 - 68

SM: Tyron Cheeseboro 4, Raekwon Dial 19, Quadir Norman 7, Christopher Russell 9.

C: Chris Bing 22, Rakee Cromwell 4, Gregory Holdsman 20, Tyler Jefferson 2, Rafiq Johnson 1, Jyel Thompson 7, Marcquise Washington 2, Kahlil Williams 8, Steven Wu 2.

Palmer 6 12 16 15 - 49

Olney 11 14 18 11 - 54

P: Damian Bryant 9, Christopher Glover 9, Jarratt McLaurin 15, Brian Smith 4, Demetrius White 12.

O: Rasheed Baldwin 3, Kadir Chisholm 2, Tyheim Monroe 17, Ryheem Parker 2, Zaire Shoemake 6, Shakeem Stevens 14, Daquan Wilkerson 10.

Northeast 16 15 21 19 - 71

Audenried 23 19 23 27 - 92

N: Darren Baggett 10, Desean Brown 10, Drew Heller 2, Dalvin Johnson 4, Will Okrafo-Smart 20, Rashee Walls 1, Elmange Watson 12, Tyriq Wilson 12.

A: Devon Jacobs 17, Eddie Lewis 18, Torrence Moore 6, Will Rowls 5, Kerry Scott 7, Nasim Smith 11, Thompson 23, Deshawn White 5.

Mastery Charter North 20 13 13 16 - 62

Ben Franklin 19 10 18 9 - 56

MCN: Andre Allen 5, Raheen Francis 6, Isaiah Jones 4, Cananchet Jordan 12, Gerald Rolling 2, Rodney Ross 19, Shawn Ruffin 14.

BF: Terron Bacon 6, Joshua Flores 5, Desean Johnson 6, Shyheim Saunders 10, William Taylor 22, Nurideen Young 7.

West Philadelphia 11 13 19 20 - 63

Lincoln 12 15 20 14 - 61

WP: Tyquaan Bardlavens 6, Anthony King 5, Dominique Owens 3, Quran Phelps 11, Jabbar Shy 9, Lamar Strand 7, Teair Tart-Spencer 22.

L: Kyle Bailey 3, Blair Bowes 12, Justin Carlson 6, Raymond Fred 17, Akquil Harrington 17, Ishmael Marshall 6.

Robeson 10 18 17 15 - 60

Sayre 15 15 20 14 - 64

R: Leron Epps 26, Jihaad Fluellen 18, Malik Harris-King 8, Jahir Lee 6, Maurice Smith 2.

S: Kacey Banks 2, Arthur Benson 11, Bilal Haines 8, Antwan James 19, John McCloud 8, Khyleil Sweat 10, White 6.

Mastery Charter South 15 11 14 24 - 64

Edison 17 22 21 23 - 83

MCS: Betterson 6, Michael Ferebee 4, Eddie Ferebee 11, Troy Fields 11, Elijah Kiah-El 4, Stanford Levy 10, Nasir Muhammad 12, Dionte Salligan 6.

E: Montrell Gilliam 24, Nikyle Gilliam 2, Wesley Guzman 8, Timagah Johnson 16, Gilberto Martinez 22, Quadeer Pratt 11.

Franklin Towne Charter 12 10 10 17 - 49

Bodine 4 9 16 11 - 40

FTC: Ryan Boyd 28, Stephen Callahan 14, Demetrius Frye 5, Will Welch 2.

B: Cinque Akar 6, Divine Cowon 2, Raekwon Hatch 3, Joseph Lockley 10, Troy Richardson 19.

Swenson 12 19 15 13 - 59

Palumbo 11 17 11 16 - 55

S: Clarence Brunot 12, Mohammed Hammoudeh 6, Jalen Marks-Allen 8, Naykwon Phillips 15, Alex Rodriguez 6, Somah Slewion 12.

P: Mike Chau 19, Samad Dawson 5, Anwar Epps 15, Rafiq McCleary 4, Shafi Meachum 12.

Randolph 10 13 10 14 - 47

Mastbaum 18 8 26 11 - 63

R: Dwayne Caldwell 10, Childs 13, Donte McCrea 1, Tariq Meredith 18, Daquon Sanders 2, Cajuan Sellers 2, Wallace 1.

