Saturday's Results

Boys' Basketball

ATKINSON TOURNAMENT

Timber Creek 60, Deptford 58

AUDUBON TOURNAMENT

Holy Cross 45, Gloucester 31

Moorestown Friends 61, Audubon 57

BOARDWALK BIG AL BRACKET

Indiana (PA) 55, Penns Grove 51

Greenbriar Christian 56, Mainland 53

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Schalick 58, Harriton 45

Ocean City 63, Cape May Tech 30

BOARDWALK TROIANO BRACKET

Phil-Mont Christian 53, Absegami 44

MCLEAN MEMORIAL TOURNAMENT

GAMP 44, Triton 36

Haddon Heights 60, Burlington Township 51

CHERRY HILL EAST TOURNAMENT

Camden 88, Highland 78

Cherry Hill East 71, Williamstown 36

DELRAN TOURNAMENT

Doane Academy 72, Delran 65

Pennsauken Tech 50, Northern Burlington 30

JAMEER/PETE NELSON CLASSIC

Life Center 75, Newark (Del.) 40

Roselle Catholic 67, Abington 52

Chester 58, Atlantic City 52

KSA TOURNAMENT

Bishop Eustace 62, Athens (Oh.) 56 (OT)

Fox Chapel 52, Shawnee 36

Cinnaminson 65, Griswold (Conn.) 53

LENAPE HOLIDAY SHOWCASE

Delsea 50, Archbishop Ryan 44

Malvern Prep 62, Sterling 46

Willingboro 74, Seneca 39

Haddonfield 45, Lenape 30

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Bordentown 58, Palmyra 34

NEW EGYPT WARRIOR CLASSIC

Solebury School 63, King's Christian 27

Lindenwold 69, New Egypt 41

PAUL VI TOURNAMENT

Eastern 63, Cherry Hill West 50

PITMAN CLASSIC

Kingsway 66, Overbrook (N.J.) 44

Pitman 74, Glassboro 41

SCORE AT THE SHORE

Pemberton 51, Oakcrest 38

ST. AUGUSTINE CLASSIC

Camden Catholic 61, Bonner-Prendergast 40

St. Joseph 61, Father Judge 57

LaSalle 45, Wildwood Catholic 37

St. Augustine 47, Satellite Academy (NY) 36

W. DEPTFORD COACHES VS. CANCER

Gloucester Catholic 66, Woodrow Wilson 59

West Deptford 72, West Windsor-Plainsboro South 68 (OT)

Girls' Basketball

ATKINSON TOURNAMENT

Timber Creek 47, Kingsway 39

AUDUBON TOURNAMENT

Cinnaminson 39, Audubon 33

BOARDWALK FRANK MCALARNEN

Cape May Tech 37, Delsea 32

BOARDWALK ST. JOHNS BRACKET

Sanford (Del.) 43, Washington Township 37

BOARDWALK TARBOTTON BRACKET

Shawnee 37, Middle Township 29

BURLINGTON TWP. TOURNAMENT

Ewing 54, Burlington Township 40

CAROL STUTZER-HARRIS TOURN.

Deptford 49, Paul VI 36

Haddon Township 57, Pennsauken 27

Sterling 45, Eastern 37

HADDONFIELD TOURNAMENT

Newark Tech 71, Our Lady of Mercy 7

Haddonfield 43, Delran 37

LADY LIONS TOURNAMENT

Rancocas Valley 57, Lincoln (Jersey City) 40

LENAPE GIRLS HOLIDAY SHOWCASE

Seneca 59, Clearview 55

Lenape 58, Williamstown 51 (OT)

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Mainland 39, Bordentown 17

NATIONAL TITLE IX CLASSIC

Life Center 68, St. Mary's Ryken 66 (OT)

NEW EGYPT WARRIOR CLASSIC

New Egypt 45, Westampton Tech 30

RIVERSIDE TOURNAMENT

Salem 48, Riverside 41

Cherry Hill West 45, Haddon Heights 43

SCORE AT THE SHORE

Camden Catholic 61, Monsignor Bonner 40

Camden Catholic 71, Winslow Township 59

NONLEAGUE

Hopewell 46, Moorestown 27

Wrestling

TRUMAN DUALS

Northeast 57, Hightstown 15

BART PAYNE CLASSIC

At Haddon Township

Team Results: 1. Cherry Hill West, 241; 2. Haddon Township, 187; 3. Robbinsville, 178; 4. New Providence, 141; 5. Audubon, 139; 6. Haddon Heights, 111; 7. Pemberton, 105; 8. Maple Shade, 50; 9. Deptford, 38.

