Wednesday's Results

Boys' Basketball

CITY OF PALMS TOURNAMENT

Neumann-Goretti 90, Denver East (Colo.) 61

IOLANI CLASSIC

Roman Catholic 77, Oroku (Japan) 38

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

New Hope-Solebury 63, MaST Charter 39

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Abington Friends 61, Friends' Central 46

Westtown 62, Germantown Friends 40

NONLEAGUE

Strawberry Mansion 69, Parkway West 39

Lower Moreland 55, Girard College 40

La Salle 68, New Media Charter 28

Conwell-Egan 58, Princeton Day 51

New Foundations 52, Barrack Hebrew 47

Pennington 58, Academy of New Church 50

Penn Wood 70, Truman 43

Pennridge 52, Christopher Dock 48

Girls' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Jenkintown 55, Plumstead Christian 16

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Calvary Christian 41, MaST Charter 24

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Abington Friends 53, Friends' Central 34

Germantown Friends 37, Westtown 33

PUBLIC LEAGUE

Central 86, Lincoln 58

Northeast 66, Washington 9

Bartram 52, Olney 20

Franklin Towne Charter 61, Edison 23

Southern 34, Kensington 18

Martin Luther King 46, Frankford 42 (OT)

Simon Gratz 56, Fels 22

Dobbins 44, Prep Charter 28

Mariana Bracetti 42, West Philadelphia 39

Bodine 52, Mastery South 40

Mastery Charter North 73, Palumbo 40

Rush 37, Mastbaum 21

Engineering & Science 51, Del-Val Charter 38

Freire Charter 67, Franklin Learning Center 48

Imhotep Charter 59, Roxborough 13

Phila. Academy Charter 43, Swenson 24

Science Leadership 52, Maritime Academy 14

Parkway Northwest 75, High School of Future 42

Parkway Center City 49, Phila. Electrical 34

Ben Franklin 46, Masterman 28

Audenreid 49, New Media Charter 47

Paul Robeson 41, Strawberry Mansion 28

Math, Civics & Sciences 63, Elverson 28

Motivation 40, Randolph 31

TRI-COUNTY LEAGUE

Collegium Charter 34, Woodlynde 31

West-Mont Christian 24, Kimberton Waldorf 23

NONLEAGUE

Little Flower 48, Friends Select 43

Chichester 59, Truman 43

Garnet Valley 61, Interboro 35

Baldwin 45, Hill School 31

Christian Academy 38, Atlantic Christian 28

Mercy Vocational 40, Kohelet Yeshiva 21

William Tennent 66, Pottsgrove 44

Upper Merion 76, Morrisville 29

Academy Park 70, Cardinal O'Hara 55

Souderton 41, Abington 32

Wrestling

BICENTENNIAL LEAGUE

Bristol 59, Delco Christian 12

Lower Moreland 45, Academy of New Church 25

CENTRAL LEAGUE

Ridley 47, Strath Haven 19

Garnet Valley 39, Penncrest 24

Haverford High 58, Lower Merion 9

CHES-MONT LEAGUE

Sun Valley 60, Octorara 15

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 63, Pottsgrove 10

PUBLIC LEAGUE

Lincoln 42, Frankford 21

Washington 47, Martin Luther King 33

Franklin Towne Charter 51, Edison 30

Central 49, Mariana Bracetti 21

Palumbo 48, West Philadelphia 12

Olney 54, Mastery Charter 19

SUBURBAN ONE AMERICAN

Norristown 44, Upper Dublin 34

Upper Moreland 70, Upper Merion 6

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Truman 47, North Penn 12

SUBURBAN ONE NATIONAL

Pennsbury 39, William Tennent 36

Council Rock North 63, Abington 11

Council Rock South 47, Truman 12

NONLEAGUE

Wyoming Seminary 42, Hill School 25

Peddie School 36, George School 34

Lower Moreland 45, Academy of New Church 25

Hill School 50, Peddie School 6

Pope John Paul II 36, Cardinal O'Hara 27

Hill School 54, George School 30

Archbishop Ryan 41, Germantown Friends 36

Boys' Swimming

Barrack Hebrew 1, Friends Select 0 (forfeit)

Girls' Swimming

Friends Select 56, Barrack Hebrew 20

Girls' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

Neumann-Goretti 4, Conwell-Egan 0

PUBLIC LEAGUE

Dobbins 4, Constitution 0

NONLEAGUE

Mastbaum 3, West Philadelphia 1

Bonner-Prendergast 3, Hallahan 1

Boys' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

Conwell-Egan 4, Neumann-Goretti 0

PUBLIC LEAGUE

Northeast 3, Frankford 1

Dobbins 4, Constitution 0

Boys' Latin B 2, Saul 2

Boys' Latin 4, Community Ac. of Phila. 0

NONLEAGUE

Mastbaum 4, West Philadelphia 0

Boys' Basketball Boxes

City of Palms Tourn.

