Saturday's Results

Boys' Basketball

CHICK-FIL-A CLASSIC

Arch. Carroll 72, Arlington Country (Fla.) 63

CITY OF PALMS TOURNAMENT

Lincoln (N.Y.) 60, Neumann-Goretti 55

FRED PICKETT CLASSIC

Harrisburg 56, Esperanza 48

MAKE A WISH TOURNAMENT

Boys' Latin 68, Penn Charter 64

Germantown Academy 71, Shipley 53

MERCER INVITATIONAL

Hill School 72, Kent School 54

Episcopal Acad. 47, Masters School (N.Y.) 38

QUAKER INVITATIONAL

New Garden Fr (N.C.) 73, Germantown Fr 53

Friends' Central 53, Moses Brown (R.I.) 36

Abington Friends 48, Baltimore Friends 32

SPRINGSIDE TOURNAMENT

Lawrenceville 59, Springside Chestnut Hill 42

WEST SIDE WINTER CLASSIC

Paul Robeson 59, Overbrook (Pa.) 41

Palumbo 69, West Philadelphia 65

CATHOLIC LEAGUE

Lansdale Catholic 51, Bonner-Prendergast 46

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Methacton 49, Boyertown 39

Pope John Paul II 58, Pottstown 53

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Olney 52, Franklin Learning Center 47

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Pennridge 53, Hatboro-Horsham 47

NONLEAGUE

Pennsbury 68, Holy Ghost Prep 57

Haverford School 63, Ben Franklin 46

Audubon 59, GAMP 50 (OT)

Mastery Charter North 56, Freire Charter 42

W Windsor-Plainsboro S 42, Upper Merion 39

Kennett 52, Hollidaysburg 48

West Chester East 46, Sun Valley 36

St. Joseph's Prep 46, Lower Merion 41

Council Rock North 64, Phil-Mont Christian 55

Doane Academy 75, Morrisville 61

W.C. Henderson 54, Oxford 49

Radnor 63, Unionville 56

Downingtown West 53, Gospel of Grace 48

West Chester Rustin 58, Coatesville 42

Conwell-Egan 51, Bethlehem Catholic 40

Chester 62, Math, Civics and Sciences 61

Harriton 78, Bartram 59

Coastal Academy 60, Westtown 51

LaSalle 57, Abington 54

Girls' Basketball

FESTIVAL OF THE PHOENIX

Life Center 67, Imhotep Charter 34

HOOPSQUEENS WINTER SHOWCASE

Archbishop Molloy 47, Spring-Ford 45

KSA TOURNAMENT

Downingtown West 51, Union Cty (Tenn.) 31

MAKE A WISH CLASSIC

Penn Charter 58, Hill School 37

NIKE TOURNAMENT OF CHAMPIONS

Highland Ranch (Colo.) 49, Arch. Wood 47

Shipley 45, Salesian (CA) 39

QUAKER INVITATIONAL

Friends' Central 49, Moses Brown (R.I.) 41

Abington Friends 59, New Garden Fr. (N.C.) 33

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Owen J. Roberts 59, Perkiomen Valley 49