Championship Results

106: Chris Wolf, Haddon Township, def. Logan Fox, Robbinsville, 8-2.

113: Louis Arsenberg, Audubon, def. John Gibson, Cherry Hill West, 5-3 (OT).

120: Christopher Tan, Robbinsville, def. Carmine Boccellari, New Providence, 4-3.

126: Tyler Gazaway, New Providence, def. Dylan James, Robbinsville, 9-2.

132: Daniel Hovern, Haddon Heights, def. Tyler Brake, Cherry Hill West, 6-3.

138: Connor Rogovich, Cherry Hill West, pinned Charles Richardson, Pemberton, 4:58.

145: Mark Papaneri, Cherry Hill West, def. Nicholas Bossie, Robbinsville, 2:46.

152: Daniel Kourakos, New Providence, def. Chase Haueptle, Robbinsville, 7-2.

160: Jason Martinak, Haddon Township, pinned Christopher Steward, Robbinsville, 3:09.

170: Julien Faison, Haddon Heights, pinned Klaudio Bardhoku, New Providence, 1:58.

182: James Potts, Cherry Hill West, def. Elijah Camacho, Haddon Township, 3-2.

195: Joe Joe Cirrocca, New Providence, pinned David Capone, Cherry Hill West, 3:31.

220: Ian Lynch, Haddon Heights, def. Sean Jones, Haddon Township, 8-3.

Boys' Basketball Boxes

Atkinson Tournament

Deptford 11 22 14 11 - 58

Timber Creek 18 16 15 11 - 60

D: Glenn Abbott 21, Zack Chapman 7, Richie Cormaney 4, Zack Jankaukus 4, Lewis 6, Mooring 4, Whittaker 12.

TC: Dikemba Amungo 12, Randy Bell 6, Coleman Cosby 4, Victonio Pratt 8, Justin Thompson 19, Keith Washington 9, Denzel Washington 2.

Audubon Tournament

Holy Cross 16 11 11 7 - 45

Gloucester 7 10 11 3 - 31

HC: Kevin Carroll 5, Tymere DeShield 3, Greg Kousoulis 12, Justin Marshall 2, Jack Shontz 8, Matt Thomas 4, Jordan Walker 11.

G: Roy Bond 2, Andrew Boulden 2, Tony Bultron 4, Vinny DiGiacomo 14, Powell 3, Trey Thompson 4, Chris Wamsley 2.

Moorestown Friends 13 14 17 17 - 61

Audubon 16 8 13 20 - 57

MF: Joe Beideman 24, C.J Eni 2, Jordan Ernest 6, Tommy Martin 2, John Nutaitis 8, Dhalil Sadiq 14, Pierce Williams 5.

A: Brian Furlong 13, Nick May 1, Shawn McKee 8, Eric Schorr 8, Dillon Tassi 22, Zack Thomas 5.

Boardwalk Big Al Bracket

Indiana (PA) 10 13 12 20 - 55

Penns Grove 12 12 15 12 - 51

I: Darrious Carter 14, Kevin Jack 4, Blake Shields 18, Dylan Stapleton 6, Riley Stapleton 9, Derek Stapleton 2, Jacob Zilinskas 2.

PG: Davon Davis 1, Kyle Goodson 6, Allen Killiebrew 4, Tristin Lloyd 15, Kylee Ridgeway 4, Laqwin Stewart 21.

Greenbriar Christian 11 14 14 17 - 56

Mainland 9 9 15 20 - 53

GC: DeAnte Clarke 2, Klayton Inmon 26, Trey Jones 5, Mac Loud 4, Regis Peacock 10, Casey Williams 8, Josh Williams 1.