Denver East (Colo.) 9 15 23 14 - 61

Neumann-Goretti 15 25 23 27 - 90

DE: Carey 4, Collier 15, Griffin 12, Harrell 18, Potts 2, Robinson 6, Willis 4.

N: Rasheed Brown 2, Dhamir Cosby-Roundtree 2, Vaughan Covington 9, Jamal Custis 14, Quade Green 4, Shawn Grubb 2, Troy Harper 12, Lamarr Kimble 5, Zane Martin 7, Ja'Quan Newton 21, Tony Toplyn 12.

Bicentennial Independence

MaST Charter 8 10 12 9 - 39

New Hope-Solebury 16 22 14 11 - 63

MC: Matt Carter 7, Joe Gimbel 6, Shane Holmes 14, Bryan Kaelin 2, Jordan Tellsfords 10.

NH: Dan Doolan 18, Jack Dougherty 14, Andre Garabaldi 7, Mayes Lane 2, Brendan Shadle 2, Spencer Tinkel 3, Anthony Valhovic 3, Max Wagner 10, Dalton Waterman 4.

Friends Schools League

Westtown 9 15 18 20 - 62

Germantown Friends 13 13 6 8 - 40

W: Jair Bolden 18, Chip McGuire 2, Habib n'Garmin 3, Georgios Papagiannis 20, Jordon Phelps 6, Edvinas Rupkus 9, Dakpe Yiljep 4.

GF: Andrew Aldridge 4, Gordon Goldstein 2, Austin Harriott 13, Ray Leon 9, Jamal Pines-Elliott 4, Myles Wyche 8.

Friends' Central 10 14 10 12 - 46

Abington Friends 13 12 10 26 - 61

FC: Jerome Allen 5, Steven Folwell 5, Fryer 6, Max Ginsberg 5, Tre Grier 4, Jonathan Lawton 19, Dan Yosipovitch 2.

AF: Jordan Greene 24, Yohn Hall 7, Joe Robinson 30.

Nonleague

Parkway West 11 6 11 11 - 39

Strawberry Mansion 31 11 14 13 - 69

PW: Cooper 1, Darius 5, Dean Grant 18, Darrell Harris 3, John Herndon 3, Stephon Sessoms 9.

SM: Marcquis Graham 11, James Heyward 2, Khalif Hooker 14, Poindexter Knight 9, Quadir Norman 13, Anthony Pinkney 6, Jahlil Richardson 4, Christopher Russell 8, Hakeem Williams 2.

Pennington 15 4 14 25 - 58

Academy of New Church 7 12 14 17 - 50

P: Andrew Gurick 2, Tyler Jones 14, Paul McWhirter 5, Kaison Randolph 10, Isiah Taylor 21, Elijah Wright 6.

AoNC: Darrel Bryant 18, Carnell Harley 10, Vince Jackson 5, Payton Johnson 7, Quadir Philllips 9, Tory Whiting 1.

Penn Wood 12 19 21 18 - 70

Truman 11 12 7 13 - 43

PW: Coles 7, Naeem East 3, Dameen Holbrook 12, Malik Jackson 23, Amadou Kaba 6, Jeff Padliloni 12, Addison Scott 5, Antonio Ward 2.

T: Tramere Adams 12, Zyese Hunt 2, Tyquan Law 15, Mark Lopez 4, Joel Marshall 1, Ray Meyers 4, Justin Sant 2, Sachel Simpson 1, Pat Stone 2.

Lower Moreland 12 12 19 12 - 55

Girard College 8 9 13 10 - 40

LM: Nick Cerruti 3, Danny Duffy 7, Phil Madden 9, Dylan Morganstein 14, Stefan Zoubroulis 14.

GC: Bohenek Bryce 13, Eyen McAllister 1, Siddeeq Tyson 3, Devon Walker 16, Omar Washington 7.