M: Andre Bryant 20, Rhasheed Camp 10, Cannedy 3, Taiquan Jones 1, Robert Lafayette 20, Jon McCrea 4, Sadiq Muhammad 4, Ronald Ziegler 1.

High School of Future 14 16 15 18 - 63

Masterman 5 10 11 9 - 35

HSoF: Justin Garland 4, Nick Miles 5, Dominick Morales 32, Shawn Morrison 11, Keyohn Palmer 2, Chancy Scott 9.

M: Jackson Foltz 2, Seamus Gleason 2, Maurice Scott 10, Liam Shanahan 14, Jesse Turkson 6, Jack Winner 1.

Parkway West 10 14 20 15 - 59

Parkway Northwest 8 12 11 22 - 53

PW: Dean Grant 15, Darrell Harris 3, John Herndon 30, Khalif Hester 3, Stephon Sessoms 6, Kobe Tate 2.

PN: Kahlief Askew-Hughes 2, Djuan Baucom 15, Ahanri Briggs 9, Jahmair Craig 4, Sayzon Dunn 10, Shawn Gardiner 2, Demetrius Jackson 9, Hanif Winston 2.

Elverson 8 18 14 19 - 59

CAPA 8 7 7 6 - 28

E: Steve Barkley-Ashley 5, Chris Cherry 4, Samre Jones 4, Terrence Lowry 2, Shafi Muhamad 8, Davon Perry 6, Robert Redmond 13, Jeremiah Steiniger 6, Wayne Stewart 3, Anthony Washington 8.

C: Michael Adkins 7, Isaiah Hendricks 5, Omar Hill-Walker 1, Damir Lewis 2, Bryant Turner 13.

GAMP 16 10 9 7 - 42

Science Leadership 11 6 10 7 - 34

G: Vincent Clark 5, David Ford 3, Dante Sanguiliano 3, Harniak Sembhi 9, Deverris Stuckey 16, William Whiteley 6.

SL: True Black 3, Roger Bracy 4, Octavious Collins 1, Tim Ingram 6, Haneef Nelson 8, Ben Simon 3, Raekwon Smith 9.

Rush 12 9 9 7 - 37

Phila. Academy Charter 11 15 10 7 - 43

R: Munchat Cassell 2, Dieon Hammond 6, Malik Hughes 2, Anthony Moore 4, Isaiah Riddick 23.

PAC: Wyatt Broomhead 2, Bailey Broomhead 5, Dennis Keys 4, Muhammad Laws 23, Tyler Michaels 3, James Smith 2, Eddie Trexler 4.

Suburban One

Springfield (M) 8 12 6 11 - 37

Wissahickon 22 17 16 13 - 68

S(: Malik Ball 4, Larry Clark 17, Brendan Dugan 3, Deandre Johnson 6, Sean Lawn 2, CJ Vecchione 3, Christian Yoast 2.

W: Thomas Aloia 2, Todd Bentley 15, Ron Brundage 1, Chris Carradorini 10, Stephen Driscoll 3, Tre Holcomb 2, Jared Reed 4, Jake Segal 5, Chris Vila 16, Chase Wilson 10.

Upper Dublin 20 14 16 10 - 60

Norristown 7 9 17 11 - 44

UD: John Barrett 3, Mark Conrn 2, Simeon Fryer 11, Zach Greenberg 13, Ryan Stover 2, Matt Thompson 12, Kevin Woods 17.

N: Darryl Carr 7, Brandon Darden 2, Roy Green 2, Ty'jon Jackson 2, Omar Jackson 7, Curt Lever 7, Kether Messiaz 2, Kip Patton 15.

Upper Merion 9 7 2 11 - 29

Upper Moreland 10 13 9 15 - 47

UM: Ryan Brennan 8, Josh Grant 1, Dan Kubler 4, Martin 6, Jovan Nicholson 3, Rhodes 5, David Steiz 12.

UM: Chris Corr 13, Driscoll 5, Tim Grasty 4, James Martin 6, Kevin McFall 9, Xavier Mulligan 2, Tom Robinson 8.