M: Drew Dalzell 10, Dean Deveney 4, Sam Jackson 3, Darius Jerkins 22, Matthew McLaughlin 2, Ken Randall 12.

Boardwalk Classic

Harriton 17 11 9 8 - 45

Schalick 12 12 22 12 - 58

H: Spencer Dickler 6, Tas Dixon 8, Drake Friend 8, Jake Rosenberg 7, Alex Shippen 7, Sam Shlicting 2, Jordan Wright 7.

S: Melvin Allen 8, Mike Holloway 8, Rashaan Holloway 23, Tyler Lunsford 13, DeAndre Solomon 6.

Cape May Tech 9 9 7 5 - 30

Ocean City 15 20 10 18 - 63

CMT: Shane Adams 3, Robert Edmunds 2, Mark Ehrhardt 12, James Holmes 4, Alonzo Love 2, Kameron Mitchell 2, AJ Pastor 5.

OC: Zach Altieri 2, Matt Aromondo 2, Joe Gildea 2, Griffin Grimes 6, Kieran Kelleher 5, Conner Laverty 14, Pat Martin 2, Justin Price 4, Justin Ruggia 14, Jeremy Sullivan 12.

Boardwalk Troiano

Phil-Mont Christian 15 12 16 10 - 53

Absegami 13 9 15 7 - 44

PC: Micah Baldez 8, Noah Baldez 12, Seth Brandenburg 12, Joshua Byrd 8, Sean Griffin 8, Evan Steiger 2, Matt Steiger 3.

A: Steven Ferebee 10, Cameron Johnson 2, Vinny Nelson 12, Manny Ruiz 16, Janir Vega 4.

McLean Memorial Tourn.

Triton 7 19 8 2 - 36

GAMP 12 9 16 7 - 44

T: Aaron Bailey 11, Colton Cargen 6, Jake Keys 3, Ed Lott 14, Dan Venella 2.

G: Vincent Clark 6, David Ford 5, Dante Sanguiliano 7, Harniak Sembhi 12, Jeff Willford 14.

Burlington Township 14 11 10 16 - 51

Haddon Heights 13 5 22 20 - 60

BT: Kenny Davis 14, Daniel Joseph 3, Dominique Joseph 11, Shelby Parris 11, Drew Price 12.

HH: Tre Broadway 12, Lucian Brownlee 31, Kwame Dokes 4, Tyler Selby 5, Nick Smith 4, Robert Tindley 4.

Cherry Hill East Tourn.

Camden 21 26 15 26 - 88

Highland 19 19 16 24 - 78

C: Brad Hawkins 13, Rasool Hinson 18, Jamal Holloway 23, Jamil Maddred 13, William McCants 21.

H: Dominic Bender 3, NaQuan Council 29, Jerome Furlow 16, Tliee Gbesi 3, Akoni Henley 5, Marcus Jones 6, Thomas Lawus 4, Christian Scafidi 12.

Williamstown 4 17 11 4 - 36

Cherry Hill East 15 24 16 16 - 71

W: T.J. Booth 14, Kendall Fearn 11, On-nir Kendall 7, Marques Little 2, Lamar Parker 2.

CHE: Josh Bonner 2, Josh Brown 2, Mike Cerota 3, Mike Cerota 3, Azlan Cobb 13, Phil Cunha 2, Jake Silpe 20, Tommy Smerciak 11, Austin Wetzler 15.

Delran Tournament

Northern Burlington 9 9 4 8 - 30

Pennsauken Tech 15 9 19 7 - 50

NB: Neal Baranosky 2, Lawrence Garner 6, Kendal Little 2, Tyler O'Dell 3, Marhshe Terry 1, Cameron Tucker 16.

Doane Academy 20 21 10 21 - 72

Delran 19 15 16 15 - 65

DA: Marcos Baez 25, Matt Czyzewski 3, Tyler Heupel 2, Hayden Johnson 11, Chris Scott 7, Jeffrey Sterling 24.

D: Quamir Davis 20, Tim Hunt 10, Shiv Patel 5, Colin Romero 24, Ryan Strauss 3, Deavonte Wingfield 1, Kevin Zataveski 2.