Princeton Day 14 12 7 18 - 51

Conwell-Egan 14 18 14 12 - 58

PD: Cole 17, Lewis 6, Meekins 4, Okorodudu 8, Schneider 16.

C: Jordan Burney 2, Vinny Dalessandro 6, Stevie Jordan 15, Sean Kelly 6, Chase Kumor 18, LaPri Pace 10, James Thompson 1.

Barrack Hebrew 4 15 7 21 - 47

New Foundations 9 13 9 21 - 52

BH: Corey Barnett 4, Elliot Bernstein 8, Shawn Martin 1, Mark Meltzer 3, Sammy Turk Tolub 3, Ari Yosef 28.

NF: Keith Blassingale 11, Ed Cahoe 2, Matt Campbell 6, Nate Comp 9, Brandon Teel 2, Travon Williams 19, Nazir Wilson 3.

Pennridge 14 6 12 20 - 52

Christopher Dock 6 20 11 11 - 48

P: Dan Long 5, Pat McClathcy 2, Joe Molettiere 15, Zach Muredda 19, Mike Tatarowicz 7, Joe Unangst 4.

CD: Addley 10, Jared Armstrong 14, Landon Leindach 10, Najee Miller 6, Tarrell Willis 8.

Academy Park 22 11 14 23 - 70

Cardinal O'Hara 6 19 15 15 - 55

AP: Jawan Collins 4, Terran Hamm 19, Dayjuan Henson 2, Travis Smith 30, Cyrie Spencer 8, Kaleb Taliaferro 7.

CO: Griffin 5, Kyrie Jones 9, Drew Louden 8, Mark Plousis 15, Carl Pola 5, Tom Schwartz 13.

Upper Merion 20 22 19 15 - 76

Morrisville 7 7 9 6 - 29

UM: Ryan Brennan 6, Josh Grant 6, Ethan Miller 6, C.J. Reinert 9, David Stecz 21.

Girls' Basketball Boxes

Bicentennial Constitution

Plumstead Christian 6 2 2 6 - 16

Jenkintown 19 15 14 7 - 55

PC: Shaylee McRoberts 2, Tori Roberts 6, Hannah Sening 3, April Wismer 5.

J: Emma Dorshimer 15, Nina Grosbard 2, Madison Kremp 14, Olivia McCormick 1, Morrin McSherry 1, Lauren Shenk 2, Ruby Westkaemper 20.

Bicentennial Independence

Calvary Christian 8 12 13 8 - 41

MaST Charter 4 4 7 9 - 24

CC: Julia Cervone 13, Shannon Kelly 5, Mary Pelullo 3, Kendra Stum 14, Naoimi Thompson 6.

MC: Jess Behr 8, Bre Behr 4, Jess Laylok 2, Brianna Murray 3, Jen Summers 7.

Friends Schools League

Germantown Friends 9 8 10 10 - 37

Westtown 8 14 9 2 - 33

GF: Skyler Alig 8, Rachel Allison 3, Maddie Berg 2, Lydia Harvey 2, Caroline Myran 8, Imani Ross 14.

W: Maggie Cattone 2, Katria Dobbins 3, Julia Furey-Bastian 3, Naomi Jimenez 14, Eunice Jimenez 5, Jordan Weir 6.

Friends' Central 7 8 10 9 - 34

Abington Friends 14 9 10 20 - 53

FC: Taylor Allen 2, Lisa Bernstein 3, Larissa Carroll 4, Iyanna McCurdy 9, Mikayla Vaughn 16.

AF: Bianca Adams 5, Alyssa Denofa 16, Isabel McPeak 5, Alexa Middleton 9, Asia Turner 9, Bridget Warlea 1, Jade Young 8.

Public League

Randolph 2 11 8 10 - 31

Motivation 10 10 4 16 - 40

R: Adams 5, Gams 2, Barbara Harris 21, Lockhart 1, Slaughter 2.

M: Kraichelle Brooks 2, Cassidy Brown 1, Kiera Estes 14, Chataki McDonald 14, Darling McGill-Cooper 2, Shana Ross 7.

Palumbo 8 10 11 11 - 40

Mastery Charter North 18 22 22 11 - 73

P: Falligan 8, Gilbert 2, Griffin 2, Leake 7, Rivers 2, Dos Santos 7, Sharper 3, Sowell 7, Tolson-Fords 2.