North Penn 14 16 16 11 6 - 63

Central Bucks South 11 17 19 10 13 - 70

NP: Brian Coleman 11, Aaron Dean 4, James Edwards 14, Jason Jones 7, Jin Lim 6, Cordell Lord 5, Noah Melthior 5, Joe Richards 11.

CBS: Josh Brodie 6, Shane Degnan 3, Bryce Dobisch 15, David Drea 2, Chris Hones 8, Mason Kummer 2, Matt Scamuffo 25, Paul Weeks 9.

Central Bucks West 12 14 19 22 - 67

Central Bucks East 6 6 13 26 - 51

CBW: Evan Dunn 10, Luke Irons 2, Pat Kelley 10, Jared Kelly 7, Nico Munari 3, Cal Reichwein 15, Kyle Salvitti 18, Kyle Schechter 2.

CBE: Matt Gentry 1, Ben Kardane 4, Laphen 2, Brendan McLaughlin 17, Brendan O'Neil 12, Blake Peterson 3, Tommy Strasburger 12.

Council Rock South 20 9 9 21 - 59

Truman 11 9 19 12 - 51

CRS: Dean Blank 12, Will Faccenda 13, Eric Gallo 2, Gross 3, Dan Kockett 5, Matt Stewart 20, Mike Stock 2, Tom Townson 2.

T: Tramere Adams 12, Zaire Brown 8, Zyese Hunt 2, Tyquan Law 17, Mark Lopez 6, Rosario 3, Maurice Towner 3.

Council Rock North 8 4 8 8 - 28

Abington 16 11 10 11 - 48

CRN: Will Desautelle 2, Tyler Madison 2, Matt Margolis 4, Josh McWilliams 4, Tyler Nowmos 3, Chris Rowland 9, S.Nowmos 4.

A: Scott Brown 1, Amir Hinton 12, Kyrie Jefferson 4, Lazaros Mackrides 12, Jordan Neely 8, Matt Penecale 8, Jake Porter 3.

Nonleague

Mariana Bracetti 13 3 11 18 - 45

Roxborough 12 9 12 25 - 58

MB: Emmanuel Armstrong 2, Miguel Cintron 9, Jiovanny Garcia 3, Luis Graciani 3, Marc Henriquez 8, Shaqur Jones 14, Reyes 6.

R: Tony Brown 7, Austin Daniels 9, Hammond 2, Matt Harris 6, Hanif Henderson 2, Romello Holland 4, Tyere Marshall 9, Keyonne Parker 10, Donald Robinson 4, Nyree Terrell 5.

South Philadelphia 10 12 7 11 - 40

Boys' Latin 20 17 20 12 - 69

SP: Jahmire Ainsley 3, Benjamin Baker 4, Brandon Davenport 6, Khaid Jones 8, Kahsiaan Kay 1, Khalil Lewis 2, Jamir Lomax 1, Juwan Moore 4, Barry Quartlebaum 2, Latrelle Wilson 9.

BL: Jamar Brisbon 7, Pasquale Dimascio 6, Leo Gardner 8, Jahmir Green 6, Jelani Mauge 9, Siddiq Moyer 2, Charles Pressley 4, Umar Saaba 10, Gus Sephes 13, Naim Walton 4.

Great Valley 11 11 8 12 - 42

Glen Mills 8 7 9 6 - 30

GV: Alston 3, Kyrie Ames 3, Mikal Bridges 16, Ryan Buchholz 6, Nate Cohens 5, Blake Mcglond 4, Ricky Mcquay 5.

GM: Bacon 4, Kaheem Brower 9, Anthony Burgos 8, Dawine Harmon 3, Nathaniel Searight 2, Stephen Welsh 4.

Community Ac. of Phila. 11 8 11 19 - 49

Friends Select 15 13 14 5 - 47

CAoP: Blackson 3, Clark 2, Moore 28, Rodrigues 5, Smith 8, White 3.

FS: Andrew Chachoute 11, Brendan Durst 5, Leo Ji 4, Kris Warren 22, Andy Zhang 5.

Valley Forge 17 13 8 8 - 46

George School 11 10 7 5 - 33

VF: Darius Daniels 12, Andrew Jackson 3, Elijah Miner 7, Daymar Rosser 8, Aaron Still-Lock 16.