Methacton 49, Boyertown 43

NONLEAGUE

Wilson-Reading 72, Cardinal O'Hara 63

Morrisville 62, Doane Academy 27

Notre Dame (E. Stroud.) 58, Faith Christian 38

Upper Merion 53, W. Windsor-Plainsboro S. 42

Lawrenceville 66, Springside Chestnut Hill 37

Lansdale Catholic 57, Nazareth Academy 34

Kennett 48, Penncrest 30

Notre Dame 33, Villa Maria 30

Plymouth Whitemarsh 42, Chichester 36

Downingtown East 51, Academy Park 29

Jenkintown 40, Girard College 37

St. Hubert 49, Villa Joseph Marie 41

Mount St. Joseph 59, West Chester Rustin 42

Octorara 37, Christiana 24

Garnet Valley 58, Unionville 38

Wrestling

MEISTER DUALS

Archbishop Wood 58, Archbishop Ryan 24

Archbishop Wood 33, Washington 27

Archbishop Wood 60, Lincoln 6

Archbishop Wood 50, Franklin Towne 24

NONLEAGUE

Exeter 62, Great Valley 16

Manheim Central 46, Great Valley 31

Kennett 37, Great Valley 36

Methacton 60, Great Valley 4

Westampton Tech/BCIT 45, Bristol 34

Winslow Township/Edgewood 54, Bristol 30

Bordentown 43, Notre Dame 30

Northwestern Lehigh 46, Great Valley 25

Coatesville 50, Juniata 19

Coatesville 49, Shikellamy 20

Cochranton 78, Girard College 6

Greenville 78, Girard College 6

Schuylkill Haven 54, Conwell-Egan 10

Susquenita 46, Conwell-Egan 12

Father Judge 47, Northeast 21

35TH ANNUAL RADNOR TOURNAMENT

Teams: Radnor 247.5, Sun Valley 204, Haverford School 176.5, St. Joseph's Prep 175. Outstanding wrestler: Karon Lucas-Tillery, Penn Wood, 195 pounds.

Boys' Basketball Boxes

Arlington Country Day 22 41 0 0 - 63

Archbishop Carroll 30 42 0 0 - 72

ACD(: Dante Buford 7, Ladarius Chester 2, Eric Cobb 2, Brandone Francis 7, LaDamion Keys 2, Nate Mason 16, K.J. Maura 3, Terrell Miller 9, Lamonte Turner 15.

AC: Ernest Aflakpui 16, Dave Beatty 7, Nysier Brooks 2, Derrick Jones 27, Joe Mostardi 3, Josh Sharkey 3, Armand Sorrentino 2, Samir Taylor 2, Austin Tilghman 10.

Lincoln (N.Y.) 10 19 12 19 - 60

Neumann-Goretti 15 18 13 9 - 55

L(: Elisha Boone 8, Rakym Felder 4, Thomas Holley 2, Mikohl Jenkins 2, Desi Rodriguez 13, Isaiah Whitehead 22, Anthony Williams 9.

N: Vaughan Covington 5, Jamal Custis 9, Troy Harper 10, Lamarr Kimble 12, Ja'Quan Newton 16, Tony Toplyn 3.

Harrisburg 15 10 15 16 - 56

Esperanza 15 13 7 13 - 48

H: Balkcom 2, Ezell 14, Proctor 21, Thomas 5, Ware 3, Whitaker 3, Williams 8.

E: Briheim Anthony 8, Hyking Brisbon 14, Robert Edwards 8, Amir Hill 5, Nyfis Humbert 7, Mohamed Sherif 6.

Boys' Latin 12 21 13 22 - 68

Penn Charter 17 11 15 21 - 64

BL: Jamar Brisbon 15, Pasquale Dimascio 10, Leo Gardner 20, Jelani Mauge 3, Charles Pressley 5, Umar Saaba 4, Gus Sephes 5, Naim Walton 6.

PC: Anthony Campanile 3, Malcolm Elashari-Rashed 5, Sean Foley 1, Micah Holloway 2, Demetrius Isaac 18, Julian Johnson 9, Pat McCain 4, Sean O'Brien 16, Alex Schwarz 6.

Shipley 11 12 13 17 - 53

Germantown Academy 15 13 31 12 - 71

S: Josh Gorrell 4, Shawn Harvey 21, Quamier Johnson 14, Arvelle Jones 3, Seb Pepper 1, Matt Rodden 7, Kevin Zwolak 3.

GA: Tim Guers 19, Sam Lindgren 15, Evan-Eric Longino 9, Kyle McCloskey 23, Matt Perricone 2, Bailey Whitman 3.

Kent School 10 18 10 16 - 54

Hill School 18 22 18 14 - 72

KS: Foster 1, Gilmore 6, Gray 6, Harris 5, Lucas 15, Monseque 14, Tambue 5, Trowl 2.