MCN: Delina Adams 6, Malika Douglas 6, Nashae Glover 1, Alesha Green 2, Kayla Lewis 2, Stephanie Reed 21, Nyeelah Rousseau 14, Jean Sheared 11, Ci'Lah Womack 10.

Elverson 4 12 4 8 - 28

Math, Civics & Sciences 13 17 18 15 - 63

E: Clanton-Dilworth 4, Ruffin 2, Torrence 16, Washington 6.

MC&S: Bianca Dunn 20, Kyesha Fields 35, Imani Kerrin 6, Nyjah Solomon 1, Nyadiah Solomon 1.

Frankford 10 14 5 9 4 - 42

Martin Luther King 7 11 9 11 8 - 46

F: R. Bynum 10, K. Conlibahy 5, A. Gaddy 2, T. Jefferson 2, T. Murray 19, L. Nagbe 4.

MLK: Jade Adams 15, Ashiqa Childs 10, Deona Durant 2, Charlene Henderson 2, Ainyea Hunt 8, Raven Palmer 4, India Rhock 5.

Freire Charter 10 13 18 26 - 67

Franklin Learning Center 10 8 10 20 - 48

FC: Zahkeyah Allen 9, Sabrina Heines 4, D'niya Mealy 13, Dasia Williams 2, Chelsea Woods 39.

FLC: Deloatch 2, O. Johnson 7, S. McNeair 20, D. Mobley 3, D. Rollins 11, Zoskie 5.

Southern 6 10 10 8 - 34

Kensington 0 7 3 8 - 18

S: Khadijah Davis 2, Kareema Harris 4, Aniyah Matthews 1, Madirah Mercer 15, India Piner 6, Taniyah Williams 6.

K: Sonia Cortez 6, Yamaira Rivera 9, Ashley Sanchez 2, Smith 1.

Mastery South 13 13 8 6 - 40

Bodine 8 18 11 15 - 52

MS: Treniyiah Anderson 4, Nylla Crooks 9, Gaffney 9, Diana Howell 2, Brittany Johnson 10, Diana Mays 6.

B: Asazina Cooper 3, Tiana Garvin 21, Jaicquendolyn Hosey 1, Sydney Mitchell 11, Ishell Robinson 2, Sherrie Rucker 12, T. Singleton 2.

High School of Future 9 14 9 10 - 42

Parkway Northwest 24 12 17 22 - 75

HSoF: Ayonna 4, Carly 3, Lashanda Gonzalez 33, Shakeemah 2.

PN: Alyssa Brayboy 2, O'Shea Burnett 21, Danita Dalton 1, Aliyah Drayton 4, Talaychia Hill 8, Savannah Patterson 39.

Audenreid 10 15 14 10 - 49

New Media Charter 15 14 9 9 - 47

A: Kenenta Clark 4, T. Howezell 14, Deja McKenny 4, Peterson 2, Regine Preston 14, K. Short 4, M. Tith 7.

NMC: Sydney Charles 8, Jazmere Grabitt 1, Santina Johnson 2, Ranira Johnson 28, Veronica Noel 8.

Phila. Academy Charter 4 8 13 18 - 43

Swenson 0 9 5 10 - 24

PAC: Alley Burdel 10, Alyssa Curtain 8, Taylor Fritz 11, Haley Keller 6, Michaela McMonagle 8.

S: Niake Auguste 2, Sydney Austin 3, Crystal Berry 4, Taylor Fluellen 2, Kim Haughey 2, Tony Hicks 1, Alexis Roscioli 7, Erika Vargas 3.

Mastbaum 8 1 2 10 - 21

Rush 7 14 8 8 - 37

M: Cooper 2, Erika Daughtry 7, Brianna Grier 4, Briana Jones 8.

R: Ashley Ball 11, Victoria Barraza 10, Kahlida Cephas 3, Erin Hinchey 2, Ke'airah Massiah 4, Megan Paraschak 7.

Masterman 4 2 7 15 - 28

Ben Franklin 9 14 11 12 - 46

M: Kyla Ayers 1, Tatyanah Brehouse 13, P. Chen 2, A. Downing 1, Hager Mohamedein 2, Evelyn Tsisin 9.

BF: Tahniyyah Jackson 1, Tahmiyyah Jackson 9, Denise Johnson 12, Evani Outerbridge 8, Juarvez Pierce 8, Keyonna Ray 6, Ricaera Williams 2.