Jameer Nelson/Pete Nelson Classic

Atlantic City 11 10 15 16 - 52

Chester 10 15 12 21 - 58

AC: Kevin Allen 9, Isaiah Graves 21, Bryan Nolan 4, Jamir Prevard 6, Tashad Reynolds 5, Lamar Thomas 4, Dennis White 4.

C: Khaleeq Campbell 4, Conrad Chambers 4, Marquis Collins 7, Mahir Johnson 17, Tyrell Sturdivant 24, Brewster Ward 2.

KSA Tournament

Fox Chapel 11 16 14 11 - 52

Shawnee 6 4 15 11 - 36

FC: D'Amico 22, Livingston 2, Papich 23, Urso 3, Zappala 2.

S: Eric Aita 2, Dan Austin 2, Paul Chiusano 3, Luke Cooper 3, Brian Haimerl 3, David Jones 3, Sam Portner 3, Mike Shinske 5, Alec Warren 12.

Griswold (Conn.) 11 15 15 12 - 53

Cinnaminson 18 17 21 9 - 65

G(: Baker 4, Dunham 5, Gregory 4, Hankins 13, Pedro 4, Peterson 2, Yeaton 21.

C: Jim Dever 2, Matthew Gono 9, Brad Hawthorne 2, Ryan Manratty 2, Pat McCarthy 7, Jake McDevitt 2, Jackson Merget 25, Mason Stepnowski 16.

Lenape Showcase

Archbishop Ryan 10 11 9 14 - 44

Delsea 6 12 12 20 - 50

AR: Austin Chabot 7, Matt Dever 8, Nick Heuser 3, Brendan Horan 11, Fred Killian 8, Austin Slawter 7.

D: Kris Anderson 2, Keith Braxton 23, Dan McDuffie 1, Kaleb Morton 11, Kwame Morton 7, Ronnie Russell 6.

Malvern Prep 15 22 15 10 - 62

Sterling 14 14 7 11 - 46

MP: Chris Anderson 5, Chance DiFebbo 8, Jack Doherty 5, Joey Fitzpatrick 12, Brent Greeley 11, Hayden Mahoney 4, Andy Pancoast 9, Will Powers 2, Ricky Walsh 6.

S: Kevin Gilligan 5, Marvin Jones 13, Jarod Mullica 18, Tommy Sheehan 1, Ryan Smith 3, Devon Tuten 6.

Willingboro 15 23 20 16 - 74

Seneca 6 13 7 13 - 39

W: Thomas Farrior 10, Jeff Haddock 11, Antonio Parnell 8, Awwal Reid 27, Carey Saturne 8, Marquis Staples 5, Joey Taylor 5.

S: Jake Ferrell 2, Carter Gimbel 9, Nashir Hollingshead 6, Jake Limpert 9, Mulvihill 13.

Haddonfield 4 13 8 20 - 45

Lenape 9 8 7 6 - 30

H: Rich Bond 2, Nick DePersia 13, Robby Depersia 12, Tommy Kadar 3, Tyler Klaus 4, Luke Leverick 4, Jake Robinson 4, Ted Stavetski 3.

L: Cameron Campbell 3, Caleb Kupa 2, Michael Martin 8, Ryan McMahon 8, John Morgan 2, Jordan Russell 3, Jesse Spitznas 4.

Michael Tucker Tourn.

Palmyra 3 9 12 10 - 34

Bordentown 14 12 12 20 - 58

P: James Brett 2, Kelvin Harmon 1, Kameron Kennedy 5, Jomo Percell 5, Tony Perkins 2, Max Smyth 5, Angel Torres 4, Davon Whitfield-Gaines 10.

B: Darnill Brown 2, James Buggs 6, Greg Byrd 2, Matthew Culda 15, Matt Daniels 2, Dante Gipson 6, Shane Jardine 14, Brion Teel-Scott 11.

New Egypt Classic

King's Christian 3 6 10 8 - 27

Solebury School 12 15 19 17 - 63

KC: Ryan Anderson 2, Jared Jewett 5, Aaron Panagotopulos 3, Jonathan Roselli 4, Tejuan Russell 6, Cole Trimble 7.