HS: Bryce Allen 11, Quin Butler 2, John Carroll 27, James Fives 18, Matthew Foltz 13, Lewis Levin 1.

Masters School (N.Y.) 13 13 5 7 - 38

Episcopal Academy 6 16 10 15 - 47

MS(: Bunch 3, Hayden 6, Ishmael 2, Jurzynsky 20, Rietzenstein 7.

EA: Kyleel Cosby 3, Mike Hinckley 5, Mike Jolaoso 18, Chris McNeal 14, Cameron Pott 2, Matt Woods 5.

Moses Brown (R.I.) 8 8 8 12 - 36

Friends' Central 13 12 15 13 - 53

MB(: Cristof Argys 12, Thomas Chase 7, Eric Cosmotolous 5, Stephen DeLeo 10, Steve Salisbury 2.

FC: Jerome Allen 2, Ardon Fryer 2, Max Ginsberg 3, Tre Grier 8, Jonathan Lawton 32, Antone Walker 6.

New Garden Friends 21 13 24 15 - 73

Germantown Friends 6 13 14 20 - 53

NGF(: Sterling Holland 6, Honeycut 5, Kingsley Izekwe 4, Ma 5, Kanayo Obi-Rapu 21, Ikenna Smart 3, Osi Smart 24, Snyder 2, Walker 1, Josh Wilkerson 2.

GF: Andrew Aldridge 5, Austin Harriott 15, Ray Leon 21, Jamal Pines-Elliott 8, Myles Wyche 4.

Baltimore Friends (Md.) 12 8 5 7 - 32

Abington Friends 10 10 17 11 - 48

BF(: Aiden Filer 6, Randy Gregory 10, Ross Jones 5, Shapiro 2, Tilley 9.

AF: Jordan Greene 22, Yohn Hall 11, Austin Levin 2, Joe Robinson 13.

Lawrenceville 12 19 16 12 - 59

Springside Chestnut Hill 6 6 12 18 - 42

L: Candchildres 6, Federici 15, Klotz 11, Lozoya 15, Newsome 6, Plumlee 6.

SCH: Jack Grasso 2, Frank Jackson 11, Najere Johnson 9, Owen Macadoo 14, Dylan Parsons 6.

Palumbo 16 10 20 23 - 69

West Philadelphia 5 27 17 16 - 65

P: Mike Chau 4, Samad Dawson 5, Anwar Epps 19, Saadiq Jones 2, Rafiq McCleary 11, Shafi Meachum 28.

WP: Tyquaan Bardlavens 2, Lavelle Harper 10, Anthony King 8, Quadifi Malone 11, Quran Phelps 4, Jabbar Shy 18, Lamar Strand 6, Teair Tart-Spencer 6.

Overbrook (Pa.) 8 13 12 8 - 41

Paul Robeson 13 14 24 8 - 59

O(: Tyrek Cade 3, Kavenell 8, Jeffrey Noble 7, Daniel Stephenson 6, Isa Torrence 3, Virgil Williams 14.

PR: Donovan Butler 3, Raymond Clocuh 3, Ross Coley 3, Jihaad Fluellen 20, Malik Harris-King 9, Jahir Lee 9, Maurice Saunders 12.

Bonner-Prendergast 9 15 10 12 - 46

Lansdale Catholic 14 7 13 17 - 51

B: Jack Carden 12, Tyler Higgins 17, Danny Ings 10, Tom McLoone 6, Joe Oquendo 1.

LC: Corey Kirk 4, Kyle Pavlik 13, Brian Rafferty 20, Andrew Riviello 12, Brendan Schneider 2.

Boyertown 9 12 6 12 - 39

Methacton 15 16 12 6 - 49

B: Tyler Bauman 6, Ryan Corcoran 20, Kyle Dennin 5, Ben Longacre 2, Kevin McAteer 2, Colton Moyer 4. M: Justin Aardman 11, Dillon Alderfer 5, Richard Dunham 10, Tom Dyer 4, Zach Jenkins 8, Sean Mann 8, Joe Ruhl 2, TJ Tornetta 1.