Edison 2 3 10 8 - 23

Franklin Towne Charter 16 13 16 16 - 61

E: Betencas 7, M. Clark 3, A. Clark 2, Rivera 4, K. Rosa 7.

FTC: Desiree Dever 4, Rachel Gilborges 4, Rebecca Gilborges 4, Kate Hammerstein 1, Kate Iavecchia 6, Olivia Keyes 10, Marissa Kubis 5, Melanie McIntyre 6, Alexis O'Neill 6, Kate Olszewski 4, Skyler Pertroski 6, Valentina Scalici 5.

Washington 3 0 6 0 - 9

Northeast 23 23 8 12 - 66

W: Kyra Jones 4, Unique Wright 5.

N: Etrece Adams 10, Sabiare Gilliam 8, Jacqueline Hagan 8, Sabria Lytes 2, Ciera Nimmons 9, Tianna Simon 12, Robmira Taylor 7, Tahira Vance 4, Lauren Willis 6.

Central 26 13 22 25 - 86

Lincoln 9 17 25 7 - 58

C: Symantha Marrero 33, Shanique Mattis 18, Andria Stanton 16, Diamond Talley 7, Reuneshia Williams 12.

L: Kelly Brown 7, Tyshell Jessie 31, Aaliyah Thurman 9, Karla Williams 11.

Prep Charter 9 5 4 10 - 28

Dobbins 11 18 6 9 - 44

PC: Imani Emanuel 3, Shamel Isles 12, Alana Mitchell 6, Noel 1, Shaniyah Taylor 6.

D: Nijimah Chesnut 13, Tashea Gates 6, Tieanaya Hightower 1, Diamond Johnson 7, Le-ahna Lewis 14, Kianni Tanner 3.

Science Leadership 18 13 15 6 - 52

Maritime Academy 2 10 2 0 - 14

SL: Khadijah Fofana 6, Antoinette Hiller 7, Imani Holness 4, Allison Kelly 8, Raeven Maddox 1, Symone McCollum 4, Joy Morrow 6, Sarena Shuman 3, Devia Terry 11, Alyssa Winner 2.

MA: J. Lim 10, B. O'Brien 2, M. Rodriguez 2.

Del-Val Charter 9 5 8 16 - 38

Engineering & Science 17 19 12 3 - 51

DC: Jaquaya Austin 15, Anya Crowder 6, Imani Fletcher 2, Eboni Godwin 2, Tajaiah Keith 2, Jakyra Stamps 11.

E&S: Sarai McCoy 3, Cheyene McNair 2, Shana Owen 21, Mya Patton 2, Selena Seng 2, Aaliyah Worley 21.

Phila. Electrical 4 10 10 10 - 34

Parkway Center City 12 15 11 11 - 49

PE: Devine Davenport 1, Fusco 5, Stephanie Lynn Samuels 16, Danya Saunders 12.

PCC: Saleemah Bright 3, Nakeisha Bryant 8, Danielle Chattin 3, Kaya Garvin-Johnson 4, Whitney Sinks 1, Lauren Watson 26, Dashiya Wortham 2, Jordan Wright 2.

Bartram 11 8 16 17 - 52

Olney 4 8 2 6 - 20

B: Sidney Barrow 9, Jynie Ford 2, Bryce Garrett 24, Cianne Mathis 5, Nixon 10, Kajuana Todlock 2.

O: Dasia Darvy 4, Toshiana Pitman 2, Kenyona Taylor-Johnson 14.

Imhotep Charter 12 19 16 12 - 59

Roxborough 5 2 4 2 - 13

IC: B. Dunham 7, Brianna Edwards 4, Allissa Green 7, B. Hinton 2, Shadera Jenkins 2, Agee Miller 6, Ashley Murray 22, D. Perry 2, Taylor Scruggs 4, Anyae Underwood 3.

R: Cassandra Upchurch 12, Chelsea Warren 1.

Fels 6 6 8 2 - 22

Simon Gratz 22 18 10 6 - 56

F: Jasmine Bowens 2, Shakira Douglas 3, Baseemah Love 2, Nelisa Rodriguez 10, Tatom 3, Nariah Williams 2.