GS: Harrison Fritz 5, Chris Gilbert 3, Luke Haug 1, Timofei Kharisov 11, Daniel Lindsey 9, Jibri Loving 4.

Phelps 7 14 12 19 - 52

Episcopal Academy 15 5 13 14 - 47

P: Martin Bedulskij 4, Raheem Hall 9, Marquis Jackson 4, Terry Larrier 19, Quincy McKnight 2, Ray Mohring 5, Matt O'Hara 3, Mustapha Traore 6.

EA: Kyleel Cosby 12, Mike Hinckley 2, Mike Jolaoso 11, Connor Martin 3, Chris McNeal 16, Matt Woods 3.

Penn Charter 15 9 5 19 - 48

Archbishop Ryan 5 12 15 18 - 50

PC: Anthony Campanile 5, Sean Foley 2, Micah Holloway 2, Demetrius Isaac 17, Julian Johnson 5, Pat McCain 2, Sean O'Brien 9, Alex Schwarz 6.

AR: Austin Chabot 17, Matt Dever 2, Nick Heuser 5, Brendan Horan 16, Fred Killian 2, Kevin Nichols 3, Austin Slawter 5.

St. Andrew's 14 3 2 9 - 28

Westtown 6 8 12 20 - 46

SA: Ben Bentil 13, Myles Stephens 4, Evan Thomas 4, Malik Velmer 7.

W: Jair Bolden 8, Habib n'Garmin 3, Jared Nickens 10, Georgios Papagiannis 14, Edvinas Rupkus 11.

Pottsgrove 13 9 18 13 - 53

Lansdale Catholic 13 13 21 14 - 61

P: Barefield 4, Fowler 7, Gibbs 3, Graves 8, Hedglpeth 5, Parker 14, Rose 2, Wade 10.

LC: Corey Kirk 10, Tommy O'Connor 6, Kyle Pavlik 4, Brian Rafferty 7, Andrew Riviello 26, Brendan Schneider 8.

Germantown Academy 11 4 13 6 - 34

St. Joseph's Prep 13 8 7 18 - 46

GA: Tim Guers 13, Sam Lindgren 11, Evan-Eric Longino 5, Kyle McCluskey 3, Bailey Whitman 2.

SJP: Chris Clover 23, Tom Fox 6, Rick Slusarczyk 2, Kyle Thompson 4, Ryan Wall 11.

Interboro 14 12 12 17 - 55

Bonner-Prendergast 5 18 14 16 - 53

I: Julian Gallo 2, Alex Grady 12, Hageman 2, Christian Irons 28, Mike McDevitt 8, Mathias Meter 3.

B: Jack Carden 16, Tyler Higgins 6, Danny Ings 9, Tom McLoone 5, Joe Oquendo 6, Joey Quinn 11.

Christian Academy 18 9 12 7 - 46

Atlantic Christian 16 24 16 16 - 72

CA: Ethan Dutton 14, Brit Haseltine 7, Trevin Jones 11, Ben Walker 4, Brady Waller 10.

AC: Seth Chrisholm 25, Vincent Davis 18, Mike Heath 8, Ron Rosso 2, Vasil Stoimenov 19.

Girls' Basketball Boxes

Catholic Academies

Villa Joseph Marie 2 3 10 6 - 21

Gwynedd-Mercy 10 16 22 10 - 58

VJM: Shannon Coleman 2, Colleen Coleman 5, Caroline Gray 2, Marissa Morano 2, Darrah Morrison 2, Mary kate Ridgeway 6, Sam Schubert 2.

G: Maggi Cameron 2, Jessica Campbell 6, Brigit Coleman 16, Erica DeCandido 6, Tara Dingley 4, Megan Dougherty 5, Christa Giordano 2, Emily Sullivan 9, Dia Veneziano 8.

Mount St. Joseph 4 9 7 5 - 25

Villa Maria 6 9 10 10 - 35

MSJ: Caitlyn Cunningham 3, Alex Louin 11, Carly Monzo 5, Libby Tacka 4, Mary Kate Ulasewicz 2.

VM: Jackie Carlin 4, Mora Fetterolf 2, Katie Mooney 7, Molly Namiotka 18, Devon Tirney 4.