Pottstown 9 11 16 17 - 53

Pope John Paul II 7 19 15 17 - 58

P: Beasley 8, R.J. Duvivier 22, Edwards 2, Harvey 5, Marleeke Lear 2, Quill 11, Smalls 3.

PJPI: James Bleming 8, Michael Cianciulli 2, Nick Giampetro 11, James McKeon 12, Matt Mesaros 3, Roasario Peloro 6, Tim Tadros 16.

Franklin Learning 13 7 11 16 - 47

Olney 10 16 12 14 - 52

FLC: Dante Blocker 8, Chase Davis 2, Damontay Fowler-Thomas 9, Che Perry 7, Kareem Robinson 2, Karon Snead 13, Aaron Turner 6.

O: Paulil Campbell 2, Kadir Chisholm 1, Lopears Guy 4, Marquise Laws 6, Tyheim Monroe 8, Zaire Shoemake 8, Shakeem Stevens 21, Daquan Wilkerson 2.

Hatboro-Horsham 10 15 5 17 - 47

Pennridge 16 10 9 18 - 53

H: Chris Hobbs 6, Walt Kimble 13, Zach Quattro 23, David Robinson 2, Jack Wingen 3.

P: Dan Long 11, Pat McClathcy 7, Joe Molettiere 15, Zach Muredda 11, Mike Tatarowicz 6, Joe Unangst 3.

GAMP 16 6 9 17 2 - 50

Audubon 13 16 3 16 11 - 59

A: Brian Furlong 9, Shawn McKee 6, Rob Mecca 2, Eric Schorr 13, Dillon Tassi 18, Zack Thomas 11.

Haverford School 15 18 14 16 - 63

Ben Franklin 7 9 16 14 - 46

HS: Brendan Burke 4, Levan Alston Jr. 17, Derek Mountain 2, Lukas Rosenbohm 15, Lamar Stevens 25.

BF: Hanif Alexander 9, Terron Bacon 3, Houston 11, Shyheim Saunders 2, William Taylor 12, Steve White 4, Nurideen Young 5.

Lower Merion 10 14 6 11 - 41

St. Joseph's Prep 13 7 9 17 - 46

LM: Jule Brown 7, JaQuan Johnson 10, Nick Jones 5, Justin McFadden 13, Corey Sherman 6. SJP: Chris Clover 19, Rick Slusarczyk 6, Alex Stewart 8, Kyle Thompson 7, Ryan Wall 6.

Morrisville 3 17 23 18 - 61

Doane Academy 26 16 15 18 - 75

DA: Tyler Allen 2, Marcos Baez 15, Matt Czyzewski 5, Cameron Flamm 3, Titus Flowers 4, Tyler Heupel 10, Hayden Johnson 14, Sam Punzi 1, Chris Scott 3, Jeffrey Sterling 18.

Phil-Mont Christian 12 14 8 21 - 55

Council Rock North 10 13 19 22 - 64

PC: Micah Baldez 27, Seth Brandenburg 5, Joshua Byrd 2, Zach Dolton 13, Sean Griffin 8.

CRN: Will Desautelle 10, Matt Margolis 10, Steve Nowmos 9, Tyler Nowmos 2, Chris Rowland 25, Nick Williams 8.

Radnor 12 11 21 19 - 63

Unionville 7 5 25 19 - 56

R: Nelson Blickman 12, Chris Galloway 10, Nick Kelly 12, Andrew Lundstrom 12, Terrance Quinn 15, Rashawn Reed 2. U: Atma Bery 8, Ryan Engle 11, Matt Godek 1, Dan McClaskey 14, Jimmy Nowosiat 10, Alex Pechin 4, Chad Rafetto 8.