SG: Nardaja Allen 10, Ciana Ballard 8, Tianna Barnette 4, Brianna Jenkins 14, Kiyah Johnson 2, Kira Lewis 12, Aaliyah Mont 6.

Tri-County League

Kimberton Waldorf 7 5 6 5 - 23

West-Mont Christian 10 3 0 11 - 24

KW: Lily Clee 14, Cheyenne Flores 1, Kayla Franklin 4, Annie Jones 4.

WC: Christy Chen 2, Jocelyn Halliley 2, Julia Klenske 2, Jenny Lenko 4, Julia Miller 10, Kylie Stimson 4.

Collegium Charter 6 6 11 11 - 34

Woodlynde 2 13 10 6 - 31

CC: Deja O'Riordan 4, Amaiya Plowden 2, Lillian Rowell 12, Khya Washington 2, Akina Wollie 12, Sasha Zahorcak 2.

W: Christa Deckman 2, Gaylen Martin 8, Michaela Trusk 20, Kyra Weaver 1.

Nonleague

Abington 8 5 11 8 - 32

Souderton 6 15 5 15 - 41

A: Michael Harris 16, Gabby Nolan 4, Deja Rawls 12.

S: Sarah Derstein 6, Allison Gallagher 11, Noelle Noble 4, Katie O'Connor 8, Bianca Picard 12.

William Tennent 9 18 19 20 - 66

Pottsgrove 6 15 11 12 - 44

WT: Nikki Alden 20, Alyssa Christiansen 2, Rachel Ebert 1, Kyla Gibson 12, Angie Pomponio 18, Sarah Richie 8, Emily Wasserleben 5.

P: Alliya Austin 15, Marquita Barefield 10, Tyler Conrad 2, Karly Conrad 10, Dirajah McCalvin 1, McGeehan 2, Diana Randlmen 4.

Christian Academy 10 12 4 12 - 38

Atlantic Christian 4 8 7 9 - 28

CA: Danay Cooks-Green 2, Gracie Cryan 13, Jonnai Jones 8, Adriana Lacy 9, Kaylah Robertson 2, Carli Sitkowski 4.

AC: Dakota Hitchner 5, Shannon Murphy 2, Ola Oguntuase 17, Candace Winkel 4.

Interboro 3 10 10 12 - 35

Garnet Valley 23 14 16 8 - 61

I: Sami Barnett 2, Jill Brennan 6, Suzey Fink 2, Stacie Hallinan 12, Amy Huddell 5, Brandi James 8.

GV: Megan Blair 4, Sydney Fail 2, Sabrina Fusco 5, Macy Goldbach 12, Maddie Ireland 7, Jordan Ireland 11, Kayla McAteer 4, Kerry O'Donoghue 4, Sam Tomasetti 4, Haley Warden 8.

Truman 7 8 12 16 - 43

Chichester 14 16 14 15 - 59

T: Alexis Booker 4, Khristaijah Jackson 15, Johnson 6, Daeja Moore 8, Jasmyn Wilson 10.

C: Lauren Carrafa 8, Tequila Donnelly 3, Logan Newman 26, Haley Sipple 17, Maddie Thornton 5.

Kohelet Yeshiva 4 7 4 6 - 21

Mercy Vocational 6 13 14 7 - 40

KY: Gershuny 2, Miller 2, Niknam 11, Schwartz 2, Weitzman 4.

MV: Eliasha Bagwell 2, Brittany Bucher 6, Jessica Heard 1, Nykia Richards 31.

Friends Select 12 11 10 10 - 43

Little Flower 8 17 12 11 - 48

FS: Jada Flint 2, Sydney Leffler 9, Emily Payne 11, Laura Seavles 2, Jada Smith 19.

LF: Michaela Dawson 3, Caleigh Gallagher 10, Siobhan Grant 2, Rosemary Hannah 4, Meghan Petroski 7, Morgan Power 9, Katie Volz 1, Alaina Zeroff 12.

Hill School 3 6 8 14 - 31

Baldwin 12 8 11 14 - 45

HS: Jackie Anyanwu 2, Devanbria Bernard 2, Jonica Brown 3, Julia Hernan 5, Jasmine Nyce 12, Rachel Salter 7.

B: Alex Brittingham 7, Imani Brown 5, Kejohna Hammond 12, Danielle Hammond 8, Jen Motter 4, Ally Thaler 6, Kayla Watkins 3.