SS: Justin Burger 25, Malik Harvey 12, Darvin Johnson 16, Trevor McLaughlin 2, Macio Sexton 8.

Lindenwold 18 21 14 16 - 69

New Egypt 12 8 11 10 - 41

L: Dejon Carroway 8, Myles Council 4, James Hines 4, Eric Hughes 8, Malik Muldrow 27, Kahleel Pettey 6, Ernest Schuler 10, Chauncey Smith 2.

NE: David Bocchino 3, Ryan Devine 8, Ryan Grasso 5, Kevin Laroc 2, Ryan Schwartz 2, Gino Tortoriello 6, Travis Ward 15.

Paul VI Tournament

Eastern 15 15 12 21 - 63

Cherry Hill West 12 24 2 12 - 50

E: Alex Barr 17, Tom Flacco 6, Matt Klinewski 21, Malik Sanders 11, Scalindeo 8.

CHW: Ajike 7, Elijah Bey 12, Danny Buckwalter 4, Adriel Bustinera 2, Jack Goan 4, Nick Krake 2, Can Oztamur 14, Chris Reeves 5.

Pitman Classic

Overbrook (N.J.) 5 16 16 7 - 44

Kingsway 16 19 16 15 - 66

O(: James Albert 2, Mike Black 3, Justin Hagge 3, Khalil Keaton 2, Jordan Lowber 2, Bill Miller 17, Joel Minch 3, Ryan Rodriguez 7, Ali Shoultz 5.

K: Nehemiah Arzeez 2, Matt Blaszczyk 2, De'Ron Maxwell 16, Greg Parker 2, Colin Pollick 6, Brendan Pollick 11, Marcus Robinson 6, Jordan Rodney 14, Nick Silva 7.

Glassboro 13 7 13 8 - 41

Pitman 28 19 17 10 - 74

G: Amir Corsey 4, Acosta Kittles 11, Deonte Rowland 10, Sam Smith 4, David Still 2, Jared Victor 10.

P: Dave Collinsworth 7, Kyle Collinsworth 4, Tim Delaney 20, Darnell Foreman 25, Kyle Leach 2, Andrew Sawyer 5, Matt Spicer 2, Tyler Wisniewski 9.

Score at the Shore

Oakcrest 11 6 13 8 - 38

Pemberton 17 6 11 17 - 51

O: Jordan Brooks 4, Vernon Burch 2, Jason Cervi 6, Ladarrell Dixon 8, Lashawn Elliott 2, Quaaim James-Moore 9, Trevor Little 7.

P: Shaun Brooks 18, I'Javion Ivory 10, Tyrae Johnson 3, Tyler Meshea 6, Jaquan Pitts 8, Antoine Wilson 6.

St. Augustine Classic

Wildwood Catholic 9 12 9 7 - 37

LaSalle 11 10 11 13 - 45

WC: George Cook 4, Clint Freeman 15, Kevin McWade 12, Jordan Robertson 6.

L: Chuck Champion 19, Dan Corr 3, Jalen Herdsman 10, Dave Krompotich 9, Najee Walls 1, Shawn Witherspoon 3.

Camden Catholic 10 14 25 12 - 61

Bonner-Prendergast 8 11 10 11 - 40

CC: Rob Brosh 13, Brendan Crawford 14, Courtney Cubbage 16, Cole Janowsky 2, Demola Onifade 6, Thomas Organ 7, Jimmy Robinson 3.

B: Ryan Germany-Hill 2, Dillon Haas 2, John Hargraves 2, Tyler Higgins 9, Danny Ings 12, Tom McLoone 13.

Father Judge 17 9 14 17 - 57

St. Joseph 15 14 12 20 - 61

FJ: Will Brazukas 8, Jamir Coleman 9, Aaron Curry 4, Justin Flemings 7, Johnmike O'Connor 17, Quincy Reed 4, Mark Rodriguez 8.

SJ: Laquay Brown 6, Devin Martin 8, B.J. Mitchell 10, Ricardo Quiringdongo 8, Charlie Riccardi 23, Val Vadino 6.