Bethlehem Catholic 6 13 11 10 - 40

Conwell-Egan 9 9 14 19 - 51

BC: Aziz 4, Hudak 4, Karabin 3, Keenan 6, Lenzer 13, Simmons 10.

C: Jordan Burney 5, Stevie Jordan 10, Sean Kelly 10, Chase Kumor 4, LaPri Pace 19, James Thompson 3.

W.C. Henderson 9 14 16 15 - 54

Oxford 15 10 19 5 - 49

WH: Jason Bady 5, Colin Costello 13, Mark DiMatteo 7, Matt DiNacci 5, Tyler Ramirez 8, Wes Smith 6, Andy Vermeil 10.

O: Miles Clarke 4, Dillion Dunn 3, Tylar Farr 4, Ryan Hubley 16, Jordan Logan 14, Musty Mahmud 8.

Gospel of Grace 7 14 15 12 - 48

Downingtown West 8 22 11 12 - 53

GoG: Naeem Akano 9, Donnell Fyffe 3, Matt Kelley 8, Jalen Molletta 6, Eric Williams 14, Daimir Williams 8.

DW: Ryan Betley 9, Doug Conrad 9, Dom Guerrera 5, Jeff Halle 2, Dion Lattanzi 5, Sean Loerzel 14, Josh Warren 9.

Freire Charter 6 13 2 21 - 42

Mastery Charter North 17 13 13 13 - 56

FC: Jahmir Burton 5, Elijah Elam 5, Joel Grant 2, Frank Johnson 10, Rashid Nixon 2, Jamir Poindexter 7, Thomas Spruill 11.

MCN: Eli Alvin 10, Bilal Butler 2, Raheen Francis 4, Isaiah Jones 3, Cananchet Jordan 18, Emmanuel Olanrewaju 4, Gerald Rolling 3, Rodney Ross 6, Shawn Ruffin 6.

Coatesville 10 10 11 11 - 42

West Chester Rustin 17 14 17 10 - 58

C: Kevin Crutchfield 2, Amir Ealey 15, Jaquan Hollingshed 13, John Rodriguez III 4, Levi Worthington 8.

WCR: Dane Andersson 3, Tyler Blake 15, Andrew Chobany 15, Matt McCarrick 3, Chris Richardson 10, Ethan Ridgeway 12.

Upper Merion 12 11 2 14 - 39

W. Windsor-Plainsboro 4 17 10 11 - 42

UM: Ryan Brennan 4, Dan Kubler 4, Ethan Miller 2, Jovan Nicholson 5, Samir Patel 5, C.J. Reinert 5, David Stecz 14.

WWS: Borup 13, Elhossieni 2, Howell 7, Hussong 8, Lee 5, Register 7.

Math, Civics & Sciences 12 17 23 9 - 61

Chester 16 9 20 17 - 62

MCaS: Samir Doughty 11, Tyrese Hester 5, Terquin Mott 21, Calil Moultrie 2, Lou Myers 12, Kamari Peel 2, Mike Watkins 8.

C: Khaleeq Campbell 3, Conrad Chambers 13, Marquis Collins 4, Maurice Henry 2, Mahir Johnson 15, Tyrell Sturdivant 21, Keyonte Watkins 4.

Bartram 14 12 10 23 - 59

Harriton 26 17 12 23 - 78

B: Shawn Bailey 10, Lymiere Banks 4, Hester Bey 3, Kevin Brown 8, Kameer Cryor 4, Romello Johnson 7, Nadeem King 4, Malik Smith 17, Stewart 2.

H: Ethan Anderson 2, Spencer Dickler 17, Tas Dixon 12, Drake Friend 2, Miron Hayes 2, Alex Shippen 17, Sam Shlicting 10, Jordan Wright 13.

Abington 14 12 13 15 - 54

LaSalle 22 9 8 18 - 57

A: Amir Hinton 16, Kyrie Jefferson 9, Lazaros Mackrides 8, Jordan Neely 7, Matt Penecale 14.