St. Basil 14 13 19 16 - 62

Nazareth Academy 2 11 5 5 - 23

SB: Holly Forst 2, Kalee Fuegel 14, Molly Greenberg 8, Natalie Kucowski 4, Karen Lapkiewiecz 9, Kelly Mancini 2, Liz Napierkowski 2, Kate Skalski 6, Allie Sloan 5, Courtney Weiss 7, Sarah Wilson 3.

NA: Alex Edger 2, Katie Fagan 7, Marissa Sylvester 2, Alexis Vega 4, Karli Visconto 8.

Sacred Heart (Pa.) 10 7 6 5 - 28

Merion Mercy 20 15 15 9 - 59

SH(: Kayla Cecchine 1, Dugan 2, Lauren Kilroy 4, Bridie Anne MacCrory 2, Jessica McTaggart 4, Nicolette Paci 9, Maddie Schneider 6.

MM: Caroline Corzel 7, Emily DeVoto 4, Tina DiGiacomo 12, Gabby Heinsinger 6, Valez Jackson 3, Kristen Konieczny 2, Allie Lee 1, Carly Loonstyn 2, Bernadette McGeever 2, Elizabeth McMonagle 2, Mariah Quinn 12, Domenica Tomasetti 6.

Central League

Ridley 13 17 10 10 - 50

Strath Haven 13 8 7 11 - 39

R: Bri Mulhern 16, Rodriguez 7, Mary Kate Rumbaugh 21, Sarah Saraceni 6.

SH: Katie Fisher 2, Claire Hollyer 1, Ami Iannello 2, Brandi Johnson 12, Bridget Scott 12, Rachel Vresilovac 10.

Haverford High 6 7 8 13 - 34

Harriton 14 12 10 17 - 53

HH: Amanda Battista 4, Erin Burke 2, Meghan Fowler 3, Kelly Lyons 5, Rose O'Halloran 5, Mollie Reynolds 15.

H: Nadirah Anderson 6, Lyndsey Biebel 2, Sophie Grady 2, Katie Melvin 14, Haley Morris 2, Christina Mullen 14, Sabrina Tabasso 9, Olivia Tevis 4.

Upper Darby 7 7 8 21 - 43

Radnor 13 11 11 16 - 51

UD: Fords 4, Gallagher 5, Taylor McElaney 6, Fatima Sharif 2, Olivia Townsend 7, Dominique Williams 19.

R: Caitlin Connor 2, Marya Ghazzi 2, Katie Jordan 3, Kelsey Lally 3, Nicole Massimino 9, Megan Massimino 1, Lauren Pacifico 10, Myonie Williamson 21.

Conestoga 8 12 17 9 - 46

Springfield (D) 10 8 8 8 - 34

C: Ellie Mack 22, Jill Mascoli 4, Jess Monestaro 2, Kate Nalavanko 4, Maddie Tessier-Kay 12, Liana Weishaar 2.

S(: Alyssa Abbonizo 18, Rebecca Bennett 3, Madison D'Ambrosio 5, Michelle Ronayne 4, Sam Tamiccio 4.

Garnet Valley 24 15 10 8 - 57

Marple Newtown 6 12 8 10 - 36

GV: Sabrina Fusco 6, Macy Goldbach 3, Maddie Ireland 5, Jordan Ireland 20, Kayla McAteer 1, Kerry O'Donoghue 3, Katie Steck 5, Sam Tomasetti 8, Haley Warden 6.

MN: Danielle Collins 2, Carley Hamilton 4, Kelly Houghton 6, Julia Lynch 3, Megan Lynch 1, Morgan McAndrews 3, Rylee Power 17.

Ches-Mont League

West Chester Rustin 17 19 22 9 - 67

Unionville 14 13 10 12 - 49

WCR: Adashia Franklyn 14, Clair Nelson 4, Katie O'Hare 4, Annie Pitts 6, Noelle Powell 20, Emily Walls 2, Casey Warley 9, Courtney Warley 1, Lexi Zavitsky 7.

U: Micayla Flores 6, Emily Mason 1, Sam Pancoast 8, Casey Scheuer 4, Lexi Shanahan 2, Maddie Shanahan 4, Taylor Thames 16, Adrianna Weaver 8.