Satellite Academy (NY) 6 7 12 11 - 36

St. Augustine 9 11 16 11 - 47

SA(: Montrey Boglin 2, Desmond Byfield 3, Joshua Coleman 6, Adonis Orbe 3, Dante Pressley 2, Steven Tingman 16, Linzell Vaughn 4.

SA: Nate Aldrich 2, Bill Birmingham 1, Adam Kennedy 3, Kevin Kennedy 2, Justyn Mutts 6, Sa'eed Nelson 9, Nate Segal 11, Brian Seward 4, Mike Vasturia 9.

West Deptford Coaches vs. Cancer

Woodrow Wilson 9 19 13 18 - 59

Gloucester Catholic 19 12 17 18 - 66

WW: Tymere Carter 4, Tyrelle King 2, Tarre Plowden 17, J-Quan Ragin 17, Nigel Sanchez 10, Hymid Taplin 5, Villa 4.

GC: Chin Akwarandu 6, Matt Green 11, Keanu Kelii 20, Fran Kinsey 18, Tyler Mondile 2, Austin Regan 3, Alex Seccia 8.

West Windsor-Plainsboro South 12 19 13 15 9 - 68

West Deptford 22 28 3 6 13 - 72

WWS: Danny Borup 16, Kareem Elhossieni 2, Khalil Griffin-Gibbs 2, Tommy Hussong 15, Jonathan Kline 16, Jonathan Lee 3, Brian Meersma 12, Jeff Register 2.

WD: Mike Gardner 5, Justin Hansen 17, Preston Harcum 16, Sean Langan 3, Tyler Leonhardt 4, Luke McKeown 5, Marquise Owens 14, Zach Peterson 2, Isaiah Worthy 6.

Girls' Basketball Boxes

Atkinson Tournament

Timber Creek 23 5 7 12 - 47

Kingsway 13 7 10 9 - 39

TC: Joie Brittingham 2, Kirsten Flournoy 4, Celina Foxworth 4, Desiree Furbert 2, Brittany Martin 19, Summer Pierce 2, Amanda Riiff 12, Fatimah Williams 2.

K: Gabby Bruno 4, Allie Gallagher 7, Zoe Hahn 14, Renee Hersperger 2, Tiana Morgan 5, Rachel Rivell 7.

Audubon Tournament

Cinnaminson 8 11 7 13 - 39

Audubon 7 13 7 6 - 33

C: Sabrina Axelrod 8, DiLeo 6, Brittany Runyen 2, Naja Treadwell 23.

A: Kim Hill 2, Erica Lord 4, Maddie Lord 8, Val Pineiro 16, Makenzi Reilly 3.

Boardwalk McAlarnen

Cape May Tech 4 12 5 16 - 37

Delsea 7 5 9 11 - 32

CMT: Cezanne Czworkowski 5, Katie Ferrante 2, Clancy Larkin 10, Philicia London 3, Jessica McAnulty 1, Julianna McAnulty 2, Alexis Olson 12, Aras Walker 2.

D: Asya Alba 13, Shelby McCarty 14, Jess Monteleone 5.

Boardwalk St. Johns

Sanford (Del.) 12 10 12 9 - 43

Washington Township 7 7 10 13 - 37

S(: Chrishyanah Alston 14, Alison Lewis 19, Taylor Samuels 4, Ayanna Thompson 2, Shauntel Williams 4.

WT: Brianna Capacchione 1, Kylie Giedemann 18, Kelly Gienemann 8, Jessica Monte 6, Erin Rafter 4.

Boardwalk Tarbotton

Middle Township 7 5 9 8 - 29

Shawnee 11 12 6 8 - 37

MT: Lauryn Fields 16, Holly McKaig 3, Bridget Ruskey 6, Oliva Salvo 4.

S: Olivia Askin 8, Jennifer Byrne 5, Jenna Hoffner 2, Taylor Ryan 7, Nikola Williams 15.

Burlington Twp. Tourn.

Ewing 7 14 17 16 - 54

Burlington Township 12 12 4 12 - 40

E: Chigozie Amonu 2, Charitie Kelley 15, Yazmine Lacey 16, Jasmine Murrill 5, Rayanna Peterson 8, MyLeisha Richardson 8.