L: Chuck Champion 12, Jalen Herdsman 6, Dave Krompotich 11, Shane Stark 2, Najee Walls 9, Shawn Witherspoon 17.

Coastal Academy 14 17 13 16 - 60

Westtown 10 10 22 9 - 51

CA: Fulmore 4, Green 2, Little 10, Maodred 15, Potts 14, Willams 15.

W: Jair Bolden 6, Habib n'Garmin 7, Jared Nickens 9, Georgios Papagiannis 12, Jordon Phelps 4, Edvinas Rupkus 13.

Hollidaysburg 10 16 9 13 - 48

Kennett 11 13 18 10 - 52

H: Adams 5, Conniglio 19, Hollsapple 4, Ottaway 4, Sheetz 13, Snyder 3. K: Mike Bouldan 8, Jackson Hyland 22, Vaughn Jenkins 10, Matt Kelly 1, Yohsuke Kobayashi 3, Connor McGlone 2, Sean Middleton 6.

Pennsbury 16 17 15 20 - 68

Holy Ghost Prep 12 10 20 15 - 57

P: Mekhi Bryant 13, Nassir Chew 2, Steve Ciotti 15, Migel Johnson 2, Cameron Jones 29, Derrick Woods 7. HGP: George Armengani 2, Joe Braun 3, Tim Brennan 6, Matt England 23, Mike Kirby 7, Andre Puleo 4, Zahar Watkins 12.

Sun Valley 8 2 12 14 - 36

West Chester East 12 12 6 16 - 46

SV: Capano 4, Chandlar 8, Guilfoy 11, Ryan 3, Weise 2, Williams 2, Wood 6.

WCE: Evan Anderson 18, Hanson Leonard- Hakim 4, Kyle Smith 8, Zack Smith 16.

Girls' Basketball Boxes

Archbishop Molloy 12 7 17 11 - 47

Spring-Ford 9 6 15 15 - 45

AM: Duryea 4, Irezarry 14, Mahon 2, Maloney 3, McClure 20, Peckham 4.

S: Abby Beyer 6, Maggie Locke 4, Shelby Mueller 16, Amy Roth 2, Sammy Stipa 11, Emily Walker 6.

Hill School 9 6 6 16 - 37

Penn Charter 13 15 16 14 - 58

HS: Chyanna Antonio 2, Jackie Anyanwu 4, Jonica Brown 10, Kennedy Gallagher 3, Julia Hernan 1, Jasmine Nyce 12, Rachel Salter 5.

PC: Mireyah Davis 7, Hannah Fox 22, Camryn Gold 2, Alexis Hnatkowsky 9, Christina Kubach 6, Ayanna Matthews 7, Nicolette Napoleon 2, Taylor Zahairagunn 3.

Salesian (CA) 5 11 15 8 - 39

Shipley 10 12 10 13 - 45

S: Sox Alexander 7, Yndia Bobo 7, Martine Fortune 6, Nia Holland 3, Meredith McGuire 3, Tenisha Pressley 1, Courtney Redcross 14, Colleen Walsh 9.

Highland Ranch (Colo.) 14 13 8 14 - 49

Archbishop Wood 16 10 15 6 - 47

HR(: Braxton 4, Childress 14, Childress 2, Morgan 5, Opheim 4, Starks 20.

AW: Aubree Brown 5, Rachel Day 7, Bailey Greenberg 10, Jess Kaminski 2, Brittany Keyes 3, Catey McFadden 9, Lizzy O'Leary 2, Laura Trisch 9.

Moses Brown (R.I.) 11 5 12 13 - 41

Friends' Central 6 16 13 14 - 49

MB(: Lydia DeAngelis 3, Ogechi Ezemma 18, Madeleine Gilson 3, Gabby Lopez 2, Claudia Marzec 2, Alexandra Pinsky 4, Isabelle Robinson 9. FC: Taylor Allen 6, Sophie Berger 1, Iyanna McCurdy 25, Avital Schweitzer 3, Mikayla Vaughn 14.