Oxford 13 7 21 9 - 50

Octorara 6 3 6 12 - 27

O: Hannah Bahls 11, Alex Fernandez 8, Grace Hennessey 2, Melanie Kemps 11, Miranda Kemps 3, Marissa Nadachowski 4, Devon Nask 1, Meghan O'Connor 10.

O: Emily Carrigan 1, Jaycee Dagney 2, Brielle Kirk 12, Amber Stirling 5, Brianna Walter 7.

Kennett 4 11 11 11 - 37

Sun Valley 9 6 4 5 - 24

K: Emily Adelman 2, Aimee Armitage 2, Myia Bonifacino 2, Haley DeVoe 3, Lily Haley 3, Jess Hussey 20, Shannon Turner 5.

SV: Brook Duncan 3, Chelsea Jones 8, Kate Lannon 10, Taylor Stigale 3.

W.C. Henderson 1 16 6 17 - 40

Downingtown East 21 13 19 13 - 66

WH: Emma Bertrando 4, Brieanna Feeley 3, Julie Gawrylowicz 13, Julie Jones 2, Jenna Maratea 10, Chynna Scott 8.

DE: Aryah Aungst 10, Katelyn Crum 3, Brooke deZutter 6, Kennedi Van Eyken 10, Kaelyn Johns 6, Lindsay Kent 9, Claire Riley 3, Paige Warfel 19.

Downingtown West 10 7 6 15 - 38

Bishop Shanahan 16 18 13 17 - 64

DW: Heather Camden 2, Megan Camden 3, Kerri Caruso 5, Maddie Dew 20, Megan Kuhmar 2, Holly Schanck 2, Hanna Supplee 4.

BS: Annie Briglia 4, Kelly Dreiling 5, Ciara Forde 14, Kristen Habbel 5, Nikki Juliana 7, Mikayla Maxwell 2, Rachel Parker 8, Grace Phillips 7, Jamie Powers 2, Kathleen Wirshup 10.

Inter-Ac League

Springside Chestnut Hill 5 12 21 13 - 51

Baldwin 9 10 16 8 - 43

SCH: Chloe Burns 11, Olivia Byron 2, Caroline Henry 4, Lindsay Hiner 15, Marissa Pownall 6, Julia Schumacher 11, Madi Sehn 2.

B: Devon Adams 9, Alex Brittingham 2, Imani Brown 6, Danielle Hammond 3, Kejohna Hammond 16, Narde Hardy 2, Kayla Watkins 5.

Episcopal Academy 5 5 10 6 - 26

Notre Dame 0 13 1 4 - 18

EA: Sarah Abbonizio 10, Dylan Higgins 1, Maria Kilcullen 5, Lily Kuntz 1, Margaux Paolino 3, Meghan Pickell 6.

ND: Caitlin Clark 8, Sophia Galantino 2, Alex Kane 2, Maura Pawlowski 1, Sam Sacchetta 3, Casey Walsh 2.

Germantown Academy 10 14 18 8 - 50

Agnes Irwin 8 6 7 4 - 25

GA: Lilly Bolen 3, Olivia Gorman 11, Kendall Grasela 6, Margaret Anne Hubbell 9, Leena Kaydacz 2, Erin Lindahl 3, Lauren Oeth 8, Grace Polisano 8.

AI: Sierra Corbett 2, Caroline Coyne 2, Lauren Spinelli 5, Autumn Wedderburn 2, Stephanie Williams 14.

Pioneer Athletic

Owen J. Roberts 6 5 4 7 - 22

Spring-Ford 21 15 13 8 - 57

OJR: Taylor Evans 2, Rebecca Painter 5, Lexi Shimkonis 1, Nicki Testa 11, Theresa Walsh 3.

S: Abby Beyer 7, Molly Hynes 2, Cammy Jones 4, Maggie Locke 12, Shelby Mueller 16, Julia Roshelli 2, Sammy Stipa 14.

Methacton 6 11 17 9 - 43

Perkiomen Valley 5 8 12 6 - 31

M: Jenna Carroll 12, Jackie Cercehio 4, Ryan DeOrio 6, Tejarra Eliis 3, Kelly Glatthorn 12, Amber Szkaradnik 6.