Thursday's Schedules

Boys' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Delco Christian at Faith Christian, 6

CENTRAL LEAGUE

Lower Merion at Harriton, 8

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

West Chester Rustin at Octorara, 7:15

Unionville at Sun Valley, 7:30

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

W.C. Henderson at Avon Grove, 6:30

West Chester East at Downingtown West, 7:15

Downingtown East at Bishop Shanahan, 7:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley at Boyertown, 7:30

Methacton at Spring-Ford, 7:30

Pottstown at Pottsgrove, 7:30

Phoenixville at Upper Perkiomen, 7:30

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Phila. Electrical at Frankford, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Fels at Franklin Learning Center, 3:15

Freire Charter at Engineering and Science, 3:15

Simon Gratz at Sankofa Freedom, 3:15

Esperanza at Prep Charter, 3:15

Del-Val Charter at Dobbins, 3:15

Southern at Washington, 3:15

Bartram at Boys' Latin, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Audenried at Palmer, 3:15

Ben Franklin at West Philadelphia, 3:15

Lincoln at Strawberry Mansion, 3:15

Sayre at Mastery Charter North, 3:15

Olney at Robeson, 3:15

Overbrook (Pa.) at Northeast, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

World Comm. at Mastery Charter South, 3:15

Randolph at Edison, 3:15

Mariana Bracetti at Kensington, 3:15

Mastbaum at New Media Charter, 3:15

Palumbo at Roxborough, 3:15

Franklin Towne Charter at Swenson, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Parkway West at Rush, 3:15

Masterman at Penn Treaty, 3:15

New Foundations at High School of Future, 3:15

GAMP at CAPA, 3:15

Elverson at Maritime Academy, 3:15

True Bright Academy at Parkway Northwest, 3:15

Phila. Acad. Charter at Science Leadership, 3:15

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Pennridge at Quakertown, 7

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock South at Pennsbury, 7

NONLEAGUE

Masters at Hill School, 5:30

Bensalem at Glen Mills, 3:30

Phelps at Malvern Prep, 4

AIM Academy at Mercy Vocational, 4

Devon Prep at Calvary Christian, 5

Solebury School at George School, 5:15

Central Bucks South at Father Judge, 7

Upper Merion at Morrisville, 7

Pope John Paul II at Bishop McDevitt, 7

Bonner-Prendergast at Chichester, 7

Jenkintown at Springfield (M), 7

Church Farm at Academy Park, 7

TARKANIAN CLASSIC

Constitution vs. Pinnacle (Ariz.) at Las Vegas., 7:15

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Phil-Mont Christian at Jenkintown, 7

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Christopher Dock at Lower Moreland, 5:30

CATHOLIC ACADEMIES

Villa Joseph Marie at St. Basil, 5:15

Mount St. Joseph at Merion Mercy, 5:15

Gwynedd-Mercy at Villa Maria, 5:15

Sacred Heart at Nazareth Academy, 5:15

CENTRAL LEAGUE

Lower Merion at Harriton, 6:30

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Kennett at Great Valley, 7:15

Octorara at West Chester Rustin, 7:15

Sun Valley at Unionville, 7:15

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Avon Grove at W.C. Henderson, 7:15

Bishop Shanahan at Downingtown East, 7:30

INTER-AC LEAGUE

Notre Dame at Agnes Irwin, 3:45

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown at Perkiomen Valley, 7:30

Pottsgrove at Pottstown, 7:30

Spring-Ford at Methacton, 7:30

Upper Perkiomen at Phoenixville, 7:30

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Pennridge at Hatboro-Horsham, 7

SUBURBAN ONE NATIONAL

Pennsbury at Council Rock South, 7

TRI-COUNTY LEAGUE

Collegium Charter at Barrack Hebrew, 3:45

West-Mont Christian at Del-Val Friends, 3:45

Mercy Vocational at Kimberton Waldorf, 3:45

NONLEAGUE

Oxford at Moyer Academy (Del.), 5:30

Hallahan at Palumbo, 3:15

Academy Park at Little Flower, 3:45

George School at Morrisville, 4

St. Hubert at Springside Chestnut Hill, 5:15

Pope John Paul II at Radnor, 7

Lansdale Catholic at Upper Moreland, 7

Bonner-Prendergast at Ridley, 7:30

West Chester East at Owen J. Roberts, 7:30

Wrestling

Glen Mills at Central, 3:15