BT: Carin Essex-Arline 13, Darian Francisco 7, Shavonne Hubbard 4, Tamecia Ransom 6, Liana Rulli 4, D'Yana Wilcox 6.

Stutzer-Harris Tourn.

Pennsauken 6 3 7 11 - 27

Haddon Township 28 8 13 8 - 57

P: Destiny Campbell-Scott 3, Aleyah Dupree 3, Alyssa Frisby 3, Briana Roberts 12, Shayla Tait 6.

HT: Katie Burns 12, Alayxiah Carr 10, Sarah Getzinger 4, Morgan Lenahan 17, Bella Preziosi 10, Erin Rust 2, Cara Shuttleworth 2.

Deptford 8 18 10 13 - 49

Paul VI 7 3 7 19 - 36

D: Immani Bussie 19, Cheyenne Clark 18, Destini Curry 3, Ayranna Steele 3, Corin Williams 6.

PV: Isabel Caruso 14, Payton Greene 3, Maria Owsiak 2, Aliyah Stephens 11, Kiana Ye 6.

Haddonfield Tourn.

Delran 4 12 8 13 - 37

Haddonfield 8 7 11 17 - 43

D: Nicole Bayer 21, Brenna Cloud 6, Courtney Fitzpatrick 2, Jess Larson 3, Brianna Taylor 5.

H: Briana Gess 14, Juliana Kadar 5, C.C. Mooney 1, Hayley Raymond 1, Taylor Sehdev 11, Arpie Senopoulos 2, Meghan Smart 9.

Lady Lions Tournament

Lincoln (Jersey City) 6 16 7 11 - 40

Rancocas Valley 21 8 18 10 - 57

L(C: Gaston 5, Johnson 16, Maris 3, Suber 10, Williams 6.

RV: Deja Brown 2, Shannon Grogan 2, Sabrina Jackson 12, Jonise Ledbetter 7, Lauren Moses 17, Aaliyah Paxton 2, Kristin Smith 8, Dominique Ward 7.

Lenape Girls Showcase

Williamstown 7 10 14 16 4 - 51

Lenape 14 11 15 7 11 - 58

W: Amber Anderson 4, Taylor Bynoe 14, Cianni Carter 12, Julia Dixon 17, Karla Johnson 4.

L: Rena Carabases 8, Alicia Hampton 2, Taylour Jones 15, Mackenzie McErlean 8, Alexis Sears 3, Alex Seedes 13, Maddie Sims 9.

Clearview 8 10 11 26 - 55

Seneca 12 14 21 12 - 59

C: Ali Dononhue 8, Jordan Harbaugh 15, Liz Kramer 8, Karli Pelino 3, Alexa Plitt 14, Kori Warren 7.

S: Selale Anapa 2, Sam Andrews 11, Megan Drum 2, Jessa Hay 2, Rachel Jankowski 1, Emily Metzger 7, Sam Scarpello 1, Erica Snow 24, Doni Tejada 3, Adriana Tirado 1, Jordan Wahrenberger 5.

Michael Tucker Tourn.

Mainland 11 5 13 10 - 39

Bordentown 4 3 5 5 - 17

M: Emilee Dalessio 15, Dorner 2, Shea Scannell 6, Megan Stafford 4.

B: Morgan Decker 8, Cait Nitschmann 4, Samantha Pagnani 3, Anna Price 1, Danielle Schenk 1.

National Title IX Classic

St. Mary's Ryken 14 11 6 28 7 - 66

Life Center 11 12 15 21 9 - 68

SMR: Boggs 10, Burg 4, Ford 10, Hardee 12, Heinz 10, Strohman 14, Thompson 6.

LC: Honesty Grayson 9, Aliyah Jeune 13, Ashley Jeune 14, Nicole Parriski 11, Azeezat Satunmbi 2, Grace Simmons 2, Isis Young 17.

Riverside Tournament

Haddon Heights 15 12 6 10 - 43

Cherry Hill West 5 12 12 16 - 45

HH: Sammy Baker 2, Myranda Christy 3, Jynazha Davis 15, Ashley Reynolds 2, Nadja Riggs 21.