PV: Katherine Armstrong 12, AnnaMarie Bruni 3, Kelsey Grese 4, Julianna Hoifington 10, McKenna Kohler 2.

Suburban One

Cheltenham 7 15 11 11 - 44

Plymouth Whitemarsh 16 10 12 10 - 48

C: Nashira Brown 4, Ashley Jones 22, Monet McGorda 2, Amarri Trueheart 12, Gabrielle Wright 4.

PW: Baker 17, Hickson 2, Konowal 4, Mesunsas 2, Sweeney 8, Williams 15.

Norristown 10 8 6 6 - 30

Upper Dublin 7 15 17 15 - 54

N: Keifonna Ferguson 4, Briana Hedgepeth 11, Essence Milligan-Williams 12, Brianna Schools 3.

UD: Allison Chernow 6, Julie Cross 10, Regan Gallagher 16, Jackie Lillo 4, Taylor Linus 5, Kayla McAneney 13.

Upper Moreland 8 12 17 13 - 50

Upper Merion 7 12 11 12 - 42

UM: Kim Benge 2, Julia Gatto 2, Karli Lynch 14, Maddy Pisut 12, Lindsey Walder 16, Emily Zanine 4.

UM: Katherine Bailey 5, Anna Davis 8, Jessie Michaels 5, Tatiana Pleasant 2, Regie Robinson 22.

Souderton 12 13 13 17 - 55

Hatboro-Horsham 0 5 10 8 - 23

S: Hannah Bergey 6, Devon Boehm 5, Sarah Derstein 10, Allison Gallagher 11, Olivia Kaunert 5, Noelle Noble 2, Katie O'Conner 4, Bianca Picard 9, Marissa Sandone 3.

H: Amanda Brett 4, Rachel Helton 6, Hannah Mallon 3, Cassidy Quattro 10.

Central Bucks South 3 5 7 10 - 25

North Penn 11 9 10 14 - 44

CBS: Taylor Dunn 8, Chloe Entenberg 1, Emma Gardy 3, Alysha Lofton 7, Lauren Mosher 6.

NP: Sam Carangi 3, Bri Cullen 5, Mikaela Giulini 10, Erin Maher 8, Vicky Tumasz 12, Irisa Ye 6.

Abington 12 8 8 11 - 39

Council Rock North 10 8 7 10 - 35

A: Bre Bermel 4, Taylor Deal 3, Michael Harris 19, Gabby Nolan 2, Deja Rawls 7, Leah Simmons 4.

CRN: Madison Attanasio 13, Hailey Burns 8, Micheala Finneyfrock 6, Tara Garfield 2, Jessica Gerber 6.

Bensalem 2 12 3 8 - 25

Neshaminy 22 22 14 10 - 68

B: Lewis 15, Rymarczuk 3, Watson 7.

N: Stephanie Donahue 2, Morgan Goldenbaum 4, Maddie Merry 12, McKenna Mullin 5, Sarah Olizeira 19, Erin Pirney 2, Tiara Porterfield 4, Megan Schafer 18, Thyra Tuttle 2.

Truman 9 9 17 11 - 46

Council Rock South 15 24 20 15 - 74

T: Alexis Booker 2, Jayda Campbell 7, Tianna Coleman 5, Taylor Gasperi 4, Khristaijah Jackson 14, Daeja Moore 12, Jasmyn Wilson 2.

CRS: Cara Barlow 4, Shannon Boyle 5, Emily DeAngelis 13, Taylor Dillon 24, Rachel Milstein 2, Payton Spadiccino 9, Shannon Taub 8, Allison Taub 9.

Nonleague

West Chester East 21 21 12 13 - 67

Academy Park 8 3 10 21 - 42

WCE: Kaitlyn Boyle 2, Caitlin Culbertson 6, Lindsay Guinta 4, Holly Hager 8, Melanie Hartman 3, Caroline Lewis 3, Nina Mazzarelli 34, Maura McCloskey 2, Shannon Newell 2, Maddie Steibritz 3.

AP: Deirriel Bennett 10, Nohkera French 2, Courtney Jenkins 15, Trea-Sure Ketter 2, Ijhane Mason 2, Tytianna Mobley 7, Memuna Sillah 2, Alyssa Williams 2.