New Garden Friends 10 5 9 9 - 33

Abington Friends 11 16 18 14 - 59

NGF(: Gardner 4, Morris 14, Owens 12, Wong-Lee 3.

AF: Bianca Adams 10, Morgan Burrell 2, Alyssa Denofa 17, Isabel McPeak 6, Alexa Middleton 7, Lauryn Smith 2, Asia Turner 5, Bridget Warlea 6, Jade Young 4.

Perkiomen Valley 9 11 18 11 - 49

Owen J. Roberts 14 14 6 25 - 59

PV: Katherine Armstrong 14, Abby Bergman 14, Caitlyn Byrne 3, Julianna Hoifington 9, Leahy 5, Streeper 4.

OJR: Taylor Evans 9, Kylie Glenn 5, Rebecca Painter 9, Lexi Shimkonis 6, Marisa Sullivan 6, Nicki Testa 21, Theresa Walsh 3.

Methacton 12 8 6 23 - 49

Boyertown 8 8 10 17 - 43

M: Jenna Carroll 12, Jackie Cerchio 2, Ryan DeOrio 2, Tejarra Eliis 5, Kelly Glatthorn 21, Kara Steinke 2, Amber Szkaradnik 5.

B: Ali Bauman 1, Dee Cherry 6, Maria Garofolo 5, Abby Kapp 16, Marie Valenti 7, Jordan Webb 8.

Garnet Valley 17 19 15 7 - 58

Unionville 9 4 12 13 - 38

GV: Sabrina Fusco 4, Macy Goldbach 9, Maddie Ireland 13, Katie Steck 6, Sam Tomasetti 6, Haley Warden 20.

U: Micayla Flores 2, Emily Mason 9, Sam Pancoast 5, Casey Scheuer 5, Lexi Shanahan 2, Maddie Shanahan 2, Taylor Thames 6, Adrianna Weaver 7.

Springside Chestnut Hill 9 8 5 15 - 37

Lawrenceville 16 11 26 13 - 66

SCH: Chloe Burns 5, Olivia Byron 2, Lindsay Hiner 17, Marissa Pownall 3, Julia Schumacher 4, Kate Shields 6.

L: Coffee 4, Fernandez 16, Floyd 4, Jones 6, Klotz 19, Paul 1, Pritchett 2, Reilly 8, Zoll 2.

Upper Merion 16 15 8 14 - 53

W.Windsr-Plsbro South 9 13 12 8 - 42

UM: Katherine Bailey 3, Eryn Brady 8, Anna Davis 2, Jessie Michael 3, Tatiana Pleasant 9, Regie Robinson 28.

Plymouth Whitemarsh 17 0 7 18 - 42

Chichester 3 14 11 8 - 36

PW: Asia Baker 16, Rachel Konowal 6, Chrissie Mesunas 4, Cara Sweeney 2, Alynna Williams 14.

C: Lauren Carrafa 1, Logan Newman 17, Haley Sipple 11, Maddie Thornton 7.

Notre Dame (E.S.) 19 17 11 11 - 58

Faith Christian 10 11 7 10 - 38

ND(S: Angelica Bertola 23, Kendall Farley 14, Krista Kissell 12, Olivia Miller 1, Lizzie Pope 4, Annabella Stigliano 4.

FC: Taylor Barnes 5, Ashlyn Bodder 4, Kirah Brown 2, Monica Ervin 7, Ashley Forker 14, Liz Hoffman 4, Hayley Waltenbaugh 2.

Lansdale Catholic 18 18 15 6 - 57

Nazareth Academy 10 5 11 8 - 34

LC: Amanda Bradley 2, Erin Brokans 4, Lexie Ferko 11, Rachel Hart 2, Taylor Herd 28, Kim Talley 2, Abby Ward 5, Sammi Winslow 3.

NA: Sydney Corcoran 3, Jacki Dollard 4, Alex Edger 4, Rebcca Rhodes 6, Marissa Sylvester 14, Alexis Vega 3.