CHW: Libby Dougherty 5, Chelsea Holliday 3, Jess Iannetta 5, Sofia Velasquez 6, Kendal Williams 12, Sasha Williams 14.

Salem 15 5 19 9 - 48

Riverside 10 6 10 15 - 41

S: Azure Brittingham 7, Kayla Chapman 15, Chelsea Parris 4, Kayla Robinson 7, Tiasia Tatem 15.

R: Damaje Anderson 14, Joannah Lim 1, Lyndsay Micucci 8, Carley Newman 11, Alix VanSciver 7.

Score At The Shore

Winslow Township 10 21 14 14 - 59

Camden Catholic 12 29 15 15 - 71

WT: Ashli Cheek 2, Kyanna Filmore 2, Imani Hurst 6, Jocelynne Jones 23, Jada Matthews 22, Amiaya Melvins 4.

CC: Julia Braungart 10, Olivia Crenny 13, Cara Hardy 5, Michelle Obasi 8, Tara Racobaldo 17, Sierra Taylor 11, Tialah Thorton 7.

Nonleague

Hopewell 10 15 14 7 - 46

Moorestown 6 10 5 6 - 27

H: Ashgarcia 9, Hageman 11, Lang 10, Tobia 4, Winand 2, Yusko 10.

M: Frankie Angeleri 5, Miranda Chrone 3, Emily Filoon 7, Mackenzie Kim 2, Tristan McGinley 8, Katie Twomey 2.

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC - BILL OSBORN BRACKET

Germantown Friends vs. Washington Township at Wildwoods Convention Center, 7:15

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Harriton vs. Middle Township at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

Pleasantville vs. Schalick at Wildwoods Convention Center, 12:30

Wildwood vs. Ocean City at Wildwoods Convention Center, 2:15

Girls' Basketball

BOARDWALK ANZELONE BRACKET

Robbinsville vs. Wildwood at Wildwoods Convention Center, 12:30

Friends' Central vs. Atlantic County Tech at Wildwoods Convention Center, 12:30

BOARDWALK CARLSON BRACKET

Lower Cape May vs. Brandywine (Del.) at Wildwoods Convention Center, 12:45

BOARDWALK CLASSIC LEWIS BRACKET

Abington Friends vs. Woodstown at Wildwoods Convention Center, 7:15

Absegami vs. Nazareth Academy at Wildwoods Convention Center, 8:45

Monday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Cherry Hill West, 2

Bonner-Prendergast at St. Augustine, 3

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Atlantic Christian vs. Paulsboro at Wildwoods Convention Center, 12:15

Friends' Central vs. Rancocas Valley at Wildwoods Convention Center, 5:15

Archbishop Wood vs. Wildwood Catholic at Wildwoods Convention Center, 7

KSA TOURNAMENT

Bishop Eustace vs. Fox Chapel at Orlando

ST. AUGUSTINE CLASSIC

Camden Catholic vs. Satellite Academy (NY) at St. Augustine, 4

Roman Catholic vs. Holy Spirit at St. Augustine, 7

STAPLETOWN HOLIDAY CLASSIC

Medford Tech at Bridgewater-Raritan, 2

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Egg Harbor Township at Clayton, 5

NATIONAL TITLE IX CLASSIC

Life Center vs. New Hope Christian (N.C.) at Washington, D.C., 5

Tuesday's Schedules

Girls' Basketball

NONLEAGUE

Archbishop Carroll at Gloucester Catholic, 12:30

Thursday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Buena at St. Joseph, 7

NONLEAGUE

Life Center at St. Andrew's

Moorestown Friends at Doane Academy, 5:30

Atlantic Christian at Gospel of Grace, 5:30

Gloucester Christian at Christian Academy, 5:30

Mainland at West Deptford, 5:30

Mainland at Hammonton, 5:30

Atlantic Tech at Vineland, 5:30

New Egypt at Pinelands, 6:30

Girls' Basketball

Atlantic County Tech at Vineland, 4

Cherokee at Cedar Creek, 5:30