Morrisville 0 7 5 0 - 12

Faith Christian 12 7 17 8 - 44

M: Gabrielle Fogg 6, Maya Onley 3, Denise Sacco 3.

FC: Barnes 2, Bodder 8, Brown 2, Ervin 4, Forker 12, Hoffman 10, Parylak 4, Waltenbaugh 2.

Penn Charter 8 22 11 24 - 65

Hun School 16 17 10 16 - 59

PC: Mireyah Davis 13, Hannah Fox 21, Camryn Gold 6, Ayanna Matthews 16, Nicolette Napoleon 9.

HS: Erica Brown 13, Amber Burke 7, Hanjhanja Burnett 9, Erica Dwyer 4, Johanna Johnson 10, Janelle Mullin 16.

Mastbaum 13 3 4 9 - 29

Hallahan 13 14 10 15 - 52

M: Jazlyn Chavis 19, Erika Daughtry 6, Ellana Gaines 2, Brianna Grier 2.

H: Sonny Browne 10, Dejah Dupree 15, Zehira Marcus 1, Bridget Miller 13, Alynn Phelan 9, Cherokee Pindle 2, Harriot Rowan 2.

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Calvary Christian at Phil-Mont Christian, 6

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central at Abington Friends, 5:15

Westtown at Germantown Friends, 5:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Central at Mastery Charter North, 3:15

NONLEAGUE

New Media Charter at LaSalle, 3:45

Princeton Day at Conwell-Egan, 3:45

Barrack Hebrew at New Foundations, 5

Pennington at Academy of New Church, 5:45

Penn Wood at Truman, 7

Pennridge at Christopher Dock, 7

CITY OF PALMS TOURNAMENT

Neumann-Goretti vs. Denver East (Colo.) at Fort Myers, Fla., 4:15

Girls' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Plumstead Christian at Jenkintown, 7

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Calvary Christian at MaST Charter, 3:30

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Germantown Friends at Westtown, 5:15

INTER-AC LEAGUE

Friends' Central at Abington Friends, 3:45

PUBLIC LEAGUE

Central at Lincoln, 3:15

Washington at Northeast, 3:15

Bartram at Olney, 3:15

Edison at Franklin Towne Charter, 3:15

Southern at Kensington, 3:15

Frankford at Martin Luther King, 3:15

Fels at Simon Gratz, 3:15

Prep Charter at Dobbins, 3:15

Mariana Bracetti at West Philadelphia, 3:15

Mastery South at Bodine, 3:15

Palumbo at Mastery Charter North, 3:15

Mastbaum at Rush, 3:15

Engineering & Science vs. Del-Val Charter at Engineering & Science, 3:15

Freire Charter at Franklin Learning Center, 3:15

Imhotep Charter at Roxborough, 3:15

Phila. Academy Charter at Swenson, 3:15

Penn Treaty at World Communications, 3:15

Science Leadership at Maritime Academy, 3:15 High School of Future at Parkway Northwest, 3:15

Phila. Electrical at Parkway Center City, 3:15

Masterman at Ben Franklin, 3:15

Audenreid at New Media Charter, 3:15

Strawberry Mansion at Paul Robeson, 3:15

Sankofa Freedom at Parkway West, 3:15

Math, Civics & Sciences vs. Elverson at Math, Civics & Sciences, 3:15

Randolph at Motivation, 3:15

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks East at Central Bucks West, 7

TRI-COUNTY LEAGUE

Collegium Charter at Woodlynde, 3:45

Kimberton Waldorf at West-Mont Christian, 3:45

NONLEAGUE

Friends Select at Little Flower

Hill School at Baldwin, 3:45

Kohelet Yeshiva at Mercy Vocational, 4:30

William Tennent at Pottsgrove, 6:30

Abington at Souderton, 7

Wrestling

BICENTENNIAL LEAGUE

Bristol at Delco Christian, 3:45

Church Farm at Phil-Mont Christian, 3:45

Faith Christian at New Hope-Solebury, 3:45

Plumstead Christian at Lower Moreland, 3:45

CATHOLIC LEAGUE

Bishop McDevitt at Bonner-Prendergast

Roman Catholic at St. Joseph's Prep, 7

Archbishop Wood at Archbishop Carroll, 7