Notre Dame 6 12 8 7 - 33

Villa Maria 5 2 9 14 - 30

ND: Caitlin Clark 9, Alex Kane 11, Kristen Rogers 1, Rachel Ryan 2, Sam Sacchetta 5, Casey Walsh 5.

VM: Jackie Carlin 8, Katie Mooney 8, Molly Namiotka 7, Claire O'Rourke 5, Devon Tirney 2.

Cardinal O'Hara 15 12 14 22 - 63

Wilson-Reading 17 16 15 24 - 72

CO: Mia Farmer 28, Rachel Guy 7, Christina Manning 9, Hanna Nihill 5, Mary Sheehan 14.

W: Carley Brew 13, Kelly Ebner 4, Madison Klee 2, Avery Marz 24, Shannon O'Brien 11, Jessie Wallace 16, Mercedez Wright 2.

Villa Joseph Marie 10 16 10 5 - 41

St. Hubert 14 9 9 17 - 49

VJM: Colleen Coleman 9, Shannon Coleman 3, Dumsie Ebo 2, Caroline Gray 6, Marissa Morano 3, Megan Morrison 9, Mary kate Ridgeway 9.

SH: Gina Cocci 11, Biff Jones 10, Meghan Matthews 17, Megan Reilly 9, Kelly Riley 2.

Downingtown East 13 17 13 8 - 51

Academy Park 6 9 3 11 - 29

DE: Aryah Aungst 5, Katelyn Crum 2, Kennedi Van Eyken 9, Kaelyn Johns 11, Lindsay Kent 10, Laura Ochsner 4, Paige Warfel 10.

AP: Deirriel Bennett 9, Trea-Sure Ketter 5, Tytianna Mobley 6, Haley Russo 4, Memuna Sillah 1, Madisonn Street 4.

Morrisville 11 23 14 14 - 62

Doane Academy 8 2 8 9 - 27

M: Gabrielle Fogg 13, Harper 4, Howard 2, Lozado 7, Mena 16, Maya Onley 6, Denise Sacco 12, Shafi 2.

DA: Kelsey Doell 3, Carly Hall 2, Mona Lisa Hyppolite 5, Zaniya Lewis 16, Maddie Miller 1.

Christiana 4 6 6 8 - 24

Octorara 3 4 11 19 - 37

C: Ndidi Inu 2, Jada Jillespie 4, Ciana Kinlaw 12, Baisha Roberts 4, Samara Rodger 2.

O: Emily Carrigan 5, Jaycee Dagney 5, Brielle Kirk 14, Amber Stirling 6, Brianna Walter 7.

West Chester Rustin 11 13 7 11 - 42

Mount St. Joseph 22 13 9 15 - 59

WCR: Adashia Franklyn 12, Katie O'Hare 4, Noelle Powell 15, Emily Walls 4, Courtney Warley 4, Lexi Zavitsky 3.

MSJ: Jenny Geatens 1, Alex Louin 15, Kristin Lucas 1, Carly Monzo 6, Colleen Steinmetz 8, Libby Tacka 13, Mary Kate Ulasewicz 13, Sarah Wills 2.

Girard College 7 14 9 7 - 37

Jenkintown 8 12 8 12 - 40

GC: G'Mrice Davis 27, Taylor Gould 6, Brianna Smith 4. J: Emma Dorshimer 22, Nina Grosbard 2, Madison Kremp 8, Olivia McCormick 2, Morrin McSherry 2, Ruby Westkaemper 4.

Penncrest 5 5 9 11 - 30

Kennett 10 11 15 12 - 48

P: Dougherty 2, Huggins 10, Kashner 2, Kennedy 2, Martino 13, Mason 1.

K: Emily Adelman 2, Aimee Armitage 3, Myia Bonifacino 2, Haley DeVoe 14, Lily Haley 4, Melissa Hauck 2, Jess Hussey 19, Shannon Turner 2.